CNS favoriet in treffen met Tempo LiiJÜ3[j)CÖÜ opbridgers aar assenheim DAC geeft Donar 2 pak slaag lende >ort- ijfkamp Onder redactie van Gert Jan Onvlee Beschaafd. LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 DECEMBER 1981 PAGINA 13 JEN Beide ploegen rien enige jaren gele- r^og in de betrekkelij- Honimiteit van de af- Rijndelfland. Mo- jeel zijn zowel Tempo StfS de toonaangeven- loegen in de districts 1 klasse D, hetgeen afl voor Tempo dat via i achtereenvolgende kioenschappen op dit iu gekomen is de dui- se progressie tekent. Énks hun vergelijkba- ?%rleden is het zater- ffde eerste maal dat ?po en KNS elkaar in ten ontmoeten. Dan zal, na afloop van deze streekderby, duidelijk worden wie de opmars verder zal doorzetten. De uitspraken voor de aan vang van dit zaalseizoen wa ren tekenend. Als alles goed zou gaan en KNS zou uit de eerste drie uitwedstrijden drie punten vergaren, dan pas wil de coach Gé Eegdeman den ken aan een rol in de strijd om de titel. Ook nu KNS de eerste drie duels, waarvan twee bui ten Oegstgeest, ongeslagen is gebleven en alleen de ranglijst in III D aanvoert blijft de Oegstgeestenaar de positie re lativeren. „De gedachte dat we kampioen zouden kunnen worden is nog echt niet bij me opgekomen. Ik kijk nog altijd naar de onderste plaatsen en ben dan ook erg blij dat TOV en Ter Gauw nog op de nul staan. Daardoor kunnen we nu zo ontspannen spelen en komt ook het zelfvertrouwen weer terug". Op zich niet verwon derlijk, na seizoenen lang met KNS in de buurt van de laat ste plaatsen te hebben gebi vakkeerd. „Sinds ik KNS train hebben we nooit van ALO of TOV gewonnen. Ooit, zo'n vijf jaar geleden hebben we eens 22 tegen ALO gespeeld". Toch weet Eegdemari ook dat KNS duidelijk beter is gaan spelen. Het achttal bleef dit seizoen ongewijzigd en is der halve goed op elkaar inge speeld. Vooral verdedigend meent Eegdeman. ,,Er wordt erg goed voorverdedigd, waar mee we voorlopen in de derde klasse. Zo krijgen we weinig doelpunten tegen en het geeft de aanval voldoende tijd de twee treffers te produceren". 'Als de Oegstgeester verdedi ging tegen Tempo stand weet te houden rekent Eegdeman wel op een zege, al kent hij de Alphense tegenstander alleen nog via informatie van der den. Hetzelfde geldt ook voor Tempo collega Hans van Zonneveld, hetgeen ook veroorzaakt wordt door het feit dat Tempo vorig seizoen nog in de afde ling Rijndelfland speelde. Veel verschil ziet Hans van Zonne veld overigens niet - „er zit al leen wat meer lijn in het spel" - en dat wordt ook al bewezen door de prestaties van de Alp hense ploeg, die alleen nipt verloor van nummer twee Zuidwesters. En dat ondanks dat de Tempo-coach zich ge noodzaakt zag sterk wisselen de achttallen op te stellen. Een drietal basisspelers, Elisa beth van Urk, Aad Haagsman en Bert Jan van Weeren was gedurende korte of lange tijd niet beschikbaar. „We zijn niet optimaal voorbereid op KNS", meent Van Zonneveld. „Maar als we compleet zijn is revan che in de return een eenvoudi ge zaak". Waarmee Hans van Zonneveld zich bij voorbaat lijkt in te dekken tegen een nederlaag, hetgeen hij ook wel beaamt. „We worden in ieder geval niet van het veld ge speeld, daarvoor is het verschil tussen Tempo en KNS toch te klein. Als we verliezen is het met een klein verschil. Al is micro- korfbal natuurlijk wel een ongewisse zaak en als het mee zit dan kunnen wij ook met datzelfde kleine verschil winnen. Maar de kans dat wij verliezen is toch wat groter". Standen zaal korfbalcompetitie Overgangsklasse B VES 35, HKV 35, Fides Pacta 30, Crescendo 30. 4. Asko 34, Stanfries 32, Wordt Kwiek 32, Nic. 31, Trekvogels 3—1. Overgangsklasse C Die Haghe 36, Oost Arnhem 33. Westerkwartier 33, OEC 33, ZKC '31 3—3, Rigtersbleek 3—3, PSV 3—3, De Danaïden 30." Zuid West I A Pernix 36, Snel 35. Tjoba 35, Excelsior 3—4. Albatros 32. Ons Ei land 20. Vriendenschaar 20, TOP 3—0. Zuid West I B Sperwers 3—6, Ready 36, OSCR 3—4, Rozenburg 32, Zuiderkwar tier 32, Terheijden 3—2, Blauw Wit '51 3—1, Het Zuiden 3—1. Zuid West II C DKC 36. Merwic 36. Animo 36, IJsselvogels 34. De Regenboog 3 2, Kwfek (Hg) 3—0, Vlaardingen 3 Zuid West II D Ten Donck 3—6, ADO 3—4. KVR 3—4, De Zwervers 3—3. ELKV 3—2, DES 32, Actief 31, De Algemene 3—1. Zuid West III A Oranje Nassau 36. Velocitas 35. Hoekse SV 34. Merwede 3—3. Fluks 3—2. Avanti 3—2. All Ready 3—2, Vriendenschaar (B) 30. Zuid West III B Oranje Wit 36, Valto 34. Fiks 3 3, Stormvogels 33. Ventura Sport 3—3, SEV 3—3, Maassluis 3—2, Olympia 30. Zuid West III D KNS 36, Zuidwesters 35, Tempo 3—4, ALO 34, De Bermen 3—3, Ons Huis 3—2, TOV 3—0, Ter Gouw 'Rijndelfland Hou Stand 2—4, GKV (Hg) 2—4, De Dijkvogels 24, De Raven 23, Warmond 2—2. ONDO (G) 2—2, Emma 21, Madjoe 20, ODS 20, Noorderkwartier 20. lEN De zwem- en iva- oclub De Zijl/LGB, Roo- irg (voetbal), de atletiek- iging AV Holland, Par- eiden (basketbal) en de ennisclub DOCOS hou- Jinsdag 22 december voor '®"ïide maal in successie een 97ijfkamp voor meisjes en van 14 t/m 17 jaar. De )nderdelen worden alle- lel op dezelfde dag afge- ijfkamp begint 's-och- vroeg (om 8.30 uur) in ;iderdorpse zwembad De Van 10.30 tot 15.30 uur in vervolgens in het Uni- air sportcentrum aan de "Elénaarseweg de onderde- ttbal, basketbal en tafel- afgewerkt. Op de stofbaan. in de Leidse gjwordt vervolgens hetaf- ide onderdeel (atletiek) den. Prijsuitreiking, jd en afsluitende disco- vinden vanaf 18.30 uur in het clubhuis van De GB. l>idse" Jugdzeilers °n ar WK in jseKigentmie JEN In de Nederlandse 7$ die vanaf 20 december lenos Aires (Argentinië) elnemen aan het wereld- jioenschap zeilen in de liationale jeugdwedstrijd - de Cadet, zijn twee uit de Leidse regio op- len. Jan Piet Heemskerk ;e Kok uit Warmond en 'oude. 'ee andere Nederlandse zqllen worden gezeild Mark en Robert Dront- 'tweede bij de Europese ioenschappen in Hol- deze zomer) en Rutger met Dirk Pepping (vier de EK). De ploeg ver- op 14 december. Op 20 'oer zal eerst een oefen- 'ijd worden gevaren, >t van 21 tot en met 31 iber de zeven officiële 'ijden zullen worden ge- c/at die voor het basketbal aangeschafte mat niet meer voor basketbal wordt ge bruikt. Jammer vooral, voor die drieduizend toeschouwers extra die dinsdagavond an ders wel naar Leiden - Kiev hadden kunnen kijken. Wellicht dat de nieuwe geld schieter van de club in de na bije toekomst wel rekening zal houden met al die mogelij ke toeschouwers. Met een dergelijke houding dan wat meer inhoud gevend aan de nu in de praktijk vaak zo loze kreet van de gemiddelde sportsponsor, dat het gedo neerde geld meer bestemd is voor de actieve sportbeoefe naar en de passieve recreant, dan voor het eigen winkeltje... „Grens" De modale clubgrensrechter is in de amateuristische voetbal wereld bij zijn entree op het veld eenvoudig te herkennen. Er mag dan enig verschil be staan in de „aankleding" (het trainingspak van de club, voetbalkousen in verenigings- kleuren, een petje met de be treffende clubnaam erop), maar het is hoe dan ook snel duidelijk bij welke club de vlaggenist hoort. Anders ligt dat bij UVS. Grens Van Duyl heeft dit sei zoen gekozen voor een keutig zwarte combinatie waaraan op het eêrste gezicht niets blauw-wits te vinden is. Een tweede blik leert echter dan al spoedig dat bet hier wel de gelijk een man betreft die de UVS-zaak in hart en nieren is toegedaan. Beschaafd en toch duidelijk. UVS. En daarom: de complimenten van Hutspo(r)t. Catwyck Tot slot nog even terug naar Katwijk. De omnivereniging Rijnsoever gaat zich daar op splitsen. De vier in die club verzamelde sporttakken von den het grote geheel toch minder prettig werken, dus werd besloten uit elkaar te gaan. Allemaal niets op tegen, zoiets gebeur: en als grote mensen onder elkaar een der gelijk besluit nemen, dient zoiets te worden gerespec teerd. Alleen, beste Katwijkse hockeyers: die naam hè? Is de hockeysport zich net wat aan het ontdoen van het elitaire etiket en dan komen jullie in plaats van gewoon met Hoc keyclub Katwijk HCKW met de naam „Catwyck" op de proppen. Toch nog maar een nachtje over denken? Beroep? Katwijk is sinds augustus een Fitness-centrum rijk. De he ren Houwaart en Vooys heb ben dat centrum wat snel ge realiseerd. Te snel naar de zin van de gemeente. Het tweetal had zonder vergunning verbouwd. Katwijk stelde een ultimatum (ontruiming voor woensdagmorgen negen uur). Volgde het duo dat ultimatum niet op dan zou ontruiming onder politiedwang tot de mo gelijkheden behoren. De Kat wijkse M.E kwam niet in ac tie. Vooys en Houwaart had den juist op tijd beroep aange tekend. Daarbij trainde Nederlands sterkste man. Kees de Vreugd, juist die woensdag in het genoemde fitness-cen- Vloer Nog niet zo lang geleden, het zal zo'n twee jaar terug zijn geweest, schafte de gemeente Leiden, mede op advies van Groen oord hallen -directeur André de Jong een oprolbare speelvloer aan. Een 71.000 gulden vergende investering, bedoeld om de mogelijkheden van de Groenoordhallen waar het het houden van indoor- sportevenementen betrof, uit te breiden. Dat advies van De Jong én het besluit tot aan koop van de gemeente zelf, waren voornamelijk geba seerd op toezeggingen van de basketbalvereniging Leiden. Parker had aangekondigd nog wel even door te gaan met het sponsoren van de club, waar door het bereiken van de play-offs in dit door geld ge regeerde wereldje al bij voor baat zeker was. En omdat de vereniging Leiden de betrok ken verantwoordelijken voor af had toegezegd in ieder ge val die play-off-wedstrijden in de Groenoordhal te zullen spelen, leek de aanschaf van de mat een verantwoorde in vestering. Een conclusie die nog meer aan kracht had ge wonnen na afloop van het eerste Groenoordhal-play- offs-jaar. Leiden was dan niet als kampioen van Nederland uit de bus gekomen, maar het feit dat zo'n tienduizend toe schouwers de hal bevolkten tijdens het treffen met Den Bosch had grote indruk ge maakt. Ook op verliezende sponsor Bock weg. „Dit was een enorme reclame voor de basketbalsport. Vloer (2) Maar helaas, hoewel een ieder ervan overtuigd bleef dat Lei den de basketbalsport goed aan het verkopen was (en de sponsor zichzelf onder het motto „hoe meer volk, hoe meer pr, hoe meer tv-zend- tijd"), zou het vervolg minder zijn. De Europa Cup-wedstrij- dèn bleken in het daaropvol gende seizoen minder goed in het Groenoordhal-schema in te passen en nadat ook het tweede, door nogal wat toe schouwers gevolgde, play-off- avontuur in de Groenoordhal zonder nationale titel werd afgesloten, was het gebeurd. En werd, op aandringen van de technische staf, ook voor Europa Cup- en Play-Off- wedstrijden definitief voor de Vijf Meihal als basketbal speelplaats gekozen. Prestaties als prioriteit nummer één derhalve, al werd dat dan niet met zoveel woorden gezegd. Vloer (3) De gevolgen van die beslis sing hebben ruim tweedui zend dappere durvers dins dagavond in de Vijf Meihal weer eens ervaren: eerst een tijd in de tij staan voor een kaartje om vervolgens ander half uur, samengepakt als ha ringen in een nogal heet ge stookte ton, naar basketbal te kijken. Een situatie die zich in de duels met Inter Bratislava en (in ieder geval) Real Ma drid ongetwijfeld zal herha len. Een ideale situatie? Met de redactie van Hutspo(r)t en al die Leidenaars die een overvolle Vijf Mei hal in de regel mijden, meent ook di recteur André de Jong van niet. De Jong matigt zich geen oordeel aan over de door de „Jammer". club Leiden genomen beslis sing („Dat is mijn pakkie-aan duidelijk niet"), maar vindt het wel bijzonder jammer dat het zo gelopen is, „Omdat erg veel mensen nu Kiev en Real Madrid niet in actie zullen zien. Zoals ik het ook jammer vind dat een mogelijke play off-happening tegen Donar of Den Bosch ook dit jaar maar weer door tweeduizend man kan worden bekeken. Terwijl het nabije verleden toch heeft bewezen dat er veel meer po tentiële bezoekers in de Leid se regio zijn..." Vloer (4) Wat De Jong en de gemeente ■Leiden betreft heeft de aan schaf van genoemde vloer overigens geen nadelige fi nanciële gevolgen gehad. De Jong: „De vloer is geen ver liespost geworden, hoewel we op het moment dat Parker af viel, natuurlijk wel even met de handen in het haar zaten. Het feit echter dat de vloer nu regelmatig met Stedenspel wordt gebruikt en er daarbij zo af en toe toch nog wat sportevenementen op plaats vinden, maakt een redelijke exploitatie mogelijk. Fijn voor De Jong, natuurlijk. Maar het blijft toch jammer jENHEIM De namen van de „Leidse" bridgers p acht januari in de Oude Tol Sassenheim zullen tegen een Nederlands topteam, zijn bekend. selectiewedstrijd van alle bij de NBB aangeslo- °|ubs in het District Leiden kwamen Louwerse en j iorée en Pollée-Van der Werf (allen Bodegraven) i je dames Meerman-Groot van het organiserende ?d|m Troef als winnende koppels uit de bus. tsf e'|le samenstelling van het Nederlandse team is bekend, Hans Kreijns en Hans Vergoed, Carol van Oppen en ^Rebattu jr. en Cees Sint en Ton Schippenheijn. het raam van deze ontmoeting tussen Leiden en»het f"jiale team, vindt er begin januari nog een wedstrijd *e|. Voorafgaande aan de achtste januari zullen de leden ^[ie twaalf clubs uit het District Leiden tijdens de norma- Abavonden dezelfde partijen spelen. De resultaten van Aedstrijden kunnen dan. acht januari in de Oude Tol jen ingeleverd, om daar in de computer te worden inge- De combinatie die de beste officiële prestatie vervol- het meest benadert, is winnaar van de club-ontmoeting. t<e eerste experimentele Rama-wedstrijd, verleden jaar in fitmoeting, was overigens al duidelijk dat dit evenement vit de verenigingen veel meer belangstelling zou gaan mfen. Het organiserende Sassem Troef heeft de gehele or- iliatie dan ook nog eens volledig onder het vergrootglas om een zo optimaal mogelijke afwerking te kunnen Daarbij stond de club door de grotere omvang f.het gebeuren voor forsere financiële uitgaven, dit on- lss het gegeven dat de topspelers in dit geval zeker geën irgoedingen eisen. Dankzij de medewerking van diverse J>rs, was Sassem Troef uiteindelijk toch in staat het ge- ond te krijgen, waardoor andere, op de loer liggende, landse bridgeclubs het initiatief van Sassem niet over fden te nemen. Het gebeuren vindt vrijdag acht januari 19.30 uur plaats in de Oude Tol in Sassenheim. LEIDEN „In de vijftien jaar, dat ik volleybal heb ik nog nooit zo'n pak slaag gekregen als tegen DAC", zei Donar spe ler Michel de Geus na de door hem en zijn ploeggenoten met 3-0 verloren duel tegen de Alphense koplopér. Binnen drie kwartier was het via 15-4, 15-2 en 15-9 bekeken en zag DAC de kloof met de concurrentie tot vijf punten uitgroeien, ter wijl nog niet eens de helft van het totaal aantal wedstrijden is gespeeld. Om dit soort zeer vroegtijdige beslissingen te voorkomen, zou misschien aan een andere competitieopzet gedacht kunnen worden. Competitieleider Spoormakers hierover,, We hebben dat wel gehad, de kampioen kon met kerst al promoveren, maar door de invoering van de promotieklasse is zoiets onmogelijk geworden. Om dan toch zestallen op te splitsen en de eerste zes om de titel te laten spelen, is niet eerlijk als de koploper de tweede helft bijvoorbeeld door blessures terugvalt!" Bij de dames in de eerste klasse lijkt het probleem minder nij pend. Drie ploegen zijn nog volop in de strijd om de eerste plaat sten verwikkeld. Toch is er ook hier een enorm krachtsverschil tussen de hoogste en de laagste ploegen. Ridderveld won met enige moeite van DAC 2: 12-15, 14-16, 10-15. Leython 2 was ster ker dan VCS en NOVO 2 had minder problemen dan verwacht met Leython 3. VCL haalde belangrijke punten door een 3-1 overwinning op LUSV 2. Bij de heren had Orion winstkansen tegen WVC. Goed spel van Rob van Houten en Adriaan van Weenen leverde de Hazèrs- woudse ploeg een 2-1 voorsprong op, maar die werd na enige omzettingen in de ploeg weer weggegeven: 8-15. 15-4, 15-5, 9-15 De sportiviteit van clubscheidsrechters was weer eens onder werp van discussie na het duel tussen LUSV 2 en Gemini 3. Bij de stand 14-14 in de vierde set - LUSV leidde op dat moment met 2-1 - werd er door de bezoekers een hoge bal Over het net gespeeld die volgens alles wat Gemini heette duidelijk op de lijn terecht was gekomen. ..Uit" oordeelde de tweede scheidsrechter echter, waarna LUSV 2 meteen naar setwinst doorstootte: 16-14. een van de bridgetoppers die acht januari in de Oude Tol Sassenheim in actie zal komen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13