unn blokkeert Van der Wiel FC Den Haag afwezig in politiek café over toekomst FC Den Haag voetballerlei Met uw krant naar Schotland Mattie Kampebeen wellicht nieuwe trainer Lugdunum Yultink alleen aan kop Happel toch coach van Oostenrijk DDR trekt twee schaatsers terug '^QRT LE1DSE COURANT ZATERDAG 30 JANUARI 1982 PAGINA 9 )ro van Raamsdonk g weer boksen 'ERDAM Pedro, van Raamsdonk mag boksen. Een derde EEG-onderzoek heeft jezen. dat zijn gestel weer honderd procent icn nederlaag drie maanden geleden in uitsland tegen Weinand. Van Raamsdonk t morgen naar Los Angeles" in de Vere- [Staten om daar deel te nemen aan het ii om de gouden handschoenen. ierikaanse bokspromotor Don King gaat lerikaans Olympisch Comité helpen voor -nipische Spelen, die in 1984 in Los Ange- ien gehouden. King heeft beloofd bij alle ,-Jstrijden, die hij organiseert, van elke 3|hte toegangskaart één dollar af te dragen m jn|et Amerikaans Olympisch Comité. Van traat verkochte plaats voor wedstrijden, die in >Pllj i) I publ de televisie worden uitgezonden, [ing een kwart dollar af. President Reagan garandeert veiligheid WASHINGTON President Ro- nald Reagan van de Verenigde Staten heeft de voorzitter van het Olympisch Comité, Juan An tonio Samaranch, verzekerd dat de regering van de Verenigde Staten al het mogelijke zal doen op het gebied van de veiligheids maatregelen tijdens de Spelen van 1984 te Los Angeles. Eerder had de regering gemeld geen geld uit te trekken voor ex tra-veiligheidsmaatregelen. Deze week kwam daar een discussie over op gang, toen de sportminis- ter van de Sovjet-Unie met een boycot van zijn land dreigde als de zaken niet goed zouden zijn geregeld. Gueye: de Gomez van de skisport SCHLADMING Bij de wereldkampioen schappen alpine-skiën in het Oostenrijkse Schladmig, waar de wedstrijden gisteren wa ren afgelast, zal in ieder geval een pure ama teur op de piste verschijnen. Het is de 21-jari- ge Lamine Gueye uit Senegal, een land dat voor het grootste gedeelte door oerwoud wordt overdekt. Terwijl de-kanonnen vam de skisport de be schikking hebben over een legertje coaches, secondanten ep materiaaltechnici, moet Gueye het stellen zonder sponsor en zonder trainer. Zelfs zijn ski's heeft hij moeten lenen. Gueye werd in 1980 in het Franse winter sportplaatsje Tigne gegrepen door het skiën. Enige tijd meetrainen met de Franse jeugd- ploeg zorgde voor de rest. Uiterst trots is hij op het feit dat bij wedstrijden in Val d'Isere het gat tussen hem en de Oostenrijkse ster Franz Klammer slechts 15 seconden bedroeg. LEIDEN De Leidse voet balvereniging Ludgudum heeft Mattie Kantebeen ge polst voor de functie van trai ner bij deze eerste klasser in het zondagvoetbval. Kante been is nu trainer van VTL. Kantebeen zou wel trek in de nieu we functie hebben, maar is voorals nog niet in staat de job te accepte ren omdat hij nog niet over het vereiste B-trainersdiploma be schikt. Overwogen wordt een dis- pensatieverzoek bij de KNVB in te dienen. Het is een gebruikelijke procedure, dat wanneer een trainer zich opgeeft voor de B-opleiding, hij dispensatie verkrijgt. Overigens heeft Kantebeen de cursus al eens doorlopen, maar toen zonder het gewenste resultaat. Trainer Kante been laat desgevraagd wéten, dat er nog geen 'definitieve stappen zijn gezet, maar dat er wel informele en officieuze contacten zijn met Lug dunum. Ook heeft hij VTL laten weten, dat zijn dienstverband na dit seizoen niet zal worden voortge- Jan Hein Donner schaakt tegen computer AMSTERDAM Schaakgrootmeester Jan Hein Donner gaat het tegen de wereldkam pioen bij de schaakcomputers, „Belle", opne men. Hij doet dat op 5 maart in de TH in Delft. Grootmeester Donner krijgt voor de wedstrijd géén tien mille zoals hij. al of niet bij wijze van grap, had gevraagd. Donner moet de wedstrijd overigens 'officieel' wel gaan winnen: Zijn elo-rating, speelsterkte uitge drukt in een cijfer, bedraagt nu nog 2460, ter wijl dat van Belle niet zo veel boven de 2200 ligt Het schaakcomputerprogram is ontwor pen door de Amerikanen Ken Thompson en Joe Condon. De schaakcomputer kan zo'n 160.000 varianten per minuut doorrekenen. De wedstrijd is georganiseerd door de Delftse Stu dentenvereniging „Christiaan Huygens". aan aan 1 lie N.II iet geil AAN ZEE Balas- Nunn hebben zich «.n in de twaalfde en patste ronde van het ivens schaaktoernooi jen tennderd van het deel- enpleijrsveld. Balasjov won {Christiansen, Nunn ig Van der Wiel. leval wil, dat beide tewwtfneesters elkaar mor- de laatste speeldag {SSSJteten, waardoor de IQARlvoor beiden exact "lizend gulden be- ETOlF1 ^et verscbil tussen uiterste en tweede SCH1 v.a./ ET0* an der Wiel had de ne telig de verVelende konsek- igeJT dat zijn eerste groot- i i[r-resultaat op de tocht aniOniMorgen zal hij met wit ",ort minimaal moeten remiseren om de benodigde 7,5 punt te halen. Bij verlies blijft hij op de drempel steken. De overwinning van John Nunn of John van der Wiel was gnwtmeesterlijk van op zet. De 26-jarige Brit, die na een zeer voortvarende start (3 uit 3 met overwinningen op Timman en Tal) een behou dender spelopvatting leek aan te nemtn, bracht tegen Van der Wid de scherpe Velimiro- vic-varunt van het Siciliaans op het lord. Daarmee trachtte hij de vredelievende plannen van zijn tegenstander, die had aangekondigd geen enkel risi co te nemen om zijn groot meesterresultaat niet in de waagschaal te stellen, te on- dermijntn. De Londenaar raakte h de aanvangsfase op zijn damevleugel een pion kwijt, maar creëerde ter-com pensatie op de andere flank een lastige pion, die beide zwarte brens voorlopig op de achterlijn hield. Met 25. Dc4 opende Nunn een vervaarlijk offensief, dat Van der Wiel tenauwemood kon afstoppen. Een korte adempauze van Nunn benutte de Leidenaar om de kwestie op g7 op te rui men. Met 35. De5 liet Nunn op het oog de winst glippen. 35. Dd4 had het tegenantwoord Td8 voorkomen, waarna de zwarte positie vrijwel onhoud baar werd. Nunn zag die mo gelijkheid over het hoofd, maar behield door zijn combi- natoir vermogen toch' de over hand. Hij ruilde de torens en belandde in een eindspel met een pion meer. De taxatie van de afgebroken stelling gaf wit de betere kansen, maar werd door Hort en Timman beoor deeld als voor zwart te hou den. In de tweede zitting hield Van der Wiel nog 21 zetten stand, voordat hij de strijd staakte. De partij tussen John Nunn en John van der Wiel had het volgende verloop: Wit: Nunn. Zwart- Van der Wiel. 1. e2-e4 c7-c5; 2. Pgl-f3 Pb8-c6; 3. d2- d4 c5xd4; 4. Pf3xd4 Pg8-f6; 5. Pbl-c3 d7-d6; 6. Lfl-c4 e7-e6; 7. Lcl-e3 Lf8- e7; 8. Ddl-e2 a7-a6; 9. 0-0-0 Dd8-c7; 10. Lc4-b3 Pe6-a5; 11. g2-g4Ï>7-b5; 12. g4-g5 Pa5xb3+; 13 a2-b3 Pf6-d7; 14. H2-h4 Lc8-b7; 15. 12-f3 b5-b4; 16. Pc3- a4 Pd7-c5; 17. h4-h5 Dc7-a5; 18. Kcl- bl Pc5xa4; 19. b3xa4 Da5xa4; 20. g5- g6 Ta8-c8; 21. h5-h6 h7xg6; 22. H6xg7 Th8-g8; 23. Thl-h8 Ke8-d7; 24. Pc4- b3 Kd7-c7; 25. De2-c4+ Lb7-c6; 26. Dc4-d4 Da4-b5; 27. Dd4-a7+ Lc6-b7; 28. Pb3-d4 Db5-a4; 29 e4-e5 Tg8xh8; 30. e5xd6+ Le7xd6; 31. g7-h8 dame Tc8xh8; 32. Pd4xe6+ f7xe6; 33. Da7- b6+ Kc7-c8; 34. Db6xd6 Da5-c6; 35. Dd6-e5 Th8-d8; 36. Tdlxd8+ Kc8xd8; 37. Le3-g5+ Kd8-d7; 38. De5-g7 Kd7-d6; 39. Dg7-f8+ Kd6-d5; 40. Df8xb4 e6-e5; 41. Db4-e4+ Kd5-d6; 42. De4xg6+ Kd6-d5; 43. Dg6-f7+ Kd5-d4; 44. Df7-b3 e5-e4; 45. Lg5-e3 Kd4xx Kd4-e5; 46. 13-Ï4+ Ke5-(6; 47. Db3-g8 Dc6-d5; 48. Le3-d4+ Kf6-e7; 49. Dg8-g7+ Ke7-d6; 50. b2-b3 Kd6- c6; 51. Id4-e5 Dd5-d7; 52. Dg7-h6+ Kc6d5; 53. Dh6-b6 Dd7-c6; 54. Db6- d8+ Kd5-e6; 55. Dd8 f6+ Ke6-d7; 56. DÏ6-17 Kd7-c8, 57. Df7-g8+ Kc8-d7; 58. Dg8-g7 Kd7-e6; 59. Dg7-g4+ Ke6-f7; 60. £4-f5 Dc6-f7; 61. f5-f6 zwart geeft het op. Uitslagen: Grootmeestergroep: Chandler (NwZ)-Timman (Ned) 01; Tal (Sov)-Sunye (Bra) 10; Christiansen (VSt)-Balasjov (Sov) 0—1; Nunn (Eng)-Van der Wiel (Ned) 10; Hort (Tsj)-H(ibner (WD1) 1/2—1/2; Nikolic (Jsl)-Sosonko (Ned) 1/21/2; Kava- lek (VSt)-Ree (Ned) 1—0. Stand: 1. Nunn en Balasjov 8 pnt.; 3. Tal, Hort en Van der Wiel 7 pnt.; 6. Kavalek. Hübner, Nikolic en Sosonko 6 1/2 pnt.; 10. Ree 5 1/2; 11. Timman 4 1/2 pnt.; 12. Sunye 4 pnt.; 13. Chandler en Christiansen 3 1/2 pnt. Meestergreep: Iskov (Den)-Scheeren (Ned) 1/21/2; Hjartarson (IJsl)- Langeweg (Ned) 1/21/2; Vogel (Ned)-Davies (Eng) 01; Van der Sterren (Ned)-Ligterink (Ned) 10; Vlam (Ned)-Kindermann (WD1) 0 1. Stand: 1. Kindermann en .Seheer- en 5 1/2 pnt.; 3. Van der Sterren en Davies 5 pnt.; 5. Ligterink 4 1/2 pnt., 2rJijl/LGB sterk Nereus til n f!N De Zijl/LGB gisteravond de eer- traat 6,|n de twee waterpo- itrijden van dit inde gewonnen van (16-6). LZ 1886 in Nijverdal met Het Ravijn. de eerste twee parten [ereus de Leidse water- bij te houden. Het F team voerde een felle pit, waardoor de Zaan- l' voorwaartsen in het {gedeelte van deze ont- g krachten te kort kwa len grotere afstraffing tioorkomen, doordat de Ivan Nereus uitstekend tpf was. Setstanden: 1-1, 6-16. Voor de iïB scoorden Stan van en Jan Jaap Korevaar J 3x), Martin Vreeburg Jacob Spijker (2x) en jjan Winkel, Albert, Spij- ;Rob Lagrand. i heeft de uitwedstrijd ^et Ravijn op het nip- irerloren. De derde pe- |oten de Leidenaren af i voorsprong van 8-7. r felle aanmoedigingen 'i publiek, trok Het Ra- (fch nog aan het langste "ie 9-8 eindstand werd, lor het einde bereikt. t)r is Het Ravijn in de jt boven LZ gekomen. |den: 4-1, 6-5, 7-8, 9-8. I was Aad van Mil met Jers topscórer. Jan de j2x) en Van de Brink en scoorden de resterende DEN HAAG Ook al ging het gisteravond in het politiek café van de PvdA (afdeling 1) over de toekomst van FC Den Haag, er was geen spoor te bekennen van spelers, trainers of bestuur. Dat is vreemd, zeer vreemd, want enige betrokkenheid van op z'n minst! één van die groeperingen mag toch wel worcbn ver wacht. SupporteÉ en ex- supporters warer, er wel, en die spraken o*er subsi diëring en verrtwing (in de 'volksmond dis gewoon vandalisme), cb onder werpen waartoe de bijeen komst in de Rembrandt- straat beperkt moest blij ven. Tijdens de vadc rommelige discussie liet Wethouder Piet Vink er geer misverstand over bestaan, d.-t de gemeente lijke subsidie voor FC Den Haag verzekerd is tot het sei zoen '83-'84. Diarna wordt het minder duideijk. Vink hield er sterk rekeiing mee, dat te gen die tijd ck shirtreclame zal zijn ingevoerd en dat de subsi die dientengevolge sterk zal worden ingekrompen. „Mis schien zal ff dan iets worden gedaan aan indirecte subsidie in de vorn.van accommoda ties", aldus de wethouder. Wethouder Piet Vink (tweede van links) aan het woord, geflankeerd door Maron Pols en (met bril) A. de Groot. Met de andere twee forumle den A. de Groot (lid van de adviesraad FC Den Haag) en Maron Pots (voorzitter van de supportersvereniging Hague City) baande hij zich geregeld met stemverheffing een weg door het rumoer. De langste tijd werd er gepraat over het vandalisme, een onderwerp dat altijd goed is voor de nodi ge emoties. „De bom" werd als een incident beschouwd. „Vandalisme is iets anders", aldus De Groot. „Vandalisme is niet tegen te houden", riep een oudere man, „er is een nieuwe generatie opgestaan, die alleen zelf initiatief voor verbetering kan nemen. Ver der kan niemand dat oplos sen". Hij kreeg bijval van de jongeren, die zeiden zich her haaldelijk bedrogen te voelen omdat afspraken niet werden nagekomen. „Bij Ajax gingen we volgens afspraak 'schoon' de tribune op", vertelde Pots, „nou we zijn helemaal in el kaar geslagen en vier jongens zijn overhoop gestoken. Er was geen politie te bekennen. Als zoiets gebeurt, kijkt iedereen de volgende keer wel uit en dan leveren ze de messen en kettingen niet meer bij me in". Voor de kamera van KRO's Sport op Zaterdag (uitzending volgende week) gingen enkele jongeren nog fanatiek in op dergelijke zaken, omdat ze vinden dat ze niet eerlijk wor den'behandeld. Vink vatte samen met: „Als het vandalisme doorgaat, komt er straks helemaal geen pu bliek meer, en dan moet je je als gemeente afvragen waar je geld nog goed voor is. Dat geef je immers voor de mensen, als onderdeel van het sociaal-cul tureel gebeuren in deze stad". De hoogte van de huidige sub sidie, geïndexeerd zes ton, was enkelen een doorn in het oog. Qok vonden sommige aanwe zigen dat de spelers te veel verdienden. Beide zaken wa ren niet te rijmen met de hui dige economische situatie waarin iedereen moet inleve ren, was de tendens van de kritiek. De antwoorden, sa mengevat: doelman Havenaar kon bij een amateurclub meer krijgen dan hij bij FC Den Haag verdient en het Residen tie-orkest krijgt per jaar negen miljoen subsidie, terwijl de ge meente in het buurt- en club- huiswerk jaarlijks dertig mil joen steekt. Het valt dus wel mee met FC Den Haag, vindt de gemeente. Een heuse toekomstvisie kwam er, uiteraard, niet uit. Wel oordeelde Vink, dat er in Den Haag een betaald-voetbal- club moet kunnen bestaan, die goed meedraait. „En als er tus sen de achtduizend en twaalf duizend toeschouwers komen, is het een gezonde club". DICK HOFLAND LANDSMEER Hans Vultink heeft op de twee de dag van het Neder lands kampioenschap bil jarten kader 47/1 alleen de leiding genomen. Vul tink won gisteren van Bongers met 300-267 en later op de avond versloeg hij de Hagenaar Van De venter met 300-167. Verrassend was de overwin ning van Jos Bongers op Jan Arnouts. Bongers herstelde zich knap van de nederlaag te gen Vultink en had geen me delijden met Arnouts: 300-129 in zes beurten. Door zijn eerste overwinning speelde Bongers Piet Vet en Willy Steures in de kaart. Die twee hebben een gemiddelde dat superieur is aan dat van Arnouts, die om zijn drie partijen te winnen veertig beurten nodig had. Vet nam de positie van runner-up achter Vultink, die dit week einde waarschijnlijk zijn eerste titel van het seizoen gaat ver overen, over. Uitslagen; Derde ronde: Van de KruiswegAr nouts 175-300/18. Vultink-Bongers 300-267/11. Vierde ronde: Van de Kruisweg—Vet 125-300/10, Burg manSteures 93-300/14, Vultink Van Deventer 300-106/10, Arnouts— Arnouts 129-300/6. Stand: 1. Vultink 8-254-37,50. 2. Vet 7-159-2Ö.57, 3. Steures 6-175-21.71, 4. Arnouts 6-105-20.54, 5. Bongers 3- 224-26.48, 6. Van Deventer 2-97-13.03, 7. Van de Krtusweg 0-67-10.78, 8. Burgman 0-39-8.37. Ruime winst HYS '80 DEN HAAG HYS '80 blijft het in de promotie-degradatie competitie goed doen. De Ha genaars wonnen gisteravond met 11-6 van Leeuwarden. Binnen tien minuten stond HYS '80 met 4-0 voor. In de tweede periode ging het echter snel veel minder goed, maar in de laatste periode werd de zaak weer in handen geno men. Scoreverloop; eerste periode: 4.30 Wilson 1-0, 7.17 McKenzie 2-0, 8.43 Wilson 3-0, 9.49 Van Gog 4-0, 12.04 Figgens 4-1, 17.12 Figgens 4-2;. twee de periode: 5.59 Laarman 5-2, 7.37 Figgens 5-3, 10.53 Figgens 5-4, 16.45 Van Gog 6-4, 18.16 Blok 7-4; derde periode: 2.06 McKenzie 8-4, 2.22 Troeh 9-4, 7.57 Figgens 9-5, 12.53 Morrison 10-5, 13.26 Strijkers 11-5, 19.47 Keizer 11-6. Amsterdam won gisteren in strijd om de play-offs met 7-3 van Nijmegen. Heerenveen versloeg Tilburg maar liefst met 8-1. flerlecht bestraft" erlecht, lijstaanvoerder in Belgische competitie, is winstpunten kwijtge- t. De commissie van be- van de voetbalbond be- gde de uitspraak van de Kommissie, die de uitslag de wedstrijd Tongeren- irlecht van 0-2 in 5-0 had nderd. Na de op 20 de- >er gespeelde wedstrijd de Tongeren een- klacht ndat Anderlecht met vier nlanders zou zijn uitge- Anderlecht heeft Hofkens namelijk te als voetbal-Belg be- iwd. omdat de Nederlan- n zijn Belgische carrière een aantal maanden in trieht heeft gewoond n teveel dard Luik heeft zondag Lokeren misschien met buitenlander te veel ge- d. Die buitenlander moet Haan zijn, omdat hij vorige week niet meer -Igië, maar in Maastricht t. Haan werd vanwege eit, dat hij al meer dan iar in België voetbalt,,be- iwt als „voetbal-Belg", door de verhuizing naar >laats even over de grere dat niet meer het gevd Wie van de drie? Het sportcomité van de Belgi sche voetbalbond, te vergelij ken met de tuchtcommissie van de KNVB, is er onlangs niet uitgekomen welke speler van Lierse SV in de beker wedstrijd tegen Cercle Brugge grensrechter Van der Linden een duw heeft gegeven. De grensrechter wist niet meer te vertellen dan dat het een spe ler van Lierse SV met een zvarte snor was. Toevallig heeft deze club liefst drie, spe lers met zo'n exemplaar. Dus noesten Berto Bosch, Karei Cornelissen en Herman Helle- putte voor het sportcomité /erschijnen. „Wie van de drie?" vroeg het comité. De spelers hielden hun mond en stonden ook niet op. Uiteinde lijk besloot het comité de club te beboeten met 100.000 francs. Boete voor trainer en doelman Real Madrid heeft trainer Boskov en doelman Angel een boete opgelegd. De doelman is bovendien van zijn aanvoer derschap ontheven. Dit, naar aanleiding van een ruzie tus sen beiden, die in de publici teit werd uitgevochten. Bos- Joe Jordan kov had zijn doelman verwe ten schuld te hebben aan een aantal verloren wedstrijden. Daarop reageerde Angel met een bewering, dat Boskov schuld had aan de verloren fi nale in de strijd om de Europa Cup I tegen Liverpool. Demonstratiemars Doordat MSV Duisburg-Ein- tracht Braunschweig afgelo pen werd afgelast, ging ook een demonstratiemars van supporters van MSV door de stad Duisburg niet door. De supporters hadden met de mars willen bereiken om het bestuur van het onderaan- staande MSV snel maatrege len zou treffen om een verbe tering van de positie te be werkstelligen. Vrees voor nieuwe staking Voorzitter Saporta van het or ganisatiecomité van het WK in Spanje wacht met angst en beven af, of er weer een sta king uitbreekt van arbeiders, die werken aan de uitbreiding en installaties van de stadions, waar komende zomer zal worden gespeeld. Vorige week hielden zij een staking van drie dagen. Er staat nog een staking van vijf dagen op het programma. „Joe Jordan terug naar Leeds" Volgens het Engelse blad „Sunday Mirror" is er een grote kans, dat de Schotse spits Joe Jordan terugkeert naar Leeds United. Jordan speelt momenteel voor AC Milan en schijnt zich daar niet geheel gelukkig te voelen. Zijn spel komt bij de zeer be scheiden geklasseerd staande Milanese club nauwelijks uit de verf. Allan Clarke, mana ger van Leeds en destijds teamgenoot van Jordan, ziet •hem als een uitstekende ver vanger van Peter Barnes. De nieuwe president van AC Mi lan, Guiseppe Farina, schijnt positief te staan tegenover een verkoop van de Schot, die een half jaar geleden voor onge veer 1,2 miljoen gulden van Manchester United kwam. Huilen om Wolves Wolverhampton Wanderers verkeert momenteel in een ernstige crisis. De club uit de Engelse eerste divisie zit mo menteel zonder manager (John Barnwell is tussentijds opgestapt) en zonder geld. De supporters zijn boos op voor zitter Harry Marshall, omdat hij de problemen niet kan op lossen. Dit leidde tot een „sit- downstaking" van vijf sup porters op het veld tijdens de thuiswedstrijd tegen Everton. Verder zwaaiden vele suppor ters boos met hun seizoen kaart en was in het laatste half uur van de wedstrijd meer dan de helft van de 12.000 toeschouwers al naar huis gegaan. De kans op een nieuwe manager is voorlopig gering. Alex Ferguson, die kandidaat was voor deze post, wilde liever bij Aberdeen blij ven. Oude beroemde namen duiken weer op De laatste tijd duiken in de kolommen van de kranten in diverse Europese landen weer diverse oude beroemde na men op. Zo heeft Raimundo Saporta, voorzitter van het or ganisatiecomité van het WK in Spanje, een secretaresse met de achternaam Di Stefa- no. Zij is inderdaad de doch ter van de vroegere ster van Real Madrid en het Spaanse elftal Alfredo Di Stefano. Bij Coventry City maakt Mark Hateley furore als een rede lijk scorende spits. Hij is de zoon van Tony Hateley, de voormalige kopspecialist van ondermeer Aston Villa. Bij Southend United, een Engelse derde- divisieclub, komt de naam Greaves zelfs tweemaal voor. Het gaat inderdaad om twee zoons van Jimmy Grea ves, Engels international en begaafde aanvaller van Tot tenham Hotspur uit de zesti ger jaren. Bij het Ierse Sham rock Rovers speelt ene Stiles, een zoon van Nobby, de tan deloze en meedogenloze mid denvelder van Manchester United uit de zestiger jaren. WENEN Ernst Happel zal toch als coach van het Oostenrijkse voetbalelftal fungeren tijdens de eindron de om het Wereldkampioenschap, deze zomer in Span je. Het bestuur van de Westduitse voetbalbond opperde gisteren tijdens een bijeenkomst in Mtlnchen weliswaar nog bedenkingen, een veto, zoals DFB-voorzitter Her mann Nèuberger bij de loting in Madrid uitsprak, kwam niet aan de orde. Het bestuur van de Oostenrijkse voetbalbond is van plan de be zwaren van de DFB naast zich neer te leggen. Na een telefoon gesprek met Neuberger zei Karl Sekanina, voorzitter van de Oostenrijkse bond: „Neuberger zei me dat de DFB eeuwig boos op ons zou zijn als we met Happel in zee zouden gaan. Ik heb geantwoord dat we daar ook wel weer overheen komen". Voor Sekanina is de definitieve beslissing Happel aan te trekken als coach van het nationale elftal voor Spanje nog slechts een formaliteit. „Vandaag bespreken we de zaak binnen het bestuur van de bond", aldus de preases. „Maandag zal ik met Happel de details doornemen". ADVERTENTIE Samen met North Sea Ferries Uw krant heeft, In samenwerking met North Sea Ferries, een aantrekkelijke reis naar het altijd weer boeiende Schotland georganiseerd. Op het programma staan een bezoek aan een bekende firma van kiltmakers, een rit langs Loch Earn en Locheanhead naar Killin, een rit via Loch Tay naar Pit lochry, een bezoek aan de befaamde whiskyfabriek VAT 69. een bezoek aan Hopetoun House, het verblijf van de markies van Linlithgow en, natuurlijk, een Schotse avond. De reis gaat via Europoort, waar maandag 22 maart om streeks vijf uur 's middags wordt ingescheept op een van de gerieflijke veerboten van North Sea Ferries, en Hull, waar de volgende ochtend wordt afgemeerd, naar Edinburgh. Daar wordt verbleven in het gloednieuwe en zeer fraaie Dragona- rahotel, in het centrum van de stad. Zaterdag 27 maart, na het ontbijt te hebben genuttigd in Dragonara, wordt weer te ruggereden naar Huil, de nacht wordt varend doorgebracht en zondagochtend wordt afgemeerd in Europoort. In Europoort, bij het gebouw van North Sea Ferries, is vol doende parkeerruimte. Degenen, die per bus willen, dienen dat bij de boeking op te geven. De bus naar Europoort ver trekt om drie uur 's middags de 22ste van het Centraal Sta tion in Den Haag en om half vier van het Rotterdams Nieuws blad in Rotterdam. Het busvervoer is gratis. De bus brengt u op zondagochtend weer terug naar het punt van instappen. De prijs van deze exclusieve reis bedraagt ƒ985 per per soon. Dit is op basis van een stadaardhut. Voor een speciale hut is de toeslag 40 p.p. Toeslag eenpersoons hut is res pectievelijk 86 en 104. Toeslag eenpersoons kamer 125. Minimum aantal deelnemers: 30. lunch zowel tijdens de trip van Huil naar Edinburgh als terug. 4 nachten verblijf in het viersterren Dragonarahotel met ontbijt. De kamers zijn, behalve met alle privè-faciliteiten, uitgerust met kleuren-tv, radio en telefoon. drie diners in Dragonara. een Schotse avond in Dragonara. een Nederland? sprekende gids voor de tour door Edin burgh. lunch in het Scotlands Hotel in Pitlochry. toegangsprijs Hopetoun House. lunch in Hopetoun House. lunch in het White Swan Hotel in Alnwick. Inlichtingen en boekingen uitsluitend telefonisch (na negen uur en niet op zaterdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie, tel. 070190.696. OSLO Aan de vooravond van het Europees schaats kampioenschap in Oslo plaatsen de experts een groot vraagteken achter de geheimzinnigheid rondom de Oostduitse ploeg. Gisteren trok de leider van de DDR- ploeg, Rudolf Ledig, twee van zijn sterkste rijders te rug: Uwe Sauerteig en René Schöfisch. De kleuren van de DDR worden verdedigd door Andreas Dietel en André Hoffmann. Door de afmelding van Sauerteig en Schoefisch verspeelt de Oostduitse schaatsbond de kans om vol gend jaar weer met vier rijders aan een Europees kampioen schap te mogen deelnemen, want ook reserve Ulf Mademann werd niet ingezet om de maximale deelname te verdedigen. On bevestigde berichten beweren dat aan Sauerteig, Schoefisch en Mademann een disciplinaire straf is opgelegd. Anderen beweren dat de Oostduitsers de doping-controle vrezen. Sporen van ana- bolyde-steroyde zijn namelijk drie maanden na toediening nog steeds terug te vinden bij een sportman. „Uwe Sauerteig en Rene Schoefisch hebben een ernstige kee lontsteking. waardoor ze conditioneel achteruit zijn gegaan. Bo vendien slikken beide rijders medicijnen en we willen niet in de problemen komen", zei Rudolf Ledig. De loting voor de wedstrijden van vandaag is: 500 m: Rolf Sibrandy (Ned - Oyvind Tveter (Noo); Andreas Die- tel (OD1) - Tom-Erik Oxholm (Noo): Tomas Gustafsson (Zwe) - Yep Kramer (Ned); Andre Hoffmann (ODD - Henning Kaarud (Noo); Evgeni Soloenski (Sow) - Hilbert v.d. Duim (Ned); Rolf Falk-Larssen (Noo) - Frits Schalij (Ned); Jukka Ala-Louko (Fin) - Wolfgang Scharf (WD1); Andreas Lemcke (WD1) - Werner Jaeger (Oos); Jan Junell (Zwe) - Pertti Niitylae (Fin); Fritz Ga- wenus (WD1) - Maurizio Marchetto (Ita); Hans Magnusson (Zwe) - Juha Savolainen (Fin); Claes Bengtsson (Zwe) - Dimitri Botsj- karev (Sov); Hans van Helden (Fra) - Heinz Steinberger (Oos). 5000 m: Tveter - Hoffmann; Dietel - Soloenski; Kramer - Kaar ud; Falk-Larssen - Van der Duim; Schalij - Oxholm; Gustafsson - Sibrandy; Gawenus - Marchetto; Junell - Jaeger; Lemcke - Ni itylae; Magnusson - Scharf; Ala-Louko - Van Helden; Botsjkarev - Bqptsson; Steinberger - Savolaina*

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9