Zenuwachtig gedrag leidde politie naar cocaïne-handelaren Polak noemt acties politie voorbarig Klacht over verkrachting in Bijlmerbajes 80.- 90.- 40.- REAGAN: ISRAEL IS STRATEGISCH JUWEEL Mogelijk toch eenmalige uitkerinj kleine zelfstandige! WA PRIJS: WA PRIJS: WA PRIJS: WA PRUS: ffBSéiSife: BINNENLAND/BUITENLAND LEIDSE (COURANT MAANDAG 8 FEBRUARI 1982 PAGINA Cementavond in Muzenhof LEIDERDORP Het vestzaktheater in „Muzenhof" was zaterdagavond tot de laatste plaats bezet. Men was gekomen voor de Lei- derdorpse cementavond, waarin burgemees- ter M. A. van der Have in een sketch met organisator Ronald Veeren een zowel actieve 7 als geestige rol vervulde. Een optreden van het jongerenkoor „De Mens wording" onder leiding van Hans Verheij, de showdansgroep van de Leiderdorpse ballet- school van Els Jbosten, cabaret van theater „Toverlei" en een bezoek van prins Ludovicus de Eerste van de carnavalsvereniging „De Rijn- schuimers", waren evenzovele hoogtepunten die dezè avond tot een succes maakten. Frits Landesbergen met zijn small band verzorgde na afloop de dansmuziek in de foyer van „Muzen hof" die zich uitstekend leent voor dit soort evenementen. Geen telefoon in Leidschendamse gymnastiekzalen LEIDSCHENDAM Burgemeester en wethouders van Leidschendam willen niet ingaan op het verzoek van de Stichting Sportgemeenschap Leidschendam (SSL) om tele foontoestellen te plaatsen in gymnastiekzalen. Het college houdt vast aan het reeds in december 1980 ingeno men standpunt dat de kosten te hoog zijn en het nut te gering.. Afweging van de mate van urgentie ten opzichte van de kosten leidt tot afwijzing, aldus B en W. De vraag om een telefoonverbinding vanuit de gymzalen werd gesteund door De Schoolraad voor het openbaar onderwijs en de oudercommissies. Bij nogal eens voorkomende ongelukken in de gymzalen moeten de onderwijskrachten de kinderen alleen la ten om hulp te gaan halen. Dit wordt ongewenst geacht. Een moeder in de Schoolraad: „Het is een onverantwoorde situatie en voor mijn kind dan ook géén gym. (Vervolg voorpagina) AMSTERDAM Het ze- nuwachtige gedrag van een 31-jarige Israëlische aan de balie van een bank, waar zij drieduizend biljetten van honderd gul den omwisselde voor drie honderd biljetten van dui zend, zette de Amster damse narcotica-brigade afgelopen donderdag op het. spoor van een om vangrijke cocaïne-handel Hét bankpersoneel vermoedde dat" het om geld ging van een bankoverval en waarschuwde de politie. Rechercheurs volg den de vrouw in haar taxi naar een straat in Amsterdam- Zujd. Voor zij daar een woning binnenging werd ze gearres teerd. In de woning arresteer den de rechercheurs een 29-ja- rigp Braziliaan, een zestienjari ge Boliviaanse en haar 29-jari- ge zuster met een maand oude baby, een 29-jarige Zwitser en zijn 26-jarige Braziliaanse echtgenote, met twee jonge Ergernis bij politie over behandeling spoorblokkade ENSCHEDE Bij de Ensche- dése politie is grote ergernis ontstaan over het feit dat de gewone burger voor een klei ne overtreding als een forse boete krijgt, terwijl groepen die bijvoorbeeld een spoorlijn blokkeren, vrijuit gaan. In een brief aan de ministers van bin nenlandse zaken en justitie en de politieke partijen heeft een hoofdagent, namens zijn colle ga's gesteld dat de politie en de burgerij niets meer begrijpen van zo'n rechtsongelijkheid. De Amsterdamse» actievoerder Van K. wenst schadevergoe ding van de Staat aangezien hij meent ten onrechte te heb ben vastgezeten. De Zutphense rechtercommissaris heeft Van K. uit hechtenis ontslagen om dat de aanklacht tegen de ver dachte niet ernstig genoeg was. Van K. was de huurder van een personenbusje dat na bij Olst waar trottoirbanden op de spoorrails werden gelegd was gesignaleerd. Via het kenteken kon Van K. Niet is kprpen vast te staan, dat Van K. zelf sabotagedaden heeft gepleegd of dat hij daaraan medeplichtig was. kinderen. De baby en beide kleuters zijn aan de jeugdpoli tie overgedragen. Nader onderzoek leverde twee lege plastic zakken op waarin drie kilogram heroïne moest hebben gezeten. De verdach ten droegen voor totaal 600.000' gulden op zak, vijf gram cocaï ne en paspoorten waaruit bleek dat er regelmatig tussen Amsterdam en Zuid-Amerika werd gependeld. Na aanwijzingen van buren kon de recherche een auto achterhalen die voor het be wuste pand had gestaan. Lang durig posten bij deze auto in Amsterdam-west, leverde ar restatie op van twéé 22-jarige Engelsen en een 28-jarige Bra ziliaanse met 35 gram coke. Volgens de politie, die de be richtgeving over de arrestatie heeft opgehouden teneinde ook koeriers te kunnen arres téren (wat niet gelukt is), was de cocaïne vooral bestemd voor ons land en Engeland. Het spul, voornamelijk uit Santa Cruz in Bolivia, kwam via Lissabon naar Amsterdam. Het onderzoek is nog gaande; omdat de meeste cocaïne al was „afgestoten", hoopt de po litie zowel in Nederland als in 'het buitenland nog arrestaties te kunnen verrichten. AMSTERDAM Burge meester Polak van Am sterdam heeft in een pers communiqué laten weten dat er pas aanleiding is tot een nieuwe krachtige stel- lingname van de politie, als de minister van Bin nenlandse Zaken zijn toe zeggingen over mogelijke toeslagen voor onaange naam, zwaar of onregel matig werk niet waar zou maken. Acties op dit mo ment, zoals zij in de ver klaring van de NPB vanaf 15 februari worden aange kondigd, zijn naar de me ning van de burgemeester Jongens op speurtocht NOORDWIJK Drie jonge Noordwijkertjes, 8. 11 en 12 jaar, zijn zondagmorgen vroeg door de politie aangetroffen in een bouwkraan aan de Abra ham van Rooyenstraat. De drie vriendjes bleken zater dagnacht via de slaapkamerra men uit hun woningen te zijn ontsnapt voor een nachtelijke speurtocht door het dorp. De politie waarschuwde na de ontdekking de ouders, die de jongens van het politiebureau konden komen halen. dan ook volstrekt voorba rig. Burgemeester Polak spreekt verder zijn ongenoegen uit over de gezamenlijke verkla ring van het hoofdbestuur en de afdeling Amsterdam van de Nederlandse Politie Bond. Daarin doelt de burgemeester met name op de mededeling, dat komende acties zich in het bijzonder zouden richten tegen hem als korpsbeheerder en te gen de gemeenteraad. Polak herinnert er in dit ver band aan, dat hij verleden jaar het initiatief heeft genomen om te komen tot de opstelling van het rapport „Werkdruk Amsterdamse politie". „Op grond van dit rapport, dat in overleg met de Amsterdamse afdelingen van de bonden aan de vorige minister van bin nenlandse zaken werd aange boden, worden de besprekin gen over een toeslag op de be loningen van politiemensen gevoerd", aldus het perscom muniqué. Ook de gemeenteraad wordt door de burgemeester vrijge pleit, omdat een ondersteunen de motie tijdens de algemene beschouwingen eenstemmig werd aanvaard. Inmiddels hebben ook de alge mene christelijke politiebond en de Vereniging voor Hogere Politieambtenaren zich achter de aangekondigde acties ge schaard. Nog geen besluit over stopzetten hulp aan Suriname (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Het kabinet heeft nog geen beslissing geno men over eventuele stopzet ting van de ontwikkelingsgel den aan Suriname. Premier Van Agt deelde gisteren na af loop van de ministerraad wel mee, dat het kabinetsbeleid nog steeds geldt, namelijk dat de ontwikkelingsgelden kun-, rien worden stopgezet op het moment dat de burgerregering zou wegvallen. De Partij van de Arbeid heeft naar aanleiding van het mili taire ingrijpen in Surinaname van donderdag laten weten „zeer verontrust" te zijn over de ontwikkelingen daar. Henk Knol, de eerste woordvoerder van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer, gaf gisteren het veelbetekenende commen taar: „De ontwikkelingshulp is volgens het betreffende ver drag bestemd voor het welzijn van de bevolking, niet voor het welzijn van de militaire machthebbers". Een woordvoerder van de Su rinaamse legerbevelhebber Bouterse heeft ontkend dat de militairen hun greep op de sa menleving willen vergroten. De militaire leiders, aldus de woorvoerder, willen de nieu we regering aanpassen aan de doeleinden van de revolutie. Het proces naar de tot stand- koming van een nieuwe grondwet wordt voortgezet, zo voegde hij eraan toe. Zeer vroeg De Franse couturier is er dit jaar wat de herfstmode betreft, wel zeer vroeg bij. „1900 Car Coat Rally" heette de collectie die hij onlangs in Parijs door deze twee modellen liet tonen. AMSTERDAM De gediend bij de officier van Stichting Vrijwillige Justitie naar aanleiding Hulpverlening aan (ex- van de verkrachting van )gedetineerden in Amster- een 25-jarige gedetineerde dam heeft een klacht in- vrouw door een parket- BONN Israël is de enige be trouwbare bondgenoot-van de Verenigde Staten in het Mid den-Oosten. Dit zei president Reagan in een interview met de Westduitse krant Welt am Sonntag van gisteren. „In te genstelling tot andere pro-wes terse landen zoals. Saoedi-Ara - bië en de Emiraten is Israël militair sterk, aldus Reagan. Israël is niet afhankelijk van een „autocratische vorst" en wordt bestuurd door „een de mocratische wil en nationale eenheid", zo lichtte Reagan zijn standpunt toe. Volgens hem is Israël „een operationele, bondgenoot in het conflict met' de Sovjet-Unie". „Israël moety geholpen, worden, want het vormt eén dam tegen de sub versieve activiteiten van de Sovjet-Unie. Israël is een stra tegisch juweel", aldus Reagan. wacht in de Bijlmerbajes in de hoofdstad. Stafmedewerker J. van Til- borg van de stichting vertelde zaterdag dat de vrouw na een bezoek aan het spreekuur van het Bureau voor Rechtshulp in de gevangenis niet was terug gegaan naar de vrouwenafde ling, maar door het gebouw was gaan dwalen. Zij was te rechtgekomen op een afdeling waar twee parketwachten op merkingen tegen haar ge maakt hadden, waar zij „in een grappige sfeer" op had geantwoord. Op een gegeven moment heeft een van de par ketwachten zich aan haar ver grepen, terwijl de ander op de uitkijk stond. Volgens de stafmedewerker wendde de vrouw zich vervol gens tot de gevangenispsychia ter, die haar echter afraadde er een zaak van te maken. Ook de directrice van de vrou wenafdeling zou geweigerd hebben haar te helpen. Vol gens de stafmedewerker zijn er al vaker klachten binnen gekomen over de behandeling van vrouwen in de Bijlmerba jes. Het kamerlid P. Lankhorst (PPR) heeft toegezegd over deze kwestie vragen te stellen in de Tweede Kamer. HILVERSUM Het is niet uitgesloten dat ook kleiij zelfstandigen met de allerlaagste inkomens alsnog ei eenmalige uitkering van maximaal 400 gulden zull| ontvangen over jaar 1981. Staatssecretaris Van Zeil (Economische Zaken) zei. zaterdag vo de radio dat het kabinet over twee weken een beslissing zal men. Volgens Van Zeil zal in overleg met onder meer staatssecreta Kombrink van Financiën worden bekeken of er verruimen maatregelen op het gebied van de zelfstandigenaftrek en de dedagsvoorziening moeten worden genomen. Van Zeil kondigde verder aan dat deze week een activiteit! plan voor het consumenten- én consumptiebeleid naar het pai ment wordt gezonden. Daarin worden onder meer maatrege voorgesteld met betrekking tot de steeds stijgende woonlas per gezin en de dalende inkomens in het midden- en klein drijf. Ook wordt er gewerkt aan een voedselnota. Het uiteim lijke doel is dat de consument beter wordt voorgelicht over prijs, kwaliteit en de gezondheidsaspecten van voedingsmidi len, aldus staatssecretaris Van Zeil. C&M- U tbcA \Jx^7\de£j^e\! Van glanzend tricot met satijn Elegant gedessineerd palqe met Echt iets voor t voorjaar dit fleurig Fraai gedessineerde japon met 3treepje is dit schitterende pak met perfekte pasvorm. De slankgesneden gestreept tricot pakje met mouwloze charmant ruchekraagje voor *n mouwloze japon en jaqe. Polyester, japon is geheel gevoerd. Polyester. japon en soepelvallendja^je. AcryL aantrekkelijke pry s. 38-48 0^ 44-52 44-52 Polyester. Polyester. 44-S2 OA PRUS:1 Modieus gebreide japon met aparte Ongelooflijk laag die pr\js voc col van luchtig bouclé in mooi streep- flatteuze vooxjaar^japon van dessin. AcryL ffongestreepte tricot. AcryL 38-46 a A 38-46 m A

Leidse Courant | 1982 | | pagina 6