kampt net ernstig Filatelistisch evenement in Northgo Lisse verwerpt motie tegen plaatsing kernwapen Opknapbeurt gebied rond r.k. kerk kost bijna twee ton Appartementen voor kleine huishoudens in Molenwijk jeisje ïwond Onroerend goed belasting omhoog in Lisse rlO LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 DECEMBER 1981 PAGINA 5 )RTVELDEN VOLDOENDE, EEDACCOMMODATIE ONBREEKT /♦ERDORP De genood bij de Leider- Ie voetbalvereniging begint grote vormén ie nemen. Merkwaar- lenoeg is de zaterdag- ïateurclub door ge- telijke voortvarend- in de problemen ge- L n. Dankzij een e V-subsidie konden velden versneld ?n aangelegd, waar de speelmogelijkhe- net 50 procent wer- 'ergroot. De vreugde ^ver is allang be- jjnu de gemeente n staat lijkt het geld te leggen om het n de begroting te om de broodnodi- jj litbreiding van de ccommodatie te rea- fc. Litbreiding die, irt aan- ig aan het bestaande moet voorzien in een EHBO- een commissiekamer, een ruimte voor de supporters vereniging en een eigen on derkomen voor de jeugd. De schetsplannen van architec tenbureau Stuurman uit Wad- dinxveen liggen al klaar en al heeft de firma Noorlander be loofd het voor een „zacht" prijsje te willen bouwen, 3 Vi a 4 ton gaat het toch wel kosten. Met zelfwerkzaamheid van de leden en een eigen inbreng van de vereniging van rond een ton blijft er altijd nog een gat over van ca. 150.000.-. Levensgroot Voorzitter Dik van Gameren ziet de problemen levensgroot op zich afkomen. „Met de aan vang van het volgende sei zoen, wanneer het-zesde veld bespeeld gaat worden, dan moet de uitbreiding er zijn. Dat betekent dat begin vol gend jaar met de bouw moeten worden gestart. Als de ge meente over de brug komt dan gaat Noorlander direct aan de slag", zegt hij. De huidige ac commodatie van acht kleedka mers is daar niet op berekend en men heeft nu al problemen genoeg om wekelijks de tien elftallen die de speelvelden te gelijk bevolken daarin onder te brengen. Het bestuur van RCL kan niet' worden verweten niet tijdig op de subsidie te hebben inge speeld. De eerste contacten met de gemeente dateren van twee jaar geleden. Aanvanke lijk dacht de gemeente aan een aparte accommodatie bij de nieuwe velden, maar dat viel bij RCL niet in goede aarde. „Wij hebben gezegd doe dat niet, want dat geeft maar pro blemen voor de toekomst wat betreft onderhoud, toezicht en er is bok meer personeel voor nodig. Afgezien daarvan kun je het beter realiseren bij het bestaande complex, waardoor zeer waarschijnlijk de kosten worden gedrukt", aldus voor zitter Van Gameren. Voorzitter D. van Gameren: „Iedere Leiderdorpse jon gen die dat wil, moet bij ons kunnen voetballen". De gemeente bleek gevoelig voor deze argumenten waarop RCL een architect in de arm kon nemen. De raadscommis sie voor Cultuur en Sport heeft zich onlangs positief over de bouwplannen van RCL uitgesproken, maar de voorzitter van deze commissie wethouder Irma Gehner (VVD) was niet in staat het verlossende jawoord te geven. De financiën vormen het struikelblok. Helemaal zonder hoop is voorzitter Van Game ren niet. „Men kan de boot niet meer afhouden. We wach ten al een hele tijd. Ik ver wacht gewoon dat die ruimte gezocht wordt. Voor ons speelt ook zwaar dat de uitbreiding destijds door de gemeente bij de aanleg van de nieuwe vel den is toegezegd". De 750 leden tellende vereni ging heeft een ledenstop met een wachtlijst van 70 junioren. De heer Van Gameren vindt dat RCL als enige club in Lei derdorp iedere jongen die wil voetballen daarvoor de kans moet kunnen geven. „Je kunt hetniet maken dat je moet zeggen we hebben wel velden maar geen kleedkames. Als dat de reden is waarom jon gens niet kunnen voetballen vind ik dat jammer", stelt hij. Goed idee Volgens wethouder van finan ciën Jaap Bezemer (PvdA) zal de hoop van voorzitter Van Gameren ijdele hoop moeten blijven. „Voor 1982 zie ik het niet zitten tenzij er ergens nog een goed idee vandaan komt. We hebben drie miljoen moe ten bezuinigen", zo stelt de ui terst sombere Bezemer, die wel inziet dat RCL ook niet meer dan een ton kan inbren gen. De sportplanning voor 1983 moet uitkomst kunnen brengen vindt Bezemer. FRAAIE WANDELROUTE VAN CALLAOWEG TOT MGR. BEKKERSTRAAT KATWIJK De directe om geving van de rooms katho lieke kerk in Katwijk aan den Rijn zal op korte termijn wor den opgeknapt. Achter de kerk wordt ondermeer een wandelroute gecreëerd terwijl op het voorterrein van het pa rochiehuis de indeling van de parkeerplaats zal worden ge wijzigd. Met de opknapbeurt is een bedrag gemoeid van 152.000 gulden, waarvoor de raadscommissie voor stadsont wikkeling gistermiddag haar goedkeuring gaf. De aanzet voor de verbetering van de omgeving van de rooms katholiekek kerk is door het gemeentebestuur al geruime tijd geleden gegeven. Het overleg met het parochie bestuur en de bouwcommissie van het bisdom nam echter nogal wat tijd in beslag terwijl daarnaast op het uit die be sprekingen voortgekomen ont werp nog aanzienlijk moest worden bezuinigd. In eerste instantie bedroegen 1 de plan- kosten 235.000.-, maar door een sobere uitvoering is rond de 30% bespaard. xHet nieuwe plan omvat de aanleg van een wandelgebied van de Callaoweg tot aan de Mgr. Bekkerstraat. Langs deze route worden zitbanken ge plaatst en een kleine speel- voorziening aangelegd. Het rijk van bomen voorziene ge bied achter de kerk en het pa rochiehuis leent zich uitste kend voor de aanleg van een wandelroute, zeker gezien vanwege het feit dat er in deze omgeving nogal wat bejaarden wonen. Het ijzeren hek op het voorterrein van de kerk wordt verder verwijderd en ook hier worden zitbanken geplaatst, het parkeerterrein van het pa rochiehuis wordt tenslotte her- bestraat. Wethouder J. Bergman heeft zich gistermiddag gedistan tieerd van uitlatingen van zijn vergadering van de raadscom missie voor het grondbedrijf stelde dat Katwijk de uitvoe ring van grote delen van de Open Gatennota wel kan ver geten. Van Dijk kwam tot deze conclusie omdat hij verwacht dat er voor de benodigde 14 miljoen niet voldoende rijks subsidie kon worden verkre gen. Wethouder J. Bergman is nu van mening dat in de Open Gatennota wel degelijk een vi sie van het gemeentebestuur is vastgelegd en dat deze visie nog altijd gehanteerd wordt bij de invulling van toekomstige plannen. In het Katwijkse gemeente huis zullen binnenkort ener giebesparende maatregelen worden getroffen. Er zal spouwmuurisolatie worden aangebracht terwijl de ver warmingsketels worden voor zien van optimaliseringsappa- ratuur. Ook met het tochtvrij maken van ramen en deuren hoopt men het nodige te be sparen. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Open bare Werken en de Gemeente bedrijven. KATWIJK De Katwijkse Bouwvereniging onderzoekt mo menteel of het mogelijk is een flat in de oude Molenwijk in te richten voor 1- en 2-persoonshuishoudens. De bouwvereniging is van mening dat hiermee wellicht een patstelling tussen de ge meente en de overheid kan worden doorbroken. De gemeente Katwijk is namelijk al jaren van mening dat de steeds verder verpauperende flats in de Molenwijk moeten worden afgebro ken terwijl het rijk weigert hiervoor toestemming te verlenen. Momenteel probeert de bouwvereniging voor naar plannen goedkeuring te krijgen bij de provincie. Als de flat wordt inge richt voor 1- en 2-persoonshuishoudens wil de bouwvereniging gebruik maken van de subsidieregelingen die hiervoor door de overheid beschikbaar worden gesteld. De oude flat in de Molen wijk kan hiermee worden opgeknapt en geschikt gemaakt voor de bewoning door jongeren. In het project Piersonstraat, waar 79 premie-koopwoningen worden gebouwd voor 1- en 2-persoonshuishoudens, staan nog steeds een groot aantal woningen te koop. Wethouder J. Vink deelde gisteravond in de stuurgroep voor 1- en 2-persoonshuis houdens mede dat er pas voor 48 woningen bewoners waren ge vonden. De wethouder is van mening dat de angst voor het ko pen van een huis, ook al is dit met subsidieregelingen nog zo aantrekkelijk gemaakt, vooral bij jongeren erg groot is. >llege wil ition «j Lisse Het college van B en ajtreurt het ten zeerste dat S vooralsnog geen reke- houdt met de inrichting (een station nabij Lisse. s in 1973 heeft het toen- college er bij de Neder- Spoorwegen op aange- Lisse als stopplaats I wijzen. ia tien jaar later, blijkt betrokken personen NS niet eens weten dat issese gemeentebestuur rgelijk schriftelijk ver leeft gedaan, ïn ander kwam gistera- tijdens een vergadering gemeenteraad ter spra- nar aanleiding van een :k van een ondernemer ibij het station van Lisse j( jreca-vestiging te mogen j ten, wanneer het station in ere zou zijn hersteld, e zijde van het gemeen- ïur werd gesteld dat het de toekomst niet bij en zitten, en nogmaals ken aan de NS zal rich- IEN AAN DEN RIJN 2-jarige meisje uit Kou- k is gisteravond gewond p tt bij een aanrijding. Zij M op de Gnephoek rich- Koudekerk en stak de iver bij een fietsersover- aw >laats. O-jarige automobilist was op dat moment al 'zo genaderd, dat onwtijken P neer mogelijk was. Het J* is met rugklachten in ekenhuis Rijnoord in Al- i?taan den Rijn opgenomen, ito raakte zwaar bescha- loordat hij na de aanrij- lop een verkeerspaal bot- NOORDWIJKSE POSTZEGELVERZAMELAARS VIEREN LUSTRUM NOORDWIJK Van 28 tot en met 30 december a.s. zal de Northgosporthal aan de Duinwetering het filatelistisch centrum -zijn voor de gehele regio. De Noordwijkse Vereniging van Postzegelverzame laars en de plaatselijke af deling van de I.V. Philate- lica vieren elk een lu strum en ter gelegenheid van dit feit organiseren de besturen van beide vere nigingen onder de naam „Nophilex *81" in de sporthal een postzegelten toonstelling. Op 29 decem ber kan er ook geruild worden. In de week tus sen kerst en nieuwjaar zijn velen vrij en men kan dan ook verwachten, dat de expositie een trekpleis ter zal zijn voor een groot aantal filatelisten uit het fewest en daarbuiten, urgemeester mr. J. M. Bonni- ke zal maandag, 28 december om vijf uur de „Nophilex '81" openen. Voor het publiek is de tentoonstelling op die dag opengesteld van zeven tot tien uur. De volgende dag, dinsdag 29 december, is „Nophilex '81' open van tien tot tien uur. Dit is tevens de ruildag (van tien tot vijf uur). Voor de verzame laars is dit een unieke gelegen heid om schaarse zegels, die nog in hun collecties ontbre ken, te pakken te krijgen. Be halve de mogelijkheden tot onderlinge ruil of koop, zullen er circa vijftien handelaars met een stand aanwezig zijn, waarirt een overvloed aan fila telistisch materiaal. Op de der de dag (woensdag 30 decem ber) is de expositie van tien tot vijf uur voor het publiek toe gankelijk. Om vier uur vindt de prijsuitreiking plaats. De toegangsprijs bedraagt 1 per persoon. Tweehonderd kavels Op de tentoonstelling zullen ongeveer tweehonderd kavels te bezichtigen zijn, verdeeld over een vijftigtal objecten. De ere-hof is bezet door een drie tal thematische verzamelin gen, te weten Schepen, Paar den en een collectie onder het religieuze motief Christus de Heer. Verder staat daar een collectie Nederland van 1852- 1872 uitgestald. De inzendin gen in de klassen A tot en met D bieden een grote verschei denheid. Uiteraard is Neder land en Overzee aanwezig, maar ook talrijke specialisa ties, zoals de eerste emissie Ne derland, nummerstempels, tandingvariëteiten, kleurafwij kingen, doorlopers, randver schijnselen, en een zeer in structieve verzameling auto maatboekjes Nederland. Interessant^ zijn ook diverse, soms gespecialiseerde collec ties van Europese landen en van staten buiten ons conti nent, waaronder Papua, NieuW-Guinea en Indonesië, postfris en vrijwel compleet. „Nophilex '81" biedt verder plaats aan een reeks verzame lingen rond een thema, zoals Anti-Malaria, Flora én Fauna, Muziek, Eerbetoon aan Sir Rowland Hill, Ons dagelijks Brood, en Zeppelins. Jeugd Een twintigtal jèugdleden to nen hoever zij onder deskun dige leiding de weg in de fila telistische knollentuin hebben gevonden. Liefhebbers zullen op de „Nophilex '81" uren kunnen rondkijken. Zij die na dere informatie wensen, kun nen zich in verbinding stellen met J. A. J. Warmenhoven, se cretaris van de tentoonstel lingscommissie, Derk Bolhuis- straat 21 te Noordwijk, tele foon 01719-12511. De catalogus van de expositie (prijs 1, bevat onder meer een interes sant artikel van F. W. P. War menhoven over de eerste post stempels van Noordwijk. Dochtervereniging De Vereniging van Postzegel verzamelaars „Noordwijk" be staat 35 jaar, Philatelica is vijf jaar jonger. Reeds voor de oor log ondernamen plaatselijke verzamelaars pogingen om in clubverband tot filatelistische aktiviteiten te komen. Tot deze pioniers behoorden de heren Alleman, Dekker en De Roos. Na korte tijd ging deze club echter wegens gebrek aan belangstelling ter ziele. In de maanden na de bevrijding slo ten verschillende Noordwijkse postzegelverzamelaars zich aan bij de Leidse véreniging, waarvan de toenmalige secre taris Minnema een van de stu wende krachten was. Elke maand toog men met de tram naar Leiden om daar in geor ganiseerd verband filatelie te bedrijven. Een en ander leidde in 1946 tot de oprichting van een dochtervereniging in Noordwijk. Deze kreeg de naam Vereniging van Postze gelverzamelaars Noordwijk en na enige tijd de koninklijke goedkeuring van haar statu ten. In café-restaurant Flora vond de club een vast verga derlokaal. Oprichters waren onder anderen de heren J. van der Voort, J. Vink, Th. Schip pers, Th. van Winsen en G. J. de Roos. Jaren achtereen be hoorde ook Minnema tot de regelmatige bezoekers van de vergaderingen in Noordwijk. In 1951 bleken enkele leden zich in de dochtervereniging niet thuis te gevoelen en zij kwamen toen tot de oprichting van de afdeling Noordwijk van de I.V. Philatelica. Waar schijnlijk speelde bij deze af scheiding de historische „bar rière" tussen Binnen den Zee een rol, terwijl de oecumene in die tijd ook nog op een laag pi tje stond. Aanvankelijk gingen de clubs elk hun eigen weg. Sommige verzamelaars wer den van beide lid. Dit heeft er toe bijgedragen, dat in de loop van de jaren de scheidsmuur steeds lager werd. Via de basis kwamen steeds nauwere con tacten tot stand en thans is de relatie uitstekend. Dat men bij de lustrumviering gezamenlijk de „Nophilex '81" organiseert is daarvan een sprekend be wijs. Beide verenigingen mo gen zich in een grote bloei verheugen en tellen tezamen meer dan tweehonderd leden. Mies laat Anja te water Met een symbolische doopplechtigheid heeft Mies Bouwman gistermorgen In het zwembad „De Mieren- weide" een aantal voorzieningen voor gehandicapten in gebruik gesteld. Met de opgestelde apparatuur is het nu mogelijk om leerlingen van de mytylschool „De Vierbot" en bewoners van het Rijnlands Zeehospitium zonder grote inspanningen van het Katwijkse bad ge bruik te laten maken. Anja Does was gisteren de eer ste die door Mies. nog wat onwennig, met de nieuwe installatie in het water werd gebracht. De voorzienin gen hebben in totaal zo'n 58.000 gulden gekost. LISSE Met de stem van de PvdA-fractie tegen is de Lissese gemeenteraad akkoord gegaan met het voorstel van B en W de onroerend goed belasting te verhogen met 3,5 Dat betekent dat voor elke 3000 gulden econo mische waarde van een pand zes gulden moet worden betaald. En wel twee gulden vijftien door de gebruiker en drie gul den vijfentachtig door de eigenaar van het pand. Het PvdA-raadslid Rosdorff betoogde dat door de verho ging een overschot op de be groting van een ton wordt ge creëerd en dat vond hij niet te verkopen tegenover de burger, die in deze tijd van bezuinigin gen het toch al moeilijk ge noeg heeft. Wanneer het colle ge had kunnen aantonen dat deze verhoging om budgettaire redenen noodzakelijk was, had de PvdA-fractie geen prble- men met het voorstel gehad. Het VVD-raadslid Robertus vroeg of het mogelijk was om in de toekomst wat eerder met de hertaxaties te starten, zodat daarmee rekening kan worden gehouden bij de 1 handeling. Vuurwerk- verbod in Wassenaar WASSENAAR Het afste ken van vuurwerk rond de jaarwisseling is in Wassenaar in een aanzienlijk gedeelte verboden. Dat is het gevolg van een on langs genomen raadsbesluit; Binnen een straal van 250 me ter van een huis met een rie ten dak mag geen vuurwerk worden afgestoken. Dat bete kent dat De Kieviet verboden terrein is, Rijksdorp, de Lange Kerkdam en wat kleinere ge bieden. In een drietal gebieden mag het nog: de kern van Kerkehout, het centrum van Wassenaar ten noord-westen van de Prinsenweg en het ge bied ten noord-oosten van de van Zuylen van Nijevelt. Het besluit is genomen, omdat tij dens vorige jaarwisselingen huizen met rieten daken door vuurpijlen in brand vlogen. LISSE De Lissese gemeenteraad is niet van plan de plaatsing van atoomwapens op het Lissese grondgebied ten allen tijde af te wijzen. Een motie in die richting werd gisteravond tijdens de vergadering van de raad ingediend door de PvdA en D'66. Een en ander naar aanleiding van eenzelfde motie die eerder door de gemeente Hellevoetsluis is aangenomen. In de Lissese raad werd de motie met twaalf stemmen tegen en vier voor afgestemd. De heer Smith (CDA), een van de tegenstemmers, betoogde overi gens dat hij niet tegenstemde omdat hij voor plaatsing van der gelijke wapens zou zijn, maar hij vond toch dat men plaatsing niet voor altijd kan afwijzen, omdat er zich altijd nieuwe, nog niet bekende, feiten kunnen voordoen. De heer Robertus (VVD) stelde verrast te zijn door de motie. Hij zag niet hoe de plaatsing van kernwapens op gemeentelijk niveau kan worden tegenge gaan. Volgens de indieners van de motie is het zeer wel mogelijk om, met een beroep op de gemeentelijk autonomie, de plaatsing van dergelijke wapens tegen te houden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5