Fitnesscentrum ^Olympia' met sluiting bedreigd J. DE WATER B.V. Wij bouwen weer In Lelden!!! Bedriegende Duitse ''baron moge lijk zelf bedrogen Beiden lezers BURGERLIJKE STAND Eerste paal daklozencentrumin de grond geschroefd Nieuwbouw 'Rembrandt' gaat voor de wind de^ Bouw-en aannemingsmij. LEIDERDORP - LIJNBAAN 1 - TELEFOON 071-899208 (o.a. Tehuis voor daklozen in de Rembrandtstraat). Na meer dan 30 jaar ervaring is ons geen werk te groot of te klein. Oud-burgemeester slaat eerste paal raadhuis Lisse LEIDSE COURANT ZATERDAG 5 DECEMBER 1981 PAG1N43 kTWIJK Het fitnes- kntrum 'Olympia' aan Valkenburgseweg in zifctwijk loopt gevaar pensdag 9 december met Ejlitiedwang te worden itruimd. De gemeente is Itruiming van plan, om- jt de eigenaren Kees buwaart en Kees Vooys ooft centrum zonder ge meentelijke vergunning ingericht. gemeente heeft van het •eetal geëist, dat de ruimte weer in de lorspronkelijke staat is her ald. Of er metterdaad wordt indien dit niet het "val is, is niet geheel duide- k. Een woordvoerdster van gemeente laat weten, dat ovüynipia' nog een kans heeft >'«5 de eigenaren in beroep DVan. Houwaart en Vooys zeg- iin inmiddels met de hulp j^Jn een advocaat een procedu- o i bij de Raad van State aan- °|ngig te hebben gemaakt. De ^meente zou volgens hen e (ervan op de hoogte zijn. Het [eetal verklaart zelfs, dat Nethouder Bergman hen de jezegging heeft gegeven in van een uitspraak jn de Raad van State geo- te mogen blijven. De woordvoerdster van de ge meente ontkent dit. Zij zegt beslist niets te weten van een beroepsprocedure en beloften van de wethouder. „Maar we zullen woensdagmorgen wel zien", aldus de woordvoerd ster. Het finesscentrum Olympia ging in augustus open. Al snel na aanvang, bleek het cen trum in een behoefte te voor zien. Houwaart en Vooys kre gen het onverwacht druk. On langs werd het 240-ste lid bin nengehaald. Kees Houwaart en Kees Vooys hebben in to taal twee ton in het centrum geïnvesteerd. De twee eige naars zijn fulltime actief in het centrum. Daartoe heeft het tweetal zijn baan opgezegd. Vooys was buschauffeur, Hou waart zonweringmonteur. Vier jaar geleden maakten Houwaart en Vooys kennis met de krachtsport. Met be hulp vaq atletiekvereniging Rijnsoever werd een onderko men voor de inrichting van een krachtsportruimte gevon den. Onder de naam kracht- sportvereniging Rijnsoever werd vier jaar lang in een aan tal verbouwde garages gebi vakkeerd. Het tweetal besloot na die vier jaar voor zichzelf te beginnen. Aan de Valken burgseweg werd een geschikte ruimte voor de inrichting van een sportschool gevonden. Ruimte echter die bestemd was en is voor industriële doeleinden. De gemeente Kat wijk wilde daarom geen toe stemming voor verbouwing geven. Zonder vergunning be sloot het tweetal in maart van dit jaar toch te gaan bouwen. Houwaart: „Dat gebouw stond al een half jaar leeg en daarbij is het bestemmingsplan voor het gebied, waarin het cen trum staat, niet helemaal goedgekeurd" In augustus werd 'Olympia' geopend. Met sluiting van het centrum in het vooruitzicht zegt Hou waart: „We hopen op goodwill van de gemeente. Het is duide lijk, dat we in een behoefte voorzien. We hebben nu al ruim 240 leden. Dat aantal groeit nog steeds." De gemeente Katwijk is bij monde van een woordvoerd ster heel duidelijk in haar commentaar: „Toen het fitnes scentrum klaar was, werd pas vergunning aangevraagd. Die vergunning is geweigerd mede omdat het ging om bedrijfs ruimte. Conform een uitspraak van de raad hebben we de ei genaar van het pand opgedra gen de ruimte uiterlijk 9 de cember in de oorspronkelijke staat terug te brengen. Ge beurt dat niet dan moeten we optreden." De eigenaars van Olymia Kees Vooys (links) en Kees Houwaart: „Hopen op goodwill van de gemeente." jpackbar- aouder hoet pand koordeinde ontruimen 1 |)ELOFARENDSVEEN ikoormalig snackbarhouder J. K Schenk moet voor 15 janua- het pand aan het Noord- >d|ide ontruimd hebben. Deze [spraak heeft de rechter ge- an in het kort geding, dat ■rhuurder P. van Ruiten te- Schenk had aangespan- bekend opende Schenk mei van dit jaar een snack- ^ir aan het Noordeinde. Dat iind huurde hij van project- Van Ruiten, heeft de friteszaak niet Idraaid. In oktober moest 'henk zijn deuren sluiten. Fi- en familieproblemen '*aren daar de oorzaak van. $ar de snackbarhouder de oBandelijkse huur niet meer 4Hn opbrengen, wilde Van jbiiten zijn pand aan een an- Hr verhuren. Het probleem fjor Schenk, die inmiddels i|n een uitkering leeft, was *7iter, dat hij geen vervan- mde woonruimte kon krij gt. Van Ruiten drukte echter tior en spande een kort ge- 3s2ng aan teneinde Schenk uit iP pand te krijgen. Door in menging van de rechter zal t voor 15 januari moeten ge- (ouren. Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt i, zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten nïalgewater Jpet deze brief willen we onze eun laten blijken aan de hui- ige bewoners (krakers) van i woningen aan de Weddes- fteg (Galgewatercomplex). Wij inden het een slechte zaak at een projectontwikkelings- laatschappij zo lang de gele- henheid heeft om over de rug- '7?n van de Leidse woningzoe- enden haar speculatieve .jaktijken uit te voeren. Wij Js team en bestuur van het uurthuis in de wijk, vinden pt de woningen nu eindelijk sbruikt worden waarvoor ze sbouwd zijn: om in te wonen, lamens team en bestuur Klub- en Buurthuis 'In de Vroolijcke Arke' ,lj Leiden d: W. Nievaart en J. Verbaan; M. de Vogel en E. van de Wijn- ird; C. Bergwerf en WjCr-War- J. Y. van der Krieke en E. E. Kop; J. W. L. van den Dop J. Tegelaar; J. N. Th. de Groot en Marijt; A. J. P. van der Vlugt en E. Gallas; P. I. Verburg en W. J. C. e?illema; J. P. Netze en M. Koornstra; Broertjes en J. Korenhof; L. J. F. luider en L. J. Uitman; A. Ouwer- I. Klein. LEIDÊN Welzijnswet- houder P.H. Schoute gaf gistermiddag, door het in de grond schroeven van de eerste paal, het start sein voor de bouw van een daklozencentrum aan de Rembrandtstraat. Het lawaaierige heien is in de Rembrandtststraat ver vangen door het geluidlo ze schroeven, niet zozeer vanwege de geluidsover last als wel dat de omrin gende bebouwing de scho keffecten van het in de grond stampen van palen niet zou kunnen verdra gen. Wanneer de winter meewerkt kan het 'Cen trum Onderdak', zoals de officiële benaming luidt, volgend jaar oktober de deuren openen. De totstandkoming van het centrum is een kwestie van lange adem geweest. Reeds tien jaar geleden werden de eerste plannen ontwikkeld en er gingen drie colleges van b. en w. overheen voordat met de bouw kon worden begon nen. Met de nodige ruimtelijke maar vooral financieringspro blemen lukte het de Stichting Onderdak in twee jaar tijd de basis te leggen voor het nieu we centrum. Het gebouw moet onderdak gaan bieden aan mensen, die in een 'crisissitua tie verkeren en waarvoor geen andere vorm van huisvesting mogelijk is. Zoals wethouder Schoute ook in zijn toespraak duidelijk maakte, is het nu zaak dat het centrum ingepast gaat worden in de andere so ciale voorzieningen die Leiden kent Centrum Onderdak moet samenwerken met een dag en nacht bereikbare dienstverle ning, hetgeen ook één van de eisen van het ministerie van CRM is, om subsidie te ver strekken. 'Onderdak' krijgt dan ook een centrumraad waarin vertegenwoordigers van verschillende dienstverle ningsinstellingen zitting zullen nemen. De wethouder drong er bij de Stichting Onderdak op aan vooral aandacht te schenken aan de inschakeling van vrij-, willigers. Stichtingsvoorzitter J. Kamphuis zag dit echter als een poging om de personeels kosten te drukken. Hij wees de wethouder er op, dat de bedoe ling van het stichtingsbestuur blijft, het centrum te laten runnen door beroepskrachten waarbij vrijwilligere hoogstens een aanvullende funktie zou den kunnen uitoefenen. De rectrix en de Spaanse weldoeners bij het bereiken van het hoogste punt. LEIDEN De nieuwbouw van de Rembrandt Scholengemeenschap gaat zeer voorspoedig! Giste ren werd reeds het hoogste punt bereikt op de bouwplaats aan de Brandts Buyskade. In de zomer vakantie wordt het gebouw afgeleverd. Het is niet waarschijnlijk, dat de bouw nog zal worden ver traagd. Als het pand binnenkort glasdicht gemaakt is, kan het slechte weer geen roet meer in het eten gooien. Direct na de vakantie heeft de grote verhuizing plaats. In het nieu we gebouw hebben de ongeveer zevenhonderd leerlingen en leerkrachten van de scholengemeenschap volop de ruimte. Met de oplevering in de zomervakantie heeft de bouw een jaar in beslag genomen. Aanvankelijk was de oplevering tussen augustus en november gepland. Het was de rectrix J.L. de Boer-Pino, die gistermiddag een balk naar zijn uiteindelijke plaats leidde en daarmee was het hoogste punt bereikt. Dat was tevens het hoogtepunt van een feestelijke dag voor het Rembrandt. Uit dankbaarheid voor het geleverde werk kregen de bouwvakkers een bank- etstaaf en een plaat van de bouwplaats in handen gedrukt. f Erkend N.V.O.B. bedrijf Lid Garantie Instituut Woningbouw (G.I.W.) DEN HAAG/KATWIJK Het leek erop alsof de Haagse rechtbank gistermiddag de beroemde Baron von Mtlnchhausen in het beklaagdenbankje had. De Duitse verdachte, die ervan werd beschuldigd minstens twee gezinnen in de Bollenstreek voor vele duizenden guldens te hebben opgelicht, zou voor wat betreft zijn fantasieën niet hebben ondergedaan voor zijn legenda rische fictieve landgenoot, die bekend stond om zijn sterke verhalen. De gevolgen van de praktijken van de verdachte waren echter heel wat kwalijker dan de on schuldige belevenissen van de romanfiguur Von Mtinc- hhausen. Het meest gedupeerd was een Katwijks gezin, waarvan het dochtertje leed aan de ongeneeslijke hersenziekte toxoplasmose. De verdachte had de gewoonte zich voor arts uit te geven en drong zich als een soort medische weldoener bij de mensen bin nen. Hij kweekte vervolgens valse hoop bij zijn slachtoffers door ze genezing in het vooruitzicht te stellen. Dat kostte vanzelfspre kend geld, veel geld zelfs want hij slaagde erin het Katwijkse gezin meer dan 30.000 gulden afhandig te maken. Het dochtertje zou genezing kunnen vinden bij de beroemde Canadese profes sor Cunningham, chief van het General Hospital in Vancouver, die achteraf helemaal niet bleek te bestaan. De Duitse verdachte stonden twee doelen voor ogen. Hij wilde Nederlander worden en in de adelstand verheven worden. Op dat punt schijnt de bedrieger zelf bedrogen te zijn. Hij zou meer dan anderhalve ton, de opbrengst van zijn kwalijke praktijken aan een Nederlander hebben overgemaakt hetgeen hem de titel 'baron' zou hebben opgeleverd. Maar die promotie bleef uit, net zoals de genezing van zijn slachtoffers. De officier van justitie had geen goed woord over voor de han delwijze van de verdachte. „Het is lafhartig en immoreel om op deze wijze voordeel te trekken van de ellende van andere men sen. De verdachte heeft louter en alleen uit winstbejag onnoe melijk veel leed veroorzaakt en hangt nu het ene na het andere onzinnige verhaal op om zich eruit te redden. Ik heb begrepen, dat hij zich in Duitsland ook al vele malen aan dit soort zwendel heeft schuldig gemaakt en dat de Duitse politie om zijn uitleve ring heeft verzocht. Het lijkt me een logische zaak dat dat ook gebeurt", aldus de officier, die 15 maanden gevangenisstraf eiste. De advocaat van de beschuldigde wees op een aantal onlogische handelingen van zijn cliënt, die het standpunt dat er een geraffi neerde zwendelaar in het beklaagdenbankje stond aan het wan kelen zouden brengen. „Waarom heeft hij het Katwijkse gezin weer 11.000 gulden terugbetaald en waarom vluchtte hij niet, terwijl hij er alle kans toe had. Er klopt hier iets niet. Ik heb het idee dat mijn cliënt zijn fantasieën als echt beleefde in zijn geest en dat hij er het slachtoffer van is geworden", aldus de avocaat, die zinspeelde op ontoerekeningsvatbaarheid. „Ik zou willen vooretellen om hem niet te straffen, hoe erg het ook is wat er is gebeurd. Niemand schiet er iets mee op als hij langdurig gestraft wordt". De verdachte, een 68-jarige gedistingeerd uitziende figuur die Nederlands sprak met een Duits accent, verklaarde aarzelend, dat het nooit zijn bedoeling was om misbruik te maken en dat hij bereid was de slachtoffers terug te betalen. Het leverde hem veel hoongelach en wegwerpgebaren van betrokkenen op de pu blieke tribune op. Uitspraak 18 december om half tien. Oud-burgemeester Berends boort het gat voor de eer ste paal van het nieuwe raadhuis. LISSE Oud-burgemeester dre. A.J. Berends heeft gistermid dag de eerste paal voor het nieuwe raadhuis aan de Herenstraat geslagen, of beter gezegd: geboord. Volgens een vrij nieuw sy steem werd een metersdiep gat geboord dat vervolgens met be ton werd volgestort. ite feestelijke gebeurtenis, werd bijge- gemeente fe< it burgemeestei Ook het derd reechtpaar Gerrits, de wethouders en raadsleden. Ook het derde deel van de gemeenteraad, dat zich langdurig verzette tegen het 'dure' plan, was aanwezig. Het nieuwe gemeentehuis gaat, inclusief sloopkosten van het oude, aankoop van de omringende grond en inrichting, 13,5 miljoén gulden kosten. Dit ontlokte burgemeester Gerrits de opmerking: „Ik hoop dat er wat overblijft, want we moeten nog zoveel ande re dingen doen". De heer Berends was blij dat hij als dank voor zijn voorberei dende werkzaamheden de eerste paal mocht doen. De bouw zal ongeveer twintig maanden duren, tenzij een strenge winter voor vertraging zorgt. Gedurende de bouw is het gemeentelijk appa raat tijdelijk ondergebracht in de noodsecretarie aan de Lis bloemstraat. InformatieavondenBuitenhof-Oost LEIDERDORP De gemeente heeft twee informatie-avonden belegd over de bouwplannen voor koopwoningen in Buitenhof- Oost. Geïnteresseerden zijn komende donderdag- en vrijdaga vond welkom in het gemeentehuis aan de Staatendaalder. Om organisatorische redenen worden de mensen, van wie de achternaam met een A tot en met M begint donderdagavond verzocht te komen, terwijl de achternamen van N tot en met Z vrijdagavond worden verwacht. De gemeente, de aannemers en vertegenwoordigers van de Al gemene Woningbouwvereniging Leiderdorp vertellen tijdens de bijeenkomsten alles over de premie-A woningen. Ook kan ieder een zich laten voorlichten over financiële zaken zoals hypo theek, gemeentegarantie en subsidie. Het informatiemateriaal blijft ook na deze twee avonden in het informatiecentrum te be zichtigen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3