ïelikopter ingeschakeld duinbeplanting )verblijfcentrum in ^insenhof opgeheven Protest tegen gastank in Katwijk estiging bioscoop isse nog onzeker Kerststukjes voor inrichting clubhuis de Watervrienden Rick van Rijt (21) redt drie personen van verdrinkingsdood 1 Nieuw tijdperk breekt aan voor WIZO Diamanten trouw in Lisse LISSE Hel echtpaar De Regt-Reyerkerk uil Lisse viert vandaag het diamanten huwe lijksfeest. Die viering valt iets eerder dan de eigenlijke trouwdatum, want dat was 14 de cember 1921. Het echtpaar, geboren en getogen in Lisse woont nu aan de Verdlstraat 46 in de Poelpolder. Beide echtelieden hebben drie kinderen, vijf kleinkinderen en drie ach terkleinkinderen. In het verenigingsgebouw van de gereformeerde gemeente, Ingang Cro- cussenstraat wordt vanavond een receptie gehouden en ledereen die het echtpaar wil feli citeren is daar welkom van half acht tot negen uur. IE De gemeenteraad van Lisse zal zich vana- 1 weer buigen over de plannen een bioscoop in Lis- e vestigen. Daarvoor moet een bestemmingsplan ien gewijzigd en dat heeft weer tot gevolg dat het bereidingsbesluit met een jaar moet worden ver- d, waarvoor de goedkeuring van de gemeenteraad g is. Maar ook als de gemeenteraad akkoord gaat, Ie komst van een bioscoop in het centrum van Lis- Dg wel even op zich laten wachten. Er zijn namelijk bezwaren ingediend door omwonenden en de I van State zal zich daar pas in de loop van 1982 buigen. ioscoop moet komen op de plaats waar vroeger al eens de oop Luxor heeft gestaan, die indertijd samen met hotel-res- nt De Witte Zwaan werd afgebroken. Aanvankelijk zou een vestiging van de Amro-bapk komen, maar die komt nu de bibliotheek bij winkelcentrum Blokhuis. Op die plaats aanvankelijk de bioscoop gepland, maar ook hier stuitte op vele bezwaren van omwonenden, die vrezen voor over man bioscoopbezoekers. Tegenover de bezwaren van de be- irs van het centrum staan 2600 handtekeningen van Lisse- n die zich voor herrijzenis van de bioscoop hebben uitge- ten. asting emeenteraad moet zich vanavond ook over de verhoging de onroerend goed-belasting uitspreken. Huizenbezitters n in plaats van vijf en een halve gulden per 3000 gulden de zes gulden moeten gaan betalen in 1982. Gebruikers twee gulden en 15 cent betalen en huiseigenaars drie gul- en 85 cent. emeenteraad zal zich verder nog buigen over de nota kabel- 'isie van wethouder De Kort. Over de financiële aspecten het kabelnet bestaat nogal wat onduidelijkheid. Daardoor de woningen in De Graaf, Berkhout, Trompenburg en Pius- nog niet aangesloten. Ook over het al dan niet bouwen van eigen mast voor de Bollenstreek is het laatste woord nog gesproken. Van Berkel's Patent mogelijk dicht LEIDSCHENDAM Volgens het Leidschendams PvdA- raadslid J. J. Roovers wordt sluiting overwogen van de vestiging van Van Berkel's Patent Mij NV aan de Vliet- weg. Hij stelde hierover vra gen in de raadscommissie so ciale zaken en volksgezond heid naar aanleiding van wa hij noemde „zeer verontrus tende geluiden". Roovers vroeg meer aktivitei ten „om niet te zeggen agressi viteit" van burgemeester en wethouders. Wethouder J. M. Kranenburg zei niet meer dan bekend te zijn met de moeilijkheden maar beloofde te proberen meer te weten te komen. De kwestie kwam aan de orde naar aanleiding van cijfers over werkloosheid in Leid- schendam die het afgelopen jaar weliswaar is toegenomen, maar met ca. 2.6% van de be roepsbevolking nog ver onder de 9.7% liggen van het lande lijk gemiddelde. Vanuit de commissie werden aktiviteiten gevraagd voor werklozen en een meer aktief beleid ten aanzien van de werkgelegen heid. De VVD-er N. F. La bohm zei over Van Berkel dat de afzet stagneert en dat de ca paciteit daarom wordt aange past aan de verkoop. Hij meende dat werklozen ook zelf initiatieven moeten ne men en verwees daarvoor naar het noorden van het land waar veel succes wordt geoogst met een aktie „wordt je eigen werkgever". LISSE Zwemvereniging De Watervrienden gaat kerststukjes maken om het nieuwe clubhuis in het ge bouw 't Baken te kunnen inrichten. De reserve-kas van de vereniging voor dit soort doeleinden be stemd is namelijk leeg nadat de ingrijpende verbou wing van 't Baken is betaald. De vereniging met ruim 900 leden zat al lang te wachten op een eigen home. De kerststukjesactie kwam op de proppen als idee om de kas weer te spekken en maakt deel uit van een veel activiteiten die later nog bekend gemaakt zullen worden. De stukjes worden te koop aangeboden via intekenlijsten die op de ge- bruiksuren van De Watervrienden in het zwembad De Lis liggen. Niet iedereen komt in de buurt van het bad en daar om zijn de stukjes ook telefonisch te bestellen bij mevrouw Weerman, Kievitstraat l£ in Lisse, telefoon 02521-14682. Er worden veel stukjes gemaakt, groot en klein, al naar ge lang het bedrag dat men er voor over heeft. De prijzen zullen tussen de 7 gulden 50 en 25 gulden liggen. De bestelde kerst stukjes kunnen maandag 21 december worden afgehaald bij het zwembad of in het erbij liggende nieuwe clubhuis en wel 's avonds tussen zes uur en kwart over acht. Ook de dag erna kan het nog tussen tien voor half zeven en tien voor half elf 's avonds. ZOETERWOUDE Overleden: Gerrit Hilgersom. ID/REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 DECEMBER 1981 PAGINA? ZOETERWOUDE Vanwege de gladheid is gistera vond om tien uur een personenauto in het water van de Noordbuurtsevaart terecht gekomen. Dankzij koel bloedig optreden van de 21-jarige Rick van Rijt, woon achtig aan de Westeindseweg 11 in Zoeterwoude, heb ben de drie inzittenden het er levend afgebracht. De personenauto, bestuurd door een 23-jarige dame uit Zoe- termeer, kwam uit de richting Stompwijk en geraakte door de plotselinge gladheid ter hoogte van perceel Noordbuurtse- weg 3 in een slip en belandde in het ijskoude water. Op dat moment naderde uit tegenovergestelde richting de heer Van Rijt. Hij bedacht zich geen moment en sprong te water. De chauffeuse had inmiddels kans gezien de auto te verlaten; de andere twee dames, respectievelijk 44 en 82 jaar waarvan de laatste op de achterbank zat, konden niet op eigen kracht het voertuig veriaten. Rick van Rijt hield gelukkig het hoofd koel en wist beiden, weliswaar met de nodige moeite, uit hun benarde positie te bevrijden. Bij de familie Overdevest kon den de dames enigszins op verhaal komen. Nog dezelfde avond is de auto van de Zoetermeerse op het droge gebracht. KATWIJK De Stichting „Leefbaar Katwijk" heeft bij de korpschef van politie een aanklacht ingediend tegen het aannemingsbedrijf Van der Waal uit Vlaardingen. De re den voor deze aanklacht is het feit dat de aannemer een gast ank van 1500 liter in gebruik heeft bij bouwwerkzaamheden aan de Tramstraat zonder dat hiervoor een hinderwetver gunning is verleend. Leefbaar Katwijk heeft inmiddels ook bij het gemeentebestuur be zwaar aangetekend tegen het voornemen om het aanne mingsbedrijf deze hinderwet vergunning te verlenen. De Stichting protesteert tegen het verlenen van een hinder- wetvergunnng omdat de gast ank reeds zonder vergunning in bedrijf is geweest. De tank voldoet ook niet aan de eisen zoals die zijn vastgesteld in het interim standpunt van dr. Groen, die als basis dienen te gelden voor de nieuw op te richten LPG inrichtingen. Leefbaar Katwijk verzoekt de gemeente de gastank onmidde- lijk te verwijderen. Bij de politie is verder een aanklacht tegen de aannemer ingediend. In een brief aan korpschef De Jong haalt Leef baar Katwijk-voorzitter Tejo Janssens een voorbeeld aan dat hem enige tijd terug over kwam. „Twee vuilniszakken die op mijn stoep stonden wa ren niet door de vuilophaal dienst meegenomen en ik kreeg prompt een procesver baal van de milieupolitie. Hoe is het dan mogelijk dat iemand ongestraft een LPG-tank van 1500 liter langs de kant van de straat mag zetten?" De bewo ners van de Tramstraat en de Stationstraat zijn door de stichting gewaarschuwd. )SCHENDAM Na- vorig jaar de twee blijfcentra in de wij- De Heuvel en Zuid len gesloten zal nu het derde en laatste blijf centrum in de Prinsenhof bij de ang van het nieuwe oljaar worden geslo- ladscommissie voor socia- ken en volksgezondheid n juni van mening dat de kkeling binnen de scho- et het zelf opvangen van ideren een niet te stuiten kkeling is. Aan de ande- ant werd geconstateerd i de wijken Prinsenhof uivenvoorde geen enkele I opvang verzorgt en het overblijfcentrum in Prinsen hof de enige opvangmogelijk- heid bood. De matige bezoe- kerscijfers en de daaruit voort vloeiende financiële tekorten deden de commissie tot het in zicht komen dat aan het eind van dit jaar verder moest wor den gepraat. De gemeente zou echter in ieder geval garant moeten staan voor eventuele tekorten, die voor de eerste negen maanden van dit jaar ruim 1200 gulden bedroegen. Sluiting aan het eind van dit schoolseizoen wordt het meest gewenst geacht omdat de scho len en de ouders dan bijtijds andere initiatieven kunnen ontwikkelen. Het gemiddelde bezoekersaantal in het bijna ideaal gelegen centrum in Prinsenhof, midden tussen de scholen, lag op twaalf. Vijf jaar geleden waren er in Leidschendam drie los van el kaar staande kinderopvang centra. Om tot een goede sub sidiëring te komen zijn die op gegaan in de Stichting Kinder centra. Twee jaar geleden werd voor een verbetering van de subsidie-regeling ge pleit maar de financiële bezui nigingen staken hier een stok je voor. Oorspronkelijk was men van mening dat overblijf- centra door het buitenshuis werken van vrouwen steeds meer gewenst zouden worden. Het centrum aan De Tol in zuid lag echter kwetsbaar om dat alleen de kinderen van de openbare Christina-school van de gelegenheid gebruik maak ten. De Paus Johannesschool aan de Oude Bleijk lag te ver en bovendien is de Nieuw- straat een belemmering ten aanzien van het verkeer. Toen de openbare Margrietschool zelf voor schoolopvang ging zorgen, kwam bovendien het centrum in de Kruisheuvel- kerk in de wijk De Heuvel in het gedrang. De stichting be sloot op resp. 1 juli en 1 sep tember 1980 tot sluiting van de twee centra. Als mogelijke oorzaak van het teruglopen van één der beide werkende ouders zodat het kind weer thuis kan worden ontvangen maar ook de hoogte van de tarieven. Veel ouders bleken het overblijven te duur te vinden en zochten naar een andere opvangmogelijkheid. Ondanks subsidie bedroeg het tekort over de vijf afgelopen jaren in totaal rond vijfender tig duizend gulden. IJK Ook dit jaar ;t Staatsbosbeheer gebruik van de heli- x als transportmid- Het vervoer van loorns en helm naar ndvlaktes kan zo snel worden uitge- terwijl er in de dui- iagenoeg geen schade 4t aangericht, boswachterij Hollands is met deze transport ie eveneens stukken per uit dan in voor- Ie jaren. In het najaar is de duinen noodzakelijk en zandvlaktes worden gnt met helm. Bij deze •■beplanting dient de duin- ei als windbreker, zodat de I aanwas niet onmiddel- Siit de grond waait. Het port van deze duindoorn- 'umbeplanting was in het .tien altijd een bijzonder Jngrijk karwei. Met trac- en zware vrachtwagens Jjde last zo dicht mogelijk j plaats van bestemming cht, waarna de beplan- n veel gevallen nog een honderden meters worden gedragen. Zelfs -actor slaagt er namelijk i tot bovenaan een kaal- 'en duin te komen, duidelijk dat deze wijze transport elk jaar weer antal weken werk ople- Daarnaast werd er met ware vervoer ook erg n de duinen vernield en uurt soms jaren voordat chade zich weer heeft ild. Duinopzichter Arno ,We konden het tegeno- let publiek niet maken iet deze zware voertuigen het duin te jakkeren. Zij ;n op de paden blijven en >ssen door de natuur", transport per helikopter ent in dit geval een enor- rbetering. Een vorig jaar Het gebruik van helikopters blijkt goedkoper dan de oude methode met de tractor. zeer geslaagde proef met een toestel van Heli-Holland werd dit jaar dan ook herhaald en de vertegenwoordigers van Staatsbosbeheer zijn zo moge lijk nog enthousiaster. Arno Bos: „We doen nu in een paar dagen waar we vroeger een aantal weken over deden. En met nagenoeg geen schade aan de duinen. De helikopter pikt het net met de duindoorns op en op de plaats van bestem ming wordt het net er weer onder vandaan gehaald". Staatsbosbeheer onderzoekt momenteel het kostenaspect van deze voor Nederland unie ke wijze van transport, maar nu is al duidelijk dat er verge leken met de oude methode aanzienlijk wordt bespaard. De belangstelling voor het heli- koptervervoer was gisteren ook bijzonder groot. Vertegen woordigers van de Waterlei ding Amsterdam en de Kenne- mer Duinen, Staatsbosbeheer Vlieland en Zeeland waren aanwezig om te bezien of ook zij wellicht van de heli ge bruik,kunnen maken. ZOETERWOUDE De Sint Nicolaasactie van de Winkeliersvereniging Zoeterwoude - kortweg WIZO - is gisteravond af gesloten in Don Bosco met de trekking van de win nende loten. De actie luidt mogelijk een nieuw tijd perk voor de winkeliers vereniging in. Na enkele jaren van stilte is op ini tiatief van de plaatselijke afdeling van het Konink lijk Nederlands Onderne mers Verbond weer geza menlijk door de winke liers opgetreden. De eerste aanzet vormde de Sint Nicolaasactie. Op' uitnodi ging van de WIZO kwam de Sint eind november naar Zoe terwoude om na een rondrit door het dorp naar gebouw 't Centrum te gaan voor een kin dermiddag. De organisatie daarvan was in handen van Disco American Sound die voor een voortreffelijke bij eenkomst zorgde. De 23 win keliers hadden voor de actie een prijzenpakket in het voor uitzicht gesteld van zo'n 2500.-. De drie extra prijzen van elk honderd gulden zijn gewonnen door J. J. van der Werf, Korte Miening 5; mevrouw Wolvers, Schenkelweg 32 en mevrouw J. Brückner, Noordbuurtseweg 38. De winnaars van de ove rige 70 prijzen worden bekend gemaakt door middel van raambiljetten bij de winke liers. Complimenten waren er tot slot voor de vijf man tel lende werkgroep die de actie heeft opgezet en daardoor de nieuwe start van de WIZO mogelijk heeft gemaakt De giek van een hijskraan is gistermorgen om kwart over tien terecht gekomen op een houten woning bij het in aanbouw zijnde badcentrum Katwijk. Niemand raakte gewond. De hijskraan kantelde door een verkeerde manoeuvre van de machinist. De woning van de familie Mijnders werd flink beschadigd, maar kon provisorisch worden hersteld. De woning wordt overigens binnenkort gesloopt. Het gezin krijgt in het badcentrum een nieuwbouw woning.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7