Pakistan steelt de show !C: li >C Bas Paauwe opvolger van Frits Korbach ersf oortse polostri jd teken van revanche Van Heumen voelt niets voor hulpcoach I i verslaat 'n Hood Bokserverrast tegenstander BOMBAY Na afloop van het toernooi in Bombay uitten enkele Nederlandse spelers toch enige kritiek op coach Wim van Heumen. Evenals halverwege het toernooi vroe gen velen zich af wanneer de bondscoach, die gisteren een wat gedeprimeerde indruk maakte, niet voor een echte rechtsbuiten had gekozen inplaats van Leefers. Hij bleef echter hardnekkig aan dezelfde basis vasthouden en was hooguit enkele keren tegen het einde van een wedstrijd bereid veranderingen aan te brengen. „Ik ben me niet van fouten bewust", zou Van Heumen zeggen. „Op een gegeven moment moeten de spelers de doelpunten maken. Nu ko men we met lege handen thuis, maar we blijven wel tot de wereldtop behoren. Pat geeft tenminste nog enige voldoe ning". Het tégenvallende spel in de laatste wedstrijden (met uit zondering van het duel met wereldkampioen Pakistan,, waarin Nederland zich naar behoren verweerde, maar eenvoudig kwaliteit tekort kwam) is voor Van Heumen ook geen reden bij de pakken neer te zitten. Ook al staken in Bombay de geruchten de kop op over de noodzaak van een hulpcoach naast Van Heumen. Vooral Joost Bellaart, momenteel part-time coach van Italië en als zodanig in Bombay, propageerde die gedachte te pas en te onpas, waarbij hij vooral aan zichzelf dacht. „Ik denk niet dat dat gebeurd", zei Van Heumen rustig. „Ik blijf coach tot en met de Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles. De selectie zal in de toekomst waarschijnlijk een wat andere samenstelling kennen omdat sommige spelers al of niet tij delijk stoppen. De toernooien in Amstelveen, om de Cham pions Trophy, en in Melbourne eind van,dit jaar, moeten aantonen dat we erbij blijven horen of hoger kunnen rei ken". ilANIll - .RIBO Ajax heeft gis- tijdens zijn oefentoerneé name met 2-0 gewonnen skampioen Robin Hood, g en Lerby scoorden al 1st lijff bleef met vocht in de reservebank. In het har- ^^^gen Robin Hood, bijge- oor 12.500 toeschouwers, ink Rijkaard geblesseerd. Polen niet bij EK dames DEN HAAG De Poolse schaat- senrijdersbond heeft geen rijdsters ingeschreven voor de strijd om het Europese kampioenschap, dat op 23 en 24 januari in Heerenveen zal worden gehouden. Door de prestaties van Erwina Rys (achtste) en Eva Bialkowska (vijf tiende) bij het vorige kampioen schap had Polen met drie deel neemsters mogen starten. Ondanks de afwezigheid van Po len zuillen er, net als vorig jaar, in totaal 26 deelneemsters zijn uit de Sovjet-Unie, Oöst-Duitsland~ en Nederland (vier rijdsters), Finland, Noorwegen en Zweden (drie), West-Duitsland en Zwitserland (twee) en Italië. WOENSDAGTJJANUARI1982 PAGINA 15 Tour met recordaantal deelnemers PARIJS -r- De ronde van Frankrijk krijgt dit jaai een recordaantal deelne mers. Op twee juli starten in Bazel 170 renners uit zeventien ploegen. Het oude record was 150 in '0. Dit heeft tour-direk- teur Felix Levitan giste ren tijdens een ploeglei dersvergadering in Parijs bekendgemaakt. Een voorstel van Levitan om ploegen van negen ren ners samen te stellen om de gevaren van zo'n im mens peloton in te dam men, werd afgewezen. Gerd Meier half jaar geschorst DEN HAAG Gerd Meier is door de Interna tionale Hippische Federatie (FEI) voor zes maan den geschorst. De straf gaat in op 14 december en eindigt één dag na beëindiging van het wereldkampioenschap in Dublin. Meier werd buitenspel gezet omdat hij tijdens het CHIO in Rotterdam zijn paard Casimir het ver boden pijnstillende middel phenybutazolidine heeft toegediend. Dit kwam aan het licht bij een dopingonderzoek in Nijmegen. Ook de contra- expertise wees uit, dat Meier in de fout was ge gaan. Bij concoursen zoals in Rotterdam is het gebruikelijk, dat tien procent van de deelnemen de paarden aan een onderzoek naar doping wor den onderworpen. De straf van de FEI geldt in ternationaal. De nationale federaties behoeven de sancties niet automatisch over te nemen. Het bestuur van de Nederlandse Hippische Bond zal zich beraden over deze kwestie. LEIDSE COURANT Verkeerde" Thatcher gevonden GAG Ir. t iistclling tot eerdere berichten is Mark Thatcher, de «on v.m de Iiii" .- premier, nog steeds niet gevonden. De Br.' autocoureur, die samen met de Frangaise Charlotte Ver- ncy aan de monsterrally Parijs-Dakar deelneemt, is sinds zater dag spoorloos verdwenen in de Sahara. Thatcher is het laatst ge signaleerd in Zuid-Algerije. Maandag kwam het bericht van de Sabine-organisatie, dat That cher en Verney gevonden waren. Een zoektocht per helikopter zou dat resultaat opgeleverd hebben. Gisteren moest organisator Thierry Sabine zijn verklaring intrekken. De gevonden persoon was motorrijder Sergebacou. De speurders, die naar later bleek gebruik hadden gemaakt van een vliegtuig, bleken twee auto coureurs verwisseld te hebben met een motorrijder. Thierry Sabine was desondanks nog steeds niét in paniek over de vermiste 28-jarige Thatcher: „De temperatuur in de woestijn is rond deze tijd van het jaar te verdragen. Bovendien heeft de equipe voldoende water en proviand mee om langere tijd het Thatcher, die nog altijd spoorloos i zonder hulp van buiten te kunnen stellen". tijdens Parijs-Dakar. De kostbare er kon in Bom- bij één ploeg te- ;n: titelverdedi- tn. Al voor het het toernooi, inmerkt werd i warmte en veel ieschou wersaan - werd verwacht land India, stak Atif, secretaris Pakistaanse hoe- begeleider am, vol vertrou wen zijn duim op. „Ik weet zeker dat de wereld beker bij ons blijft", zei hij toen. Het bleken geen ij- dele woorden. Nadat West-Duitsland in de fi nale al snel door Dopp de lei ding had genomen, moést Pa kistan nog twintig minuten warm draaien. Toen bleek dat de Westduitsers, toch al verder gekomen dan zij zelf gedacht hadden, niet tegen de werve lende Pakistaanse show be stand zouden zijn. Nog voor de rust had Pakistan door doel punten van Hasan Sardar gekozen tot beste speler van het toernooi— ep Manzoer jr. de leiding genomen met 21. Dat Pakistan daar in de twee de periode, heftig aangemoe digd door de 35.000 toeschou wers, die weer veel oorverdo vend vuurwerk hadden mee genomen, slechts één treffer aan toevoegde (Kallimoellan benutte een strafbal in de 40e minuut) mag een wonder he ten. Tot vlak voor het doel van Bassemir werden de West duitsers dol gespeeld. De af werking ontbrak evenwel. Even werd de sfeer wat min der prettig toen enkele spelers elkaar in de haren vlogen. Het liep echter met een sisser en een gele kaart voor de West- duitse aanvoerder Michael Pe ter af. Toen het laatste fluitsignaal had geklonken, kende de Pa kistaanse vreugde geen gren zen. De meeste spelers kusten de voor h,en heilig geworden grond. In triomf mocht aan voerder Aktar Rasoel de enor me beker langs de vele sup porters dragen. Pakistan weet zich opnieuw de beste hopkey- ploeg ter wereld. Pas over vier en Paul Litjens en de Austra- jaar in Engeland kan de con- liër Davies delen met zeven currentie weer een poging wa- treffers de yierde positie, gen de Aziaten de trofee te De eerste zes landen van ontnemen. toernooi in Bombay plaatsen De Indiase strafcorner-spécia- zich automatisch voor dé zésdè list Rajender Singh is met editie om de wereldbeker, in twaalf doelpunten in zeven 1986 in Engeland. Dat zijn Pa- wedstrijden topscorer gewor- kistan, West-Duitsland, Au- den van het vijfde toernooi om stralië, Nederland, India en de de wereldbeker. Hasan Sardar. Sovjet-Unie (dat overigens in de sublieme spits van Paki- India 'slechts één duel won. stan, werd met twee treffers /Daarnaast 'is' Engèlahd' als minder tweede, gevolgd door gastheer gevrijwaard van het zijn ploeggenoot Kallimoelah spelen van kwalificatiewed- met acht doelpunten. De Ne- strijden in het intercontinenta- derlanders Roderik Bouwman le toernooi. Ier fm or* ÏYHV Juitse doelman Bassemir voorkomt met een uiterste krachtsinspanning een doelpunt van de Pakistani ,n (donker shirt). POORT Het in- lale Van Haselen iotoernooi zal ko- eekeinde in het Amersfoortse Sportfond- senbad in het teken staan van de revanches van het Europa-Cuptoernooi voor fs wil eerherstel KNWU ■CHT De wielerorganisator C. Ruys wil eerherstel Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU). gjarige veteraan uit de wielerwereld, die ooit ploeglei- 3[i de KNWU was, vindt dat de Wielerunie hem een Wjke streek heeft geleverd door hem tot „besmet per- voor de wielerwereld te verklaren. Dit alles als ge- an een zakelijk weinig geslaagde wielerweek in de fcigse Martinihal in maart 1979, waar Ruys als organi- pet een tekort van rond de honderdduizend gulden gjte zitten. ^WU heeft toen een deel van het wedstrijdgeld en de Ffs voor de renners bètaald, welke schuld door Ruys^ fet is afgelost. Ruys zegt graag te willen betalen, maar ïen mogelijkheid voor te krijgen omdat hij een ban- in wielerland is geworden. Hij is voor zijn inkomen lelijk van de wielercontacten, zo betoogde hij giste- het kort geding, dat hij tegen de KNWU heeft aan- inen. Het geding diende voor de president van de ank in Utrecht, spraak is op 20 januari. ilië riet bij makers a N Niet wereld- j^jn, Argentinië of or- ygr Spanje is favoriet ^ïgelse bookmakers in ■■wereldkampioenschap maar Brazilië, idenilianen, die als eni- lle twaalf eindronden rbaagespeeld, staan voor g op 5/2. Ook West- id (9/2) wordt nog {er aangeslagen dan hië (5/1) en Spanje Bielefeld verslaat Bochum DUSSELDORF In de Bundesliga werd gisteren één inhaalwedstrijd gespeeld. Ar- minia Bielefeld won op eigen veld met 20 van VFL Bo chum. Bij de rust was de stand 1—0 door een doelpunt van Geis in de 9e minuut. Een minuut voor het einde bracht Dronia de eindstand op het bord. Er waren 15.000 toeschouwers in Bielefeld. Patrick Lumumba, een 22-jarige Keniaanse bokser, maakte het wel heel erg dol in zijn partij tegen de Fin Jaoni Kopola.Hij vergastte het publiek in Stockholm, waar het gevecht werd gehouden, met dit in bokskrin- gen onbekende acrobatische standje. Daarmee bracht hij zijn tegenstander blijkbaar zo in verwarring, dat Lu mumba even later als winnaar de ring uitstapte. Gewoon rechtop. misschien wel opgeven om het A-diploma te halen". Bas Paauwe is overigens een onbekende voor Israël. „Als ik hem tegen zou komen, zou ik hem misschien voorbij lopen. We zullen dus beiden nog eerst van gedachten moeten wisselen, hoe we de zaak zul len aanpakken". Als fulltime trainer denkt Israël, die in middels zeven jaar bij PEC Zwolle in dienst is, 's morgens vooral de spelers die geen baan hebben of aan het stude ren zijn, te trainen. „In de toe komst zal PEC Zwolle full profs (Delamere en Riemens, red.) wel kwijtraken. Daar is geen geld meer voor". Ook Israël heeft de bezuini gingen bij PEC Zwolle in zijn loonzakje gevoeld. „Ik werk niet onder de prijs, maar we moeten allemaal inleveren, dus ik ook". Over de positie van jeugdtrainer Ben Hen driks zal het bestuur van PEC Zwolle zich nog nader buigen. Mogelijk 'dat ook voor hem een nieuwe kandidaat wordt gezocht HENK WAGEMAN McEnroe ingedeeld bij landgenoten NEW YORK In het Mas ters-tennistoernooi, dat van daag is begonnen in New Yoric, is favoriet John McEn roe met louter landgenoten in gedeeld in de blauwe groep. De Amerikaan krijgt te maken met Eliot Teltscher, Roscoe Tanner en Jimmy Connors. Het openingsduel is Connors- Teltscher. De vijfde Amerikaan, Vitas Gerulaitis, zit in de rode groep met de Argentijnen José-Luis Clerc en Guillermo Vilas, en de dit seizoen erg succesvolle Tsjechoslowaak Ivan Lendl. Van der Lubbe blijft bij VUC DEN HAAG John van der Lubbe zal ook in het seizoen 1982-83 als hoofdtrainer werk zaam zijn bij de Haagse hoofd klasser VUC. Zijn lopende contract is met een jaar ver lengd. landskampioenen. Niet voor niets heeft dit evene ment, dat dit jaar aan zijn 26e uitgave toe is, deze kwalificatie van de orga nisatoren meegekregen. Drié van de vier ploegen die elkaar in november 1981 in Spanje de Europa Cup betwistten, zullen van vrijdag 15 tot en met zondag 17 januari in aktie komen in de Keistad. Naast Europa-Cuphouder Bar celona, die het evenement de laatste drie jaar steeds op zijn naam bracht, zijn dat de West- duitse kampioen Spandau '04 uit West-Berlijn en de nationa le titelhouder AZC Alphen. Alleen Vasas Boedapest ont breekt, maar daarvoor hebben de organisatoren de Hongaarse hoofdklasser Eger weten te contracteren. Het deelnemers veld wordt gecompletteerd met HZC-De Robben (de hui dige koploper in de vaderland se competitie) en een team van de organiserende vereniging AZPC, dat tijdens het evene ment gebruik zal maken van de diensten van de internatio nals Stam van Belkum (De Zijl-LGB) en Aad van Mil (LZ,86), die beiden door de Zwembond zijn aangewezen als gastspelers. De KNZB heeft als sponsor een vinger in de pap bij dit toernooi. De Zwem bond heeft de organiserende Amersfoortse vereniging aan vankelijk eveneens verzocht naast de nummers één en twee van Nederland ook de num mer drie uit te nodigen, maar aan dat verzoek heeft de polo commissie van AZPC niet wil len cn kunnen voldoen. Ingemar Stenmark bezig aan zijn winnende slalom. Tweede zege voor Stenmark BAD WIESSEE Ingemar Stenmark heeft in Bad Wies- see zijn tweede wereldcup- overwinning in vier dagen be haald. De tweevoudige olym pische kampioen was zaterdag in Morzine het snelst in de reuzeslalom, gisteren verze kerde hij zich in de tweede manche van de slalom van Bad Wiessee van de -eerste plaats. In de eerste manche moest Stenmark vier-tiende van een seconde toegeven op de Oos tenrijker Franz Gruber en bij na twee-tiende op Phil Mare. Bij de tweede manche was hij echter duidelijk sneller dan zijn concurrenten. Gruber werd tweede. Mare derde. In het klassement om de wereld beker blijft Phil Mare (Vst) eerste met 170 punten, Sten mark (109) is tweede en de Liechtensteiner Andreas Wen- zei (65) derde. Zege Quintus DEN HAAG In Kwintsheul waren de handbald'ames van Van der Voort/Quintus gister avond met 15-14 PSV net de baas. Koploper Enzico Swift won thuis met liefst 18-10 van AMC Niloc. Stand eredivisie dames: 1. Swift 8-15; 2. Hellas 8-12:3. Quintus 8-10; Niloc 8-9. RINUS ISRAEL ASSISTENT-TRAINER BU PEC/ZWOLLE ZWOLLE, Bas Paauwe is de opvolger van Fritz Korbach als oefenmeester bij PEC Zwolle. Paauwe, die momenteel als trainer werkzaam is bij WHC, de zaterdag eersteklasser uit Wezep, gaat op part-time basis bij de Zwolse eredi visieclub werken. Hij zal daarbij worden geassis teerd door Rinus Israël, die in fulltime dienst bij PEC Zwolle treedt. Israël volgt Gerrit Verwoerd op. Beiden zijn voor twee jaar gecontracteerd. Bas Paauwe, een Zwollenaar, komt oorspronkelijk van PEC Zwolle, waar hij vijf jaar als assistent-trainer werkzaam is geweest. Daarna volgde drie jaar Rohda uit Raalte, dat hij naar de hoofdklasse bracht en vervolgens drie jaar Hooge- veen, waarmee hij kampioen van de zondagamateurs werd. Momenteel is hij bij WHC minder succesvol. De Weze- p?rs staan onderaan. De keuze van een part-time trainer is volgens voorzitter Jan Wiersma van PEC gedaan uit financiële overwegingen. „Maar", zegt Wiersma, „ik ben ervan overtuigd dat we met Paauwe een goede keuze heb ben gedaan". Paauwe werkt als reinigingsinspecteur bij de RETAM en heeft van de ge meente Zwolle de vrijheid ge kregen om zich voor halve da gen voor de Zwolse voetbal club in te zetten. Paauwe: „Het eerste dat ik nu ga doen, is alle eredivisieclubs langs om ze aan het werk te zien. Bovendien wil ik alles van PEC Zwolle weten. Va kantie zal er dit jaar wel bij in schieten, maar dat vind ik geen ramp". Wel wilde de Zwolse oefenmeester' volgend seizoen voor enige versterking zorgen. „De as van het elftal moet sterker", zegt hij. „Ik heb zo mijn ideeën over de laatste man, verder moet er een lei dinggevende figuur op het middenveld komen en er moet een goede centrale spits bij. Als er geen geld is, dan moe ten ze maar uit de rijen der amateurs komen. In Denemar ken heb ik nog een vijftien- voudig international, op het oog. Of dat haalbaar is, weet ik niet. Daar zal ik nog overleg over moeten hebben' Nieuw weg Voor Rinus Israël betekent deze verbintenis een nieuwe weg in het betaalde voetbal, waarin hij als speler alles heeft meegemaakt Israël: „Ik wil nu eens kijken of ik mijn ken nis ook kan overbrengen op anderen. Als dat lukt, ga ik me

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15