Leerkrachten en ouders bouwen zelf schoollokaal £erst-in Zoeterwoude ommelig REGIOMOURINAAL REGIOMOURINAAL Ijs-evenementen druk bezocht >F .HERBERG '81" SUCCESVOL Uitbreiding aantal televisiekanalen 'ff! IO LEIDSE COURANT MAANDAG 28 DECEMBER 1981 PAGINA 5 igsvangst in Leiderdorp )ERDORP De Leiderdorpse rijks- ie heeft bij een routinecontrole een huanatransport ontdekt. In totaal p< 40 kilo van deze drug aangetroffen, I en een waarde van ongeveer 130.000 •n vertegenwoordigt. Maandag 21 de- er werd op de rijksweg tijdens een ne-controle een vrachtwagen aange ven. Verborgen in de auto vond men De 26-jarige bestuurder uit en zijn 19-jarige vriendin, een scho- ,[uit Rotterdam, werden aangehouden >el igesloten. Enkele dagen later werd "11-jarige Rotterdammer en een 26-jari- "'iwoner van Gouda aangehouden. De "pitwagen was afkomstig uit Amster- Men wilde de drugs naar Engeland II jen. Het onderzoek is nog niet afge- n; de politie verwacht nog meer arres- te kunnen verrichten. OEGSTGEEST De Raad van Kerken Oegstgeest orga niseerde gisteren in het ge meentecentrum aan de Lijt- weg een „Herberg '81". Dit in samenwerking met de SJJO. het Zendingshuis, Duinzicht en vele anderen. De zeer tal rijke bezoekers namen de ge hele dag deel aan of genoten van een uitgebreid activitei tenprogramma. Onder meer was er een gezamenlijke maal tijd waaraan door meer dan 300 belangstellenden werd deelgenomen. Verder bestond er veel animo voor een fikse wandeling langs de Oegstgeestse kerkgebouwén. Het „kerkepad" viel bijzonder in de smaak. Ook werd voor lichting gegeven over het „Mis- sissippi-Delta-Project" in Ame rika waar vooral onder de ne gerbevolking veel armoe wordt geleden. Mechanisatie op de ka toenplantages veroorzaakt grote werkloosheid. Lolke Osinga die in opdracht van de Stichting Oecumenische Hulp een bezoek aan het project gebracht heeft wist zijn gehoor zeer te boeien onder meer met een klank beeld. In de andere zalen van het ge meentecentrum waren er voor de jeugd allerlei spelletjes en was er een cineac met veel te kenfilms. In de grote zaal werd opgetreden door een muzieken- semble. Daar was het dat de heer Van der Grient namens de Raad van Kerken een dank woord sprak tot allen die mee gewerkt hebben en hun steentje tot het welslagen hebben bijge dragen. Wil Herr overleden AARLANDERVEEN Op 64-jarige leeftijd, is plotseling de Aarlandervener Will Herr overleden. Will Herr, genoot in de wijde omgeving grote bekendheid, door zijn zeer aktieve toneelspel, wat hij ruim 50 jaar bij verschillende plaatse lijke toneelverenigingen heeft gedaan. Ook was hij grimeur. Bij zijn huldiging, voor 50 jaar amateurtoneel, ontving hij het gouden insigne van het Ne derlands centrum voor amateurtoneel. Ruim 50 jaar was hij lid van de muziekvere niging Door Samenwerking Sterk. Bij zijn gouden jubileum aldaar, ontving hij de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau in zilver. Bij rijvereniging De Viergangruiters was hij bestuurslid. Meer dan 25 jaar had de heer Herr zitting in het bestuur van het Dorpshuis. hapendel" uit ruimteprobleem: )RDWIJK Wat doe ls de negen lokalen je school tot de laatste in gebruik zijn? Als tiende leerkracht dgedwongen met z'n in de aula vertoeft? een verzoek om de >ol te mogen uitbrei- door de overheid dt afgewezen? Als het aar dreigt, dat een van klassen naar een de- dance elders in het moet verhuizen? de pakken neerzitten? n, zeiden het bestuur, de krachten, de ouders en leerlingen van de Scha- iel-school in Boerenburg. bouwen dit lokaal gewoon en weken geleden begon- zij aan dit karwei en daags de kerstvakantie werd de ste hand aan het werk ge- oolleider Opdeweg vertel len en ander over de voor- hiedenis. De ruimtenood de Schapendel-school met ar bijna driehonderd leer- igen leidde na de zomerva- intie tot een onhoudbare si- latie. Voor de klas in de aula lende een andere onderdak te omen, want het was onmoge- jk om in dit open centrum ngs de gang waar iedereen jprbij liep, in alle rust les te Éen. Toen het schoolbestuur He aanvrage tot uitbreiding fop het request had gekre- n, was in eerste instantie gedacht aan een verplaats- r lokaal. De kosten daar- werden geraamd op circa 20.000,- en dit bleek daar- geen haalbare kaart. OOR OVERLADEN PROGRAMMA EN PECH ETERWOUDE De be king van Zoeterwoude eft zich Tweede Kerstdag stekend kunnen vermaken lens de kerst-in in Ons is. Het overladen program- en het feit dat geluidsappa- uur het soms liet afweten ren oorzaak van diverse loonheidsfoutjes. Deson- nks was het toch een ge- lagd evenement. kerst-in stond geheel in het ken van de gehandicapte xiemens. Jammer was het arom dat juist die gehandi- Hoe nu verder? Dat was onge veer drie maanden geleden een punt van samenspraak tussen schoolbestuur, ouder commissie en leerkrachten. In deze bijeenkomt werd het idee geboren om de nieuwbouw zelf uit te voeren. Er werd toen een bouwcommissie ge vormd, waarin vertegenwoor digers van het schoolbestuur, de leerkrachten en de ouder commissie zitting hadden, als mede een tweetal mannen uit het bouwersvak, de heren Beugelsdijk en Zoet. De com missie heeft daarop alle ouders bij elkaar geroepen. Op de be wuste avond, die door een veertigtal mensen werd bijge woond, vertelde de commissie van haar plannen. Iedereen was meteen zeer enthousiast en zegde medewerking toe, al dus Opdeweg. Van toen af kwam de zaak in een stroom versnelling. Voor de uitbrei ding had men een dode hoek op het oog, gelegen aan de noordzijde van het schoolcom plex. Architect Van der Meij, de ontwerper van de „Scha- pendel", gaf z'n fiat aan het nieuwbouwplan op die plek. Bouwkundig tekenaar Bo- gaards - een man uit eigen ge lederen - maakte de bestekte keningen klaar en Van den Berg zegde toe alle materialen te zullen leveren. Op 15 oktober ging de eerste spade de grond in. Beugelsdijk en Zoet hadden de supervisie bij de uitvoering. Alles gebeur de in een strak schema. Ieder een wist z'n taak. Altijd waren er voldoende werkkrachten, ook nooit te veel, zodat men elkaar niet in de weg liep. Centrale figuur in deze organi satie was mevrouw Koek. Zij zorgde ervoor dat de mensen, J Het nieuwe door de ouders gemetselde lokaal. die nodjg waren, werden opge roepen. Daarbij putte zij uit een arbeidspotentieel van vijf en zeventig schoolbestuurders, leerkrachten, ouders en oud- leerlingen. In totaal pleegde zij hiervoor niet minder dan 297 telefoontjes. Spontaan gaven de werkkrachten aan de op roep gehoor. Zij maakten avonden van vijf tot elf uur en zaterdagen van acht tot vier. Een bijzondere vermelding verdient de assistentie van de kleuterschool. Daar lagen alle materialen opgeslagen. „De leidsters hadden recht tot kla gen", zegt Opdeweg, „maar zij hebben het nooit gedaan". Geleerd Na het graafwerk werd de be kisting gestort. De bouw vol trok zich vervolgens in een razendsnel tempo. De stem ming was geweldig. Altijd was er een krat bier om de dorstige kelen te laven. Dat behoort nu eenmaal bij de bouw. „Bij zo'n karwei komt veel meer kijken dan je denkt", deelt de school leider mede. Meester Klaassen, één van de leerkrachten aan de Schapendel-school, is het daarmee roerend eens. „Ik heb er veel van geleerd. Nu weet ik tenminste wat „broodjes" zijn en wat de bouwvakker onder een bekisting verstaan". Klaasen heeft in deze negen weken eelt op de handen ge kregen. Zelfs de raamkozijnen zijn door zijn eigen krachten gemaakt. Met elkaar hebben bestuurders, leerkrachten, ou ders en oud-leerlingen voor hun school, een „dot" geld ver diend. Hoeveel precies is nog niet uitgerekend. De financie ring is een zaak van het schoolbestuur, deelt voorzitter drs. Nipper mede en daarover kan thans nog geen informatie worden verstrekt. Vorige week kwam het nieu we lokaal gereed. Meester Oosterbaan trekt er na de kerstvakantie met z'n acht en twintig leerlingen van de klas combinatie vijf en zes in. „Hier is het mooiste lokaal van de school", aldus schoolleider Opdeweg. Het is het enige lo kaal van het complex dat vol ledig geïsoleerd is en van dub bele beglazing voorzien. In de ruimte is een compleet keu kenblok aangebracht. Erg handig als het nog eens voor handenarbeid zou worden ge bruikt. De bouw is trouwens niet tot het lokaal beperkt ge bleven. Een overgebleven ge deelte van de beschikbare grond is benut voor het bou wen van een „logeerkamer", een weidse benaming voor een nog altijd mankerend vertrek voor de „kortverblijvers", zoals de remedialteacher, de logopediste, de pedagogen en andere functionarissen van de schoolbegeleidingsdienst. Ook de werkers op het gebied van de volksgezondheid kunnen van deze spreekkamer gebruik maken. Verder is het een gele genheid voor apartjes met ou ders en leerlingen. In de gang geven foto's het verloop van de bouw weer. Tijdens een „open huis" konden de ouders met gepaste trots de nieuwe aanwinst, het werk van hun handen bezichtigen. Op 15 ja nuari a.s. wordt de bouw afge rond met een groot feest voor alle medewerkers. capte niet steeds die aandacht kreeg die hij verdiende. Het rolstoeldansen verliep nogal rommelig omdat andere activi teiten gewoon doorgingen en het daarom erg rumoerig was. Te weinig aandacht kreeg ook Theo Versteegen die vanaf het spreekgestoelte de aanwezigen trachtte te informeren over de gehandicapten in de Derde Wereld. Jammer, want het on derwerp was erg boeiend. Na de gezamenlijke broodmaaltijd kwam het avondgebeuren door onder meer storingen aan de apparatuur volledig in de knoop. Het cabaret van huize „De Weipoort" en „Waantoes- tanden" zorgden voor een goe de inbreng gelet op het thema van de kerst-in. Volop spanning was er bij de tafeltenniswedstrijd tussen Sjaak den Eisen en Loek van de Leur. Laatstgenoemde, zit tend in een rolstoel, zegevier de in drie sets. In tijdnood ge komen, viel het optreden van The Sweet Wood Dixie Stom pers in het water. Met énige improvisatie werd de kerst-in toch muzikaal afgesloten. Het rolstoeldansen vormde een onderdeel van het programma. Bestuurswisseling Binnen de Partij van de Arbeid afdeling Alkemade- /Leimuiden heeft een bestuurswisseling plaatsgevon den. Afgetreden zijn voorzitter J. Castelein en secreta ris J.A.M. van IJlden. Hun opvolgers heten J.M.F. van Veen en R. Leijendekker. Eerstgenoemde woont in Roelof arendsveen en de nieuwe secretaris Van Veen woont in Oude Wetering. Meteropname In Voorschoten wordt rond de jaarwisseling de stand van de gas-, water- en electriciteitsmeters opgenomen. Wonin gen Jn Noord Hofland, aan de Leidseweg en in de Krim- wijk zijn het eerst aan de beurt. Daarna volgen Boschgeest, de Dobbewijk, de Bloemenwijk, de Papelaan en de Nassau- wijk. De meters in de Vliet wijk, Adegeest, het centrum. Bijdorp en de Veurseweg worden 31 december en 4 januari opgenomen. Als men niet thuis is, krijgt men een kaart in de Ijus, die ingevuld teruggestuurd kan worden. Degenen die met vakantie zijn, kunnen contact opnemen met de Centrale Boekhouding, telefoon 2141 toestel 225. Bingo-avond De Langeraarse scoutingclub houdt morgen een bingo avond in het eigen clubgebouw 'Welverro'. Het kienge- beuren begint om acht uur. Te winnen zijn onder meer planten, oliebollen en een taart. De eerste bingo-ronde is, evenals de toegang, gratis. De koffie trouwens ook. Film in 'Ut Sloepie' Ter gelegenheid van de kerstvakantie wordt morgen een tekenfilm met als hoofdfiguren Asterix en Obelix gedraaid voor de schooljeugd tot 16 jaar. De voorstelling in de War- mondse sociëteit 'Ut Sloepie' begint om half drie en de toe gangsprijs is twee gulden vijftig, 'sAvonds kunnen oude ren de film 'The Kiss of the Tarantula'gaan zien. De thril ler begint om kwart over acht en de toegangsprijs bedraagt drie gulden vijftig. MAC Rijnland Alpheuse Motor en Automobiel Club Rijnland houdt vanavond een kerstrit. Een oriënteringstocht voor auto- en motorrijders. Start vanaf half acht bij het res taurant van de Rijnstreekhal. Aangrijpend kerstconcert ROELOFARENDSVEEN „Liefdé voor Harmonie". „Vox Laeta" en het kinderkoor van de parochie van Sint Petrus Ban den boden op Tweede Kerstdag 's middags aan de bevolking van Roelofarendsveen het jaarlijkse kerstconcert. Het werd een aan grijpend en indringend muzikaal gebeuren, waarvan meer dan 400 bëlangsiellenden actief getuige waren. De organisatie van het bijna twee uur durende kerstfeest verliep vlekkeloos: het was niet te merken dat de generale repetities onafhankelijk van elkaar gehouden waren. Muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" opende met een goed gebrachte „kerstfantasie", waarvan de aanwezigen het „Wij komen te zamen" uit volle borst meezongen. Vervolgens bracht het vermaarde koor „Vox Laeta" met als solisten Rietje Hoogenboom en Corrie Rotteveel het „Ave Verum" van Mozart, voorts een prachtig kerstlied en het „Gloria" uit de „Kronungs- messe" van Mozart. Ondanks de beperkte akoestische mogelijk heden van de „Petrus Banden„-kerk kwamen alle liederen zeer zuiver over. „Liefde voor Harmonie" speelde een „Interludium" alvorens het grote kinderkoor met enige ontroerende onbekende kerstliedjes in actie kwam. Het muziekprogramma werd onderbroken voor een kerstvoor dracht door Jos van de Waal, waarna „Vox Laeta" de prachtige negro-spiritual „Mary had a baby" ten gehore bracht. Dit werd gevolgd door twee kerstliederen welke mede door solist Wim Hillebrand op indringende wijze gestalte kregen. De viering werd na een Marialied besloten met samenzang, uniek begeleid door „Liefde voor Harmonie". Deze muziekvereniging had tot haar spijt het tien-minuten durende „Jerusalem" moeten laten vervallen om de Kerstviering voor de aanwezige kinderen niet te lang te laten duren. Van „Vox Laeta" kan gezegd worden dat het een goede gedachte is geweest dit jaar iets minder zware mu ziek te brengen. De nu gekozen liederen lagen goed in het ge hoor, hetgeen de aanwezigen duidelijk apprecieerden. Driejaar cel voor overval Noordwijk DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft vier buitenlanders, die op 9 oktober betrokken waren bij een overval op een post kantoor aan de Noordwijkse Voorstraat, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Een vijfde verdachte werd tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Bij de overval werd 40.000 gulden buitgemaakt. Onder bedreiging van vier vuurwapens werden personeel en bezoekers van het postkantoor in bedwang gehou den. Het vijftal kon nog geen uur later door de Leidse politie worden klemgereden op een bouwterrein aan de Plesmanlaan. De officier van justitie had vier jaar tegen hen geëist. LKEMADE/HOOGMA- E/HAZERSWOUDE- OETERWOUDE Het irstweekeinde heeft eer voor veel ijsplezier zorgd, getuige de vele ukbezochte ijs-evene enten, die in Alkemade, oogmade, Hazerswoude Zoeterwoude werden 'houden. Vooral de mo- n- en merentochten wa rt erg in trek met ruim 500 deelnemers gisteren. happen om de wisselbeker or leden in De Kaag. Uit- ig: heren: 1. Emile Root, 2. im Schoo, 3. Bert Bouw- iester jr; dames: 1. Joke ittenberg, 2. Dora Möllers. prikslee-afdeling van de aagse ijsclub hield Tweede rstdag totaal n zich aan. Uitslag: heren: 1. airinus Vlugt, 2. Bert Bouw- eester sr, 3. Theo Möllers; lines: 1. Mientje de Jonge, 2. Vlugt, 3. Joke Wittenberg, an de unieke schaatsfakke- ptocht rond Kaageiland erd op de avond van Tweede erstdag deelgenomen door personen. In totaal 56 schaatsers namen gisteren deel aan de open kop pelwedstrijden in Ouae Wete ring. Uitslag: meisjes 12-14: 1. Anja Borst en Helen Bank (Hoogmade), 2. Simone Vel- zenboer en Marian Vlasveld (Oud Ade), 3. Anja van der Poel (Roelofarendsveen) en Marja Schipper (Warmond); jongens 12-14: 1. Alfons Heemskerk (Warmond) en Ri chard Suyken (Stompwijk), 2. Aad Grimbergen en Yolanda Grimbergen (Rijnsburg), 3. Lard Koeken en Walter Koe ken (Zoeterwoude); meisjes 15-16: 1. Yvonne Hoogervorst en Christa Snoek (Ter Aar), 2. Petra van der Voorn (Hoog made) en Linda Olijerhoek (Rijpwetering); jongens 15-16: 1. Edwin Chaudron en Wils van Leyden (Hoogmade), 2. Ed Vonk en Rik van der Hoorn (Ter Aar), 3. Wim Schoo en Emile Root (De Kaag). Door 35 schaatsers werd in Oud Ade gestreden om het kampioenschap voor heren. Uitslag: 1. Gerard van der Geest (Pzn), 2. Kurt van der Heden, 3. Leo van Schie (Pzn). Aan de koppelwedstrijd voor leden werd door 53 liefhebbers deelgenomen. Uitslag: 1. Fien van der Lubbe en Gé van der Ing. 2. Anita van der Poel en Kurt van der Heden, 3. Moni- Sue Roos en Gerard van der leest (Pzn). In Rijpwetering werden gis teren priksleewedstrijden voor dames en heren vanaf 14 jaar gehouden. Er werd door veer tig personen deelgenomen. Uitslag: dames: 1. Annie Wil- lemsen, 2. Hendrien van Leeu wen, 3. Marian Akerboom; he ren: 1. Willem van der Star, 2. henk Zonderop, 3. Kees de Haas sr. Ijsvermaak Willem Barentz uit Nieuwe Wetering was het afgelopen kerstweekeinde bij zonder actief. Bij de schaats wedstrijden in hardrijden met hindernissen voor dames en heren werd door 40 personen deelgenomen. Uitslag: dames: 1. Mieke Westein, 2. Marleen Peters, 3. J. Hoogenboom; he ren: 1. Jos Mastwijk, 2. Cor van der Zwet, 3. Rob Bouw meester. Bij de wedstrijden in hardrijden voor jongens van 13 tot 15 jaar werd deelgeno men door 20 schaatsers. Uit slag: 1. Peter van Hameren, 2. Edwin van Hameren, 3. Ar- noud van Velzen. De club kampioenschappen hardrijden voor heren trok Tweede Kerstdag 26 deelnemers. Uit slag: 1. Jan Boere, 2. Aad van Nooy (Leimuiden), 3. Ben van Haestrecht. Aan de prikslee- wedstrijden van „De Gladde IJzers" werd deelgenomen door 76 personen. Uitslag: 1. Annie Bouwmeester en Peter Went, 2. Astrid Haestregt en Dol Bouwmeester, 3. Wil Vlugt en Quirinus Vlugt. Bas Rijkaard mag zich schaats kampioen van Hazerswoude noemen. Tijdens wedstrijden op de veldijsbaan aan de Voor weg toonde hij zich de sterkste op de drie afstanden: 500, 1500 en 3000 meter. Tweede werd Kees de Groot en derde Dirk Buitenhuis. In Hoogmade werden jeugd wedstrijden voor kinderen van 13 tot 15 jaar. Uitslag: meisjes: 1. Wendy Disseldorp, 2. Corina van der Meer, 3. Monique Mooren; jongens: 1. Ruud van der Star, 2. John van der Salm, 3. Jeroen Hoogenboom. Voor de priksleewedstrijden kwamen 22 dames en 42 heren aan de start. Uitslag: dames: 1. Laura Borst, 2. Hendrie van Leeuwen, 3. Gina van der Star; heren: 1. Nico van Wie- ringen, 2. Jan van Leeuwen sr, 3. Koos van der Geest. Op de Noord Aa werden gis termiddag afvalwedstrijden om het kampioenschap van Zoeterwoude gehouden. Na dat Wim den Eisen vorige week de titel op de korte baan reeds op zijn naam had ge schreven was hij thans ander maal de snelste uit een veld van 25 deelnemers. Dames kampioene werd Elly van Goozen. Ook de jeugd ont moette elkaar in de afval-race. De leden van de Zoeterwoudse KPJ hielden onderlinge kop pelwedstrijden. Uitslag: meis jes: 1. Geeske Vogelaar, 2. Adri Onderwater, 3. Jolanda Straathof; jongens: 1. Edwin van Goozen 2. Edwin Veld- huijzen, 3. Fred Onderwater; meisjes 12-17: 1. Ellen van der Geest, 2. Carole Vink, 3. Nico- lien Ammerlaan; jongens 12- 17: 1. Walter Koeken, 2. Lard Koeken, 3. Marcel Koeken; da mes: 1. Elly van Goozen, 2. Greet Straathof, 3. Anneke van der Geest; heren: 1. Wim den Eisen, 2. Wim Olsthoorn, 3. Nico van der Salm; dames KPJ: 1. Wilma van der Salm en Mirjam van Rijn, 2. Marian de Jong en Heidi van Rijn, 3. Rieneke Bakker en Ineke van Rijn; heren KPJ: 1. Kees de Groot en Nico Captein, 2. Jan van der Salm en Casper Bak ker, 3. Peter van Leeuwen en Jan van Rijn. Kerstcross Ondanks de matige omstan digheden het parkoers was erg glibberig is de tiende kerstcross van Meerburg in Zoeterwoude een succes ge worden. Een kleine 400 deel nemers kwamen aan de start om te trachten de afstand van 5 of 10 kilometer te volbren gen. Uitslag: 5 km. dames: Marjan van Klink (Alkemade); veteranen: Karei Honsbeek (Leiderdorp); heren: Marcel Honsbeek (Leiderdorp); 10 km. dames: Karin van den Berg (Leiden); veteranen: Joop van Velden (Voorscho ten); heren: John de Boer (Zoeterwoude); Meerburgers 10 km.: Hans Boere; 5 km. se nioren: Amy Verhagen; a-ju nior: Werner Pilanen; b-ju- nior: Perry Vriesekoop; c-ju- nior: Eugène Hoogeboom; d- junior Luc Wesselman; e-ju- nior Marcel Zwetsloot; f-ju- nior Ronald de Vogel. Programma Als het ijs goed blijft, staan er ook voor deze week weer tal van activiteiten op het pro gramma. Zo houdt prikslee club „De Gladde IJzers" in Nieuwe Wetering morgen wedstrijden voor kinderen van 4 tot en met 15 jaar. Woensdag staan vanaf zeven uur 's a- vonds estafette priksleewed strijden op het programma. De Rijpweterings ijsclub houdt morgenmiddag vanaf een uur op de Akkersloot korte baan districtswedstrijden voor da mes. IJsclub Alkemade heeft morgenavond nationale kop pelwedstrijden voor dames en heren op het programma staan. Aanvang zeven uur. Voorinschrijving kan plaats vinden door te bellen naar 01713-3739. Aanstaande woensdag wil men nationale kampioenschappen marathon rijden houden. In Hoogmade staan morgenavond vanaf half acht koppelwedstrijden voor dames en heren op het pro gramma. Woensdagavond worden priksleewedstrijden gehouden op de Noord Aa voor leden van de KPJ. Aan vang half acht. KATWIJK/VALKEN BURG Inwoners van Valkenburg en Katwijk, die aangesloten zijn op de kabel, kunnen sinds Kerstmis vijf extra buiten landse zenders ontvangen. In maart zal het zender pakket met nog één wor den uitgebreid. In totaal kan men dan kiezen uit twaalf kanalen. Naast de reeds te ontvangen drie Duitse, één Belgische en twee Nederlandse kanalen kan men sindskort ook twee En gelse (BBC 1 en Anglia) en drie Belgische zenders (één Vlaamse en twee Waalse) ont vangen. In maart komt daar BBC 2 bij. Daarbij dient wel te worden opgemerkt, dat de ont vangst van die extra kanalen beduidend minder zal zijn, dan die van bijvoorbeeld de Duitse zenders. Als gevolg van de uit breiding het aanbod zal het abonnementsgeld per 1 januari stijgen naar 7,60 gulden per maand. Voorts zal er in mei een uitbreiding van de FM-ra- diokanalen plaatsvinden. Deze uitbreiding brengt geen ta riefsverhoging met zich mee.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5