Alkemade mag 108 huizen per jaar gaan bouwen REGI0(J0UR)NAAI REGIOUOURINAAI Alkemadese liberalen plaatsen mevr. Van Aken laag op kieslijst Marian Pijnaker met Towerop weg naar de top REGIO LEIDSF COURANT DINSDAG 16 FEBRUARI 1982 PAGI Alternatieve maatregelen Potgieterlaan HAZERSWOUDE Vlak voordat de commissie open bare werken en milieuhy giëne zich buigt over in de Potgieterlaan te nemen ver keersmaatregelen, heeft de verkeerswerkgroep het ver zoek gekregen om sugge sties in deze richting te doen. Auke Roeleveld van de ver keerswerkgroep: „Burge meester en wethouders ma ken het ons met hun voor waarden en marges erg moeilijk om iets te beden ken, wat nog niet eerder be dacht is". Desondanks krijgt de commissie op de donder dag te houden vergadering door de groep het idee ge lanceerd om een rijverbod uit oostelijke richting in het deel van de Potgieterlaan tussen de Willem Kloos- straat en de Herman Heyer- mansstraat in te stellen. Dit behoeft van Roeleveld en de zijnen niet van toepas sing te zijn voor (brom)fiets. Profielvernauwingen op of nabij de kruispunten van de Potgieterlaan met de Bos boom Toussaintstraat, Al- bert Verweystraat en Guido Gezellestraat (al dan niet gecombineerd met verho gingen in het wegdek) zijn andere (nieuwe) voorstel len. Als alternatief voor het inrijverbod voor het stuk tussen Kloos- en Heijer- mansstraat wordt aangedra gen: een verkeerssluis tus sen Da Costasingel en Heijermansstraat en tussen Heijermansstraat en Kloos- straat, met voorrang voor het verkeer uit westelijke richting. Willen de maatregelen een verkeersbelemmerend ef- fekt sorteren, dan is het noodzaak dat de instelling van de verkeerslichten op het kruispunt Rijndijk-Da Costasingel drastisch wordt gewijzigd. Vakantie Ierse kinderen HAZERSWOUDE/KOUDEKERK AAN DEN RIJN De groep tieners uit de Noordierse stad Belfast, die de komende zo mer te gast zal zijn bij gastgezinnen in Ha- zerswoude en Koudekerk aan den Rijn, ar riveert op 21 juli. De jongens en meisjes, in totaal veertig, komen in beide gemeenten aan de Oude Rijn op uitnodiging van de werkgroep Hulp Noord-Ierland. Gedurende drie weken zullen de tieners, katholieke zo wel als protestantse, deelnemen aan dit sa menlevingsproject. Overigens ziet het er naar uit dat Hazerswoude en Koudekerk dit jaar de enige plaatsen in ons land zullen zijn die een uit jongeren bestaande groep uit Noord-Ierland voor een samenlevings project zullen ontvangen. Bekend is wel dat in Woerden ernaar wordt gestreefd om vol gend jaar jongelui uit het door burgeroorlog geteisterde Noord-Ierland te verwelkomen. VRAGEN OVER ZUIVERING RIOOLWATER NIEUWE WETERING/DEN HAAG De gemeente Alkemade, de Provinciaal Planologische Dienst (PPD) en rijkswaterstaat voeren overleg over de situering van een rioolwaterzuiveringsinstallatie in Nieuwe Wetering. Aanvankelijk leek de nieuw te vinden locatie geen pro blemen op te leveren, daar alle betrokken instanties zich met de locatie instemden. Rijkswaterstaat gooide echter roet door het eten door een claim te leggen op de uitverkoren stroken grond aan beide zijden langs de rijksweg. Inmiddels heeft men echter een alternatieve locatie ten zuiden van de Ringvaart gevonden. Een en ander hebben Gedeputeerde Staten van Zuid Holland geantwoord op vragen van de gedeputeerde M.A.G. Zwinkels. Zwinkels stelde zijn vragen naar aanleiding van een artikel in deze krant over de Ringvaart die tot een stinksloot zou worden. Een oplossing is nog niet ge vonden, zo laten gedeputeerde staten in hun antwoord weten. Aziëweg wordt niet verlengd door het Groene Hart ZOETERWOUDE De Aziëweg wordt geen speer punt door het groene hart nabij Zoeterwoude. De pro vincie heeft onlangs medege deeld dat de weg zal eindi gen bij het Zoetermeerse Noord Aa-gebied en niet, zoals Zoetermeer wil, wordt doorgetrokken door de Geer- en Kleine Blankaardpolder, over de Ommedijckse Wate ring om vervolgens via de Zwet- en Groote Blankaart- polder te worden aangesloten op de Dr. Kortmannstraat. De gemeente Zoeterwoude heeft zich daarmee wederom met succes tegen de groe- naantastende plannen van Zoetermeer verdedigd. Het is de derde 'overwinning' van Zoeterwoude op Zoeter meer voor wat betreft de ver dediging van het landelijk ge bied, het groene hart tussen Zoetermeer en Leiden. Nage noeg alle fracties binnen het proviciaal bestuur hebben par tij gekozen voor Zoeterwoude. Een verrassing voor het Zoe- terwoudse gemeentebestuur was de opstelling van gedepu teerde drs. J. Borgman. Hij noemde de bufferwerking van Zoeterwoude met de groen voorzieningen van erg groot belang en vond de plannen van Zoeterwoude uitstekend. Het streekplan zal derhalve aangepast moeten worden aan' de zienswijze van Zoeterwou de. VANAF 1986 GROOTSCHALIGE NIEUWBOUW IN RIJPWETERING-OOST! ALKEMADE In op dracht van de gemeente Alkemade is een onder zoek uitgevoerd naar de behoefte aan woningen op de korte termijn (1982- 1984). Tijdens de volgende week maandag te houden gemeenteraadsvergade ring zal dit rapport, als mede een „Nota Bouwlo katies" behandeld wor den. Het woningbehoefte-onder- zoek concludeert, dat er in de jaren 1982 tot en met 1984 cir ca 430 woningen bijgebouwd moeten worden in Roelofa.- rendsveen/Oude Wetering; in Rijpwetering moeten er dan nog 45 woningen bijkomen en in Oud Ade minimaal 25. Voor Oud Ade geldt dat de voor keur uitgaat naar het bouwen van meer dan 25 huizen om een 5-klassige of tenminste een 4-klassige school in dit dorp in stand te kunnen hou den. Bij de peiling van de wo ningbehoefte is uitgegaan van een leeftijdsgrensverlaging naar 23 jaar. Een inmiddels bestaande achterstand in wo ningbouw hoopt het gemeente bestuur enigszins versneld in te lopen. Het actuele tekort aan huizen is 501. De „Nota Bouwlokaties" is een soort lange termijnplanning (1980-1990) voor woningbouw in Alkemade. Er blijkt uit dat Alkemadë eerst de Gogherpol- der gaat volbouwen om dan aan de „inbreiding" van Oude Wetering te beginnen. Vervol gens is het de bedoeling, en dat is eigenlijk het meest op zienbarende uit het rapport, om vanaf 1986 grootschalige woningbouw te gaan plegen aan de oostzijde van Rijpwete ring, dat wil zeggen achter de Koppoellaan en de Pastoor van der Plaatstraat. De ove rige geplande kleinere bouw lokaties liggen ten noorden en ten zuiden van Oude Ade, ach ter de H. P. van der Poellaan te Rijpwetering en ten noor den van dit dorp. Dank zij de in de rapporten aangetoonde behoefte aan woningbouw in de komende jaren is Gedepu teerde Staten alsnog akkoord gegaan met een verhoogd aan- tai van 1Ö8 jaarlijks te bouwen huizen. Volgens het Streek plan mocht Alkemade tot nu toe jaarlijks slechts 74 wonin gen bouwen. Het gemeentelijk streven is er echter op gericht Gedeputeerde Staten ervan te overtuigen dat Alkemade jaar lijks 121 nieuwe huizen nodig heeft. De oppervlakte, beno digd voor woningbouw de ko mende jaren (bij een dichtheid van 26 woningen per hektare), bedraagt 4 hektare in Rijpwe tering (exclusief de grootscha lige woningbouw na 1986), 2 hektare in Oud Ade en 36 hektare in Roelofarendsveen, Oude Wetering en Oost-Rijp- wetering. Na 1986 zal het Al- kemadese gemeentebestuur de geplande woningbouwlokaties heroverwegen, zodat een an dere conclusie dan grootschali ge woningbouw in Oost-Rijp- wetering niet tot de onmoge lijkheden behoort. Vooral de leefbaarheid speelt in Rijpwe tering en Oude Ade een be langrijke rol bij het bepalen van de grootte en de plaats van nieuwe woningbouwloka ties. De behandeling van het korte termijn woningbouwpro gramma, alsmede van de „Nota Bouwlokaties" in de Raadscommissie Ruimtelijke Ordening leverde allerwege lof op voor de samenstelling ervan. Wethouder Van Duij- keren noemde beide rapporten „een toekomstperspektief", waarvan we nog vele jaren plezier kunnen hebben" en „een op goede argumentatie berekende nood". A. H. Verdel (VVD) toonde er zich verheugd over, dat „de economische peiler, de tuin bouw, gerespecteerd wordt", met ander woorden: de wo ningbouw zal niet ten koste gaan van tuinbouwgrond. Hij was bang dat de geplande wo ningbouw in Rijpwetenng op korte termijn (45 woningen tussen 1982 en 1984) onvol doende zal zijn om de 8-klassi- •ge school aldaar in stand te houden. Hij verbaasde zich over de geplande grootschalige woningbouw in Rijpwetering- oost. „Dat is toch een inbreuk op jarenlang gehuldigde plano logische zienswijzen; dit zal ze ker op weerstanden stuiten", voorspelde hij. W. Klerks (CDA) toonde zich er bevreesd voor dat de wo ningbouw in de komende ja ren opgehouden zal worden door slepende onteigenings procedures in Oude Wetering. Hij stelde voor om al op korte termijn gronden aan de oost kant van Rijpwetering te gaan aankopen. Tevens stelde hij voor het gebied nabij het aqua duct te Nieuwe Wetering te gaan bestemmen voor woning bouw. Zoals bekend is de grond hier al in bezit van de gemeente Alkemade voor de bouw van de rioolwaterzuive ringsinstallatie, welke men nu wil gaan bouwen in de polder Noordveen. „Voor de Nieuwe Weteringse school zou het een goede zaak zijn als in dat ge bied wat woningbouw ge pleegd zou gaan worden", al dus Klerks. De laatste spreker, J. G. Dui venvoorden (CDA), merkte op dat „De Rip er niet om zit te springen voorstad van De Veen te worden". STOMPWIJKSE WEET WAT ZE WIL STOMPWIJK Marian Pijnaker kan het allemaal nog nauwelijks geloven. Met haar popgroep Tower" is de 20-jarige Stompwijkse met het nummer ..See you tonight" op weg naar een topnotering in de nationale hitparade. De hit-single, die dagelijks op de radio is te horen, ging in een paar we ken ruim 30.000 keer over de toonbank en het einde lijkt nog niet in zicht. Voor Marian betekent het succes een wereld vol veranderin gen. die varieert van gie chelende jeugd in winkel centrum Leidsenhage tot het buurmeisje, dat bij huize Pijnaker om een handteke ning komt vragen. Maar het betekent ook dat ze na haar werk als recep tioniste bij een Voorburgs autobedrijf als een haas naar de studio in de buurt van Utrecht moet. waar hard wordt gewerkt aan de volgende single en een langspeelplaat. Driftig in haar agenda bladerend somt ze op: morgenochtend foto's maken voor een omroep blad. een interview met een Belgisch popblad en in het weekeinde twee optredens in uithoeken van het land. „Tower" Eerst wil ze graag kwijt wie de andere leden van de for matie „Tower" zijn. Uit Lei den komt Cor van Hoogt (zang. gitaar). Ben Peterzen uit Noord wijk (bas), de Ha genaar Ton Hogeboom zit achter de drums en Henk van Loon uit Dordrecht is verantwoordelijk voor de symfonische klanken van de keyboards. Dit viertal was al een tijdje bij elkaar en zocht al lang naar een zangeres. Tientallen meisjes hadden het al geprobeerd en Marian durfde aanvan kelijk niet. Op een goed ogenblik hakte ze de knoop toch door en liet via kennis sen in het popwereldje na drukkelijk weten dat ze toch belangstelling had. Wat ze gehoopt had gebeur de. Towers' manager Ro nald Privé belde haar op met het verzoek eens een paar nummers te komen zingen. Het werd een span nend avondje daar in Lei den. De „boys" van de band zaten wat ongeïnteresseerd op de volgende kandidaat te wachten, maar na twee nummers vrolijkten de ge zichten van de heren op. Die Marian, een beetje ge durfd gekapt en modieus gekleed, dat was wel wat. Marian: Het klikte eigen lijk meteen. Iedereen was enthousiast en binnen een paar dagen werden er foto's van de groep gemaakt en gingen we optredens ver zorgen. Dat gebeurde een paar keer per maand. Voor al het eerste jaar hebben we lang in studio's geoefend. Soms acht uur op een dag. We zijn zelfs en paar keer tot 's ochtends vroeg door gegaan". Geen schroom Het zingen en muziek ma ken zat er al vroeg in. Rap pratend vertelt ze over het kinderkoortje, de jeugdmis en de musicals op school. Acteertalent was ook aan wezig en schroom voor vol le zalen was er niet bij. Als ik ergens mee bezig ben ga ik er volledig in op", zegt ze zelfverzekerd. Ook de mu zikale vorming bleef niet uit en al gauw kwamen de piano- en zanglessen. Haar eerste band heette „The Ruins" uit Leidschendam. Na een paar jaar kon ze daar haar draai niet meer vinden omdat haar zang kunst in de verdrukking kwam. See you tonight" is gepro duceerd door Elmer Veer- hoff, ex-Catapult en tegen woordig beter bekend als Rubberen Robbie. Marian: We hebben de vrijheid om er zelf iets van te maken, zowel qua tekst als muziek. Het is helemaal geworden zoals ik het me had voorge steld. Het moest in ieder ge val geen tekst zijn in de trant van „Ik hou van jou en je ogen zijn blauw". Het snelle ritme is de groep op het lijf geschreven". Na een optreden op televisie en ra dio en een stormachtige in troductie door de overbe kende Hilversum 3-d.j. Frits Spits, bleef het resultaat niet uit. Opnieuw bladerend in haar agenda zegt Marian: „Thuis op de bank hoorde ik onverwachts tijdens De Avondspits: 'Tower wat een power. Wat is er nog een ta lent in Nederland'. Ik was helemaal ondersteboven Marian Pijnaker: „ik besef het allemaal nog niet voor de helft". Mooi meegenomen De plaat verschijnt binnen kort in België en Duitsland, terwijl Amerika en Canada ook belangstelling tonen. Een stralende Marian: „Ik besef het allemaal nog niet voor de helft, geloof ik. Het leuke van Stömpwijk is dat het hele dorp meeleeft". Het enige probleem, waar „Tower" op het ogenblik mee zit, is gebrek aan oe fenruimte. Mensen, die iets weten of hebben, kunnen zich bij Marian melden Over de toekomst denkt po sitief, maar blijft op de vlakte. „Ik verwacht nog heel veel, maar wat me tot nog toe overkomen is, is al vast mooi meegenomen. De komende maanden zitten propvol met optredens en onze volgende single „Going Home" ligt klaar. Voorlopig heb ik energie genoeg". Haar gezicht en blauwe ogen laten daar geen twijfel over bestaan. f10 A Gymvereniging Meerburg In het sport- en recreatiecentrum „De Eendenkooi" de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk wordt morgenavo de algemene vergadering van gymnastiekverenigi Meerburg gehouden. Om acht uur zal voorzitter J van der Meer de bijeenkomst openen. Belangrij agendapunten zijn de bestuursverkiezing en het inst len van een jubileumkommissie. De bestuursleden Voordouw en mevrouw J. van Mil-Westgeest zijn aft dend maar beiden stellen zich herkiesbaar. Over tw jaar hopen de gymnasten het zestigjarig bestaan te v J ren. Om dan „beslagen ten ijs" te komen wordt reeds een jubileumkommissie in het leven geroept De gymvereniging kan terugzien op een geslaagd ja met als hoogtepunt de nationale titel van de meis, bij de jazz-gym. Carnaval Vanavond gaan de bewoners van het Zoeterwoudse beja, dencentrum Huize Emmaus op de carnavalstoer. Oni leiding van de plaatselijke vereniging „De Hangkon te ,fess zullen de beentjes veelvuldig van de vloer gaan. Om h acht zullen Prins Hein I en zijn gemalin Prinses Mariani 'st vergezeld van de Raad van Elf, hun opwachting maken T ei Emmaus. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door tn »en renblaaskapel „de gespleten Klomp", zodat succes bij vo< mooi baat verzekerd is. Er worden spelletjes bingo gespeeld de best verklede dames en heren kunnen op een verr sing rekenen. Afscheid kkel St. Barbara, de begrafenisvereniging van De Zih houdt woensdagavond om acht uur haar jaarlijkse g denvergadering in 'de Duinpan'. Tijdens deze vcrgai ring zullen de leden afscheid nemen van hun graag ziene voorzitter Leo van Hensbergen. Hij is die dag jaar bestuurslid, waarvan hij 23 jaar als voorzitt functioneerde. Zingen voor Polen eken en d dse 4 m« De gezamelijke Evangelisatiecommissie in Katwijk orgai ar bi seert woensdag vanaf acht uur een zangavond in de Ou i ku Kerk aan de Katwijkse boulevard. Op dezelfde wijze als nnei bekende zomeravondzang wordt bij de deur een collet ïale gehouden. De opbrengst daarvan is bestemd voor het dekker ken van de transportkosten van voedsel en kleding na cposi Polen. De leiding van de avond is in handen van de he ewe! N. Bakker, voorzitter van het comité Katwijk helpt Pole e te Medewerking wordt verleend door het christelijk jong i, m renkoor Revival Singers uit Katwijk, de soliste Grie idacl Barn hoorn-Pronk en organist A. Klok. ereei derli CDA-samenspraak èSSti Door de raadsfractie van het CDA in de Lisser mecnteraad wordt woensdag een samenspraak a vo|ns gehouden. Dat gebeurt vanaf kwart over acht in r. K Pauluskerk aan de Ruishornlaan. Aan de hand van Pc beleidsnota 1982-1990 zal gesproken worden over 1 zaken die voor de toekomst van Lisse van belang zif Be tuui IT lko' Energie e De Raad van Kerken in Oegstgeest en de politieke partijs\ organiseren op woensdagavond een bijeenkomst in het gy m( meentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest naar aanlfoter ding van de Brede Maatschappelijke Discussie Energiel ,cht leid. Er zullen twee deskundigen spreken, te weten Pi c v dr. W. van Gooi, hoogleraar in de anorganische scheikur orb< aan de Utrechtse Universiteit en lid van de Energien van het Ministerie van Economische Zaken. Ir. Erik Tuininga, voorzitter van de Raad voor Energie en Samt leving en lid van de consultatiegroep voor kernenergie de landelijke Raad van Kerken. Aanvang acht uur. Kindercarna val De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest org kisc niseert op maandag 22 februari een feestelijk kindt n d carnaval. Alle kinderen van 6 tot en met 11 jaar z) 'dp: welkom, zolang ze maar verkleed komen. Er zijn tette van carnevaleske activiteiten, zoals poffertjes bakki*1 en ballen gooien. Iedereen kan meedoen aan het son not festival van carnavalsliedjes, als groep of alleen. O' I geven voor 19 januari bij de SJJO. Het feest wordt vz bi 15.00 tot 17.00 uur gehouden in gebouw Taberna, Jull/ed* nalaan 1 in Oegstgeest. Entree f2,50, inclusief foto dei consumpties. Kaarten zijn te koop bij de openbare 11 bliotheek, de firma's Van der Luit en Van Weizen n^' de SJJO. Sjoelen De jeugdcommissie van voetbalvereniging Warmunda ganiseert op maandag 22 januari het kampioenschap sjo 0jj len voor de jeugd in haar clubgebouw op sportpark Ove s bos in Warmond. Alle jongeren van 6 tot en met 16 ja kunnen meedoen. Het inschrijfgeld bedraagt f2 per pe soon. Men kan zich opgeven door een briefje met naaie{ adres en geboortedatum en het inschrijgeld in te leven bij boekhandel Papyrus of bij C.J.A. van der Vooren, Be a nardstraat 8 in Warmond. Dat moet voor vrijdag 19 janui geschieden. Aanvang 10.00 uur. fici Vakan tie folder Zeventien organisaties, die zich bezig houden met i ken en gehandicapten, hebben weer een nieuwe fold{ laten verschijnen met vakantiemogelijkheden vo deze mensen. -Groepsreizen, bungalows, aangepaste .fffl caravans, hotels, aangepaste vakantiehuizen, zeilt vliegen, busreizen, varen, treinreizen en vakantiekai pen in binnen- en buitenland passeren hierin de revi Snel erbij zijn is wel het motto. Voor informatie en folder kan men terecht bij J.A. Kekers, Postbus 1. 7160 AC Neede of via telefoonnummer 05450-2525. ach ALKEMADE De VVD afdeling Alkemade komt ook voor de in mei te hou den gemeenteraadsverkie zingen met een eigen kan didatenlijst uit. De leden hebben gekozen voor een sterke vertegenwoor diging van de glastuin bouw en de kleine ker nen. Het enige vrouwelij ke raadslid, mevr. P. van Aken-Rens, staat niet ho ger dan op een zesde plaats. En is daardoor nauwelijks verkiesbaar. Lijsttrekker is het huidige raadslid, tevens fraktie- voorzitter, A. H. Verdel. Als tweede is de vroegere fraktievoorzitter D. A. van Beek uit de Kaag geko zen. Op de derde, vierde en vijfde plaats staan: Dick van der Meer, J. E. M. Koek en L. M. Beelen uit Rijpwetering. Als zevende en achtste staan A. van den Bogaard en tuinbouw-aktievoerder Theo Hoogenboom geno teerd. Desgevraagd verklaarde VVD-voorzitter M. Gerschta- nowitch dat de Alkemadese VVD-afdeling ernaar streeft vijf raadszetels te bemachti gen. „Het bestuur en de Alge mene Vergadering houden er echter rekening mee dat me vrouw P. van Aken-Rens t^h in de gemeenteraad komt, on danks haar zesde plaats op de groslijst", aldus de voorzitter van de plaatselijke VVD-afde ling. Mevrouw P. van Aken- Rens gaf als haar reaktie: „Dat doe ik niet, daar heb ik geen zin in. Het klinkt misschien wel erg principieel, maar ik wil absoluut niet dat er ie mand voor mij opstaat". Naar verluidt is mevrouw Van Aken op een omverkiesbare plaats op de VVD-lijst terecht gekomen, omdat de algemene ledenvergadering massaal be zocht is door inwoners van de Kaag, die hun favoriet, dorps genoot Dick van Beek, naar een tweede plaats op de gros lijst voerden. In Kaagse VVD- kringen is men namelijk niet tevreden over de behandeling in de raad van de pontveero- verdracht aan een particulier. Aangezien mevrouw Van Aken op de desbetreffende ge meenteraadsvergadering na mens de VVD-fraktie het woord voerde, is zij nu de zon debok. Zoals bekend steunde zij zonder meer het beleid van haar fraktiegenoot wethouder Van Duykeren. Fraktievoorzitter Verdel gaf desgevraagd toe dat er „wat wrijving" geweest is over de uitslag van de stemming tij dens de algemene ledenverga dering. „De stemming pakte anders uit dan de voordracht van het bestuur, dat kwam door de grote opkomst van Kaagbewoners", aldus Verdel. En hij vervolgt: „Het was een democratische verkiezing, dus. er is niets meer aan te deren". Hij vindt het er{ mer dat mevrouw Van op een zesde plaats is tt™ gekomen, omdat hij vee J peet voor haar werk fraktie heeft. Over zi< zegt hij: „Ik ga er met moed tegenaan, maar zal niet uitzitten". De bijna rige fraktievoorzitter wi 1 een poosje op d& bres Fr voor de tuinbouwbelange k de aanloop van de recon pi tie in goede banen te ki leiden. Raadslid Dick van der toonde zich ook niet erg 1 met de onverkiesbare van mevrouw Van Over de algemene vergat Ve zegt hij: „Het is zo'n cmo le toestand geweest". Hij het niet reëel dat me\ Van Aken de gebeten ho terwijl zij de behandelin J de Kaagpontoverdracht grj, in overeenstemming m fraktie uitgevoerd „Voor hetzelfde geld hai del of ik het woord gevoe dan zouden we precies he e] de gezegd hebben", aldus v'. van der Meer.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4