Fluitconcert voor Koopmans Sterke sprint van Jan Ykema KNVB kent geen rampenplan voor betaald voetbal Ploegen voor WK veldrijden Anton Steiner wint slalom Gelijkspel Outsiders Tegelhandel behoudt tweede plaats ALEX BLANCHARD GROTE AFWEZIGE OP BOKSGALA ROTTERDAM SPORT IHDSE COURANT DINSDAG 2 FEBRUARI 1982 PAGINA WOERDEN De sportcommissie van de KNWU heeft gisteravond de ploegen geformeerd, die Nederland gaan verte genwoordigen op de wereldkampioen schappen veldrijden die op 20 en 21 fe bruari in het Franse Lanarvilly worden gehouden. De volgende renners reizen af naar Bretagne. Profs: Hennie Stamsnij- der (titelverdediger), Kees van de We reld. Reinier Groen en daal. Amateurs: Herman Snoeijink, Hans Boom, Ger Dolfsma, Frank van Bakel; reserve: Huub Kools. Junioren: Erwin Nijboer, Noel van der Ley, Rini Pleij, Johan van Gessel; reserve: Martien Hendriks. Bedrijfsvereniging zet faillissementsaanvrage SC Amersfoort door UTRECHT De bedrijfsvereniging voor de gezondheid, geeste lijke- en maatschappelijke belangen zal zijn faillissementsaan vrage van SC Amersfoort doorzetten. De rechtbank te Utrecht zal deze aanvraag morgen behandelen. Gisteren nog heeft mr. E. van Ze lm namens de SC Amersfoort geprobeerd een regeling te treffen met de BVG. Er is echter geen overeenstemming be reikt. De bedrijfsvereniging heeft nog een vordering van onge veer 50.000 gulden op de Amersfoortse club. Het besluit de uiter ste stap te nemen, betekent dat de BVG vreest dat de bestaande schuld alleen nog maar zal groeien en dat de periode van uitstel, waarin een regeling getroffen had kunnen worden, overschre den is. Mr. Van Ze lm neemt aan dat de recente bestuurswisse lingen bij SC Amersfoort er toe hebben bijgedragen dat er niet binnen de termijn die de BVG hanteert, een regeling is getrof fen tot delging van de schuld. SCHLADMING De Oostenrijker Anton Steiner heeft gisteren tijdens de wereldkam pioenschappen alpine-skiën in Schladming de slalom (combinatie) gewonnen. Steiner geldt ook als favoriet voor de afdaling, waarmee vrijdag de titelstrijd wordt beëindigd. Met een tijd van 1 minuut en 41,26 seconden over twee manches verwees Steiner zijn landge noot Wolfram Ortner naar de tweede en de Fransman Michel Canac naar de derde plaats. Steiner profiteerde van het uitvallen van twee favorieten: Andreas Wenzel uit Liech tenstein kwam in de tweede manche ten val en de Joegoslaaf Bojan Krizaj werd gedis kwalificeerd omdat hij een poortje miste. DEN HAAG Het biljartteam van Outsiders verkeert in een ernstige vormcrisis. Het Haagse viertal, verwikkeld in de strijd om het KNBB-driebandenkampioenschap, ver loor tweemaal achtereen en speelde gistera vond slechts met 4-4 gelijk tegen het laagge plaatste Vliegende Bal 2. Ruud Nieuwenburg en Steef Douw wonnen van respectievelijk Brinkhuijsen (60-27 in 65 beurten) en Vos (50-36 in 68 beurten), maar Jan Lommers en Gerard Lakwijk verloren van Van der Laan (31-40 in 47 beurten) en Van Gardingen (41- 40 in 77 beurten). Hierdoor kan Hollandt Huijs, dat één wedstrijd minder speelde, op gelijke hoogte met Outsiders komen waarna de onderlinge confrontatie het toernooi moet beslissen. Tips voor Nootdorp NOOTDORP Elf draverijen staan er morgenmiddq op het programma van de baan in Nootdorp. De eersi start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting lu den: j 1 RAALTEPRfJS: Urgence Hazelaar. Urban Fortuna en Venezuel j RENKUMPRIJS (eerste afdeling): Vorst Boszorg, Urica Fortui en Unos Cavaljos. RH EDEN PRIJS: Unity Laren, Tony F en Tacoud Hazelaar. RIDDERKERKPRIJS: Utop S, Ukase en Tessa Axkit Dnnvvnoiic. -r- Echten en Science Fii 1 I I ROLDEPRIJS: Ster Wittestein. Sir White en Rolex D. 1 ROvrERDAMPRIJS: Theol, Telma Prise en Remembrance. ROZENDAALPRIJS: Sera S. Tivoli Hazelaar en Parade Hanovè I ROLDEPRIJS: Tina Gold, Suschelte Dear en Sheila Fortuna. RIJSBURGPRIJS: Rabbani, O Bento en Opstalan. RENKUMPRIJS (tweede afdeling): Uno Skoatter. Urani Wes frisia en Utopia Pride. I LEIDEN De Tegelhandel heeft de tweede plaats in de interregionale zaalvoetbalcom petitie vastgehouden door overtuigend van Rucanor te winnen: 3-6. Glasbergen deed in het de openingsfase aardig tegen VI. De vier penaltys, die de Rijnsburgse ploeg tegen kreeg, bleken teveel van het goede: 4-10. In Dordrecht won koploper Ceverbo van het Rot terdamse Neptunus en in Waddinxveen hielden de mid denmoters Fc Torna en Rotter damse studenten elkaar in evenwicht: 2-2. In de hoofd klasse eindigde het duel tussen Van der Plas en Landwer in een overwinning voor de Kat- wijkers. Bij de stand 12-4 kwam een einde aan dit doel- puntenfestival. Tegelhandel startte sterk te gen Rucanor. Al in de eerste minuut besloot Jan van der Reyden een 1-2 combinatie met Bennie de Roo met een doeltreffend schot. Dezelfde speler onderschepte een mi nuut later een Rucanor aanval en rondde zelf af: 0-2. De Lei- denaars namen gas terug en kwamen vlak voor rust op 0-3 via een fraaie treffer van John Jansen. Na de wisseling van speelhelft maakte Robert de Roo er met een schitterende halve omhaal 0-4 van, waarna Brem voor de thuisploeg te- genscoorde. Na de 1-5 van John Jansen kwam Rucanor via Van Tok en Lagerwei nog tot 3-5, maar Jan van der Rey den loodste de Leidse ploeg in veilige haven: 3-6. Glasbergen kon het op de derde plaats staande Voetbal International in de beginfase nog aardig bijbenen. Piet Haasnoot zette de Rijnsburgers op 1-0, maar een strafschop bracht VI weer op gelijke hoogte, zoals dat ook gebeurde na de 2-1 van Nico Zwaan. Door wederom een penalty - „te zwaar gestraft" vond coach Glasbergen - kwam VI aan de leiding en bouwde nog voor rust de voorsprong tot 2-4 uit. Glasbergen kwam na de doel- wisseling niet meer in het stuk voor, al scoorde Anne Ouwers- loot en Alfons Groenendijk (hij trof driemaal de paal) ie der één maal: 4-10. In de hoofdklasse speelde Van der Plas tegen het door de af wezigheid van Ruud van der Voort en Jos Witteman danig in de defensie verzwakte Landwer. Bij rust was de stand al 5-0 door treffers van Jan en Peter Hogewoning, Huug Aandewiel, Ron van der Kolk en Mart van der Plas. Na de wisseling voegde Van der Plas nog zeven treffers aan deze produktie toe. Mart van der Plas (2x), Jan Hogewo ning, Peter Hogewoning, Huug Aandewiel, Ron van der Kolk en keeper Gijs Guyt uit een strafschop waren de doelpun tenmakers. Voor Landwer scoorden Ton Arroyo, Fred Arroyo, Jan Schoen en Ferry Baak tegen: 12-4. ROTTERDAM Nor maal klinkt er voor Euro pees bokskampioen in het halfzwaargewicht, Rudy Koopmans, altijd een luid applaus als hij de ring van het Rotterdamse sportpa leis Ahoy' instapt. Gistera vond ging het (lichte) handgeklap bij zijn entree echter gepaard met een fel fluitconcert. Het pu bliek was boos. Op Rudy Koopmans, maar ook op de organisatie van het boksgala. Eigenlijk had Koopmans te genover Dave Conteh moeten staan, maar omdat de Ameri kaan 's ochtends bij de weging voor het op 81 kilo afgemaakte gevecht ruim zes pond te zwaar bleek, zag Koopmans van de confrontatie af. Omdat Alex Blanchard, de gebronsde runner-up van de Nederlandse bokswereld, wegens griep ver stek moest laten gaan, werd alsnog een oplossing voor de 'zaak Koopmans' gevonden. De Fries kreeg Freddy Brown, de oorspronkelijke tegenstan der van Blanchard, tegenover zich en mocht het duel dank zij een knock-out al in de ze vende ronde afsluiten. Conteh, die tenslotte ook wel wilde boksen, nam het op tegen de uit West-Duitsland gecharter de Horst Lang. Omdat de Tunesische bokser Faycal Bajaoui van de Neder landse boksbond geen licentie kreeg, moest het complete pro gramma van vijf partijen op drie onderdelen worden gewij zigd. En dat vonden de in re delijken getale opgekomen toeschouwers bepaald niet prettig. De honderd gulden werden immers duur betaald. Ter vergelijking: tenslotte zou den de toeschouwers, die afge lopen zondag naar de Kuip af reisden voor de wedstrijd Fey- enoord-Ajax ook bepaald geen genoegen hebben beleefd aan een confrontatie tussen twee mindere grootmachten als Ex celsior en FC Amsterdam. Had ter compensatie tegenover deze deceptie echter nog een boeiend gevecht tussen Rudy Koopmans en Freddy Brown gestaan, dan had de massa wellicht nog enig begrip voor de inderdaad ongelukkige si tuatie kunnen opbrengen. Maar helaas, wat Brown (hij vooral) en Koopmans lieten zien, was een bepaald niet tot de verbeelding sprekende ver toning. Brown, die overigens ruim drie kilo lichter was dan Koopmans en zodoende blijk gaf niet dezelfde kuren als de Friese halfzwaargewicht te vertonen, vond het blijkbaar' allemaal wel best. Al in de derde ronde moest hij, na een van beide kanten rustig begin, acht tellen incasseren op een links-rechtse combinatie van de pupil van manager Henk Rühling. Brown stond bovendien uiterst provocerend te boksen en wachtte regelmatig diverse slagenwisselingen van Koop mans in de touwen af. In de zevende ronde maakte Koop mans dan ook definitief het karwei af. Een rechtse, die nog niet eens vol op het donkere gelaat van Brown terecht kwam, maakte een einde aan deze zeer matige partij. De grote afwezige gisteren in Ahoy' was uiteraard Alex Blanchard. Zijn naam werd overigens veelvuldig door het publiek gescandeerd op de mo menten dat Koopmans tegen Brown stond te 'sparren'. Blanchard had juist nu de ge legenheid gehad wat meer van zijn kunnen te laten zien en daarmee zijn kandidatuur voor een eventueel titelgevecht te- g?n Koopmans te stellen, lanchard zal nu tot volgende maand moeten wachten wan neer in Ahoy' het laatste gala van het seizoen wordt georga niseerd. De avond was geopend met een zeer tamme partij tussen Henk van der Tak en Jürgen Broszeit. Vorig jaar kon de Ha genaar bij zijn debuut tegen deze Westduitser nog op een succesvol optreden terug zien, ditmaal was het echter niet best. Een gespannen Van der Tak, die zijn vijfde profduel bokste, was veel te bang al in het begin te veel kracht kwijt te raken en kon pas in de der de ronde een aantal malen goed doorkomen. In die derde omgang en in de vijfde en zes de ronde stelde hij dan ook zijn puntenvoorsprong zeker. Knap was het optreden van Anton Verrips. De blonde wel- tergewicht uit Utrecht had het als vervanger van Bajaoui te gen de Belg André Blanco echt niet gemakkelijk, maar zijn zege op punten was meer dan verdiend. Beide boksers maak ten er iets leuks van, de goede mentaliteit van Verrips gaf de doorslag. Dave Conteh had geen kind aan de goedwillende Horst Lang. De Westduitser kwam duidelijk klasse te kort en moest een nederlaag op pun ten toestaan. André van den Oetelaar (Schijndel) kende geen mede lijden met de Amerikaan Gre gory Marshall. Reeds in de eerste ronde moest de scheids rechter ingrijpen, nadat zwaargewicht Van den Oete laar in zijn vierde prof-optre den tweemaal met een rechtse verwoestend had uitgehaald. DENNIS MULKENS J nurmimr i r rt rr- Met een rechtse dwingt Rudy Koopmans zijn Amerikaanse tegenstander Freddy Brown in de hoek. HILBERT VAN DER DUIM NIET NAAR WK ALKMAAR DEN HAAG Vijf dagen voor het toernooi om het WK sprint in Alkmaar heeft nationaal kampioen Jan Ykema een zeer ster ke 500 meter gereden. De achttienjarige Fries no teerde te Inzeil een met de hand geklokte tijd van 37,58 seconden. Ykema bleef hiermee éénhon derdste seconde boven het Ne derlands record, dat Sies Uil- kema een jaar en een dag gele den in Da vos vestigde. Miel Govaert, die voor de 500 meter 38,37 nodig had, nam als enige Nederlander deel aan de kilo meter. De rijder uit Amers foort noteerde een tijd van 1.17,84. Van der Duim Hilbert van der Duim heeft ziin plaats voor het WK sprint afgestaan een reserve Lieuwe de Boer. Van der Duim koos op aanraden van coach Tjaart Kloosterboer voor een trai ningskamp in het hooggelegen kuuroord Davos, waar hij te vens uit kan zieken van de hem in Oslo hinderende virus infectie. Short-track Menno Boelsma is de kopman van de Nederlandse A-ploeg voor de interland short-track op 7 februari in Nottingham tegen Groot-Brittannië. Naast de schaatsenrijder uit Noot dorp zijn Cees Boer (Woubrug- ge), Charles Veldhoven (Oegstgeest) en Tjerk Terpstra (Engelum) in de nationale se lectie opgenomen. De B-ploeg bestaat uit Wim den Eisen (Zoeterwoude), Ger Boelsma (Nootdorp), Joop Wolvers (Woubrugge) en Jeroen Otter (Amstelveen). Reserve is Paul Rutten (Pijnacker). „Volgens de KNVB laat ik me voortdurend negatief uit over met name Huijbregts en Vilé. Ik snap dat niet. Vilé is in mijn ogen een uitstekende voorzitter. Zie trouwens maar een betere te krijgen. Maar hij zou zich meer met capabele mensen dienen te omringen. Pure professionals, die het be leid moeten uitvoeren". En: „Naar mijn mening is het ook helemaal fout van Vilé om vermindering van het aantal clubs te propageren. Ik be schouw hem toch een beetje als de directeur van het be taalde voetbal. Zo'n man kan het zich onmogelijk permitte ren om dertig procent van zijn werknemers werkloos heid aan te praten. Dat lijkt me nou niet zo'n geweldig goed uitgangspunt". (Hans Kraay in het Alge meen Dagblad) „In de Schaatskroniek van de KNSB heb ik regelmatig ver halen gelezen dat de kern ploegen in te dure hotels loge ren en maar eens terug moe ten keren naar caravans en jeugdherbergen. Op welk ni veau bedrijven we in werke lijkheid topsport? We zitten alleen maar in luxe hotels als de organisatie de rekening be- taalt.In alle andere gevallen zijn we al tevreden met een simpel pensionnetje en een goed bed. We reizen zoveel mogelijk per auto om de kos ten te drukken. Als we nog verder terug moeten, kan het niet meer. Dan is het afgelo pen met de topsport. En dan overschrijd je ook als trainer de grens van het toelaatbare". (Schaatscoach Tjaart Kloosterboer in Trouw) „Ik vind het ook niet terecht als wordt gezegd dat een trai ner zulke fijne trainingen geeft, want dat betekent dan dat je nooit verder gaat dan het niveau van de spelers. Je moet als trainer juist door die barrière heen en dat kan voor de spelers wel eens minder prettig zijn. Ik zeg het eerlijk: als ik bij DHL weg zou gaan, dan prijs ik me gelukkig als ik daar functioneel voor ze ventig procent invloed heb gehad. Het is ondenkbaar dat je als trainer de héle groep hebt Als het bestuur nu aan Tjaart Kloosterboer: „Te vreden met simpel pen sionnetje". de groep zou vragen: wat doen we met Van den Oever?, dan kan ik me goed indenken dat er bij zijn die zeggen: voor mij mag een ander komen. Daar heb ik helemaal geen moeite mee". (Voetbaltrainer Jan van den Oever in Het Vader land) „Ik regel nu de contracten voor Hennie. Die is zelf te aardig voor dat soort zaken. Dan zegt zo'n organisator, me neer Stamsnijder, vorig jaar hoefde ik u toch ook nog haast niets te betalen, toen was u blij dat u mee mocht doen. We weten wel dat u nu wereldkampioen bent, maar kan het dan toch niet een tik je minder. Dan haalt Hennie de schouders op en zegt Okay. Maar dat is fout. Hij moet nu oogsten, het heeft geld zat gekost in het verle den. Daar regel ik nu de fi nanciën als de heren organi satoren dan kreunen dan zeg ik: Mijne heren, een wereld kampioen krijg je nu eenmaal nergens voor een appel en een ei" (Wielermanager Bert Boom in de Haagsche Courant) „Ze trapten mij tijdens een match met het C-elftal van Ajax tegen de nieren. Ik werd wakker in het hospitaal. Geen mens, geen bloem, geen per zik, geen druif te zien... Ajax was daar veel te gierig voor. Ze lieten mij vallen als een steen. Als een niersteen, zeg dat wel. Kijk eens, de kliek rond Johan Cruijff stond zwanger van ervaring en ta lent Daar liep je als jonge keeper je neus tegen te 'piet- Jaap van der Leek: „Te weinig onderlinge solidari teit". club of het huidige Ajax had ik waarschijnlijk wel wat meer waardering losgeweekt Destijds bekeken ze mij ech ter als Piet Snot. Hoogen- boom? Je kon net zo goed Windvanger heten". (Doelman Bob Hoogen boom van Lokeren in Het Laatste Nieuws) „Toen ik manager van Chel sea werd. had Martin Spen cer, de directeur daar, een grotere wagen dan waarvan mijn voorganger Eddie McCreadie ooit had durven dromen. Martin had het beste kantoor en verdiende zo'n an derhalve ton per jaar, hoewel ik hem maar een paar dagen per week zag. Men zei, dat hij de club had gered en een ge nie op financieel gebied was. Enfin, ik wilde een trainings accommodatie kopen voor 140.000 pond. Spencer hikte tegen de jaarlijkré lasten van 20.000 pond aan. Om de ac commodatie toch te kunnen kopen, verkocht ik GSry Stanley voor 270.000 pond. Martin ging echter op vakan tie. Intussen werd door een ander een bod op de trai ningsaccommodatie gedaan. Toen ging Martin akkoord deze voor 175.000 pond te ko pen. Ik heb geen verstand van zaken doen, maar dit vond ik vreemd". (Oud-manager Danny Blanchflower van Chelsea in The Sunday Express) „De Bundesliga moet zich aanpassen aan de realiteit Dat moet niet alleen gelden voor de toegangsprijzen. Niet alleen deze moeten omlaag, maar ook de salarissen van de spelers. Waar wij allen zijn opgeroepen ons te matigen, kan de Bundesliga niet doen alsof voor haar zoiets niet zou gelden". (Oud-Westdnits voetbalin ternational Willy Schulz in Welt am Sonntag) „Het steekt mij wel eens dat de oefenmeesters slechts geïn teresseerd zijn in het vak bondswerk als ze steun nodig hebben. Dan zijn we dikke vrienden. Ik ben het er mee eens: er is te weinig onderlin ge solidariteit. Inderdaad, Barry Hughes blijft daarvoor weg, die komt niet bij onze bijeenkomsten in Zeist. Maar als ik dan bij herhaling lees hoe hij Kessler kleineert en belachelijk maakt, dan be schouw ik hem niet als een solidair en verstandig man, maar als een halve imbeciel". (Secretaris generaal Jaap van der Leek van de trai nersvakbond WON in Voetbal International) STOOP: „FAILLISSEMENT VOOR BEIDE PARTIJEN SLECHTE ZAAK" DEN HAAG De KNVB ziet in de slechte financië le positie van een aantal clubs in het betaald voet bal geen bedreiging voor een normale afwikkeling van het seizoen 1981/'82. Er bestaat geen rampen plan voor het geval dat tussentijds clubs door fail lissement zouden verdwij nen, al moet worden aan genomen dat in een der gelijk geval zal worden gedaan of de club het hele seizoen niet bestaan heeft en dat de reeds gespeelde wedstrijden vervallen worden verklaard. Er staan ook geen regels op papier voor het geval na voltooiing van het seizoen het aantal betaald voet bal-organisaties (BVO's) kleiner zou worden dan de 36 van dit moment on danks de dreigingen van Dé Stoop wil, met de KNVB, geen defaitistische politie voeren. faillissement bij Willem II en SC Amersfoort. Sectiebestuurder Dé Stoop: „Indien we nu al plannen ge reed hadden, zouden we een defaitistische politiek voeren. Ik reken er op dat de faillisse mentsaanvragen niet zullen worden doorgezet, dat er rege- VOOR L0TT0-EN TOTO-SPELERS! Extra kans op f100.000,- Elke week. Dus doe voor maar f 1,50 mee aan het Cijferspel en kruis het "ja'-vakje aan. TBj^DATKlHINE HOEKJE. ii; lingen zullen kunnen wordi getroffen, of dat er uitstel vi betaling zal worden verleer Ik neem aan dat eventuele b T" windvoerders de crediteur tot het einde van het seizen zullen kunnen geruststelle I Een faillissement zou voor bf de partijen een slechte zal zijn. Voor de crediteuren or dat er erg weinig te halen t oz zijn, terwijl er aan het eini van het seizoen, via het b f®' staande en voor die verenigt ph gen dan nog geldende vergo hu dingssysteem, enig bezit is ba de vorm van de contractsp rjr Iers. Bij een faillissement ku ^.s nen die spelers niet metei vertrekken. Ik geloof dat i meeste voetballers nog ÜeM va: voor niets zullen spelen, di 9 C niet meer in wedstrijden Br kunnen uitkomen. De zaal u:. FC Vlaardingen van het vol ge seizoen heeft geleerd P spelers die één keer uit het o raf taalde voetbal zijn verdwena mi slechts een minimale kal ke! hebben daarin weer terug j jje2 keren". U

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8