.eiden veegt vloer aan met Haaksbergen: 115-76 ersterkt Irotters gniet de lift Dames OASE onnodig onderuit LSG verplettert ASG eekers sterkste osser van e Bollenstreek" n Mylenf kg.: 1 tf Heleen Carta Vu Hagendw 1. Sandj )Sè Ham rihout (Not (OegsJgei 'an Megg» i Visser (t )urg). bow. Unen (V) mperen (f I ik (Hoogvj kg. 1. Mon tot 48 kg I tot 52 kg oogvliet).| jstdijk (Vi Xylene Si e Kosmai Lizette Ca LEIDSE COURANT MAANDAG 11 JANUARI 1982 PAGINA 13. Parker Leiden Hat In dn hreerite dnor hfit *3^ metetonH marH Nq oinri. nane nnon uit iniet mNo r 'N Parker Leiden s zaterdag in de Vijt redelijk klaar te zijn '«SSiil; Ie eindsprint die de i. ziia iajaars (via de play- i.: i. Hannjisnog de nationale "susan Soet gaan bezorgen. irion Elserf kg.: 1. Ingrid Gooltski Het In de breedte door het meespelen van Wiebe Gorter en Everett Fopma duidelijk versterkte Leiden kende geen enkel pardon met de arme formatie uit Haaksbergen. Na een 60- 35 ruststand werd de eind- score op 115-76 bepaald. Sid Bruinsma eiste als Leidse topscorer 29 pun ten voor zich op. Het komt de Leidenaars overi gens goed uit dat juist nu de groeiende vorm in de presta ties zichtbaar wordt. Nog niet direct in competitieverband (de play-off-plaats is redelijkerwijs gesproken zeker, in die eind ronden zal het grote werk pas echt beginnen), maar wel op Europees niveau. De „Leidse" Een voorwaarde om in die race basketballers mogen in die te blijven is dan wel dat of kwartfinalepoule dan zwak zijn donderdag in Madrid van Real gestart met een thuisnederlaag of dinsdag in Kiev van de tegen Stroytel Kiev, de daar- ploeg van die naam moet wor- opvolgende winst uit op Inter den gewonnen. Een zware, Bratislava heeft Leiden nog wel maar net niet onmogelijke op- enlgszins in de race gehouden, gave, en dan is het natuurlijk prettig te weten dat de plóeg zo langzamerhand weer op het vereiste niveau aan het komen In de nationale competitie zorgde het Delftse Punch ove rigens voor een opmerkelijk re sultaat. In Den Bosch werd Nashua met 80-86 verslagen. De topper tussen Amstelveen en Donar bracht eveneens een zege voor de bezoekende club: 76-80. De vrouwen van Leiden leed te- let duidelijk sterker rte Amstelveen een «acceptabele neder- Ï3-68. De grote ople- Voor Trotters, voor- na de komst van lange mannen, heeft |een gestalte gekre- la een tumultueus ird van Akrides ver- 70. De mannen ISV konden het vrij- ilijkwaardige Binnen-' inder de duim hou- wonnen met 68-55. s invaehaalde een belang- tege bij het Haagse n M (72-83), terwijl Luba i)en a. iterdam triest onder hui). ng tegen Alexandria a: L. Sn|). cos) 2 Duwen van Leiden wer- m. Rekagen Amstelveen volko- n?jJians,oos geacht en zij (n uiteindelijk ook. Maar A: r. c* slechte start lieten zij t) 21-14,aanvoering van de ster- Hoor 18. C: Vollebri Hoogtigjer Marijke Klos zien be- voMebrniet te worden wegge- m-14 In de tweede helft na- .Leiden Amstelveen nog acht punten. Door onno- j 86 403 r balverlies van Leiden 2ooom.:l'akke punt in deze wed- r swartiwas het vervolgens toch )0" etd en werd afgesloten op 2.70, 3.j ,0iMo8r^utssPaarbank Trotters Leeuwilen tegen het IJmuidense vestfrisiaijs voor rUst een beroer- 2.30, 2,<0strijd. Dat de ruststand '125 so J nog niet alle hoop deed uis) 2 «"flön, was vooral te dan ser; 3. Toïan Russell Chapman. Nie?Jgesifekende v00r een aan- rs 2ooot aantal rebounds en was nteUW3hüsP eni9e Trotter die sco rend niet ernstig faalde. De nieuwe lange man Roel Klazin- ga faalde bij zijn debuut, hij pakte weinig rebounds en rea geerde te traag. Nadat coach Michiel van der Meer in de pauze een donderspeech over zijn ploeg had laten neerko men kwam het herstel.' Moerer en Van Weeren bleken het af standschot niet echt verleerd te zijn. Na zeven minuten was de stand reeds in evenwicht en werd het een spannend duel. Hoewel Akrides-uitblinker Slagter in de slotfase sterk in bedwang werd gehouden con troleerde Trotters de wedstrijd niet. Met nog 32 seconden te gaan moest een time-out uit- komst brengen. Met een voor sprong van 1 punt moest de volle toegestane tijd voor de aanval (30 seconden) worden gebruikt. Dat geschiedde en Wim van Nlekerk scoorde zelfs. Volgens de zoemer ech ter net te laat. Met nog 3 seconden te gaan, nam Akri des vervolgens de bal bij de middenlijn in (in plaats van achter uit het veld) en scoorde in een wanhoopspoging: 69-70. Protesten van Trotters lijken terecht maar kansloos. Boven dien werd niet in de laatste se conde, maar voor rust verlo ren. Topscorer Trotters: Chap man 24. In Noordwijk was MSV vooral door een sterkere rebound de baas over het voorts gelijk waardige Binnenland uit Ba- rendrecht. Met een hoofdrol voor Jan Peter Wiersema (12 rebounds. 15 punten) werd na 42-37 bij rust met 68-55 ge wonnen. Blitz kende in Den Haag tegen Argus een lengte voordeel. In een goede wed strijd bleef de Voorschotense ploeg steeds aan de gunstige kant van de score en kwam De nieuwe lange mannen hebben Trotters nog niet uit de problemen geholpen. Tegen Akrides speelde Chap man (11) heel behoorlijk, Klazinga (15) daarentegen had een zwaar teleurstellend debuut. niet in serieus gevaar. Door de blijft het tobben. Tien spelers kan Luba's trainingen momen- dit weekend met 92-70 het on- 72-83 zege behield Blitz aan- zonder coach is niet hanteer- teel wel verzorgen, maar coa- derspit tegen mede-staart- sluiting met de top. Voor Luba baar. Trotters-speler Chapman chen is onmogelijk. Luba dolf ploeg Alexandria. PHIUD0R CONSOLIDEERT VIJFDE PLAATS LEIDEN De Leidse, in de landelijke competitie uitkomende, tientallen heb ben zich in de vijfde ronde goed geweerd. De beste prestatie werd geleverd door het in de eerste klas se in degradatienood ver kerende LSG. ASG werd op eigen terrein met 2—7 {2Vz71/2) verpletterd. Met een gelijkspel tegen Else- vier/VAS handhaafde Phi- lidor zich in de hoofdklas se op de vijfde positie. Voorschoten lijkt in de tweede klasse zijn eerste overwinning te gaan beha len. Tegen DD 2 werd een 5—4 voorsprong geno men. Het tweede tiental van Philidor deelde in deze klasse de punten met Moerwijk. De strijd om het kampioen schap in de hoofdklasse heeft dit jaar een spannend verloop. Na de vijfde ronde wordt de eerste plaats door vier teams gedeeld. Het tot nog toe onge slagen Desisco/Watergraafs- meer werd teruggewezen door Volmac/Rotterdam, 6—4. Naast Desisco en Volmac heb ben ook Philidor Leeuwarden en CVI/Utrecht acht match- punten verzameld. CVI/Utrecht had geen problemen met MEMO: 2VL—7%. Philidor Leeuwarden verpletterde DD: 73. BSQ kwam in het voor de bezetting van de degrada tieplaatsen belangrijke duel te gen Het Witte Paard nog niet verder dan een 4—4 gelijke stand, maar heeft goede voor uitzichten op een minimale overwinning. Het duel tussen Philidor Lei den en Elsevier/VAS was zeker niet van hoofdklasseqeil. Beide teams tieten talrijke kansen lig gen. Het bereikte 55 gelijke spel was een goede afspiege ling van het vertoonde spel. Philidor kwam op voorsprong door een snelle zege van Hans Kuyf op de volledig uit vorm zijnde Lith. Joop Piket lanceer de enige verkeerde offers te gen Rob Nio Bartholee, waarna hij capituleerde. Vincent Ver stegen kwam na wat offers te gen Blijstra niet verder dan eeuwig schaak 1 Vfc1V» Blunders van Piet Bakker, hij gaf een dame weg, en Jongs- ma, die vele kansen op winst verzuimde te pakken, zorgden voor een duidelijke achter stand. Henk van Maaren en De Graaft trokken de stand weer gelijk, waarna de Leidse equi pe volop kansen kreeg om een overwinning te behalen. Ach tereenvolgens verspeelden Ad van der Berg, Rinie Kuyf (een stuk voorsprong) en Peter Gelpke die mogelijkheden op winst: 55. LSG liet in de eerste klasse eindelijk weer wat vuurwerk zien. Vooral op de topborden (4V45) werd hardhandig toe geslagen in de uitwedstrijd te gen ASG. De enige remise op de eerste vijf borden kwam op naam van Dirk Sikkel. Leon Konings kwam slecht uit de o- pening, maar overspeelde daarna zijn tegenstander. Charles Kuijpers en Wim Heemskerk hadden vanaf de eerste zet al weinig moeite met hun opponenten. Jan Tolenaar lokte zijn tegenspeler in de tijdnoodfase in een valstrik. Erik van der Marei sloeg toe in het eindspel. Hans Wichers hield aan een slecht gespeelde partij toch nog een puntende- ling over. De enige nederlaag werd geleden door Jacques Serdijn, die overigens niet kansloos was. Joop Bakker won in het middenspel een kwaliteit, hetgeen voldoende was voor een vol punt. Tjaco Ossewaarde brak af in een on gelijk lopereindspel, dat iets beter staat voor ASG. Deson danks wordt een remise en daarmee een 2V47Vi zege verwacht. Voorschoten heeft tegen DD 2 van begin af aan goede voor uitzichten gehad. Nog voor de eerste tijdnoodfase werd een 5—1 voorsprong genomen. Gedegen overwinningen van Wise, Bert Houweling, Fred Brouwer en Lindeboom en puntendelingen van Wouters en Theo van Schalk zorgden ervoor dat in leder geval het eerste matchpunt binnen was. Het veroveren van het tweede punt leek slechts een kwestie van tijd. Dat pakte anders uit. Thieme en Both verloren onno dig, waarna ook Erik Bongers een nederlaag leed. De laatste partij tussen Aad Huizer en Talsma werd in een ingewik kelde stelting afgebroken, waarbij Voorschoten nog altijd hoop heeft op het veroveren van het beslissende hal'fje. Ook Philidor 2 was tegen Moerwijk dicht bij een eindze ge. Bij een 54 stand in het voordeel van de Leidse ploeg ging Bert Jongsma in goede stelling door zijn vlag. Daar voor hadden Theo Piket, Je roen Piket, Ab Barkema en Ton Kohlbeck gedegen over winningen geboekt. Van Loon en Marcel Piket remiseerden. Ab Smit, Vriend en Herman van Halderen leden een neder laag. gel iSiJJfN Het clubkampioenschap veldrijden van wle- i8o ,sen'9|n9 De Bollenstreek is zonder moeite gewon- 130.00.' oor Hans Steekers. De amateur uit Noordwijkere- S!f "«d19 een goed seizoen doormaakt, liet de veteranen 1 una nkrland en Zuiderduin achter zich. .00. 5.8f pertrio I m<jbittere kou reed Steekers gisterochtend vroeg het kam- ihovenf|chap min of meer als training, aangezien hij 's middags yr«P«ar een open veldrit in Drunen moest. Achter hem - in de 138.20.' "J4 reden ook renners van andere verenigingen - eindigden i4o m.:iners Van Trigt van Avanti en Van der Hulst van Swift. Op n°3te™3pe Plaats kwam dan de tweede renner wat het kampioen- 'io. ra betrof, Nico Slingerland, die op zijn beurt een andere ve- '3To3r?«f Herman Zuiderduin, de derde plaats liet. Mw gim verging het Steekers minder florissant. Na een slechte ,j0 "yas het op het bevroren parcours moeilijk om naar voren te 40. i.5fi. Zodoende zat er niet meer dan een veertiende plaats in. 2000 miar werd hier Huub Kools, voor Van Bakei en Baars. I var, e renners van Swift streden in Denekamp. Nieuweling Mar- nrdevest eindigde daar lager dan verwacht, wat aan het levroren parcours toe te schrijven was. En dat bracht de risico's met zich mee. r imikazepiloot, en moest oo.. 2.7i[auke met een vijfde plaats tevreden stellen. Bij de junioren 76.30. Joris Zandbergen beslag op de zestiende stek. 46^jiibontmoeting te Bleiswijk leverde een overwinning op voor SV3 M®ar© uit Alphen aan den Rijn. Hij liet de goed rijdende an Cock van der Hulst achter zich. Zoeterwoudenaar Cees zet Het viel over een toeschouwer, en moest met de nodige iaalschade de strijd staken. LEIDEN In de landelijke eerste divisie A leverden de dames van HVS een goede prestatie door het Emmense E en O In eigen huis een verdiende 129 nederlaag toe te brengen. Plantenhoek/Foreholte kwam in de eerste divisie B tegen het felle V en L uit Geleen tot een 1414 puntendeling. De dames van OASE stelden in de tweede divisie teleur door onnodig met 128 onder uit te gaan tegen De Tref fers. In de derde divisie speelde MMO met 1111 gelijk tegen de reserves van Quintus. Bij de heren op landelijk niveau werd Olga/Saturnus in de twee de divisie met 2110 af getroefd door het Rotter damse Actief. E en O ging in het duel tegen HVS voortvarend van start. Binnen enige minuten keken de pupillen van trainer/coach Karei te Lindert (die overigens vanwege een naderende blijde gebeurtenis in huize Te Lindert in Emmen verstek moest laten gaan) al tegen een 20 ach terstand aan. De Stompwijkse formatie kwam echter goed te rug om via 22 een 42 voorsprong te nemen. De Em- mensen lieten zich echter niet verschalken en bleven goed bij, 4—4. Tot aan de rust hiel den beide ploegen elkaar daarna goed In evenwicht, waardoor dan ook met een ge lijke stand kon worden gerust, 55. Na de veldwlsseling nam HVS met snel (de break-out liep als een trein) en tactisch sterk spel duidelijk het initia tief. Gedecideerd liepen de Stompwijksen binnen vijf mi nuten weg naar een beslissen Connie Disseldorp haalt uit voor de derde MMO-treffer in het duel met de reserves van Quintus. de voorsprong van 106. In de slotfase heeft E en O er nog van alles aan gedaan om HVS te achterhalen, doch de Stompwijkse dames hielden het hoofd koel en bepaalden via 7—12 uiteindelijk de eind stand op 912. Voor de Stompwijkse doelpunten zorg den: Leny van de Bosch 3x, Marijke Luiten 2x, Ank van de Bosch 2x, Marijke van de Bosch 2x, Antoinette Lex- mond, Sjanie Waayer en Anita Hoogeveen. Plantenhoek/Foreholte had het in de eerste rondgang van het duel tegen V en L behoor lijk moeilijk. De Geleense da mes draaiden van meet af aan op volle toeren, vooral In of fensief opzicht kwamen de Limburgsen goed uit de verf. Foreholte, dat vaak een te af wachtende houding aannam, had in deze speelperiode vrij wel geen greep op het spel van haar tegenstandster. Daar ook keepster Ellen van Dam niet bepaald vlekkeloos opereerde, kon V en L via de tussenstan den 2—2, 2—5,'3—7 en 4—9 ZAALHANDBAL verdiend weglopen naar een comfortabele ruststand van 610. Toen de Geleense ploeg direct na de veldwisse- ling haar voorsprong tot 611 vergrootte, leek een ruime ne derlaag voor de Voorhoutsen in het verschiet. Foreholte, dat nu duidelijk haar draai weer had gevonden (wellicht mede door de wissel van Carla van der Zalm in het Voorhoutse doel), kwam echter geweldig terug. Tot enthousiasme van de Voorhoutse supporters- schare werd de achterstand doelpunt na doelpunt ingelo pen, om met nog zo'n vijf mi nuten te gaan zelfs geheel te worden genivelleerd, 1313. In de spannende slotfase leek Foreholte dan toch nog aan het langste eind te zullen gaan trekken, toen Hannie Boskamp Foreholte op 1413 bracht en Karin Zonneveld even later voor de vijftiende „treffer" zorgde. Het arbitrale duo, dat in de slotfase duidelijk van slag af was, keurde het doelpunt van Karin echter af en keurde op de valreep een cirkeldoel- punt vail V en L goed, waar door het uiteindelijk toch nog een puntendeling werd, 14 14. De score van Foreholte werd verzorgd door: Nel Geer- llngs 7x, Hannie Boskamp 3x, Annemiek de Bruyn, Marian Mens, Karin Zonneveld en Elly Hoek. OASE speelde tegen De Tref fers een teleurstellende partij. Zowel in offensief als defensief opzicht kwamen de Alkemade- se dames geen moment tot hun normale niveau. De Tref fers had in feite dan ook een ongedacht probleemloze dag. Alleen in de beginfase van de tweede speelperiode (de eerste rondgang was afgesloten met een 53 voorsprong voor De Treffers) vlamde OASE even op, doch het vuur was weer gauw uit, waardoor De Treffers ongehinderd kon doordrukken naar een 128 eindstand. Ver antwoordelijk voor de Alkema- dese score waren: Helma Stig- ter 3x, Margret Brugman 2x, Marian van der Geest, Gerrie Hoogenboom en Corrie Strijk. MMO had tegen het tweede team van Quintus een vlotte start. Via 30 liepen de Hoog- madese dames in de beginfase weg naar een 52 voor sprong. Daarna zakte MMO evenwel ver terug (er werd veel te nonchalant gespeeld) waar door Quintus de gelegenheid kreeg de eerdergenoemde achterstand bij rust om te zet ten In een verrassende 5—6 voorsprong. Na de hervatting trok MMO het spel naar zich toe (het „praatje" van trainer- /coach Karei Caron tijdens de rust was daar duidelijk debet aan). Met nu doordacht spel werd Quintus via 7—7 en 9—7 naar een achterstand van 11 8 gespeeld. In de slotfase ver zuimde MMO echter definitief door te drukken, in plaats daarvan gingen de Hoogmade- se dames onnodig in de fout, met als gevolg dat Quintus, mede door de lankmoedige houding van de arbitrage, uit eindelijk toch nog naast MMO wist te komen: 11—11. De doelpunten van MMO werden gescoord door: Connie Eist- geest 3x, Ellie van Leeuwen 2x, Helma Volwater 2x, Gerrie van der Meer 2x. Connie Dissel dorp en Leidy Vink. In de afdelings tweede klasse won Northa het streekduel te gen het Wassenaarse Olympia met 9—12. Bij rust hadden de Noordwijkerhoutse dames al een voorsprong van 51. In de parallelklasse kon HVV70 het niet bolwerken tegen de reserves van Hercules. Na een 84 ruststand werd het een 148 nederlaag voor de Voor schotense formatie. Heren Olga/Saturnus speetde tegen Actief beneden z'n niveau. Vooral in defensief opzicht tastte de.Leidse ploeg herhaal- deijk mis. Liefst acht Rotter damse treffers kwamen voort uit een break-out. Saturnus heeft zijn opponent geen mo ment kunnen bedreigen, inte gendeel, de Leidenaars moes ten alle zeilen bijzetten om niet nog ruimer te worden afge troefd. Via een 105 ruststand drukte Actief in de tweede rondgang verdiend door naar een 2110 eindstand. Satur- nusspeler John van der Smir- ren moest een rode kaart in casseren, omdat hij z'n tegen stander op een klap tracteer- de, overigens nadat deze hem in z'n vinger had gebeten Olympia boekte een zege van 16—12 op de reserves van EDH. Bij rust hadden de Was- senaarders een 65 voor sprong. Northa trok na een matig duel met 21—17 aan het kortste eind tegen het vierde team van Olga/Saturnus. De Leidse veteranen hadden bij rust een voorsprong van 11— OASE tenslotte ondervond geen noemenswaardige tegen stand van Quintus 7. Via 11—9 bij rust werd het een ruime 2612 overwinning voor Jos Stigter c.s.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13