voelt niet verantwoordelijk est-Dui Island en Span je oed vertegenwoordigd ki kwartfinales De voetballen kreeg lucht van Nasiviri 'C Utrecht krijgt uitstei Zeiljacht gered NDR vraagt minister omzetgarantie DOOR GEMISTE 3RAFSCHOP UIT UEFA-CUPTOERNOOI Dubbel succes voor Ruud Pools Ministerie van CRM goochelt met cijfers >RT LEIDSE COURANT/ DONDERDAG 10 DECEMBER 1981 PAGINA 11 ECHT De rechtbank te Utrecht heeft de alclub FC Utrecht voorlopig surséance >etaling verleend. De rechtbank heeft te- als bewindvoerders mr. J. J. Stael en mr. J. J. Bekkers, beiden te Utrecht, aange- I De bewindvoerders moeten, in samen- |ng met het bestuur, proberen de club een faillissement te behoeden. Voorts »n ze trachten de schuldeisers tevreden te n. FC Utrecht kampt met een schuldenlast 3,5 miljoen gulden. De belangrijkste geisers zijn de fiscus, de bedrijfsvereniging ,e> krediet- en effectenbank. ^bedrijfsvereniging voor de gezondheid, lelijke en maatschappelijke belangen eist van het betaalde voetbal voldoening van de so ciale verzekeringspremies. Die eis vanna de BVG is opnieuw geformuleerd naar aanleiding van de financiële perikelen bij de FC Utrecht. De bedrijfsvereniging, waaronder het betaalde voetbal ressorteert, had dat standpunt vijf jaar geleden al eens nadrukkelijk naar voren ge bracht onder het motto dat men het betaalde voetbal niet via een achterdeur wilde subsidië ren, door kwijtschelding van de premie te ver lenen. „Het betaalde voetbal", zegt de bedrijfs vereniging, „zal net als elke andere werkgever zijn verplichtingen moeten nakomen en de las ten niet kunnen afwentelen op de bij de BVG aangesloten werkgevers, die hun verplichtin gen wel nakomen". CANBERRA De Austra lische kustwacht heeft een speurtocht naar het Belgi sche jacht „European Uni versity", dat deelneemt aan de zeilrace om de wereld, kunnen staken. Het Belgi sche jacht dat in moeilijkhe den verkeerde, bleek al ge vonden. Een vissersboot van Tasmanië sleepte het zeil schip de haven van Hobart binnen. Alle zeven opvaren den waren in goede gezond heid. DEN HAAG In een onderhoud met de minister van Landbouw en Visserij, drs. J. de Koning, hebben het dagelijks bestuur van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport en vertegenwoordigers van eige- narenverenigingen „De Drafsport en „De Rensport" benadrukt dat de huidige financiële toestand in de Draf- en Ren sport zeer te wensen over laat. Men wees de bewindsman er op dat de zo noodzake lijke ontwikkeling van de sport volledig wordt afgeremd, waardoor niet alleen de professionele beoefenaren van de sport, maar ook de baanverenigingen, fokkers en eigenaren geen uitzicht meer geboden kan worden op eigen verbetering. De steun, die verwacht werd door de uitbrei ding van de skimogelijkheden via de postkantoren, is achter gebleven en biedt daardoor geen mogelijkheden tot enige structurele verbetering. Bij de minister werd er voor gepleit het supertriospel meer kansen te geven door niet alleen via de postkantoren te laten spelen, maar ook andere verkooppunten in te schakelen. Voorts zijn aanbevelingen gedaan tot sanering van de schulden van het totalisatorbedrijf door de afschrijvin gen niet in drie, maar b.v. in vijf jaar te verwezenlijken, waardoor de mogelijk heid wordt geschapen op korte termijn ook op de noordelijke banen tot automati sering over te gaan. Andere suggesties om de moeilijke situatie in de Draf- en Rensport enigszins te ver lichten zijn: het recherche-apparaat van de toto (kosten circa een miljoen) onder brengen bij de algemene inspectiedienst, de bijdrage aan de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond uit de algemene middelen laten komen en niet ten laste van het fonds Nederlandse Veefokkerij. Het instellen van een nationaal doping in stituut ten behoeve van alle sporten in ons land en een nauwere taakstelling van de totalisator. Daar de begroting van de stichting NDR voor 1982 is gebaseerd op een totalisatoromzet van 140 miljoen heeft de NDR minster De Koning gevraagd een garantieverklaring af te geven ter hoogte van deze omzet om in elk geval het prij zengeld in 1982 op het niveau van dit jaar te kunnen handhaven. V Doelman Milenkovic steekt juichend de arm op, hij heeft de slap ingeschoten straf schop van Pierre Vermeulen gestopt. efTERDAM - Pierre Vermeulen voelde zich niet 'emtwoordelijk voor de uitschakeling van Feyenoord >eb derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup. Vt het Joegoslavische provincieclubje Radnicki Nis lesneeuwde piste in de Kuip had verlaten als was list de wereldbeker veroverd, verklaarde de Lim- ioer: „Feyenoord kreeg een strafschop en ik moest f benutten. Dat mislukte. Maar daarom ben ik nog j-! alléén verantwoordelijk". nie Vermeulen héd gistera- 1 misschien de zwarte piet speeld kunnen worden n het feit dat hij in de 20e van de tweede helft riante mogelijkheid liet om Feyenoord op brengen. Waarmee het es met dezelfde cijfers in Éou zijn uitgepoetst en de oslaven wellicht een be ende mentale tik zou zijn 'Pjdiend, die positieve ge- voor de Rotterdammers ïebben kunnen krijgen. Vermeulen schoof te- welk verwijt dan ook want vóór én na het je moment in het door 17.000 toeschouwers be- duel toonde vrijwel Feyenoord zich een for- die nauwelijks recht kon gelden op nog een rondje n in Europees verband, n enkele uitzondering itste man Wim van Ha lvan Nielsen en Jan linsen, bleek de 'compe- •m' van Feyenoord na- jk op geen enkele manier jn verbeterd. De Rotter- lers, die zich zo moei- eR op het nationale plan n)festeren, verrichtten gis mond bewonderenswaardig ^(arbeid. Maar doordat eni- ^sjelers op een hopeloze wij- ls%alden (Budding, invaller 'e\or en ook Vermeulen .en d'mee de gehele aanvalsli- k op het middenveld de t (fitte Van Til en in de ach- g^ede linksachter Stafleu)* ^>f het bij opportunistische ""igen die geen enkel effect r jerden. Voeg daarbij dat itandigheden verre van optimaal waren, Feyenoord te elfder ure Jeliazkov moest missen en na ruim twintig mi nuten ook Bouwens zag ver trekken, en Radnicki Nis naast een puur verdedigende instel ling ook een ongekende portie hardheid en vooral in de twee de helft een ergerniswekken de maar tegenwoordig profes sioneel geachte vertragings- taktiek bij dode spelmomenten toepaste, en het plaatje is rond. Onvoorstelbaar Dat neemt niet weg dat Feye noord ondanks alle manco's, die gisteren overigens niet voor het eerst aan het licht traden, dank zij een onvoor stelbaar presentje van scheids rechter Frederiksson dicht bij ten minste een verlenging is geweest. Die gezien de inspan ningen die de Rotterdammers zich getroostten misschien niet eens onverdiend zou zijn ge weest, maar waarop verder toch eigenlijk nauwelijks aan spraak mocht worden ge maakt. Frederiksson, die al in de eerste minuut van de wed strijd de gele kaart toonde aan Vermeulens directe tegenstan der Gavrilovic nadat deze zijn opponent genadeloos had aan gepakt, zag in een wel erg theatrale buiteling van Ri chard Budding (die daarmee zijn enige positieve daad stelde uit het hele duel) een straf schop, die voor Feyenoord na alle sneeuwbuien als een ge schenk uit de hemel kwam. Maar al bij de voorbereiding op die elfmetertrap bleek dat de twijfel had toegeslagen bij de Rotterdammers en Ver Ivan Nielsen brengt Feyenoord uit een voorzet van Jupp Kaczor op 1-0. meulen in het bijzonder, het geen de laatste later ook ver woordde. „Ik voelde me niet zeker van mezelf", verklaarde de Limburger. „Dat was mede een gevolg van de keiharde manier waarop die back me had aangepakt en waardoor ik weer last had gekregen van mijn rug. Daarom vroeg ik aan Jan van Deinsen of hij die pe nalty wilde nemen. Maar die zei: neem hem nou maar, je maakt 'm wel. Nou ja. toen ging ik maar achter de bal staan". Met het desastreuze ge volg. Vermeulen was inder daad verre van een toonbeeld van zelfverzekerdheid op het moment dat juist hij Feye noord in een zeer moeilijke fase van het bestaan van de club weer enigszins in het goe de spoor had kunnen brengen. De vleugelspeler, die een maand geleden in de door trai ner Nenkovic van Radnicki gadegeslagen wedstrijd tegen MVV tweemaal vlekkeloos vanaf elf meter had raak ge schoten - „Eenmaal links en een keer rechts", aldus Ver meulen -, nam een aanloop als was hij van plan zelf over het doel heen te springen en pro duceerde vervolgens half glij dend een schuivertje dat door doelman Melenkovic moeite loos kon worden gepakt. Eén brok ellende Pierre Vermeulen was vervol gens één brok ellende en be zorgde ook zijn ploeggenoten een mentale knauw, ondanks het feit dat er op dat moment nog 25 minuten moest worden gespeeld. Dat Vermeulen zelf na zijn fatale uitglijder geen bal meer raakte spreekt van zelf. „Ik had dinsdagavond nog met trainer Jezek afge sproken dat ik die hoek zou kiezen", sprak een zichtbaar ontdane Vermeulen later nog om vervolgens te verklaren dat hij als specialist voortaan heeft afgedaan. „Ik neem nooit meer een strafschop", riep hij begrijpelijk maar wei nig professioneel. „Normaal gesproken schiet ik vrijwel al tijd raak. Hoewel'ik ook vorig jaar in een Europa-Cupwed strijd een keer heb gemist...". Wim van Hanegem, die zich zijn afscheid van het Europese voetbalgebeuren anders zal hebben voorgesteld, meende dat er terecht niet op straf schoppen was geoefend, on danks het feit dat een verlen ging en penalty's toch zeker tot de mogelijkheden zouden hebben behoord. „Je kunt het wel doen", sprak de veteraan, die als enige op een zeer ge slaagd optreden kon terugzien, „maar op de training schiet je ze d'r allemaal in en in een wedstrijd is dat toch heel an ders". Niet anders, zoals gezegd, ope- v reerde Feyenoord gisteravond. De Rotterdammers, die zich hadden kunnen instellen op een zich zeer behoudend ge dragende opponent, kozen mede door het besneeuwde veld te veel voor de lange hoge trap. Maar juist daarmee had het centrale verdedigings- blok van Radnicki geen enke le moeite. Want daar stond juist de langste man van het veld, Drizic, die eerst Bouwens en later Kaczor alle 'lucht' ontnam. Onder deze omstan digheden had Feyenoord moe ten trachten enige variatie in de patronen te leggen, maar daarvoor zouden er dan indi viduele acties van Budding en Vermeulen hebben moeten komen. En die kwamen nooit. De enige die bruikbare voor zetten afleverde was de onver moeibare Jan van Deinsen. Niemand maakte er op tref fende wijze gebruik van. Ivan Nielsen, de lange Deen, deed dat wel met een voorzet van Jupp Kaczor, waarmee hij in de 28e minuut van de eerste helft voor de voorsprong van 1-0 zorgde. Mankementen Maar naarmate de speeltijd vorderde begon ook de lin kerflank van Feyenoord man kementen te vertonen, waar door er van die kant ook geen enkel gevaar meer was te duchten. Doordat Radnicki Nis in de eerste helft het centrum goed gesloten hield was er voor de ploeg van trainer Va clav Jezek geen doorkomen aan. Daarbij maakten de Joe- goslaven na de hervatting van de ver opgedrongen speelwijze van Feyenoord gebruik door gevaarlijk te counteren. Zo kreeg Stoikovic kort na de hervatting en invaller Natilo- vic één minuut voor het einde een dot van een kans, maar ze misten koelbloedigheid en daardoor de treffer. Die Feye noord helemaal zou hebben ontluisterd. Voor zo ver daar al geen sprake van was bij de uitschakeling door een ploegje dat in de eigen competitie vrij wel onderaan staat. Vaclav Jezek, die zoals bekend Feyenoord aan het einde van dit seizoén verlaat, ziet nu nog slechts één taak: „Weer trach ten Europees voetbal voor vol gend seizoen zeker te stellen". Feyenoord zal het daar nog erg moeilijk mee krijgen. FRANK WERKMAN scoreverloop: 28. Nielsen 1-0; scheids rechter: Frederiksson; toeschouwers: 17.560. Gele kaarten: Gavrilovic en Feyenoord: Hiele; Wijnstekers. Van Hanegem. Troost. Stafleu. Van Til (Brard). Nielsen. Van Deinsen; Bud ding. Bouwens (Kaczor). Vermeulen. Radnicki Nis: Milenkovic; Gavrilo vic. Vojnovic, Drizic. Obradovic; Bor- devic (Halilovic), Bojovic. Radosavlje- vic; Stoikovic, Nikolic, Aleksic (Sa- vic). NOOTDORP Alleen Ruud Pools boekte gister middag op de draversbaan van Nootdorp twee over winningen. Nogal verras send won hij de eerste af deling van de Eenrumprijs met de driejarige hengst Uno van de Lente voor Temmy Terraise. Pas in de laatste bocht kon Uno van de Lente de leiding nemen. De tweede overwinning kwam in de laatste van de elf drave rijen niet zo moeilijk tot stand. Na de start nam Ruud Pools met Ufesta de leiding, stond de kop met de driejarige merrie niet meer af en won voor Ta bor Hanover en Urcilla del Sol. Over het afgemeen deden de favorieten op het druk be zochte Nootdorp hun plicht, al was er natuurlijk wel een uit zondering. In de tweede koers om de Eg- mond aan Zee prijs bracht de aankomst Theorita, Rose van Golf en Randver een trio-uit betaling van /2044.20. Win nend bracht Theorita in han den van de Duindigtpikeur Carel Roodenrijs maar liefst /39.90 op. De uitslagen: EERSTE KOERS 2000 m: 1. Uica 5.20 3.30 kopp. 37.90 trio 1525.80. Niet gestart nr. 1 Ulco. TWEEDE KOERS 2000 m: 1. Uno van de Lente (R.L. Pools) 1.28.0, 2. Temmy Terraise. 3. Ursula Laren. Winn. 7.30 pl. 2.70 6.50 3.30 kopp. 40.20 trio 514.50. DERDE KOERS 2000 m: 1. Tinco (Mej. M. Vos) 1.28.7, 2. Springan, 3. Santiago D. Winn. 4.90 pl. 2.10 2.10 2.20 kopp. 18.40 trio 208.50. VIERDE KOERS 1680 m: 1. Theorita (C.P.M. Roodenrijs) 1.26.9. 2. Rose van de Golf. 3. Randver. Winn. 39 90 pl. 3 50 2.00 5.40 kopp. 68.00 trio 2044.20. VIJFDE KOERS 2000 m: 1. Tessa Boshoeve (A H. Suykerbuyk) 1.27.9, 2. Tinus, 3. Tonny Quast. Winn. 6.30 pl. 2.90 3.60 3.60 kopp. 40.70 trio 510.30. ZESDE KOERS 2000 m: 1. Torero Cavaljos (J.F. van Dooyeweerd) 1.26.7, 2. Taro S. 3. Roland H. Winn. 2.00 pl. 1.60 2.50 2.50 kopp. 8.40 trio 99.20. ZEVENDE KOERS 2380 m: 1. Torino Majo (J. Wagenaar) 1.26.5, 2. Umber- to K, 3. Silvio uit Uden. Winn. 1.40 pl. 1.20 2.00 1.60 kopp. 2.50 trio 14.10. Niet gestart nr. 1 Tuke Janet. ACHTSTE KOERS 2000 m: 1. Tivoli Hazelaar (W.A.J. Velis) 1.24.7, 2. Spencer Fortuna, 3. Sandra M. Winn. 2.00 pl. 1.40 3.60 1.60 kopp. 85.60 trio 171.00. NEGENDE KOERS 2000 m: 1 Rem brandt (G. de Jong) 1.23.4, 2. Opsta- lan, 3. Majoor Bloemlust. Winn. 2.90 pl. 1.60 1.40 1.30 kopp. 18.10 trio 101.90. Niet gestart nr. 2 Otrian G. TIENDE KOERS 1680 m; 1. Solid Speed (G W. van Evkelenborg) 1.23.9. 2. Permano, 3. Ricardo. Winn. 16.70 pl. 5.40 2.40 1.90 kopp. 32.60 trio 330,70. ELFDE KOERS 2380 m: 1 Ufesta (R.L. Pools) 1.30.0, 2. Tabor Hanover, 3. Uscilla del Sol. Winn. 2 00 pl. 1.10 1.10 1.10 kopp. 8.00 trio 28.90 TOTALISATOROMZET f 295.711,-. iel' HAAG Nederland en zijn niet meer vertegen- digd in het toernooi om r_ JEFA-beker. Met Feye- "8 d werd bovendien de laat- 1(i Nederlandse club uit de ipese bekertoernooien ge il. De Rotterdammers ►li< len °P een besneeuwd in de Kuip niet voldoen- fstand nemen tegen Rad- i Nis uit Joegoslavië (1— Je Belgische clubs Lokeren Yinterslag schoten veel te Lokeren, dat thuis met van FC Kaiserslautern gewonnen, kwam er in -Duitsland niet aan te 14. Win terslag verloor j'g^vimerse slag in Dundee isehoots: 05 na 00 in ,ie. t-Duitsland en Spanje heb- - nog twee ijzers in het voor de kwartfinales. FC erslautern kwam na 1973 ^980 voor de derde maal zo Een erg belangrijk resul- u voor de Westduitsers, die t het nationale bekertoer- zijn gestoten en in de desliga een ondergeschikte spelen. Hofeditz, Briegel, Funkel en Eilenfeldt scoorden op de Betzenberg. Dat de IJs lander Gudjohnson vier minu ten voor tijd nog tegen scoor de. deed er niets meer toe. Gele kaarten waren er voor doelman Bobby Hoogenboom van Lokeren en zijn clubge noot Dobias. Voor ruim 45.000 toeschou wers haalde ook Hamburger SV de laatste acht door Aber deen probleemloos met 31 te verslaan. Het werd 30 door treffers van Hrubesch (zijn 19e doelpunt in 20 Europa-cup wedstrijden), Memering (straf schop) en Jakobs. Vanaf zes tien meter kon McGhee elf minuten voor het einde nog iets terug doen. Aberdeen had thuis met 32 gewonnen. Spanje hield Real Madrid en FC Valencia in de strijd. De koninklijke ploeg kwam thuis niet verder dan 0-4) tegen Ra- Neusverkouden? Nasivin neusdruppels of -spray helpen u snel. Uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker of drogist. Lees eerst de gebruiksvoorschriften. NASIV lh tEN HELE OPLUCHTING MERCK pid Wien, dat in de tweede ronde PSV uitschakelde. Daar de Spanjaarden in Wenen ech ter met 10 wonnen kwalifi ceerden zij zich toch. Valencia liep in Split tegen Najduk te gen een grote nederlaag aan (14), maar kwam toch niet in gevaar, daar het eerste duel met niet minder dan 51 was gewonnen. De tegentreffer van Saura viel in de 52e mi nuut en bracht de stand op 2 1, zodat er ook van weinig spanning sprake was. Boven dien viel het vierde Joegosla vische doelpunt (door Gudelj, die driemaal scoorde) pas in de laatste seconden. De laatste acht worden volge- maakt door IFK Göteborg (Zwe) en Neuchatel Xamax (Zwi). Göteborg won tweemaal van Dynamo Boekarest, thuis met 31 en nu in Roemenië met 10 door een doelpunt van Nilsson. Neuchatel Xamax verraste veertien dagen gele den al door Sporting Lissabon uit op 00 te houden. Eén treffer, in de 28e minuut van Andrey, was voldoende voor overleving. Onhoudbaar voor doelman Leighton van Aberdeen maakt Horst Hrubesch (rechts) het eerste doelpunt voor Hamburger SV. UEFA CUP (De clubs waarvan de na men vet staan afgedrukt, gaan over naar de kwartfi nales van de strijd om de UEFA-CUP. Tussen haak jes de uitslag van de eerste ontmoeting tussen beide tegenstanders.) Dinamo Boekarest (Roe)-IFK Göteborg (Zwe) 0-1 (1-3^ Sco reverloop: 23. Nilsson 0-1. Scheidsrechter: Mulder (Ned). Toeschouwers: Hajduk Split (Joe)-Valencia (Spa) 4-1 (1-5). Scoreverloop: 7. Gudelj 1-0. 22. Primorac 2-0, 52. Saura 2-1, 68. Gudelj 3-1, 90. Gu delj 4-1. Scheidsrechter: Line- mayr (Oos). Toeschouwers: 45.000. Feyenoord (Ned)-Radnicki Nis (Joe) 1-0 (0-2). Scoreverloop: 28. Nielsen 1-0. Scheidsrechter: Fre deriksson (Zwe). Toeschouwers: 17.560. FC Kaiserslautern (Wdl)-SC Lokeren (Bel) 4-1 (0-1). Score verloop: 45. Hofeditz 1-0, 63. Briegel 2-0, 73. Funkel 3-0, 80. Eilenfeldt 4-0, 85. Gudjohnson 4- 1. Scheidsrechter: Igna (Roe). Toeschouwers: 25.000. Hamburger SV (Wdl)-Aber- deen (Sch) 3-1 (2-3). Scorever loop: 33. Hrubesch 1-0, 60. Me mering (strafschop) 2-0, 67. Ja kobs 3-0, 79. McGhee 3-1. Scheidsrechter: Juschka (Sov). Toeschouwers: 45.600. Neuchatel Xamax (Zwi)- Sporting Lissabon (Por) 1-0 (0- 0). Scoreverloop: 28. Andrey 1-0. Scheidsrechter: Dotsjev (Bul). Toeschouwers: 17.100. Dundee United (Sch)-Winters- lag (Bel) 5-0 (0-0). Scoreverloop: 25. Bannon 1-0, 32. Narev 2-0, 35. Hegarty 3-0, 49. Miln'e 4-0. 69. Milne 5-0. Scheidsrechter: Joesjka (Sov). Toeschouwers: 15.500. Real Madrid (Spa)-Rapid Wien (Oos) 0-0 (1-0). Scheids rechter: Urtney (Eng). Toe schouwers: 70.000. NSF IN BRIEF AAN TWEEDE KAMER (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Er wordt gegoocheld met de bijdrage die het ministerie van CRM in 1982 uittrekt voor de sport. Alhoewel uit de kille cijfers blijkt dat het bedrag dat het ministerie wil besteden voor de sport ten op zichte van dit jaar met 5,5 procent omhoog gaat naar 43,3 miljoen gulden, geeft dit een vertekend beeld. In dit bedrag zijn namelijk subsidies voor het scheppen van ar beidsplaatsen in de sport verwerkt. Die arbeidsplaatsen zijn ech ter al in 1981 gecreëerd met gelden van het ministerie van So ciale Zaken. Dit zegt de Nederlandse Sport Federatie (NSF) in een brief aan de Tweede Kamer over de uitgaven voor de sport die minister Van der Louw (CRM) wil doen. De NSF beroept zich bij de ei gen informatie op gegevens die de directie Sportzaken van het ministerie de NSF gaf. De NSF concludeert uit de gegevens dat de begroting van CRM ondoorzichtig is en dat de uitgaven voor de sport wellicht dalen, als de gelden die daarin zijn opgenomen voor reeds geschapen arbeidsplaatsen, er vanaf worden gehaald. Om hoeveel geld het hierbij gaat valt volgens de NSF echter niet te achterhalen. De NSF heeft nog meer kritiek op de uitgaven die het ministe rie van C?RM voor de sport denkt te doen. Zo gaan volgens de NSF ten onrechte de subsidies aan de landelijke sportorganisa ties met 400.000 gulden omlaag. Dit terwijl die organisaties juist de bondsbureaus van de sportbonden dienen te ondersteunen bij talrijke nieuwe taken die men krijgt. Tegelijk zegt de NSF dat de subsidies aan de sportieve recreatie omhoog gaan met 1,1 mil joen gulden. Een reden voor de NSF om te concluderen dat het ministerie kennelijk nog altijd prioriteit hecht aan de voorkeurs behandeling voor de recreatiesport.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11