Overdekte atletiekstri jd familiereünie blijft René van der IJssel sterke kampioen in halfzwaargewicht De Februari Mid-Lotto ShowM^II ïes van ijhe neemt hlvanche rs ROTTERDAM WIL IN TOEKOMST EUROPEES CIRCUIT MET TOPPERS Voetbaltrainers in Engeland willen competitie in zomer .onder lüËfl Forse nederlaag badmintonploeg Tips voor Nootdorp Vrijdag 26 februari 19.00 uur Ned. 1: Vele duizenden gratis extra prijzen ÏINA ORT LEIDSE COURANT DINSDAG 16 FEBRUARI 1982 PAGINA 13 trac etiekunie ontneemt LTC bronzen medaille HAAG De tuchtcommissie van de U (Atletiekunie) heeft V&LTC de bron medaille ontnomen, die de ploeg had Rob 1verc* k'i de nationale clubkampioen- Funet 'Pen daagse vereniging werd terug- - naar de zevende en laatste plaats. Daar- 1 E is de andere Haagse club Sparta, die als Ja« |e was geëindigd, nu derde, or intei .TC zette vorig jaar de Engelsman Keith Jan bridge in tijdens de titelstrijd. Daarover W(j m een klacht binnen bij de KNAU, die ederl;aa^ oit-zocht en gisteren besliste dat de [se club onrechtmatig had gehandeld om- )eathridge toen nog geen jaar in Neder- was. V&LTC degradeert echter niet uil n oofdklasse omdat de ploeg zich daarvoor er Deathdridge had geplaatst. Biljarters oneens UTRECHT De biljarters uit de ereklasse zijn het oneens met de vernieuwingen, die het bestuur van «de KNBB wil doorvoeren. Het bestuur van de biljartbond wil bij natio nale kampioenschappen het aantal deelne mers terugbrengen van acht naar zes en een beurtenlimiet instellen voor sommige spel- soorten. De ereklassers, die gisteravond in Utrecht vergaderden, blijken het hiermee on eens te zijn, wel achten zij voor het libre, de kaderspelen en het bandstoten het poule-sy steem aanvaardbaar, zodat voorwedstrijden komen te vervallen, evenwel met behoud van de jaarlijkse finales. Om de tijdsduur van de finales te bekorten, stellen de spelers voor de partij-lengte in te korten tot 50 caramboles voor het drieban den, 150 voor het bandstoten, 400 voor het li bre, 300 voor het kader 47/2 en 250 voor het 71/2 en het 47/1. DS'79 verliest kort geding UTRECHT De Dordtse voetbalclub DS'79 heeft het kort geding tegen de KNVB verlo ren. President van de Arrondissementsrecht bank in Utrecht, mr. Van Dijk, wees gister middag de eis van de Dordtse eerste-divisie- club af. DS'79 had de rechter om een uit spraak gevraagd in het geschil met de KNVB over de speeldatum van de bekerwedstrijd te gen FC Utrecht. DS'79 was er van uitgegaan, dat het duel uit de kwartfinales op zondag 21 februari ge speeld zou worden. Later bepaalde de KNVB, dat de wedstrijd vervroegd werd naar woens dag 17 februari, omdat op desbetreffende zon dag voor FC Utrecht de inhaalwedstrijd te gen NAC geprogrammeerd werd. Daarmee ging DS'79 niet akkoord, omdat het op de midweekse dag recetteverlies ter grootte van 25.000 gulden vreesde. De KNVB hield het been stijf, waarna DS'79 zich tot de rechter wendde. NAC contracteert Willy Jansen EINDHOVEN Middenvelder Willy Janssen van PSV is voor de rest van het seizoen gecontracteerd door NAC. De drie betrokken partijen zijn dit maandag over eengekomen. NAC wilde van PSV graag een speler hu ren of overnemen, nadat vorige week vast kwam te staan, dat de Bredase club aan het einde van het seizoen middenvelder Ton Lokhoff kwijt zou raken aan PSV. Willy Janssen, die vrijdag 22 wordt, maakte geruime tijd deel uit van de selec tie van bondscoach Kees Rijvers, tot een blessure hem het spelen verhinderde. De middenvelder, die onder Thijs Libregts bij PSV slechts zelden speelde, mag woens dag met NAC al uitkomen in de inhaal wedstrijd voor de competitie tegen GA Eagles. WK schaatsen Assen in trek ASSEN De belangstelling voor het toernooi om het wereldkampioenschap schaatsen, dat het komende weekeinde in Assen wordt gehouden, is erg groot. Tot nu toe zijn 41.000 kaarten verkocht, gelijk verdeeld over beide dagen. De ca paciteit van het stadion is 54.000 plaat sen. Jan Mooy, de penningmeester van de KNSB en lid van het organisatieco mité, sprak de verwachting uit dat „As sen" uitverkocht zal raken. De Noorse schaatsploeg voor het WK allround in Assen is compleet. Na een testrit op de 5000 meter in het Zuidduit- se Inzeil heeft bondscoach Arne Lier Oyvind Tveter als vierde man aangewe zen. Tveter kwam tot een tijd van 7 mi nuten en 17.0 seconden. Eerder hadden Rolf Falk-Larssen, Tom-Erik Oxholm en Henning Kaarud al een startbewijs verdiend. De Jager en Bessems naar EK kunststoten DEN HAAG Biljarter. Hans de Jager zal dit weekeinde in Sant Boi de Llobregat, een plaats ten zuiden van Barcelona, zijn Europe se titel in het kunststoten verdedi gen. De Hagenaar is een van de tien deelnemers in de Spaanse badplaats. Met De Jager zal Jean Bessems, die in januari in Haarlem het Nederlands kampioenschap op zijn naam schreef, van de partij zÜn- De overige deelne mers zijn Jean-Luc Chicre (Fra), Gert Tiedtke (Wdl). Giusseppe To- mich (Ita), Julio gil (Zwi), Robert Immervoll (Oos) en de Spanjaar den Claudio Nadal en Cayo Mu- [anise iRENVEEN Kwam eld k tijdens het nationale ipioenschap in Den g een schaatspuntje te- voor de eindzege, e dagen later was hij degelijk de sterkste, irduidelijk zelfs. Met halve baan voor- >ng op zijn naaste bela- en 2,5 baan voor- long op het peloton, 1U reef Dries van Wijhe marathon van Heeren- op zijn naam. Henk tengen versloeg de sverse Nederlandse npioen Jan Kooiman in lange sprint om de Jede plaats. Waarmee 'ga panning in het KNSB- n bel klassement volop aan- ig blijft. ruim duizend toeschouwers de Thialf-kunstijsbaan in Sir renveen hebben gistera- 'er V j een prachtige marathon- bege strijd gezien. Er ontspon sugd al vroeg een zeer levendi ge bij strijd, die na halverwege uilen lelijke gestalte kreeg, rbij liep als een rode draad „revanche NK" tussen rofess jman en Van Wijhe door wedstrijd. Met het ronde- op 50 diende werd de ontsnappingspoging ge- Dit leverde een kop- op van zes man. nog 17 ronden te rijden ;n Kooiman en Jan on, met al snel Van Wijhe ïun kielzog, er vandoor, ieuw volgden Busser, Por iën, Gerard Albers en Co [ig en Bennie van der Wei- lij pakten andermaal een Dries van Wijhe ging er Belijk alleen vandoor rim Vos, die voor de ilaats op sleeptouw reed. ooiman wenste niet, dat Portengen de lachende zou worden. Aan de van Van Wijhe deed dat af. uitslag is: 1. Dries van Wijhe. 2. i Portengen. 3. Jan Kooiman, 4. Busser. 5 Jan Kroon, 6. Gerard s, 7 Alex Jansen, 8. Bennie van «Weide, 9. Co Giling, 10. Henk het klassement om de B Cup is: liman 287,6 punten, 2. Porten- 5,1 punten, 3. Giling 219,3 pun- I Pronk 204.1punten, 5. Busser H punten. 6. Niesten 193,0 punten. inard a houdt De® kstitel wal NO De Amerikaan 'Su- bu'' Ray Leonard heeft gister- jtod 'D Reno zonder moeite wereldtitel boksen in het tergewicht behouden. Dnard versloeg zijn landge- Bruce Finch door inter- itie van de scheidsrechter de tierde ronde. In de twee ronde was Finch al twee r neergegaan. Het was de ^3 overwinning van Leonard mover slechts één neder- ROTTERDAM De Ne derlandse atletiek mag dan sinds vorig jaar weer iets voorstellen, de over dekte titelstrijd heeft nog altijd de sfeer van een fa miliereünie. Geen echt se rieus evenement dus, maar meer een aangena me manier om de winter door te komen en als het kan aan te tonen, dat er goed is getraind voor het komende buitenseizoen. Zoals dat met name vorig jaar gebeurde bij de da mes. Trainingscoördinator Herman Buuts noemt de kampioenschappen die het komende weekeinde in het Rotterdamse sportpa leis Ahoy' op de rol staan, niet voor niets een tussen station. En niet voor niets is de directie van het sportpaleis al lang blij als er in totaal tweeduizend mensen komen kijken naar de wedstrijden die bij elkaar ruim vijftigdui zend gulden kosten. In Rotterdam mikt men op de verscheidenheid van het aan bod én op de toekomst, waarin mogelijk een Europees atle- tiekcircuit wordt gerealiseerd. Internationale topatleten moe ten dan verscheidene banen aandoen, waaronder Rotter dam. Plannen, waarin ook ge dacht is aan de betekenis die de satelliet-televisie tegen die tijd kan spelen. In die lange- termijnpolitiek pas het terug halen van de atletiekstrijd, na een onderbreking van enkele jaren. Het aardige van de komende kampioenschappen is, dat zo goed als de hele nationale top in actie komt. Elly van Hulst (800 meter), Klaas Lok (3000 meter), Marcel Klarenbeek (met zijn 21,2 op de 200 meter internationaal veruit de beste van alle Nederlanders), Arno Körmeling (800 meter) en Els Vader (60 en 200 meter) vallen althans in die categorie. Dat vijftal krikt het niveau van de twee dagen flink op, maar hoeft zich niet meer druk te maken over startbewijzen voor de EK in Milaan (6 en 7 maart). Slechts achter de naam van Els Vader, die weinig aan indooratletiek doet, staat nog een vraagteken omdat zij drie honderdste seconde boven de limiet bleef op de 200 meter -verwacht, dat zich nog iemand als „sluitingsdatum" geldt. Het doet er niet toe of dat een IAAF- of KNAU-limiet is, al te scherp zijn ze in ieder geval niet. Buuts: „Het realiseren van een limiet is geen garantie voor een finaleplaats bij de EK". Desondanks mag niet worden (23.83 tegenover 23.80). Maar de laatste twijfels daarover zullen deze week in een ge sprek ongetwijfeld worden weggenomen. Laatste kans Voor de overige deelnemers is Rotterdam zo'n beetje de laat ste kans nog een limiet te rea liseren, aangezien 25 februari schaart bij genoemde vijf atle ten, temeer daar een kandi daat als Koen Gijsbers niet meedoet. Groot zal de afvaar diging naar Milaan derhalve niet zijn en de KNAU wil mede daarom nog niet direct het pas benoemde begelei dingsteam meesturen. Dat team, waarvan Henk van de Worp (voorzitter sectie wed strijdsport) door atleten en be stuurders is gekozen tot chef d'équipe, is in het leven geroe pen in het belang van de con tinuïteit. „Nu zien de atleten en atletes ten minste niet steeds andere mensen", aldus Buuts, die zelf teammanager is, naast arts Jan IJzerman en masseur Anne de Jong. Het instellen van het be geleidingsteam, dat op alle in ternationale kampioenschap pen en de Olympische Spelen aanwezig moet zijn, is overi gens ook gebeurd op verzoek van het Nederlands Olympisch Comité (NOC). DICK HOFLAND een nieuwtje gelanceerd. Het betreft een hand schoen, waarmee werper en achtervanger via een elec- tronisch ap paraatje over de te werpen bal kunnen communice ren. De vin- LONDEN De trainers van de verenigingen uit de eerste divisie van het Engelse voet bal hebben zich uitgespro ken voor de invoering van een zomercompetitie. De trainersorganisatie onder steunde het voorstel om het voetbalseizoen van maart tot oktobér te laten lopen met 115 tegen 44 stemmen. De beslissing over het voor stel wordt later in het jaar genomen door de voorzitters van de 92 league-verenigin gen. Tot dusverre is voetbal in En geland altijd een wintersport geweest. Het seizoen liep van augustus tot mei, ook al omdat het in de contracten met de toto-organisatoren zo was vast gelegd. Als gevolg van de sterke da ling van de toeschouwersaan tallen in de wintermaanden, willen de verenigingsmana gers de traditie doorbreken en het seizoen verschuiven naar de periode tussen lente en herfst. Ontslagen Jim Smith is gisteren door de Engelse eerste divisieclub Bir mingham van zijn funktie van trainer/coach ontheven. Smith, die onder meer de oud- Willem Il-spelers van Mierlo en Broeken onder zijn hoede had, is de derde coach, die bin nen een maand door een Lea gue-club op straat wordt gezet. De positie van Smith wordt tij delijk waargenomen door zijn voormalige assistent Norman Bodell. Het ziet er naar uit, dat Ron Saunders, die vorige week bij Birmingham's buur man Aston Villa opstapte, de opvolger van Smith zal wor den. Saunders ondervindt eni ge concurrentie van John Barnwell, die twee weken eer der Wolverhampton verliet. Loting FA-Cup In het toernooi om de Engelse voetbalbeker (FA-Cup) werd bekerhouder Tottenham Hot spur gisteren in de kwartfina les gekoppeld aan stadgenoot Chelsea, dat zaterdag Liver pool uitschakelde. De Londen- se derby zal op 6 maart ge speeld worden. Op dezelfde dag treedt Leicester aan tegen Shrewsbury, dat Ipswich de das omdeed. Queens Park Rangers tegen de winnaar van het duel tussen Crystal Palace en Orient en West Bromwich Albion tegen Coventry. DEN HAAG De Rotterdam mer René van der IJssel stapte gisteravond als een waardig bokskampioen van Zuid-Hol land uit de ring. In de enige A-partij in gebouw Amicitia kon zijn stadgenoot Peter Pep pel alleen in de eerste ronde wat laten zien. Peppel kan hard slaan, maar René van der IJssel bekijkt het goed en is technisch een klasse apart. De halfzwaargewicht liet ook nu duidelijk zien, dat het uitscha kelen van de Hagenaar Ruben La Cruz vorige week in de halve finale geen toevalstref fer is geweest. Tn de A-klasse van het half zwaargewicht hadden slechts drie boksers ingeschreven. Ru ben La Cruz, René van der IJssel en Peter Peppel. Via het lot kwam Peter Peppel ineens in de finale. Ruben la Cruz had vorige week na zijn ne derlaag tegen René van der IJssel nog laten weten, dat hij met boksen zou stoppen. Dat zou jammer zijn, want in Zuid- Holland heeft men niet veel halfzwaargewichten met kwa liteiten. Na gisteren kan men ook gerust zeggen, dat Ruben La Cruz sterker is dan Peter Peppel. De bokser van de Rot terdamse school Oorschot be gon overigens goed en was in de eerste ronde niet de minde re van René van der IJssel. Daarna zakte hij echter weg. In de slotfase van de derde ronde had hij zelfs nog veel moeite om zich staande te hou den. In het uitverkochte Amicitia konden vijf partijen niet door gaan. De diverse boksers, die in de programma's werden aangekondigd waren te zwaar of bleven gewoon weg. Met een niet onverdienstelijke prestatiepartij moest de Hage naar Sas de spits van het pro gramma afbijten in de junio ren C-klasse lichtgewicht te gen Coens uit Amsterdam. Door een waarschuwing kwam laatste net iets te kort om de Hagenaar van de punte- noverwinning en het kam pioenschap af te houden. In de kwartfinale N-klasse zwaarwelter stonden vier par tijen op het programma. Voor de Westlander Jochems waren de kampioenschappen snel af gelopen. Hij kwam in actie te gen De Rade (Hoboken, Rot terdam). Het leek een aardige partij te gaan worden, maar Jochems moest de wedstrijd wegens een oogblessure op medisch advies staken. De beste partij in deze klasse ging tussen de Hagenaar Hans IJse- lendoorn (Te Pas) en de Rot terdammer Verwijs (Huize naar). IJselendoorn heeft het in zich om een aardige bokser te worden. Tegen Verwijs moest hij echter een grote te leurstelling incasseren. Hij verloor, maar onverdiend. Over de beslissing van de jury zal men in bokskringen nog wel enige tijd blijven napra ten. Fred van Santen (Hoogen- band) won in het lichtgewicht na behoorlijk boksen zijn pres tatie partij tegen de Amster dammer Erami en werd door de technische commissie kam- pioenswaardig bevonden. Het zelfde verging het de Rotter dammers Hoppema en Hey, die voor een prestatiepartij te genover elkaar stonden. Hop pema als middengewicht en Hey als halfzwaar. Hey won, maar beiden werden in de C- klasse junioren in hun ge wichtsklasse kampioenswaar- dig bevonden. ARTHUR VAN RIJSWIJK De overige uitslagen, vedergewicht halve finale N-klasse: Dane (Schild- kamp- Hoogvliet) wint door RSC in de derde ronde van Ran (Huizenaar- Rotterdam); middengewicht N-klasse halve finale: Pronk( Hobroken) wint door opgave in de derde ronde van Gunning Crooswijk); zwaarwelter- gewicht kwartfinale C-klasse: Nieu- wenhuizen Huizenaar) w.o.p. van Van Bree DTS-Leiden); Schulussel- berg Oorschot- Rotterdam) wint door opgave in de derde ronde van Van der Heijden(DTS); Van Reyden (Huizenaar) wint door opgave in de derde ronde van Baggerman (Gou da); Vollebrecht Westland) w.o.p van Lenos (Gouda). Ig 01 iade zet vraagtekens achter su feten van topsporters, die insj oepen: „Wij trainen hard. i. H Vaarofri krijgen wij er geen eief e'd voor?" Als ik er behoefte an heb om elke dag acht uur n het water te liggen en geef gch aarvoor mijn baan op dan is iatJ iet ridicuul om van de maat- ad ehappij geld te vragen. In- led( lien die maatschappij er ten- et ninste niets voor voelt om dat lan e belonen. Je bent zielig als Is g i zoiets zegt. En trainers die jici 'ie mening zijn toegedaan, at (reven een misplaatst indivi- nat iueel egoïstisch doel na. Nie- nei land uit mijn kernploeg iyk toet. Aan het begin van het nel eizoen heb ik heel concreet ppe Csteld: „Jullie worden uitge- t ödigd om deel uit te maken r fan de kernploeg. Ik verze- nn( 'er je. dat je een moeilijk jaar vi tgemoet gaat, dat je pijn lijdt pal tn dat je zult zweten. Heb je xiu'dat er voor over, dan garan- wddeer ik je een optimale bege- t gt leiding, zodra het op preste- kuf ren aankomt", 'ooi {Schaatscoach Henk Louw- n mans in Trouw) Fred Hemmes „De eerste divisie is niet meer in staat 15 contractspelers te financieren, net zo min als een fulltime-trainer. Op die manier zal het nooit de uitga ven kunnen afstemmen op de inkomsten. Ik hoop dat de be langenorganisaties ont toe staan dat we mogen volstaan met bijvoorbeeld vijf contract spelers en een parttime-trai ner. De citroen uitpersen kan niet meer. De rest van de se lectie hoeft niet louter uit amateurs te bestaan, maar zal genoegen moeten nemen met een beperkte vergoeding". (KNVB-bestuurslid Dé Stoop in het Algemeen Dag blad) „Ik kan niet buiten het voet- „De schrik van 1981 heet na ballen en met VVGA hebben we best een leuke ploeg. Al tuurlijk Hoyle Schweitzer. Dat is de man die nu al zijn leen haalde die scheidsrechter uiterste best doet om zaterdag weer het bloed onder Olympische Spelen te sabote- m'n nagels vandaan. Elke free kick-bal moest ik over nemen. Dan weer een meter- tje terug, dan weer een meter- tje opzij. Op een gegeven mo ment werd een medespeler ren. Verder liet hij zijn juridi sche knechtjes alle planken van de WK open klasse terug fluiten en noemt hij de Olym pische Windglider een slechte plank. Daarom krijgt van mij voor de zesde keer Schweitzer de rode kaart, onderuit getrapt. Toen vroeg Windglider is net zo min een ik aan die scheidsrechter of het geen tijd werd, dat hij voor een overtreding floot, waarop ik een officiële waar schuwing kreeg. Later ging ik in discussie met een aantal toeschouwers en toen kwam- ie naar me toe en zei, dat ik wel kon gaan". (Ex-international Sjaak Swart in De Telegraaf) slechte plank als Windsurfer. Het wordt tijd een paar een voudige waarheden over de vader van de windsurfer te vertellen. Zonder met name Ten Cate zou Schweitzer nog schroefjes rapen bij Nasa. Dank zij Windsurfer konden andere merken en planken ook aan de bak komen. Dat is een gezond gevolg. Monopo listische hebberds zoals Schweitzer kunnen die groei gelukkig nuet tegenhouden". (Hoofdredacteur Wim Koe- sen in Surf Magazine) „Als je de Duitsers bezig ziet op de training, als je ze ziet jo keren op de baan, de win naars nota bene van de Kings Cup... Die vrouwen bij hen in het hotel, wat ik per se bij ons niet wil hebben... Ik heb er gewoon slapeloze nachten En: „Aanstormende jeugd is er niet. Ga maar eens kijken bij de nationale jeugdkam pioenschappen. Je wordt doodziek. Allemaal ouders die denken dat hun kind rijp is voor de top. Die hem halen en brengen en zijn koffers sjou wen ook nog. En als ze drie rackets over het netje kunnen slaan, krijgen ze zelfs nog een gratis racket en spullen van de sponsor. Terwijl spelers in Amerika, van gelijkbare sterkte, blij zijn als ze in een T-shirt en een zwembroek de baan op kunnen. De plannen om tot een tennisinternaat te komen zijn eindelijk goedge keurd. Laat het alsjeblieft snel gerealiseerd worden, dan kunnen we vooral aan die mentaliteit gaan werken". Sjaak Swart „In Nederland had ik niks meer te leren. Ik werd er na geaapt. Allengs werd ik geac cepteerd in dat wereldje, kwam ik regelmatig bij de eerste tien. Een cross in Zwit serland is als een klassieker in het wegseizoen. Groot specta- kel, verstand van zaken en tienduizend man langs de route. De organisatoren daar laten zich ook nog bijstaan door de renners zélf, of door de bondscoach, La Franchi. Die man is zélf crosser ge weest en keurt elk parocurs voor er gereden wordt". (Veldrijder Hennie Starns- nijder in Sport Internatio nal) PIJNACKER Het Nederlandse badmintonteam heeft gis teravond in Pijnacker een pijnlijke nederlaag geleden tegen de Engelse B-ploeg. De eindstand was 07. Alleen Joke van Beusekom en Marjan Ridder wisten in het damesdubbel spel een game te winnen. De gedetailleerde uitslagen zijn: herenenkelspel: Lex CoeneNick Yates 115 815; Guus van der VlugtMark Elliott 1115 1115: damesenkelspel: Joke van BeusekomHelen Troke 4—11 5—11; herendubbelspel: Rob Ridder/Uun SantosaNigel Tier/Yates 815 1215; Frank van Dongen/Iwan KristantoDon Burden/Elliott 915 1315; damesdubbelspel: Van Beusekom/Marjan RidderKa ren Bridge/Gilian Clark 315 159 315; gemengd dubbel spel: Ridder/RidderClark/Tier 1517 1115. Glasbergen bedwingt Ceverbo: 55 LEIDEN Het Rijnsburgse Glasbergen de Best zorgde gis teravond op interregionaal zaalvoetbalniveau voor een bijzonder opmerkelijk resul taat. Lijstaanvoerder Ceverbo werd in eigen zaal een wins tpunt afgesnoept: 55. Juffer- mans stelde zich veilig door Rucanor met 23 de baas te blijven. In de Leidse zaalvoet balhoofdklasse nam favoriet Van der Plas de horde EKL« Boys vrij eenvoudig (72) en werd SRV-Boys twee punten rijker door Van Duuren te verslaan: 43. Het nog altijd tegen degradatie vechtende Glasbergen de Best toonde in Sporthal Wiel- wijk geen enkel ontzag voor de toekomstige interregionale kampioen Ceverbo. Ook het feit dat Glasbergen na de ope ningsgoal van Piet Haasnoot vrijwel constant tegen een achterstand diende aan te kij ken, deed de formatie van Nico Glasbergen maar weinig. Er werd eenvoudigweg stug doorgeknokt en een 5—5 ge lijkspel in een zinderende par tij zaalvoetbal was de terechte beloning. Piet Haasnoot (3x), Wil Groenendijk en Anne Ou- wersloot zorgden ervoor dat Ceverbo het eerste punt op ei- Sen terrein verspeelde, uffermans en Rucanor werkten in Waddinxveen een merkwaardige partij af. Merk waardig, niet zo zeer vanwege het vertoonde spel, maar wel. omdat het maar bijzonder zel den voorkwam dat er inder daad tien spelers op het veld rondliepen. Tussen de twee- en vijf-minuten-straffen in scoorden Frans van der Laan, Jos Faas en Theo Godyla (uit een strafschop) voor Juffer- mans. De 23 zege bracht de Lissenaren voor dit interregio nale seizoen in veilige haven. Overige uitslagen interregio naal: De Rozet-Rotterdamse Studenten 90; Toma-Neptu- nus 51. Hoofdklasse Na een gelijkopgaande eerste periode (23), nam Van der Plas in de tweede helft ruim afstand van concurrent EKL- Boys. De combinaties van de favoriete Pias-acht liepen in dat speldeel weer dermate soe pel, dat het wel bijzonder vreemd moet gaan wil Van der Plas niet opnieuw als kampioen van de Leidse hoofdklasse uit de bus gaan komen. Doelpuntenmakers Van der Plas: Jan Hogewoning 3, Mart van der Plas 2, Peter Hogewoning en Adrie Pluim- graaff. Voor EKL doelpunten Heemskerk en Cozijn. SRV- Boys pakte uiterst kostbare punten van Van Duuren. De in de tweede helft met vijf veldspelers opererende Leidse ploeg werkte nog wel een 31 achterstand weg, maar werd drie minuten voor tijd toch nog geklopt. NOOTDORP Elf draverijen slaan er morgenmiddag op het programma van de draversbaan in Nootdorp. De eerste start is om 14 30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: TEGELENPRIJS: Uilskuiken. Uko- sa H en Urban Hanover. TERBORGPRIJS: Viola Heiloo. Udetia Laren en Ulaine Sunshine. TETERINGENPRIJS: Ukas Way. Theo Belwin en Thea P. GOUDEN STARPRIJS: Tozita Brach, Udo Boy en Simone Ametad TIELPRIJS: Uniek Buitenzorg, Un Deux Trois en Sophia lmca. TILBURGPRlJS(l): Tina Gold. Ster Wittestein en Rolex D. TREEBEEKPRIJS: Sal Geluk. Sisi Solo Fortuna e TERNEUZENPRIJS: Nico Bloem- lust, Petra Voorne en Nerva. TILBURGPRIJS: Ulaan Voorne. Piloot N en Singa du Bois. TUBBERGENPRIJS: Topsey. Ta- chos Hanover en Top Rotary. ADVERTENTIE Doe óók mee aan het Ci jferspel. Kans op hoofdprijs f 100.000,-. Voor maar f 1,50 mag v. die kans toch niet laten liggen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13