3 Voorkeur voor combinatie dorpshuis met bibliotheek AANTAL ONGEVALLEN IN LISSE AFGENOMEN REGI0(J0UR)NAAL Koorzanger geh uldigd Creatief-in Leimuiden geslaagd evenement REGIOLEIDSE COURANT MAANDAG 4 JANUARI 1982 PAGIN/fr Kappen (1) pi. Op last van de gemeente zijn S'bomen in de nabijheid? van de Hazerswoudse Jacob Reviusstraat gekapt. Eei^a daad, die door enkele bewoners van deze straat met\e lede ogen werd aangezien. Eén van hen, Liesbeth deró Ruiter, besloot actie te ondernemen. Met een sjaalie bond zij zich aan één van de te vellen bomen vast. Dal i, hield zij een half uur vol. En met succes. De 'boom- met-vrouw' werd ongemoeid gelaten. Fier bleef de een- u ling tussen de resten van zijn vier afgehouwen soortge^n noten overeind. Maar niet lang. De volgende dag hoorde den de bewoners van de Jacob Reviusstraat een bromy mend geluid. Nog voor zij precies wisten wie of wafo dat lawaai voortbracht, was de enig overgebleven*si boom al door de gemeentelijke motorzaag geveld. Kappen (2) [j 'Een onbegrijpelijk zaak', vindt de bewoner van Jacob Re viusstraat 46. Volgens hem stonden de bomen al vijf jaar op de nominatie om gekapt te worden De gemeente zag het kwintet namelijk als een bedreiging voor de in de di recte nabijheid gelegen schuren. De tot onder de schurenl reikende wortels van de bomen zouden de bouwsels schade' aandoen. Een scheur in één van de schuren zou die ge meen telijke gedachtegang rechtvaardigen. 'Kappen diej handel', zo oordeelde men derhalve. Maar zo simpel ging dat niet De bewoners produceerden een bezwaarschrift.' En nog een. Want de volgens hen is de scheur het gevolg van een verzakte fundering. Kappen (3) Het mag echter niet meer baten. Vooruitlopend op dew uitspraak heeft de gemeente reeds gehandeld. Gekapt. 1 De bewoners van de Jacob Reviustraat kijken nu uit op 5 iets boven de grond uitstekende stronken. Of er nieuwe bomen met kleinere wortels voor in de plaats komen, is nog niet bekend. 'We zullen wel een Japanse Kers of zoiets voor onze neus krijgen', zo verzucht de bewoner van nummer 46. EHBO-Lisse f De EHBO-ers van de afdeling Lisse gaan er in het nieuwe,J jaar weer flink tegeaan. Dinsdagavond komen de begin ners om acht uur weer bijeen in gebouw Salvatori, terwijl woensdagavond de gevorderden zich weer over de lesstoi gaan buigen in hetzelfde gebouw en op dezelfde tijd. Ach ter de schermen werkt de afdeling al voorzichtig aan da. voorbereidingen voor het 50-jarig jubileum dat in 1983 ge+L vierd zal worden. Wim de Boer Jtl Het werk van de Leidse amateurschilder Wim de Boer 1 is tot 11 januari te zien in de Muzenhof in Leiderdorp.e Vijf jaar geleden begon hij thuis te schilderen. Vervol-kv gens deed hij een jaar lang de cursus stilleven schilde ren bij K&O en momenteel volgt hij een cursus model-P tekenen bij Ars. Hij tracht zijn gedachtenwereld metOA kleur uit te beelden, waardoor zijn werk een surrealis-vz tische ondertoon heeft. De tentoonstelling is dagelijkset van 10.00 tot 23.00 uur geopend en zondags van 14.00 tot oz 22.00 uur. Kerstboomverbranding De kerstbomen van Lisserbroek worden woensdag om half\ zeven 's avonds verbrand. De bomen kunnen vanaf vier uur worden ingeleverd. In Lisse gebeurt de verbranding van de bomen op zaterdag 9 januari. De Stichting Vakan-lei tievreugd zal het grote vuur om vijf uur ontsteken op het d; terrein aan de Ruishornlaan tegenover De Poeleway. De™ bomen kunnen tussen vier en vijf uur daar worden ingele-f*11 verd. Tussen kwart over drie en half vier kunnen ze wor-dt den gebracht bij de brug over de Leidsevaart en tussen d< half vier en kwart over vier bij de speeltuin Kindervreugdde in De Engel. Voor elke ingeleverde boom wordt een toe- 1 gangskaart voor de filmvoorstelling van 13 januari worderéer gegeven. -Ir Nieuwjaarsreceptie (1) De gemeente Alkemade houdt vanavond nieuwjaarsre-Jl ceptie. Dat gebeurt tussen 20.30 en 22.00 uur in het ge meentehuis. Nieuwjaarsreceptie (2) Het gemeentebestuur van Zoeterwoude houdt vanavond, vanaf zeven uur een nieuwjaarsreceptie in het gemeente huis. Met name degenen die zich kort geleden in Zoeter woude hebben gevestigd zijn van harte welkom. Oliebollenactie De oliebollenactie die door de G.J.V. Inmanuel ten bate van Polen is gehouden, is een succes geworden. Door de leden van de vereniging werden 6.500 oliebol len en appelflappen gebakken. Na aftrek van de on-" kosten was er een bedrag van f 2.900,- over. Extra geld ne voor jeugd ~osi activiteiten^ onzeker >g HAZERSWOUDE Het ?e' er niet naar uit dat het b meentebestuur van Hazege woude vijfduizend gulden j tra beschikbaar zal steljf^ voor activiteiten van jeugd; jongeren. Burgemeester L wethouders zegden dit bedr' toe onder de voorwaarde k— er tijdens de jaarwisseli "r geen noemenswaardige sch. zou worden toegebracht J gemeentelijke eigendomme/ Het lijkt erop dat juist de t zegging van het college vandalisme heeft aangewi kerd. Niet alleen in Haze woude-dorp liep het imrm^ deze keer (traditiegetrov welhaast) uit de hand, ook i de Rijndijk was het nu, in, genstelling tot voorgaar jaarwisselingen, een ben Voor enkele duizenden g0 dens schade werd bijvoorbeV- toegebracht aan het gebo van de Onze Lieve Vrouw y Banneuxschool, waar vele men werden kapot gegoMF Ook de glascontainers en telefooncel moesten het o gelden. i In de kerstvakantie is de pP*c tie trouwens ook geconfrjtiei teerd met een zaak die zichrler speelde op de algemene ker graafplaats. Op meer dan \T tien graven werden in del' riode dat er nog sneeuw woorden in de sneeuw aarfn bracht, die als aanstootgevj kunnen worden beschou^bi Aan de voetafdrukken te delen moeten jongeren een jaar of vijftien deze I schutting) woorden hebben^ schreven. Nieuwkoop's zevende eeuwfeest begonnen De kop is eraf. De fes-, tiviteiten rond het ze venhonderd jarig be staan van Nieuwkoop zijn zaterdag begon nen. Ondanks de af en toe druilerige regen viel er zaterdag van al les te beieven. Vooral het Reghthuysplein bruiste van activiteiten, waaronder poppen kast, wagenspelen en een optreden van mu ziekvereniging Eensge zind. Maar ook voor het feestvierende ze ven eeuwen oude Nieuwkoop was het nieuwe jaar begonnen en de gewoonte wil, dat de gemeente dan een nieuwjaarsreceptie houdt. Dat gebeurde dan ook, maar geheel in stijl. Het college had zich in fraaie middel eeuwse kledij gestoken en schudde de Nieuw- kopers ouderwets ferm de hand. Werkgroep „De Alkeburcht" in eindrapport: ALKEMADE De werk groep, die ingesteld is om de toekomst van „De Al keburcht" als dorpshuis met of zonder bibliotheek zeker te stellen, heeft thans een voorlopig eind rapport ingediend. In dit rapport adviseert de werkgroep aan het Alke- burchtbestuur om zo spoe dig mogelijk in overleg te treden met burgemeester en wethouders; hierbij dient het onderhavige rapport als onderhande lingsbasis genomen te worden. Het advies van de werkgroep komt erop neer dat een combinatie van dorpshuis en biblio theek als meest wenselijk naar voren is gekomen. De besprekingen van de werk groep, onder leiding van oud- wethouder Wagenaar staan thans op een laag pitje, nadat men de afgelopen vier maan den bijzonder frequent verga derd heeft. Zoals bekend is een snelle oplossing voor de problemen noodzakelijk omdat de bibliotheek aan een tijdsli miet gebonden is. Allerlei sub sidies voor de bibliotheek ver vallen namelijk per 1 januari 1984. De werkgroep was met het uitzoeken en onderzoeken van alle mogelijkheden al zo danig ver gevorderd dat men kwam op het vlak van bouw technische en juridische conse quenties. Dit vond men het moment om haar rapport aan het Alkeburchtbestuur aan te bieden opdat dit bestuur eerst met het Alkemadese College van b en w de inmiddels inge slagen weg zou kunnen be spreken. Een voorlopige ge- dachtenwisseling met b en w zou kunnen uitwijzen of de combinatie dorpshuis-biblio theek ook de noodzakelijke in stemming heeft van het ge meentebestuur. Volgens Loek Koek, voorzitter van het Alkeburchtbestuur is een samengaan van het dorps huis met de bibliotheek de meest ideale oplossing voor de financiële problemen van „De Alkeburcht". Een en ander zal een vrij rigoureuze verbou wing betekenen, waardoor het gemeenschapscentrum binnen haalbare financiële grenzen zou kunnen worden aangepast aan de eisen des tijds. De inde ling van het thans uit twee etages bestaand dorpshuis is lastig en hokkerig. De toegang dient verbeterd te worden voor met name invaliden. Het gebouw hoort een invaliden toilet en extra bergruimte te krijgen. De toneelaccommoda tie moet hoognodig verbeterd worden en het gebouw in zijn geheel heeft een flinke op knapbeurt nodig. Zoals de plannen er thans uitzien zal het dorpshuis op de bovenver dieping gehuisvest worden; aanbouw van ongeveer 400 vierkante meter wordt dan noodzakelijk. Afhankelijk van de beschikba re financiën zal „De Alke burcht" waarschijnlijk dit jaar nog uitgebreid worden. De toekomstige bibliotheek mag 600 a 700 vierkante meter in één laag beslaan. Voor de bouw en inrichting van de bi bliotheek stelt de rijksover heid ongeveer 1,2 miljoen gul den beschikbaar. Het Alke burchtbestuur heeft goede hoop dat het dorpshuis een graantje van de beschikbare bibliotheeksubsidies zal kun nen meepikken. Waar het overige geld voor de verbou wing van het dorpshuis van daan moet komen is voorals nog voor alle betrokkenen de grote vraag. Binnenkort gaat men besprekingen voeren met de Alkemadese burgemeester en wethouders waarna men naar verwachting financiële armslag zal krijgen. dingsweg (Laan van Rijcke- vorsel-Gladiolenstrtaat- Oranjelaan) 37 ongevallen geregistreerd. De meeste on gevallen hadden plaats op de Heereweg (91). Op de Ach terweg hadden 13 ongevallen plaats. In de Bloemenbuurt 12, in de Componistenbuurt 10 en in het centrum van het dorp 18. Op de Kanaalstraat kwamen 20 aanrijdingen voor, in de Oranjebuurt 22 en op de Ruishornlaan 16. De Stationsweg staat met 29 on gevallen in de statistiek ver meld, de Westerdreef met 12 en in de Zeeheldenbuurt vonden er 10 plaats. Bes en Dorsman winnen open klaverjas- toernooi HAZERSWOUDE Gerard Bes en Winus Dorsman zijn winnaar geworden van het open klaverjaskampioenschap van Hazerswoude. Na vier ronden van telkens zestien „giftjes" bleken de Hazerswou- denaren de meeste punten (rond de 7800) te hebben ge scoord. Zo'n vierhonderd personen (tweehonderd ploegen) deden mee aan dit klaverjastoernooi, dat werd georganiseerd door de tafeltennisvereniging Avanti. De organisatoren moesten overigens enkele tientallen anderen naar huis sturen, omdat er niet meer personen in de speelzaal van Avanti konden worden onder gebracht. Overigens, de spelers en speelsters kwamen niet al leen uit „eigen" Hazerswoude, maar ook uit de wijde omge ving. Roelofarendsveen, waar de „open Hazerswoudse titel" vorig jaar naar toe ging, was met name goed vertegenwoor digd op dit kaartspektakel. LEIMUIDEN De dit weekein de in het Spant gehouden Crea- tief-in is een succes geworden. Zo'n 650 belangstellenden trok ken naar het gebouw aan de Larikslaan om de door inwoners van Leimuiden en Rijnsaterwou- de vervaardigde kunstwerken te bekijken. De organiserende Cul- terele Commissie ziet in het suc ces aanleiding om in de nabije toekomst opnieuw een dergelijke „expositie-voor-en-door-de-inwo- ners" te houden. Het idee voor het houden van een dergelijke tentoonstelling is overigens niet afkomstig van de' Culturele Commissie. Reeds in april van het afgelopen jaar stel de een aantal 'artistieke' inwo ners van Leimuiden op particu lier initiatief zijn werken ten toon in Het Spant. De Culturele Commissie haakte daarop in en zette een twee dagen durende ex positie op poten. De tentoonstel ling werd zaterdag geopend door Leimuiden's burgemeester G.J. van der Kroft. De bijeengebrach te 26 inzendingen waren zeer uit eenlopend van aard. Zo waren er pentekeningen, schilderijen, pop pen, beeldjes, brooddeegfiguren en foto's te bewonderen. Ook werden demonstraties batikken, boetseren, brooddeegfiguren ma- ,ken en kantklossen gegeven Burgemeester G. van der Kroft (links) In 't Spant tijdens de opening van de tentoonstelling. Valkenburg haalt de drieduizend VALKENBURG Nog net voor de jaarwisseling heeft de 3000- ste inwoner zijn intrede in Valkenburg gedaan. Dit betekent dat Valkenburg de gemeenteraad mag uitbreiden van zeven naar elf leden. Een en ander deelde burgemeester Van 't Wout mee op de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur. Op grond van de laatst gehouden verkiezingen zouden deze elf zetels als volgt worden verdeeld: CDA: 6, VVD: 2, PvdA/PPR: 2 en GPV: 1. Na de gemeenteraadsverkiezingen zullen er overi gens in ieder geval twee andere gezichten achter de collegetafel te zien zijn. Zowel Jac. Schipper en J. van der Meij, beide wet houders voor het CDA, hebben te kennen gegeven zich niet meer beschikbaar te stellen voor een nieuwe raadsperiode. Dam- en schaaktoernooi ZOETERWOUDE De heer S. J. van der Salm is gisteren ge huldigd vanwege het feit dat hij veertig jaar lid is van het paro chieel zangkoor van de Sint Jans Kerk te Zoeterwoude-dorp., Met een plechtige Hoogmis in de dekenale kerk, een geanimeer de receptie in Don Bosco en een feestavond in buurthuis „De Weipoort" is het kooijubileum gevierd. Als 22-jarige legde de heer Simon van der Salm destijds met goed gevolg het toelatings-examen af. Dat was een test tegeno ver een comité van drie mensen, waaronder de toenmalige diri gent C.H. de Boer, die hun sporen op koorgebied al hadden ver diend. Op 1 januari 1942 trad de heer Van der Salm toe tot het kerkkoor. Dat betekende wekelijks naar'de repetitie-avond, zon dags zingen tijdens de hoogmis en regelmatig acte de presence geven bij rouw- en trouwdiensten. Zelden liet de heer Van der Salm verstek gaan; altijd kon een beroep op hem worden ge daan. Als blijk van waardering voor deze trouw is hem de bis schoppelijke onderscheiding „Sint Gregorius" uitgereikt. Dat ge beurde door de heer J.J. Baart, voorzitter van het parochiebe stuur. De jubilerende S.J. van der Salm staat overigens niet alleen in het koor. Onder de 33 leden o.a. ook zijn echtgenote, twee doch ters en zoon. De heer Van der Salm begon onder leiding van dirigent C.H. de Boer en organist J. Dobbe. In de loop der jaren zong hij onder leiding van J. Schouten, B. Wesseling, C. Noor- dam en thans onder F. Wesseling terwijl het orgel wordt be speeld door N. Berg. LISSE In totaal is het aantal ongevallen in Lisse vergeleken met 1980 iets afgenomen. In 1980 wer den 410 ongevallen gere gistreerd tegen 358 in het afgelopen jaar. Het aantal ongevallen met dodelijke afloop is evenwel toegeno men namelijk van 1 in 1980 naar 3 in 1981. Het aantal lichtgewonden ten gevolgde van diverse on gevallen nam iets af en bedroeg het afgelopen jaar 56 tegen 64 in 1980 en het aantal ernstig gewonden was 20 (in 1980: 21). In belangerijke mate is het aantal doorrijdingen na qen aanrijding teruggelopen na melijk van 101 in 1980 naar 67 het afgelopen jaar. Het grootste aantal aanrijdingen had plaats als gevolg van een voorrangkwestie. Elf maal was er een aanrijding na een inhaalmanoeuvre, 29 maal bij het veranderen van rich ting, 26 maal bij onvoldoende afstand houden en 31 eenzij dige ongevallen. Twee van de drie ongevallen met dodelijke afloop gebeur den op de Oranjelaan (de derde op de Loosterweg). In totaal werden op de omlei- ZOETERWOUDE In de kerstvakantie streed de jeugd van dë Zoeterwoudse lagere scholen om de dam- en schaaktitels. Hoewel de op komst niet bijster groot was deden de jongens en meisjes toch hun uiterste best tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. Er waren diverse spannende partijen die van de jeugd een uiterste concentratie vroegen. Na het opmaken van de balans mocht Piet Zwetsloot zich la ten huldigen als damkam- pioen. Hij ontving de medaille en de wisselbeker. Als tweede dammer klasseerde zich Wilco de Vlieger. Een verrassing viel te noteren bij het schaken. Dirk Meijer, die ondanks zijn jeugdige leef tijd al een flinke reputatie heeft opgebouwd, moest zijn meerdere erkennen in Ciska Hoogeveen die daarmede als trotse winnares de beker in ontvangst mocht nemen. Na het scholierentoernooi speelde „Ome Jaap" van Leeuwen nog een schaaksi- multaan. Al zijn tegenstanders werden op verlies getrakteerd.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4