1 Bijzondere filatelistische attractie inNoordwijkse sporthal Oliebollenactie Sint Jans Fanfare Nieuwbouw De Sater gaat 1,4 miljoen gulden kosten blijft lokken Sensationele brandweeroefening REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 29 DECEMBER 1981 PAGI1 Noordwijk beperkt afsteken vuurwerk NOORDWIJK Paal en perk wordt er in Noordwijk gesteld aan het afsteken van vuur werk. Het knallend spul mag tussen oude jaarsavond negen uur en nieuwjaarsmorgen twee uur worden afge stoken. Op een voor stel van het VVD- raadslid Rubbingh, ge steund door het CDA (Alkemade) en PvdA (Schaap) zijn echter aan het afsteken nog extra voorwaarden verbonden. Het is nu ook verboden, binnen de genoemde uren. vuurwerk af te steken op plaatsen waar dat schade, hinder of ernstige overlast kan veroorzaken. Als voorbeeld van dit soort si tuaties werden door Rub bingh genoemd het afste ken van vuurwerk op een promenade of in passages, in portieken, in voor pu bliek toegankelijke ruim ten en binnen een afstand van 150 meter van een pand met een dak van riet Burgemeester Bonnike voelde niet veel voor der gelijke beperkingen, om dat dat zou betekenen dat in gebieden als De Zuid of het Breloftpark geen vuurwerk meer mag wor den afgestoken, omdat daar veel villa's met rieten daken staan. De burge meester beriep zich hierbij op het advies van de poli tie, die bij dergelijke be perkingen problemen ver wacht bij de controle. Na steun van de CDA- en PvdA-fractie is het voor stel met algemene stem men aanvaard. NOORDWIJK De Northgo-sporthal aan de Duinwetering is tot en met woensdag het filate listisch centrum voor de honderden postzegelver zamelaars uit dorp en re gio. De Noordwijkse Vere niging van Postzegelver zamelaars en de plaatselij-, ke afdeling van de Inter nationale Vereniging Phi- latelica vieren beide een lustrum in haar bestaan en ter gelegenheid van dit feit hebben zij in de sport hal gezamenlijk een ten toonstelling ingericht on der de naam „Nophilex '81". Met het doorknippen van een lint verrichtte burgemeester mr. J. A. Bonnike gistermiddag de opening. Deze expositie is voor de fila telie van grote propagandisti sche waarde. Hier geen goud gerande collecties, waarnaar zelfs geroutineerde verzame laars slechts likkebaardend kunnen kijken, maar verza melingen, die door gewone fi latelisten met noeste vlijt en grote zorg zijn bijeengegaard. „Hier ziet men dingen, die men zelf kan aanpakken", al dus de heer Schaefer, hoofdbe stuurder van de landelijke or ganisatie van Philatelica, die in z'n- felicitatiespeech een pleidooi voerde voor het crea tief postzegelverzamelen. Een bloemlezing uit de geëx poseerde collecties geeft een beeld van hetgeen op de „Nop hilex '81" te bewonderen valt: Nederland van 18521940, nummerafstempelingen, het Huis van Oranje op Neder landse postzegels, tandingva- riëteiten, alle doorlopers van Nederland, randverschijnse len, voor-filatelistische stuk ken. de eerste emissie Neder land, alsmede een sublieme ge specialiseerde verzameling van de Nederlandse automaat boekjes. Europa is onder meer vertegenwoordigd met collec ties van Duitsland. Engeland, Frankrijk, de eilanden Man, Guernsey en Jersey, Zwitser land, Luxemburg, het Vati- caan en Verenigd Europa. Verder vindt men op de „Nop hilex '81" vrijwel complete verzamelingen van Papua, Nieuw-Guinea en Indonesië, en collecties van Australië, Ca nada en USA. Een ruime plaats is ingeruimd voor thematische onderwer pen, als Flora en Fauna. Anti- Malaria, het Paard, Muziek op postzegels, Ons Dagelijks Brood, Zeppelin-post en derge lijke. In een tiental kavels krijgt de jeugd gelegenheid om haar vorderingen op filatelis tisch gebied te laten zien. In een „Ere-Hof" van de expo sitie vallen drie thematische verzamelingen te bewonderen, te weten „Paarden", „Sche pen" en het religieuse motief „Christus de Heer". Voorts vindt de historische collectie 1852-1872 een plaats in de loge van „Nophilex '81". Vandaag is de tentoonstelling geopend tot tien uur en mor gen van tien tot vijf uur. Burgemeester Bonnike verricht de opening. VOOR NIEUWE UNIFORMEN ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse Sint Jans fanfare wil het tachtigja rig bestaan in oktober 1983 is het zo ver graag vieren, gestoken in een nieuw uniform. Daarom is ruim tevoren een unifor mencomité gevormd dat door middel van allerlei acties geld tracht in te za melen. Eén daarvan is de oliebollenactie op oudiaar. In de afgelopen weken hebben leden van de fanfare folders verspreid met daaraan ver bonden de mogelijkheid olie bollen en appelbeignets te be stellen. Daarvan is door de be woners van Zoeterwoude goed gebruik gemaakt. Degenen die om welke reden dan ook niet in de gelegenheid waren hun bestelling op te geven, krijgen alsnog de kans daartoe. Een telefoontje naar Ans de Rid der, telefoon 2790, is voldoen de om de heerlijke bollen en/of beignets op de laatste dag van dit jaar thuis bezorgd te krijgen. Tot en met woens dagavond kunnen bestellingen worden gedaan. Het unifor mencomité heeft inmiddels al zo'n twintigduizend gulden in gezameld. Er zijn oude unifor men verkocht, in de zomer maanden is een muzikale rondgang gehouden met huis- aan-huis-collecte (opbrengst vier mille), uit het „Kasteel fonds" heeft de Sint Jans fan fare 5.000,ontvangen, ter wijl de heer Kasteel tijdens het laatste winjerconcert in 't Centrum nog eens tweedui zend gulden extra schonk. Voorts worden regelmatig dis- co-avonden gehouden, zater dag 2 januari om acht uur zal met medewerking van Ameri can Sound opnieuw een disco plaatsvinden in 't Centrum. Het ligt in de bedoeling vol gend jaar tevens bingo-avon den te houden. De begroting voor de nieuwe uniformen er dienen er ruim vijftig te worden aangeschaft beloopt een bedrag van 55.000, Zo'n 36% daarvan is inmiddels in bezit van het uniformenco- Nieuwjaarsfeest H 'J De Voorschotense Lindehoeve houdt in de nacht van december op 1 januari een nieuwjaarsfeest De Lint hoeve is vanaf een uur open. Het festijn duurt tot vit uur. Toegangskaarten kosten vijf gulden. Leden betj len twee gulden vijftig. Nieuwjaarsreceptie (1) Het gemeentebestuur van Sassenheim houdt op de eersj dag van het nieuwe jaar zoals gebruikelijk een nieuwjaars receptie. Tussen vijf uur en half zeven kan de burgenpl voor het uitwisselen van wensen terecht op het gemeen ti4 huis. Burgemeester Kret zal om ongeveer half zes eefep nieuwjaarstoespraak houden. jb F Nieuwjaarsreceptie (2) I" In De Voorhof aan de Bondstraat in Lisse houdt hièy gemeentebestuur zaterdag een nieuwjaarsreceptie. Pa)rs ticulieren en besturen van verenigingen zijn (usseP vier en vijf uur daar van harte welkom. ee Kerstbomen 1» De Noordwijkse brandweer organiseert ook dit jaar wei^ de traditionele kerstboomverbranding. Dat gebeurt 2 jamj s ari om vijf uur op het terrein naast het Bollen bad. De bij men kunnen diezelfde dag vanaf tien uur gebracht wordeL, op verschillende verzamelpunten, te weten bij het zweni t bad. het plein achter de Northgohal. naast de Christus A'<Le ningschool aan de Iioogwakersboschstraat en op de Dr. Hit^ driaan van Neslaan bij de Boekerslootlaan. Kinderen, d\L een kerstboom inleveren, krijgen daarvoor een gratis l±r dat kans geeft op een waardebon. Verder zijn er voor ai. jeugd ritjes te maken met een brandweerwagen. De trelL, king van de loting gebeurt vlak voor de verbranding vajp, de kerstbomen. L Nieuwjaarsborrel De Stichting Kulturele Aktiviteiten Noord wijfh (SKAN) opent zondagmiddag het nieuwe seizoen m& i een nieuwjaarsborrel. Iedereen wordt daartoe om drijf uur verwacht in 'Duin en Dal' bij de SKAN Boulevaitli Dixie Club. The Hot Frogs treden daar op met als s<jh list de saxofonist Piet le Blanc. de toegang is gratis.hd i< Kindervoorstelling l' Alle Noordwijkse kinderen van 6 tot 11 jaar zijn zondag^ middag van harte welkom in het Lidotheater voor een sp?", ciaal programma van de Noordwijkse clowns Poki, Pico er meneer Jan. De voorstelling begint om half vier en kaar tjes kosten 3 gulden 50 (SKAN-begunstigers 2 gulden 5flj, De clowns brengen hoogtepunten uit 'Is het nou eindelijf. eens stil boven' en 'Getsie...een kwal'. De drie clowns (Ja? Brandsma, Ton Donker en Pieter c/e Jong) hebben al eeii"| der bij Skan opgetreden. Na enkele programma 's voor kin deren op de Dr.mr. Willem van den Berghstichting, waai? voor zij werken, zijn zij meer algemen produkties gaan ma, ken. r n< 7De Gladde Ijzers9 ut k Prikslecdeclub 'De Gladde IJzers' uit Nieuwe Wetering houdt zondag 3 januari in samenwerking met IJsclu\{ Kagermeer en Priksleedeclub S.J.S. uit Warmenhuizijn districtskampioenschappen priksleeën. Dit alles in hlf,tc kader van het jubileum van de Nieuwe Wetering, club. Cursus Engels Inwoners van Zoeterwoude. die zich de Engelse taal eigt 'j' willen maken, kunnen een cursus Engels voor beginne gaan volgen. De eerste les van deze uit 20 lessen bestaanc cursus wordt maandag 11 januari gegeven in 'De Eendt kooi' aan het Kooikerspad in Zoeterwoude. Het cursusgel bedraagt 90 gulden, exclusief studiemateriaal. De lesse worden gegeven door mevrouw Potter. Opgeven bij Kei Pleij, telefoon 071 895052. VIOS Vier leden van de Zoeterwoudse drumband VIOS zij geslaagd voor het diploma 'Majorettenleidster-B'. D geslaagden zijn Korine Blijleven, Conny Borst, Mon que Berg en Ingrid Slagboom. Het examen stond ondt supervisie van de Culturele Raad van Zuid Holland e werd afgenomen in Het Anker in Hazerswoude. Film Stichting Kon takt vertoont vanavond in de SEC-gebou\ de komische film „Un elephant qa trompe énormemeni (in het Nederlands vertaald: „Al is de leugen nog zo snel... De film handelt over de komische verwikkelingen uit ht leven van vier goed geconserveerde veertigers. Centrai staat de verhouding van een rimpelloze overheidsfunctie naris met een aantrekkelijk fotomodel. De filmvoorstellin begint om half negen. De toegangsprijs is vijf gulden. Dam- en schaaktoernooi De Zoeterwoudse lagere schooljeugd kan morgenmii dag deelnemen aan een dam- en schaaktoernooi in On Huis aan het Kosterspad. De jeugdraad houdt hierme een traditie in ere want ook in voorgaande jaren kor den de jongens en meisjes tijdens de kerstvakanti deelnemen aan dit denksportgebeuren. De wedstrijde beginnen om twee uur. Het is zinvol eigen stukke, mee te brengen. De jeugdraad heeft wel een aantal bot den, damstenen en schaakstukken maar bij een flink animo van de jeugd is de voorraad toch snel uitgeput IJS De ingevallen dooi weerH er de ijsliefhebbers er gi ren (nog) niet van de glé ijzers onder te binden.' plassen in de regio wor nog altijd druk bevolkt schaatsers, sleeërs en ijs Iers. Met name de Braas is in trek bij deze laatste tegorie. Gistermiddag vii er zo'n 30 zeiltjes waar té men. Sleetjes met een ijssurfers, antieke en hy| moderne 'vaartuigen*. H snelheden (120 kilometer uur is mogelijk) werder door de matige windkr niet gehaald. Onderl wedstrijden in de D.N.-kli leverden de volgende naars op: 1. Fred Wei man, 2. Piet Wesselmar Fred Imhoff. De oefening trok honderden belangstellenden. NIEUWE WETERING/ROELOFARENDSVEEN Een uitslaande brand in de woningen Viadukt 2 en 3 op de grens van Roelofarendsveen en Nieuwe Wete ring brak gisteravond rond half negen uit. Twee auto mobilisten schrokken bij het zien van het vuur zodanig dat een aanrijding plaats vond, waarvan lichamelijk letsel een van de gevolgen was. Binnen vier minuten was de eerste brandweerwagen van de Alkemadese brandweer op de plek des onheils aanwezig. Hoewel het hier een gecombineerde brandweer-EH.B.O.-oefe- ning betrof, werkten alle uitgerukte hulpverleners als razenden om te redden wat er te redden viel. De blusgroep Roelofarendsveen rukte uit met twee brandweer auto's, Rijpwetering en De Kaag ieder met één. Om de slachtof fers uit de auto's te bevrijden werd gebruik gemaakt van de al lernieuwste hulpverleningsmaterialen: een hydraulische red- dingsschaar, een spreidvijzel en een voetpomp, alle aangesloten op een aggregaat. Een groep opgetrommelde E.H.B.O.'ers ver zorgde de gewonden en de bewoners van de huisjes die een shock opgelopen zouden hebben. Een bergingsbedrijf was super snel ter plaatse om de autowrakken af te voeren en de brand weer werkte tot ver over twaalven 's nachts om het weer op laaien van het vuur te voorkomen. Aan deze groots opgezette oefening deden veertig brandweerlie den mee, voorts tien E.H.B.O.'ers en vijf slachtoffers (Lotus groep) en ,de Rijkspolitie (om het verkeer op de Rijks- en Pro vinciale weg te regelen en in de gaten te houden). Openbare Werken zag kans binnen een mum van tijd aanwezig te zijn voor het plaatsen van dranghekken om enige honderden be langstellende toeschouwers op een afstand te houden. „Dankzij de inzet van alle betrokkenen (en een goede windrichting) is de hele sensationele aktie voorspoedig verlopen", aldus de heren Dekker en Vesseur, organisatoren van de grootscheepse oefe ning. Overval op benzine station KATWIJK Bij een overval op een benzinestation is gistera vond bijna 400. gulden buitgemaakt. Twee jongemannen van on geveer 17 jaar stapten iets na acht uur het benzinestation aan de provinciale weg richting Valkenburg binnen. Zij droegen nylon kousen over het hoofd en vroegen de pompbe diende om geld terwijl zij hem met een klein zwart voorwerp bedreigden. Uit de kassa haalden zij de buit en prompt daarop kozen zij het hazenpad. Het politie-onderzoek naar de daders is in volle gang. LEIDSCHENDAM De nieuwbouw van het jonge rencentrum „De Sater" op de hoek van de Bachlaan, Kon. Julianaweg en Oude Trambaan gaat 1.412.000 gulden kosten. De ge meenteraad zal in de ver gadering van maandag 11 januari een aanvullend krediet van 1.322.000 gul den worden gevraagd om dat al eerder 90.000 gul den was uitgetrokken als voorbereidingskrediet. Eind 1979 werd voor renovatie of nieuwbouw van het in een honderd jaar oude school ge vestigde centrum nog gedacht aan een bedrag van 660.000 gulden. Uit een schetsontwerp van het architectenbureau Galjé en Van der Spek te Was senaar, opgesteld na samen spraak met betrokkenen en de Stichting Ruimte te Rotter dam, bleek al snel dat dit be drag onvoldoende was. In ja nuari van dit jaar werd een bedrag van 1.2 miljoen als li miet genoemd. Na uitvoerig overleg werd bovendien beslo ten het centrum niet aan de Bachlaan te situeren maar op het braakliggende terrein dat eerst voor een nieuw politie bureau was bedoeld. Onmiddellijk nadat Gedepu teerde Staten straks het raads besluit zal hebben goedge keurd zal de bouw worden aanbesteed. De inbreng van zelfwerkzaamheid wordt ge raamd op 23.000 gulden. Het betreft loonlasten voor het maken van de bar, het aan brengen van keukenkasten, rekken en kasten voor de gar derobe en al het binnenschil- derwerk volgens het door de architect vastgestelde kleuren schema. Als de afmontering van de elektrische installatie ook in zelfwerkzaamheid kan worden uitgevoerd zal nog 20.000 gulden extra kunnen worden bespaard. De hogere kosten worden voor 35.000 gulden mede veroorzaakt door akoestische voorzieningen ten gerieve van de omwonenden. Verder een eerder niet opge nomen entreehal en verbeter de fundering. De totale kosten worden in éénmaal afgeschre ven uit de daarvoor gevormde reserve. De exploitatiekosten worden dan ook geraamd op slechts 18.950 gulden. De ongetwijfeld hogere huur voor het nieuwe gebouw wordt vastgesteld aan de hand van de enige weken geleden verschenen nota ingebruikge- ving accommodaties. De subsi dies voor huisvestingskosten en aktiviteiten zullen even eens moeten worden ver hoogd. De commissie voor jeugd- en sportzaken zal in de bijeenkomst van dinsdag 5 ja nuari advies over het B. en W.-voorstel uitbrengen. Leimuidenaren exposeren LEIMUIDEN Burgemeester G.J. van der Kroft opent za terdag 2 januari de Creatief- inn in Het Spant. De tentoon stelling wordt zaterdag om twaalf uur geopend. De ope ningstijden zijn: zaterdag van een tot vijf uur en van zeven Schuurtje afgebrand TER AAR Een schuurtje aan de Korteraarseweg is gis teravond totaal in as gelegd. Nog onbekend is hoe het vuur is ontstaan en wat de schade is. De brand zorgde voor een flin- in 't Spant tot tien uur. Zondag van een tot zes uur. Deze tentoonstelling is opgezet door de Culturele Raad. Te zien zijn door inwoners van Leimuiden en Rijnsaterwoude vervaardigde poppen, schilde rijen, brooddeegfiguren. ke rookontwikkeling omdat het schuurtje van hout en riet was gemaakt. De brandweer van Ter Aar is nog geruime tijd bezig geweest met het na blussen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4