^oede schaatsprestaties üa Visser en Miel Govaert Engeland geeft zich niet gewonnen in strijd tegen winter ZEGE VAN RUSSEN IN IJSHOCKEYDUEL Oefenduel hockeyteam gestaakt Kerstcross voor Velkeneers SUPERTRIOTIP GEDETINEERDEN MAKEN VELD QUEENS PARK RANGERS SNEEUWVRIJ WEEKSPELERS OPGELET!!! EN (ORT LEIDSE COURANT/' MAANDAG 28 DECEMBER 1981 PAGINA 15 •sterhof >et weg TERDAM Vlak voor erstdagen heeft hulptrai- Clemens Westerhof van noord van het bestuur de Rotterdamse club te i gekregen dat zijn con- dat tot het einde van het ge seizoen loopt, niet zal en verlengd. erhof zal dan vijf jaar bij noord in dienst zijn ge- Hij begon als jeugdtrai- één jaar), daarna had hij en een half jaar het c-, onder zijn hoede. Hij lerde de laatste tijd als le trainer achter Vaclav Hij verving de Tsjech seizoen enkele-weken, deze door ziekte was uit- akeld. Pas na nieuwjaar praten over een elfstedentocht LEEUWARDEN Het be- stuur van de Friesche Elf Steden zal geen elfsteden tocht voor nieuwjaar hou den. Na een vergadering in Leeuwarden, waarbij ook de negentien rayons aanwezig waren, nam het bestuur hel besluit pas na nieuwjaar een elfstedentocht in overweging te nemen. De rayonshoofden zijn verantwoordelijk voor de kwaliteit van het ijs in hun regio. Trainer Orion neemt ontslag DOETINCHEM Bert Funk heeft ontslag genomen als trai ner-coach van de Doetinchemst volleybalvereniging Orion. Funk, die vorig jaar nog in dienst was bij WC uit Vught, vertreki bij Orion omdat hij het gevoel heeft dat de spelersgroep niel langer achter hem staat. En dat. terwijl de ploeg toch met het beste seizoen uit zijn geschiedenis bezig is en voor het eerst uitzicht heeft op het landskampioen schap. Voornaamste kandidaat voor de opvolging van Funk is ex-bondscoach Peter Murphy, die Orion al eerder trainde en in Doetinchem nog steeds een grote populariteit geniet. Spaanse taxichauffeurs moeten talen ophalen MADRID De taxichauffeurs in Madrid moe ten terug naar de schoolbanken. Met het oog op de vele buitenlandse bezoekers die tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal worden verwacht, krijgen de chauffeurs les in Engels en Frans. Ook medewerkers van de te lefoondienst in de Spaanse hoofdstad volgen lessen om de communicatie met buitenlandse voetballiefhebbers wat vlotter te laten verlo pen. Tijdens het WK zal worden gespeeld met de Tango-Espana Die bal is rond en nogal glad. De bal werd onlangs voor het eerst gebruikt tij dens de vriendschappelijke ontmoeting tussen Spanje en België. Spanje won dat duel in Va lencia met 2—0 en de Spaanse voetballers wa ren zeer te spreken over de kwaliteit van de bal. Beslissingsduel voor WK-voetbal in Singapore ZURICH Na veel ge harrewar is eindelijk de plaats aangewezen, waar de beslissings wedstrijd wordt ge speeld tussen de voet balploegen van China en Nieuw-Zeeland. De wedstrijd, die de laat ste deelnemer moet op leveren voor het eind- toernooi van de strijd om de wereldtitel in Spanje, heeft plaats op 10 januari in,Singapo- Stamsnijder twee en zes Sportprijsvragen DEN HAAG - Wereldkampioen vel drijden Hennie Stamsnijder moest tijdens twee veldrittcn afgelopen weekeinde in Zwitserland genoe gen nemen met een tweede plaats en een zesde. In Dagmarsellen fi nishte de Nederlander na een knap pe achtervolgingsrace achter Al- bert Zweifel, nadat hij in eerste ronde ernstig ten val was gekomen. Stamsnijder haalde vrijwel ieder een in, maar Zweifel was niet meer te achterhalen. In Herzogenbuchsee moest Stamsnijder bijna anderhal ve minuut inleveren aan Peter Frischknecht die met zijn zege zijn vijfde seizoentriomf behaalde. Zweifel werd ditmaal tweede. Rei- nier Groenendaal en Henk Baars schreven amateurcrosses in Soest- duinen en Reusel op hun naam. Cijferspcl 52: De juiste getallen zijn: 0-4-2-5-5- Supertrio: Tarantclla-prijs: 1 no. 14 (Tony dt Butelcr), 2. no. 4 (Tyfoon Hazelaar). 3. no. IJ (Spooky). Uitbetaling per gulden: f. 938.40. >L Miel Go- en Ria Visser heb- afgelopen weekein- Inzell tijdens de lachtsrennen wedstrijden) eni- pvallende prestaties le 1000 meter gele- Miel Govaert won ag en zondag dit ter met allure. Hij mseerde daarmee hoots het verlies le „korte" sprint, die malen op naam Lieuwe de Boer en werd winnaar |de sprintvierkamp Geert Kuiper, Lieu- jie Boer en Jan Yke- i Bij de dames bleef Visser zondag een tie verwijderd van nationale record op 000 meter. De West- Ise passeerde na 76 de streep, 23/100e n het record van Boorsma, gevestigd ebruari van dit jaar lezelfde baan. Govaert heeft in Inzeil ezen op dit moment de kste klassementsrijder on- jde sprinters te zijn. Zijn 'meter is zo sterk, dat hij achterstand op de halve nd met gemak kan goed- ;n. In de Zuidduitse stad Lieuwe de Boer gewoon- rouw op de 500'meter on- akbaar. De Fries reed za terdag 38.55 en een dag later onder ideale omstandigheden nog een tikkeltje scherper: 38.26. Govaert werd beide ma len vierde, zaterdag met 39.05, zondag met 38.85. Op de 1000 meter sloeg de makelaar uit Amersfoort hard toe. Op de eerste dag dook hij als enige onder de 1.17 met 1.16.74. Harm van der Pal moest ruim anderhalve seconde prijs ge ven: 1.18.26. Zondag ging Go vaert nog iets harder over het ijs. Hij wikkelde zijn speciali teit af in 1.16.37 en bleef daar mee een seconde boven het nationale record van Sies Uil- kema (1.15.35 Davos). Door die knappe verrichtingen legde Govaert beslag op de eerste plaats in het eindklassement. Govaert werd gevolgd door Geert Kuiper. De 21-jarige Fries uit Wolvega toonde in de Zuidduitse stad een opmerke lijke progressie. Hij verbeterde alle persoonlijke records. Vooral zijn prestaties op de tweede dag sloegen aan. Op de 500 meter finishte hij als twee de in 38.33, op de 1000 meter eindigde hij op dezelfde plaats in 1.17.26. Coach Gauke Nij- holt was zeer tevreden over de verrichtingen van zijn pupil. „Geert vormt een reële bedrei ging voor de WK-plaatsen van Lieuwe (De Boer; red.) en Jan (Ykema; red.)". Aan het wereldkampioenschap in Alk maar mogen drie sprinters deelnemen. Nijholt: „Miel is momenteel veruit de sterkste. Hij rijdt een half punt sterker dan de rest. Ik neem aan, dat hij zich zeker voor Alkmaar kwalificeert. Voor de overige Ria Visser onderstreepte opnieuw haar goede vorm. twee plaatsen zal hard gevoch ten moeten worden. Lieuwe, Jan en Geert zijn op dit mo ment aan elkaar gewaagd. Zij zullen met de allrounders Van der Pal en Van der Duim in de slag moéten voor de twee startbewijzen". De allrounders kwamen in In zeil eveneens uit in de sprint- vierkamp. Hilbert van der Duim en Yep Kramer arri veerden pas zaterdagavond in Beieren. Van der Duim reed op de tweede dag mee. Op de 500 meter werd hij achtste in 39.73, op de 1000 meter kwam hij ten val. Dat was eveneens het geval met Sies Uilkema op de 500 meter. Hij liep daarbij een gekneusde rib op, waar door hij afzag van starten op de laatste afstand. Kramer had de reis nog in de benen en keek als toeschouwer toe. Bij de dames was er sprake van een sprint-tweekamp tus sen Ria Visser en Marja Struick. Ria Visser, die zich voorbereidt op het B-kam pioenschap, won viermaal en was vooral op de 1000 meter op dreef. Marja Struick verbe terde alle persoonlijke records. Niet alleen Schalij en Van der Pal kwamen aan de start bij de allrounders. Ook Marcel Sche perkamp, Egbert Post, Rolf Si- brandy en Robert Vunderink reden mee in de sprintwed strijden. Post en Sibrandy ver beterden hun persoonlijk re cord op de 1000 meter. Zij kwamen respectievelijk tot tij den van 1.19,94 en 1.20,13. Jan Kooiman heeft zaterdag zijn leiderspositie in het klas sement om de KNSB-marat- hontrophee verstevigd. Op de Groninger kunstijsbaan won hij de negende marathon, die meetelde voor het klassement. Hij had 200 meter voorsprong op Theun Busser en een volle ronde op een drietal achtervol gers. Het grote peloton volgde op twee ronden. De zege van Jan Kooiman was zeker verdiend. De rijder uit Ammerstol toonde zich over de 100 ronden de meest actie ve deelnemer. Vanaf de start reed hij zeer aanvallend. Na 45 ronden slaagde hij er in met de hulp van Lex Cazimier een ronde voorsprong te nemen. Theun Busser ondernam kort daarop een inhaalpoging en slaagde in die opzet. Lex Cazi mier viel daarha af. Hij kon het hoge tempo niet meer vol gen. Met nog 12 ronden te rij den zetten Jos Niesten, Dries van Wijhe en Frans Boon de achtervolging in. Drie ronden later volgde de aansluiting met beide koplopers. Dat moment pikte Jan Kooiman uit om op nieuw te demarreren. Theun Busscher haakte aan, maar moest Kooiman laten gaan. De Ammerstoller nam opnieuw een voorsprong. Busscher volgde op 200 meter en daar achter de drie achtervolgers. Ineke Kooiman won bij de da mes. GRONINGEN Met het ijshockeyduel tussen de Sowjet-Unie en Zweden is gisteren de traditionele trainingssessie van het Ne derlands ijshockeyduel tijdens de kerst en oud en nieuw van start gegaan. Voor de eerste keer stonden beide ploegen op Ne derlands ijs. De wedstrijd in het met 3000 toeschouwers uitver kochte stadparkstadion van Groningen was vooral in de eerste periode spectaculair. De Sowjet-Unie bleef in de eerste twintig minuten met moeite overeind: 43. In de tweede omloop bouw den de Russen de voorsprong uit naar 63. In de laatste periode bepaalde de wereldkampioen zich er toe die marge le consolide ren. Vlak voor het einde bracht Varnakov de eindstand op het bord: 7—3. Vanavond speelt Zweden op de Haagse Uithof tegen Nederland. BOMBAY De oefenwed strijd die de Nederlandse he ren hockeyploeg gisteren in Bombay tegen Nieuw-Zeeland heeft gespeeld als voorberei ding op het wereldbekertoer nooi dat morgen begint, is na 45 minuten bij de stand 00 wegens invallende duisternis gestaakt. Op een goed bespeelbaar veld toonde Nederland zich sterker dan Nieuw-Zeeland, dat in het toernooi niet bij Nederland is ingedeeld. Met Claushuis in het doel en Leefers als rech terspits schiep de ploeg enkele goede kansen, die echter niet werden benut. Tien minuten na de hervatting werd de strijd gestaakt omdat de inval lende duisternis verder spelen onmogelijk maakte. De opstel ling van Nederland was: Claushuis; Litjens, Steens, Van Asbeck, Diepeveen, Voermans, Kruize, Den Hartog, Leefers, Bouwman. Van 't Hek. VALKENSWAARD De Belg Mare Velkeneers is zaterdag in Valkenswaard winnaar geworden van de kerstmotorcross (500 cc). Velkeneers zegevierde in de tweede manche en eindigde als derde in de eerste manche, die een overwinning opleverde voor zijn landgenoot André Vromans. Toon Karsmakers (vijfde en derde) bezette in de eindstand de tweede plaats. Er waren op het Eurocircuit, dat goed berijdbaar was, 8000 toeschouwers. DEN HAAG In het eerste Supertrio van 1982 komen op de Hilversumse drafbaan op zondagmiddag 3 januari veer tien paarden aan de start. Het gaat over een afstand van 2440 meter. Tot en met woensdag is het mogelijk de wedbiljetten op de postkantoren in te leve ren en tot en met zaterdag op de wedstrijd banen. Onze favorieten: Tivoli Haze laar (3), Top Rotary (4) en Sijt- je (9). Onze outsiders: Speed Buiten zorg (5). Sipo du Bois (13) en Shira Hanover (1). ortwereld !l ;iNOS AIRES Argen- 3lje sportjournalisten hebben n|o Maradona uitgeroepen zjpeler van het jaar. U|K AAN ZEE Garry Gj)arov en Leonid Psakhis ïn niet deelnemen aan het jgovens schaaktoernooi, dat 15 tot en met 31 januari jlt gehouden. In hun plaats 2len Tal en Balasjov afge- Hdigd door de Russische BTERDAM Het vierste- Jpernooi zaalhandbal is ge- jÉien door Kopenhagen. Amsterdam, Bern en JNICA Vanwege de po ke toestand in Polen heeft fiternationale rodelfedera- sloten de strijd om de Eii- titel in dat land (10 t/m bruari) af te zeggen. De Nederlandse Iners Ron Heusdens, Eran pbaum en Gerard Jansen Jen zich geplaatst voor de ronde van het wereld- pioenschap voor junioren. BOSCH Het clubhuis I de rubgbyvereniging de ?es in Den Bosch is in de It van zaterdag op zondag j brand geheel verwoest, ichade bedraègt ten minste 100 gulden. De politie ver- fit opzet. (nINGEN De Deen Hansen heeft de leiding strijd om het Europees ioenschap schaken voor LONDEN In de strijd tegen Koning Winter heeft het Engelse voetbal zich opnieuw niet hele maal gewonnen gegeven. Van de 46 voor zaterdag vastgestelde duels gingen er acht door. Daarvan wa ren er twee in de eerste divisie. Cyrille Regis had een groot aandeel in de zege van 2-0, die West Brom- wich Albion (zonder de geschorste Martin Jol) boekte in de uitwedstrijd tegen Coventry City, waar oud-Ajacied Ruud Kaiser niet stond opgesteld. Smo king Joe, zoals de fans Re- gis vanwege de sterke ge lijkenis met bokser Joe Frazier noemen, leidde het eerste doelpunt in. Hij werd onreglementair aan gevallen door verdediger Gillespie van Coventry en de hieruit voortvloeiende vrije trap werd verzilverd door Gary Owen. Regis bepaalde zelf de eindstand op 0-2. Coventry City- West Bromwich, dat op een verwarmd veld werd gespeeld, had een bezoe kersaantal van ruim 15.000. Door de vele afgelastingen was de televisie gedwongen een re portage te maken van deze wedstrijd. Tot dusver meed de tv de duels van Coventry van wege de shirtreclame. Die re clame bestaat slechts uit een gestyleerde T (van een auto merk) over het gehele shirt. Voorzitter Jimmy Hill gaf een fabriek in Birmingham op dracht een voor tv-opnamen acceptabel shirt te vervaardi gen. Hierdoor moest de fa briek een aantal meisjes op de avond voor Kerstmis laten overwerken. Saillant detail: Jimmy Hill is niet alleen voor zitter van Coventry City, maar ook presentator van het televi sieprogramma Match of the Day. Ruim 35.000 toeschouwers wa ren getuige van de derde ne derlaag die Liverpool dit sei zoen op eigen terrein leed. Manchester City, dat al 28 jaar niet op Anfield Road had ge wonnen, trok met een zege van 3-1 huiswaarts. Hartford, Reeves en Bond (strafschop) waren verantwoordelijk voor de treffers van de winnende ploeg. Whelan redde de Liver- poolse eer. Geveld door fles Doelman Joe Corrigan van Manchester City werd kort voor het einde geveld door een fles, die was geworpen van de befaamde Spionkoptribune. Terwijl de versufte doelman werd opgelapt, wees het pu bliek de vermoedelijke dader aan, over wie de politie zich ontfermde. Toen Corrigan aanstalten maakte de wed strijd uit te spelen, scandeerde de aanhang van Liverpool zijn naam. Na het eindsignaal ap- plaudiseerde de doelman op zijn beurt voor het publiek op de Koptribune. De Londense tweede-divisie club Queens Park Rangers zag de thuiswedstrijd, de derby te gen Chelsea, op de omstreden kunststofgrasmat ook door gaan. QPR verloor weliswaar met 2-0, maar boekte een sei zoenrecord bezoekers (22.000). Overigens moest het kunst grasveld eerst worden ontdaan van sneeuw. Dat gebeurde door gedetineerden uit een na burige gevangenis. Zij werden geconfronteerd met een actie van onbekenden, die vrijdag nacht op het veld met verf een leus hadden geschilderd, waar mee werd gepleit voor vrijla ting van een gevangene. De gevangenen, evenals hun ci- Doelman Joe Corrigan van Manchester City is kort voor het einde van het duel tegen Liverpool geveld door een fles, die vanaf de Spionkoptribune werd ge worpen. Trevor Francis van City pleegt overleg met scheidsrechter Richardson. piers, kregen na hun werk een kop soep en een vrijkaart voor de wedstrijd. In de Engelse eerste divisie zijn voor vandaag Spurs-Arse- nal, Birmingham-Sunderland, Middlesbrough-Leeds, Stoke- Liverpool, West Bromwich- Manchester United en West Ham-Ipswich al afgelast. In België, waar de afgelopen dagen niet werd gevoetbald, is een trainer ontslagen. Het is Mathieu Bollen van Winters- lag, dat in de hoogste afdeling de derde plaats van onderen inneemt. De vroegere assistent van Ernst Happel (bij FC Brugge) werd enige weken ge leden nog door Winterslag op handen gedragen vanwege de eliminatie van Arsenal voor de strijd om de UEFA Cup. Als Real Madrid Roger Albert- sen wil aantrekken, hoopt Winterslag dat het snel ge beurt. Dan kan voor het vele geld (naar verluidt f 800.000), dat voor de Noor wordt ont vangen, nog voor de sluiting van de transfermarkt in België op oudejaarsdag nog verster king (mogelijk een Hongaarse aanvaller) worden aangetrok ken. Real Madrid won gisteren ove rigens de competitiewedstrijd tegen Racing Santander met 4- 0 en kwam hierdoor op een met Real Sociedad, dat bij Athletico Bilbao op 1-1 bleef steken, op de tweede plaats. Doordat koploper Barcelona met 2-0 verloor bij Betis Sevii- la. staan de achtervolgers slechts één punt achter. Real Zaragosa. de club van Leo Beenhakker, is na een zege van 2-1 op Valladolid vierde. In Portugal consolideerde Sporting Lissabon zijn leiden de positie door thuis met 3-2 te winnen van Estoril Achter volger Benfica klopte in een uitduel Penafiel met 3-0.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15