Al veel gegadigden voor burgemeesterschap Alkemade Uitbreiding voetbalclub begonnen l KNOKPLOEG BEDREIGT LEIDERDORPSE KRAKERS Ex-pontveerman daagt Alkemade voor rechter REGI0(J0UR)NA Derde veld NSV bijna realiteit Provincie keurt plan Engelselaan af Nieuwkopers voeren actie tegen aanleg „racebaan" REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 JANUARI 1982 PA< NOORDEN Het valt te verwachten, dat de Noordense Sport Vereni ging (N.S.V.) in 1983 zal kunnen beschikken over een derde speelveld. In het investerings- en dekkingsplan 1982 t/m 1986 zijn voor dit projekt voor het jaar 1983 de benodigde middelen uitgetrokken. De ge meenteraad zal evenwel morgen reeds een beslissing kunnen nemen over de aankoop van de gronden voor dit veld. Met de heer W. Bree- dijk te Noorden is overeenstemming bereikt over de aankoop van de benodigde 1.56.94 hectare tegen een bedrag van 86.317.-. Voor de dienst gemeentewerken is de meest optimale ligging van dit derde veld nagegaan. De variant, waarbij het derde veld haaks op de bestaande velden is gedacht, heeft om meerdere redenen de voorkeur van de gemeente. Ook de Noordense Sport Vereniging en de grondei genaar geven de voorkeur aan deze situering, zo deelt het college van b en w mee. Het ziet er dus naar uit. dat indien de raad akkoord gaat met de grondaankoop NSV binnen korte termijn kan beschikken over de gewenste uitbreiding van het sportpark „De Koet LEIDERDORP - De ruiten van het kraakpand aan de Van der Valk Boumanweg zijn afgelopen zater dagavond door een knokploeg inge gooid. Op dat moment was er slechts één meisje in het pand, dat door de leden van de knokploeg werd be dreigd. Wie achter deze knokploeg zit, is niet bekend. Ook de politie heeft, nadat de bewoners aangifte hadden gedaan, dit niet kunnen ach terhalen. De krakers hebben zich in tussen tot de gemeenteraad gewend en gevraagd als normale bewoners behandeld te worden. Zij willen niet dat de gemeente als breekijzer voor de eigenaar optreedt. Zoals bekend heeft aannemer Meerburg, die met de erven van de familie Van Donk een voorlopig koopcontract afgeslo ten had, van sloop moeten afzien omdat het huis inmiddels was ge kraakt. Uit een rapport van de gemeentelij ke afdeling bouw- en woningtoezicht blijkt dat het pand redelijk tot goed bewoonbaar is en er technisch gezien geen reden tot sloop is. De krakers die zich op dit rapport beroepen zijn bereid de nodige voorzieningen te treffen om de bovenverdieping brandveilig te maken. De krakers vinden dat er op dit mo ment geen enkele aanleiding is om het pand te slopen. Zij zetten vraag tekens bij de noodzaak vijf nieuwe vrije sectorwoningen te bouwen op deze plaats. Zij vrezen, dat het ter rein op grond van een bestemmings planprocedure zo'n vier a vijf jaar braak zal komen te liggen. Ook vin den zij dat er genoeg woningen in Leiderdorp leeg staan en voldoende bouwplannen aanwezig zijn. ALKEMADE Voor de per 1 juni vrijkomende burgemees terspost in Alkemade zijn 23 gegadigden, waaronder twee vrouwen. Het merendeel van de sollicitanten is afkomstig uit CDA-kring. Dit maakte de commissaris van de koningin, mr. M. Vrolijk gisteravond aan de gemeenteraad bekend. Vro lijk was in Alkemade om van de raadsfracties te horen wat zij van een nieuwe burgemees ter verwachten. Zoals bekend gaat de huidige burgemeester van Alkemade, drs P.J Bol- ten. met pensioen. De commissaris van de konin gin vertelde, dat 16 van de 23 sollicitanten lid van het CDA zijn, 2 van de VVD, evenveel van de PvdA en 1 van D'66. Van één sollicitant is nog niet duidelijk welke politieke partij hij aanhangt. Overigens noem de Vrolijk één sollicitatie niet serieus („Die heeft geloof ik niet helemaal begrepen waar om het gaat"). Onder de gega digden zijn twee burgemees ters. Voorts bevinden zich on der de sollicitanten wethou ders, personen uit de onder wijswereld, een gemeentese cretaris, een ambtenaar en een raadslid. De verlanglijstjes van de ver schillende fracties waren over het algemeen nogal uitgebreid. Het CDA sprak bij monde van de heer P.C.W. van der Meer over „iemand, die met vaste hand een losse teugel voert". Zo moet de nieuwe burge- J. Kret (VGA): ...niet uit omliggende gemeenten... P. van der Meer (CDA): ...vaste hand... H. van Tol (PPR): .conf ectle-kostuum. meester volgens het CDA evenwicht kunnen vinden of bewaren tussen belangen van recreanten en agrariërs, aan dacht hebben voor de bejaar den, begrip hebben voor de in woners met al hun wensen en problemen en (natuurlijk) van CDA-huize komen. Ook de VVD hoopt op iemand uit ei gen kring. Al was het alleen maar omdat in de omringende plattelands gemeenten geen enkele VVD-burgemeester ze telt. zo voerde de heer T.J. van der Meer aan. Ook de VGA stelde de nodige eisen aan een nieuwe burgemeester. Opval lend was, dat de heer J.W Kret stelde beslist geen burge meester uit een aangrenzende gemeente als opvolger van de scheidende Bolten te willen. H. van Tol (PPR) had zo zijn twijfels over het nut van een profielschets. Hij vergeleek, dat met een man die in een winkel komt om een nieuw kostuum aan te schaffen. Die man stelt aan dat nieuwe pak nogal wat eisen, maar een der gelijk pak is niet voorradig en dus krijgt hij een kostuum mee, dat nou niet bepaald is wat hij ervan gedacht had. Ondanks die twijfels bracht Van Tol het nodige naar vo ren. Hij stelde nadrukkelijk, dat de nieuwe burgervader niet uit Alkemade mocht ko men (er deden geruchten de ronde als zou wethouder Van Duijkeren gesolliciteerd heb ben). Bovendien onderstreepte de PPR-vertegenwoordiger nog eens, dat de procedure snel afgehandeld dient te wor den, zodat de raad in septem ber al door de nieuwe burge meester kan worden voorgeze ten. Ook PvdA'er F.C. Hoog- enboom had zo zijn twijfels over het nut van een profiel schets. Hij zei, dat onder de be volking de gedachte leeft, dat het toch niet uitmaakte wat voor eisen of wensen er naar voren zouden worden ge bracht, omdat het „toch een CDA'er, die tegen zijn pen sioen aanzit" wordt. Maar ook Hoogenboom had desondanks enkele wensen. Hij vond open heid een bijzonder belangrijk punt. Voorts stelde hij, dat het in het kader van de plurifor miteit wenselijk zou zijn nu eens geen CDA'er te benoe men. Verdeeldheid Wijziging van de woonruimte- verordening leverde gistera vond verdeeldheid binnen het college op. B en W waren het namelijk niet eens over de huurprijsgrens. Wethouder Van Duijkeren vond 620 gul den per maand een acceptabe le grens. Burgemeester Bolten en wethouder Verhaar hielden vast aan de maximaal toelaat bare grens van 930 gulden per maand. Ten aanzien van de maximale koopprijsgrens was het college het wel eens. Die zou op 265.000 gulden gesteld moeten worden. Deze verla ging van de koopprijsgrens (een grehs, die bepaald wordt om inwoners van Alkemade boven mensen van buitenaf de kans te bieden een huis te ko pen) vindt zijn oorsprong in de ingestortte huizenmarkt. On danks tegenstemmen van VGA. VVD en wethouder Van Duijkeren bepaalde de raad de huurprijsgrens op voorstel van het CDA uiteindelijk op 750 gulden per maand en de koop prijsgrens op 211.000 gulden. Voorts werd besloten het aan tal keren verplicht adverteren om ingezetenen en economisch gebondenen voorrang te geven terug te brengen van 4 naar 2 keer. Dit om verkoopproble men voor inwoners van Alke made op de momenteel stagne rende huizenmarkt niet node loos te vergroten. Voorts werd besloten de notu len van de raadsvergaderingen bij wijze van experiment in principe niet langer onverkort weer te geven. In plaats daar van gaat men nu een jaar lang louter besluitenlijstjes en ui terst beknopte weergave van hetgeen gezegd is opstellen. Ook al omdat het college niet kon aangeven hoeveel er op deze wijze bespaard wordt, stemden VGA, PPR en PvdA tegen. ALKEMADE De heer A.C. Hoekstra, voormalig medewerker van het Kaagse pontveer, eist ruim 18.500 gulden scha devergoeding van de ge meente Alkemade. Ten einde zijn eis kracht bij te zetten heeft Hoekstra de gemeente voor de rechter gedaagd. Een en ander maakte burgemeester drs. P.J. Bolten gisteravond tijdens de raadsvergade ring bekend. De eis van de voormalige me dewerker van het Kaagse pontveer vloeit voort uit de 'pontveer-affaire' van 1976. waarbij fraude aan het licht kwam. Hoekstra beweert door de affaire schade ondervonden te hebben. Eerder al diende hij een eis tot schadevergoeding bij de gemeente in. Die eis werd door de rechter onge grond verklaard. Voor de eiser reden het hogerop te zoeken en naar de arrondissements rechtbank te stappen. Daar dit een civiel geding is mag de burgemeester de gemeente niet vertegenwoordigen. Men moet derhalve een procureur en advocaat aanstellen, het geen kosten met zich mee brengt. VOORHOUT De Engelse laan wordt voorlopig nog niet aangepakt. Tijdens een verga dering van de raadscommissie van ruimtelijke ordening en verkeer deelde wethouder Joon gisteravond mee dat het provinciaal bestuur de plan nen met betrekking tot de laan heeft afgekeurd. Het afgekeurde plan omvatte het aanbrengen van versmal lingen in de laan. Het provin ciaal bestuur vindt dat de voorgestelde veranderingen niet afdoende zijn. Door het toenemend aantal auto's voor al in het weekeinde op de rechter weghelft vanuit Voor hout, is het verkeer genood zaakte links, dus op de ver keerde weghelft de stilstaande auto's te passeren. In de on overzichtelijke bocht in de En gelselaan, ontstaan hierdoor, vooral wanneer er zich dan te vens nog fieters op de weg be vinden, dikwijls levensgevaar lijke situaties. Dat het ruim tien maanden heeft moeten duren om dit antwoord van de provincie te krijgen, vonden de leden van de raadscommissie een kwalij ke zaak. De heren Warmenho- ven en IJdo stelden voor meer parkeerruimte op de laan te creëren. Wethouder Joon toonde zich voorstander van het radicaal afsluiten van de laan. Hij voegde daar evenwel direct aan toe dat dit voor de bedrijven aan de laan onover komelijke problemen zal ge ven. Nu zal nader bekeken worden of eventueel eenrich tingverkeer voor auto's een oplossing voor de verkeerspro blematiek in de Engelselaan kan vormen. J. van Reenen overleden WOUBRUGGE Op 85-jari- ge leeftijd is maandag in Wou brugge de heer J. van Reenen overleden. Hij was meer dan veertig jaar werkzaam in- dienst van de gemeente Wou- brugge, nadat hij aanvankelijk enkele jaren als onderwijzer aan de Christelijk Nationale School werkzaam was ge weest. Van Reenen was ere burger van de gemeente Wou- brugge, een onderscheiding die hem ten deel viel bij gele genheid van zijn veertigjarig ambtsjubileum. Johannes van Reenen werd op 12 april 1896 in Driebergen geboren. Op on geveer 18-jarige leeftijd vestig de hij zich in Woubrugge, waar hij per 1 mei 1918 als ambtenaar ter secretarie ging werken. In gemeentedienst ontwikkelde Van Reenen zich tot een allround ambtenaar. Zo werd hij in 1920 ambtenaar van de burgerlijke stand, in 1931 ontvanger en in 1935 boekhouder en administrateur van de bedrijven. Per 1 juli 1961 kreeg de heer Van Ree nen eervol ontslag. Hij werd toen onderscheiden met de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau. Naast zijn werk als ge meente-ambtenaar had de heer Van Reenen ook be moeienis met het kerkelijk en het sociale leven in de ge meenschap van Woubrugge. Zo was hij jarenlang kerk voogd van de gereformeerde gemeente alsmede penning meester van de afdeling Rijn streek van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtena ren. De begrafenis van de overledene heeft vrijdagmid dag om drie uur plaats op de Algemene Begraafplaats te Woubrugge. Daaraan vooraf gaat een dienst van woord en gebed in de gereformeerde kerk aan de Dr. Abraham Kuyperweg. NIEUWKOOP Onder het motto „Geen racebaan in Bouwlust/De Rietlanden" heeft een actiecomité zich tot alle bewoners van deze Nieuwkoopse wijken gericht met een groot aantal bezwaren tegen de gemeentelijke voor nemens over een verandering van het wegtracé in deze wij ken. De gemeente wil name lijk „de Churchilllaan" en „Het Lange Stuk" aansluiten op de provinciale weg, waar door er een hoofdverkeersader dwars door deze uit diverse woonerven bestaande wijken komt te lopen. „Doodongerust" wenden een vijftal bewoners van „De Rietlanden" en „Bouwlust" zich tot de bevol king met een tiental bezwaren tegen deze maatregel. Men verwacht, dat de weg ze ker twee keer zo druk wordt en het aan te brengen asfalt- profiel zal uitnodigen tot zeer snel rijden. Het oversteken van zo'n weg zo vinden de vijf actievoerders wordt le vensgevaarlijk, terwijl de be woners van de beide wijken juist heel vaak deze weg zullen moeten over gaan. Scholen, sportvoorzieningen en vereni gingsgebouwen worden moei lijker bereikbaar en meer klaaroverdiensten waar voor de animo toch al mini maal is mogen niet worden verwacht. De centrale speelplaatsen in Bouwlust I zullen voor kinde ren uit „de Schepegaten" en „de Rietlanden" heel moeilijk bereikbaar worden, omdat de wijken gewoonweg door een. gevaarlijke verkeersader in tweeën gesneden worden. Er wordt voorts op gewezen, dat dagelijks honderden fietsende scholieren gebruik moeten maken van een fietspad (de Aarlanderveenseweg), dat deze drukke weg tweemaal kruist. Daarbij komt nog, aldus de actievoerders, dat de uit gang van de Anne Frank- school aan deze weg ligt en dat elders parkeerruimte ge creëerd zal moeten worden, hetgeen vrijwel ten koste zal gaan van de bestaande groen voorzieningen en speelgele- genheden. Er zijn vast nog veel meer be zwaren als" men er goed over nadenkt, aldus Allie Blijleven, Jan Ackermans, Fred Woud stra, Cora van Klink en Saskia Wolffs, en zij willen graag met iedereen over deze problema tiek praten. Vandaar, dat zij vanavond om acht uur in het club- en buurthuis „Boerderij De Zon" een gebouw dat volgens de actievoerders straks voor de bewoners van De Rietlanden en De Schepe gaten een stuk moeilijker be reikbaar zal zijn een bijeen komst beleggen over deze pro blematiek. Harrie de Jonge In het wekelijke muziekcafé van de Lindehoeve aa Koninklijke Marinelaan in Voorschoten treedt genavond de jazzmusicus Harrie de Jonge op. De J speelt eigen nummers en vroege nummers vai rhitm and blues, chicago-blues en latere country-b De nadruk ligt op boogie en slide-guitar-werk met improvisatie. Werkbezoek Een delegatie van VVD-leden uit de Tweede Kam Provinciale Staten brengt vrijdag een werkbezoek Veiling Flora in Rijnsburg. De delegatie zal spreken de energieproblematie in de bloementeelt, de mat search voor een groter afzetgebied, de gevolgen vat stemmingsplannen voor bollenkwekers en dergel ijkt delegatie bestaat uit mevrouw N. Smit-Kroes, ex-sta cretaris van verkeer en waterstaat; F. Bolkenstein, lit de Tweede Kamer en belast met buitenlandse zaken, delspolitiek en economische zaken; NI. Varenkamp. statenlid en voorzitter van de veiling CCWS en T. Jai VVD-statenlid. Het werkbezoek begint om negen morgens met een rondleiding. Daarna volgen inleid, door de topmensen van Veiling Flora met gelegenhe vragenstellen en discussie. Energie De afdeling Alkemade van de VVD organiseert dagavond een voorlichtingsbijeenkomst over het gieprobleem in het algemeen cn kernenergie in ht zonder. Spreker is dr. R. Braams, VVD-lid va Tweede Kamer. De a vond wordt gehouden in cal taurant Heemskerk aan de Lange Weg 2 in Ro rendsveen. De bijeenkomst begint om kwart over Feestavond De buurtvereniging De Irissenstraat in Rijnsburg o. seert vrijdag de jaarlijkse feestavond in de Voorhof. 1 kleine huishoudelijke gedeelte zal het dansorkest Th tertainers uit Rijnsburg optreden met onderbrekingei een loterij en bingo. De avond begint om half acht. Verdediging In het VJV Centrum Qbus in Lisse wordt vrij vond een demonstratie gegeven van verschillend dedigingssporten. Getoond worden Jiu-Jitsu, A en Teakwondo. Het eerste is een Japanse verdedig sport, het tweede een zelf-verdedigingssport met ken, zwaarden en werptechnieken en het derde ee reaanse karatesport. De demonstraties worden zorgd door sportschool Aarts uit Sassenheim. D gang is gratis en de avond begint om acht uur x Ruishornlaan 21. BZN in Pleijn 68 De Volendamse popgroep BZN treedt vrijdagavondi het Hazerswoudse Jongerencentrum Pleijn 68. Met i treden zet de Band Zonder Naam de traditie voort of keer per jaar een optreden in het Groenendijkse part huis te verzorgen. De Volendammers zijn dan ook der populair in Hazerswoude. Voornamelijk nati vanwege hun muziek, maar ook vanwege de zaalvd wedstrijden, die BZN tegen het team van Pleijn '68 j de. Het optreden in Pleijn '68 begint om 20.30 uur. Filmfestival De Filmliga Voorschoten start vrijdagavond eel dale film week gewijd aan Nederlandse en Bel\ films in het Greenway Theater aan de Schoolste, Voorschoten. In totaal zullen acht films in zes I worden vertoond. Vrijdagavond wordt om half gestart met de vertoning van de film 'Een Vroi sen Hond en Wolf' van de Belgische regisseur Dt In de dagen daarop zullen, naast drie korte fill der meer de rolprenten 'Malpertuis' van Kümel t man die zij haar kort liet knippen' worden ven Woensdagavond wordt het festival afgesloten n vertoning van 'Pallieter'. Opening en sluiting gai paard met feestelijkheden. De bezoekers krijgen I een uitgebreid informatieblad over de films va festival. Verdere inlichtingen: tel. 01717-4354. Vrouwencafé Het Zoeterwoudse Vrouwencafé begint morgen het jaar met een theateravond. De vrouwentoneelgroep pla Rosa" uit Rotterdam geeft in de aula van de Sj school een voorstelling getiteld ..Moederschap" handelt over relaties van moeders met dochters ei het willen van kinderen. Na de voorstelling, die on over acht begint, volgt een korte discussie. De toegai is twee gulden vijftig. Drumfanfare to Drumfanfare „De Rijntamboers", de ZoetenLm vereniging waar met recht „muziek" in zit, sj. weer nieuwe leden in. Elke donderdagavond vi| tot negen uur is er repetitie in de Eendenkooi. B i stellenden kunnen dan uiteraard een kijkje nemt wijl het bestuur gaarne bereid is nadere informi verstrekken. De leden van de drumfanfare treki zaterdag 30 januari weer op uit om oud papier den op te halen. Men wordt verzocht een en am bundeld aan te bieden zodat de muzikanten v( vlotte verwerking kunnen zorgdragen. O ver ij het bundelen in dozen of plastic zakken een vool de voor de vergunning die De Rijntamboers heet ten aanvragen. WOUBRUGGE De nieuwbouw van kleedka mers ten behoeve van de voetbalvereniging Wou brugge is begonnen. Be halve de nieuwe klee druimten zal de accommo- Voetbalvereniging Wou brugge gaat haar accom modatie uitbreiden. Men is begonnen met de bouw van vier nieuwe kleedkamers. datie van de vereniging binnen afzienbare tijd worden verrijkt met een vernieuwde kantine en twee speelvelden. De Woubrugse voetbalclub kampt al meerde.-e jaren met een veldengebrek. De vereni ging beschikt over twee vel den. Slechts één daarvan vol doet aan de vereiste afmetin gen. Bovendien is er een ge brek aan kleedruimte en is de kantine verouderd. Uitbrei ding bleek steeds niet moge lijk, daar er geen grond be schikbaar was. Enige tijd gele den besloot de gemeente, eige naar van de velden, grond aan te kopen. De vereniging kwam met een plan op de proppen dat in acht nieuwe kleedka mers en een ingrijpend ver bouwde kantine voorzag. Bij de financiering van dit ambi tieuze plan (de kosten werden op zo'n slordige vier ton ge raamd) werd rekening gehou den met een (forse) subsidie van de gemeente. Die bijdrage zit er door het krappe gemeen telijke budget echter niet in. begonnen. Daartd01 maandag de eerste 1 de bouw van vier kl(ee gegeven. Een $d< aannemer zorgt voo; naamde 'ruwbouw', wil de club door 'sc' zaamheid van de led' al ren. Als alles vol| 0 verloopt, worden kleedruimten begiir31 ge seizoen in gebruik i de Komend voorjaar Vo gonnen met de afijl twee nieuwe veldefod tember 1983 zal de s voor het eerst rolleijva;

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4