hond Bzoekt huis „Onze jongens" willen verbindingen herstellen Sammy en Doris kampioen - zitters Nieuw onderkomen UVV Wassenaar Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of •ome ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver- blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschre ven honden zijn óf gevonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende re denen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook vol slagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschreven die ren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur onder gaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van circa 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adree: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 411670. Geopend di. t/m vr. 10-12 en 14-17 uur, za. 10 tot 12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. jpmmv en Doris, twee be jaarde katten, vormen Bn kampioensduo. Niet özeer dat de twee ergens h uit blinken als wel dat ie een recordtijd in het jr. Biel hebben doorge bracht. Sammy bevindt Jich reeds vanaf 14' okto- IJer aan de Besjeslaan, Do- Bis slechts twee weken Jorter van hun sexe ontdaan, hetgeen zoveel wil zeggen dat kater Sammy gecastreerd en Poes Doris gesteriliseerd is. In bei den zijn de onnavolgbare na turen uit de kattenwereld te ontdekken. Eigenwijs, arro gant en goedaardig zolang ze maar niet voor de voeten wor den gelopen. Sammy bijvoor beeld stamt uit een gezin met kinderen. Hoewel het dier ont zettend aanhankelijk is en- zelfs met zijn natuurlijke op ponent, de hond, goed kan op schieten werden de activitei ten van de dochter des huizes hem te veel. In goed bedoelde stoeibuien werd het dier regel matig aan de staart getrokken hetgeen uiteindelijk resulteer de in een gevoelige beet in de hand van het meisje. Het ou derpaar zag maar één oplos sing: Sammy de deur uit. In verband met zijn ervaringen met de opgroeiende jeugd is Sammy een beetje agressief te genover kinderen. Verder is het een kat zonder problemen die gewoon zijn eigen weg gaat mits hij dat maar in een grote tuin kan doen. Doris vertegenwoordigt de ei genwijze tak van de kattenfa- milie. Zij werd gevonden in een bloemenzaak in Leider dorp waar zij haar liefde te genover de natuur manifes teerde door de goudvissenvij- ver leeg te hengelen. Ook de vogeltjes die als decoratie de bloemenwinkel sierden, geno ten de volle aandacht van Do- ris. De bloemenman pikte het niet en bracht Doris naar het asiel. Geremd in haar natuur lijke instincten, ontpopte Doris zich als een lieve, trouwe maar wat angstige poes. Haar slechte ervaringen met de mensheid hebben er toe geleid dat ze elk gefrunnik of pogingen haar op te tillen momenteel resoluut afwijst. Een zachtaardige toe naderingstechniek kan echter wonderen verrichten. Ook voor haar geldt, dat een gezin zonder kinderen het best zal 1TAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 6 FEBRUARI 1982 PAGINA 5 'ulpcentrum Merenwijk opgeheven Beiden Het Hulp- en Adviescentrum (HAC) in de Merenwijk 2°iUi9 opgeheven. Dit als gevolg van de drastische verlaging van de 12pmeentelijke subsidie. Het HAC heeft acht jaar in de Merenwijk ptiviteiten ontplooid. Het Hulp- en Adviescentrum was indertijd bgericht om in de Merenwijk hulp te verlenen. Men werkte jooral met vrijwilligers. De dienstverlening strekte zich uit van pt begeleiden en verlenen van hulp aan Merenwijkers met pro- ib. v^men van persoonlijke of maatschappelijke aard, het geven van I76i8pviezen op tal van terreinen tot het organiseren van een oppas- fentrale. Het HAC had een parttime coordinator in dienst. Door gemeentelijke bezuinigingen werd het bedrag dat men jaarlijks ■s subsidie ontving drastisch verlaagd. Hierdoor kon het HAC de ^ordinator niet meer betalen en was er te weinig geld voor het Btalen van huur en bureaukosten. De medewerkers van het HAC anvaaljn ernstig teleurgesteld in het gemeentelijke beleid. Daarbij ind.: fordt gesproken over willekeur en het ontbreken van enige vorm it. Aagn inspraak. Voor de babysit centrale is een tijdelijke oplossing f bevonden. Merenwijkers kunnen zich voor een oppas nu wenden >rp» ')t de Leidse Vrijwilligers Centrale, tel. 149064. LEIDEN „Hallo, alle posten...". Zeker achthonderd man (en vrouw!), moet dit als een welluidende echo in de oren klinken. Een echo van tweeënderig jaar oud. Tot hen doorgedrongen door de krakende luid sprekers of via suizende koptelefoons van de afdeling verbindingen van het Alge meen Hoofdkwartier (AHK) in Batavia. Wellicht horen ze dat dit jaar oktober weer als ze wellicht in de Kromhoutkazerne in Utrecht - met zijn allen tijdens een reü nie samenkomen. Het is duidelijk, het gaat hier om „onze jongens", die indertijd in Nederlands-Indië verbleven en wel in de periode van 1946 tot 1950. Eén van hen, de heer L. Ermerings zou ze graag allemaal weer eens terugzien en met hen over die oude tijd willen praten. En hij niet alleen, want toen hij onlangs (nog slechts) één oud-collega tegen het lijf liep kwamen ze er samen al niet over uitgepraat en ont stond ook het idee nog dit jaar een reünie te houden. Ze begonnen er links en rechts over te pra ten en dat leverde al gauw tweehonderd reacties op. „Het is erg moeilijk om aan na men en adressen van de overige zeshon derd te komen. Namen vinden we nog wel op een paar bootlijsten, die nog bewaard zijn gebleven, maar de daarbij behorende adressen leveren heel wat problemen op. Een procent van die mensen woont nog op .hun oude adres en dat is niet veel. Zo heb ik in mijn woonplaats, Den Haag, heel wat moeten ondernemen om maar één man te pakken te krijgen. Hij woonde vroeger op het Notenplein, maar was daar nu niet meer te vinden. Iemand wist zich te herin neren, dat zijn vader en moeder in een te huis zaten. Door in het telefoonboek te zoe ken kwam ik uiteindelijk bij hun zoon te recht", vertelt de heer Ermerings, die het onbegonnen werk vindt de Indiëgangers op die manier terug te vinden. Hij raakt niet uitgepraat als het gaat over het verbindingswerk in Batavia. „Er zijn erbij, die daar wel drie jaar gezeten heb ben", zegt hij, „militairen, maar ook bur gerpersoneel. Vrouwen (van het Vrouwe lijk Hulp Korps, maar ook van het Vrou wenkorps van het KNIL) zowel als man nen. Later ging de verbindingsafdeling commando Nederlandse Rayons in Indone sië heten, toen Batavia Djakarta werd. We hebben nooit meer iets van elkaar gehoord. En degenen, die nu weten dat we ermee bezig zijn reageren allemaal enthousiast". Het is nu aan de belanghebbenden zelf of ze bereid zijn de verbindingen (via adres: L. Ermerings, sectie welzijnszorg LaS, Fre- derikkazerne, gebouw 102, kamer 16, post bus 90701, 2509 LS, 's-Gravenhage, teL 070- 238747) weer te herstellen. De maand januari 1912 spoedde zich voort. Met een spoorwegon geluk in Haarlem (een range rende sneltreinlocomotief liep op een „aanstomende goederen- i trein", getrokken door de ma chine „Oorlog", die uit de rails sprong) en het Ignatiuscollege van de E.E. P.P. Jezuïeten in Amsterdam werd ingewijd. Maar er was nog meer te beleven. Ik haal weer wat plaatjes uit het „Geïllustreerd Zondagsblad", dat ook de abonnees van de Leidsche Courant tijdens de weekeinden plezierde. De Hemelsche Altaarwacht. „Dit zang- en zegspel werd twee keer te Leiden op succesvolle wijze uitgevoerd onder leiding van mej. Harry van der Harst, in het gebouw van den R.K. Volksbond. Op bovenstaande prachtig geslaagde foto, vervaardigd door den heer W. Bongenaar, photograaf te Leiden, stellen de en gelen resp. voor. van links naar rechts: de dames Hermine Hoelen, Mies Keuls. Joanna Kortmann, Harry van der Harst, Dora de Graaf, All de Vos, Francine prjm v.d.Wolk, terwijl wij in den rechterbovenhoek de foto zien van den accompagna- teur Corn. A. Bonten, die het geheel op een verdienstelijke wijze begeleidde". Een uitvoering van het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie" te Roelofa- rendsveen: „een tableau-vivant met de Revue „Het verleden en Heden": de landbouwgodinnen bieden Germania veldvruchten enz. aan". Daar komt Liefde voor Harmonie tegenwoordig niet meer aan toe, vrees ik. Van wielrenner tot.... machinale straatveger: „de vroegere Fransche wielrijder-kampioen Jac- quelin Is langzamerhand als wielrenner op den achtergrond geraakt: zijn naam is nu weer eens op den voorgrond gekomen, doordat hij een soort van machinalen driewieler-straatbezem heeft uitgevonden, die het vuil opveegt en In een bak deponeert". Koning George V van Engeland en keizer van Brits Indië, ont- jachtvermaak..." De koning-keizer ontwaart men midden bo- daan van zijn gala-gewaad, op de jacht In zijn Indische rijk: venin. De „pracht-exemplaren" liggen op de voorgrond. De „Een tijgerjacht in Nepal, op olifanten, een waardig koninklijk ..partij" geschiedde met 200 „groote olifanten". j|S r De eendagswinter in Amsterdam. „Een aardig kijkje op de het ijsvermaak dat tot spijt van velen maar al te kort heeft ge- groote ijsbaan achter het Rijksmuseum in de volle drukte van duurd". Sammy en Doris. bevallen. Bovendien zal ze enige tijd nodig hebben om te wennen. Bora, de jonge bouvier van vo rige week, heeft het niet ge haald. Voor het dier bestond wel enige belangstelling maar dat leidde er niet toe dat Bora het asiel kon verlaten. De be-, zwaren tegen Bora waren dui delijk. De meeste geïnteres seerden vonden het een pro bleem dat het beest (vijf maan den oud) nog groter zal wor den. Tja, dan houdt alles op. De voorzitster van de UW, mevrouw L.S.M. Hoogland- Quarles de Quarles is zeer ingenomen met de nieuwe behui- zing. Zij wil echter, om misverstanden te voorkomen, na> drukkelijk wijzen op het feit dat de UW alleen de beneden- verdieping ter beschikking heeft. De overige etages worden^, verhuurd. Mevrouw Hoogland: „De gemeente huurt het gebouw nu t voor ons, een soort bedekte subsidie dus. Door het nieuw^ pand kunnen we onze activiteiten nu gaan uitbreiden, waar-,;. bij we met name denken aan een sociëteit voor gehandicapt v ten. Dit gaat gebeuren in nauwe samenwerking met de Wa- MiVa, de Wassenaarse Minder Validen". De hoofdactiviteiten van de UW hebben voornamelijk op twee gebieden betrekking: het ziekenhuiswerk, waarbij zie- ken twee dagen per week worden bezocht, en het bejaarden- werk. Dit laatste manifesteert zich vooral op het gebied van de zogenaamde vervoersdienst. Dit houdt in, dat vrijwilligers zorg dragen voor het vervoer van bejaarden naar arts of zie- I kenhuis, wanneer blijkt dat de mensen zelf geen gelegenheid hebben om er te komen. Daarnaast kent het UVV het 'l „vriendschappelijk contact": degenen die er behoefte aan hebben, worden regelmatig door dezelfde UVV-er bezocht Voorts verzorgt de UVV een boekendienst, een rijdend win- keltje, een puzzeltheek, en lessen in Engels. Morgen houdt de UVV een open dag van half elf tot half een. De organisatie kan nog enkele vrijwilligers gebruiken. Mevrouw Hoogland: „Vrijwilligheid betekent echter niet vrijblijvendheid. Daar j proberen we de mensen die zich aanmelden van te doordrin-.;' gen. Je moet op de medewerkers kunnen rekenen". WASSENAAR De Wassenaarse afdeling van de lan delijke organisatie Unie van Vrijwilligers (UVV), heeft een nieuw onderkomen aan de Kerkstraat 14. De ope ning werd gistermiddag verricht door burgemeester K. Staab. Voorheen werden de activiteiten van de UVV- gehouden in een klein zaaltje, dat gedeeld moest wor den met het Rode Kruis. Dat pand bleek echter brand-, gevaarlijk.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5