Rod Stewart geeft zijn droom niet op gehoordgezien 't goedkoopste ook in 19 RADIO/TELEVISIE TELEVISIE VANAVON TELEVISIE DONDERDi RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG Minder kijkers naar Studio Sport' De terugkeer van de Pink Panther LEIDSE COURANT/ WOENSDAG 23 DECEMBER 1981 PAC Dezer dagen werd VUT-vol afscheid genomen van John Schwitters, buiten Hilver sum geen beroemdheid, maar elke tv-kijker had in- direct intensief met hem te maken. John trad na een aantal jaren de journalistiek te hebben uitgeoefend in dienst van de NOS om er de voorlichting uit te bouwen, d.w.z. de contacten te ver zorgen tussen de program mamakers en de pers. Het nemen van afscheid ging gepaard met het ophalen van sterke verhalen, want die bestaan er talloze in die wereld. Als je John vraagt welke vraag hem in de loop der jaren door journalisten het meest werd gesteld, dan antwoordt hij zonder omwe gen: „Of het voetballen vanavond op de tv door gaat". Zonder John kon geen krant hierover berich ten en zou geen lezer het tijdig geweten hebben. En zo ging dat de hele dag door over allerhand zaken be treffende programma's en omroeppolitiek. Sterke ver halen? Zeker. John ging jaarlijks ook naar het tv-fes- tival in Montreux, waar tv- makers uit alle landen hun produkten komen slijten. Daar vertoonde eens de VPRO een Haché-show. Die met die zogenaamde domi nee er in die op vulgaire wijze wat kersttaboes op ruimde. Buitenlandse colle ga's met taalproblemen kwamen John vragen wat dat allemaal voor moest stellen met die dominee er in. John uitleggen, dat dat als humor was bedoeld en dat er om die dominee gela chen zou moeten worden. Die buitenlandse journalis ten keken er raar van op, maar goed, er bestaat zoiets als Hollanditis en dit zou dan wel een voorbeeld van Hollandse humor wezen. Een jaar later weer in Mon treux kwam de Ev. Omroep op de proppen met een pro gramma, waarin echte do minees waarschuwden voor het geestelijk en zedelkijk verval van de huidige we reld. John wilde dat weer toelichten bij die buiten landse journalisten. Maar die zeiden dat dat niet nodig was. Zij hadden van vorig jaar nog begrepen, dat er om die dominees gelachen moest worden. Zij voegden er aan toe zich kostelijk te hebtyn geamuseerd. John heeft zich er ook voor beij verd, dat er maandelijks in Hilversum een „vragenuur tje" voor de pers zou wor den gehouden, waarbij jour nalisten alles konden vra gen wat hen op het hart lag. Op een van die uurtjes zat NOS-tv-hoofd Carel Enke laar gereed om de vragen op te vangen. Er kwamen er wel tien, waaronder zeer indringende. Op niet één gaf hij antwoord. Journalis ten verontwaardigd. En een zeer laconieke Enkelaar. „Dit heet vragenuurtje. Nergens staat dat dit een antwoord-uurtje zou zijn". As. zondag Herman Heijer- mans op de tv, diens „Op hoop van zegen", het stuk over getergde vissers, die in wrakken van schepen de zee worden opgestuurd en die de vis derhalve duur hadden te betalen. Beroemd hierin is de rol van Knier tje, de Katwijkse vissers vrouw die het stevig voor haar kiezen krijgt. De Rot terdamse Stichting Open Theater nam dit stuk op het repertoire en puurde er alle realisme uit, dat in dit stuk voorhanden is. En dat is niet gering. Men kan zelfs spreken van een patheti sche voorstelling. De rol van Kniertje wordt ge speeld door Matja Habra- ken. Zij vertelde in deze rol veel te herkennen wat men vandaag de dag ook om zich heen ziet. Een toneelspel vol hedendaagse aankno pingspunten. De opstandige Geert in dit spel zou op he den volgens haar een kra ker zijn die voor geen ME- er uit de weg zou gaan. De uitbuitende reders ziet zij terug in de hedendaagse huizenspeculanten. Alle maal mensen in dit spel vol protest tegen de scheef- groeiïngen om zich heen. Die zienswije bracht toneel regisseur Leo Hogenboom en tv-regisseur Jop Panne- koek ertoe vele, zo niet alle remmen los te gooien en dat kan in de huiskamer tot ferme uitbarstingen op de buis leiden. Van die felheid neemt geen der spelers een woord terug, Gees Linne- bank als Geert niet en Huib Broos als boosaardige Bos niet minder. Maija neemt evenmin een blad voor de mond, maar als begrijpende vrouw en moeder zorgt zij wel voor het nodige tegen wicht. Conny Conny Stuart, momenteel „leidende lady" in de Annie MG-musical „Madam", meent er met haar 68 jaar aan toe te zijn te stoppen met het grote showwerk. Zij heeft daar met Annie Schmidt over gesproken en die heeft toegezegd een mu sical te zullen schrijven, waarvan zij het stralende middelpunt zal vormen. In die musical staat ook weer Trudy Labij, terwijl nog dertig anderen daaromheen zullen worden gegroepeerd. Als premièredatum wordt gedacht aan een dag op of rond de jaarwisseling 1983. Het ligt in de bedoeling er een groots opgezette pro- duktie van te maken. Conny hoopt nadien nog wel voor „klein werk" be schikbaar te zijn in zaal, op tv of op radio. Agnetha Agnetha van Abba zit blij kens het promotiefilmpje voor „One of us" nog steeds volop in de verhuizing. waarbij zij het allemaal al leen op moet knappen, maar zij en de Abba-men- sen om haar heen maakten wel tijd vrij om een show te maken rond alle hits, die zij ooit de wereld inzongen. NCRV-radio kreeg de band daarvan van de BBC en zendt die op Tweede Kerst dag uit op Hilversum 3 tus sen tien en twaalf in de ochtend. De liedjes zullen worden doorspekt met in- terviews, waarbij Agnetha ongetwijfeld zal ingaan op de vraag of er op korte ter mijn zoiets als het „einde van Abba" is te verwach ten. of the L jeelfilm NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 18.28 Introductieprogram ma In het ziekenhuis (herh.) 18.43 Introduktieprogramma Parions en NOS 18.58 Journaal 19.00 Van Gewest tot Gewest 19.30 P.P.: C.D.A. NOS 19.40 The Sleeping Beaty, ballet 21.37 Journaal 22.45 Studio Sport 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.30 Trekking Staatsloterij 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal IKON 18.59 Allemaal tuig (3) «KON-KRO-RKK 19.25 Kenmerk - Vrouwen van Zuid-Afrika (1) YDR: 18.0O) tual. 18.45 f tv-serie. 1$ 21.15 The return Panther, speelfili 22.55 Agenda TELEAC 23.02 Algemeen Voorlichtingsproi ma Voorjaar 1982 NOS 23.37 Journaal 23.42 Nieuws voor dovej slechthorenden DUITSLAND 1 (Region, progr. NDR: tv-serie. 18.30 Actual, serie. 18.55 Rader, t gion. magaz. 19.59 Prog WDR: 18.00 Spur nach Levkaj rie. 18.30 TV-porlret. 18.41 nach Levkas, tv-serie. 19.151 19.45 Was sich neckt, das liet, tv-serie.) 20.00 Journ. 20.15 W. ge. 21.45 Inform, progr. 22.30^ DUITSLAND 2 18.20 Spelprogr. 18.57 Prog 19.00 Journ. 19.30 Jeugdfilnr Inform, progr. 21.00 Actual. 2l( Profis. tv-serie. 22.10 Consuiy, tips. 22.15 Vragenbeantw." Strassenrauber, kerstspel, p Journ. L BELGIE NEDERLANDS r 18.00 Kinderserie. 18.05 f1 progr. 18.20 Jeugdserie. 19.(r door derden. 19.37 Paardesdt en morgen. 19.45 Nws. 20.1&' ber. 20.15 Arnold, tv-serie. 2f' stilte, tv-spel. 21.25 Docump 22.25 Paardesportber. en nw^jj BELGIE NED. 2 f Van 16.00 tot 20.15: Zie Net I Vrijetijdsmagaz. 21.15 De glaa (Die glaserne Zelle). speelfilm! BELGIE FRANS 2 19.00 La pensee et les 19.30 Journaal. 19.55 Les nons de la Chanson. 21.15 l lets Kirov. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NCRV 15.30 Brinkie 15.45 Het verhaal van twee jachthonden 16.35 Theelepelvrouwtje 17.00 Een leeuw in een doos NEDERLAND2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden DUITSLAND 1 9.45 Progr.overz. 10.00 The shoes of the fisherman, Amerik. speelfilm. 12.35 Reportage. 13.05 Balletprogr. 13.45 Kinderprogramma. 15.45 Spel- DUITSLAND 2 Ij 10.00 Journ. 10.05 Progr.oven, de komende week. 10.30 h film. 11.15 Kerstverhaal. 12.301 tage. 13.00 Journ. 13.05 Jeud* 13.55 Natuurfilm. 14.45 Red 15.30 Miracle on 34th Street, fe speelfilm. 17.05 Journ. 17.10 und Gretel, opera. DUITSLAND WDR 3 U 16.00 Kerstverhaal. 16.45 Ma/Jt per. 17.45 The Now Club. BELGIE NED. NET 1 H 15.30. Kerstoratorium. 16.10 film. 17.00 Docum. 17.55 TekeL BELGIE FRANS s 12.00 Teletekst. 14.40 Gevar.L: tieprogr. 17.15 Meded. 17.30r progr. F Mies Bouwman was gistera vond al vast in een heel chi que kerstjapon. En in de "bank zaten dan ook nog Albert Mol en Willie Walden met een kerstboodschap, ofschoon daarna nog wel bij wijze van toetje door een aantal „promi nente artiesten" een nogal eentonig kerstlied werd gezon gen en uiteraard begon het toen spontaan te sneeuwen ook. Tussen al die bedrijven door mocht Theo Koomen vast even voordoen hoe hij straks die Holland-België-quiz, waar Jos Brink de brui aan heeft gegeven, gaat doen (ze hadden hem natuurlijk meteen moeten vragen, want nooit is de bal ronder dan bij hem) enl den wij uit de mond van jan Berk vernemen dat i kuren „spuug-zat" is. Wé de hulstakjes stonden wi volle bloei, als ik het uitdrukken. En bij „mensen zoals jij weer twee verhalen, opgi ken rond Kees Brusset krijgt, dat is wel duideli] worden, vooral het mena type te verbeelden. En di hem dan ook bijzonder,! als hij een agent op kloé moet wezen. Intussen gaj hier, zoals ik de vorige f al vaststelde, natuurlijk ej degelijk om een heel plezj serie. HILVERSUM De pro gramma's van „Studio Sport" op zondag hebben na het verscherpen van de re clameregels door het minis terie van CRM en de daar door verminderde hoeveel heid voetbalreportages iets minder kijkers getrokken in vergelijking met het vorig seizoen. De verschillen blijken a uiterst miniem te zijn. Studio Sport 1 een verlie slechts één procent, voor dio Sport 2 van 3,3 prj Zonder uitzondering de beperkingen ten van de reclame bij sport tages als grote boosdoenei 'gewezen. per jaar ""S3 Bel 035-284 333 of schrijf aan Antwoordnummer 70 1000 RA Amsterdam (géén postzegel) U steunt dan de KRO. Alexandra Radlus en Henrty Jurriöns bezig aan hun grand pas de deux In het romanti sche ballet „De schone slaapster". Zijn moeilijke beginjaren zal hij nooit vergeten, het duurde wat jaren voor hij doorbrak, maar eenmaal bij de roem gearriveerd, bleef Rod Stewart ener giek aan de weg timme ren. Hij koos ervoor zijn bewonderaars kwaliteit te blijven leveren, zoals nu weer in zijn laatste elpee „Never give up on a dream". Dat mag type- rend heten voor zijn in stelling. Hij geeft zijn droom niet op. Voor VOO-tv reden om vana vond in „Countdown" een beeld-portret van hem te schilderen, waarin zijn zang en zijn muziek cen traal staan op Ned. II om 20.32 uur. Tina Turner en een gospelkoor komen daar trouwens ook een kijkje nemen. Rod's rauwe stem mag als zijn handelsmerk gelden, niet min der zijn bijna uitzinnig optre den en zijn uitgezongen ver langens daarin, wat we bij voorbeeld eerder ook hoorden in een nummer als „Harbour- lights", zijn zoeken als een zwervende zeeman naar een veilige haven. Hij maakt hier in hoorbaar wat zijn toehoor ders niet minder ervaren als wat bij het levensgevoel hoort. Vóór zijn laatste elpee uit te kunnen brengen heeft hij wat moeilijkheden met band-leden op moeten lossen. Wat Rod nog steeds niet is aan te zien, nl. dat op de duur ook de jaren gaan tellen, daaraan vond hij dat enkele muzikanten begon nen te lijden. De fut raakte er uit. Men speelde machinaal, zat trouwens liever in de stu dio en op tijd thuis in het ge- Rod Stewart hier met zijn l zin, dan op tournee om zalen plat te krijgen. Rod vond dat zijn muzikale produkt daaron der leed en zocht naar mensen die er nog wel zin in hebben om vuur uit hun snaren te slaan. Hij vond die en kon toen weer verder met zijn vo cale vervoering. Dat nieuwe elan is ook aan zijn verse elpee af te horen, omdat hij daarin zijn bewondering uitdrukt voor een Canadese jongen die hij via de tv kent en die ster vend aan kanker tot de laatste dag blijk gaf van grote levens moed. Ook ondanks veel gezeur aan zijn hoofd is Rod blijven'zin gen. Hij kreeg te maken met veel eisen stellende filmma kers en andere mensen die hem voor hun karretje wen sten te spannen. Dat hoort bij uld Alana Hamilton. de roem, maar maakt het le ven niet minder moeilijk. Be trekkelijke rust trad in zijn woelig bestaan in, toen hij trouwde met het meisje Alana, middels wie hij ook aan het vaderschap geraakte. De daar uit voortvloeiende verplichtin gen kwamen zijn werk ten goede, omdat hij zich nadien in mindere mate door allerlei bijkomstigheden liet afleiden. Rod geldt als een roek-gek. Dat schijnt toch gebonden aan leeftijd. Of heeft Rod daar niet zo'n moeite mee? Hij bevindt zich dichter bij de veertig dan bij de dertig en zijn wijze van temporijke roek-zang vergt veel van zijn stembanden. Dat moet zich op de duur wreken. Rod ziet het echter zo'n vaart niet lopen. Hij streeft al naar meer rust in zijn zang, ballad- achtige verwoordingen. Hij denkt hier nog jaren mee te kunnen doorgaan zonder aan zijn oorspronkelijke stijl tekort te doen. Het is echter wel te verwachten, dat Rod op een wat tragere toer zal gaan wer ken, wat de doorleefdheid niet in de weg hoeft te staan. Hij moet zich echter realiseren, dat rock dynamische zang en muziek verlangt en dat als hij op dit punt water in de wijn gaat gieten jongeren gereed zullen staan zoal niet om hem het brood uit de mond te sto ten dan wel de groeiende groep jong publiek van hem over te nemen. Voorlopig kan hij nog vooruit, ook dankzij zijn lenige lijf, maar bovendien waar Rod in zijn zang raakt aan wat men levensbeleving zou kunnen noemen, zal hij hoopjes lief hebbers op zijn hand houden. Peter Sellers deelt In „Pink Panther" rake klappen uit. Cast aan tafel De Nederlandse Organisatie voor internationale ontwikke lingssamenwerking bericht wederom over haar activitei ten. Ned. II 20.27 uur. Peter Sellers bleef als „Pink Panther" te boek staan, zeker na zijn twee de film over die wonder baarlijk doortastende in specteur Jacques Clous- seau, die van het ene avontuur in het andere verzeilt. De „Pink Pan ther" is die beroemde dia mant, die een veilig plekje heeft in het Nationaal Mu seum van het geheimzin nige Arabische koninkrijk Lugash. Clousseau is al eerder achter dat ding aan geweest, maar zijn opval lende optreden daarbij vormde geen aanleiding tot promotie. Daarom mag hij er nu voor de tweede keer weer achteraan. In ^assablanca, Marrakesh, Ustaad en Nice, Peter Sel lers zag nog eens wat van le wereld. Toch had hij voornamelijk oog voor die kostbare Panther-dia- mant. Ned. II 21.15 uur. Van gewest In „Van gewest tot gewest" aandacht voor de nieuwe sy nagoge in Groningen, de nieu we reddingboot in Terherde en het maritiem instituut te Vlissingen. Ned. I 19.00 uur. Schone slaapster Zoals wij eerder al schreven een avondvullende uitvoering van het ballet „De schone slaapster" door het Nationale Ballet. Tsjaikofski schreef er prachtige muziek voor en cho reograaf Marius Petipa han teerde de klassieke lijnen in een moderne zetting. Ook de aankleding heeft iets van het sprookje. Dit programma wordt onderbroken door het journaal. Ned. I 19.40 uur. Studio sport Uitgebreide voorbeschouwing over het vijfde tournooi om de wereldbeker hockey heren in „Studio sport", dat volgende- week in India begint. Voorts het schaatsen in ons land. Ned. I 22.45 uur. Allemaal tuig Het tuig Anja, Bart en Monnt krijgt te maken met „Valse be loftes". Zij hebben een oude politiepost gekraakt om ruimte te vinden voor hun eigen acti viteiten, maar krijgen dan de buurt tegen zich. De gemeente wordt erbij gehaald, maar de overheersende gedachte is, dat het tuig nu maar eens naar de tuchtschool moet. Ned. II 1&59 uur. Vrouwen De vrouwen van Zuid-Afrika krijgen aandacht in „Ken merk". Men krijgt een portret van Martha Zwane, die de zorg heeft voor dertien kinde ren, van wie zeven van haar overleden zuster. Voorts ken nismaking met Carol Mokoe- na, schoonmaakster in een zie kenhuis, dat meer lijkt op een pakhuis. Hierover komen ook deskundigen aan het woord. Ned. II 19.25 uur.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 2