Nieuw onderkomen voor Interkerkelijk Kontakt Alphen helpt gevederde vrienden de winter door IJspret duurt voorl College wil bijdragen in kosten viering 700 jaar Nieuwkoop REGI0(J0UR)IMAA! REGI0(J0UR)NAA REGIO Eerste vrouw in raad Zevenhoven LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 DECEMBER 1981 PAf( ZEVENHOVEN Me vrouw C. van der Ploeg- van Leeuwen gaat de ge schiedenis van Zevenho ven in als eerste vrouwe lijk raadslid. Zij volgt de heer P. van der Drift op, die Zevenhoven heeft ver laten en zich in Ter Aar heeft gevestigd. Mevrouw Van der Ploeg woont in het Noordse Dorp en is al enige jaren lid van Ge meentebelangen. Zij legde gisteravond tijdens een openbare raadsvergade ring de zuiveringseed en de ambtseed af en nam, na stem ming, alle funkties van de heer Van der Drift, onder meer lid van de raadscommis sie openbare werken en alge meen bestuurlijke zaken, over. Voorzitter J. Wagenaar sprak het nieuwe raadslid toe. Hij zei te verwachten, dat zij zich snel kon inwerken in de materie van de gemeentelijke zaken en hij had er alle vertrouwen in, dat zij zich als raadslid voor al les goed zou inzetten. Het ziet er naar uit dat het huisvuil, dat dit jaar is opge haald, beneden het door het A.V.R. gestelde minimum ge wicht zal blijven. Een van de redenen daarvoor is het door de inwoners apart houden van het oud papier, dat door de ka tholieke school wordt opge haald. De heer J. Aartman (GBZ) informeerde of de sub sidie op oud papier nu stopge zet gaat worden. Wethouder W. Kool deelde mede, dat het A.V.R. graag oud papier bij het vuil ziet voor het verbrandingsproces. Het probleem is dat je bij een tekort aan het gestelde ge zwicht moet bijbetalen voor vuil dat niet wordt geleverd. De gemeente geeft een subsi die op het opgehaalde oud pa pier; dat bedrag verschilt van gemeente tot gemeente. Er wordt naar gestreefd de subsi dies gelijk te trekken en even tueel het ophalen van oud pa pier door instanties te vermin deren. In de Noordse Buurt zullen brand kranen worden aange bracht, waarvoor de raad een krediet van 17.000 gulden be schikbaar stelde. Het plan hiervoor werd al enige jaren geleden geopperd, en zal nu gerealiseerd gaan worden. Het is voor de brandweer, vooral s zomers erg moeilijk om vol doende bluswater te krijgen omdat vervuiling van sloten een probleem opleveren en het tevens moeilijk is om de sloten goed op waterpeil te houden. Het voorstel tot aanschaf van 6 huisvuilcontainers voor park Zomerlust werd door de raad aanvaard. Dit levert voor de reinigingsdienst een besparing van tijd en schoner werken op. Voorheen werden de vuilnis zakken in een grote bak gede poneerd, hetgeen vaak een vieze boel werd, omdat de niet permanent aanwezige bewo ners hun huisvuil niet altijd op de daarvoor bestemde dag konden neerzetten. De tarie ven voor de bewoners zullen niet worden gewijzigd. Wel een aanpassing van huur- tarieven voor de sportvelden en de tennisbanen met 5% met ingang van 1 januari, terwijl nu ook al zeker is dat het wa terleidingbedrijf zijn tarieven met ingang van het nieuwe jaar met 7 1/2% zal verhogen, met mogelijk, maar nog niet zeker, een tweede verhoging van eveneens 71/2% in de loop van 1982. Financiële steun voor Zoeterwoudse missionarissen ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse missionaris sen, verspreid over de ge hele wereld, hebben dit jaar allen een bedrag van 4.500.- ontvangen. Dank zij acties van de werk groep Missie- en Ontwik keling en steun van vele instellingen en verenigin gen werd in 1981 een be drag van circa 66.000.- ingezameld. Niet minder dan veertien mis siegebieden worden financieel gesteund, elf daarvan worden geleid door missionarissen af komstig uit Zoeterwoude. De andere drie gebieden werden in het verleden geleid door Zoeterwoudenaren maar de fi nanciële steun blijft toch door gaan. Op deze wijze weten de pioniers in de Derde Wereld dat het thuisfront hen bepaald niet vergeet. Een jaarlijkse fi nanciële injektie is altijd zeer welkom omdat veelal onder erbarmelijke omstandigheden hun werkzaamheden moeten worden verricht. NIEUWKOOP Het voormalige clubgebouw van de tennisvereniging Nieuwkoop heeft eindelijk een be stemming. Indien de gemeenteraad daar vanavond mee akkoord gaat, zal het gebouw aan de Kennedylaan verhuurd worden aan de Stichting Interkerkelijk Kon- takt. Dit wordt dan de hoofdhuurster, die weer zal on derverhuren aan onder meer de Vogelvereniging „De Colibri" en de plaatselijke afdeling van Het Rode Kruis (Welfarewerk). Het gebouw heeft op papier al een flinke historie achter de rug. Gebouwd door de tennis vereniging Nieuwkoop als clubgebouw met riant uitzicht over de tennisbanen, moest het vorig jaar worden afgesto ten in verband met de vesti ging van de tennisvereniging op het sportpark „De Dulen". Er diende een andere bestem ming aan te worden gegeven. Ook al om de tennisvereniging de mogelijkheid te geven om terug te verdienen, wat men er aan geld had ingestoken. De meest serieuze gegadigde „met toestemming van de gemeen te" bleek echter te gaan wor den een in Nieuwkoop te ves tigen sauna-instituut. De ge meente bewilligde in deze transactie, hetgeen ook nodig was, omdat de gemeente eige naresse was van de grond en dus „mede-verkoper". Uitein delijk bleek het insituut de zaak evenwel financieel niet rond te kunnen krijgen. Toen besloot de gemeente uiteinde lijk om het gebouw zelf maar te kopen, want de tennisvere niging zat inmiddels behoor lijk om geld verlegen. Het ge meentelijk Welzijnsplan bevat te daarvoor voldoende aan knopingspunten zo vond men want er was een grote vraag naar ruimte onder de verenigingen in het dorp. In april 1981 vond de aankoop plaats. De invulling en met name de beheersvorm gaven echter de nodige problemen. Aanvankelijk gingen de ge dachten uit naar een stichting bestaande uit gebruikers van het gebouw. De gebruikers zelf opteren echter zo laten burgemeester en wethouders de raad thans weten voor één „hoofdhuurder" die er dan voor zorgdraagt dat ook ande re verenigingen daar hun on derdak kunnen vinden. Over leg met de belangstellenden heeft ertoe geleid, dat als (hoofd)-huurdèr zal optreden de Stichting Interkerkelijk Contact, die dan ook de Vogel vereniging „De Colibri" en de plaatselijke afdeling van Het Rode Kruis onderdak zal gaan bieden. De totale huursom be draagt 4.250,- per jaar, geba seerd op de jaarlijkse exploita tielasten. Met de omwonenden is overeenstemming bereikt over de gebruikswijziging, aangezien men van de nieuwe situatie geen overlast ver wacht. Alkemade overweegt toch aansluiting bij school begeleidingsdienst ALKEMADE - De Raads commissie Onderwijs, die meent een opening in de onderwijsbegroting te hebben gevonden, wil het eventueel vrijkomende geld besteden aan aanslui ting bij de Schoolbegelei dingsdienst. Tijdens een gezamenlijke besloten vergadering van de raads commissies onderwijs en financiën zijn de onderha vige initiatieven op hun waarde geschat. Volgens de indiener van de voorstellen, de heer Nagtegaal, wordt thans constructief beke ken of aansluiting bij de schoolbegeleidingsdienst als nog tot de mogelijkheden be hoort. Wethouder Van Duykeren deelde desgevraagd mee dat de commissie onderwijs inder daad enige lichtpuntjes ziet NIEUWKOOP De or ganisatie van het vieren van het 700-jarig bestaan van Nieuwkoop zal ook fi nancieel binnenkort veilig worden gesteld. Welis waar zijn de voorbereidin gen in volle gang, maar fi nancieel stond nog niet helemaal vast hoe het al lemaal zou moeten. De ge meente had echter al bij voorbaat laten weten een flinke bijdrage te zullen geven. Vanavond komt in de ge meenteraad het verzoek van de „stichting 700 jaar Nieuw koop" ter sprake om garantie te verlenen voor een eventu eel tekort. Burgemeester en wethouders vinden het aan vaardbaar om een maximum tekort van 48.550.- te ga randeren als de stichting „onverhoopt" in 1983 een niet-sluitend exploitatieover zicht moet aanbieden. Men hoopt derhalve wel, dat de stichting een en ander in principe zelf financieel „rond" kan draaien. Ook is door het college van b en w een verzoek van de zwemvereniging „De Plas" positief ontvangen. De vere niging heeft over de beginja ren 1979, 1980 en 1981 een tekort van totaal 2.580.22. Gezien het feit, dat de vere niging nu een belangrijke plaats inneemt in Nieuw koop, de omvang van de ver eniging en de aktiviteiten, die de levensvatbaarheid duidelijk aantonen, willen burgemeester en wethouders de vereniging uit de zorgen helpen met een subsidie van 2.500.-. Een ander lot is de Hervorm de Jeugdraad beschoren. Het college vindt namelijk dat de subsidie aanvrage van deze jeugdraad op enkele formele gronden niet kan worden in gewilligd. Deze raad blijkt geen rechtspersoonlijkheid te bezitten en het is ook geen nieuwe activiteit die men aanbiedt. Toch is er een lichtpuntje voor de jeugd raad, want voor 1982 blijkt men - zo zegt het college - wel voor subsidie in aanmer king te komen. mmm mm g - Parkwachter Hesselink: „Nu hebben ze nog genoeg te eten". ALPHEN AAN DEN RIJN Om vogels in deze voor hen moeilijke tijd toch aan hun dage lijkse portie voedsel te helpen, is men in Alphen begonnen met voederen. Dat gebeurt vooral in de buitengebieden van de gemeente. De wintervoe- dering is opgezet door de gemeente in samenwer king met de Dierenhulp- dienst en de plaatselijke afdeling van de Dieren bescherming. Centrale figuur is de onlangs aan gestelde parkwachter H. Hesselink. De gemeente roept inwoners van Alphen op hun bijdrage aan het voederen van de ge vederde vrienden te leveren. Op werkdagen kan men voedsel, zoals oud brood en ongekookte groente resten, inleveren bij de gebouwen van de afdeling Groen en Recreatieve Voorzieningen van de Dienst Openbare Werken. Voor bewoners van de wijk Ridderveld is dat aan de Saffierstraat en voor cen trum-bewoners aan de Mo- lenwerfstraat. Bij de gebou wen heeft men zogenaamde voedselbakken neergezet, waarin men de etensresten kan storten. Voorts zullen de Dierenhulpdienst en de Die renbescherming de plaatselij ke bakkers, groenteboeren, vishandelaars en mengvoe- derbedrijven etc. benaderen voor het beschikbaar stellen van voedsel voor de vogels. Indien de kou tot na de kerstvakantie aanhoudt, zul len ook de scholen bij het voederwerk betrokken wor den. Naast het voederen, is ook opvang van door de kou be vangen dieren geregeld. Dat gebeurt in de kinderboerderij in het Bospark. Tijdens de openingsuren kan men daar dieren afgeven. Nadat zij in het 'opvangcentrum' op krachten zijn gekomen, wor den ze weer terug gezet in de natuur. Voor opvang van die ren kan men tevens terecht bij mevrouw Drieduite, Barnsteenweg ^7 (tel. 23358), mevrouw Sakko, Norenwerk 34 (tel. 91108) of bij de Die renhulpdienst, Groenoord 289. Eventuele vragen over hulp aan dieren kunnen wor den beantwoord door de par kwachter (tel. 75995) of de natuureducatief-medewer- kers van de gemeente (tel. 74991, toestel 340). Tennisbanen moeten veld ruimen voor heemtuin NIEUWKOOP De plaats, waar nu nog de oude tennisbanen liggen, zal binnenkort een ware metamorfose ondergaan. Het is namelijk de bedoe ling om op de plaats van de tennisbanen een heem- tuin te gaan aanleggen in aansluiting op het huidige wandelpark aan de Ken nedylaan. Deze heemtuin zal een educa tief karakter krijgen met de bedoeling om iedereen maar met name de leerlingen van de plaatselijke scholen daar kennis te laten maken met de flora van het Nieuw- koopse Plassengebied. Initiatiefnemer voor de aanleg van de heemtuin is het Insti tuut voor Natuurbescherming seducatie, afdeling Nieuw koop-Noorden. Deze afdeling heeft daartoe veel overleg ge pleegd met de dienst gemeen tewerken van Nieuwkoop. In nauwe samenwerking is men tot een opzet van het geheel gekomen. De gemeente wordt nu gevraagd voor verwijde ring van het oude hekwerk, het verrichten van het nodige grondwerk, het leggen van een duiker naar de aangren zende sloot, een verhard pad en enkele onderhoudswerk zaamheden. De totale kosten daarvan bedragen 36.000.-. Burgemeester en wethouders zijn zeer ingenomen met het plan, mede gelet op de inspan ningen, die de gemeente zich moet gaan getroosten in ver band met het instandhou dingsplan voor de Nieuwkoop- se Plassen. Van de heemtuin zal namelijk zo wordt ver wacht een zodanige invloed op de (toekomstige) gebruiker- tjes van het Plassengebied uit gaan, dat men zich meer be wust wordt van het grote be lang om zuinig met de in dat Plassengebied aanwezige „waarden" om te springen. „Actie speeldingen' in Alphen van start ALPHEN AAN DEN RIJN De zesduizendste woning van woningbouw vereniging Alphen aan den Rijn is deze week in gebruik genomen. Een en ander kreeg een officieel tintje doordat de waarne mend voorzitter van de verendiging, de heer W. van de Meent de sleutel aan de toekomstige bewo ners van Eikenhorst 154, de familie G. van de Lee- de uitreikte. Ter gelegenheid van het toe wijzen van de zesduizendste woning heeft het bestuur van de woningbouwvereniging een bedrag van twintigduizend gulden beschikbaar gesteld voor de aanleg van speelvoor- zieningen voor de jeugd. Deze voorzieningen zullen door de ouders zelf worden aangelegd. Tegelijk met het uitreiken van de sleutel is gestart met dit project onder de naam „actie speeldingen". Voorlopig zijn de Akkerwinde, de Argostraat, het Marsdiep, de Stuyvesant- laan, de Bloemhofstraat, een terrein in Aarlanderveen en een in Zwammerdam aange wezen voor de aanleg van speelvoorzieningen. Jeugdsoos K. W. Jeugdsociëteit Kommunikatie Warmond houdt 1, dag, Tweede Kerstdag, een discomiddag voor jp vanaf 15 jaar. Aanvang half drie. Zondag is ht beurt aan jeugd tot 15 jaar. Zij worden getrakteei een disco-spel-middag. Deze begint om half drie t toegangsprijs bedraagt 1 gulden 25. Beide evenemi worden gehouden in het Meerpunt aan de Heren w in Warmond. Ook nieuwjaarsdag kunnen jongerei 14.30 uur in dit gebouw terecht. Ook dan vermeli programma een discomiddag. Kaartavond De voetbalvereniging ROAC '79 in Rijpwetering vanavond een contact-kaartavond voor leden en <f teurs. De bijeenkomst begint om half negen in het elf bouw aan het Hertogspark. S.J.J.O. I De Oegstgeestse S.J.J.O. houdt Tweede Kerstdagi kerst-instuif voor jongeren va/112 jaar en ouder. Vp 14.00 uur zullen de deuren van gebouw Taberna aa Julianalaan geopend zijn. 's Middags kan men dei men aan diverse spelletjes en rond 18.00 kan de j< tegen betaling van 5 gulden een eenvoudigde maan nuttigen. Daarvoor dient men zich wel van tevorer te geven bij R. Messemaker (tel. 154773). 's A vonk) Taberna geopend voor jeugd vanaf 16 jaar. i< Festiviteiten in Ut Sloepie9 [c n Warmondse Jongerensociëteit 'Ut Sloepie' houdt mot\e avond vanaf half negen een kaas en wijnavond. Dep gang is gratis. Eerste Kerstdag is de sociëteit gesloten, il een dag later kan men er weer terecht voor een opfrfe van The Long John's. Een uit vijf personen bestak\ groep uit Vlaardingen, die naast veel eigen werk oudip kende werken ten gehore zal brengen. Het optreden b$ om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 4 gulden. p Kerstbal Jeugdvereniging Utopia in De Zilk, beter bekent der de oude naam 'Walk-lnn', houdt Tweede Kers een kerst/discobal voor iedereen van 16 jaar en oi Uit de brandresten van de oude Walk-lnn, wordt frisse moed en een nieuwe naam geprobeerd aller de activiteiten te organiseren. Die zullen uiteenh van discussies tot disco-dansavonden. Tweede K dag begint dat dus om 20.00 uur in De Duinpa Noordwijkerhout. De toegangsprijs is vijf gulden. Vrouwenhuis Tweede Kerstdag is Vrouwenhuis Balsemien aan de hense Sint Jorisstraat vanaf 14.00 uur geopend. Vana tijdstip wordt er een gezamenlijke broodmaaltijd genu Het verdere programma wordt door de aanwezigen sa. gesteld. KNS- trimdag Korfbalvereniging KNS organiseert op zondag 2 cember een algemene trimdag in de Apolloha Oegstgeest. Iedereen die wil kennismaken met de viteiten van KNS kan komen kijken en meedoen, is aan te raden om in het laatste geval gymscho mee te nemen. De trimdag begint om tien uur en i vier uur afgelopen. Er wordt drie maal een kor wedstrijd gehouden waar iedereen aan kan meet om kwart over tien, half drie en kwart over drie. der is er een officiële korfbalwedstrijd tussen KA het Energiebedrijf Rijnland en wordt er een worptoernooi voor de jeugd gehouden. Los va trimdag wordt om vijf uur nog een micro-korfbal petitiewedstrijd gehouden tussen KNS 3 en Kwie Lindehoeve In de Voorschotense Lindehoeve treedt morgenavoni sen 21.00 en 01.00 uur Hugo van Haasteren op. De toe is gratis. Eerste Kerstdag kan men zowel 's middag 's avonds in de Lindehoeve terecht. Tweede Kerstdag een optreden van Jan van Reenen gepland. Dat gebeu de middaguren, terwijl men 's avonds (21.00 uur) kan teren naar de Belgische groepen De Brassers en Siglo De toegangsprijs bedraagt 4 gulden voor niet-leden en voor leden. Zondagavond wordt de film 'Last Tango in ris' gedraaid. Maandagavond tenslotte, staat in het t van de vetkuiven. Dan treedt de rock and roll-fort Chevy Rockers op. Fakkeloptocht Aan de fakkeloptocht van de Vredestichters-start io Woabrugge is gisteravond deelgenomen door I vijftig personen. Drie kwartier trokken de fakkel\ gers door het dorp. De sneeuw en de lichtjes boden, sprookjesachtige aanblik. Minder sprookjesachtig de achtergrond van de fakkeloptocht 1 NIEUWE WETERING/OUDE WETERING/OUD ADE/HOOGMADE Tweeënvijftig kinderen heben deelgenomen aan het kinderfeest, dat „Ijsvermaak Willem Barentz" in Nieuwe Wetering gistermiddag or ganiseerde. De prijzen werden gewonnen door; kleuters: 1. Yvonne Roeloffs, 2. Hans Qusege- beur, 3. Mike van der Broek; 6-7: 1. Madeion Mastenbroek, 2. Patrick Zoetendaal, 3. Je roen Bouwmeester; jongens 8-9: 1. Ruud van Diemen, 2. Sebastiaan van der Broek, 3. Jasper Peters; meisjes 8-9: 1. Joyce Straathof, 2. Lisette Vergunst, 3. Jolande Knibbe; jongens 10-11: 1. Pieter Straathof, 2. Sander Ver- gunst, 3. Perry Straathof; meisjes 10-11: 1. Annette Clemens, 2. Ingrid Mollers, 3. Sharon Schoo. De uitslag van de gisteren door ijsvereniging Alkemade gehouden koppelschaatswed strijden luidt; 8-10: 1. Ranis van der Hoorn en Marco van der Burg, 2. Nicolette van der Burg en Andrina van Delft, 3. Maurice Spieren burg en Jannie van der Hoorn; 11-14: 1. Bastiaan van Delft en Arnold van der Poel, 2. Ronald van Veen en Ronald Hoogervorst, 3. Theo van Veen en Dannie van der Meer. In Hoogmade werden gister avond nogmaals clubkam pioenschappen verreden. Onder overweldigende belangstelling bereikte Dorus Borst als eerste de eind streep, op de voet gevolgd door Edwin Chaudron en Sjaak van der Pouw Kraan. De Hoogmadese ijsclub heeft voor Tweede Kerstdag een priksledewedstrijd voor da mes- en herenleden op het programma staan. Aanvang half twee. Morgenmiddag houdt de trainingsgroep Alkemade van een tot vier uur een prestatietocht over veertig ronden op de Oude Wete- ringse ijsbaan. Ook niet-le- den kunnen zich hiervoor aanmelden. Het inscl bedraagt een gulden. In Oud Ade wordt zi het „kampioenschap Oud Ade" verredert mannelijke inwonerj Oud Ade kunnen zic| voor aanmelden. De ia ving vindt plaats om q bij het Vennemeer. i 27 december staat ee pelwedstrijd voor led het programma. De ill ving vindt plaats om ej bij het Vennemeer. j Ijsvermaak Willem I organiseert vanavond j ven uur op de verlicj baan hardrijden o schaats met hindej voor dames en heren 14 jaar. Het inschrijfgi draagt voor leden twJ den vijftig. Morgeni wordt vanaf twee i Nieuwe Wetering eet strijd in hardrijd' voi deren van leden ^eh De wedstrijd is special jongens van 13 tot l! Tweede Kerstdag sti Nieuwe Wetering cli| pioenschappen kol voor leden vanaf 16 j het programma. Al twee uur.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4