ldffederlaag tgen jigtersbleek jtaal voor e Danaïden Softballclub Volle Bak zoekt heren Dames NOVO 2 forceren beslissing tldse ploeg hoopt op in wonder <|Q( ndloop .-jTjijl/LGB Rinie Kuyf favoriet in Noteboomtoernooi ,goei abel prijs. ■esi O bank b.v., CN Wie van de 00. jlechts één ploeg uit cjietal De Danaïden, ETT/kbleek en ZKC'31 aan het einde van 55"jeoen handhaven in ifbal overgangklas- I Leidse deelnemer stoelendans om égradatie heeft als ?el dat de beide con- iten nog op bezoek 90. ooi in de Vijf meihal, distrij begint de slotfase nagezet seizoen met een stand van twee i op ZKC'31. Het is R ec^lts een dun- iBliraad waaraan de suel 00 jke «vastklampt erkent, can bRon Ek, „maar je je toch ergens aan juden". Wanneer De plen morgen van ^bleek verliest die draad definitief nek lijkt zich meester 9 pen gemaakt van Lei- 9',ïieest gerenommeerde nnQJclub. Ooit hoofdklas- _^jfs eens behorend tot sterkste ploegen van and en dit seizoen e eigen coach nog ge- [mogelijke kampioens- aat. Nu onderaan de van dezelfde over- gjlasse, wanhopig dageed tegen degradatie 90 Tijen van de landelijke (Terwijl de vereniging lijkt voor te bereiden op het kennelijk onvermijde lijke, blijft de ploeg zelf nog hopen op een klein wonder tje. Extra trainingen worden door de gehele selectie be zocht en dat gezamenlijk zich afbeulen kweekt het zo broodnodige zelfvertrouwen. Maar dat is ook het enige weet coach Ron Ek. „Alles is nu gericht op handhaven. De wil is er echt wel om wat ex tra's te doen. Maar als we zondag hadden gespeeld, zoals op eerdere trainingen was er geen punt verloren aan OEC. En zaten we nu wat gunstiger. Het spel is ze ker aanzienlijk beter gewor den. Die nieuwe spelstijl geeft nog niet voldoende rendement in punten omdat we nog problemen hebben in de slotfases. Teveel angst, verkrampt spel en dan wor den de aanvalspatronen ver laten. Het is ons al vier keer overkomen dat de punten gewoon werden weggeven. Echte blunders, in de handen van de tegenstander plaatsen en zo". Een andere indicatie van de spanning waaronder De Da naïden opereert, is het mis sen van talloze strafworpen. „Van de laatste zes, zeven strafworpen hebben we er niet een kunnen benutten. Er is in geen weken vanaf de stip gescoord. Het is nu al zo dat we liever geen strafworp meer krijgen, omdat een mis ser het zelfvertrouwen alleen nog maar verder onder graaft". Alleen het eenmaal benutten van een strafworp Het zelfvertrouwen is zoek bij De Danaïden. De ploeg miste zeven strafworpen op rij. Hier legt Hennie Devilee aan voor een opnieuw gemiste strafworp. kan de nemer over de inzin king heenhelpen weet Ek. Dus geen wisselingen meer, omdat het toch niet bleek te helpen degene die zich op dat moment het sterkste voelde op de stip te posteren. De vaste strafworpnemers gaan nu desnoods maar tien tallen malen achter elkaar door met missen. Die zeker heid krijgen ze tenminste. En toch geloven de spelers dat ze het gaan redden. Mis plaatst superioriteitsgevoel? Ron Ek denkt van niet. „We komen echt geen klasse te kort. In de wedstrijd tegen OEC, toch met elf punten, zie je geen verschil. Hou me ten goede, we hebben beslist geen wereldploeg, maar er is gewoon weinig klassever- schil. Het is meer het con stante in het spel van de te genstander dat ons opbreekt. We krijgen veel oudere ploe gen tegenover, ons, die ge makkelijk blijven spelen, een goed afstandsschot hebben en uit statische situaties sco ren. En dat de hele wedstrijd door. Komen wij achter dan knapt er iets. Dan hoor je na afloop dat ze de nederlaag al aan voelden komen". Dit is dus de hoek waar de klappen blijken te vallen. En ook uiteindelijk de val naar het district? „Zover is het nog niet" antwoordt Ek strijdlustig. „Het is natuurlijk wel zo dat als we zondag van Rigtersbleek winnen de cri sis in het zelfvertrouwen in eens bezworen kan zijn. Winnen we zondag dan gaan we het echt redden". lö-rij halter (1) Bruf tje Heemskerkin deze pen vooral bekend als itrUCte3^ van RCL, werd na \jaar semiprofessioneel i zelfva/ hij Telstar aan het be- I. helpLn fjn se/zoen lid van het 2QO°or e RVC. Met die zon~ ~~^%ofdklasser gaat het niet inl V' P^oeS deelt de laat- en Jaats van de hoofdklasse o)f Zeeburgia. „Ik denk" 'stajft Heemskerk in een in- ien H#wr dat hij vorige week aanvfg gaf aan het Haagse CE/Df3d Het Binnenhof: „Dat Vee wedstrijden achter Elr moeten winnen om If helemaal te hervin- :EKT[ Heemskerk verstrekte Mededeling aan de voor- van het duel met het iamse Xerxes. Een TZrzjnjd die RVC overigens \-l verloor. Maar dat ter- Waar het eigenlijk om s de kop die boven het ejaarja; met Heemskerk staat, verzoen een verschrikkelijke meldt de voorstop- in het Nederlandse ama- Onder redactie van Gert Jan Onvlee baker (2) van Hutspo(r)t is het niet \iaal duidelijk wat iskerk met die uitspraak zeggen. Wij denken dat onde voetballer bedoelde iij op een verschrikkelij- pelbloedige wijze kansen t. Maar na die wedstrijd I Xerxes zijn we daar pan gaan twijfelen. Want pchetste onze verbazing wij afgelopen maandag sportkatern van een s avondblad opensloegen, fataat: „RVC was gister- ZPg een half uur later Zijnet het treffen bij het Irdamse Xerxes dan ge- J. Scheidsrechter De svp" staakte de wedstrijd in \ofdklasse van het ama- H Afmaker. teurvoetbal, nadat voorstop per Jan Batist van de thuis club in de tiende minuut na rust vol in het gelaat werd ge troffen door een inzet van Rijswijker Bennie Heems kerk. De Rotterdammer raak te hierna buiten bewustzijn." Einde citaat. „Inderdaad, een verschrikkelijke afmaker" moet ook Jan Batist hebben gedacht toen hij in het zie kenhuis weer bij zijn positie ven kwam. Batist maakt het overigens goed. Foto's wezen uit dat de Rotterdammer geen letsel het opgelopen. Hij kon die zondagmiddag gewoon weer naar huis. Kampioenschappen En zo landde er afgelopen maandag een persbericht van Holiday Inn op de burelen van de Hutspo(r)t-redactie. Onder het kopje „Leidse Bowlingkampioenschappen werd medegedeeld dat in het bowlingcentrum van Hl Lei den op zondag 14 februari j.l. de Leidse Bowlingkampioen schappen hadden plaatsge vonden. Bij de dames hadden Hennie Klom en Paola de Leeuw beslag gelegd op de ti tels, bij de heren de sterke Kees Plaizier en Karei Boeh- lee. Ingesloten bij het betref fende persbericht een fotootje, dat door ons vanzelfsprekend onder dankzegging nog even wordt meegenomen. Maar dan wel met de mededeling erbij dat het hier niet de Leidse titelstrijd, maar de kampioenschappen van de Bowling Bond Leiden betrof. Sinds de komst van de Hans Menken-Bowling in Zuid West immers, zo'n drie jaar geleden, bestaan er geen offi ciële Leidse kampioenschap pen meer... Historisch Omdat we gewend zijn De Zijl/LGB in deze rubriek nauwlettend te volgen waar het de Leidse weg naar de ab solute Nederlandse waterpolo- top betreft, nog even terug naar afgelopen zaterdag. Naar die unieke 7-8 overwinning in Alphen op AZC (het eerste Alphense verlies in eigen bad na zes jaar) en naar de plaats op de ranglijst die nu wordt bezet: een tweede plek dus. Een uiterst knappe positie be reikt in een jaar, waarin het juist allemaal zo moeizaam leek te gaan met de Leidse formatie. Een seizoen ook, waarin Hutspo(r)t al spoedig meende kritisch te moeten opmerken dat het weer niet zou lukken om die echte top te halen. Toen desondanks de derde plaats werd veroverd, bood de redactie van deze ru briek reeds de excuses aan. We doen het nu nog eens dunnetjes over; als we fouten maken, willen we daar voor uitkomen ook. Daarbij den ken we heel stilletjes aan een derde keer. Immers: De Zijl/LGB moet. nog naar koploper De Robben toe en De Robben nog naar AZC. En dat met een achter stand van vier punten en in totaal nog acht wedstrijden te gaan... Standbeeld De strafworp in het korfbal- spel is evenals de strafschop bij de voetballers, een onaan tastbare grootheid. Tijd ol geen tijd: de strafworp dient gewoon te worden genomen. Ook voor de worp zelf is geen tijdslimiet. De nemer, of de neemster, het blijft een ge mengde sport, krijgt alle tijd zich te concentreren. Een goe de regel, al was al langer be kend dat misbruik mogelijk is, omdat de tijd niet wordt stopgezet wanneer een straf worp wordt uitgedeeld. In de praktijk was het echter tot dit weekeinde nog niet voorgeko men dat een strafworpnemer letterlijk alle tijd nam... Standbeeld (2) Het was dan ook een opmer kelijke act voor twee heren, zaterdagavond in de Universi taire Sporthal. Geconcen treerd stond Crescendo-speler Wilfred Cornelisse op de stip om een door scheidsrechter Kranenburg toegewezen strafworp te nemen. Een be langrijk moment voor de te gen degradatie vechtende Leidse tweedeklasser. Een 8-7 voorsprong op het hoogge plaatste IJsselvogels met nog maar twee minuten te spelen. Een belangrijk moment, het concentreren waard moet ook scheidsrechter Kranenburg hebben gedacht, toen er na zijn fluitsignaal helemaal niets gebeurde. Toen er echter na een minuut wachten nog altijd geen beweging in Cor nelisse zat, besloot de scheids maar af te fluiten met de me dedeling dat de tijd vanaf dat moment - met Cornelisse - stilstond. Standbeeld (3) Terwijl Cornelisse de spieren mocht losmakén, nam Kra nenburg even contact op met de Crescendo-aanvoerder. Waarschijnlijk werd toen be- BBL-kamploenen. sloten dat de bal maar geno men moest worden en even later liet Cornelisse de bal dan ook door de korf rollen. De 9-7 overwinning was een feit De oplossing van Kranenburg was niet onaardig, maar wel tegen de geldende reglemen ten in. Er was volgens die re glementen geen sprake van wangedrag of het „ophouden van het spel", omdat Cornelis se een minuut lang de indruk LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 FEBRUARI 1982 PAGINA 11 RUAJ Zwem en Polo- Zijl/LGB ■"Hnorgen voor de 23ste „.[•AJhaar internationale' Jixlvjop. Plaats van han- :Js de Langervelders- L U Igloordwijkerhout. Ge- I j prdt om 11.00 uur. De IQGjfpost, gevestigd in int Oase, is vanaf lir geopend. De jeugd I /-v. jirtien jaar moet drie LUU(betalen, deelnemers \/la3S|lie leeftijd zijn vier verschuldigd. De lo- innen kiezen uit drie en: vier, acht en Sburjiilometer. LEIDEN De op 20 januari opgerich te Leidse softballvereniging Volle Bak kampt met een ernstig probleem. De club wil met een herenteam aan de komende competitie deelnemen maar kan zich voor die competitie nog niet inschrijven. Reden: de softballclub kampt met een gebrek aan heren. Tot nu toe hebben acht heren zich als lid van Volle bak opgegeven. Een soft- ballteam bestaat uit negen spelers. Voor deelname aan de competitie is echter een nog groter aantal softbal- lers nodig. Volle Bak heeft nog twee weken de tijd. Voor het einde van de maand moet de vereniging doorgeven of al dan niet met een herenteam aan de competitie wordt deelgenomen. Be langstellenden voor de softballsport kunnen contact opnemen met Ruud Smit, Buijs Ballotstraat 74, 2313 TZ Leiden. Telefoon: 149759. De softballvereniging is druk bezig met de voorbereidingen op het komen de seizoen. Zeker is, dat een dames team van Volle Bak in competitiever band gaat spelen. Die wedstrijden worden op doordeweekse zomeravon den gespeeld. De dames spelen op vrij dag- de heren op maandagavonden. Volle Bak wil een einde maken aan het misverstand dat softball een sport zou zijn die alleen geschikt is voor da mes. „Softball is een volwaardige sport, met tal van technische en tacti sche mogelijkheden," zo meldt de ver eniging. Softball is een sport die nauw verwant is aan honkbal. Ook bij soft ball is het de bedoeling dat de slagpar tij punten scoort door de door de te genpartij toegegooide bal weg te slaan en vervolgens via de drie honken tracht de thuisplaat te bereiken. De veldpartij moet dit op regelementaire wijze proberen te verhinderen. Marathon Holiday Inn LEIDEN In sa- menwerking met Ho liday Inn organiseert sportorganisator Joop Riethoven zondag 28 februari de Holiday Inn-marathon. Vanaf twaalf uur kunnen belangstellenden vens bij genoemd mo tel van start gaan voor een halve mara thon of afstanden van vijf en tien kilometer. Inschrijven is moge lijk bij Joop Rietho ven. LEIDEN Bij de dames in de volleybalrayonklasse lijkt NOVO 2 een beslissing geforceerd te hebben. In de uitwedstrijd tegen Leython 2 kwam de Noordwijkse ploeg een 1-0 achterstand te boven en won nogal pro bleemloos met 1-3. Onderaan de ranglijst verraste LUSV 2 met een 3-1 overwinning op Leython 3. Bij de heren lijkt het erop of een eventuele derde degradatie plaats naar Orion zal gaan, de Hazerswoudse ploeg kwam tegen Gemini 3 niet verder dan een gelijkspel. De dames van Leython 2 gokten, dat de service het belangrijk ste wapen zou zijn in het treffen met NOVO 2. Wanneer NOVO in de voorgaande wedstrijden in de problemen was gekomen, was dat omdat de ploeg moeite had met een harde opslag. Met dit gegeven begon Leython 2 vol goede moed aan dit toptreffen, maar ging na een gewonnen eerste set onderuit. De tweede set (verd onder leiding van de goed spelende Tine de Bloois en spel- verdeelster Thea Gevers een 3-8 achterstand nog wel omgezet in een 10-9 voorsprong, maar verder kwam de ploeg van Ger Re- nes niet: 15-11, 10-15, 10-15, 4-15. LUSV 2 verraste het matig op dreef zijnde Leython 3 met goed aanvalspel en gevaarlijke service. Esther Visser en willemijn van Werkum waren bij de thuisploeg op dreef: 15-10, 12-15, 15-9, Heren Meest opmerkelijk feit bij de heren was eigenlijk, dat daar een officiële waarschuwing werd uitgedeeld. De arbitrage in dit rayon slaagde er weer redelijk in zich belachelijk te maken, want Donar-speler Michèl de Geus werd na het treeffen met SKC wel op bijzonder kinderachtige manier gestraft. De Leide- naar, die immer ronduit uitkomt voor z'n mening over de arbi trage, maar dit nimmer in grove bewoordingen doet, vertelde arbiter Joop Verkuil, dat zijn beoordelingen van de techniek niet al te best waren en voegde daar aan toe: „Ik neem het je niet kwalijk hoor, je hebt zelf nooit zo hoog gespeeld en dat is een handicap." Uitslag van de wedstrijd SKC - Donar 2: 15-12, 9-15, 15-11, 15-11. Gemini 3 deed het goed door Orion op een gelijkspel te houden. Bij een 1-2 en 7-10 voorsprong had de Hazerswoudse formatie goede vooruitzichten op de twee punten. Omdat Gemini met Ruud Prudhomme in de hoofdrol goed terugknokte werd dat er één: 15-11, 6-15, 11-15, 16-14. Overige uitslagen: Heren: WW - DAC 0-3; DAC 2 - LUSV 2 1- 3; NOVO 2 - WVC 3-0; Leython 2 - WVC 2 3-1; Dames: In Up Go - VCS 3-0; Blok'77 - S'70 2-2; VCL - DAC 2 1- 3; Ridderveld - Orion 3-0; LEIDEN - Het traditionele door LSG georganiseerde Noteboomtoernooi, al weer enkele jaren in de vorm van een weekendtoernooi gegoten, staat nog altijd in een groeiende belangstelling. Dit blijkt duidelijk uit het opnieuw grotere aantal deelnemers, dat het ko mende weekeinde in de kantine van 3M strijd gaat le veren om de eerste prijs van niet minder dan tweedui zend gulden. Onder de favorieten bevindt zich dit jaar ook weer een Leidse schaker: de Oud-kampioen Rinie Kuyf. Met het wijzigen van de opzet van het Noteboomtoernooi, een weekendtoernooi volgens Engels systeem in plaats van een vier- kamptoernooi, heeft LSG vier jaar terug een goede zet gedaan. Mede door de steun van 3M is het toernooi in korte tijd uitge groeid tot een van de meest bekende en best bezette wedstrijden van Nederland. Ook dit jaar weer is het record aantal deelne mers gebroken. Ongeveer 180 spelers zullen vrijdagavond achter de borden worden toegelaten, terwijl vele aanmeldingen niet ge honoreerd konden worden, daar de speelruimte niet aan meer mensen ruimte biedt. In voorgaande jaren is wel gebleken dat het bijna ondoenlijk is van te voren favorieten voor de eindzege aan te wijzen. Ver moeidheid en ook enigszins de loting hebben een bijzonder grote invloed op de resultaten. Op papier de sterkste deelnemers zijn dit jaar weer de interna tionale meester Bert Enklaar, winnaar van meerdere weekend toernooien, maar nog nimmer succesvol in Leiden. Hij zal vooral te maken krijgen met de concurrentie van titelverdediger Bruno Carlier en oud-winnaar Rinie Kuyf (Philidor). Van de talrijke buitenlanders staan vooral Martin (verleden jaar gedeelde twee de) en Schulz in de belangstelling. De spelers beginnen ook dit jaar vrijdagavond om half acht met hun eerste partij, waarna zij op zaterdag drie en zondag twee partijen spelen. Het evenement vindt plaats in de kantine van 3M te Leiden aan de Rooseveltstraat. wekte te gaan doelen. Een hiaat in de spelregels dus. Standbeeld (4) Een hiaat waaraan overigens zal worden gewerkt Niet naar aanleiding van dit geval, maar wel omdat een speler van Amersfoort het afgelopen weekeinde in de slotfase van het ook al belangrijke duel met De Zwaluwen welgeteld drie minuten en zesenveertig Een uitspraak behoeft voorlo pig niet te worden verwacht. Immers: ook daar staat geen tijdslimiet voor. seconden volhield de bal op de stip te houden. De Zwalu wen-aanvoerder kon geen waardering opbrengen voor deze standbeeld-imitatie en tekende protest aan. Met de technische commissie heeft de protestcommissie van de KNKV zich nu over de pro blematiek gebogen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11