Accountantskantoor jhag niet bouwen an Zoeterwoudsesingel Waar blijven onze tunnels 5Jp Problemen binnen Polen stichting uitgesproken etaal verblijf zan vrouwen opvangcentra Krakers moeten Rijnland borgsom betalen 'AGIt 'AD LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 FEBRUARI 1982 PAGINA 3 NI astjes bel-tv rnield DEN In drie [en zijn gisteren van de ka- tlevisie ver- I. Van de kastje ^de Cobetstraat, Nieuwe Rijn en Ketelboetersteeg jen de afdek- pn van de kas- afgehaald. jongens op fipts zouden {ntwoordelijk Vier inbraken aan Morssingel LEIDEN Vier flats aan de Morssingel zijn gisteren be zocht door inbrekers. De die ven kwamen de huizen bin nen door op klaarlichte dag de sloten van de voordeuren open te breken. Vermist worden tien betaalkaarten, twee betaalcheques, sieraden en 150 gulden. Gebreken na renovatie Van Hoogendorpstraat LEIDEN De bewoners van de Van Hoogendorpstraat vinden, dat de gemeente hen in de kou laat staan. De gebreken, die na renovatie van de woningen aan het licht kwamen, zouden niet zijn verholpen. De inderhaast ingestelde bewonerscommissie heeft de zaken in november nog eens op een rijtje gezet. Honderdvijftig klachten- formulieren werden toen naar het college verzonden. „Het re sultaat is, dat er op enkele individuele klachten iets directer wordt gereageerd. Van een planmatige aanpak is echter niets gebleken," aldus de bewoners van de straat. De klachten hebben voornamelijk betrekking op tocht- en wateroverlast. De bewo ners stellen het college van burgemeester en wethouders in het vooruitzicht, dat zij Bouw- en Woningtoezicht opdracht zullen geven om een rapport op te maken over de staat, waarin de wo ningen momenteel verkeren. Uitstel beslissing nieuwbouw Volkshuis LEIDEN De keuze tussen nieuwbouw of renovatie van het Volks huis is gisteravond, tijdens de bestuursvergadering, nog niet gemaakt. De beslising is uitgesteld tot de eerstvolgende vergadering, omdat op een aantal punten nog onduidelijkheid bleek te bestaan. Tijdens de in spraak door 'gebruikers' is gebleken, dat voor hen nog veel zaken in nevelen zijn gehuld. Enkele bestuursleden dienden zodoende gistera vond een voorstel in om eerst nog een inventarisatie te maken. Onder meer de financiële en procedurele aspecten zouden daarin duidelijk op een rijtje gezet moeten worden. Na het verschijnen van de inventari satie komt er nog een schriftelijke inspraakronde. Om nog een reden werd de beslissing gisteren uitgesteld. De staf wil vandaag wethouder H. van Dam aan de tand voelen over de ruimte, die voor de verschil lende afdelingen beschikbaar zou komen. De toe te wijzen accommo datieruimte houdt verband met de grootte van het werkgebied (de wijk). De ruimte, waar de wethouder over praat, zou te klein zijn. Als het buurthuiswerk namelijk alle ruimte op zou eisen, waar hij feitelijk recht op heeft, zou er voor het volwassenenwerk en het jongerencen trum 'Stads' nog maar een klein restant overblijven. In de eerstvolgene bestuursvergadering, medio maart, hoopt het be stuur een beslissing over renovatie of nieuwbouw te nemen. :k R BEDRIJF MET HONDERD WERKNEMERS DREIGT LEIDEN TE VERLATEN J WPI jend id 1 png Tat vcid IDEN Burgemeester ending wethouders hebben mgeiieh vergunning verleend ié?een[in de tuin van het Zoeterwoudsesingel België» een kantoorgebouw te zetten. Nog geen geleden was het colle- vel bereid deze ver ing te verstrekken. druk van de om- nden en de gemeen- lad heeft een herover- jing plaats gevonden. Zoeterwoudsesingel is accountantskantoor De jbe en Melse en Co. geves- I Deze onderneming, sinds in Leiden gevestigd, heeft ''or"1-werknemers in dienst. Het 13 00 S^an^00r Se" 17 oo hte Leiden verzocht mee aan de bouw van ^kantoorgebouw van 1000 kante meter en twee ver- ;chooltln6en ho°g- De huidige .00 "Sdte is te klein en het kan- 1 zou meer mensen in jt willen nemen. Wanneer 17 bestemming niet verleend worden, werd overwogen pedrijf elders te vestigen. fc met het belang van de Jse werkgelegenheid in het ferhoofd ging het college pord waarna de commis- economische aangelegen- n en ruimtelijke ordening idvies werd gevraagd. leeroverlast immissievergadering le- een storm van protesten ran omwonenden. Deze len, dat het bedrijf voor parkeeroverlast zou zor- mede omdat het kantoor vrijgesteld van de ver- 22.02 I ting om voor eigen par- 'elegenheid te zorgen. Zij iden dat het aangezicht de buurt zou worden ver- d. Bovendien waren de onenden bang, dat het be- Orgeicc de nieuwbouw zou verko- im zich toch elders te ves- Door het bedrijf werden irotesten bestreden. Een ireide discussie in de lissie leidde er toe, dat en CDA bereid waren de inning te verstrekken jl PvdA, D'66 en klein tegen zouden stemmen. o-dite. wethouder Waal de Het pand aan de Zoeterwoudsesingel, waarin thans het accountantskantoor is gehuisvest. bezwaren van de omwonen den destijds niet doorslagge vend achtte als we een an dere plek weten te vinden, zijn er andere omwonenden die protesteren") heeft het college nu toch besloten geen bouw vergunning af te geven. Het besluit van b en w is mede ge-, baseerd op het bestemmings plan 'Leiden' daterend uit 1933. Ook een eventueel nieuw, kleinschaliger, plan, door het bedrijf reeds aange kondigd, zal afgewezen wor den. Dit laatste onder protest van de VVD-wethouders J. Fase en P.H. Schoute en PvdA-wethouder P. Borde- wijk. Volgens het hoofd van de af deling Economische Zaken hebben er tussen de gemeente en het accountantskantoor nog geen onderhandelingen plaats gevonden over een eventueel nieuw onderkomen in Leiden. Keijser ziet daar wel mogelijk heden voor en wijst op het Schuttersveld of de universi teitsgebouwen die leegkomen na voltooing van het Witte Singel-Doelencomplex. „Dat zal voor het bedrijf financieel niet gemakkelijk zijn. Van onze kant zullen we alle me dewerking verlenen als daar om gevraagd wordt". Over een eventueel verlies van arbeids plaatsen zegt Keijser: „Ik sta zo langzamerhand vrij laco niek tegenover dit soort zaken. Als de buurt niet wil, dat er gebouwd wordt, moet ze ook maar de verantwoordelijkheid nemen voor een verlies van 100 arbeidsplaatsen in Lei den". In het Leids Vrijetijdscentrum wordt zondag 14 febru ari de zesde volksdansinstuif van dit seizoen gehou den. Het programma bestaat uit dansen van verschil lende aard. De instuif begint om zeven uur, de toegang bedraagt drie gulden. Ruilbeurs In clubhuis Matilo (Zaanstraat 126) wordt zaterdag 13 fe bruari een postzegelruilbeurs gehouden. Deze duurt van half elf 's ochtends tot vier uur 's middags. Tafelbespreking en inlichtingen: tel. 412285 Boerhaa vecursus De Boerhaave Commissie voor post academisch onder wijs in de geneeskunde houdt donderdag 11 en vrijdag 12 februari een cursus 'ontwikkelingen in de genees kunde in relatie tot ziekenhuizen'. Ditmaal zijn de on derwerpen Urologie en Anaesthesiologie. De cursus is bedoeld om leidinggevenden van ziekenhuizen te infor meren over nieuwe medische en technische ontwikke lingen. De cursus wordt gehouden in collegezaal 2 van het laboratorium voor fysiologie, Wassenaarseweg 62 in Leiden. Inlichtingen worden verstrekt door prof. Schweizer, tel. 147222 t. 2700. Kijkhuis In het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoorstraat 17 wordt maandag 15 februari de film „The Holy Moutain" van Alexander Jodorowsky gedraaid. De film wordt omschre ven als een surealistisch spektakel van grote gruwelijkheid en intense schoonheid. Het is het verhaal van negen mach tige mannen, industriëlen en politici, die nog machtiger willen worden door het geheim van het leven te stelen van negen wijze mannen op een heilige berg. De film wordt twee maal gedraaid: om acht uur en kwart over tien. Praethuys Het Praethuys aan de Vrouwenkerkkoorstaat 9 heeft een film op het programma staan getiteld „De Profe tieën van Nostradamus". De film wordt maandag 15, dinsdag 16 en woensdag 17 februari gedraaid. Nostra damus is een Franse ziener uit de Middeleeuwen, die in de loop van de geschiedenis tot nu toe haarscherp heeft voorspeld wat ons tot het jaar 3800 staat te wach ten. Eén en ander wordt in de film op dramatische wij ze behandeld. De film begint kwart over acht en de toegang is gratis. Onderwijs Niet iedereen weet wanneer de 'd', 't' en 'dt' gebruikt wor den. Voor mensen die dat willen leren en die ook beter willen leren rekenen, begint dinsdag 16 februari een cur sus in clubhuis Inde Vroolijcke Arke. Gedurende tien dins dagavonden, telkens beginnend om acht uur, wordt de cur sus gegeven. Deelname kost een rijksdaalder per keer. Voor meer informatie: tel. 123271. LEIDEN De strubbelingen binnen de 'Stichting Re gio Leiden Helpt Polen' zijn de wereld uit. Een gesprek tussen de chauffeurs die het laatste transport naar de Poolse stad Torün verzorgden en het dagelijks bestuur van de stichting, heeft ertoe geleid dat de grieven van de chauffeurs zijn bijgelegd. In een brief hadden de chauffeurs vorige week het spreekwoordelijke hoofd geëist van de voorzitster mevr. M. de Koning. De chauffeurs hadden de brief gestuurd uit woede over organi- satorische fouten tijdens het derde transport dat twee weken ge leden vertrok. Een deel van de noodzakelijke visa's kwam pas te laat binnen en bestuursleden durfden geen beslissing te nemen om het transport om die reden af te gelasten óf het transport zonder begeleiding van bestuursleden te laten vertrekken. De woede van de chauffeurs was zelfs zo groot, dat zij de vrijdaga vond voor het vertrek op zaterdag de goederen op het Stadhuis plein hadden willen dumpen. Dit kon weliswaar voorkomen worden, maar de boosheid van de vrijwilligers was er niet min der om. Afgelopen zaterdag, na terugkomst van het transport, werden de problemen tijdens een vergadering van bestuur en chauffeurs uitgesproken. Besloten werd, dat een van de chauffeurs zitting zal nemen in het dagelijks bestuur om toekomstige communica tie-problemen te voorkomen. Voorts werden de taken van de le den van het dagelijks bestuur anders verdeeld en vastgelegd. J)EKEMA (D'66): iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittim [)EN D'66 fractie- ïitter Jan Hoekema er bij het college I b en w op aan ge- Igen met de omliggen- jemeenten te overleg- jop welke wijze vrou- 1 uit het vrouwenop- ehuis kunnen wor- [gehuisvest. fama stelt zijn vragen aanleiding van een jnuitspraak over het kor- |van bijstandsuitkeringen wouwen in het opvang centrum. Het gemeentebestuur van Valkenburg besloot on langs de uitkering van een vrouw te verminderen omdat zij te lang in het opvangcen trum gezeten zou hebben. De kosten van het verblijf wordt door het gemeentebestuur via een bijstandsuitkering betaald. De gemeente Valkenburg meende, dat de vrouw geen verzorging meer nodig had en enkel en alleen nog in het op vangcentrum verbleef omdat ze geen woonruimte kon vin den. Hoewel deze bewering van de zijde van het opvang- J. Hoekema iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii centrum werd ontkend kreeg het Valkenburgs gemeentebe stuur van de Kroon gelijk. Hoekema vraagt het college van b en w van Leiden hoe zij zich in dit soort zaken opsteld. Hij veronderstelt dat de ver blijfskosten gedurende het ge hele verblijf door de gemeente worden gedragen. Hij vraagt het college er bij de regioge meenten, wier vrouwelijke in woners ook terecht kunnen bij het Leidse Vrouwenopvang centrum, op aan te dringen dat deze eenzelfde beleid toe pas sen. BUURTCOMITE LEEDEWIJK: 5? 9? LEIDEN Het buurtcomité Leedwijk beschuldigt het college ervan, dat een gedane belofte niet is nagekomen: nog steeds zijn de toegezegde voet gangers/fietsertunnels niet aangelegd. In een brief van eind 1980 meent het buurtcomité de nood zaak (verkeersveiligheid) van de aanleg van tunnels te hebben aangetoond. Het college immers deelde de mening van de Leedewijk. „Bovendien werd gesteld, dat financiële ruimte was gevonden. Plannen en kredietaanvragen zou den begin 1981 aan de gemeenteraad worden voorgelegd", aldus de bewoners van de wijk. De plannen voor de tunnel op de kruising van de Gooimeeerlaan en de Broekweg zijn inmiddels ver gevorderd. „Met de andere twee tunnels (Ketelmeerlaan en Veluwemeerlaan)," zegt het buurtcomi té, „zijn we ruim een jaar na de toezegging van B en W nog geen stap verder. Wij wensen dan ook op korte termijn te worden geïnformeerd over het feit, dat het college zijn be lofte niet is nagekomen". Tevens willen de bewoners van de Leedeweijk weten, wanner de belofte dan wél wordt in gelost. LEIDEN De krakers aan de Weddesteeg moeten voor gas en electriciteit een borgsom betalen, omdat het risico gro ter is dan normaal, dat het Energiebedrijf Rijnland (EBR) zijn geld niet krijgt. Dit ant woordt wethouder J. Fase- Dubbelboer op vragen van het PPR-raadslid F. Van Oosten. Van Oosten vroeg wat er de reden van was, dat de krakers een hoge borgsom moeten be talen, alvorens het EBR hen gas en licht wil geven. „Kra kers bezitten een grotere mo biliteit dan andere kleinver bruikers, terwijl bij vertrek ook hun bestemming in het ongewisse ligt. Dit maakt het voeren van een juridische pro cedure, die moet leiden tot be taling van de verschuldigde bedragen zeer moeilijk, zo niet onmogelijk," luidt het ant woord. Tevens vroeg Van Oos ten of het vragen van borg sommen gebaseerd is op lande lijke afspraken of wettelijke bepalingen. Dat blijkt het ge val te zijn. Het college van be heer van het EBR blijkt niet bereid te zijn de gedragslijn met betreking tot de borgsom men te veranderen. De vragen werden op 9 de cember gesteld. Ondertussen is door tussenkomst van de Ge meentelijke Sociale Dienst een oplossing gevonden voor de hoge borgsom. De krakers hebben inmiddels de beschik king over gas en electriciteit. Vakbonden willen in huisvestingscommissie LEIDEN De vakbonden FNV en CNV hebben bij de gemeente geprotesteerd, omdat zij niet vertegenwoordigd zijn in de nieuw te vormen huis vestingscommissie. In het volkshuisvestingsplan 1982- 1985 worden de vakbonden tot hun grote ergernis niet ge noemd. Tot nu toe was het gebruike lijk, dat de vakbeweging deel nam aan het te voeren beleid ten aanzien van de woonruim teverdeling. Dat gebeurde doordat de vakbeweging zit ting had in de huisvestings commissie. In het volkshuis vestingsplan komt de vakbe weging in de samenstelling van de commissie niet meer voor. „Het bevreemdt ons, dat men in het plan uitgaat van een commissie, waarin alleen bureau huisvesting en de cor poraties inbreng hebben. Aan bewaking van de procedure van onze kant is kennelijk geen behoefte. Als vakcentra les zijn wij verontrust, indien straks een orgaan gevormd gaat worden, waarin (met be trekking tot beroepsprocedu* res) de belangen van huurders niet vertegenwoordigd zijn,-' aldus de vakcentrales. De bon den dringen erop aan de com missie dezelfde samenstelling te geven als momenteel het ge val is. Overigens stelt het CNV, dat het volkshuisves tingsplan in grote lijnen gezien kan worden als „een bijdrage" om voor de eerstkomende ja ren een strategie te bepalen

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3