ier-Cityloop 'eter Snijders toch optimistisch over bekomst van het Nederlandse judo Yan der Wiel: remise tegen oper kopl RMPÖ^NÜÜVÖ Nationaal instituut voor sportgezondheid Kopenhagen Grand Prix ontnomen Weisweiler ontslagen Sportfonds Leo van der Kar lendt Astrid van der Knaap uit [pswich vloert Southampton Koersen Hilversum Ruiters van het jaar Rechter beslist in mei over geschil tussen KNVB-NOS ïi i9 PORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 FEBRUARI 1982 PAGINA 11 rank Iels verleden (RINCHEM Op bijna jarige leeftijd is gisteren zijn woonplaats Gorin- em de oud-international ank Wels overleden. Hij telde in de jaren 1931 tot 9 36 maal in het Neder- j ids elftal. Wels was tij- is zijn gehele voetballoop- lin rechtsbuiten bij de Go- Tchemse hoofdklasser Uni- SOEST Na een voorbereiding van bijna een jaar is dezer dagen het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg (NISGZ) op gericht. In maart van het vorig jaar was in principe tot oprichting van een dergelijk instituut besloten. In het NISGZ participeren de sportkeuringsbureaus en de sportme- dische adviescentra, de Vereniging voor Sportgeneeskunde, de Ne derlandse Sport Federatie en de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. De doelstelling van het NISGZ is de sportgezondheidszorg in Nederland op een kwalitatief zo hoog mogelijk peil te brengen en de mogelijkheid te scheppen dat deze voor alle sportbeoefenaren on geacht het niveau en de wijze waarop sport wordt beoefend - be schikbaar is. Daarbij neemt de kwaliteitsbewaking van het sportmedische werk op alle niveaus een essentiële plaats in. Het bestuur van het NISGZ, waarin on der andere van Marle (KNVB) en De Heer (NSF) zitting hebben, staat onder leiding van dr. W. L. Mosterd. Het bureau is voorlopig in Soest gevestigd. Langkruis weg als baancoach KNWU DEN HAAG Rini Langkruis is drie maanden baancoach geweest van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie. De KNWU kon giste ren niet tot overeenstemming komen over de vergoeding, die Langkruis voor zijn werkzaamheden zou krij gen. In eerste instantie zou Langkruis slechts de toprenners begeleiden. Het beleidsplan van de KNWU, dat in januari ter tafel kwam, stelde dat Langkruis veel meer taken zou moe ten vervullen. De financiële eisen, die de oud-renner daar tegenover stelde, konden niet worden gehono reerd. Daarop besloten beide par tijen de kortstondige samenwerking te verbreken. KOPENHAGEN De inter nationale raad van tenni- sprofs (MIPTC) heeft giste ren het toernooi van Kopen hagen, dat van 1 tot 7 maart wordt gehouden, de Grand Prix-status ontnomen. De MIPTC reageerde daarmee op de weigering van de Deense minister van buiten landse zaken, Kjeld Olesen, om de Zuidafrikaanse spe lers Kevin Curren en Bernie Mitton en Andrew Pattison uit Zimbabwe inreisvisa te verschaffen. Hoewel organisator Pelle Christiansen in een persoon lijk gesprek nog naar voren had gebracht, dat de drie spelers al sinds lange tijd woonachtig zijn in de Vere nigde Staten, beriep Olesen zich op de Scandinavische conventie van 1978. Daarin wordt gesteld, dat Scandina vische landen geen banden onderhouden met landen, die een apartheidspolitiek voeren. Christiansen wilde dit jaar voor het eerst op Deense bo dem een Grand Prix-toernooi houden. Hij heeft nog geen be slissing genomen, of het even ement als internationaal in doorkampioenschap van De nemarken doorgang zal vin den. NEW YORK Hennes Weisweiler, sinds 1980 trainer/coach bij New York Cosmos, is gistera vond met onmiddellijke ingang van zijn functie ontheven. Een woordvoerder van de Ameri kaanse profclub verklaarde dat deze beslissing was genomen na een lang onderhoud dat presi dent-directeur Nesuhi Ertegun met de West duitser had gehad. Er bestond volgens Ertegun een diepgaand verschil van mening ten aanzien van maatregelen die met betrekking tot de di recte toekomst van Cosmos moesten worden genomen. Weisweiler was er destijds voor ver antwoordelijk, dat Johan Neeskens lange tijd op non-actief stond. lONDSCOACH STEMT PROGRAMMA AF OP EK IN OOST-DUITSLAND JHOVEN Het afge- en jaar is in sportief :icht niet bepaald een lenkwaardig seizoen iveest voor de Neder- idse Budobond. Gekra- (el genoeg. De rel rond I tien disssidenten ligt tamelijk vers in het [eugen, maar op de mat •en de prestaties niet over naar huis te rijven. Toch meent [ndscoach Peter Snij- dat er reden voor jimisme is. „De basis |rdt breder. De jeugd mt sterk op. Dat zal nog |t onmiddellijk in de larste categorie zich- hr zijn, omdat daar dé Jderen voorlopig nog gewichtsvoordeel hden, maar wel in de jhtere klassen". |ter Snijders was in zijn glo- |agen een van het handvol inten, dat Nederland als ju- land een grote faam bezorg- lln de jaren zestig mocht hij 1» eerst Europees kampioen I de middengewichten en enige jaren later ook bij de halfzwaar gewichten noemen. Een natuurtalent zoals ook Anton Geesink en Wim Ruska waren. Toen deze groep stopte met de wedstrijdsport was het met de glorie van het Neder landse judo opeens niet meer zo goed gesteld. Bij het genie ten van de successen was ver zuimd aan de onderbouw te denken. Snijders: „We hadden gewoon geluk dat er zoveel ta lentvolle mensen waren waar van ik er ook eentje was. Het was een prettige tijd, maar er werd te weinig gekeken naar de mensen, die daarachter za ten. Voor de toppers was het allemaal mooi, want alle aan dacht ging naar hen. Maar op zeker moment zit je wel met lege handen". Toen Peter Snijders in 1976 voor de eerste keer de functie van bondscoach op zich nam, probeerde hij het roer om te gooien. Een moeizaam proces, dat volgens hem nu zo langza merhand vruchten begint af te werpen. „Aan de basis gebeurt nu gelukkig wat. Van bovenaf wordt er krachtig gestimu leerd en resultaten zijn zicht baar. De doorstroming van uit Jong Oranje is daar een goed voorbeeld van. Dit jaar is een tiental judoka's van daar uit overgeheveld naar de kern ploeg. Alleen de samenwer king met de clubs loopt nog niet helemaal zoals ik dat graag zou willen zien. Het is natuurlijk wel eens moeilijk, omdat ze allemaal hun eigen zorgen hebben, maar ik koes ter nog altijd hoop, dat dit bin nen afzienbare tijd gaat gebeu ren". Rel In het voorjaar werd de judo wereld opgeschrikt door een gigantische rel. Tien topjudo ka's onder wie Henk Numan, Hennie Plaizier, Peter Adelaar en Bert Verhoeven waren het met allerlei zaken niet eens. Zij bleven weg van de centrale trainingen, die toen nog wer den gegeven door de Brit Da vid Starbrook, die Snijders als bondscoach was opgevolgd. De rel werd bijgelegd met onder meer beloften over inspraak, maar voor de Britse coach was blijkbaar de lol eraf. Hij ver trok korte tijd later weer naar eigen land en Peter Snijders, die aanvankelijk te hoge fi nanciële eisen zou hebben ge steld, verscheen opnieuw op het tapijt. De wereldkampioenschappen, die afgelopen zomer in Maas tricht werden gehouden, ga ven vervolgens geen overwel digende prestaties van de Ne- derlandders te zien. Slechts Hans Hoogendijk en Willi Wil helm wisten zich bij de laatste acht in hun categorieën te kwalificeren. Maar een topper als Henk Numan ging al na tweeënhalve minuut tegen een volslagen onbekende Zwitser onderuit. Toch is Snijders het met de kritiek daarop niet he lemaal eens. „De verwachtin gen zijn te hoog opgeschroefd. Als Numan derde is geworden op de Olympische Spelen, wordt al snel verondersteld, dat hij dan tweede of eerste moet worden. Zulke reken sommetjes gaan maar zelden op. Wat niet wegneemt, dat Numan mij wel is tegengeval len. Maar, dat geldt zeker niet voor de meeste anderen. Die werden niet zo maar van de mat geveegd". „Het gaat nu goed", zegt Snij ders „naast de centrale trai ningen hebben we iedere maand wel ergens een toer nooi. Onlangs zijn we in Rome geweest, daarvoor hebben we een trainingsstage in Parijs ge had. Alles is afgestemd op de EK, eind mei in Oost-Duits- land". De selectie is in grote lijnen dezelfde als het vorige jaar. Peter Adelaar is als enige verdwenen. „Dat werd ook tijd", zegt de bondscoach, doe lend op de leeftijd van de zwaargewicht (34). Henk Nu man is ook weer in de kern ploeg opgenomen. De indruk bestaat dus dat alles na de rel in het vooijaar weer zijn ge wone gangetje gaat. Dat wordt nog eens versterkt door het feit dat er nog steeds geen re glement is waarin ,de zaken rondom de kernploeg zijn ge regeld. Dat was destijds een van de eisen van de spelers- raad. „Maar", aldus Peter Snijders, „het is aan de spelersraad zelf te wijten, dat het nooit van de grond is gekomen. Ze zijn daarin gewoon te lui geweest. Ik heb zelf mijn twijfels over het functioneren van zoiets, maar wil er best over praten. Het is ontzettend moeilijk der gelijke zaken op papier vast te leggen. Het is immers geen hardlopen. Daar weet je, dat wie het eerst aankomt, ook de beste is. In het judo ligt het vaak anders. Iemand kan zich daar volledig afstemmen op een andere judoka, die je door Judocoach Peter Snijders: „Een Nederlandse titel is geen garantie, dat je ook de beste bent. en door kent en vervolgens winnen. Maar als je in het bui tenland tegenover een volsla gen vreemde komt te staan, kan hij vervolgens heel goed afgaan. Iemand, die tweede of. derde in een Nederlands kam pioenschap is geworden, zou dan misschien een veel betere kans van slagen hebben gehad. Jan Bosman was bijvoorbeeld zo iemand. In Nederland kon hij iedereen pakken, omdat hij zijn tegenstanders erg goed had bestudeerd, maar in het buitenland werd het opeens een stuk moeilijker. Een Ne derlandse titel is geen garantie ook werkelijk de beste te zijn". JgR Bettine Vriese- koop neemt de ring in ont vangst, die haar wordt overhan digd door Leo van der Kar. Gerard Bakker, coach van de tafeltennisster, kijkt toe. RDAM Bad- ttonspeelster Astrid der Knaap (Velo) was ren het enige sportta- it uit de Haagse regio, voorkwam op de lijst 12 van het sportfonds van der Kar. Dit i, dat al 22 jaar lang ;omende kampioenen coaches de kans biedt het binnen- of buiten lid stage te lopen, heeft trid van der Knaap een ining aangeboden in geland. Voorzitter Rien 1 van de keuzecommis- deelde in het Apollo >tel in Amsterdam mee verzoeken van negen- i sportbonden (inclu- Üslf de Stichting Moderne ^jfkamp) waren gehono- |rd. Opvallend was dat mmen, boksen en lan- lufen eindelijk in de 'ijzen" vielen. Ook uw was de onderschei- ri ig voor een geslaagd ta- it, in dit geval tafelten- ster Bettine Vriese- lop. Het budget van het sportfonds is dit jaar als volgt verdeeld: Atletiek: tienkamper Robert de Wit (19, Eindhoven), 1 week Leverkusen (Wdl), moderne-vijfkamper Marcel Furer (18, Nijmegen) Warendorf (Wdl). Badminton: Astrid van der Knaap (17, Den Haag) en Nicole van Zijder- veld (16, Amstelveen) krijgen di strictstraining in Engeland. Biljarten: Peter Claessen (18, Meere- Elsloo), Jan Kesselaar (18, Alkmaar), Theo Peeters (16, Wouw) en Johnnie van der Stappen (17, Waalwijk), zes dagen op Papendal o.l.v. bondsin- structeur Schrauwen. Boksen: Robert-Jan Raymaakere (18, Dordrecht) en Monto Oosterchrist (18, Hoorn), training in Schwerin (Odl) van bondscoach Nietsche. Boks- coach Adriaan Magielse (34, Stan- daarbuiten) vertrekt naar het even eens Oostduitse Bad Blankenburg. Dammen: Eran Binenbaum (18, Am sterdam) gaat (thuis!) een week lang zes uur per dag trainen met Ton Sij- brands. Gewichtheffen: Wim Frijns (17, Simpelveld) vertrekt voor een stage- week naar Tatabanja (Hon). Golf: Monique Visser (15, Glimmen), Sandra van Rinkhuyzen (14, Henge lo), Jiska van Rijswijk (12. Nieuw Vennep), Kees Kan (15, Hengelo), Pim Verhaegen (15, Venray) en Hein Slooter (16, Noordwijk) brengen de paasvakantie door op Papendal o.l.v. trainer Martin Groenendaal. Honkbal: coach Jan Dirk Leure (34) uit Haarlem training bij de Los An geles Dodgers. Koeien: Mirjam Prenger (17, Amster dam), Edwin Verhey (18, Zwolle) en Henk-Jan Zwolle (17, Zwolle), trai ning in Radwill (Zwi) van M. BUrgin. Coach Tom van der Beek (20, Heem stede) gaat naar Piedeluco (Ita). Rugby: André Marcker (18, Castri- cum) en Peter Schinkel (19, Rotter dam) zullen een week trainen o.l.v. de Welsh Rugby Union in Aberystwyth (Gbr). Ruitersport: Eric van der Vleuten (18, Mierlo) mag gaap trainen bij Al- win Schockemöhle (Wdl). Lucretia Frederiks (17. Deventer), Nicole van Leeuwen (17. Lierop) en Marcel Stokman (15, Schalkwijk) ondergaan training bij H. van Bergen te Nijme- Ichermen: coach George Dérop (24, Zutphen) mag drie weken naar mat- tre Horst Tell in Offenbach (Wdl). Skisport: langlaufer Ruben Krouwel (16, Vianen) en trainer Ludgerus Bo- verman (37, Almere Haven), twee weken naar Vuokati in Finland Turnen: Marian Renkens (22, Ja- beek) en Josée Braat (25, Oosterhout) mogen als coaches van de NKGB sta ge lopen bij de dames Horvath en Bij- holt van het KNGV. Volleybal: coach A.H.C. v.d. Burgt (33, Nijmegen) mag in Tsjecho-Slo- wakije een tweeweekse cursus vol gen o.l.v. de Internationale Volleybal Bond. IJshockey: Armad Timmer (15, Den Bosch), Bobbie Bricht (13, Nijmegen), Bram Bouckaert (14, Tilburg), Wim Vermeulen (14, Eindhoven), Frank Groen (12, Amsterdam) en Popke Huizinga (15, Heerenveen), zes dagen les op de ijshockeyschool in Harder wijk. Coach Tonnie de Groot" (37, Den Bosch), 1 week sportunivereiteit Zwemmen: kunstzwemster Mariëlle van der Heyde (12, Amsterdam), trai ning in Alderehot (Gbr). Coach R. Piena (33, Zwijndrecht), cursus in Ï»NDEN Ipswich Town left gisteravond in de Engel- Ivoetbalcompetitie de span- 7>g teruggebracht door kop per Southampton een grote Jderlaag toe te brengen. Ips- [ch won op eigen veld zon- de geblesseerden Paul Ma riner en Frans Thijssen met 5- 2. Bij Ipswich, dat zijn beste wedstrijd van het seizoen speelde, was linkerspits Alan Brazil de absolute uitblinker. Hij maakte alle doelpunten van Ipswich. De uitslagen van de overige, gisteren voor de League ge speelde, inhaalduels zijn: Arsenal-Middlesbrough 1-0, Birmingham-Sunderland 2-0, Coventry-Notts County 1-5, Swansea-Liverpool 2-0, Wol verhampton Wanderers-Not tingham Forest 0-0. HILVERSUM - De uitslagen van de dinsdag op de baan van Hilversum gehouden koersen zijn: EERSTE KOERS (2000 m): 1. Ulaan Rod- sy (M.L. v.d. Togt) 2.51,1, 1.25,6; 2. Une du 1; 3. Uhro Lobell. Tot d 4.30; TWEEDE KOERS (2440 m): 1. Vriend (W.F. Hauber) 3.22,4 1.23,0; 2.Silano Uithui zen; 3. Unos Cavaljos. Toto: winnend f. 4.10; plaats f. 3,00 f. 1,60 f. 2,30 koppel 1.10,10 trio 1. 51,90. DERDE KOERS (2000 m): 1. Urycke R (H.W Schoonhoven» 2.46,1, 1.23.1; 2 Ulacia- na du Bois; 3. Thlalf. Toto; winnend f. 1,50; plaats 1. 1,40 1. 1,70 1. 1,30 koppel f. 4,70 trio f. 158,90. VIERDE KOERS (2440 m): 1. Sir van Ha- negem (J.F.M. Westgeesl) 3.21.3 1.22,5; 2. Uhlan D; 3. Upper Frejo. Toto: winnend 1. 29.10 plaats 1. 2,00 f. 1,30 koppel 1. 15,20 trio f. 246,60. Niet gestart nr. 7 Telia Princess. VIJFDE KOERS (2000 m): 1. Topper Ber- kum (F.T. Vogelesang) 2.44,2, 1.22,1; 2. Toi Toi; 3. Urice H. Toto: winnend t. 23,70 f. 3,40 1. 1,50 1. 1,40 koppel f. 27,20 Wagenaar) 4.04.9 - 1.24.4; Dear - 3. Sjalom Antole. Toto: winnend: f. 8.80 - plaats; 2.80 - t. 9.10 - f. 2.40 - kop pel: f. 122.40 - trio: f. 1125,40. ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Ria Casin- dra (Mw G. Bosma) 2.40.6 - 1.20.3 - 2. Trudy - 3. Pareltje. Toto: winnend: f. 22.70 - plaats: f. 2.20 - f. 1.50 - f. 1.10 - koppel: f. 61.90 - trio: f. 505.10. ACHTSTE KOERS. 1609 m: 1. Remi Star (J. Wagenaar) 2.05.3 - 1.17.8 - 2. Ossian - 3. Reine JaneL Toto: winnend: f. 1.70 - plaats: f. 1.20 - f. 1.40 - f. 1.50 - koppel: f. 4 30 - trio: t. 26.80. Niet gestart: Single Bell en Odys- 2. Turbulent K. - 3. Sjors Bloemlust. Toto: winnend: f. 15.50 - plaats: f. 2.00 - f. 1.30 - f. 2.30 - koppel: i. 23.30 - trio: 229.20. TIENDE KOERS, 2000 m: 1. Romaja E. (J. Engwerda) 2.45.5 - 1.22.8 - 2. Solid Speed - 3. Star Lady Laren. Toto: winnend: f. 6.70 - plaats: l. 1.90 - l. 2.10 - I. 2.10 - koppel: f. 23.70 - trio: f. 678.90. Niet gestart Ricky Vos Victory. Toto: winnend: I. 6.30 - plaats: t. 1.80 - f. 9.30 - t 14.30 - koppel: l. 79.90 - ._i„. Vanyala D. BOEDAPEST Wegens wan prestaties heeft de Olympische kampioen op de 200 meter rugslag Sandor Wladar van de Hongaarse zwembond een zware geldboete gekregen. Bij nationale wedstrijden zwom hij tijden, die zelfs door dames werd verbeterd. gen de Belg Meulders. De uitslagen van de partijen uit de MARBELLA In het zo netoernooi schaken in Marbella is John van der Wiel gisteren in groep A remise overeengekomen met leider Nigel Short uit Engeland. Short behield de leiding met zes punten uit acht partijen. Hij wordt op een half punt gevolgd door Van der Wiel en Ligterink, die pas zeven partijen speelden. Ligterink kwam remise overeen met Jonathan Nunn, die de vierde plaats inneemt. In groep B verloor Paul van der Sterren van de Spanjaard Mankei Rivas. Donner won zijn partij te- uitslagen van de partijen i achtste ronde zijn: Groep A: Doyle (Ier)-Fernandez (Spa) 01, Ligterink (Ned)-Nunn (Eng) 1/2 1/2, Langeweg (Ned)-Serret (Fra) 1/2—1/2, Van der Wiel (Ned)-Short (Eng) 1/21/2, McNab (Sch)-Gomez (And) 1—0. De stand is: 1. Short 6 punten (uit 8 partijen), 2. Van der Wiel en Ligterink 5,5 (7), 4. Nunn 5 (7), 5. Langeweg en Fernan dez 3,5 (7), 7. McNab en Serret 3 (7), 9. Gallego 2,5 (7). 10. Doyle 1,5 (8), 11. Gomez 1 (8). Groep B: Hebden (Eng)-Blow (Gue) 10, Sanz (Spa)-Mestel (Eng) 1/2—1/2, Rivas (Spa)-Van der Sterren (Ned) 10, Donner (Ned)-Meulders (Bel) 10, Klauner (Lux)-Stean (Eng) 01. De stand is na acht ronden: 1. Mestel 6 punten (uit 7 partijen), 2. Hebden 5,5 (8), 3. Donner 5 (7), 4. Stean 4,5 1 (7), 5. Rivas 4,5, 6. Sanz 3,5 1 (7). 7. Meulders 3.5 (8). 8. Van der Sterren 3 (8), 9. Jones 1,5 (7), 10. Klauner 1 1 (7), 11. Blow 0 (7). Overheid ziet geen mogelijkheden voor racecircuit HAARLEM Het is nauwelijks denkbaar dat enig circuit voor de autoracesport, waar dan ook, zal kunnen voldoen aan de eisen die de wet geluidshinder stelt. Dit is vanuit het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne naar vo ren gebracht in het „breed beraad" dat rijk, provincie en de gemeente Zandvoort vorige week hebben gehouden over de toekomst van het circuit. Over het voorstel van het Amster damse raadslid Jonker (hij wil de vierde landingsbaan van Schiphol, die binnenkort overtollig wordt, tot circuit ver bouwen) is kennelijk niet gepraat Provincie en gemeentebestuur gaan binnenkort onderzoeken voor welke andere bestemmingen het Zandvoortse Circuitter rein in aanmerking komt. Daarbij wordt voorlopig gedacht aan woningbouw, vakantiebungalows en natuurgebied. DEN BOSCH Een door het bestuur van Indoor Bra bant benoemde commissie heeft voor 1981 twee perso nen gekozen tot „ruiter van het jaar". Het zijn springrui- Emlel Hendrix ter Emiel Hendrix en dres- suuramazone Annemarie Sanders-Keyzer. Hendrix eindigde tijdens de strijd om de Europese titels in Mün- chen als vierde in de indivi duele wedstrijd en hij maak te ook deel uit van de natio nale équipe, die derde werd. Annemarie Sanders-Keyzer werd op de Europese titel strijd in Laxenburg vijfde in de Grand Prix special. Twee jaar geleden werd zij ook tot „ruiter van het jaar" gekozen. Tjeerd Velstra werd gekozen tot „paardensportman van het jaar". Velstra is direc teur van het hippisch cen trum in Deume en actief in de mensport Hij mag zich een jaar lang eigenaar noe- AnnpmarlA men van het zilveren Indoor S™? Brabantpaard. Sanaers-Keyzer Emiel Hendrix, Annemarie concours hippique Indoor Bra- Sanders-Keyzer en Tjeerd bant, dat van 4 tot en met 7 Velstra zullen worden gehul- maart in Den Bosch wordt ge- digd tijdens het internationale houden. AMSTERDAM Op 12 mei valt de beslissing in het geschil tussen de NOS en de KNVB over de vraag of de omroepstichting moet gaan betalen voor het uitzenden van rechtstreekse radio-reportages van voetbalwed strijden, zoals nu al het geval is met tv-verslagen. Dat besliste de rechtbank in Amsterdam gistermiddag aan het einde van een zitting in de procedure die de voet balbond tegen de NOS had aangespannen. De voetbalbond is van mening dat bij het uitzenden van voetbal- reportages niet gesproken kan worden van vrije nieuwsgaring omdat dit gebeurt vanuit de afgeslotenheid van het stadion. Ie dereen moet betalen om daarvoor toegang te krijgen en het is niet redelijk dat de mensen die warm thuis zitten en andere voordelen hebben, de verslagen rechtstreeks thuis krijgen zon der er één cent voor te behoeven betalen, aldus raadsman mr. H.P. Utermark namens de KNVB. Volgens de raadsman van de NOS, mr. J. van Santbrink, houdt de radio evenwel geen men sen uit de stadions en van de sportvelden weg. Sportwereld PRAAG In een ijshockey- toernooi won de Sovjet-Unie met 6-3 van Tsjechoslowakije. Daarmee won zij tevens het toernooi voor Tsjechoslowa kije, Zweden en Finland. MANNHEIM West-Duits- land B won voor 12.000 toe schouwers de voetbalinterland tegen Portugal B met 1-0. Gerd Strack van FC Köln maakte voor rust het enige doelpunt. BORDEAUX Uitslagen van de vierde ronde van het zone- toernooi dammen zijn: Clerc- Van den Borst 1-1, Gregoire (Bel)-Bastiaannet 1-1, Van der Wal-Affatati (Ita) 2-0. Stand: 1/2. Van der Wal en Delhom (Fra) 6; 3/4/5/6/7. Clerc, Bas- tiaannet, Van den Borst, Caze- mir (Zwi) en Gregoire ((Bel) 5. OUD-BEIJERLAND In een wedstrijd voor de eredivisie dames verloor BOB thuis met 70-60 van Rotterdam Zuid. VEENDAM De eerste-divi- sieclub Veendam heeft het contract met trainer Hans Al leman verlengd met een jaar. Alleman is momenteel aan zijn tweede seizoen bezig bij de Veendamse voetbalstichting. NAPELS De Italiaanse boogschutter lGiancarlo heeft een wereldrecord gevestigd op de 25 meter. Hij schoot 589 punten bij elkaar. Het record stond op naam :van de Ameri kaan Darrel Pace met 588 punten. WENEN Felix Latzke wordt de nieuwe coach van het Oostenrijkse voetbalelftal. Zijn benoeming gaat pas in na het WK in Spanje. Tot die tijd wordt het team geleid door Georg Schmidt. Sportieve recreatie in Den Haag door het centrum van Den Haag. Zaterdag 27 maart 1982, aanvang 13.00 uur. Halve marathon: 21 kilometer. Deelnemingslimiet 2 uur. Recreatielopen: 1V2 km voor de jeugd t/m 12 jaar 5 en 10 km voor 13-jarigen en ouder Start en finish Lange Voorhout Voorinschrijving mogelijk vanaf heden aan de balie van het bespreekburo Haagsche Courant/Dagblad Het Binnenhof, Spuistraat hoek Spui te Den Haag. 21 km. loop_ 10 km. loop_ 5 km. loop_ 1 Vz km. jeugdloop. Inschrijfgeld _f.7,50 p.p. -f.6,- p.p. -f.6,- p.p. -f.3,- p.p. Uw paspoortcoupon geeft recht op f. 1,- reductie op het inschrijfgeld p.p. Organisatie: KNAU, Aid. Den Haag, in samenwerking met Af d. JSR der Gemeentesecretarie. Iedere deelnemer die de loop volbrengt ontvangt een fraaie herinnering. ^f£eidóe@outti/nt

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11