Leefers moet elfvertrouwen opvijzelen Astrid van der Knaap gokt op dubbeltitel bij NK badminton )RT NSF zonder standpunt K voetbal 1984 Frankrijk )G 1 blijft aan kop Nederlaag Den Bosch Sportwereld Sport- prijsvragen Van Duimen terug naar af Alle oud-wereldkampioenen geplaatst voor WK voetbal LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 DECEMBER 1981 PAGINA 15 balclub stelt werkplicht in EN Het bestuur van de zaterdagvoetbal- Ahead Kampen heeft een uniek voorstel be nt de zelfwerkzaamheid van de leden, die da- pensen overlaat, aan te wakkeren. Het voor- t nog deze maand tijdens de algemene leden ering zal worden besproken, behelst ten eer- alle leden een werkweek wordt opgelegd, rsleden, jeugdleiders, trainers en niet-spelen- n boven de achttien jaar zijn hiervan vrijge- wil het bestuur dat de senioren acht r seizoen werkzaamheden ten behoeve van de Iprrichten. Wordt er door een bepaald lid niet .kt, dan komt hem dit op een boete van vijf- olden per uur te staan. Indien de boete niet betaald wordt men geroyeerd. Aangezien i een klein groepje leden de werkzaamheden 4e club opknapt, vindt het bestuur van Go Kampen de voorgestelde maatregelen bittere tak om de club in stand te houden. Schaatsmarathon voor Kooiman AMSTERDAM Jan Kooiman uit Ammerstol heeft gisteravond zijn lei derspositie in het klassement voor marathonschaatsers verstevigd door op de Jaap Edenbaan in Amsterdam de zesde wedstrijd te winnen. Het was zijn eerste zege. Zijn vrouw Ine ke Kooiman-van Homoet maakte het gezinssucces compleet als winnares bij de dames. Uitslag heren: 1. Jan Kooiman (Ammerstol) de 105 ronden in 1.04.16; 2. Henk Holland (Ambt Delden); 3. Henry Ruitenberg (Ol- denbroek); 4. Alex Jansen (Leiden). Uitslag dames: 1. Ineke Kooiman-van Homoet (Ammerstol); 2. Coby Borst (Krommenie); 3. Hennie Ebbinge (Hooghalen). RIJSWIJK De Nederlandse Sport Federatie heeft de mi nister van CRM geen antwoord kunnen geven op zijn vraag naar het standpunt van de NSF inzake apartheid en sport. De reden is dat de materie te ingewikkeld is om zo snel een antwoord te kunnen bepalen, dat de autonomie van de sportbonden hoog in het vaandel van de NSF staat geschre ven en dat bijvoorbeeld de Tweede Kamer en de regering zelf een duidelijk standpunt hebben ingenomen in de perio de voor de Olympische Spelen voor gehandicapten, waar de deelneming van een Zuidafrikaanse ploeg ter discussie stond. Minister André van der Louw had in een brief van 8 december de Nederlandse Sport Federatie (NSF) gevraagd zijn mening te geven over apartheid en sport, zodat de Ne derlandse regering hiermee rekening kan houden bij haar standpuntbepaling. Een ad hoc-commissie van de Verenigde Naties houdt zich momenteel bezig met de voorbereiding van een ontwerp-resolutie inzake apartheid en sport. De stemming over bedoelde resolutie is rond 15 december. Engelse bond straft Jol WOLVERHAMPTON Martin Jol is door de tuchtcommissie van de Engelse voetbalbond voor twee wedstrijden ge schorst. De Nederlander, van FC Twente overgegaan naar West-Bromwich Albion, incasseerde in zijn eerste tien wedstrijden in de Engelse league vijf boekingen. De wedstrijd MVV-PEC/Zwolle zal niet mor gen, maar zondag (14.30 uur) worden ge speeld. MVV besloot tot deze incidentele verschuiving van de speeldag in verband met de Maastrichtse wielerzesdaagse. De tuchtcommissie van de KNVB heeft drie spelers geschorst, nadat zij in het afgelo pen weekeinde hun derde gele kaart had den opgelopen. De gestraften zijn: MVV: H. Delahaye, vier wedstrijden geschorst plus een boete van 125 gulden. Willem II: W. van Bommel, twee wedstrijden. Veen- dam: F. Metz, vier wedstrijden. King bood vriendin drie ton LOS ANGELES In de rechtszaak tegen haar voormalig secretaresse Marilyn Har nett, heeft de Amerikaanse toptennisster Bil- lie-Jean King toegegeven haar ex-vriendin vorig jaar ruim 300.000 gulden te hebben ge boden. Daar tegenover had moeten staan dat Marilyn Harnett intieme brieven had moeten teruggeven, het huis in Malibu had moeten verlaten en uit het leven van Billie-Jean en haar man Larry King had moeten verdwij nen. Vorig jaar ontketende miss Harnett veel opschudding met het bericht dat zij met de tennisspeelster een verhouding zou hebben gehad. Billie-Jean King gaf dit later toe. Ze ontkende echter dat ze aan miss Harnett het gebruik van een huis in Malibu en financiële steun voor het leven had beloofd. Om de na een val van een balkon gehandicapte miss Harnett uit het huis te krijgen gingen de Kings een rechtszaak aan. .HAGENAAR TERUG IN HOCKEYSELECTIE 1KONG Wouter wordt wel eens ;nd de Nederland- listaan genoemd als :keykwaliteiten ter komen. Op typisch :he wijze weet de tn superieure tech- 'giftigde ex-Hage- le bal aan zijn stick len eh te spelen met jenstanders. Ruim geleden accep- de in de economie ideerde Leefers een roor een Nederland- met als stand- Hongkong. Op 12 1980 speelde n Amstelveen :heidswedstrijd in tegen Australië (5- tijdperk-Leefers, lens het voorolym- toernooi van 1971 ichen begon en bij- _h decennium omvat- nek daarmee afgeslo- V die periode had de fige Leefers twee Spelen en vier toernooien om wereldbekers meege maakt. Hij kwam uit in 148 interlandwedstrijden. Net als Johan Cruijff bij Ajax is Leefers nu toch terugge keerd in het nationale hockey team. Bondscoach Wim van Heumen heeft de kleine, don kere econoom geselecteerd voor het toernooi om de Wereldbeker, dat 29 december in Bombay van start gaat. Leefers is daar niet verbaasd over. „Enkele maanden gele den heb ik zelf het initiatief genomen door Van Heumen per brief mee te delen dat ik best wel weer zin had in een groot toernooi," aldus Leefers. „Ik had in Hongkong voortdu rend aan mijn conditie ge werkt. In miin eentje, want er was niemand die mijn tempo bij kon houden. Een echt oe fenprogramma had ik niet, maar dat heb ik ook niet no dig. Ik weet precies wat ik wel en niet moet doen. Ik ben een beetje aan het werk geweest op de manier van de Austra liërs. Die wonen ver uit elkaar en moeten ook altijd zichzelf zien te behelpen. Ik heb in Hongkong vrijwel wekelijks een hockeywedstrijdje ge speeld. Alleen was dat natuur lijk op erg laag niveau." Voor Van Heumen, die wor stelde met de juiste samenstel ling van zijn team, kwam het aanbod niet ongelegen. Hij stelde Leefers echter twee voorwaarden: ten eerste moest hij de onlangs afgesloten trip door Pakistan gebruiken om te .laten zien wat hij nog kon en ten tweede een periode voor het vertrek naar Bombay met de selectie meetrainen in Ne derland. „Dat gaf aanvankelijk wat problemen met mijn werkgever," aldus Leefers. „Daar werd echter een oplos sing voor gevonden. Ik kon in ieder geval een deel van de tournee door Pakistan meema ken. Dat was kennelijk vol doende voor Van Heumen me definitief te selecteren. Wat betreft de trainingsperiode in Nederland: daar stond ikzelf ook op. Het is nu eenmaal noodzakelijk dat je voor zo'n groot toernooi met je medespe lers kunt optrekken." Wouter Leefers speelde in Pa kistan drie van de zeven wed strijden met Oranje mee, waarbij het officiële duel met de wereldkampioenen in La hore (2-3). „Twee keer stond ik als midden-middenvelder opgesteld. De plaats, die eigen lijk voor Ties Kruize is be stemd. En één keer speelde ik rechtermiddenvelder. Over het geheel genomen is het me meegevallen na zo'n tijd weer op dit hoge niveau actief te zijn. Dank zij een redelijke conditie kon ik het tempo vrij goed bijhouden. Alleen ont brak het nog wel wat aan bal gevoel en wedstrijdritme. Ik had niet het idee, dat het net was alsof ik nooit was wegge weest. Je hebt toch weer tijd nodig in een team te groeien. In Nederland wil ik nog zo veel mogelijk oefenwedstrij den meemaken. Dan kan mijn zelfvertrouwen weer wat wor den opgevijzeld." Geheimzinnig Over zijn indruk van de huidi ge kracht van het Nederlands elftal is Leefers wat geheim zinnig. „Het is volgens mij een ploeg met ups en downs. In principe met enorme mogelijk heden, met zeker uitschieters naar boven. Het is echter de vraag of er constant goede prestaties geleverd kunnen worden. Wat dat betreft zijn in Bombay ook de wedstrijden te gen de op papier minder ster ke landen, als Engeland, van groot belang." Niettemin ver wacht Leefers, die op de fina ledag in Bombay 29 jaar wordt, dat Oranje de halve fi nales zal halen. Op 27 novem ber heeft hij in Lahore een voorproefje gekregen van de capaciteiten van India, dat ook in de Nederlandse poule is in gedeeld. „India speelde toen een testwedstrijd tegen Paki stan. Het heeft zonder meer een leuk team en zal zeker in eigen land tot grote prestaties in staat zijn. Aan de andere kant zie ik mogelijkheden om dat de Indiërs ongetwijfeld on der grote druk komen te staan en we bovendien ervaring missen. Met ons tactische ver mogen moeten we in staat zijn India te weerstaan." Leefers, die al eens een kijkje heeft ge nomen in het enorme cricket- stadion van Bombay, waar het toernooi om de Wereldbeker wordt gespeeld, wil verder nog niet te veel vooruitlopen op het evenement. „Ik heb altijd de gewoonte gehad van de ene wedstrijd naar de andere wed strijd toe te leven. Dat geldt ook voor dit toernooi. Pas als een duel is afgelopen kijk ik naar de volgende tegenstan der." Wouter Leefers in het shirt van HGC, de Haagse club die hij verliet om voor zijn werk naar Hongkong af te reizen. De terugkeer van Wouter Lee fers zal van korte duur zijn. Als hij fit blijft en Nederland de halve finales haalt, kan hij nog zeven interlandwedstrij den aan zijn totaal van 149 toe voegen. „Daarna verdwijn ik weer buiten beeld," besluit Leefers, die zich dit weekein de na zijn aankomst in Neder land meteen in het feestge druis van het 75-jarig HGC kan storten. „Ik ga gewoon weer terug naar Hongkong om mijn achterstallige werk in te halen. Een jaar of drie zal ik daar toch zeker nog wel blij ven." !H De eindronde van fde toernooi om het Eu- voetbalkampioenschap andenteams zal in juni 1 Frankrijk worden ge- 1 i. Dat heeft het bestuur Europese Voetbal Unie onder voorzitterschap Italiaan Artemio Fran- Zurich besloten. Het be- - volgde het advies van - ganisatiecomité op. De lbonden van Groot-Brit- rGriekenland en West- tnd hadden zich ook gesteld. Met uitzon- van Liechtenstein heb- le 33 bij de UEFA aan- _n bonden zich voor het oi gemeld. Op 8 januari -€t volgend jaar is in Pa- - loting voor de zeven - icatiegroepen, waarin ievelijk zijn geplaatst: )uitsland, Spanje, Polen, nd, Italië, Joegeslavië echo-Slowakije. De ze- groepswinnaars plus rijk spelen in de eind- ranse voetbalcoach Mi- heeft negentien uitgenodigd voor een -igskamp rond de jaar- ng in de Franse Pyre- Ter voorbereiding op - rereldkampioenschap in - wil Hidalgo van 22 de- -r tot 3 januari in het nationale sportcentrum ~nt Romeu werken. De van negentien spelers uit: Jean Castaneda, ique Baratelli, Maxime Bossis, Patrick Battiston, Ge rard Janvion, Christiaan Lo pez, Francois Bracci, Marius Tresor, Jean-Fran?ois Larios, Michel Platini, Alain Diresse, Jean Tigana, Bernard Genghi- ni. Aanval: Alain Couriol, Bruno Bellone, Didier Six, Bernard Lacombe, Dominique Rocheteau, Jacques Zimako. Los Angeles Aztecs heeft be kend gemaakt in het nieuwe seizoen niet te zullen uitko men in de Noordamerikaanse profliga. De Aztecs is daarmee de zevende ploeg die ver dwijnt uit de NASL. De club meldde: „Tot het eind van het seizoen hebben wij aan al onze verplichtingen voldaan. De verkoop van een aantal spelers zal worden afgerond voor de vergadering van de NASL, die dit weekeinde te Tulsa zal worden gehouden". De Aztecs, hebben sinds 1974 in de profli ga gespeeld en veroverden in hun eerste jaar het kampioen schap. De club, die het bezit was van de Mexicaanse televi siemaatschappij Telvisa, heeft de laatste jaren in verschillen de stadions in en om Los An geles gespeeld. In 1981 in het Coliseum, maar ook daar kon de daling in de toeschouwer saantallen niet worden gestuit. De zes teams die eerder beslo ten hun activiteiten te staken zijn: California Surf, Washing ton Diplomats, Atlanta Chiefs, Minnesota Kicks, Dallas Tor nado en Calgary Boomers. !N Zonder zelf in ac- :omen, bleef TOG 1 aan. de Leidse biljartcompe- Iet één wedstrijd minder j ld heeft de ploeg nog al- 1 !s punten voorsprong op concurrent Landzicht 1. [Jicht is aanvoerder van :htervolgend groepje dat bestaat uit Morspoort, en Between. Be- 1 heeft weliswaar enige stand, maar ook een Hinder gespeeld, tweede klasse is het erg end geworden. UVS viel :en 4-4 gelijkspel iets te- 10S kon zich door een 8- rwinning naast de UVS- res nestelen. Between 2 met 6-2 en neemt daar- bu de eerste plaats in. De «Uien zijn echter klein, feen 2 staat op 66 uit 13, 2 en DOS 1 hebben elk 'ten uit 13 duels, idende teams in de derde hadden het zwaar. Mor- 2 en Landzicht 3 speel- iiden gelijk, Cleijn Duin oor zelfs. Met 64 uit 13 Morspoort 2 lijstaanvoer- Landzicht 3 en Cleijn Duin 2 hebben met respectie velijk 60 uit 12 en 56 uit 12 nog alle kansen. Eerste klasse Uitslagen: Morspoort 1 - TOP 2 8-0; De Heul 1 - Vriendschap 1 4-4; Land zicht 1 - TOP 1 6-2; Carambole 1 - Morspoort 1 6-2; 't Zuid 1 - Between 1 Stand: 1 TOG 1 12-70; 2 Landzicht 13-64; 3 Morspoort 1 en Carambole 13-61; 5 Between 12-55. Tweede klasse: DOB 1 - Carambole 2 2-6; DOS 1 - 't Zuid 2 8-0; Between 2 - TOP 3 6-2; Cleijn Duin 1 - Spij- kerbak 1 4-4; UVS 2 - Stompwijk 1 4- Derde klasse: Wapen van V - Cleijn Duin 2 6-2; Haagweg 1 - Carambole 3 8-0; Vriendschap 2 - De Waag 1 6-2; Morspoort 2 - Landzicht 3 4-4. Vierde klasse: De Heul 2 - De Waag 2 2-6; TOP 4 - DOS 2 8-0; Carambole 4 - Zoeterwoude 1 2-6; De Waag 2 - Wapen van V 2 4-4; Landzicht 4 - Morskwartier 2 6-2. Vijfde klasse: Landzicht 5 - DOB 3 6-2; TOP 5 - Wachtje 1 4-4; DOS 3 - TOG 3 6-2; Morskwartier 3 - Spijker- bak 3 3-5. Zesde klasse: De Heul 4 - De Waag 3 4-4; VOP 1 - Landzicht 6 6-2; Mors kwartier 4 - DOS 4 4-4; De Waag 3 - TOP 6 6-2; Cleijn Duin 3 - Carambole 5 2-6; UVS 3 - De Heul 4 4-4. Zevende klasse: Witte Hen 2 - UVS 4 4-4; Wapen van V 3 - Haagweg 2 6- 2; De Heul 5 - Between 3 6-2; TOP 7 - Morskwartier 5 6-2. TEL AVIV In de finalepou le voor het basketbaltoernooi voor landskampioenen, heeft Den Bosch met 105—76 verlo ren van Partizan Belgrado. De topscorers waren: Partizan: Dalipajic 18, Pecic 22, Maric 19, Petrovic 18 en Slavnic 12. Den Bosch: Richardson 22, Cramer 18 en Akerboom 20. Flyer derde na twee etappes AUCKLAND Na twee etap pes in de zeilrace rond de we reld bezet de Flyer met schip per Conny van Rietschoten de derde plaats in het algemeen klassement. De Nederlandse deelnemer wordt voorafge gaan door twee Franse jach ten. De Kriter 9 met schipper André Viant voert het veld aan, gevolgd door de Charles Heidsieck III met Alain Gab- bay. Beide etappes, van Portsmouth naar Kaapstad en vandaar verder naar Auckland, werden door de Flyer het snelst afge legd. De handicap van het alu minium jacht van Van Riet schoten werd evenwel niet goed gemaakt. De tweede etappe leverde omgerekend naar handicaps een zege op voor de Ceramco uit thuisha ven Auckland voor de Charles Heidsieck III en de Flyer. Rond de Kerstdagen vertrek ken de schepen voor de derde etappe naar Mar del Plata in Argentinië. Op 28 februari be gint de vierde en laatste etap pe met de thuisreis naar Ports mouth. Bij terugkeer in Enge land hebben de schepen ruim 27.000 zeemijlen afgelegd. De race begon op 29 augustus. BUENOS AIRES De Ar gentijnse autocoureur Carlos Reutemann kon gisteren niet tot overeenstemming komen met vertegenwoordigers van de fabrieksstal van Williams voor het komende formule één-seizoen. Volgens een zaak waarnemer van Reutemann betekende dit dat de Zuidame rikaan in 1982 toch niet zal te rugkeren op de racebanen. WENEN Tijdens een bij eenkomst in Wenen heeft de internationale Hippische Fede ratie (FEI) besloten de ama- teurregel te versoepelen. Vol gens de nieuwe, goedgekeurde voorschriften worden ook de genen als amateurs be schouwd, die voor zichzelf en zijn of haar paarden voor of gedurende een concours hippi- que een gelimiteerde financië le bijdrage ontvangt. DEN HAAG Een titel in het damesenkelspel zal Astrid van der Knaap (Velo) nog niet kunnen veroveren tijdens de nationale badmin tonkampioenschappen, die morgen en overmorgen wor den gehouden in de Catharij- nehal te Utrecht. Maar de 17- jarige scholiere van het Haagse Thomas More College geldt desondanks als één van Nederlands grootste talenten, hetgeen zij met een fraai aan tal jeugdtitels al lang geleden aantoonde en twee weken geleden nog eens benadrukte door open jeugdkampioene van Wales te worden in het damesenkel- en dubbelspel. In Utrecht strijdt Astrid van der Knaap mee met de senio ren, waar onder anderen re gerend kampioene Marjan Ridder, maar ook Joke van Beusekom nog té grote obsta kels zullen vormen voor haar. Toch behoort zij reeds tot de subtop. Voor een bezoek aan Astrid van der Knaap moet men een sloot volgen op de grens van Den Haag en Waterin gen, waar haar vader een groot tuinbedrijf heeft, en dan eerst een goed kwartier stoeien met Daisy, een Engel se buldog die zelfs voor z'n ras erg leijk (maar vriende lijk) is. Daarna, terwijl de gastvrijheid over de bezoeker neerdaalt, vliegen de enthou siaste verhalen van Astrid van der Knaap zonder hape ringen op je af. Zij vertelt: „Door mijn moedr, die nu nog vierde klasse speelt, ben ik met badminton begonnen. Ik was toen acht. Dit seizoen werd ik verrassend genoeg al in het eerste team van Velo gezet, de club waarvan ik vanaf het begin lid ben ge weest. Ik train nu tweemaal twee uur per week. Extra conditietraining doe ik niet in het seizoen, dat vind ik Astrid van der Knaap (17) heeft voor hond Daisy net zoveel tijd over als voor haar lievelingssport badminton. overdreven. Ik moet ook mijn atheneum nog halen, want ik wil naar de HEAO. Maar ik moet toegeven dat mijn conditie iets beter zou kunnen". Door regelmatig langs de eenzame kassen en dijken naar de sporthal te fietsen („tot dit jaar heb ik haar al tijd gebracht en een brom mer wil ze niet", merkt haar moeder op) blijft Astrid van der Knaap toch fit genoeg. Bovendien heeft zij haar lengte mee: ze is ongeveer 1.80 m. „Toch hebben wij van Velo ons de laatste weken niet optimaal kunnen voor bereiden op het Nederlands kampioenschap. Eerst namen de zaalvoetballers onze oe fenruimte in en vorige week donderdag was er een Sinter klaasavond. Maar aan een se- niorentitel denk ik nu toch nog niet. Ik heb eerst m'n zinnen gezet op de Europese jeugdkampioenschappen van '83", aldus de speelster van Velo. Astrid van der Knaap bena dert haar sport misschien iets te rustig, mist dat hele felle dat een potentiële kampioene zou moeten hebben. Is ook heel tevreden met wat ze nu al heeft. Zij: „De bond doet ontzettend veel voor ons. Met het Nederlands jeugdteam gaan we binnenkort naar België, West-Duitsland, En geland, Denemarken enzo voorts. We krijgen zelfs zak geld. Vor andere dingen heb ik dan ook weinig tijd. Hoe wel ik zomers graag surf en komende februari voor het eerst ga skiën". De voldoening die Astrid in haar hobby's vindt is ken merkend voor het hele gezin Van der Knaap. Zo is broer Perry een fervent voetballer bij Velo en reist vader, een surfliefhebber, elke week twee uur voor één uur zan gles in Krommenie. Mocht Astrid van der Knaap het dit weekeinde niet redden, of zelfs tegenvallende prestaties leveren, zal niemand daar in huize Van der Knaap verve lend over doen. Tot slot Astrid: „Ik moet eerst tegen Nicole van Zijderveld en dat zou ik moeten winnen. Ik zit in de onderste helft met Joke van Beusekom. Mijn teamge note Karin Duijvestein is bij Marjan Ridder ingedeeld". Samen met Karin Duijve stein kan Astrid van der Knaap in het damesdubbel spel wellicht voor een ver rassing gaan zorgen. Een ver rassing die er trouwens ook bij de heren inzit, waar een dit seizoen matig in vorm zijnde Rob Ridder bijzonder gevaarlijke aanvallen op zijn hegemonie kan verwachten van „veteraan" Herman Lei- delmeijer, de (Indonesische) Oranje-speler Uun Santosa (Velo) en het enfant terrible Lex Coene. De Voorburgse Velo-speler Hans Reith heeft de pech al direct op Rob Rid der te stuiten. Ook Hagenaar Dennis Tjin-Asjoe (DKC) treft het in de openingsronde niet. Hij komt uit tegen Lex Coene. HERMAN JANSEN Overtuigende winst AZC AMSTERDAM AZC/Mi- crolife heeft geen enkele moeite gehad het Amsterdam het Y te verslaan. De ruime 16-5 zege spreekt boekdelen. Veel doelpunten van de Alp- henaren werden gescoord uit man meer situaties. Met uit zondering van de laatste perio de was AZC veel sterker dan het Y. In die laatste periode gunde coach Domburg Alex Boegschoten rust en moest re serve doelman van de Heuvel optreden. De uitslag had zelfs nog groter kunnen worden, in dien de Roemeen Nirea de hem geboden kansen beter had benut. Setstanden 4-1; 9-2; 12-2 en 16- 5. Voor AZC scoorden Tony Buunk (viermaal), Gijze Strooboer en Ed van Es (drie maal), Ron de Vogel, Eric Noordergraaf (tweemaal) Mire en Ruud de Hey. Voor het Y was Jan Lassooy met vier doelpunten topscoor der. Den Haag Lotto 49 van het afgelopen weekeinde kent een winnaar, die bruto bijna 648.000 gulden ontvangt. In sporttoto en toto-gelijk waren geen winnaars van de eerste prijs. De resultaten van de sport- prijsvragen van het weekeinde zijn: Lotto: Het beschikbare prijzenbedrag van 1.940.135 wordt als volgt verdeeld: le prijs, een winnaar, bruto 647.992,30; 2e prijs, drie win naars, 50.000; 3e prjs: 80 winnaars, 4.049,90; 4e prijs: 5.150 winnaars 62,90; 5e prijs: 5 voor 98.830 deelne mers. Toto 2e prijs, 6 winnaars, 10.293,50; 3e prijs, 66 win naars, 1.871,50. Toto-gelijk 2e prijs, 2 winnaars,/ 1.811,90; 3e prijs, 88 winnaars, 97,70; 4e prijs, 5 voor 2438 deelne- Cijferspel le prijs (zes goed) 3 deelne mers ontvangen 100.000 gul den; 2e prijs (vijf goed) 5x 10.000; 3e prijs (vier goed) 40x 1000; 4e prijs (drie goed) 378x 100; 5e prijs (twee goed) 3445x 10. AMMERZODEN De op bouw in Boet van Dulmens motorsportcarrière was tot en met het seizoen 1981 voorbeel dig. Van armlastig privécou- reur werd hij semi-fabrieksrij- der bij de Japanse motorengi gant Yamaha. Als bescherme ling van de dit seizoen ont troonde wereldkampioen Kenny Roberts, de onbetwiste nummer één bij deze fabrieks stal, leek de toekomst voor de 33-jarige Van Duimen op we- gracegebied toch nog iets in het verschiet te hebben. Zijn prestaties in het seizoen 1981 in de 500 cc-klasse, de formule 1-klasse van de wegracerij, waren uitstekend, de bijna-ze- ges in Assen en Anderstoro en de daaraan verbonden lof voor de kwaliteiten van de coureur van Ammerzoden leken ga ranties voor een bestaan als goed bezoldigd fabrieksrijder bij het Japanse merk. In het najaar bleken eerdere toezeg gingen echter niets meer waard. Van Duimen kreeg op het beslissende moment vanuit Japan geen enkele aanbieding om op professionele basis werkzaam te blijven. Deze week hakte „Den Boet" de knoop door en veranderde van merk. Yamaha werd Suzuki. De semi-fabriekscoureur rijdt voortaan weer op privé-basis rond. Van Duimen is weer te rug naar af. ZWOLLE De Wereld Voet balbond (FIFA) heeft gisteren besloten, dat alle oud-wereld kampioenen worden geplaatst voor de WK in Spanje. Daar door wordt Engeland, in plaats van België, groepsleider. De voetbalnaties uit landen zon der een grote voetbalgeschie denis worden als laatste over de zes poules verdeeld. Boven dien heeft men laten door schemeren dat Oosteuropese landen, evenals Zuidameri- kaanse landen, zo min moge lijk in één poule zullen wor den ingedeeld. Dat laatste leidt tot de interes sante, theoretische mogelijk heid, dat Rusland én Chili in één poule worden onderge bracht. De Russen hebben, ook in het verleden, geweigerd vanwege politieke redenen te gen, de Chilenen uit te komen. Enkele jaren geleden wilden de communisten geen beslis singsronde voor het WK in Argentinië tegen het nationale team van Chili spelen. Daar door plaatsen de Zuidamerika nen zich voor het WK. De vraag is nu, wat te doen in dien de Russische delegatie op 16 januari in Madrid negatief zal reageren, als bij de WK-lo- ting beide landen elkaar zul len treffen. Trekken de Rus sen zich terug, dan komt er een plaats vrij. Een brandende vraag voor elke afgevallen voetbalnatie zal zijn: wat be slist de FIFA? Ook bij de KNVB (Oranje werd tweemaal achtereen vice-wereldkam- pioen) heeft die vraag zich op geworpen. Jan Huybregts, se cretaris betaald voetbal. „Mocht Rusland zich terug trekken, dan zou ik niet weten wat de FIFA zou moeten be slissen. Bij de KNVB rekenen we er echt niet mee, dat we alsnog zouden worden opge roepen vanwege onze twee WK-finales. In de kwalifica tiepoule zijn wij ook niet ach ter België en Frankrijk, die wel naar het WK gaan, geëin digd. Ierland staat derde, en wij vierde".

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15