Aad Mansveld opgelucht door terugkeer TOG blijft Johan Cruijff is kwestbaar geworden scoren Hockey team eindigt met zege Jezek houdt eer aan zichzelf _;PORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 DECEMBER 1981 PAGINA 11 Aorevaar moet 8fibileum uitstellen j £N HAAG Joop Korevaar, die xidag in de thuiswedstrijd tegen AZ hJ zijn 500e wedstrijd zou spelen voor ilip Den Haag, is geblesseerd. Bij een o itsing op de training met Frans Lud- L dg Üep hij een kniebandletsel op. nipardoor moet hij zijn jubileum enige ittd uitstellen. Voorts ontbreekt in de zjjtmoeting tegen AZ '67 de niet fitte hmet Keloglu. Verder maakt Guido i*n geen deel uit van de selectie. Hij t jeelt wellicht met het tweede team, edt morgen om 14.30 uur thuis speelt hegen Veendam. Mede doordat Aad rrepnsveld zich vandaag voor het eerst 3Sper meldt voor de training in het jiderpark, heeft trainer Van Vianen »t elftal nog niet bekend gemaakt. Tigana vervangt Platini PARIJS - Het Franse elftal, dat morgen aantreedt tegen Cyprus in de laatste kwalificatiewedstrijd van groep 2 van de Europese zone, wijkt op één plaats af van het team, dat Nederland met 2-0 versloeg. Michel Platini is geblesseerd. Zijn plaats wordt ingenomen door Jean Tigana van Bordeaux, die tegen Neder land ver in de tweede helft inviel voor Platini. Verder heeft bondscoach Hidal go geen wijzigingen aangebracht. Frankrijk moet van de Cyprioten win nen om zeker van deelneming aan het WK-eindtoernooi te zijn. Bij verlies of gelijkspel gaat Ierland naar Spanje. Op stelling Frankrijk: Castaneda; Janvion, Tresor, Lopez, Bossis; Tigana, Giresse, Genghini; Rocheteau, Lacombe, Six. Wisselspelers: Bracci, Bellone, Couriol, Zimako en Baratelli. Molenaar drie duels geschorst ZEIST - Keje Molenaar van Ajax is naar aan leiding van zijn derde gele kaart, opgelopen in het duel AZ'67 Ajax op zaterdag 28 no vember, door de tucht- commissie van de KNVB voor twee wed strijden buiten spel ge zet. Voorts schorste de tuchtcommissie Amers- foort-speler De Neeling voor zijn derde gele kaart eveneens twee wedstrijden Geen tumor Mariana Borg STOCKHOLM - De vrouw van trainer Lennart Bergelin, de beleider van de Zweedse top- tennisser Björn Borg, heeft ontkend dat de echtgenote van Borg aan een kwaadaardig ge zwel aan de nieren geopereerd zou moeten worden. Dit was in een Engels ochtendblad ge schreven. Mevrouw Bergelin vertelde het Franse persbureau AFP dat Mariana Borg in Zweden verblijft om een be handeling tegen nierstenen te ondergaan. Ze ontzenuwde alle geruchten dat Mariana Borg aan nierkanker zou lijden. Televisierechten Los Angeles 42 miljoen LOS ANGELES - De EBU (Eurovisie) heeft zich voor 42 miljoen gulden (19.8 miljoen dollar) verzekerd van de Europese televisie rechten van de Olympische Zomerspelen van 1984 in Los Angeles. De prijs is na lang loven en bieden tot stand gekomen. Het or ganisatiecomité. dat voor de Amerikaanse rechten twee jaar geleden 225 miljoen dollar ving, wilde aanvankelijk 100 miljoen dollar hebben. De EBU bood aanvankelijk hetzelf de als voor Moskou 1980: 6,1 miljoen dollar. De EBU heeft zich uiteindelijk uit politieke overwegingen, zoals dat heet, akkoord ver klaard met de nieuwe prijs. Het gevaar be stond, dat anders West-Europa verstoken zou blijven van olympische televisiebeelden Bettine Vriesekoop zeer snel uitgeschakeld VAXJÖ - De Nederlandse damesteams zijn gisteren op de eerste dag van de open Scandinavische tafeltennis kampioenschappen vlot uitgeschakeld. Al in de eerste ronde van het landentoernooi in het Zweedse Vaxjö sneuvelden beide tweetallen. Bettine Vriesekoop en Vi vian Blanckaert hadden weinig verweer tegen Noord- Korea 2. Dicky Keen en Ellen Bakker kwamen hele maal niet in actie en verleenden China 2 een vrije doortocht naar de tweede ronde. Bettine Vriesekoop en Vivian Blanckaert verschenen wel achter de groene ta fel, al was hun optreden van korte duur. Bettine Vrie sekoop, de Europese nummer drie, moest ervaren dat een topspeelster in Europa nog geen partij vormt voor een Aziatische. In het duel met Kim Yung Mi werd ze zonder egards behandeld en in twee games afgevoerd: 15-21, 13-21. Vivian Blanckaet van het Zeeuwse St Aloysius onderging hetzelfde lot. Baik Yang Mi speel de veel geraffineerder: 11-21, 13-21. DEN HAAG Aad Mansveld speelt zondag met FC Den Haag in het Zuiderpark tegen AZ '67. Vanmorgen tekende hij daar zijn laatste contract i als actief voetballer. Het bestuur van FC Den Haag ging gisteravond unaniem akkoord om de 37-jarige verdediger weer te laten terugkeren. Een groep supporters had Mansveld eerst vrijge- kocht van FC Utrecht, waar de oud-internatio- |J nal niet kon opbrengen m wat trainer Han Berger H van hem verlangde. Ver volgens bood de groep FC Den Haag Mansveld aan. g< Het financiële bezwaar, V01 dat twee weken geleden voor een meerderheid Jte van het bestuur van de en Residentiële FC onover komelijk leek, was daar- mee weggenomen. Opgelucht was Aad Mansveld wel, toen alles rond was. Hij had zich er al mee verzoend, dat hij -na een schitterende carrière- zijn laatste half jaar I als actief voetballer als bank- zitter bij FC Utrecht zou slij ten. Dat, om zuiver financiële redenen. Anders had de altijd zo eerzuchtige en wilskrachti ge Hagenaar het er nooit bij laten zitten. Echter, als er een mogelijkheid was om ergens te spelen, dan had hij graag gewild. Die hoop bleek de bo- tii dem ingeslagen, toen het be- bë stuur van FC Den Haag met een krappe meerderheid be sloot Mansveld (bijna twee jaar geleden al eens terugge haald van Feyenoord) niet te laten terugkeren. Zakenman Didi Vathauer, al jaren zijn vriend en supporter van FC Den Haag, broedde een plan uit om een aantal za kenmensen te interesseren. Aad Mansveld wilde er aan vankelijk niets van weten, maar herkreeg het verlangen om weer te gaan spelen, toen Vathauers plannen min of meer gestalte begonnen te krijgen. Er waren overigens riog heel wat obstakels op te ruimen. Van FC Utrecht was hij snel losgeweekt, omdat elke financiële verlichting deze club welkom was. Ver volgens moest Vathauer als vertegenwoordiger van de groep sponsors gistermorgen in de slag met voorzitter Pie- ter den Duik van FC Den Haag. De praeses, die twee weken geleden ook al hard nekkig ijverde voor Mans- velds terugkeer, vond het voorstel zeer gunstig. De rest van het bestuur zou er zich 's avonds over moeten uitspre ken. Dat werd met enige spanning tegemoet gezien, omdat er toch enige twijfel bestond, dat de zaak alleen vanwege het financiële aspect was afgeketst. Twijfels Sommige bestuursleden had den hun twijfels kunnen heb ben, of de samenwerking tus sen trainer Martin van Via nen en Aad Mansveld wel lang stand zou houden. Mans veld had immers in niet mis Aad Mansveld kan voetbalcarrière toch spelend afsluiten. te verstane bewoordigingen openlijk hun hart, vooral over voor de eerste training) en te- Overigens. Van Vianen, ge- kritiek geleverd. Ook Van het tijdstip, waarop Mansveld vens plotseling een contract confronteerd met een voetbal- Vianen en Den Duik luchtten met vakantie ging (korte tijd tekende voor FC Utrecht, technisch redelijke ploeg, maar op belangrijke plaatsen nog al onervaren en momen teel geklasseerd als voorlaat ste, was vóór de terugkeer van de ervaren Mansveld, maar wil wel eerst een goed gesprek voeren. Bij Mansveld bestaat deze behoefte ook Vandaar, dat dit vandaag wel zal gebeuren. Didi Vathauer zegt actie te hebben ondernomen om twee dingen te voorkomen. „Ten eerste, dat FC Den Haag vol gend seizoen speelt op de Langeleegte (het stadion van Veendam, dat als schrikbeeld moet dienen voor eredivisie clubs, die naar de eerste divi sie dreigen te tuimelen, red.) En ten tweede, dat ik Aad een waardige afsluiting van zijn carrière gun". Hij heeft bij FC Den Haag ook bedongen, dat Aad Mansveld een afscheids- wedstrijd krijgt. Vathauer: ..Zoiets verdient Aad Hij heeft er toch jaren gestaan. Weer of geen weer, pijn of geen pijn. Hij heeft zich altijd volledig ingezet voor de club" De zakenman, tussen de vele telefoontjes (waaronder dat met het verlossende woord van Den Duik) door: „Ik heb heb al mijn idee over die af- scheidswedstrijd. We hebben altijd gezeurd over de goede spelers, die FC Den Haag heeft verkocht. Altijd wordt beweerd, dat er een wereld- elftal in het Zuiderpark had gelopen, als Ling, Kila, Dus- baba, Galjé, Albertsen, Van Leeuwen niet waren ver kocht. Als we dat elftal dan eens laten spelen tegen Real Madrid, waar Boskov trainer is". Het is bekend, dat Vat hauer altijd een uitstekende verstandhouding had met de Joegoslavische trainer van de Spaanse topclub in diens tijd bij de Haagse club. Op grond hiervan hoopt hij er in te sla gen Real Madrid naar het" Zuiderpark te kunnen halen. Opperbest humeur Hoewel zijn vriend nog moest praten met Den Duik en deze weer met zijn bestuur, was Aad Mansveld gistermorgen al in een opperbest humeur. Hij probeerde in zijn sport zaak een juist binnengekomen partij kleppers en scandeerde lachend zijn eigen naam. Hij was ook vervuld van trots, omdat die morgen voorzitter Wiersma van PEC Zwolle had gevraagd naar zijn interesse om de plaats van Rinus Israël (uitgeschakeld wegens een hernia-operatie) in te nemen 's Middags op de wekelijkse persconferentie toonde trai ner Van Vianen zich be nieuwd naar de conditie van Mansveld. Anderhalve week geleden speelde de verdediger zijn laatste (vriendschappelij ke) wedstrijd. Gisteravond trainde hij pittig mee bij Laakkwartier, waar hij oefen- meester ïs.Mansvelds gedach ten waren af en toe al bij de volgende dag. „Ik moet vroeg, om negen uur, het contract te kenen. Wel nodig, want wil ik zondag spelen, dat moeten de papieren om 12 uur bij de KNVB in Zeist zijn En als je weet, hoe Den Duik rijdt, heeft hij die tijd wel nodig". Vathauer vult aan: „Die klep pers geven we aan Den Duik Kan hij uitdelen aan Midden Noord als mooi alternatief voor bommen". FRANS LEERMAKERS ij1 ZWOLLE De kogel is ein- j^delijk door de kerk. Johan Cruyff heeft bij Ajax een contract getekend dat hem tot aan het einde van dit sei zoen aan de Amsterdammers bindt. Daarmee is een einde w gekomen aan speculaties die nu al enkele weken duren en waarin werd gesuggereerd ?dat de komst van Cruyff tot een scheuring in het Ajax-be- stuur zou leiden. Voorzitter Ton Harmsen heeft de een heid binnen zijn college Jljilj evenwel weten te bewaren, en heeft de komst van Johan Cruyff op uiterst voorzichtige jjgjj wijze begeleid In allerijl zijn nu de overschrijvingspapie- ren van Cruyff's voormalige werkgever The Washington Diplomats naar Ajax in orde [ijs gemaakt. Zodoende zal hij »aj zondag in het duel tegen lg Haarlem zijn rentree maken, nadat hij in 1973 voor het ■yfl, laatst met de Amsterdamse club in competitieverband |j£ uitkwam. p? Daarna volgde een periode van omzwervingen in de ge- B hele wereld. Slechts zijn ver blijf bij Barcelona was suc- ces vol te noemen, de overige clubs bij wie hij zijn boter ham heeft verdiend, profi teerden in mindere mate van zijn kwaliteiten. Het Ameri kaanse Washington Diplo mats, het Spaanse Levante, een paar uur AS Roma. Cruyff werd binnengehaald als een publiekstrekker, maar vertrok vaak met een spoor van financiële ravages achter zich. Daarom ook was het niet verwonderlijk dat voorzitter Ton Harmsen van Ajax zeer kritisch stond tegenover het verzoek van zijn technische leiding (Linder en de Mos) om Cruyff als sterke man op het middenveld binnen te halen. Harmsen voorzag dat Cruijff niet te betalen zou zijn. Sponsors van buitenaf moesten een rentree alsnog mogelijk maken, maar de Ajax-praeses was bang dat de commercie buiten zijn club om te veel in de melk te brokkelen zou krijgen. Omdat de druk op het Ajax- Johan Cruijff, na zijn afscheidswedstrijd in het shirt van Ajax. bestuur bleef aanhouden, ging ook Harmsen ten slotte overstag en raakte met Cruyff in onderhandeling. De Nederlandse superster, die een eigen merk sportkle- ding vertegenwoordigt en om die reden voor de interland Nederland-Frankrijk op het laatste moment afzegde, traifide toen al geruime tijd met de Ajax-selectie in De Invloed De invloed van Cruyff op de jongere spelers Vanenburg, Kieft, Olsen en Rijkaard mag als bekend worden be schouwd Maar het zijn juist de jongeren, die over enkele jaren zelf het gezicht van Ajax moeten bepalen De strijd om Europees niveau was voor deze lichting duide lijk nog te zwaar. Daarom zochten Linder en De Mos naar versterking. Cruyff was een uitkomst. Maar tijdens de onderhande lingen bleek het Ajax-be- stuur zeer verdeeld. Voorzit ter Harmsen en vice-voorzit- ter Van Eyden waren voor (Harmsen: „Als je een keer aan de onderhandelingstafel zit en je bereikt samen een overeenkomst, moet je daar niet meer op terugkomen"), secretaris Jan Westrik en de amateur-afgevaardigde Neef jes zeiden nee Penningmees ter Bartels hield zijn mond. Nadat Harmsen en Van Ey den met hun portefeuilles gingen zwaaien, bonden de anderen toch nog in. Vooral de supportersvereniging heeft gepleit voor de komst van de supervedette. Cruyff zal bij Ajax, dat aan het begin van de competitie tien spe lers minder op de loonlijst zette en een miljoen gulden bezuinigde, zijn salaris voor namelijk moeten halen uit de extra publieke belangstelling bij de komende thuiswedstrij den van Ajax. Het aantal toe schouwers, dat boven de be groting het stadion De Meer binnen zal stromen, is bepa lend voor de inkomsten van Cruyff. Bovendien staan nog enkele sponsors gereed om het restant aan te vullen. Het aantrekken van de Am- stelvener moet dan ook meer gezocht worden in de hoek van een vergrote publieke belangstelling en dus extra inkomsten voor Ajax, dat af gelopen seizoen een nadelig saldo van 750.000 gulden schijnt te hebben gehad Bo vendien zal Ajax mogelijk als sparring-partner ook beter in de markt gaan liggen De vraag is evenwel of Jo han Cruyff er tegen die tijd nog bij zal zijn. Zijn talloze blessures en zelfs operaties hebben van hem een kwets bare speler gemaakt. Het ef fect van zijn komst naar De Meer zal bovendien sterk af hankelijk zijn van de resulta ten. Wim van Hanegem heeft bij Feyenoord een identieke situatie doorgemaakt. Ook daar is de belangstelling na het wegvallen van aanspre kende resultaten weggeble ven. Na Haarlem volgen uit wedstrijden en op 24 januari volgt dan pas de eerste thuis wedstrijd weer. Dan zal ook blijken of het Ajax-bestuur paniekvoetbal heeft gespeeld, of dat Cruyff werkelijk nog van grote waarde kan zijn voor het Nederlandse voet bal. Het is erg lang geleden dat hij dat op het voetbalveld heeft bewezen. Zijn laatste wedstrijd in Amsterdam was die tegen Bayern Miinchen. Een galaduel. Het werd 8-0 voor de ploeg uit München HENK WAGEMAN PESJAWAR De Neder landse hockeyploeg heeft in zijn laatste wedstrijd van de oefentrip door Pakistan een forse zege behaald op Pesja- war: 61. Bij de rust leidde Nederland met 41, onder meer door twee treffers van Paul Litjens. Eén keer scoorde Litjens uit een strafbal, één keer uit een korte hoekslag. In totaal won Nederland vier van de zeven ontmoetingen en werden de overige drie met verlies afgesloten In de laatste wedstrijd, waarbij het stadion in Pesjawar was uitverkocht, speelde Neder- j land goed. In de eerste minuut mocht Paul Litjens al aanleg gen. De Kamponger, die de dag ervoor tegen Rawaloindi eveneens succes had met een strafbal, scoorde beheerst: 1 0. Tien minuten later benutte hij de .eerste straf-hoekslag: 20. Opnieuw maakte Nederland technisch een uitstekende in druk. Van Asbeck, dit keer op het middenveld geposteerd, rondde in de dertiende minuut een voorzet van Maarten van Grimbergen af: 30. In de ne gentiende minuut kreeg Bloe- mendaalspeler Ronald-Jan Heijn loon naar werken, toen hij op Pakistaanse wijze na een solo de bal achter de Pakistaanse doelverdediger' prikte: 40. De opnieuw in de basiself ge kozen doelman Claushuis moest voor rust zwichten voor een hard ingeschoten hoekslag door Zahir Sjait (41). Na rust bouwde Nederland rustig voort op de voorsprong. De erg sterk spelende Ewoud van As beck trof voor de tweede keer doel na een voorzet van Arno den Hartog De HCKZ-speler werd daarna door coach Van Heumen gewisseld voor Tom van 't Hek. Roderik Bouwman be kroonde zijn sterke spel gedu rende de gehele tournee met een prachtige treffer, waaraan een combinatie van Van Grimbergen en Van 't Hek vooraf was gegaan Opstelling Nederland: Claus huis; Litjens, Steens. Van der Have. Jenniskens. Voermans (35. Diepeveen), Van Asbeck (55. Van 't Hek), Den Hartog, Van Grimbergen, Bouwman, Heyn. TSJECH VERLAAT FEYENOORD AAN EIND VAN SEIZOEN ROTTERDAM Vaclav Jezek gaat Feyenoord aan het einde van dit seizoen verlaten. De Tsjechische oefenmeester heeft het bestuur van Feyenoofd gevraagd geen gebruik te maken van de optie om het kontrakt, dat per 1 juli 1982 afloopt, te verlengen. Het bestuur heeft dat ver zoek ingewilligd. Jezek traint Feyenoord dit sei zoen voor het vierde jaar. Het vertrek van Jezek komt niet als een verrassing. Het was een publiek geheim dat de wegen van de Tsjech en Feye noord zich aan het einde van dit seizoen zouden scheiden. Dat Jezek de Feyenoordselec- tie dit jaar nog onder zijn hoe de had, was eigenlijk al onver wacht. Zeker na het voorval in de slotfase van de vorige com petitie, toen de trainer met be taald verlof werd gestuurd. Feyenoord dreigde in die fase het Europees bekervoetbal mis te lopen. Jezek werd verant woordelijk gesteld en met va kantie gestuurd. Westerhof mocht het karwei afmaken, behaalde nauwelijks aanspre kende resultaten, maar loodste de club door het falen van FC Twente in het UEFA-toernooi Kort daarop vonden Feye noord en Jezek elkaar toch m een eenjarige verbintenis. Dit seizoen was er vlotter sprake van een controverse. In oktober werd Jezek gekort wiekt in zijn bevoegdheden. Hij bleef hoofdtrainer en ver antwoordelijk voor de opstel ling en resultaten, maar de veldtraining moest hij overla ten aan zijn assistent Wester hof. Bovendien moest hij een „praatpaal". Fred Blanken- meijer, naast zich dulden. Na die maatregelen werd het al snel duidelijk dat Feyenoord en Jezek op elkaar waren uit gekeken. Jezek hield de eer aan zichzelf en kondigde giste ren zijn vertrek aan het einde van de competitie aan LEIDEN Koploper TOG 1 blijft onverstoord punten scoren in de eerste klasse van de Leidse bil jartbond. Ditmaal was het 't Zuid 1 dat met 6-2 voor de bijl ging. Van de ach tervolgers kwam het eer ste team van Morspoort nog niet in actie. Land zicht voegde daarentegen zes punten aan het totaal toe. Het verschil tussen TOG en Landzicht bleef daardoor op het niet ge ringe aantal van twaalf staan. Morspoort staat er met een duel minder ge speeld in theorie hetzelfde voor als Landzicht. Voor beide teams zal het in ie der geval wel een harde dobber worden om de achterstand nog goed te maken. Carambole en Be tween doen ook nog mee in de strijd om de tweede plaats. Between 2 sloeg in de tweede klasse een goede slag. Het viertal boekte tien winstpun ten in twee duels en passeerde daarmee het gelijkspelende DOS Between 2 staat op 60 uit 12. DOS op 58 uit 11. UVS 2 is met 56 uit 12 eveneens nog lang niet kansloos. In de derde klasse nog volop spanning. Morspoort 2 hand haafde de leiderspositie, maar voelt de hete adem van Land zicht 2 en Cleyn Duin nu in de nek. Morspoort staat op 60 uit 12, Landzicht 3 op 56 uit 11 en Cleyn Duin op 54 uit 11 Uitslagen: Eerste klasse: TOP 1 - Ca rambole 2-6, Vriendschap 1 - Land zicht 1 2-6; UVS 1 - De Heul 1 2-6; TOG 1 - t Zuid 1 6-2 Tweede klasse: Between 2 - Caram bole 2 6-2; 't Zuid 2 - Between 2 4-4; Carambole 2 - DOS 1 4-4, Landzicht 2 - DOB 1 6-2; Spijkerbak 1 - UVS 2 2-6; TOP 3 - Cleyn Duin 1 6-2 Derde klasse Morskwartier 2 - Wa pen van V 1 2-6; Landzicht 3 - Haag- weg 1 6-2; Carambole 3 - TOG 2 8-0; Cleyn Duin 2 - Morspoort 2 4-4. t Zuid 3 - Vriendschap 2 8-0 Vierde klasse DOS 2 - Landzicht 4 8- 0; DOB 2 - Carambole 4 6-2; Wapen van V 2 - S-ijkerbak 2 2-6; Zoeter- woude 1 - TOP 4 4-4 Vijfde klasse DOB 3 - De Heul 3 2-6; Vriendschap 3 - Landzicht 5 8-0; TOG 3 - Morskwartier 3 0-8, t Wach tje 1 - DOS 3 6-2; Witte Hen 1 - TOP 5 0-8 Zesde klasse TOP 6 - Cleyn Dum 3 2-6, Landzicht 6 - Morskwartier 4 4- 4; DOS 4 - UVS 3 8-0 Zevende klasse Witte Hen 2 - De Waag 4 4-4; Haagweg 2 - Witte Hen 2 2-6; De Waag 4 - Waper van V 3 4-4. UVS 4 - De Heul 5 7-1, Carambole 6 - TOP 7 4-4. Sportprijsvragen DEN HAAG De uitslagen van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn Lotto no. 48: Eerste prijs: 2 x f 298.174.70; tweede prijs. 8 x 18.750,-, derde prijs 265 x f 1125,10; vierde prijs: 10.463 x f 28.40. vijfde prijs 138 471 x f 5.- Toto no. 48: Eerste prijsi 2 x 32 866.40; tweede prijs: 55 x 796,70; derde prijs: 849 x f 129.- Toto-gelijk no. 48: Eerste prijs geen winnaar tweede prijs. 1 x 3408.60; derde prijs 36 x f246.10; vierde prijs 1108 x 11,60 Cijferspel no. 48: Zes cijfers goed 1 x f 100 000.-. vijf goed. 5 x f 10000,-. vier goed 28 x f 1000 - drie goed 395 x f 100,-. twee goed 3544 x f 10,- Sportwereld HEERENVEEN Voor de ijshoe- keycompetitie heeft Heerenveen gis teravond gewonnen met 18-4 (8-0, 4- 3, 6-1) van Leeuwarden DEN HAAG Het Nederlandse ijs- hockeyteam start het traditionele toernooi, dat vlak voor de Kerst wordt gehouden in Amsterdam. Gro ningen en Assen, tegen Italië Ove rige deelnemers: Finland en Oosten- AUCKLAND In Auckland zijn gisteren opnieuw twee deelnemers aan de rond-de-wereld zeilwedstrijd aangekomen Het waren twee Franse schepen Kits Euromarche en Char les Heidsieck III .•iAR DEL PLATA Luis Cesar Menotti wil na het WK in Spanje af treden als bondscoach van Argenti- DEN HAAG Voor de competitie eredivisie basketbaldames won Jum pers met 70-66 van Landlust OOST—BERLIJN Karin Enke. wereldkampioene sprint, heeft tij dens train ingswedstrijden op de kunstijsbaan van Oost-Berlijn de 500 meter gewonnen in 41.8 seconden De tijd werd met de hand gemeten PEMBROKE De Nederlandse bad- mintonploeg heeft een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Wales verlo-

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11