estuur van Voorschotense Sport treedt andstad af Kinderen vinden opstand tieners hartstikke leuk Rijnsburgse schaats kampioene gehuldigd Volgende maand discussie over kernwapen- beleid in Voorhout Parklaan wordt aangepakt A WEIGERING EXTRA SUBSIDIE VOOR SPLITSING ïken eerste jorzitter Muzenhof phen mag derde rzorgingstehuis uwen van provincie ESTHER PRINS VAN TV-SERIE KONINGSKINDEREN: LEIDSE COURANT jsidie voor fietspad langs H)arswatering SRDORP De provincie heeft de gemeen- derdorp 193.500 gulden subsidie toegezegd e aanleg van een fietspad langs de Dwars- ng in Leiderdorp. Het fietspad loopt langs uwbouwwijk Buitenhof. Het zal na aanleg ngte van anderhalve kilometer hebben en >pt van het scholencomplex aan de Vossius- iaar de fietstunnel in de secundaire weg er 5, en sluit dan verder aan op de Dwars- ngkade. De subsidie, die voor de gemeente dorp niet als een verrassing komt wordt nd in het kader van de bijdrageregeling sti- ie ng eenvoudige fiets- en voetpaden in lande- ebieden. De totale kosten bedragen 273.000 u In het plan is ook een voetpad inbegrepen, laichijnlijk zal tegen de zomer met de aanleg fietspad worden begonnen. SASSENHEIM De Parklaan tussen Hoofdstraat en Menneweg, wordt binnenkort gereconstrueerd. Het ligt in de bedoeling de rijbanen tot 6,5 meter te versmallen, zodat er aan beide zijden fietspaden kunnen komen. Het aantal wegen dat op de Parklaan uitkomt, wordt drastisch verminderd om fietsers en voetgangers te be schermen. Het kruispunt Kerklaan/Parklaan wordt met voorrang aangepakt in verband met de grote ver keersonveiligheid thans. Het is niet mogelijk om de brug op de hoek Parklaan/Narcissenlaan als voetan- gerstunnel in te richten, daar deze aan de zijde van de bejaardenwoningen te weinig uitloopmogelijkheid kan krijgen. Bejaarde aangereden VOORSCHOTEN Een 86-jarige inwoner van Voorschoten is gistermiddag gewond geraakt toen hij de kruising Wijngaardelaan/Schoolstraat over stak. Met een hoofdwond is hij opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. Het is de politie niet bekend of de bejaarde man op een fiets reed of een fiets aan de hand vervoer de, toen hij om kwart voor twee 's middags de kruising overstak. De man werd aangereden door een personenauto bestuurd door een 48-jarige in woner van Voorschoten. VRIJDAG 22 JANUARI 1982 PAGINA 7 Jolanda Grimbergen tijdens de serenade van de Floraband. RIJNSBURG De 14-ja- rige Jolanda Grimbergen, die het afgelopen week einde het Nederlandse kampioenschap schaatsen bij de D-junioren behaal de, is gisteren in haar woonplaats uitbundig ge huldigd. Zij maakte, ver gezeld van haar ouders en haar twee trainers Aad Kagenaar en Henk van der Eshof, een rondgang door het dorp. Hiervoor zat zij in een arreslee ge trokken door een paard. De stoet werd aangevoerd door de Jong Floraband. Gestopt werd bij het raad huis, waar zij in de hal een pennenset met daarin haar naam gegraveerd kreeg overhandigd van burgemeester De Roos. Namens de ijsclub Rijns- burg werd haar een slave- narband met daarin de datum van het kampioen schap gegraveerd. Jolanda's trainer, Aad Kage naar, die haar al zeven jaar onder zijn hoede heeft, toonde zich gisteravond niet zo ver wonderd over het kampioen schap van zijn pupil. „Ik was er bijna zeker van", zei hij, „dat zij bij de eerste drie zou eindigen en ergens in mijn hart hoopte ik dat ze een zou worden, want ik wist dat ze het kon". De nieuwe D-kampioene be zoekt de Mavo in Rijnsburg. Zij traint vier keer per week op de Uithof in Den Haag. „De laatste veertien dagen heb ik iedere dag getraind", aldus Jo landa, die erg onder de indruk is van alle belangstelling voor haar persoontje. Jolanda is niet het enige lid van de Rijnsburgse ijsclub die bij Nederlandse kampioen schappen prijzen weghaalt. Haar broer Aad Grimbergen, die aan de Nederlandse kam pioenschappen voor D-junio ren voor jongens meedeed, be haalde op de 1000 meter een derde prijs. In het totaal klas sement werd hij zevende. Margriet Ravensbergen deed mee aan de kampioenschap pen van Zuid-Holland en werd derde op de 800 meter. Karin van Delft, een van de andere kanshebbers, kwam tijdens dit toernooi te vallen. Bromfietser rijdt in op fietsster NOORDWIJK Een Noordwijkse fietsster is vanmorgen met onbekend hoofdletsel overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis Leiden. Het meisje was op de Heerenweg om tien over zeven aangereden door een bromfietser die haar wilde inhalen. VOORHOUT De gemeenteraad gaat volgende maand discussiëren over de kernwapenmotie, die in oktober door de gemeenteraad van Hellevoetsluis werd aangenomen. Deze gemeente heeft haar motie rondge stuurd naar alle gemeenten in Nederland met het ver zoek deze over te nemen. De motie komt er op neer dat deze gemeente weigert plaatsing van kernmateriaal en kernwapens op haar grondgebied toe te staan. Deze brief is ook bij de Voorhoutse gemeenteraad binnengeko men, maar de raadsleden hebben daar niets van gehoord. Voor mevrouw A.J.W. Wijling-Schellingerhout (PPR) reden om te vragen hoe dat komt Burgemeester M.Th. van der Wouw stelde dat het college deze motie, net al zoveel andere van collega-ge meenten, voor kennisgeving heeft aangenomen, omdat er niet uit blijkt dat de gemeenteraad om een uitspraak wordt gevraagd. Bovendien vindt hij het prematuur om nu al een standpunt in te nemen. Bij dit laatste verwees de burgemeester naar een advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), waarin wordt gesteld dat de plaatsing van kernwapens een rijksbeleid is en dat gemeenten bij een overheidsbesluit voldoende wettelijke midde len hebben om tegen een dergelijk besluit te protesteren. Desondanks wil mevrouw Wijling, gesteund door PvdA-raadslid ing. J.H. de Wit, de motie aangrijpen om het kernwapenbeleid in de raad te bespreken. Volgende maand gaat de raad dus naar aanleiding van de 'Hellevoetsluis-motie' en de brief van de VNG praten over het kernwapenbeleid. Daarnaast heeft-de raad de eigen leden, die in het Samen wer- kings Orgaan Bollenstreek (SOB) zitten, het advies gegeven zich voorzichtig op te stellen ten opzichte van plannen voor perso neelsuitbreiding bij het SOB. Volgens een beleidsnotitie van dit orgaan, is men van plan een part-time beleidsmedewerker aan te stellen als de activiteiten van het SOB zich uitbreiden. De raadsleden van Voorhout staan daar terughoudend tegenover, temeer omdat de gemeente in het kader van de bezuinigingen niet eens de eigen, noodzakelijke personeelsuitbreiding kan rea liseren. De voorzichtige conclusie van de Voorhoutse raad is dat, gezien de teruglopende middelen, het ongewenst is dat de SOB- activiteiten zich uitbreiden omdat dat voor de deelnemende ge meenten financiële gevolgen heeft WASSENAAR „Jij komt nergens terecht zeiden ze al tijd tegen mij op school. Nou hoop ik maar dat al die men sen die dat hebben gezegd één van de zeven afleveringen zien", aldus de 20-jaar oude Esther Prins uit Wassenaar, die een hoofdrol speelt in de televisie-kinderserie „Er wa ren twee koningskinderen van de AVRO. Esther, gebo ren en getogen Haagse, kwam heel toevallig bij de televisie terecht. „Op een feestje zat een vrouw een hele tijd heel indringend naar mij te kijken. Op een gegeven moment vroeg ze hoe oud ik was". Een paar dagen later was Esther al op auditie bij AVRO's kinder spelregisseuse Rebecca van Leeuwen. Debuut Van het een komt het ander en de 1 meter 55 lange actrice in de dop stond afgelopen zo mer voor de cartleras. „Dat was trouwens niet de eerste keer, op mijn twaalfde maak te ik mijn debuut. De TROS kwam een reportage over drugs op de school waar ik zat. Het toneelstukje wat ik daar deed was eigenlijk mijn eerste rol". Het verhaal „Koningskinde ren" waat Esther samen met een 16-jarige jongen uit Bun- nik in speelt, gaat over een broer en zuster (Annie en Klaas) die hun ouders verlie zen. Boven alles willen zij zelfstandig blijven leven in hun huis. Allerlei instanties proberen juist de kinderen onder begeleiding te krijgen. Vanavond is alweer de derde aflevering van de zevendelige serie. Esther vond het niet moeilijk zich in te leven in die situatie: „voor de opna men begonnen, kregen we al lerlei opdrachten om ons een beeld te vormen van de situa tie. Zo moesten we een opstel makén over hoe ik het zelf zou vinden als ik mijn ouders niet meer had. Op zo'n ma nier leef je je goed in. Op de vraag of de serie niet wat al te gemakkelijk over de proble men heengaat, zegt ze dat kinderen van vijftien of zes tien niet zolang over de dood nadenken. „Natuurlijk zullen zij hun ou ders erg missen maar al snel zullen ze er niet meer aan Esther Prins en Oscar Geitenbeek als de twee tieners die hun eigen leven willen lelden. denken. Ook de vraag of er soms niet wat al te overdre ven geacteerd wordt met soms flauwe grappen wijst ze af. Uit recties blijkt de scène in de eerste aflevering toen we onze bemoeizuchtige tante in de gangkast duwden en opslo ten, alle kinderen dat prach tig vonden". Zelf had Esther echter niet zo gereageerd als Annie. „Nee, ik ben niet zo ondernemend, al kan ik de reactie van Annie wel begrij pen. Toekomst Jaap Stobbe en Olga Zuider- hoek, de professionele tegen spelers, hielpen de twee groentjes in het vak vaak. „Vooral als we scènes vaak over moesten spelen, kreeg ik van Jaap veel steun, hij was altijd heel aardig voor mij". Over de toekomst zit Esther niet zo erg in. Met een mavo- en een Schoeversdiploma voor receptioniste durft zij de toekomst wel aan: „Ik vind dat je realistisch moet blijven, nu is de serie afgelopen en zit ik zonder werk. Ik ben druk aan het solliciteren als recep tioniste". In februari moet ze een aantal weekenden op auditie bij de Maastrichtse toneelschool. „Uiteraard zou ik het liefste verder willen in het vak. Vaak bezoek ik de Koninklij ke Schouwburg, dat vind ik fantastisch Tijdens het inter view zegt ze niet erg veel tijd te hebben, omdat ze nog terug moet naar de AVRO-studio in Hilversum. „Er is iets mis met een geluidsscène van deel vier. Dat moet opnieuw inge sproken worden, en dan ga ik met de trein maar even naar Hilversum op en neer". En weg is ze weer. ROEL DEN OUTER Ester Prins In de tuin van haar ouderlijk huls In Wassenaar. HOTEN Het bestuur van id Sport is deze opgestapt, nadat dat de gemeente iderlchoten niet bereid om ƒ100.000.- ex- ibsidie te verlenen le bouw van een ei- ibhuis. Hiermee zou wejitsing van de vereni- sbaafn een aparte zater- zondagvereniging [iik worden. Voorzit- Schellevis, secreta- ouw C. Roesen en igmeester B. van vinden dat hun fgelopen is en ande- r moeten trachten ;ens hen moeilijk -te n vereniging ver leiden. maanden geleden be- i algemene ledenverga- om te komen tot twee 'erenigingen. Van oor- is Randstad Sport het .•re Rouwkoop een zon dagvereniging. Kort na de oor log kwam een kleine zaterdag- voetbalvereniging onderdak vragen en sinds die tijd bestaat de vereniging uit een zondag en zaterdagafddeling. Koekoeksei Het merendeel van de leden raakt dat allemaal niet, maar een kleine groep van leden meent nog steeds dat de zater dagafdeling als een soort koe koeksei in het Randstad Sport gekomen is. Ter voorkoming van eventuele moeilijkheden heeft iedere afdeling een eigen bestuur. Boven die afdelings besturen staat een dagelijks bestuur, waarvan de drie be langrijkste leden thans opstap pen. •Randstad Sport is vorig jaar aan splitsing van de vereni ging gaan denken toen de ge meente Voorschoten liet weten twee voetbalvelden over te hebben. De commissie sport en recreatie liet doorschemeren dat er wel 100.000.- beschik baar zou zijn. Dat laatste ver kreeg echter niet de goedkeu ERDORP Joop Tieken (6.1), de nestor van de ïdorpse gemeenteraad, wordt de eerste voorzitter Ie activiteitencommissie voor de Muzenhof, het Je sociaal-culturele centrum aan de Cor Gordijn- 1 in het Buitenhof. Tieken zegt met enige aarze- |e zijn ingegaan op het verzoek van wethouder |uw Irma Gehner. „Ik ga wel op 1 april met de Imaar daardoor krijg ik alleen overdag en niet nds meer tijd", aldus Tieken, die behalve raads- k nog voorzitter is van de raad van elf van de fl visvereniging ,,De Rijnschuimers" en verder verk doet als lid van het comité „Leiderdorp Polen". gaat de taak overnemen van mevrouw Gehner die voor- oorzitter is van de voorbereidingsgroep die de openings maten voor de Muzenhof heeft georganiseerd en het pro- la tot mei heeft samengesteld. Het centrale gedeelte van hof, waaronder het vestzaktheater, kan voor een deel ji gebruikt door bestaande instellingen en verenigingen, activiteitencommissie wordt verlangd dat het een actief gaat voeren met het aantrekken van nieuwe activiteiten, •0uzenhof een eigen gezicht kan krijgen. Het werk van de fcitencommissie wordt ondersteund door een aantal werk- n, zoals theater, muziek, film, kunst e.d. Voor deze werk- h hebben zich al 30 vrijwilligers aangemeld, die ook be- werkzaamheden verrichten voor de organisatie van de nenten. De heer Tieken zal tijdens de eerste vergadering I activiteitencommissie op 10 april als voorzitter worden IEN AAN DEN RIJN De provincie heeft geen ar tegen de bouw van een derde verzorgingste- i Alphen, die melding kwam gisteren telefonisch n bij de behandeling van de Alphense begroting 1982. Als GRM ook akkoord gaat, staat niets de van een bejaardenoord aan de verlengde Eisen- laan in Ridderveld II nog in de weg. In Alphen t een dringende behoefte aan een derde verzor- ehuis. Stichting Huisvesting Bejaarden staan 600 personen inge- :n, waarvan er ongeveer 100 zeer urgent zijn. :ties van PvdA en CDA drongen gisteren aan op flatsplit- n behoeve v$n de huisvesting van jongeren met lagere ïns. Volgens de fracties wordt het onderhand tijd dat de oorden in de nota Volkshuisvesting en Woonruimte, n al twee jaar wordt gewerkt een keer in daden worden 1 Wethouder Goedhart staat positief tegenover het idee onderzoeken hoeveel de splitsing zal gaan kosten. In Al- aan een aantal te dure vijfkamerflats leeg die daarvoor merking zouden komen. Ge§phikt zijn bijvoorbeeld de rflats aan het Aïdaplein, die in feite al in twee verdiepin- Bplitst zijn. t De Jong van het CDA reageerde gisteren fel op de kri- n met name D'66 in de algemene beschouwingen op het «leid van CDA-wethouder Van Leeuwen. Van Geest van ilt daarin dat het CDA blijkens alle milieuschandalen zijn woordelijkheid ontloopt en verlangt namens de democra- vertrek van de wethouder. De Jong beschuldigde D'66 van een vlak, kleurloos, smakeloos en opportunistisch n. Hij verbaasde zich over de plotselinge belangstelling -®6 voor het milieu, aangezien hij in de contactgroep mi- ?hen nog nooit een democraat was tegengekomen en be- -Rde D'66 ervan de ongeïnteresseerdheid nu te willen felen met zouteloze kritiek. ring van de raadscommissie van welzijn, die meende dat f 100.000.- voor een splitsing van een vereniging een te hoge prijs is. Zelfstandig De zaterdagafdeling heeft na de algemene ledenvergadering plannen ontwikkeld en heeft thans nog steeds het plan om zelfstandig verder te gaan. De zaterdagafdeling heeft het ka der daarvoor, omdat in de hui dige constructie vrijwel alle activiteiten zoals jeugdvoetbal op de zaterdag plaats vindt. De zaterdagafdeling is bereid een eigen clubgebouw te laten val len en wil alleen enige eigen kleedgebouwen krijgen. Vol gens de NSF horen bij twee velden ook kleedruimten. De zaterdagafdeling is bereid een eigen naam aan te nemen. Het komt er eigenlijk op neer dat de leden van de zaterdag ge woon hun lidmaatschap opzeg gen bij Randstad Sport en ge heel opnieuw beginnen, maar wel met gebruik van het club huis van Randstad Sport. Hoewel op papier de vereni ging bestaat uit de afdelingen zondag, zaterdag, jeugd en da mes, loopt in de praktijk iede re afdeling door elkaar. Daar om is een heel vergaand voor stel van de zaterdagafdeling niet eens zo dwaas: „Wij ne men de vereniging over en de zondag kan rustig op zondag blijven voetballen". Op papier is wel vastgelegd dat bij split sing 50% van de jeugd naar de zaterdag en 50% naar de zon dagafdeling gaat, maar hoe splitst men vriendengroepjes, die nog nooit een keuze ge maakt hebben tussen zaterdag en zondag, maar zich gewoon „Randstadter" voelen? Geli j k waardigheid De zondagafdeling heeft nog geen plannen en heeft zich tot nu toe gehouden aan de ge maakte afspraken over de splitsing, waarin nadrukkelijk staat dat de splitsing alleen doorgang vindt indien de ge meente Voorschoten 100.000.- extra subsidie geeft. De zater dagafdeling heeft gemeend om minstens kans op gelijkwaar digheid te krijgen en alvast plannen ontwikkeld. Volgende week woensdag heeft deze af deling een ledenvergadering uitgêschreven en dan zal het afdelingsbestuur de plannen voorleggen. Zowel zaterdag- als zondagafdeling schuiven de „Zwarte Piet" naar de ge meente toe. Zij zien niet het verschil tussen een commissie sport en recreatie en de ge meenteraad. Verwarrend is wel dat de voorzitter van de commissie sport en recreatie wethouder L. Marselis is en de brief waarin de commissie toe zegt te bepleiten bij de ge meenteraad een extra subsidie, is door de wethouder onderte kend en dat schept gauw ver warring. Niemand durft een voorspel ling te maken over de toe komst van Randstad Sport. Het heeft allemaal weinig met praktisch voetballen te maken en op de voetbalvelden (wan neer er weer gevoetbald kan worden) zal men er voorlopig niets van bespeuren.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7