ifvonne vanGennip tnogeli jk slachtoffer an administratieve blunder CDA bereid shirtreclame te accepteren ^immy Connors drie ^eken geschorst Annie Plug begeleidster handbaldames Hamburger SV: nee tegen Happel IET INGESCHREVEN VOOR WK SPRINT IN ALKMAAR \5 weede ti tel Erika Hess Sportwereld EdvanCampen op 22e plaats Quick Steps wil nieuwe trainer 4orT LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 FEBRUARI 1982 PAGINA 13 VORK Jimmy Connors is voor drie we- uitgesloten van deelneming aan het Grand ^■K-tenniscircuit. De Amerikaan kreeg deze straf wlelegd nadat hij de grens van 5000 dollar aan «tes binnen twaalf maanden had overschreden. V ferdag ging Connors over de schreef in de halve Allies van de indoor-kampioenschappen van de renigde Staten in Philadelphia. Hij kreeg daar boete van 1000 gulden wegens het maken van obsceen gebaar tijdens zijn partij tegen Chris >per Connors kan eventueel in beroep gaan te- - deze straf, die hem werd opgelegd door de imissie voor proftennis, die is samengesteld uit l vertegenwoordigers van de spelersgroep, drie gBuooi-directeuren en drie leden van de interna- gjgiale ten nisfederatie. Jimmy Connors: drie weken rust. DEN HAAG Annie Plug is de nieuwe organisatorisch begeleidster van het Neder lands dames-xaalhandbal- team. De Haagse volgt Jan de Lange op, die deze taak. niet meer met zijn werk zaamheden kan combineren. De 42-jarige mevrouw Plug ls momenteel begeleidster van de eredivisieclub Van der Voort Qulntus en heeft zelf jarenlang voor deze ver eniging gespeeld. HAMBURG Ernst Happel zal toch geen toestemming krijgen om in Spanje op te treden als coach van het Oos tenrijkse voetbalelftal tijdens de eindronden van het toer nooi om de wereldkampioenschappen. Hamburger SV, de vereniging waar Happel werkzaèm is, heeft die beslissing genomen. Tijdens het touwtrekken om Happel besliste werkgever HSV dat men over de Westduitse bezwaren (Happel traint tenslotte potentiële internationals als Kaltz, Hrubesch en Magath) zou heen stappen wanneer de bond zou laten blijken geen bezwaar te hebben tegen de Oostenrijkse functie van Happel. Dat bezwaar bestaat echter nog steeds en daarom mag Happel niet in Spanje op de Oostenrijkse bank plaats nemen. HSV won gistera vond overigens in de Bundesliga de thuiswedstrijd tegen Fortuna Dtlsseldorf met royale cijfers: 6-1. Wijnands snel L' ARGENTIERE Ad Wij nands en Jan Raas hebben gis teren in de Zuidfranse plaats 1' Argentière voor een dubbele Nederlandse overwinning ge zorgd in een criterium voor beroepsrénners, meetellend voor de Ster van Bessèges. Wijnands, maandag in de ope- ningsrit tweede achter Ber nard Hinault, legde de 118 ki lometer af in 2 uur, 58 minu ten en 25 seconden. Raas won de eindsprint van een groepje achtervolgers met 1 minuut en 43 seconden achterstand. Het peloton volgde op zes minuten. Aktiegroep moet Willem II redden TILBURG De verontrustende berichten rond het voortbestaan van Willem II als betaald voet bal-organisatie hebben de spe lersgroep niet onberoerd gelaten. Gisteravond hebben spelers en trainers na overleg met de vak bonden VVCS en WON een ak tiegroep gevormd met de bedoe ling activiteiten ontwikkelen, die moeten leiden tot het behoud' van het betaalde voetbal in Til burg. Spelers en trainers zullen in eerste instantie een beroep doen op de medewerking van de supporters en zullen zich ook wenden tot de gemeenteraad van Tilburg. Yvonne van Gennip moet mogelijk het toernooi om de wereldkampioen schappen sprint In Alkmaar missen. EN HAAG Het hangt h de goedertierenheid de internationale taatsunie (ISU) af of ronne van Gennip ko nd weekeinde bij de rijd om de wereldkam- >enschappen sprint in kmaar aan de start mag rschijnen. Door een ad- nistratieve blunder van KNSB is de 17-jarige ïoliere uit Haarlem niet ïgemeld voor dit toer- De schaatsbond ft per abuis het drietal iters, dat zich heeft ge- iralificeerd voor de over derhalve week te Inzeil lats vindende strijd om wereldtitel all-roun- rs: Alie Boorsma, Thea mbach en Joke van ssel, ook voor Alkmaar jegeven. Deze fout rd gisteren pas be- rkt, nadat de officiële ichrijvingstermijn (tot andag 24.00 uur) al was rstreken. irdinator Henk Lamberts akte de zaak gistermiddag ens een persconferentie op Alkmaarse kunstijsbaan De ent alleen maar erger door doen alsof Yvonne van inip niet was ingeschreven iwege de grote druk, die zij moeten doorstaan. „Trai- Henk Louwmans en bege leider Smit hebben deze beslis sing genomen", verklaarde Lamberts glashard. Hij zei bo vendien dat Yvonne van Gen nip al lang van het besluit op de hoogte was. Een telefoontje naar huize Van Gennip in Haarlem leerde echter al snel dat deze bewering pertinent onjuist was. „We wisten van niets", aldus vader Van Gen nip. „Pas vanmiddag heb ik gehoord hoe de zaak in elkaar stak". Als Lamberts evenwel door had gedacht, had hij kunnen bedenken dat het op zijn minst raadselachtig was dat juist Joke van Rijssel aan de start zou verschijnen. Immers, zij werd tijdens de selectiewed strijden in Deventer en Assen slechts vijfde, nog achter Ina Steenbruggen die als reserve voor Alkmaar is opgegeven. Yvonne van Gennip had drie van de vier afstanden gewon nen en haar uitverkiezing was feitelijk boven iedere twijfel verheven. Trainer Henk Louwmans bleef in het trainingskamp te Utrecht vrij laconiek onder de tragi-komische gebeurtenissen. „Er zal een foutje zijn ge maakt", zei hij, „maar dat moet onmiddellijk worden hersteld. Voor mij rijdt Yvon ne gewoon. De hele zaak be rust op een misverstand". Paul Boegemann, bureauchef van de KNSB, moest toegeven dat de gemaakte fout onver geeflijk was. „Het is natuurlijk volkomen belachelijk wat er is, gebeurd. We doen er alles aan om de zaak nog terug te draaien". Daartoe moest con tact worden opgenomen met de Zwitser Hassler van de ISU, die in Lyon aanwezig is bii de strijd om de Europese ti tel kunstrijden. Boegemann slaagde er in bondsdirecteur Wim Comello, eveneens in Lyon, in te seinen. „Hij zei dat scheidsrechter Charisius een beslissing in deze zaak kon ne men", aldus Boegemann, „maar die. weigerde dat voor alsnog zonder nadere instruc- Gomez ties. Comello moet nu eerst met Hössler praten". sie-uitzendingen naar zeven Europese landen, Japan en de Verenigde Staten mogelijk te maken, is het aanvangsuur voor beide dagen vervroegd van 12.30 uur naar 11.00 uur. Henk Louwmans: „Fout moet onmiddellijk worden hersteld". De Boer Lieuwe de Boer heeft gisteren besloten de uitnodiging voor de wedstrijden om het WK sprint te aanvaarden. De bron zen medaille-winnaar van de 500 meter op de Olympische Spelen 1980 in Lake Placid was gevraagd nadat Hilbert van der Duim had afgezegd. De Boer had daarvoor tot gis termiddag bedenktijd ge vraagd. De Boer twijfelt over zijn vorm: onlangs kwam hij in Davos voor de eerste keer in drie jaar ten val. Bovendien was de Fries het oneens met de selectieprocedure. Record - inschrijving Het elfde toernooi om de wereldkampioenschappen sprint heeft, voordat net eerste startschot is gelost, reeds een record opgeleverd met liefst zeventig inschrijvingen: 39 he ren (uit 17 landen) en 31 da mes (uit 12 landen). Hierbij is ook Polen, dat voor het eerst sinds de staat van beleg op een schaatstoernooi verschijnt. Om één en ander in goede banen te leiden en ook om de televi- Antonio Gomez verschijnt over drie weken aan de start voor het WK all-rounders. Het organisatiecomité van het toernooi in Assen ontving gis teren een bevestiging van de Spaanse schaatsbond. Gomez geniet al enige jaren bekend heid in Nederland vanwege zijn voor deelnemers aan een internationale titelstrijd wat onbeholpen motoriek. Tevens ontving het organisatiecomité van de Franse schaatsbond een inschrijving van Hans van Helden. Vierdaagse Op veertien ijsbanen organi seert de KNSB tussen 13 en 21 februari de nationale schaats-» vierdaagse. De vierde editie van dit recreatieve evenement is gemodelleerd naar de wan del- en zwemvierdaagsen. De deelnemers kunnen kiezen uit afstanden, variërend van twee tot veertig kilometer per dag. Deelnemende ijsbanen aan de schaatsvierdaagse zijn: Leeu warden, Harderwijk, Utrecht, Rotterdam, Enschede, Dord recht, Heerenveen, Gronin gen, Den Haag, Eindhoven, Assen, Amsterdam, Leiden en Alkmaar. [LADMING Erika Hess is hard op weg om de absolute dette van de wereldkampioenschappen alpine-skiën in het jstenrijkse Schladming te worden. De 19-jarige Zwitserse boe- hdochter, die zondag haar eerste wereldtitel veroverde met n overwinning in de combinatie, sloot gisteren bij voortduren- sneeuwval ook de reuzeslalom winnend af. had na de eerste van de twee manches al een zo ruime rsprong opgebouwd dat zij in feite nauwelijks meer te bena- n was. De Amerikaanse Christine Cooper werd tweede, het is was voor Ursula Konzett uit Liechtenstein die tweehon- Iste seconde voor bleef op haar landgenote Petra Wenzel. De odverfde favoriete Irene Epple uit West-Duitsland kwam verder dan de veertiende, plaats. De Nederlandse Nadine epper eindigde als 44e. De óverige Nederlandse dames (Ka- a Esser, Hetty van der Swaluw en Caroline Drommel) kwa- n in de eerste manche ten val. ADVERTENTIE Een paar seizoenen geleden zaten er zelfs bij een onbelangrijke kompetitie-wedstrijd nog duizend man in de vijf mei hal (pardon, meneren en mevrouwen). Nu is het team zelfs tijdens de Europacupwedstrij den niet zeker van de volledige opkomst van hun el- gen „zesde man". Waar het aan ligt...? wij weten het niet. Degenen die melden dat ze een paar keer geweest zijn en dat het „nieuwe" spelletje hen niet aan staat, nemen we niet serieus. Die hebben de laatste tien partijen niet ge zien en daarin is weer ouderwets vuurwerk afgesto ken. Voor wie weer de passes achter de rug van Mitchell Plaat, de renplus-lay-up van de ene achterlijn naar de andere van Emill Hagens, de 180-graden-en- meer-dunks van David Downey, het krachtige re- boundwerk van Steven Puldokas en Bert Kragtwijk en de terugkeer van Harry Kip op Europees niveau wil zien komt naar PARKER-REAL MADRID met twintig Europese top-spelers. De ijsbeer is nog niet losgelaten. Kapper Bosman wel. Basketball jaarboeken en play off's zijn te koop voor de vastge stelde prijs, een kaartje ook. WOENSDAG 3 FEBRUARI OH 20.30 UUR Resultaten koersen Hilversum HILVERSUM De resultaten van de gisteren op de renbaan van Hilver sum gehouden koersen zijn: Eerste koers (2000 m): 1 Vedette Ha nover (C. HetteJing) km.tijd 1.25.6; 2 Volomite S.. 3 Upstart Signal. Toto: winn. 3,30, pi. 1,10, 1,10, 1,10, kopp. 3,30, trio 35.30. Niet gestart: nr. 3 Veroon. Tweede koere (2000 m): 1 Tetman (H.W. Schoonhoven) 1.22.9, 2 Tres passer, 3 Tabrleze S. Toto: wlnn. 1,90, pl. 1,20, 3,00, 1,50, kopp. 24,30, trio 102,10. Derde koere (2000 m): 1 Unexspec- ted (H. W. Schoonhoven) 1.21.9. 2 Ti mothy Goldstar, 3 Soliste. Toto: wlnn. 2,20, pl. 1,40, 2,00, 3,60, kopp. 10,10, trio 423,60. Niet ge start: nr. 13 Star Marco. Vierde koer» (2000 m): 1 Santiago D (L A. van Dooijeweerd) 1.23.4, 2 Urycke R.. 3 Stella Signal. Toto: wlnn. 9,50, pl. 1,70, 1,30, 3.40. kopp. 11.20. trio 703.40. Vijfde koere (2900 m): 1 Udo (W. A. J. Velis) 1.22.5, 2 Urlow Pluto, 3 Titus Westerhorn. Toto: wlnn. 2,20, pl. I VJtk f 4-°°- 1.80. kopp. 18,30. trio 86,90. Zeede koert (2000 m): 1 Roblnla du Bols (A. J. Dashorst) 1.19.8, 2 Nerva. 3 Peter Post. Toto: wlnn. 4,10, pl. 1.50. 2.00. 1.80. kopp. f 12.10. trio 63,70. Zevende koert (1609 m): 1 Robijn N (T. Smeding) 1.19.4, 2 Telsa Fortuna, Westlandla. Tolo: wlnn. t 1l6°' f 1J0' 3J0. kopp. f 8.20, trio 530,50. Achtste koers (2000 m): 1 Tizzy R (L A. Reuten) 1.18.6, 2 Reindert, 3 Rle- kle V. Toto: wlnn. 3,80, pl. 1,30. 1,30, kopp. 3.20, trio 61,30. Negende koers (2440 m): 1 Uviana du Robles (T. Smeding) 1.23.7, 2 Ra mon Sammer, 3 Samlrow N. Toto: wlnn. f 1.20. pl. 1,10, 1,50, 1,20, kopp. 6,00, trio 27,30. Niet gestart: nr. 7 Shlra Hanover. Tiende koers (2000 m): 1 Udet West landla (G. W. van Eykelenborg) 1.24.0, 2 Vanka Pride, 3 Unster. Toto: wlnn. 6.50. pl. 2,10, 2,30, 2,40, kopp. 22.40. trio 400.10. Niet gestart: nr. 2 Ukkle M. ^Totalisatoromzet: 424.626,-. ZWOLLE Bas Paauwe heeft een tweejarig contract als part time-trainer bij eredivisieclub PEC Zwolle ondertekend. Rinus Israel deed hetzelfde als Paauwe's toekomstige assistent. HAARLEM De Haarlemse rechtbank heeft de behandeling van een aanvraag van het faillissement van het circuit van Zandvoort verdaagd tot over veertien dagen. ZEIST FC VVV heeft de tuchtcommissie van de KNVB ver zocht om een mondelinge behandeling van de strafzaak-Gerrie van Rosmalen. De Venlose aanvoerder was zaterdagavond de eerste van de drie spelers, die in de wedstrijd tegen Fortuna S uit het veld werden gestuurd. LONDEN Uitslagen eerste divisie voetbal Engeland: Arsenal- Wolverhampton 2-1, Aston Villa-Sunderland 1-0, West Ham United-Manchester City 1-1. Eerste wedstrijd halve finales Lea gue Cup: Liverpool-Ipswich Town 2-0. Eredivisie Schotland: Celtic-Hibernian 0-0; eerste divisie: Queens Park-Queen of the South 1-1. SAN SALVADOR Ter voorbereiding op het WK voetbal won El Salvador een oefenwedstrijd tegen een Roemeense selectie gillet 2-1. In Bogota versloeg Tsjecho-Slowakije de Colombiaanse topploeg Millionarios: 2-0. In Luik won Bayern München een vriendschappelijke wedstrijd tegen Standard met 1-0. OSLO Wereldkampioen Amund Sjöbrend heeft een schaats- tweekamp tegen zijn landgenoot Björn Nyland verloren. Deze was zowel op de 500 (39,0-39,4) als op de 5000 meter (7.33,4- 7.35,1) sneller. GRONINGEN Basketbal-eredivisionist Donar zit aan het ein de van het volgend seizoen zonder sponsor. De verzekerings maatschappij Nationale Nederlanden, die de Groningers sinds 1973 financieel steunt, heeft het contract opgezegd. HAMILTON Colin Kirkham heeft de Bermuda-marathon op zijn naam gebracht. De Amerikaan realiseerde een tijd van 2 uur, 17 minuten en 28 seconden. Tweede werd zijn landgenoot Andy Robertson in 2.18,11. TOKIO De Amerikaan Davey Moore is de nieuwe wereld kampioen boksen zwaarweltergewicht WBA-versie. Titelhouder Tadashi Mihara (Japan) wewrd door knock-out in de zesde ron de verslagen. LYON De Nederlander Ed van Campen bezet tijdens de strijd om de Europese kampioenschappen kunstrij den in Lyon na de verplichte figuren voor heren de 22e plaats. Hij kreeg van de jury net plaatscijfer 153 en 3,2 punten. In het klassement hield Van Campen een Luxemburger, een Spanjaard en een Bulgaar achter zich. Bij het ijsdansen bezetten Marianne van Bommel en Wayne Deweyert na twee verplichte dansen de 15e plaats. Stand aan de kop: 1. Jean-Chrlstop- he Slmon (Fra) plaatscijfer 7/0,6 pun ten; 2. Igor Bobrln (Sov) 18/1,2; 3. Heiko Fischer,(Wdl) 21-1,8; 4. Norbert Schramm (Wdl) 32/2,4; 5. Vladimir Kotln (Sov) 33/3,0; 6. Grzegorz Flll- powskl (Pol) 53/3,6. Stand Ijsdansen (na twee verplichte dansen): 1. Jayne Torvill/Chrlstopher Deen (Gbr) 0,6 punten; 2. Natalia B»- stamlanova/Andrej Boekin (Sov) 1.0; 3. Irina Mojseva/Andrej Minenkov (Sov) 1.8. Stand paarrtjden (na korte kür): 1. Iri na Vorobjeva/lgor Usovskl (Sov) 0,4 punten; 2. Sablne Baess/Tassilo Thierbach (Odl) 0,8; 3. Marina Pesto- va/Stanésiav Leonowitsj (Sov) 1.2. DEN HAAG De Haagse vierdeklasser Quick Steps gaat op zoek naar een nieuwe trai ner. Gisteravond is in goed overleg besloten aan het einde van het lopende voetbalsei zoen de verbintenis met hoofdtrainer Joop Meuleman te beëindigen. Meuleman heeft drie jaar Lang tot ieders tevre denheid gefunctioneerd, maar het beleid van het bestuur van Quick Steps is er op gericht niet langer dan twee drie jaar met eenzelfde trainer in zee te gaan. Trainer Gerrie ter Horst ver lengde zijn contract bij twee deklasser LENS met één jaar. Hetzelfde deed Rob Jansen bij de zaterdagafdeling van dé club aan de Hengelolaan. RVC speelde gisteravond in een oefenwedstrijd met 1-1 ge lijk tegen zaterdag-eersteklas ser RCL. Dick van der Bijl gaf de Leiderdorpers een voor sprong, die na de rust ver diend door Jan Hevel werd genivelleerd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het CDA is bereid om, naast over heidssteun aan het betaalde voetbal, ook shirtreclame in het voetbal te accepteren. Daarmee bestaat er een meerderheid in de Tweede Kamer die van mening is dat shirtreclame en overheidssteun hand in hand kun nen gaan in een proces, gericht op het weer gezond maken van het betaalde voetbal. Tot nu toe gold shirt reclame als een ontbindende factor voor overheids steun. Dit op basis van een uitspraak die de Kamer in 1978 op voorstel van het toenmalige CDA-Kamerlid De Boer deed, bij de start van vier jaar financiële steun verlening aan het betaalde voetbal. VVD en D'66 waren al eerder voor shirtreclame. Bij de PvdA zijn er tekenen dat men de eerdere afwezende houding wil ver laten mits shirtreclame niet ten koste gaat van kleinere clubs. Dit houdt in dat de clubs, die shirtreclame kunnen binnenhalen, een deel van de gelden afstaan aan de clubs die dat niet kunnen. In de Kamer is dit plan door de PvdA nog niet openlijk naar buiten gebracht. „Wat de shirtreclame betreft, handhaven we onverkort de be zwaren die we tegen deze vorm van reclame hadden en we gelo- ven nu evenmin als toen in het netto rendement er van, maar we zullen niet langer de introduktie van shirtreclame als ont bindende voorwaarde voor eventuele overheidssteun blijven stellen", zo verwoordde het Kamerlid Hennekam de gewijzigde CDA-houding tijdens de behandeling van de CRM- begroting in de Tweede Kamer. Overigens is de Tweede Kamer nog niet van plan zonder meer opnieuw akkoord te gaan met een financiële steun door de over heid aan het betaalde voetbal. Dit omdat ondanks strakke richt lijnen voor boekhoudingen en controle daarop de schulden van de clubs toch toenamen in de laatste vier jaren. Mislukt Mevrouw Van Nieuwenhoven (PvdA) zei dat de saneringsopera tie in de afgelopen vier jaar gericht op het weer in evenwicht brengen van inkomsten en uitgaven in het voetbal, is mislukt. Zij vroeg namens haar partij aan minister Van der Louw alle steunverlening verder te staken tot een nader overleg met de -Kamer over het betaalde voetbal. Daarbij wijst de PvdA een soort proefjaar om alsnog te bewijzen dat men uitgaven en in komsten zelf in de hand kan houden waarna eventueel weer steun van de overheid voor vier jaar zou volgen, van de hand. „De bal onder de arm nemen en een jaar denken kan niet. Zo zijn de spelregels bij het voetballen niet", aldus het Kamerlid. Hennekam liet weten dat net CDA wel bereid is nieuwe steun aan het voetbal te overwegen, maar niet zomaar. „Daarvoor geeft het verleden onvoldoende aanleiding", zei hij. „Gemeen schapsgelden moeten verantwoord worden besteed. Deze mogen niet in een bodemloze put verdwijnen. Het betaalde voetbal is niet beter dan anderen". Hennekam liet weten dat alle betrok kenen een nieuw plan op tafel dienen te leggen voor steunverle ning waarin garanties zijn opgenomen dat er werkelijke sane ring in het betaald voetbal wordt doorgevoerd. Daarbij zullen er dwingende richtlijnen voor de clubs moeten komen die niet te ontkomen zijn. „Het betaalde voetbal zal zelf echt stappen moe ten zetten en geen schijnbewegingen", aldus Hennekam. Voor VVD'er Keja was de hele zaak duidelijk. De overheidsgel den hebben niets bijgedragen aan de gezondmaking van het be taalde voetbal. De vier jaar steunverlening is dan ook mislukt Keja liet weten dat de VVD niets voelt voor een nieuwe steun verlening voor vier jaar. Wel zei hij dat de overheid volgens de VVD het invoeren van shirtreclame in het betaalde voetbal niet mag tegenhouden. „Het is de hoogste tijd dat het betaalde voet bal zijn eigen verantwoordelijkheid weer gaat dragen", aldus Keja. De D'66-sprekers bij de CRM-begroting zeiden niets over het be taalde voetbal. Van de andere sprekers liet het PPR-Kamerlid Lankhorst weten dat, shirtreclame of niet, overheidssteun dient te stoppen. Ook Leerling (RPF) pleitte er voor de steunverle ning te stoppen. Ben Hennekam (CDA): „Gemeenschapsgelden mogen niet in een bodemloze put verdwijnen".

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13