Ledenraad wijst Yan der Vlies af Kans op realisatie camping in Alphen Fietsroute langs rijksweg 4A REGIO REGI0(J0UR)NAAI Swingen bij Zoeterwoudse fanfare Insteekweg aan Noordbuurtseweg stuit op bezwaren Vervanging Groene Brug van start Vens carnaval met Lee Tower\ Doris D en Conny Vink LHDSE COURANT VRIJDAG 5 FEBRUARI 1982 PAGgl Jeugdsoos houdt gitaarcursus HAZERSWOUDE Jeugdsociëteit 'Ons Stekkie' gaat voor kinderen van twaalf tot vijftien jaar een cursus gitaar spelen houden. Het ligt in de bedoeling op 17 fe bruari de eerste les te geven. Intussen hebben de organisatie al aantal namen van aspirant-leerlingen bereikt. Overi gens worden ook elders in de gemeente activiteiten voor de jeugd opgezet. De stichting jeugd-, jongeren- en buurtwerk heeft besloten een extra hobbyclub te gaan laten 'draaien'. Jongeren tussen ne gen en veertien jaar kunnen op donder- dagavond tussen half zeven en acht uur terecht in het gebouw aan de Vondellaan. Zondag is daar een soortgelijk evenement voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Dat begint om twee uur. P. KREMER LUSTTREKKER VVD ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE Tijdens de gisteravond gehouden alge mene vergadering van de Zoeterwoudse afdeling van de VVD is het huidige raadslid P. H. Kremer unaniem gekozen tot lijsttrekker van de liberalen bij de komende gemeente raadsverkiezingen. Als tweede op de lijst staat mevrouw H. S. Graniewski-Wijnands woonachtig aan de Jan Albert de Gravenlaan. Zij wordt gevolgd door de heer F. A. P. Mulder. Op de 15 personen tellende VVD-lijst staan voorts in logische volgorde G. J. Goedhart, mevrouw E. Kors-Hamburger, A. J. van Hoof, mevrouw E. A. Michielsen-Hoddel, mevrouw J. van Schooten-de Voogd, E. D. A. Dantuma, mevrouw I. L. E. Sprey-Sanders, C. Q. Janson, mèvrouvv N. Brinckman-van Schagen, A. C. J. van Bennekom, A. G. M. van Houdt en J. van Egmond. In de huidige zittingsperiode is de VVD met twee zetels in de raad vertegenwoordigd. De heer W. Maan - al acht jaar wethouder van financiën en onderwijs - stapt uit de plaatselijke politiek. ZOETERWOUDE De uniformencom missie van de Zoeterwoudse Sint Jans Fanfare laat geen mogelijkheid onbenut om activiteiten te ontplooien. Wat dat be treft is er goed nieuws voor de liefheb bers van dixieland-muziek. Morgenavond wordt met medewerking van de Sweet- wood Dixie Stompers een grootse dans- manifestatie gehouden in 't Centrum aan de Schenkelweg, vanaf negen uur. Zoals bekend bestaat de Sint Jans Fanfare vol gend jaar oktober tachtig jaar. Dat willen de muzikanten vieren in een nieuw uni form. Om daarvoor de financiële midde len te hebben worden diverse acties ge voerd voor jong en oud. Een daarvan is de dansavond. De Sweetwood Dixie Stompers hebben een grote faam verwor ven. Zij verzorgen de muzikale omlijsting van het NCRV-stedenspel en wonnen on langs tijdens de 'Leidse jazzweek de pers prijs. De dixielandband bestaat voor een belangrijk deel uit Zoeterwoudenaren. Gerard Verhagen speelt trompet, Ton van Rijn trombone, Jos Paardekooper so praan-sax, en Peter Loos tuba. Frank Schermervoest uit Leiden speelt drums en de Leiderdorpers Henk-Jan Ooster brink en Els Bruinsma bespelen de banjo. Het zal ook beslist de moeite waard zijn zaterdagavond een bezoek te brengen aan 't Centrum. De toegangsprijs is vijf gul den. In de voorverkoop zijn kaarten ver krijgbaar bij Jos Straathof, Schenkelweg 37, Jan Verhagen, Zonnegaarde 31, Ans de Ridder, Weipoortseweg 45 en Tinus Vonk, Hoge Rijndijk 222 te Leiden. De zaal is half negen open en, voorzover dan nog voorradig, zijn ook dan kaarten ver krijgbaar. CONTROVERSE OVER VOORZITTERSCHAP WONINGBOUWVERENIGING ALPHEN DUURT VOORT ALPHEN AAN DEN RIJN Tegen alle ver wachtingen in is gister avond de heer J. H. van der Vlies niet gekozen als voorzitter van de woning bouwvereniging. Het PvdA-raadslid werd afge stemd met 12 stemmen te gen en 7 stemmen voor. Voorlopig zit het bestuur van de woningbouwvereniging nog zonder officiële voorzit ter. Nadat de heer J. P. Cas- telein in november niet her kozen werd, is het voorzit terschap waargenomen door de heer Van de Meent. Deze zal dat blijven doen totdat er een oplossing is gevonden. De ledenraad had namelijk als voorwaarde voor het kie zen van Van der Vlies ge steld, dat drie bestuurleden moesten aftreden en vervan gen moesten worden door „eigen" mensen. Vooral het afgelopen jaar kwam de woningbouwvere niging telkens in de schijn werper te staan door acties van ontevreden huurders. Deze huurders vonden dat het béleid drastisch veran derd moest worden en vooral eisten zij meer inspraak. Dit gold ook voor de jaarlijkse afrekeningen en reserves van de servicekosten. Het bestuur van de woningbouw had weinig oor voor de klachten van de leden, aldus de ledenraad, en daarom ei sen zij nu dat drie zittende bestuursleden op zouden stappen. Het bestuur wees dit echter van de hand en er werd niets anders verwacht dan dat de ledenraad wel bij zou draaien als het bestuur zou dreigen met aftreden. Dit is echter niet gebeurd. Van der Vlies is niet geko zen. Desgevraagd deelde hij mee dat hij bij voorbaat ach ter het bestuur blijft staan en wenste dan verder ook geen commentaar te geven. Wel zei hij dat hem de reden van het afstemmen niet bekend was. Vanmiddag zal het bestuur van de woningbouwvereni ging een verklaring over deze zaak geven. Voorlopig is afgesproken dat er begin maart een gesprek tussen be stuur en ledenraad zal zijn over de problemen. Het is niet bekend of bij een oplossing de heer Van der Vlies weer kandidaat voor het voorzitterschap zal zijn. Het gebied langs het Aarkanaal, dat volgens de dienst openbare werken een geschik te plaats is voor een camping. ALPHEN AAN DEN RIJN De dienst Open bare Werken van Alphen gaat praten met eventuele exploitanten over de aan leg van een camping. Na dat er het afgelopen jaar veel aanvragen, zowel van potentiële gebruikers als van initiatiefnemers, zijn geweest, is het college duidelijk geworden, dat er in een behoefte voorzien moet worden. Openbare Werken gaat nu eerst bekijken waar de cam ping zou moeten komen. Hiervoor lijken op dit mo ment het gebied langs het Aarkanaal en het gebied tus sen de Steekterweg en de spoorlijn de meest geschikte plekken. Maar er zijn ook aanvragen binnengekomen van gegadigden, die de cam ping op eigen terrein zouden willen. Voorts zal globaal op een rij worden gezet welke ideeën er over zo'n camping leven. Moet het bijvoorbeeld een luxe camping zijn met een zwembad, tennisbanen en noem maar op met als gevolg hogere staangelden of bestaat er meer behoefte aan een so berder uitvoering. Dit alles zal in de komende tijd be sproken moeten worden. Wel is vrijwel zeker dat het geen gemeentelijke camping zal worden. Overigens heeft het college het verzoek van de naturis tenvereniging om een eigen naaktstrand aan de Zeger- plas niet gehonoreerd. Deels omdat de ruimte rond de plas te beperkt is en deels omdat de plannen van het recreatiegebied al in een te ver stadium zijn om er nog een dergelijke verandering in aan te brengen. GEEN EENVOUDIGE OPGAVE ZOETERWOUDE Het realiseren van een insteek weg aan de Noordbuurtseweg te Zoeterwoude, in het kader van de ruilverkaveling Rijnstreek-Zuid, is geen eenvoudige opgave. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommissie openbare werken waar dit punt aan de orde kwam. Namens de plaatselij ke commissie ruilverkaveling waren aanwezig: voorzit ter J. ten Heuvelhof, diens plaatsvervanger C. van der Sluis en de heer L.B. Rijtema, districts-ingenieur bij de landinrichtingsdienst die vanuit het Ministerie van Landbouw de ruilverkaveling in de gaten moet hou den en tevens als adviseur van de commissie optreedt. Het plan zoals dat thans voorligt, voorziet in een insteekweg langs de boerderij van de heer Rijnsburger aan de Noord buurtseweg nadat in een eerder stadium - vóór 1978 - een insteekmogelijkheid tegenover perceel Miening 33 (de voor malige ambtswoning van ex-burgemeester J. A. Detmers, red.) als meest ideaal werd gezien. Ook de commissie ruilver kaveling was sterk voorstander van dit laatstgenoemde plan doch na de indiening van diverse bezwaren werd - tot spijt van de commissie ruilverkaveling - gekozen voor een alter natieve oplossing langs de boerderij van de heer Rijnsburger. Gisteravond bleek evenwel dat het college van burgemeester en wethouders van Zoeterwoude terug wil naar het oude, eerste plan. Daarover was de heer J. ten Heuvelhof nogal ontstemd. „Er is destijds zeer intensief overleg geweest. De mogelijkheid via de heer Rijnsburger is met aUe belangheb benden - o.a. dokter Kortmann - uitvoerig besproken en we zijn tot een accoord gekomen. Op grond daarvan hebben Ge deputeerde Staten het plan vastgesteld en daar moeten we dan nu weer van afstappen. Ik vraag me af of dat nog wel behoorlijk bestuur is. Immers het ruilverkavelingsplan is vastgesteld nadat iedereen, dus ook het Zoeterwoudse ge meentebestuur, zijn zegje heeft gedaan. Toen was iedereen het er over eens dat voor de oplossing via de heer Rijnsbur ger gekozen moest worden", aldus Ten Heuvelhof. Wethouder Van der Heijden deelde die mening wel in grote lijnen doch hield een slag om de arm door te stellen dat Zoe terwoude wel akkoord was gegaan met de zuidelijke weg doch de technische details zouden nader worden onderzocht. En daarbij is gebleken dat een insteekweg via de heer Rijns- burger toch niet zo gelukkig uitkomt. De opmerking van de heer C. Roessen dat door realisatie van de weg op de voorge nomen plaats een „vernieling van de gemeente" zou beteke nen viel in slechte aarde bij Ten Heuvelhof. „Ik vind dat een onheuse opmerking. Wij werken voor de belangen van de bewoners en de boeren. De waardevolle bomenrij op de laan van dokter Kortmann blijven volledig gespaard", aldus de voorzitter van de commissie ruilverkaveling die andermaal onderstreepte dat uitstel van het plan een vertraging van mi nimaal één jaar zal betekenen. De heer Van der Sluis wees vervolgens nog op een aantal zeer positieve punten van de ruilverkaveling zoals een wei- devogelreservaat van 120 ha. nabij Gelderswoude en (waar schijnlijk) een reservaat van 60 ha. in het Westeinde. Tevens zullen aan de Ommedijkseweg en Noord Aa bosbeplantingen op kleine schaal worden aangebracht. De commissie openba re werken kwam er evenwel niet uit, een echt duidelijk ad vies werd niet gegeven zodat de spanning er zeker nog in- blijft tot 25 februari als de gemeenteraad uiteindelijk het' laatste woord spreekt. Project 'Ons Dorp' in Zoeterwoudse school ZOETERWOUDE In een gezamenlijk project van de Aloysiusschool en kleuter school Zonnegaarde wordt in het thema 'Ons Dorp' Zoeter woude nader onder de loep genomen. Alle klassen, van de kleuterschool tot en met de zesde klas, nemen een be paald facet van het dorpsle ven en werken dat nader uit. Donderdag 18 februari wordt het project afgesloten met een tentoonstelling. De kleuters, verdeeld in twee klassen, gaan 'de boer op' en noteren alles wat op de boer derij gebeurt. Tevens worden alle winkels bekeken. De eer steklassers gaan werken aan Jiet thema 'Verkeer in Zoeter woude', de tweedeklassers hebben als onderwerp 'Vrije tijdsbesteding' en gaan nader in op de onderdelen sport, creativiteit en muziek. De der deklassers bekijken welke plaats het postkantoor inneemt en alles wat met de post te ma ken heeft. De aandacht van de 4e klas is gericht op kerken en gebouwen. Interessant is ook het thema van de vijfde klas die de maat schappelijke dienstverlening aan een nadere beschouwing onderwerpt. Op het program ma staan bezoeken aan Huize Emmaus en Swetterhage. Öe zesde klas tenslotte neemt een kiikje in het gemeentehuis en alles wat daarmee samen hangt. Vorige week werd al een gemeenteraadsvergade ring bijgewoond, terwijl ook nog alle afdelingen zullen worden bezocht. ALKEMADE Als alles vol gens plan verloopt, wordt nog dit jaar een kort fietspad aan gelegd langs Rijksweg 4 A tus sen het Nieuwe Weterings Viadukt en Rijpwetering. Hierdoor zal een doorgaande fietsroute ontstaan van Roelo- farendsveen naar Leiderdorp. Deze mededeling deed wet houder Nic. Verhaar gistera vond tijdens een vergadering van de raadscommissie open- baft werken. Een veilige doorgaande fiets route van toelof arends veen - /Nieuwe etering naar Lei derdorp j een al jarenlang ge koesterde wens van schoolkin deren (en hun ouders) en be zoekers van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Sinds er aanwij zingen bestaan dat schoolkin deren gewoon lopend langs' Rijksweg 4 A het ontbrekende stuk fietspad tussen Nieuwe Wetering en Rijpwetering overbruggen, is de zaak in een stroomversnelling gekomen. Langs de Rijksweg bestaan zo wel aan de kant van Nieuwe Wetering als aan de kant van Rijpwetering ontsluitingspa den voor Je daar gelegen agra rische bedrijven. De ertussenin liggende bocht is nooit ontslo ten, omdat de bedrijven er geen behoefte aan hadden. Het onderhavige fietspad zal wor den aangelegd tussen de be staande bomen door; kappen zal zodoende niet nodig zijn. De tekeningen zijn inmiddels officieel aangeboden aan Ge deputeerde Staten. Zodra deze haar fiat geven, hetgeen spoe dig verwacht wordt, starten de werkzaamheden. In het verleden zijn nogal wat besprekingen tussen de ge meente Alkemade en Rijkswa terstaat en Provinciale Water-1 staat gevoerd. Beide overhe den hebben zich nooit erg hap pig getoond op fietspaden langs snelwegen, uit een oog punt van ongezonde uitlaat gassen. Toen vorig jaar gede puteerde Borgman in Alkema de op werkbezoek was, heeft het gemeentebestuur de zaak wederom aangekaart. Het re sultaat was dat de gedeputeer de bij die gelegenheid heeft toegezegd zich in te zullen zet ten voor realisering van het gewenste fietspad. Een prachtig toeristisch wan delpad langs de Veense Zuid kade vanaf de Zuidhoek tot en met de Westmeerlaan wordt deze zomer nog aangelegd. In het kader van diverse WSW-buitenprojekten zal dit deel van de dijk langs de Bra sem nu worden opgeknapt, geëgaliseerd en voorzien van een keislag verharding. Er ko men diverse groen- en speel- voorzieningen alsmede enige bankjes langs de route. De bewoners van de West meerlaan zullen een aanschrij ving ontvangen waarin zij erop worden gewezen dat o- penbaar terrein niet als privé- bezit behandeld mag worden; dit vanwege klachten over verzakking van de dijk ter plaatse. Zodra het wandelpad verhard is, verwacht het gemeentebe stuur dat wandelaars er volop gebruik van zullen maken. „Dit is een van de mooiste plekjes van de Veen", zei com missielid Akerboom er gistera vond van. Agrarisch grondverkeer Gisteravond werd de raads commissie openbare werken in kennis gesteld van de „Wet Agrarisch Grondverkeer". Deze wet is gemaakt om spe culatieve en ongebreidelde handel in landbouwgronden en natuurterreinen tegen te gaan. Elke transaktie van dit soort gronden moet in de toe komst de goedkeuring hebben van de Grondkamer. Zonder deze goedkeuring vindt geen overdracht of oplevering plaats. Notarissen moeten dan onder dp koopakte verklaren dat de Grondkamer akkoord is. Voor onroerende goederen, welke betrekking hebben op andere dan landbouwgronden en natuurterreinen worden zo genaamde „niet-land verkla ringen" gegeven door de Grondkamer. Om koper en verkoper een extra admini stratieve procedure te bespa ren, kunnen gemeentebestu ren gebieden aanwijzen, waar van wordt verklaard dat daar geen landbouwgronden en na tuurterreinen liggen. De raadscommissie openbare werken ging er gisteravond akkoord mee dat de bebouwde kernen (behalve Noord- en Zuideinde) en enkele recrea tieterreinen in Alkemade vrij gesteld worden van „niet-land verklaringen". HAZERSWOUDE Het duurt niet lang meer of de vervan ging van de Oostvaartbrug in Hazerswoude-dorp wordt ter hand genomen. Beter gezegd: aan het begin van deze week fs al begonnen met de uitvoering van het plan om de oude brug, die in de volksmond beter bekend staat als de Groene Brug, te vervangen door een nieuwe. Een sloopbedrijf heeft intussen het bovenstel van de oeververbinding van Dorps straat en Voorweg verwijderd. Later, de bedoeling is tegen het eind van volgende maand, moet ook het onderstel eraan geloven, voordat de nieuwe brug (met twee voetpaden, zodat er in de breedte tweeëneenhalve meter meer ruimte is) wordt gebouwd. De slogan „De Groene Brug moet blijven" heeft een aantal jaren bij velen uit Hazerswoude- dorp gelééfd. Desondanks besloot een kleine meerderheid van de raad der gemeente tot sloop en vervanging. Iedereen kent nog wel het verhaal dat de gemeenteraad op een avond niet tot een besluit kon komen, omdat de stemmen staakten (77). Me nigeen leefde destijds met deze zaak mee, hetzij protesterend hetzij als aandachtig toehoorder bij de vele discussies. Uiteinde lijk ging dan toch de kogel door de raadszaal: een krappe meer derheid van de raad toonde zich voorstander van een nieuwe brug. De tijd zal leren of bet uitgetrokken krediet 295.000.-) voldoende zal zijn om het plan te realiseren. Greetje Kauffeld. Greetje Kauffeld De bekende vocaliste Greetje Kauffeld treedt zondag op F de Jazz Club Lisse, precies in de week van haar 25-jai artiestenjubileum. Begeleid door haar kwartet, bestaan\ uit Frans Elzen (piano), Ferdinand Povel (tenor), John Ei gels (drums) en Rob Langereis (bas), begint zij om drie ui haar optreden in café-restaurant De Beurs, aan de Havtl in Lisse. Kaarten, bij de VVV of aan de zaal. Kosten 8 gut den 50. Ten toonstelling In het centrum ,J)e Schakel" in Leidsenhage wordt Ua 24 februari een tentoonstelling gehouden van schildË rijen en grafiek van de in Breda wonende Michael JcÊ kes. De afgelopen jaren maakte Jepkes vooral veel A sen, droge naaldprenten en calligratie bij poëzie, zoaJ bij een boekje haikoes van de dichter Leo Boekraad sonnetten van de Franse dichter Pierre Ronsard. JL kunstenaar zal in „De Schakel" ook regelmatig demtyZ straties etstechnieken geven. De tentoonstelling tal Leidschendam wordt zaterdagmiddag om drie uur ge\\\ pend. li( Schoolschaak 'io schoolschaaktoernooi in Leiderdorp gespeeld. Plaats vï handeling is het Dorpshuis. Komende zaterdag staat in JV teken van de wedstrijdsport. De scholen komen dan ti met hun beste spelers. De t>este ploegen gaan over naar J streekkampioenschappen, die door de Leidse Schaakbond worden georganiseerd. In totaal doen er 24 teams mee. d zaterdag 13 februari is schaken als recreatiesport uitgang, punt. De scholen kunnen dan met een onbeperkt aantf0 teams uitkomen. Deze ploegen spelen een aantal wedstrijd den om uit te maken wie het beste Leiderdorpse reservgy team is. Om vier uur s'middags worden de prijzen uitgfa reikt. Op beide dagen beginnen de wedstrijden om tien uiiQ s'morgens. T Trio Kurt Delnoye Het trio Kurt Delnoye verzorgt zondag een middagcop' cert In het kader van de serie van de Stichting Kultg* rele Activiteiten Noordwijk (SKAN). Het volgento concert in de SKAN-serie wordt 14 februari verzon door Marie Cecile Moerdijk. Het concert van het Kurt Delnoye begint om één uur in het Hof van Hat land aan de Voorstraat in Noordwijk. Kaarten, ve| krijgbaar aan de zaal, kosten 7 gulden 50. SKAN-b gunstigers, 65-plussers en CJP-houders betalen 6 i den 50, kinderen een rijksdaalder. Kerkdienst In de Remonstrantse Kerk aan de Van Manderloostraat in Alphen wordt zondag een oekumenische eucharistie avondmaalsviering gehouden. Voorganger is pastoor J.jjj de Graaf van de Heilige Geest parochie in Alphen. Hfri thema van diens preek is „Van klacht naar kracht". Dga dienst die wordt gehouden onder auspiciën van de Alphefa se raad van Kerken begint om 20.00 uur. Br Marx-brothers Het Jongerencentrum Our House in Roelofarendsi brengt iedere zondag van deze maand een film van t_ Marx-brothers. 'A night at the Opera' wordt zondag r februari vertoont, een week later staat 'Go West' het programma. De beroemdste rolprent van de bn ders Marx, 'A night in Casablancakan men 21 febri. ri gaan zien. De serie wordt op 28 februari beslott. met 'Horse Feathers'. De voorstellingen beginnei steeds om 20.30 uur. Jongerencentrum Our House is i vinden aan de Stationstraat Pleijn '68 In het Hazerswoudse parochiehuis Pleijn '68 wordt moP genavond een dansavond voor jong en oud gehouden. VooP de muziek zorgt Niek Vianen uit Leimuiden. De dans?' avond begint om half negen en de toegangsprijs bedraagt' 7,50 gulden. k. rii Ledenvergadering HTC Sikke W. Bruinsma, voorzitter van de Hazerswoudsl Tennis Club (HTC), legt zijn functie neer. Dat gebeur, maandag 8 februari tijdens ledenvergadering. Het bi- stuur van de vereniging draagt Joop Bekkering ajjf Bruinsma's opvolger voor. Een ander agendapunt fH. dens de vergadering is contributieverhoging. De ledck. zullen in het nieuwe seizoen 25 gulden meer moetet gaan betalen. Zij die hun lidmaatschapsgeld voor aprk* hebben overgemaakt boeven slechts tien gulden meei te betalen. Conny Vink. ROELOFARENDSVEEN Muziekvereni ging „Liefde voor Harmonie", zorgt traditie getrouw voor een vroeg carnaval in de Veen. Op vrijdag 12, zaterdag 13 en zondagmiddag 14 februari wordt alweer voor de elfde keer de jaarlijkse carnavalsfeesten in de goed ver warmde hallen „van Bloemenveiling E.M.M. te Roelofarendsveen gehouden. Op vrijdag 12 februari komen Doris D fz the Pins naar de Veen om mee te werken aan een grootse carnavalsavond speciaal voor de jongeren vanaf 16 jaar. Voorts treden op „De Agena's" (een prima show- en dansorkest), de hofkapel van carnavalsvereniging „De Sak sen" uit Sassenheim, de groep „Kleintje Pils" onder danvoering van opperspreekstalmees- ter Jo van Berkel en „De Sprotbuiken". Op zaterdagavond wordt in dezelfde veilinghal len een grote carnavalsshowavond georgani seerd, waarop Lee Towers zal optreden. An dere artiesten, die avond, zijn: show- en dans orkest „De Agena's", „De Sprotbuiken" en de volledige carnavalsvereniging „De Saksen" uit Sassenheim met hun dansmariekes ei hun hofkapel „Kleintje Pils" onder aanvoe ring van Prins Rinus. Deze avond is 'slechÜ toegankelijk voor de 1200 donateurs val „Liefde voor Harmonie" en hun introducé(e)r Zij die nog geen donateur zijn en de leeftijd van eenentwintig jaar hebben bereikt kun a nen zich, indien zij deze feestelijke avon<\ toch willen meemaken, alsnog als donateu^ opgeven om zodoende in het bezit te komeit van toegangsbewijzen. Het klapstuk van de Veense carnaval is, al* vanouds, het grootse jeugdcarnaval op zonl dagmiddag. Hieraan werken mee: de zange\ res Conny Vink, het begeleidings- en showor] kest „De Agena's", „De Sprotbuiken" en dei volledige carnavalsvereniging „De Saksen' uit Sassenheim met hun dansmariekes ei hun hofkapel „Kleintje Pils" onder aanvoe ring van Prins Rinus. Vorig jaar is gebleken waartoe deze middag kan uitgroeien: eei waar familiefeest. De organisatoren verwach 1 ten hier ook dit jaar weer enorm veel van. 1

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4