Scheepswerf Van Lent wil meer uitbreidingsmogelijkheden Wassenaar bezuinigt REGIOIJOURlNAALi REGIO In bestemmingsplan De Kaag Restauratie monument voltooid Bluswatervoorziening in Noordse Buurt Leimuiden krijgt half miljoen Muziek- podium in Sassenhein wordt gesloopt LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 DECEMBER 1981 PAG ALKEMADE Tijdens de aanstaande maandag te houden raadsvergadering stellen burgemeester en wethouders van Alkema de voor om de definitieve beslissing omtrent het be stemmingsplan Kaag met ten hoogste drie maanden te verdagen. Dit voorstel vindt zijn oorzaak in het feit dat de acht tegen het ontwerp-bestemmingsplan ingebrachte bezwaren nog onderzocht moeten wor den op hun gegrondheid. Diverse bezwaarschriften zijn inmiddels door de bezwaarden mondeling toegelicht ten over staan van de raadscommissie ruimtelijke ordening. De be langrijkste bezwaren hebben betrekking op de gronden van boer Nel achter jachtwerf Van Lent. Voorts kwamen uit „Het Hoekstuk" nogal wat bezwaar schriften en bleek dat de eige naar van „De Twee Wilgen" met het aan zijn horeca-bedrijf grenzende tennisveld grootse plannen heeft. De heer J. Verwoerd wil het tennisveld, dat in het nieuwe bestemmingsplan de bestem ming „Sportveld" gekregen heeft, voor iets anders gaan gebruiken zodra de huidige huurder, de Kaagse tennisve reniging, een ander onderko men gevonden heeft. Ver woerd wil met het terrein dat op een jachthaven aansluit, iets gaan doen „dat betrekking heeft op het watersportgebeu- ren ter plaatse". Hij denkt daarbij op de eerste plaats aan een botenopslag, een water sportservicebedrijf, kampeer- voorzieningen voor caravans of zomerhuisjes met in ieder geval er tussenin een terras. Wat hij precies ter plaatse zal gaan opzetten, weet hij nog niet. Voorlopig zit de Kaagse Tennisclub er nog twee jaar. Sportcomplex Deze vereniging was ook op de zitting van de raadscommissie ruimtelijke ordening vertegen woordigd en wel door de he ren Van Leeuwen en Allard. Van Leeuwen voerde het woord en vertelde te streven naar de realisatie van een be scheiden sportcomplex in De Kaag. Dit sportcomplex zou voorlopig moeten bestaan uit Dit tennisveld zal in de toekomst mogelijk worden gebruikt voor botenopslag. twee tennisbanen met kleed ruimte, een volleybalveld en een trapveldje. De 130 leden tellende tennisvereniging is al geruimte tijd op zoek naar een geschikte lokatie. Dank zij een mondelinge toezegging van boer Nel meende men die ge vonden te hebben in het ge bied achter scheepswerf Van Lent. Het gebied heeft echter een agrarische bestemming ge kregen in het nieuwe bestem mingsplan en de tennisliefheb- bers hopen nu dat het gemeen tebestuur van Alkemade dit wil veranderen in „sportvel den". Uitbreiding werf Hierna verschenen de heren Van Gerven en Van Lent van scheepswerf Van Lent ter zit ting. Zij wensen in het nieuwe bestemmingsplan de mogelijk heid te hebben om hun werf uit te breiden. Zo willen ze op korte termijn de drie loodsen op gelijke hoogte brengen. Dat betekent dat twee van de lood sen net zo hoog moeten wor den als de laatstgebouwde die 15 meter hoog is. Over de vol le breedte willen ze aan de achterzijde van hun bedrijf een 9 meter hoge werkplaats met een lengte van 50 meter bouwen. Voorts wil Van Lent de oude houten schuur (een doorn in het oog van vele Ka- genaars) aan de waterkant (naast „Tante Kee") vervan gen door een grotere. Probleem is dat alle gewenste uitbreidingen zullen moeten geschieden op agrarisch be stemde grond. „Aan alle kan ten groeien we uit ons jasje", aldus Van Gerven, mededirec teur bij de scheepswerf. Hij vertelde dat het regelmatig voorkomt dat men noodge dwongen gaten in het dak zaagt, opdat de in aanbouw zijnde boten in de loodsen pas sen. „De schepen worden steeds groter; we hebben voor lopig voor drie jaar werk met zeven jachten in portefeuille; de lengte ervan varieert van 40 tot 51 meter", vertelde Van Gerven voorts. De scheeps werf zit met een chronisch ruimtetekort, terwijl de op drachten nog steeds toestro men. De heer Van Gerven maakte duidelijk dat het desondanks de bedoeling is de scheepswerf niet onbeperkt uit te breiden. „Veel werk besteden we uit, om voor een vaste kern van ongeveer 100 mensen een vas te bestaansmogelijkheid te bie den". Ter plaatse bleek dat de directie van Van Lent ook de toezegging van boer Nel had dat grond achter de loodsen te koop stond. Met de tennisvere niging kwam men tijdens de zitting overeen dat die wel een stukje naar achteren schuift. In ruil krijgen de tennissers vrij overpad van Van Lent. De volgende bezwaarde was mevrouw Van der Grinten die samen met haar advokate op de zitting verscheen. Zij had twintig jaar geleden een stuk grond gekocht in „Het Hoek stuk" om er één of meer re creatiehuisjes te bouwen. De fundamenten voor 7 paddes toelhuisjes stonden er toen al. Het was er echter nooit van gekomen om de huisjes af te bouwen, maar plannen voor de bouw van één of twee zo merhuisjes heeft zij nog steeds. „Het Hoekstuk" heeft in het nieuwe bestemmingsplan een agrarische bestemming gekre gen met uitzondering van die delen waar al zomerhuizen staan. Overigens worden deze zomerhuisjes pas nu gelegali seerd, want reeds veertig jaar lang staan ze op agrarisch be stemde grond. Het terrein van mevrouw Van der Grinten ligt temidden van deze zomerhui zen. „Iedere reële gebruiksmo gelijkheid op deze agrarisch bestemde grond wordt daar door ontnomen", aldus de ad vokate. Zij verzocht dan ook de bestemming te wijzigen in „zomerhuizen". Privé-cigendom Hierna kwam de heer Van der Heyden uit Leiden aan het woord. Hij sprak namens 14 eigenaren van stukjes dijk in „Het Hoekstuk". Volgens het nieuwe bestemmingsplan krijgt deze dijk de bestemming „verkeer", hetgeen in dit ge val wil zeggen „voetpad". De heer Van der Heyden was bang dat recreanten en ande ren gaan denken dat de dijk o- penbaar toegankelijk terrein wordt. In feite verlenen de dij- keigenaren elkaar recht van overpad, maar de grond zelf is privé-eigendom. De laatste be zwaarden waren de heren Schut en Zant namens de ver eniging dorpsgemeenschap De Kaag. Zij voerden het woord om de tennisvereniging te steunen in haar streven naar een sportcomplex. Voorts had den zij problemen met de toe gestane goothoogte van vier meter in de Julianalaan; dit in verband met de karakteristie ke cultureel-historische waar de van de bebouwing aldaar. Zij wensten de variatie in goothoogte opgenomen te zien in het nieuwe bestemmings plan. Bloembakken in plaats van woonerven ZEVENHOVEN De groep bewoners van het Westeinde die enige tijd geleden een enquête heeft gehouden onder de bewo ners van de Vrijenhoek, Schoterstraat en S. van Drielstraat over onder meer verkeersveiligheid, woonerven en speelplaat sen, heeft onlangs met de gemeente een onderhoud gehad. De aanleg van woonerven kost enorm veel en hier wordt van afgezien. Er is gezocht naar snelheidsintomende maatrege len die in de vorm van bloem bakken verwezenlijkt zouden kunnen worden. De direktie van openbare werken zal een schetsvoorstel uitwerken dat medio maart-april uitgevoerd kan worden. De Schoterstraat valt hierbui ten in vèrband met de par keergelegenheid, maar het „rozenperkje" op de hoek zal „behandeld" worden. Op het parkeerterrein aan de Vrijen hoek zullen ordelijke witte strepen geplaatst worden voor het nétjes parkeren van auto's. ROELOFARENDSVEEN De in Roelofarendsveen gebo ren en getogen kunstenaar Heemskerk, die thans in Haar lem woont, legde gistermiddag de laatste hand aan de restau ratie van het oorlogsmonu ment. Zoals bekend is het oor logsmonument vóór het raad huis tijdens de Veense kermis opzettelijk vernield. De heer Heemskerk heeft alle brok stukken en -stukjes aan elkaar gelijmd; ontbrekende delen heeft hij erbij gemaakt. De hele restauratie is geschied onder auspiciën van de oor spronkelijke schepper van het beeld, de Tegelense kunste naar Killaers. Gemeentelijk woordvoerder Van Elk deelde desgevraagd mee dat men nog geen idee heeft van de kosten van de onderhavige restaura tie. Vast staat wel dat ze ver haald zullen worden op de da ders, die inmiddels bekend zijn. Nieuwbouw LTS Alphen van start De heer A. Hoekstra heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw bij de christelijke lagere technische school aan de Bosparkweg in Alphen aan de Rijn. Dit door oe oud-secretaris van de stichting christelijk beroepsonderwijs gestare nieuwbouwproject dat 10 miljoen gulden gaat kosten en dat komt te staan aan de kant van de Prinses Beatrixlaan bestaat uit twee gebouwen: het hoofdgebouw waarin 15 theorie- en tekenlokalen, een aula met 900 zitplaatsen, alsmede de kamers voor direktie, leraren en administratie, en een gebouw waarin zich vier gymnastieklokalen bevinden. Er zal ook nog een Interne verbouwing van het huidlqe schoolgebouw volgen. Het nieuwe gebouw is ontworpen door architectenbureau Leo de Jonge uit Rotterdam. Het wordt gebouwd door Van der Heijden Verenigde Bouwbedrijven De chr^tehjke LTS, die thans ongeveer duizend leerlingen telt, zal met deze nieuwbouw, die in augustus 1983 gereed moet zijn, tevens de beschikking krijgen over een Ito-afdel ng consump tieve techniek. Maximaal 120 leeningen kunnen dan een opleiding volgen voor kok/kelner ot brood- en banketbakker. Tot nu toe moesten de jongens en meisjes die voor deze richtingen interesse hadden naar scholen In Leiden of Gouda. ZEVENHOVEN Een in 1977 genomen en inmiddels iets gewijzigd plan om in de Noordse Buurt een blus watervoorziening aan te brengen zal waarschijnlijk binnen korte tijd gerealiseerd gaan worden, als de ge meenteraad over 14 dagen akkoord gaat met een kre diet van 17.000 gulden voor de brandkranen. Bungalowpark Zomerlust schaft 6 huisvuilcontainers aan. De vuilniszakken worden nu in open verzamelbakken gedepo neerd, die één keer per week door de reinigingsdienst van Zevenhoven opgehaald worden. Omdat de bewoners niet constant aanwezig zijn, deponeren zij hun huisvuil eerder in die bakken; de zakken gaan door diverse oorzaken open. Voor de reinigingsdienst is het een vieze boel om wekelijks dit vuil op te ruimen. Tijdsbesparing en schoner werken zijn de motieven voor de aanschaf van de containers, waarvoor in de volgende raadsvergadering goedkeuring gegeven moet worden. Voor 1982 staan in het UW-gebied aan de Vrijenhoek 7 nieuw te bouwen woningwetwoningen op het programma. De huurprijzen voor deze huizen zullen 519 gulden gaan be dragen. Film Jn het filmtheater van Muzenhof aan de Cor Gord ij sin ff el in Leiderdorp wordt morgenavond de film 'I i ver promised you a rosegarden' vertoond. Het is ht J verhaal van de 16-jarige Deborah (Kathleen Quinlai die zich met behulp van haar psychiater, gespeeld do\ Bibi Andersson, uit haar schizofrene gedachtenwert weet te werken en terugkeert in de maatschappij, j filmvoorstelling begint om negen uur. De toegangj prijs is vier gulden. Disco De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest or ga A seert vrijdagavond voor de eerste keer een disco in de tij nerkelder van het gemeentecentrum aan de Lijtweg zeven tot tien uur. De entree bedraagt1,50De eerste coij sumptie is gratis in verband met de introductie van de dii co. De tienerkelder is nu overigens iedere dinsdagmiddag na school en elke vrijdagavond van zeven tot tien uur gei pend. (e Burgemeester opent...(l) Burgemeester mr. F. Winkel van Noord wijkerho# opent vrijdag de 25e AMRO-bank vestiging in hr Leidse district. Het jubileum pand staat aan de Dor pi straat in Noordwijkerhout. Ter gelegenheid van de 4 pening schenkt de bank een filmprojector aan het CuH tureel Centrum in Noordwijkerhout Zaterdag houc de bank tussen 11.00 uur en 13.00 uur open dag. Dat- zullen zowel muziekvereniging Sint Jeanne d'Arc i het Leids Poppentheater optreden. Burgemeester opent...(2) Winkel's collega M.A. van der Have van Leiderdorp derneemt zaterdag een soortgelijke actie. Van der Ha\ opent een nieuwe vestiging van Cieba BV, centrum vo<L kantoorinrichting aan de Rietschans 67 in Leiderdorp. Hé' nieuwe kantoor (1500 vierkante meter) voldoet aan de t sen van deze tijd en kan ook worden uitgebreid in de t komst. Het bedrijf zat vanaf 1970 aan de Leidse Willeb Barentzstraat. Daarvoor zat de firma ook al in Leiderdorp Na de opening omstreeks twee uur volgt een receptie t kan het gebouw worden bezichtigd. Kerstzang Noordwijkerhout Het Leiderdorps Kamerkoor, onder leiding van WiA van Meeuwen en begeleid door de organist Hans va\ Nieuwkoop, brengt zaterdag een uitvoering in het WïL te Kerkje in Noordwijkerhout Het koor blikt al vooL uit naar de kerstdagen en brengt een kerstcantate vaje Mich. Haydn en enkele befaamde Christmas CarolL Bij die laatste mag het publiek enkele coupletten ui volle borst meezingen. Verder speelt Van NieuwkooL organist van de Nederlands Hervormde Kerk in Sa7d senheim, nog enige op de kerst geïnspireerde orgelwei ken uit diverse muzikale stijlperiodes. Het concert bL gint om acht uur en is rond kwart over negen afgel\r pen. Jr Vogel ten toonstelling Vogelvereniging 'Zang en kleur' uit Hillegom en Lisse orle ganiseert zaterdag en zondag haar 29e tentoonstelling. Ifli het r.k. jeugdcentrum St. Jo achter de St. Jozefkerk in HiP legom zullen veel zang-, kleur-, vorm- en postuurkanariSc te bewonderen zijn. De tentoonstelling wordt zaterdag o/p elf uur geopend door T. v.d. Tol, voorzitter van de com mis sie voor sport en recreatie. De tentoonstelling is zaterdag van elf tot tien uur open en zondag van tien tot vijf uufs Tijdens de tentoonstelling wordt ook een vogelbeurs ge houden. ig Huiskamerverkoop voor Polen jg Lies Koudijs uit Oegstgeest organiseert zaterdag ede persoonlijke actie voor het behoeftige Polen. Van elK tot vier Uur houdt zij een huiskamerverkoop in haau woning aan de Cartesiuslaan 16. Tal van kunstige ken zijn daar te koop, zoals poppen, boekjes, glas zaïek en tekeningen. Twintig procent van de opbren gaat naar Polen. Kunst voor Polen WASSENAAR De ge meente Wassenaar heeft op de begroting 1982 voor 700.000 gulden bezuinigd. Het college vindt dat „op langere termijn" voor 3,3 miljoen moet wo*rden be zuinigd. De belangrijkste bezuini gingsposten zijn vooralsnog: onderwijs (150.000), techni sche diensten (100.000), poli tie 138.000), secretarie (72.000), brandweer (52.000). Het gaat hierbij voor een groot deel om net vooruit schuiven van uitgaven. „Doorgeschoven en uitgestel de zaken zoals uitgesteld on derhoud, kleine investerin gen, uitstel van vacatures", zo schrijft het college zelf. Geen „echte" en structurele bezuinigingen dus. In de on langs uitgekomen „Raadhuis- krant" zegt wethouder Bar- ning van financiën daarom ook, dat niemand de bezuini gingen direct zal merken. Het college beklemtoont, dat als er niet flink bezui nigd wordt in de toekomst de financiële situatie van de gemeente „zeer som ber" genoemd moet wor den. Er is een werkgroep financiën samengesteld, die zich moet bezighouden met daadwerkelijke be zuinigingen. De werk groep komt al snel met opmerkingen. Dat moet door het college worden omgezet in bezuinigings voorstellen. VOOR VERPLAATSING BUSSTATION (Van onze parlementaire redactie) LEIMUIDEN Staatssecretaris Lambers - Hacque- bard (Milieu) heeft de gemeente Leimuiden 459.000 gulden gegeven als rijksbijdrage in de kosten van ver plaatsing van het busstation van de busonderneming Centraal Nederland in de gemeente. De bewindsvrouwe doet dit omdat het busstation op de huidige plaats te veel geluidhinder veroorzaakt en stank en verkeerso verlast voor omliggende woningen met zich meebrengt. De ge meente wil op de plaats van het huidige busstation in de toe komst de gemeentelijke technische dienst een onderkomen bie den. SASSENHEIM Het ziekpodium in Sassenh wordt afgebroken. De meenteraad krijgt din: 15 december een vooi om voor de sloop 12 gulden beschikbaar stellen. In de aanbiedingsbrief b begroting werd al verr dat B en W voor het on houd van het podium geld meer hebben uitget ken en dat een voorstel komen voor het afbrekei van. Het opbouwen en al ken van het podium kos veel werk en geld en dai werd tot deze bezuinigi maatregel over gegaan, raad heeft deze ideeën a de behandeling van de groting voor 1980 geopj Het gebouw was al in helemaal afgeschreven e sloopkosten zullen wo gedekt uit de post onvooi van de begroting 1981.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4