Schoeiing Zuidbuurtseweg in zeer slechte staat Problematiek Kerkstraat centraal Meer theater in Alkeburcht REGI0U0UR1NAAL REGIOUOURINAAL Middel eeuwse kostuums te koop in Nieuwkoop Wethouder Verdier stapt op PLEIDOOI VOOR BURGERLEDEN IN COMMISSIES REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 FEBRUARI1982 PAGINA STONED ACHTER HET STUUR DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Een 24-jarige Alphenaar is door de Haagse politierechter veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een jaar intrek king van het rijbewijs. De man was op het Goudenregenplantsoen in Alphen aan den Rijn aangehouden door de politie. Hij maakte een dermate versufte indruk dat hij niet in staat was om vragen naat beho ren te beantwoorden. De Alphenaar voel de zich naar zijn zeggen uitstekend in staat om een auto te besturen. Hij had ge weigerd een verklaring af te leggen om dat hij nogal emotioneel was op dat mo ment. De deskundige van het gerechtelijk laboratorium had evenwel meegedeeld dat verdachte wel degelijk onder invloed van verdovende middelen had verkeerd. Duidelijkheid over tarieven DE KAAG Burgemeester en Wethouders van Haarlemmermeer willen van de toe komstige exploitant van het Kaagse pont- veer eerst duidelijkheid hebben over de ta rieven per 1 april aanstaande, alvorens men een beslissing neemt over het wel of niet voortzetten van de jaarlijkse subsidiëring. Tot nu toe heeft de gemeente Haarlemmer meer voor 25.000,in de exploitatie bijge dragen, maar of deze subsidie voortgezet zal worden, is vooralsnog niet meer van zelfsprekend, gezien de totaal nieuwe situa tie bij het pont tussen Kaageiland en de Buitenkaag. Een definitieve beslissing over een financiële tegemoetkoming in de over- zetkosten zal het college van B. en W. ne men zodra de nieuwe pontveereigenaar een begroting voor het lopende boekjaar ter in zage heeft gegeven. ROELOFARENDSVEEN De Veense jeugd- sociëteit „Our House" heeft het initiatief geno men om in de loop van dit jaar enkele theater gezelschappen te laten optreden in dorpshuis „De Alkeburcht". Bovendien zullen diverse muzikale optredens van jongerengroepen plaatsvinden in dit unieke, centraal gelegen ge meenschapscentrum. Zoals bekend, bevindt „De Alkeburcht" zich al geruime tijd in ernsti ge financiële nood, mede omdat het gebouw tot nu toe lang niet optimaal gebruikt werd. „Our House" heeft gemeend zodoende positief bij te dragen aan de instandhouding van „De Alke burcht" als dorpshuis. Teleurstelling over en weer HAZERSWOUDE Toen Bettine Vriese- koop, tafeltennisster van de vereniging Avanti, aan het begin van dit jaar was uit geroepen tot Nederlands sportvrouw van het jaar 1981, heeft het gemeentebestuur van Hazerswoude niets van zich laten ho ren. In een onlangs gehouden vergadering van de raadscommissie algemene zaken en financiën merkte gemeenteraadslid g. de Ruiter (VVD) op dat men zich hierover in de kringen van de vereniging Avanti nogal had verbaasd. De voorzitter van de raads commissie, burgemeester J. ten Heuvelhof, zei toen dat hij in het verleden meermalen teleurgesteld is geweest door de vereniging Avanti. Maar het niet reageren na de be kendmaking van de sportvrouw van het jaar 1981 is geen opzet geweest. Hoorntrio Het Hoorntrio, bestaande uit pianist Jan van der Meer, de violist Jaring Walta en de hoornist Vicente Zarzo zal vrijdagavond optreden in de Leiderdorpse Dorps kerk. Op het programma staan werken van Duvernoy, Dukas, Schubert en Brahms. Kaarten zijn verkrijg baar bij K&O aan de Oude Vest in Leiden en in de Dorpskerk vanaf half acht op de avond van het con cert, dat om kwart over acht begint phe: Fede sonee voo het aren. bond ïg aai ig en n als ar va :n be| ring mijn ijn v 'O h€ Het Hoorntrio. CDA - vergadering De afdeling Valkenburg van het CDA houdt morgenavond vanaf acht uur in de hervormde kerk een algemene leden vergadering. Op het agenda voor deze vergadering prijkt onder meer het CDA-programma voor de gemeenteraads verkiezingen. Naar verwachting zal het aantal CDA-raads- leden na de verkiezingen van zeven naar elf stijgen, in verband met de groei van het aantal inwoners naar 3.000. De twee CDA-wethouders Van der Meij en Schipper zullen na de verkiezingen niet in de raad terugkeren. Looft den Heer De christelijke zang- en oratoriumvereniging 'Looft den Heer' uit Lisse geeft vrijdag haar jaarlijks con cert. Dat gebeurt vanaf acht uur 's avonds in de Pau- luskerk aan de Ruishornlaan in Lisse. De bekende or ganist Ben Fey verleent zijn medewerking aan dit con cert. Het koor, onder leiding van Gé van der Steen, brengt onder meer Te Deum van Mozart, Wachet Auf van Zipp en Locus Iste van Bruckner. Op het Vulpen orgel zal onder meer 'Vater unser im Himmelreich' ten gehore worden gebracht De toegangsprijs is vijf gul den. Sessie-avond Ahimsa, de Noordwijkse samenwerkingsorganisatie van JOIN en de KWJ, organiseert vrijdag een sessie-avond in de zijvleugel van De Kuip. Mensen, die een muziekinstru ment bespelen krijgen hiermee de kans om eens op te tre den. in de zaal is een versterker aanwezig, de avond begint om half tien en de toegang voor iedereen van 16 jaar en ouder) is gratis. Overigens is Ahimsa van plan over enkele weken popavonden voor beginnende amateurbands te or ganiseren. Wie daar interesse in heeft moet eens op een vrijdagavond naar De Kuip komen. Bovendien kan dage lijks telefonisch contact worden opgenomen met Ahimsa tussen hêlf zeven en half acht 's avonds op de nummers 02523-4098 en 02523-3683. Mysterie De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest gast het zomerkamp 'Het Grote Mysterie' organiseren. Jon geren tussen 13 en 16 jaar kunnen meegaan naar dit geheimzinnige tentenkamp nabij een bos in het Bra bantse Huybergen. Er staan tal van activiteiten op het programma voor de ongeveer 25 deelnemers, verzorgd door 8 leiders. De kosten bedragen 145 gulden. Voor nformatie kan men terecht bij Ronald Messemaker van de SJJO, tel. 154773 en ook is er een kampspreek uur op de donderdagen van 19.00 tot 20.00 uur in Taber- na aan de Julianalaan 1. Vergaderen De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk in Oegstgeest start op donderdag 28 februari een cursus vergadertechniek. Deze praktische cursus wordt gehouden op vier donderda gavonden van acht tot elf uur en is bedoeld voor mensen die regelmatig aan vergaderingen deelnemen in de vrije- tijdssfeer. De cursus leert hen op een betere manier te functioneren tijdens een vergadering. Veel aandacht wordt besteed aan de rol van de voorzitter, de totstandkoming van een besluit, het verloop van discussies en zo meer. De deelnemers aan de cursus kunnen een eigen inbreng naar voren brengen. De kosten bedragen 15 gulden per persoon. De leiding is in handen van twee deskundigen van POOK. Voor inlichtingen: SJJO, Julianalaan 1, tel. 154773. Werkgroep 'Aankleding' er, van de Stichting 700-Jaaran Nieuwkoop heeft uil 4 j Schoonhoven diverse.^ fraaie middeleeuwse kos- roe tuums ontvangen, die ir Nieuwkoop te koop zullen :er worden aangeboden. Eer eli en ander gebeurt in hel )e kader van het 700-jarig ier bestaan van Nieuwkoop. Infr Schoonhoven heeft merw de viering rond het zeven-r00 de eeuwfeest juist achter jei de rug, terwijl de festivitei-,ar ten in Nieuwkoop nogn,e maar net zijn begonnen. De kostuums zijn vanmid- n dag te bezichtigen in boer- log derij De Zon. Ook varia-, vond kan men daar tussenin zeven en negen uur nog)o: een kijkje gaan nemen. OpIar de foto tonen mevrouw T. TC Ratting en haar 7-jarig ?r dochtertje twee oude kos- tuums. LEIDERDORP Wethouder^ H. J. Verdier van onderwijs zal naar verluidt zich niet meer beschikbaar stellen Voor een plaats op de kandidaten lijst voor het CDA bij de ko mende gemeenteraadsverkie zingen. Verdier wilde, in de afwachting van een persbe richt dat vandaag zal verschij nen, nog geen commentaar op zijn komende aftreden geven. De voorzitter van het CDA af deling Leiderdorp J. Loh- meijer bleek officieel nog niet op de hoogte te zijn van een besluit van Verdier. Hij deelde desgevraagd mee, dat Verdier nog geen gehoor heeft gegeven aan een uitnodiging van het afdelingsbestuur zich kandi daat te stellen. De overige zit tende raadsleden voor het CDA blijken dat inmiddels wel gedaan te hebben. Tot veler verrassing behoort daar ook toe de nestor van de raad Joop Tieken. Hij is op zijn besluit om het, na 20 jaar raadslid te zijn geweest voor gezien te houden, teruggeko men. De lijst van het CDA zal vermoedelijk worden aange voerd door de wethouder van ruimtelijke ordening A. H. Meerburg. Meerburg maakt pas sinds 1978 deel uit van de Leiderdorpse raad. Hij werd als gevolg van het onverwach te overlijden van Cor Gordijn een maand na zijn beëdiging als raadslid tot wethouder ge kozen. Dekker voert D'66-lijst in Hazerswoude aan HAZEÜSWOUDE Karei Dekker is lijsttrekker voor Democraten '66 (D'66) bij de gemeenteraadverkiezingen die op woensdag 2 juni worden ge houden. De Hazerswoudse ar chitect bezette al eerder een zetel in de raad van zijn woon plaats; toen echter voor de VVD. Afdelingsvoorzitter Dekker stond enige tijd geleden aan de wieg van de plaatselijke afde ling van D'66, die», tijdens de Tweede Kamerverkiezingen in mei van het afgelopen jaar 722 stemmen in het Hazers woudse veroverde. Tweede op de kandidatenlijst is André Huigens, als leerkracht ver bonden aan de agrarische scholengemeenschap in Oegst geest. In Hazerswoude maakt hij deel uit van de jeugdraad. Nummer 3 op de lijst is Gijs- bert Jansen, leraar Nederlands aan de protestants-christelijke mavo in Hazerswoude-dorp. Andere namen op de kandida tenlijst: Stefan Loomans, Leo van Wetten, Gé van Harte- veld, Tom Brouwer en René van Heusden. Opvallend is dat D'66 alleen met mannen de verkiezingsstrijd tegemoet treedt. Behalve lijsttrekker Dekker (een veertiger) zijn alle kandidaten een jaar of dertig. Uitgezonderd Tom Brouwer, die in het dorp woont (hij zat voor D'66 in de gemeenteraad van Hoogvliet), zijn de zeven andere D'66-ers woonachtig aan de Rijndijk. Mevrouw Gehner voert VVD-lijst in Leiderdorp aan LEIDERDORP Wethouder en loco-burgemeester Irma Gehner wordt lijsttrekker voor de VVD bij de komende gemeenteraadsverkiezingen. Zij staat als eerste genoteerd op de advieslijst die het be stuur van de afdeling Leider dorp van de VVD heeft sa mengesteld. Mevrouw Gehner maakt sinds 1974 deel uit van de Leiderdorpse raad. In 1978 werd zij tot wethouder geko zen als opvolger van mevrouw Tichler. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat mevrouw Gehner wederom door haar partij als kandidaat-wethouder naar voren zal worden gescho ven. Het afdelingsbestuur van de VVD, zo blijkt uit de ad vieslijst, ziet geen noodzaak tot vernieuwing van de huidige raadsfractie. Alle zittende raadsleden nemen een ver kiesbare plaats in. Fractie voorzitter Th. Stuivenberg komt als nummer 2 op de ad vieslijst voor. Hij wordt ge volgd door W. Scheffer. Num mer 4 en 5 zijn mevrouw C. Huigen en W. Kruidenier. De ledenvergadering van de VVD zal zich op donderdag 11 februari in de Scheppingskerk uitspreken over de kandida tenlijst. WOUBRUGGE Om de belabberde verkeerssitua tie in de Kerkstraat in Hoogmade te verbeteren zijn op dit moment drie groepen aan het werk. Dit zijn in willekeurige vol gorde: de commissie ad hoc van de gemeente Woubrugge, de onlangs opgerichte ambtelijke werkgroep (waarin onder meer verkeersdeskundi- gen van de provincie en deskundigen van de di- rektie verkeersveiligheid) en het actiecomité Kerk straat. De commissie ad hoc van de gemeente heeft zich onlangs bezonnen over haar doel. Zij bracht gisteravond in de ver gadering van de raadscommis sie algemeen bestuurlijke za ken een taakomschrijving ter tafel en hiermee krijgt de zaak een officiële status. De ambte lijke werkgroep zit intussen ook niet stil. Enkele leden hebben een bezoek aan Hoog made gebracht en eind februa ri verwacht burgemeester Brouwer de Koning een rap portage van de eerste bevin dingen; Zolang de definitieve oplossing van het probleem, de aanleg van een omleidingsrou te, nog niet gerealiseerd is, moet men zich beperken tot verkeersmaatregelen in de Kerkstraat zelf. Twee staan er op dit moment in de belangstelling. Ten eer ste: uitbreiding van de status „bebouwde kom" in westelijke richting en ten tweede: een wegversmalling, die het voor trazende verkeer dwingt zich kalmer voort te bewegen. Ook wil burgemeester Brouwer de Koning een proef met het in stellen van een maximum snelheid van 30 kilometer in Hoogmade. Het actiecomité Kerkstraat zit ook niet stil. In de raadsverga dering van vorige week liet het een lijvig bulletin het licht zien, dat hier en daar veel weg had van een scheidschrift. Voorbijgaand aan,het feit dat sommige zaken nu eenmaal tijd vergen, wordt op niet mis verstane wijze de beschuldi gende vinger geheven aan het adres van gemeente en pro vincie. „Onvoldoende deskun digheid" en „negatieve advie zen" worden commissieleden in de schoenen geschoven. Over de aanleg van een omlei dingsroute wordt aanstaande vrijdag overleg gepleegd tus sen rijk en provincie. Het gaat over een subsidie van vijftig procent in de kosten voor het rijk. Een dergelijke subsidie zou natuurlijk positief werken, aangezien de provincie door de misser met de Kiltunnel fi nancieel in moeilijkheden is geraakt. ZOETERWOUDE De schoeiing van de Zuid buurtseweg tussen het Watertje en de Zwetkade in Zoeterwoude is slecht tot plaatselijk zeer slecht. Om het gevaar voor cala miteiten zoveel mogelijk af te wenden zullen op korte termijn maatregelen genomen moeten worden. Dat geldt dan met name voor het gedeelte tussen de Nieuwewegbrug en de Schenkelweg, een afstand van zo'n 100 meter. Voor gesteld wordt een par keerverbod in te stellen tussen de Zwetkade en de Jan van Banningstraat en aan de zijde van de schoeiing de rijweg met één meter te versmallen. Aanvankelijk werd veronder steld dat op enkele plaatsen de verankering zou zijn gebroken waardoor de kering op zich, in het water dreigde te vallen. Door gemeentewerken is een onderzoek ingesteld en hieruit is gebleken dat de ankers vrij kort zijn, zodat de ankerplaten bijna op het hart van de rijver- harding zijn aangebracht. Door het steeds zwaarder wor den van de verkeersbelasting is een structuurwijziging opge treden in de grondslag. Dit heeft tot gevolg gehad dat de ankerplaten binnen het glij- vlak (natuurlijk talud) zijn ko men te liggen. Een constructie die evenwel nooit te handha ven is. De damwand zal, in de richting van het water gaan afschuiven met alle gevolgen van dien. Gelet op de slechte economische situatie waarin men thans verkeert, is het, volgens burgemeester en wet- HAZERSWOUDE De Hazerswoudse afdeling van D '66 is er voorstander van dat tijdens vergaderingen van commissies van advies aan burgemeester en wethouders naast gemeenteraadsle den ook anderen aan de beraadslagingen deelnemen. Beter ge zegd: dat de vertegenwoordigers van de politieke partijen in de raad in commissieverband (deskundige) partijgenoten naast zich weten. André Huigens, bestuurslid van de plaatselijke afdeling en kan didaat voor de komende gemeenteraadsverkiezingen: „Dan kom je tenminste tot fatsoenlijke beleidsoverwegingen". Huigens is als leraar verbonden aan een agrarische scholengemeenschap in Oegstgeest („Een deelbaan, ik werk drie dagen. Ben twee dagen thuis. Dan werkt mijn vrouw, ook in het onderwijs, op dezelfde school"). Hij en zijn collega-democraten vinden dat het sociaal- cultureel plan moet worden omgebogen. Anders gezegd: een bredere laag van de bevolking moet hiervan de vruchten kun nen plukken. D '66 wil voor de raadsverkiezingen nog een thema-avond be leggen en bepaalde zaken die de afdeling voor ogen staan, finan cieel vertaald aan het publiek presenteren. Zo ziet de afdeling de realisering van een basisschool ten behoe ve van het r.k. onderwijs en een multifunctioneel centrum in het dorp in één complex als een haalbare aangelegenheid. De jeugd dient een goed onderkomen te hebben, meent D '66. Jeugdsoos Ons Stekkie moet kunnen blijven beschikken over een eigen accommodatie. De jongeren aan de Rijndijk, die thans een stuk van hun vrije tijd doorbrengen in Het Anker, zouden ook op zichzelf moeten kunnen zitten. D '66 acht de stichting van een woonwagenkampje noodzakelijk. Dat aan de Westzijde- weg wordt als een noodmaatregel beschouwd. De Democraten zouden het toejuichen als (tand)artsen zich wat gemakkelijker in Hazerswoude zouden kunnen vestigen met een praktijk. Het ge meentebestuur zou dit moeten ondersteunen door een actief be leid. Ter plaatse wil de D '66-afdeling de kans om te wandelen graag zien uitgebreid. Bestuurslid André Huigens: „Want wan delen kun je hier maar weinig". ting te worden aangebracht. Het college van burgemeester en wethouders wijst er even wel met nadruk op dat het slechts tijdelijke maatregelen zijn; in de toekomst zullen ze ker andere maatregelen geno men moeten worden. De afde ling gemeentewerken zal nauwlettend toezien hoe de schoeiing zich gedraagt om di- rekt adequaat te kunnen in spelen bij verandering van de situatie. Het feit dat niet meer geparkeerd mag worden op een gedeelte van de Zuid buurtseweg heeft overigens vervelende konsekwenties voor gebouw Don Bosco. Be zoekers van dat centrum zul len elders een parkeerplaats moeten vinden. Vanavond vergadert de raadscommissie financiën over de financiële gevolgen van het college voor stel terwijl morgenavond de raadscommissie openbare wer ken zich over de problematiek buigt. De schoeiing langs de Zuid houders, van groot belang zo lang mogelijk te voorkomen dat de afschuiving daadwerke lijk zal plaatsvinden. Het ge deelte tussen de Nieuweweg brug en de Schenkelweg is er het slechts aan toe. Om de zaak enigszins te kunnen sta biliseren wordt voorgesteld een parkeerverbod in te stel len voor beide zijden van de Zuidbuurtseweg tussen Zwet kade en Jan *van Bannings traat. Aan de zijde van de sloot zal tevens de weg dienen te worden versmald met één me ter zodat het gemotoriseerde verkeer niet al te dicht langs de schoeiing kan rijden. De kosten van genoemde werk zaamheden worden geraamd op vier duizend gulden e,n be staan uit het plaatsen van par keerverboden, het opbreken van de bestrating van één me ter breed aan de schoeiingzij- de. In de „loze strook" aan de waterkant dient - zoals in de Zuidbuurt tussen Zwetkade en perceel nummer 33 - beplan-

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4