oze Eric Vilé: „VNG handelt tweeslachtig" haker Vin der Wiel :rrassend op kop voetballerlei feESTE GEMEïNTEN BOUWEN SUBSIDIES PROFCLUBS AF Aantrekkelijke loting Visser en Boorsma Goed heroptreden bokser Eversteijn Achtdaagse reizen naar Cöted'Azur DRT LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 JANUARI 1982 PAGINA 9 liet bij a ten einde AAG De raadscommis- Jeugd, Sport en Recreatie teren een einde gemaakt langdurig conflict bij de vereniging Sparta. Dat door een voorstel goed ren waardoor de recrea- alle mogelijkheden van de (kunststof-)accom- aan de Zuidlarenstraat te maken. Op aanraden emskerk (PvdA) zal wet- Vink er bij Sparta op gen dat de kantine ook pengesteld voor sportieve ten. Op een later tijdstip binnen de commissie JSR [praat over het gebruik van jftine. EC voleybal in Voorburg DEN HA.G Starlift/Voorburg gaat de finale an het toernooi om de Europa Cup III (fderale beker) voor volleybal clubs (hetn) organiseren. De Europese VolleybalUnie heeft gistermiddag de Voorburge club laten weten dat deze strijd vai Athene naar Voorburg zal worden vrplaatst. Voorburg heeft het verzoek igediend nadat de ploeg zich had geplatst voor de eindstrijd en het Griekse hnathinaikos werd uitgescha keld. De finale'indt nu plaats op 19. 20 en 21 februari i De Vliegermolen in Voorburg. De deelneiende ploegen zijn: Toseroni As Rome (Iti, Guney Sanay Adana (Tur), Voorburg Ned) en vermoedelijk Asnières Sports (Fi). Arnoux snelste KYALAMI De Fransman René Arnoux en de Braziliaan Nelson Pi quet staan vandaag op de eerste rij van de startopstelling van de Grote Prijs van Zuid-Afrika. In de trai ning voor de openingswedstrijd van de strijd om het wereldkampioen schap formule 1-coureurs, die op het circuit van Kyalami wordt gehou den. kwam Arnoux met zijn Re nault Turbo tot de snelste ronde. Hij legde de 4100 meter af in 1 min. 6,35 sec., wat neerkomt op een gemid delde snelheid van 222,67 kilometer per uur. Nelson Piquet kwam met zijn Brabham-BMW tot 1.06.62 en Jk Gilles Villeneuve (Can) met Ferrari V 6 tot 1.07,10. Niki Lauda was nog niet succesvol. HYS '80 en publiek zorgen voor vuurwerk (Van onze verslagge ver) DEN HAAG HYS '80 is de degradatie- promotiecompetitie goed begonnen. De Haagse ijshockeyfor- matie versloeg gistera vond op de met 1000 toeschouwers gevulde Uithof APA Eagles met 9-1, na tussenstan den van 1-1, 3-0 en 5- 0. Er ontstond achttien seconden voor het ein de een massale knok partij naar aanleiding van een geïrriteerde reactie van de Bossche doelman John van de Poel. Het publiek be moeide. zich er ook mee en gooide zelfs vuurwerk naar de gang die leidde naar de kleedkamers van de Eagles. De thuisclub was van af het begin voorna melijk in de aanval, maar toonde zich aan vankelijk niet doortas tend genoeg. Boven dien leek de Bossche doelman in de eerste periode bijna onpas- seerbaar. Tegen de verhouding in namen de bezoekers zelfs nog de leiding. HYS '80 liet zich hierdoor niet afschrikken, bleef aanhouden en zou het overwicht uiteindelijk ook in de score van deze stevige en boeiende ontmoeting tot uitdrukking bren gen. Scoreverloop: 12.21 Boileau 0-1. 17.36 Morrison 1-1, 24.24 McKenzie 2-1, 30.11 Bronk- horst 3-1, 33.16 Roland Meijer 4-1, 41.51 Morrison 5- 1. 42.44 Strijkers 6-1. 49 15 McKenzie 7-1. 53.28 Ted Meijer 8-1. 54 25 Morrison 9- 1. In dezelfde competitie speelden Leeuwarden en Eindhoven met 8-8 gelijk. Uitslagen play-offs om het Nederlands kam pioenschap: Nijmegen-Tilburg 2-2 (1-1, 0-0. 1-1). Amsterdam-Heeren veen 3-2 (1-0. 2-0, 0-2). In deze wedstrijd raakte international Henk Hil- le zijn neusvleugel kwijt bij een botsing met de boarding. onze verslaggever) i(fkol1CHT Het betaal- gaat steeds zor- iner, Jr tijden tegemoet. de Rijksoverheid bij van minister Van uw (CRM) het be- voetbal een testjaar angeboden, hebben [ale overheden, waar d voetbal wordt ge- I, aangekondigd de es van de betrok- rofelubs snel af te in en niet meer mee irken aan een ge- lakingsproces. In ipport dat eerder door de wrkgroep be taald voetbé van de Ver eniging Neerlandse Ge meenten (VIG) werd uit gebracht ér waarin aan bevolen wed alleen in de accommodaesfeer een aandeel aai de passieve recreatie e verlenen, stond reedsiet advies om geen geld reer in de be taalde voetal te steken. Gisteren vrklaarden tij dens een ijeenkomst in Utrecht mar liefst 21 (waaronder Rotterdam, Utrecht en3reda) van de 29 betrokkn gemeenten van plan te zijn dat advies op te volgen. Drie gemeenten in het betaald voetbal waren niet in Utrecht aanwezig (o.a. Amsterdam) en acht (waaronder Den Haag) gingen niet met het advies ak koord. Mr. Eric Vilé, de voor zitter van het sectiebestuur be taald voetbal, noemde de hele gang van zaken ondoordacht. „De houding van de wethou ders vind ik nogal voorbarig", zo zei hij. „Op het moment dat minister Van der Louw het BBI (Budget Bewakings Insti tuut) de opdracht heeft gege ven nog een jaar de mogelijk heden tot gezondmaking te on derzoeken, nemen de wethou ders een totaal ander stand punt in dan de minister. Ik vind het bovendien vreemd dat er totaal geen onderzoek is gepleegd. De gemeenten wil len blijkbaar het betaalde voetbal niet kwijt, want ze ge ven toch 14 miljoen gulden per jaar aan accommodaties uit. Het vertrouwen in het betaald voetbal is er blijkbaar wel". Vilé gelooft dat de tendens, zoals door de wethouders bin nen de VNG is aangegeven, wel zal doorzetten. En dus zal shirtreclame uitkomst moeten brengen. „Ook daarin handelt de VNG tweeslachtig. Vroeger was de combinatie overheids geld en shirtreclame niet aan vaardbaar. Nu trekken de ge meenten zich snel terug en zeggen dat we maar via shirt reclame aan onze inkomsten moeten zien te komen. Het is uiteraard een standpunt van wethouders, die dat in hun ge meenteraad moeten verdedi gen. Maar de huidige gang van zaken is zeker niet bemoedi gend", aldus Vilé. Met ingang van het volgende seizoen zijn de gemeenten, vol gens het advies, vrij om voor het betaalde voetbal bestemde gelden te gebruiken voor an dere doeleinden. Minister Van der Louw gaat het Budget Bewakings Insti tuut opdragen voor 1 februari strer.geie eisen aan de kosten bewaking van het betaalde voetbal te stellen. Voor medio maart moet het BBI met een meerjarenplan op tafel komen. Bovendien doet de minister de suggestie aan de hand om pre mies voor spelers niet afhan kelijk te stellen van behaalde punten, maar van de recettes. Dus een directe koppeling van inkomsten en verdiensten. Dubbel tekort Het tekort op de begrotingen van de 36 clubs in het betaalde voetbal zal dit seizoen 14,4 miljoen gulden belopen. Dat is twee keer zo hoog als in de door het Budget Bewakings Instituut (BBI), de instantie die namens de overheid de boeken van de clubs contro leert, goedgekeurde begrotin gen van de clubs voor dit sei zoen was opgenomen. Van het totale tekort over dit seizoen zoals dit nu voorzien wordt - op basis van de stand van za ken van de begrotingen per 15 oktober 1981 - is zeven miljoen gulden ongedekt. vves De Vereniging voor Contract Spelers (VVCS) heeft besloten per 1 februari a.s. twee kandi daten voor te dragen voor het bestuur betaald voetbal van de KNVB. De keus is daarbij ge vallen op de heren K. Jansen en mr. C.J. v.d. Berg. Deze laatste is 39 jaar en oud-staflid van de VVCS en thans werk- Wullems Trainer henk Wullems gaat aan het eind van het seizoen eerste-divisieclub Vitesse ver laten. Vitesse en Wullems wa ren na zes jaar van samenwer king op elkaar uitgekeken. Het bestuur van Vitesse heeft zich nog niet georiënteerd over de opvolging van Wul lems. Mr. Eric Vilé, voorzitter van het sectiebestuur betaald voet bal van de KNVB, ziet de toe komst somber tegemoet. ken, had Vader Wiel in glad verloren stad op miraculeuze .wijze van Ondier gewonnen. Door dit reiltaat gaat John van der Wii halverwege het toernooi aanle leiding van 4,5 uit zes. He lijstaanvoerder schap zal Zfr waarschijnlijk van korte duur zijn. Bij winst van Nunn op Hort (afgebro ken) neemt de Brit de leiding over met een half puntje meer. Van der Wiel heeft uit de res terende zeven ronden aan drie punten genoeg voor zijn eerste grootmeesterresultaat. Uitslagen: Chandler (Nwz)Van der Wiel (Ned) 01; Sunye (Bra)Sosonko (Ned) 'ATimman (Ned)Ree (Ned) 'A—'A; Nunn (Gbr)—Hort (Tsi) afgebroken; Tal (Sov)Kavalek (Vst) 'A'A; Christiansen (Vst)Ni- kolic (Jsl) lA'A; Balasjov (Sov)— Hübner (Wdl) A'A. Stand na zes ronden: 1. Van der Wiel 4'A-, 2. Nunn 4 plus 1 afgebroken; 3. Hort 3'A en 1 afg. 4. Hübner en Balasjov 3'A\ 6. Nikoliv, Kavalek. Sosonko 3; 12. Sunye, Tim man 2; 14. Chandler VA. Partijverloop: Wit: Chandler Zwart: Van der Wiel 1. e2-e4 c7-c5; 2. d2-d4 c5xd4; 3. c2-c3 d7-d5; 4. e4xd5 pg8-f6; 5. Lfl-b5f Lc8-d7; 6. Lb5-c4 d4xc3; 7. Pblxc3 Pb8-a6; 8. Pgl-f3 Dd8-a5; 9. Pf3-e5 b7-b5; 10. Pe5xd7 b5xe4; 11. Pd7-e5 Pa6-b4; 12. 0-0 Ta8-d8; 13. Ddl-f3 Da5-a6; 14. Lel-g5 h7-h6; 15. Lg5xf6 g7xf6; 16. Pe5-e6 Pb4xc6; 17. d5xe6 Td8-d3; 18. Df3-e4 Th8-g8; 19. c6-e7 Ke8-d7; 20. Pc3-d5 f6-f5; 21. De4-e5 Da6-c6; 22. Tfl-dl Tg8-g5; 23. Tdlxd3 c4xd3; 24. h2-h4 Tg5-g7; 25. Tal-dl e7-e€; 26. De5-f6 Tg7xg2f: 27. Kgl-hl Dc6-a8; 28. Khlxg2 Da8xd5f; 29. Kg2-gl Kd7-e8; 30. Df6xf7 Lf8-d6; 31. Df7-f8t Kc8xc7; 32. Tdl-elt Ld6-c5; 33. De8-f7t Ke7-b6; 34. b2-b4 Lc5xf2f; 35. Kflxf2 Dd5-d4f; 36. Kf2- g2 Dd4-b2t; 37. Kg2-f3 Db2xcl; 38. Df7xe6f Dcl-c6f; 39. De6xc6 Kb6xe6; 40. Kf3-e3 Kc6-b5; 41. Ke3xd3 Kb5xb4. Wit geeft op. HEERENVEEN Aan het Europees schaatskampioen schap voor dames, dat van daag en morgen in Heeren veen wordt gehouden, doen 24 rijdsters uit acht landen mee. Italië heeft deze week besloten geen deelneemster in te schrijven. Op de 500 meter ontmoet titelverde digster Natalja Petroesjeva haar voornaamste concurrente, Karin Busch-Enke uit Oost-Duitsland, al in de tweede rit. De eerste Nederlandse die op de baan komt is Ria Visser. Zij sprint tegen de Oostduitse Andrea Schönes, die vroeger Mitscherlich heette. Op de 1500 meter is Visser te gen Katsjoek eveneens de eerste Ne derlandse. Alie Boorsma rijdt één rit De Oostduitse Gabi Schön- brunn en de Noorse Bjorg- Eva Jensen maken op de ijs baan van Heerenveen hun getrainde spieren los. Het duo ontmoet elkaar vandaag direct in de rit op de 1500 meter. later, in het vijfde paar, tegen Pe- Natalja Glebova vervangt in de ploeg van de Sovjet-Unie voor de Europese schaatstitelstrijd Olga Plesjkova De loting: 500 meter: le rit: Natalja Glebova (Sov)Annet te Carlen (Zwe); 2e rit: Natalja Pe troesjeva (Sovy—Karin Busch (Odl); 3e rit: Andrea Schönes (Odl)Ria Visser (Ned); 4e rit: Gaby Schön- brunn (Odl)—Monika Holzner (Wdl); 5e rit: Alie Boorsma (Ned)Svetlana Katsjoek (Sov); 6e rit: Björg-Eva Jen sen (Noo)Elisabeth Öhlin (Zwe); 6e rit: Thea Limbach (Ned)Rose-Ma rie Karlsson (Zwe); 8e rit: Aila Tartia (Fin)Turid Lillehagen (Noo); 9e rit: Sylvia Brunner (Zwi)Virve Makela (Fin); 10e rit: Brigitte Flierl (Wdl) Marina Koltsova (Sov); 11e rit: Taina Salmia (Fin)Ines Pochert (Odl); 12e rit: Joke van Rijssel (Ned)Mona Iversen (Noo). 1500 meter: le rit: HolznerBusch; 2e rit: Car lenSchönes; 3e rit: Schönbrunn- Jensen; 4e rit: Katsjoek—Visser; 5e rit: BoorsmaPetroesjeva; 6e rit: GlebovaLillehagen; 7e rit: Lim bachöhlin; 8e rit: BrunnerKolt sova; 9e rit: SalmiaFlierl; 10e rit; TartiaKarlsson; 11e rit: Makela Van Rijssel; 12e rit: IversenPo chert. Handbalheren stellen teleur LUXEMBURG Het Nederlandse zaalhandbalteam heren is het vierlandentoernooi in Luxemburg teleurstellend begonnen met een nederlaag tegen Italië: 2123 (9—10). Het feit dat Ne derland zonder Bert Bouwer, Joop Eilers, Wil Jacobs en Winy Smeitz speelde, mocht nauwelijks als excuus gelden. De doelpunten voor Nederland kwamen op naam van: Fred Be- rendsen (Hermes) 4, Nanne Prevo (Hermes) 3, Lambert Schuurs (Sittardia) 3, Peter Verjans (Blauw Wit) 3, Nico Beekman (De Gazellen) 2, Han Buziau (V. en L.) 2, René de Bakker (Quintus) 2, Cees Meeuwisse (Hermes) 1 en Jan Majoor (PSV) 1. .Luzern aast op Theunissen Luzern wil de Nederlan- pert Theunissen aantrek- ibis trainer. De Zwitserse Costiaelub raakt de huidige RWiNTer Paul Wolfisberg kwijt 8O0[le nationale ploeg. Wol- V'ize'ïg, die tot dusver zijn tijd tel. Ol^elde met zijn hoofdbe- als binnenhuisarchitect, "ainerschap bij FC Lu- en ook nog met succes A, Zwitserse elftal coachte, nu een contract gete- met de Zwitserse voet- id, dat loopt tot en met I in 1984. Theunissen, |er prof bij ondermeer Heracles, PSV, Tel- Fortuna SC, is mo- leel niet zonder succes Lr bij Young Boys uit „Geldpoblemen door irport buitenlnders bij topiubs" Tony Boyi, voorzitter van de Engelse vierde-divisieclub Torquay, ijn de financiële problemerbij de clubs uit de derde en 'ierde divisie ont staan, dardat de topclubs hun spers tegenwoordig vaak uit h buitenland halen. „Daardookunnen de kleine re clubs un topspelers niet meer verbpen aan de clubs uit de hotre divisies om zo doende jn begroting in evenwïchte houden. De top spelers weden nu gehaald uit NederlaniJ of Joegoslavië. Zoiets ks nooit goed zijn voor een Sngelse speler. Bij Torquay ben spelers, die het waard zij om in Liverpool, Manchesti of Londen te voetballer Die clubs daar to nen echtetotaal geen belang stelling v#r hen. Britse onsul in Bilbaoverwacht drukke zomer Edward Barrett, de Britse consul i. Bilbao, verwacht een druke zomer. Het Engel se voetbelftal speelt in de Baskisch plaats zijn wedstrij den in d eindronde van het toernooiim het WK. Als de dubieuzöraditie bij wedstrij den vai het Engelse team wordt gehandhaafd, zullen meegereisde supporters wel weer voor de nodige rellen zorgen. Naar verluidt zal Scotland Yard de namen van als relschopper bekend staan de lieden doorspelen aan de Spaanse politie. Voorts zullen „Bobbies" ervoor moeten wa ken, dat de Engelse interna tionals niet worden gekidnapt door op publiciteit beluste Baskische terroristen. West Bromwich biedt bijna 2,3 miljoen voor Andy Gray West Bromwich Albion, de club van Martin Jol, zal wel licht een bod* van bijna 2,3 miljoen gulden uitbrengen op de Schotse spits van Wolver hampton Wanderers Andy Gray. Dit is toch liefst 4,5 mil joen gulden minder dan de Wolves tweeëneenhalf jaar geleden betaalden voor Gray aan Aston Villa. West Brom wich Albion, dat in de laatste veertien duels slechts een maal verloor, beschikt mo menteel wel over de nodige geldmiddelen, omdat manager Ron Allen dit seizoen Peter Barnes, Bryan Robson en Remi Moses te zamen voor ruim tien miljoen gulden heeft verkocht. Nederlands talent ontluikt in Brugge Onopgemerkt door het grote publiek is afgelopen zomer een Nederlands talent naar België geglipt. Het is Tjapko Teuben, die al enige maanden een vaste plaats heeft in het eerste team van FC Brugge. De jonge verdediger speelde vorig seizoen nog in de regio nale jeugd en het betaalde jeugdteam van Ajax en zat bo vendien in het Nederlandse UEFA-jeugdelftal. QPR stelt omstreden grasmat beschikbaar voor Engels elftal Queens Park Rangers wil zijn veld beschikbaar stellen om het Engelse nationale team te laten trainen, wanneer dat el ders door de winterse omstan digheden niet kan. QPR heeft sinds dit seizoen een kunst grasveld. Een veld, waarover diverse clubs uit het land, waar veel slidings worden ge maakt, hun bedenkingen heb ben. Daarom wordt hier en daar nog al getwijfeld aan de goede bedoelingen van QPR's manager Terry Venables om het nationale team op het om- niturf te laten trainen. Vele clubs zien het gebaar eerder als een list om de kritiek te doen verstommen. Bovendien heeft Venables diverse Lon- dense clubs, die nog al veel wedstrijden moeten inhalen, reeds aangeboden dat bij QPR te doen. Manchester United bezit duurste team Manchester United verkeert in een crisis. Door aankopen Andy Gray tot een bedrag van 30 miljoen gulden heeft Manchester Uni ted de duurste selectie in Eu ropa op zijn veld lopen. Al leen de salarissen van de spe lers vergen jaarlijks ruim vijf miljoen gulden. De schulden van de club zijn inmiddels zo hoog opgelopen dat alleen aan bankrente wekelijks 25.000 gulden moet worden betaald. Het bestuur wil de lasten dan ook terugdringen door spelers te verkopen. Manchester Uni ted is nog altijd de grootste publiektrekker in Engeland, met in een thuisduel gemid deld 45.000 toeschouwers. Dat zijn er 8000 meer dan Liver pool gemiddeld kan begroe ten, maar desondanks niet ge noeg. Van de 92 betalende clubs in Engeland draaien er momenteel slechts zes met winst. ROTTERDAM Ruim 500 boksliefhebbers waren gistera vond in het Rotterdamse Hil- tonhotel getuige van een boks- gala, bestaande uit drie profes sionele partijen en vijf ama- teurwedstrijdeg^ Voor promo tor Aad Westerlaken was de publieke belangstelling wat te leurstellend. Waarschijnlijk is de vrijdagavond minder ge schikt voor boksen, of was het de drempelvrees voor het sjie- ke Hiltonhotel. Na zijn wenkbrauw- en neus- blessure kwam de Rotterdam mer Cor Eversteijn voor het eerst weer in de ring in een partij in het weltergewicht over 8 ronden tegen de Belg Gilbert Baeyens. Cor Ever steijn moest najtwee nederla gen wat laten zien voor eigen publiek en ging sterk van start met leuke combinaties. De eerste ronden gingen in een erg hoog tempo. Eversteijn was sterker. In de derde ronde liep Baeyens tegen een linke- ropstoot aan en kreeg acht tel len. In de vijfde ronde een herhaling van dit gebeuren. Maar Gilbert Baeyens bleef te rugkomen en was gevaarlijk met niet verwachte stoten. In de zevende ronde had de Belg het erg moeilijk en kreeg ook een openbare waarschuwing wegens vasthouden. In de laat ste ronde had Cor Eversteijn het ook moeilijk. Zyn tegen stander sloeg blindelings om zich heen en een toevalstreffer op het gelaat van Eversteijn kon hem wellicht de partij kosten. Cor Eversteijn was he lemaal leeg en aan het eind van zijn latijn, maar won toch verdiend op punten. De Amsterdamse neo-prof Lahcen Oumglar bokste zijn eerste profpartij tegen de Fransman Patrick Vauchel over vier ronden in het veder gewicht. Een matig gevecht om maar snel te vergeten, maar alle begin is moeilijk, en Oumglar heeft zeker aanleg. De laatste bokspartij van de avond ging tussen Roy Somer uit Assen, die zijn vorige partij had verloren tegen de Belg Raphael Blanco. Dit was een partij in het vedergewicht over 8 ronden. Roy Somer deed veel meer dan zijn tegen stander, moest ook wat incas seren van de hard slaande Raphael Blanco, maar had hal verwege de partij al een be hoorlijke voorsprong op gebouwd. Somer werd met elke ronde sterker en liet aar dige combinaties zien die door de matige dekking van zijn te genstander leuk konden door lopen, Somer won op punten. ARTHUR VAN RIJSWIJK Bondsteam verslaat HDM DEN HAAG De hockeyers van HDM zijn het eigen inter nationale zaaltoernooi niet met de volle winst begonnen. In de eerste wedstrijd bleek het Ne derlands bondsteam met 6-3 sterker dan de formatie van coach André Fortanier, maar later op deze eerste avond - die overigens alleen heren wedstrijden gaf te zien - ver sloegen de Hagenaars wel het Engelse Roses met 6-2. HDM stond tijdens het treffen met het door Pierre Visschers (hij is coach van Oranje Zwart, de heersende landskampioen in de zaal) begeleide bonds team in vijf minuten met 3-0 achter. Jac Joosten (2) en Harry van Hout zorgden voor de doelpunten. Pas toen Arno den Hartogh (de enige veldin- ternational in deze formatie!) de vierde treffer van Oranje had gemaakt, kon HDM via Robert van der Zee wat terug doen. John van der Schoon- derwalt en Maykel Verkuyten zorgden voor de overige tref fers van het bondsteam (dat overigens bepaald geen gewel dige indruk kon maken) en Ragnar Rooda en Mare Benni- ga verzorgden de productie van HDM. Het Nederlands „bondsteam", dat gisteravond Carel Roessingh in het doel had staan, bevat overigens geen enkele Hagenaar. De ontmoeting tussen HDM en Roses, dat een combinatie is van oud-internationals, lever de een eenzijdig beeld op. Ben- ninga (2), Westerink, Stobbie, Hoefft en Van der Heide zorg den voor de Haagse doelpun ten. Ook op het veld werd gistera vond gehockeyd. HGC ver sloeg voor de alternatieve top- competitie Bloemendaal met 2- 0. Bervin Jansen en Bas van Stekelenburg scoorden voor de Gazellen. Uitslagen HDM-toernoo. Poule A: Lions-Hamburg 6-5. Helve- tia-Fighters 2-8, Lions-Shamrocks 10- 8. B: HDM-Ned Bondsteam 3-6, MIM-Wien 6-2. HDM-Roses 6-2 Ga naar het plezierige klimaat van de Franse Riviera. Uw krant samen met Maaskant Tours biedt u hiertoe de gele genheid tijdens een achtdaagse touringcarreis naar de Cöte d'Azur van maandag 1 tot en met 8 maart. Tussen Toulon en Saint Tropez ligt in de nabijheid van Le Lavandou aan het goudgele strand het Hotel Residence Soleil. Alle kamers met bad/douche, toilet, telefoon en balkon; sommige met uitzicht op de blauwe Middellandse Zee. Maandagochtend vertrekt de bus om acht uur uit Den Haag en om half negen uit Rotterdam. Op heen- en terugreis wordt overnacht in Hotel Le Rully bij Dyon. De volgende dag gaat het via het fraaie Rhóne-dal naar het hotel bij Le Lavandou. Tijdens uw verblijf worden enkele excursies gemaakt, o.m. naar Saint Tropez. Porte Grimaud, Fréjus en Toulon, alsme de een dagtoer naar Grasse (bezoek parfumfabriek), Vence, St. Paul. Cannes en Nice. De prijs van deze bijzonder aantrekkelijke Cöte d'Azur-tour is 485,- p.p. op basis van 2 pers.kamer. Toeslag èèn-per- soonskamer 75,- (beperkt beschikbaar). Inbegrepen: vol pension (behoudens de lunches op de heen- en terugreis); alle excursies als genoemd, afscheidsdiner in Nederland. Minimum aantal deelnemers: 40. Bij voldoende belangstelling wordt deze reis de weken erna herhaald. Inlichtingen en boekingen uitsluitend telefonisch (na 9 uur en niet op zaterdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie, tel. 070- 190696.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 9