College Alkemade handhaaft antenneverbod REGIOUOURINAAL 5Ff VROUWEN OP DE BRES VOOR EMANCIPATIE-ACTIVITEITEN Goed resultaat op huisbroeitentoonstelling"ï Kaashandelaar Van Vliet neemt afscheid ALCOHOLCONTROLE IN LEIDERDORP Carnavalvierders nemen bezit van Leidse regio LEIDEN LEIDSE COURANT MAANDAG 22 FEBRUARI 1982 PAGIN, Jaap Bedijn aanvoerder op PvdA-lijst NOORDWIJK De ledenvergadering van de Partij van de Arbeid in Noordwijk heeft wethouder Jaap Bedijn aangewezen als eerste man op de kandidatenlijst voor de in juni te houden gemeenteraadsverkiezingen. Het is voor de derde maal dat Bedijn de socialisten aan voert. Hij geniet in brede kring vertrouwen en respect. Niet alleen in het eigen PvdA-kamp, maar ook buiten zijn frac tie is de wethouder een geziene figuur. Het voornaamste politieke feit is dat Leo Schaap heengaat als fractievoorzitter. Hij heeft zich niet meer voor een raadszetel beschikbaar gesteld en staat nu als nummer tien op de kandidatenlijst. Nu Schaap opstapt, komt mevrouw Voorham op de tweede plaats, Arno Bos staat als nummer drie op de lijst, terwijl de vierde plaats wordt bezet door mevrouw Betty Niezen als nieuwkomer. Mocht de PvdA meer zetels behalen dan zij thans heeft, dan is Bram Prins als nummer vijf van de lijst beschikbaar. Bestuurswisseling bij Zoeterwoudse St. Jans fanfare ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse Sint Jans fanfare is morgenavond voor de vierde maal in twee jaar tijd te horen op de radio. In het KRO- programma „Zin in muziek", dat om elf uur wordt uitgezonden over Hilversum II, zullen de plaatselijke musici diverse werkstukken ten ge hore brengen. Binnenkort zullen tevens opna men worden gemaakt voor een langspeelplaat die ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan op de markt zal verschijnen. Naast alle muzikale capaciteiten dient ook de organisatie van de muziekvereniging goed ge regeld te zijn. Daarom is de algemene vergade ring van groot belang omdat dan de leden zich kunnen uitspreken over het gevoerde en in de toekomst te voeren beleid. De komst van een nieuwe dirigent vergde enige aanpassing maar de heer Paul Olischlëger blijkt uitstekend te functioneren. Het repetitiebezoek van 98% is daarvan het duidelijke bewijs, zo stelde voorzit ter Jan Straathof. De fanfare nam afscheid van mevrouw C. Th. M. de Boer-Koot die bijna 12 1/2 jaar het sekretariaat van de Sint Jans fanfare heeft vervuld. Als blijk van waardering voor haar inzet voor de fanfare ontving zij het lidmaatschap van verdienste alsmede een fraaie bloembak. Met algemene stemmen werd me vrouw Ans de Ridder, woonachtig aan de Wei- poortseweg 45, haar opvolgster. Dat de sfeer binnen de vereniging optimaal is blijkt wel uit het feit dat na het officiële gedeelte de huisge noten van de leden naar 't Centrum kwamen om gezamenlijk een spelletje bingo t? spelen. De musici van Sint Jans bereiden zich thans voor op het concert dat zaterdag 20 maart wordt gehouden. Dit muzikale festijn zal een andere opzet hebben dan in het verleden ge woon was. Voor de pauze geheel in fanfarestijl maar erna een totaalprogramma met lichte mu ziek met o.a. een Big Band, saxofoonkwartet en Egerlënderkapel. Kandidaten WD-Sassenheim SASSENHEIM De WD afdeling Sassenheim heeft de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen be kend gemaakt. De drie zit tende raadsleden, staan bo venaan de lijst. Fractievoorzitter B. Rotte veel voert de lijst aan. Op de tweede plaats staat G. Cig- gaar en mevrouw W. Maris bezet de derde plaats. Verder wordt de lijst gecomplet- teerd met H. van Dorsen, H. Hardenberg, mevrouw Ten Hagen en mevrouw M. Sips. ALKEMADE De agen da van de vanavond te houden gemeenteraads vergadering zal ongetwij feld voor heel wat vuur werk zorgen. De vrouwen van het Vrouwentrefpunt hebben aangekondigd in groten getale op de pu blieke tribune plaats te nemen teneinde blijk te geven van hun veront waardiging over de gering bereidheid van B W tot subsidiëring van emancipatie-activiteiten. Door het rijk wordt voor 1982 maximaal 0,50 per inwoner. Om dit bedrag te kunnen ont vangen en doorbetalen moeten de gemeenten een opgave in dienen van de te verstrekken subsidies. Het Vrouwentref punt verzocht om een subsidie van 6100,Ook de plaatse lijke afdeling van de Katho lieke Bond van Land- en Tuinbouwvrouwen (K.L.T.V.) zonden een aktiviteitenlijst en een financiële opgave in. Daaruit bleek echter dat deze Bond door heffing van kosten dekkende bijdragen van haar leden nauwelijks een over heidsbijdrage nodig had. B W vinden nu dat de le den van het Vrouwentrefpunt aan de gemeenten beschikbaar best een even hoge bijdrage gesteld voor emancipatiewerk, kunnen betalen als de leden van de K.L.T.V. Daarmee zou tevens bereikt worden dat het Vrouwentrefpunt vast „went" aan een in het kader van de algemene bezuinigingen te verwachten vermindering van subsidies. Bovendien zou men dan de K.L.T.V. geen onge vraagde subsidie van 400, hoeven te verstrekken. Een andere overweging van het College is dat het subsidiëren van emancipatie-aktiviteiten de gemeente nogal veel kost aan manuren wegens overleg, advisering, controle en ac- counntantsverklaringen. Der halve stellen B W de raads leden vanavond voor om aan C.R.M. slechts 1918,— te vragen voor emancipatie-akti viteiten door het Vrouwen- trefpunt (in plaats van de ge vraagde 6100,bovendien stellen zij voor „de subsidië ring van het onderhavige emancipatiewerk met ingang van 1983 te beëindigen, zulks mede gelet op het betrekkelijk geringe aantal van nog geen 15 deelneemsters per cursus"! Beide voorstellen zijn niet ge steund door de raadscommissie financiën. Het Vrouwentref- f>unt, bij monde van Lia Caste- ein, heeft laten weten, dat de cursussen bestemd zijn voor vrouwen, die een eerste kans op vervolgonderwijs gemist hebben en waarvan het met de financiën dermate gesteld is dat ze geen dure onderwijs vorm kunnen betalen. Lia Castelein begrijpt niet waarom het gemeentebestuur durft te zeuren over de onbillijkheid van het niet vergoeden van de vele manuren, die verloren gaan bij overleg, advisering en controlering. „Ze vergeten de vele kosteloze vrouw-uren die ingezet worden bij de uitvoe ring van het werk". Voorts vindt ze het een onbegrijpelij ke zaak dat het College wil be zuinigen op gelden die door de Rijksoverheid voor emancipa tie zijn uitgetrokken. Antenneverbod In antwoord op vragen van de raadsleden Kret en Hoogen- boom hebben B W medege deeld dat ze geen aanleiding zien het in Alkemade gelden de antenneverbod te wijzigen geldt voor reeds aanwezige an tennes. Het verbod gaat pas in, vijf jaar na het tijdstip waarop de woningen kunnen worden aangesloten op het kabeltelevi sienet. „Derhalve is er nog cir ca vijf jaar gelegenheid om de ontwikkelingen die in ver band met de komst van satel liet-televisie mogelijk zeer snel zullen gaan aan te zien. In die periode zal niemand in deze gemeente door het anten neverbod nadeel ondervin den", aldus B W. Hiermede hebben zij duidelijk gemaakt geen rekening te houden met aangeslotenen op een Ge meenschappelijke Antenne In richting (G.A.I.). Verwacht mag worden dat de belangen van deze groep inwoners van Alkemade vanavond aan de kaak gesteld zullen worden. ich de TER fct hei [vaar wek Sprookjes Peter van der Linden van toneelgroep Appel brtnLjjfa vanavond zijn derde soloprogramma 'Indiaan t\Ain Sprookjes'in De Lindehoeve in Voorschoten. Peter vadi der Linden speelt momenteel ook de rol van Kh u™ Lear in het gelijknamige stuk van Shakespeare bij A u pel. De zaal gaat om half negen open. De toegangspr{ .et d is vier gulden. Leden van „De Lindehoeve" betalen v twee gulden vijftig. Films In gebouw Taberna aan de Julianalaan 1 in Oegstgec^!?*} worden woensdagmiddag twee kinderfilms vertoond va!1 half drie tot half vijf. Eerst een tekenfilm met Wood Woodpecker en dan de film 'Het geheim van de Goudt Draak'. Entree 1,50kaarten bij de openbare bibliothee de firma's Van der Luit en Van Weizen en de SJJO. C woensdag 3 maart start de SJJO de cursus creatieve hant vaardigheidstechnieken onder leiding van Giselle d'Ecur\ De cursus is bedoeld voor vrijwilligers bij clubs en veren lil] gingen, die de opgedane ervaring dan weer door kunne geven. Er wordt onder meer gewerkt met leer, gips, texti en hout. De cursus neemt tien woensdagavonden in besla, kosten /50, opgeven en inlichtingen bij de SJJO, i 154773. Film In Muzenhof Leiderdorp wordt woensdagmiddag film 'Asterix en de Helden' gedraaid. Aster lx en Ob lix beleven steeds weer nieuwe avonturen in deze b roemde tekenfilm. De filmvoorstelling begint om tm uur. De toegangsprijs is drie gulden. ÏW rd; nt ia Ta TeTa Vo- toernooi BHI Eddy van der Pijll en Martin van der Vis hebben het TeTaVotoernooi in Aarlanderveen gewonnen. In de kan ne van de sportvereniging Aarlanderveen werden dit afg)teut lopen weekeinde de prijzen uitgereikt door de heer H. V e st lentijn. In groep I werd Leo van Veen tweede en in gmrel II was het zilver voor Corné Vink. LISSE In totaal 36 per sonen hebben het afgelo pen weekeinde deelgeno men aan de traditionele huisbroeitentoonstelling in De Engel. Er was een gemiddeld goed resultaat te zien. Het aantal deelne mers overtrof dat van vo rig jaar iets. De meeste in zenders kwamen uit de Bollenstreek-gemeenten Lisse, Sassenheim en Hil- legom. De eerste prijs in het klassement was voor K. neveld, de tweede prijs va Zonneveld en de derde voor N. van Wieringen. - categorie tulp ging de elUin prijs naar L. Zonneveld^ van Wieringen kreeg de e f»e1 prijs in de categorie n?vr- Ook in de categorie hyai was hij de beste. De prijs in de categorie ging naar W. van Noort. vrije inzendigingen gindefie eerste prijzen naar Ij. Arej r" en de firma Van Noort. jong cifehj I ien- SASSENHEIM De heer L.R. van Vliet, de direc teur van de „Kaas Unie BV" heeft afgelopen za terdag in „De Oude Tol" afscheid genomen van de zaak die hij zelf heeft op gebouwd. Hij begon in 1934 met een transport fiets met een mand kaas voorop. In 1942 werd de eerste kaaswinkel geo pend aan de Teylinger- laan op de grens van Voorhout en Sassenheim. Daar werd het eerste per soneelslid in dienst geno- Thans is het bedrijf gevestigd aan de Clusiuslaan in Sassen heim onder de naam „Kaas Unie van Vliet BV". Het be drijf telt nu zesendertig perso neelsleden. Zij waren er zater dag allemaal om hun directeur uit te zwaaien. Namens hen werd een tuinameublement aangeboden. De heer Van Vliet is ongeveer twintig jaar voorzitter geweest van de r.k. middenstandsvere niging „Sint Olaf". Al vijfen twintig jaar is hij bestuurslid van de Kamer van Koophan del. Totdat hij in 1976 inwoner van Sassenheim werd, is de heer Van Vliet veertien jaar raadslid in Voorhout geweest. LEIDERDORP Tien processen verbaal en drie maal een rijverbod waren het resultaat van een alcoholcon trole die in de nacht van zaterdag op zondag door de politie in samenwerking met de verkeersgroep van de rijkspolitie werd gehouden. De controle werd van drie tot zes uur op verschillende plaatsen gehouden. Er werden 76 auto aangehouden en 35 bestuurders moesten blazen. Sigaretten gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Dieven hebben eind vori ge week voor 5000 gulden aan sigaretten gestolen uit de stationsrestauratie van de Nederlandse Spoorwegen aan de Prins Bernardlaan. De daders verschaften zich toegang via een raam. ADVERTENTIE BINNENHUIS'82: BUITENGEWOON! BEURS VOOR WONEN IN EN OM HET HUIS IN AHOY'ROTTERDAM I9T/M 28 FEBRUARI 1982 Openingstijden: 11.0017.00 u en 19.00-22.30 u, zondags alleen: 11.00-17.00 u. Ria Beckers naar de Veen ROELOFARENDSVEEN Ria Beckers, fractievoorzitter van de PPR in de Tweede Ka mer, brengt maandag 8 maart, een bezoek aan Roelofarends- veen. Zij zal spreken over emancipatie en werkloosheid. Deze bijeenkomst wordt vanaf acht uur gehouden in Café Heemskerk aan Langeweg in Roelofarendsveen. Hazerswoudse organist gehuldigd HAZERSWOUDE De heer A. Uljee werd giste ren tijdens en na de vie ring van de H. Eucharistie in de bloemetjes gezet. Op 18 februari was het name lijk precies vijftig jaar ge leden dat de heer Uljee organist werd van de kerk H. Michael, de Zwaantjes- kerk. Toen de kerk was afgebroken, verhuisde Uljee mee naar het Anker, waar hij nog vaak te beluisteren is. Tijdens de eu charistieviering gisteravond mocht de jubilaris werkeloos toehoeren hoe bet parochie- koor onder leiding van Hans van der Toorn zijn beste been tje voorzette. LEIDEN De Sleutel stad is weer voor een tijdje het bezit van de eerste, echte en enige carnavals vereniging De Hutspotten. Het is de negende achter eenvolgende keer dat dat gebeurt. Burgemeester Goekoop overhandigde zaterdagmiddag de reus achtige sleutel van Leiden (lengte ongeveer ander halve meter) aan Prins Marcus de Eerste, leider van alle 400 Hutspotten. Dat gebeurde in de mu ziektent op het Leidse Stadhuisplein, dat volledig was volgelopen met be langstellenden. Goekoop stelde dat hij het fijn vond om met het overdragen van de macht nu een tijdje rust te hebben. Hij zei het te betreuren op maandagavond niet aanwezig te kunnen zijn op het Doordouwersbal, in verband met een 'Doordou- wersraadsvergadering', zoals de burgervader het noemde. Voor en na de plechtigheid op het Stadhuisplein liepen Prins Marcus en de Raad van Elf bij wijze van alternatieve carna valsoptocht door de binnen stad, waarbij feestneuzen wer den uitgereikt aan de kinde ren, die meestal gretig werden aangepakt. Hofkapel De Bier- kouwers zorgde voor muzikale ondersteuning. Het traditionele gemaskerde bal in de residentie, het Anto- nius Clubhuis aan de Lange Mare verliep zonder wanklan ken. Opvallend was dit jaar dat de Hutspotten veel werk hadden gemaakt van de kos tuums. De boerenkielen waren in de minderheid, in plaats daarvan veel originele uitdos singen, zoals dansende kubus sen en een gebochelde heer met een in het carnavalspak verwerkte partner. De best verklede dame en heer kregen een prijs. Zangeres Ciska Pe ters kreeg de zaal omstreeks half twaalf plat met optreden, dat een half uur duurde. Daar na werd gefeest tot in de klei- Burgemeester Goekoop overhandigt prins Marcus de sleutel van de Sleutelstad. ne uurtjes. Gisteren waren de kinderen aan de beurt met een langdu rig succesvol kindercarnaval in de residentie, vandaag was het ook carnaval voor geeste lijk gehandicapten en Leidse ouderen' in het Elisabeth Gast hof en het Huis op de Waard. Vanavond wordt het Doordou wersbal gehouden in de resi dentie. Iedere Leidenaar, mits gekleed in boerenkiel kan dat bal vanaf negen uur bezoeken. De muzikale ondersteuning is afkomstig van het Heuvelrug combo, de Bierkouwers en het duo Jan en Zwaan. carnavalsvereniging „De Ka- ninefaaten" in Noordwijker hout was de 19e carnavalsop tocht op zaterdagmiddag een onverbiddelijk hoogtepunt Nog grootser, kleurrijker, in ventiever en langer dan ande re jaren werd er door verschil lende groepen en eenlingen uitgepakt. Deze tocht in het jubileumjaar (22 jaar „Kaninefaaten") stond in het teken van de verbroe dering, het doorbreken van natuurlijke grenzen en „De Schelft De verbroedering kreeg gestalte in het deelne men van drie carnavalsvereni gingen aan de optocht. Na tuurlijk „De Kaninefaaten" en de „Babyfaaten" zelf, maar ook de „Keiebijters" uit de St. Bavo en de „Duinknijnen" uit De Zilk zetten hun beste been tjes voor. Het doorbreken van natuurlijke grenzen was voor al voor „De Vikingen" uit de Victorwijk een geweldige sen satie. Voor het eerst sinds ja ren waren de wagens zo ge construeerd, dat zij de viaduc ten in de kern van het dorp konden nemen. Daarom was deze tocht ook te bezichtigen in de Victorwijken. De pas geopende sporthal „De Schelft" had menige groep geïnspireerd bij het maken van een wagen. Vele schelften trokken voorbij, de een posi tief en de ander wat minder positief. Handbalvereniging Northa uitte haar blijdschap over de „eigen" thuishal, maar een andere wagen benadrukte het feit dat de hal jaarlijks een tekort van 3 ton zal opleveren. Dit tekort trachtte men door middel van drie tonnen bier een draaglijker aanzicht te ge ven. Bewoners rondom de belt deden pogingen de gemeente raad te laten ontwaken, door te wijzen op de volgens hen ondraaglijke situatie bij deze belt, die ook nog eens zal wor den uitgebreid met 4 hectaren. Andere thema's waren de brand in „De Nagtegaal", de aanleg van kabeltelevisie in de onrendabele gebieden. de De optocht van de Kaninefaaten op de Herenweg in Noordwijkernout. krappe huisvesting van het vormingscentrum „De Mast" en natuurlijk de ombuigingen en bezuinigingen. Vele groe pen gingen ook voor zeven weken plat onder de electri- sche deken. Morgen komt met de kroegentocht en de konijn- verbranding (om 23.11 uur op De Brink) weer een einde aan dit jubileumfeest van de „Ka ninefaaten". Burgemeester W. F. de Vreeze van Leidschendam heeft za terdagmorgen aan carnaval sprins Tienus, behalve de tra ditionele sleutel, ook een be drag van 1111 gulden over handigd als geschenk van het gemeentebestuur bij het tienja rig bestaan van de carnavals vereniging „Damzwabbers". Het bedrag dient als aanvul ling van de kosten voor de vele sociale activiteiten van de vereniging. De ontvangst van de prins en van prins Jan II uit Stompwijk, pardon Gaan- drië, met hun gevolg vond, met veel leut en muziek, weer plaats in de hal van het raad huis. Wethouder J. J. Meijer gaf prins Jan voor drie dagen de zware voorzittershamer van de Dorpsraad. Na het uit wisselen van telkens elf kusjes tussen de prinsen en echtgeno ten van burgemeester en wet houders werden glaasjes champagne rondgediend. Om 12.00 uur vertrok vanaf de Veurse Achterweg de grote carnavalsoptocht van de Dam zwabbers, en om 13.30 uur die van de Gaandriërs. Zaterdaga vond heeft prins Tienus in „De Witte Kaketoe" aan de Damlaan onderscheidingen uitgereikt. De hoogste, de Gouden Damzwabber, ging naar Kees Laarman, de onver moeibare secretaris, en de pechprijs „De Opkikker" naar het Leidschendamse politie korps. Wethouder Meijer die het allemaal voor het laatst meemaakt werd de Eresteek opgezet. Vanmiddag hebben alle Leidschendamse scholie ren in „De Fluit" het carna valsfeest „Een tien met een griffel" gevierd. In Stompwijk was het hossen voor de bejaar den geblazen. Voor het slot feest in Gaandrië morgen avond hebben de carnavalis- ten een echte buikdanseres ge charterd... Alle leeftijdsgroepen kwamen tijdens de finale van het car naval in Zoeterwoude aan bod. Hoogtepunt vormde zon dagmiddag de optocht door de dorpskern. Er was veel werk van gemaakt en voorafgegaan door drumband VIOS trok de bonte mengeling door de stra ten. In Don Bosco volgde daar na een „snotneuzenbal" waar de jongens en meisjes zich uit stekend konden vermaken. Nadat de senioren zaterdaga vond zich konden uitleven in het carnavalsgeweld waren de Prins, prinses en de Raad van Elf gisteravond voor de laatste maal aktief tijdens het carna- disco. Het seniorenbal was met me dewerking van „Friction" en „De gespleten klomp" een sfeervol festijn. Van meet af aan zat de stemming er goed in. Klaas van Rijt, de laatste troubadour van het dorp, werd door carnavalsvereniging „De Hangkonten" geridderd tot „erehangkont". De jeugd tot 14 jaar vermaakte zich opperbest met de imitatie André van Duin, Americain Sound en boerenblaaskapel „De Gesple ten Klomp". Prins Floris en prinses Ria re geerden het afgelopen week einde over het rijk van de Blauwkousen in Hazerswou- de. Nadat de sleutel van het dorp overhandigd was door burgemeester J. ten Heuvel hof, ging de optocht van start Opvallend was de eno lei aandacht die de deelnei n aan de samenstelling var a praalwagens hadden beste lel! Ook de leden van de ca mi valsverenigingen „De G r stokken" en de „Rampes pers" uit respectievelijk I trc en Lisserbroek hebben p luidruchtig van zich laten h ren. Zaterdag werden er rr tochten gehouden. In Li vr broek werd de optocht v< al gegaan do«?r de drumfarte „Trou moet Blijcken" Avonds was er weer het - tionele gekostumeerde bal zeer goed werd bezocht. Het carnaval in SasseDliji werd zaterdagmiddag dacht met een kolderc waaraan door drie mu a. corpsen, zes wagens en derden kinderen deelnai K Behalve de wagens met )a| Rinus, de raad van elf ei dansmariekes, reden er j wagens mee van de Panlp£ toneelgroep, die een tw prijs kreeg en van de club ou 111, waarop een kameel, an de eerste prijs kreeg. Dei beltendam van Landwer [e hann sleepte een derde pr de wacht. Deze zakte na al op de Parklaan overigen' elkaar. Wethouder J. Huigsloot Voorhout werd het afgelk weekeinde gehuldigd door j navalsvereniging "De ken". Tijdens een feestty. bijeenkomst werd hij beni tot erelid van de verenig Op de tonen van de bek e melodie „O, Waterloopleii n deed afgelopen zaterdag V houts grootste Bok 1982,1 g Montanus, zijn intrede iij residentie van „De Bokl café restaurant Boerhaavf kreeg de onderscheiding S[ wege zijn grote verdierf voor het jeugdwerk in hout

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4