Pleidooi voor onderzoek naar sportsubsidiebeleid Woelige Baren99 komt aan oever van Braassem ZOETERWOUDSE TENNISCLUB GOOIT KNUPPEL IN HET HOENDERHOK REGIOUOURINAAI Alphen sluit kabelnet af f REGI0M0URINAAI! Onderhoudsbeurt toren Zoeterwoudse dorpskerk Gehoor voor verlaging peuter-norm in Zoeterwoude LEIDERDORP AKKOORD MET UIBREIDING VAN KABELNET REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 DECEMBER 1981 PAGl| ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse Tennis Club heeft de knuppel in het hoederhok gegooid. Aanleiding hiertoe is de verhoging van de huur' van de tennisbanen op sportcomplex Haasbroek. Omdat in 1972 de beslis sing is genomen dat de huurprijs van de banen kostendekkend moet zijn, ziet het er naar uit dat ZTC volgend jaar 25% méér huur zal moeten be talen dan in 1981. Gistera- zond kreeg de raadscom missie financiën een uit voerige brief van de ten nisclub voorgeschoteld waarin met steekhouden de argumenten de drei gende huurverhoging wordt bestreden. De frac ties van PZ en WD zijn bereid de totale sportsub- sidieproblematiek eens onder de loupe te nemen. Het CDA houdt onverkort vast aan het standpunt van 1972. Het voordeel van openbare raadscommissievergaderingen is dat belanghebbenden in de gelegenheid gesteld kunnen worden hun zienswijze ken baar te maken. ZTC-voorzitter A. Pleij maakte daarvan ge bruik en trachtte de leden te overtuigen. Bij de christen-de mocraten vond de praeses van „Dat het tennis wordt gelijkge steld met bijvoorbeeld voetbal is wel juist maar niet in Zoe- terwoude, omdat wij volgens een besluit uitgaan van een kostendekkende huur en daar mee uit", aldus Engelkes die daarna van A. Pleij wel het verwijt kreeg conservatief te zijn. De heer P. Lansbergen van Progressief Zoeterwoude voelde een duidelijke onrecht vaardigheid en pleitte voor een analyse van alle vereni gingen waarbij nader inzicht verkregen moet worden in le dental, contributies, baromzet, Ook WD-woorvoerder P. Kremer kon zich het ongenoe gen van ZTC voorstellen: „Het is onjuist om met twee maten te meten, we moeten één uni form beleid voeren". Wethou der W. Maan kwam zelfs tot de konklusie dat ZTC wellicht helemaal geen subsidie nodig heeft, hetgeen bij ZTC-voor- man Pleij de opmerking ont lokte dat dan wel de jeugd de dupe wordt en activiteiten van maatschappelijk belang weg vallen. Het voorstel van de progressieven het tarief van de banen met vier procent te verhogen (gelijk aan de tarie ven van andere sportaccom modaties) en een nadere studie te maken van alle sportsubsi- dies werd slechts gesteund door de VVD. De drie CDA- ers hielden voet bij stuk en conformeerden zich aan de tot heden gevolgde beleidslijn. Nieuw veense fanfare valt in de prijzen NIEUWVEEN De fan- fare van Crescendo heeft de eerste prijs gewonnen op het jaarlijkse concert- concours van de Konink lijke Nederlandse Federa tie van Muziekverenigin gen. Door dit resultaat promoveert Crescendo naar de le afdeling van KNF. De Nieuwveense muziekvereniging noemt deze overwinning de „grootste triomf uit haar geschiedenis". Het twee dagen durende con cours werd in de „Speeldoos" in Zaandam gehouden. Gestre den werd om 5 eerste prijzen en 14 tweede en derde prijzen. De verwachtingen in het Nieuwveense kamp waren' hooggespannen, omdat men ook vorig jaar al een eerste prijs behaalde. Na twee dagen van spanning en inspanning bleken de verwachtingen niet té hoog. Crescendo werd met een bijzonder hoog puntenaan- tal aangewezen als het beste orkest. En dat mag een prima resultaat heten voor dirigent Danny Oosterman en zijn mensen. Aarlandervener C. van 't Riet overleden AARLANDERVEEN De heer C. van 't Riet, directeur van de firma C. van 't Riet, fa briek voor zuivelwerktuigen is gisteravond op 59-jarige leef tijd plotseling overleden. Naast het vele werk dat hij aan zijn bedrijf besteedde, be kleedde hij nog functies op maatschappelijk en kerkelijk terrein in Aarlanderveen. Zo was hij ruim 28 jaar lid van de vrijwillige brandweer, de laatste jaren bekleedde hij de rang van adjunct-hoofdbrand meester. Ook had hij ruim 25 jaar zitting in het bestuur van de plaatselijke Groene Kruis, waar hij de functie van pen ningmeester vervulde. Zo had hij ook zitting in de commissie van beheer van de plaatselijke gereformeerde kerk. Toen in 1967 het initiatief ge nomen werd tot de heroprich ting van een speeltuinvereni ging, behoorde de overledene tot een der initiatiefnemers, zodra de heroprichting een feit was, werd hij gekozen tot se cretaris van deze vereniging. Voor al dat werk wat hij op maatschappelijk en kerkelijk terrein verricht heeft werd hij op 29 april 1978, onderschei den met de eremedaille ver bonden aan de orde van Oran je Nassau in het zilver. De toren van de hervormde kerk.' ZOETERWOUDE Uit het inspectierapport van de Monumentenwacht blijkt dat de toren van de Nederlands hervormde kerk in de Dorpsstraat te Zoeterwoude onderhoudswerkzaamheden moet ondergaan. Het betreft de spitsvoet van het dak van de toren, de muren ter hoogte van de klokke- zolder, buitenschilderwerk, onderhoud aan ijzer werken en verontreiniging door duivenmest. Met het uitvoeren van de werkzaamheden is een be drag gemoeid van 6.600 gulden. Daarover zal de commissie financiën vanavond advies moeten uit brengen. De spitsvoet van het dak is overigens in geringe mate aan getast door de aktieve bonte knaagkever. De aannemer, die tijdens restauratiewerkzaamheden in 1978 al het hout werk van de toren heeft geconserveerd, heeft inmiddels deze aantasting al een halt toegeroepen en daarbij is een garantietermijn van 20 jaar gegeven op het parasietvrij blijven van het houtwerk. Het klimluik, dat toegang geeft tot de klimhaken dient vervangen te worden. Ter hoogte van de klokkezolder vertonen de muren salpeteruitslag. Het buitenschilderwerk is eveneens aan een onderhouds beurt toe. Diverse onderdelen zijn door roestvorming aan getast. Om verdere verontreiniging door duivenmest in de klokkezolder tegen te gaan is het raadzaam aan de binnen kant van de schalmgaten gaas te spannen. Voor de sugges tie om een opening in het gaas te houden en daarachter een kist of hok te plaatsen voelt het college van b. en w. vooralsnog niets. Ook zal advies worden uitgebracht over de controletermijn van de bliksemafleider-installatie op de Dorpskerk. Het zal daarbij vooral gaan om de vraag of jaarlijks of eens per twee jaar een controle moet plaatsvinden. De reden van deze korte termijncontroles ligt in het feit dat de installatie in het ongerede kan geraken door beschadigingen van bui tenaf. Te denken valt aan blikseminslag waardoor leidin gen kunnen losraken of beschadigen. Soms kunnen extre me weersomstandigheden voor schade aan de installatie zorgen. Daarbij komt dat de monumentale waarde van de Dorpskerk een regelmatige controle zeer wenselijk maakt NA DE LEGALE TELEVISIE-UITZENDINGEN ALPHEN AAN DEN RIJN Televisiepiraten kunnen vanaf volgende maand niet meer via het kabelnet van Alphen aan den Rijn uitzenden. Naar aanleiding van een brief van het kantoor van Goudsmit en Brandbergen die namens ondermeer de bioscoopbond de gemeente aanspoort de door gifte van speelfilms te verhin deren, hebben burgemeester en wethouders besloten, voor uitlopend op een eventueel ge rechtelijk bevel, de Alpher.se kabel na afloop van de legale televisie-uitzendingen af te sluiten. Om deze afsluiting te kunnen realiseren, wordt gedacht aan een direkte verbinding tussen de antenne-inrichting en een punt waar 24 uur per dag mensen aanwezig zijn, bijvoor beeld de alarmcentrale van de brandweer. Daar zou dan per kanaal de kabel kunnen wor den afgesloten na afloop van de uitzending. De kosten van deze éénmalige voorziening worden geraamd op 10.000 gulden. Burgemeester en wet houders zijn van plan deze kosten te verwerken in de abonnementstarieven. Deze verhoging zal dus komen op de reeds aangekondigde ver hoging van 2% per 1 januari Koorpodium De christelijke zang- en oratoriumvereniging 'Lor den Heer' uit Lisse krijgt een bijdrage van het Anj\ fonds (onderdeel van het prins Bernhardfonds) vc de aanschaf van een koorpodium. Deze voorziening, tribunevorm, zal in de plaats komen van de tot dus gebruikte geïmproviseerde podia. Het bestuur 'Looft den Heer' vindt het verantwoord de materie, kosten uit te geven, omdat er nauwelijks sprake is v\ arbeidsloon. Enkele leden bouwen het podium ze Het Anjerfonds geeft juist hierom een bijdrage. fi, doel van het fonds is namelijk het bevorderen vm zelfwerkzaamheid van burgers op het gebied vr kunst, wetenschap en cultuur. Kerkconcert Een kerkconcert wordt zondag verzorgd door Echo dj! Duinen en het Noordwijks Dubbelkwartet in de N.H. K pel aan de Noordwijkse Hoofdstraat. Het gebeuren begfl om half acht 's avonds en na de optredens is er een samèi, zang. Ds. Keuning verzorgt de meditatie, opening en sin ting. n Polen (1) Ook in De Zilk gaat men actie voeren voor de mensu in Polen. Zondag kunnen tussen 9.30 en 13.00 uur voe. selpakketten met houdbare levensmiddelen (rijst, sH ker, bruine bonen, cacao, hagelslag, blikjes koffiemei en dergelijke) worden afgeleverd in de kleuterschan naast de kerk. Uitdrukkelijk wordt verzocht geen gif, zen potten en gasflessen bij te leveren omdat die te vaarlijk zijn bij het transport Polen (2) De Zilkse levensmiddelen moeten verpakt zijn in stevig kartonnen dozen van een goed touw voorzien en met plaV band dichtgeplakt, terwijl op de buitenkant vermeld moi worden voor hoeveel personen het pakket bestemd is. OM geldelijke bijdragen zijn welkom. Als u niet in staat be~ uw voedsel- of geldbijdragen zelf te brengen, dan kuntj contact opnemen met de heer Th. Vink, Prunuslaan 10, L Zilk, 02520-16622 en wordt het bij u afgehaald. De maquette va restaurant „Wo< Baren". Ir. li OUDE WETERING/ROE- LOFARENDSVEEN - In de hal van het huidige restaurant „De Woelige Baren" aan de Langeweg te Roelofarendsveen staat een maquette opgesteld van de toekomstige „Woe lige Baren" aan de Plan tage in Oude Wetering. De maquette, een stukje huisvlijt van de 27-jarige Martin Schouten, geeft een goed beeld van het toekomstige café-restau rant met woonhuis, dat door middel van een bruggetje over de Rings- loot verbonden is met een parkachtig voorterrein, dat uitzicht biedt op het Braassemermeer. Het nieuwe café-restaurant heeft een parkeerterrein en entree aan de achterzijde. In het te bouwen zeer royale ho- reca-bedrijf bevindt zich een a la carte restaurant, waar popu laire, exclusieve, vegetarische, dieet en kindèrmenu's geser veerd zullen worden. Voorts bevat het complex een 200 vierkante meter grote feest zaal met een eigen terras, gele gen boven het water van de Ringsloot. Het is de bedoeling, dat in deze zaal op zondag ge legenheid gegeven wordt voor warme en koude buffetten te gen populaire prijzen. Ook het „pannekoeken-eten" zal hier aantrekkelijk gemaakt wor den. Een uitgaans-grill-bar, geschikt voor diner-dansants, completeert het geheel. Tot slot komen er in de nok van het gebouw twee vergader zaalhes, tevens geschikt voor familiedinertjes, elk voor 25 personen. Op het voorterrein komt een royaal terras, waar in het zo merseizoen diverse muzikale aktiviteiten georganiseerd worden. De fraaie ligging ten opzichte van het Braassemer meer heeft de tuinarchitect er toe bewogen een speciale plan- tenverzameling te gebruiken, die geschikt en passend is bij de waterrijke omgeving. De planten zullen van namen worden voorzien om er biolo gielessen aan lagere scholen te .stimuleren. Een kinderspeel- tuintje en een visstekkie zul- len onderdeel van het geheel zijn. Toekomstige exploitanten van dit horeca-projekt zijn Nel en Martin Schouten en mevrouw C. M. Schouten-van der Lin den. Restaurant „De Woelige Ba ren" heeft in de afgelopen ja ren een stormachtige groei meegemaakt. Vader Schouten startte al op zeer jeugdige leef tijd een eigen bedrijfje. Eerst was hij bakker in het schuur tje achter de toenmalige sme derij van zijn ouders aan de Langeweg, nummer 4. Via di verse omzwervingen in de Veen begon hij op 25-jarige leeftijd een banketbakkers zaak aan het Noordeinde. Dit bedrijf werd uitgebreid met ijswagentjes langs de weg. On geveer achtentwintig jaar gele den liet hij het huidige restau rant „De Woelige Baren" (eerst als snackbar) aan de Langeweg 16 bouwen. Vrii spoedig werd daar een zaal achter gebouwd en later een grote bovenzaal voor bruilof ten en partijen. Helaas heeft hij de ingebruikneming van deze laatste zaal zelf niet meer mogen meemaken; reeds op 43-jarige leeftijd overleed hij. Mevrouw Schouten-van der Linden heeft de zaak toen lan ge tijd alleen gedreven. Ongeveer zes jaar geleden nam zoon Martin de dagelijkse leiding over. Deze maakte vrijwel onmid dellijk plannen voor verbou wing c.q. vergroting van het restaurant. Plan was de grote bovenzaal uit te breiden met een gebouw op palen boven het ernaast liggende parkeer terrein. Realisering van de ideeën bleek echter zodanig in de papieren te lopen, dat be sloten werd uit te wijken naar het braakliggende terrein aan de Plantage. Drieëneenhalf jaar geleden begonnen de plannenmakerij en de onder handelingen met de eigenares se van de grond, de gemeente Alkemade. Oorspronkelijk werd gedacht aan hotelaccom modatie, maar tot teleurstel ling van Martin Schouten ging het gemeentebestuur hie* mee akkoord. l Uiteindelijk kwam mer, een ontwerp, waarmee partijen zich konden vi gen. Een gemeentelijke IC waarde voor de aanlefi mini-golf op het voortte heeft men op grond vanDl nanciële consequenties varen. M' Met de bouw van de nri „Woelige Baren" is inmM begonnen. ai De bedoeling is, dat het jk in juli 1982 wordt opgelai waarna de zaak in au| kan gaan draaien. Het hP restaurant aan de Lange®' verkocht en zal worden^ richt als Chinees restaur*1 ZOETERWOUDE - Het ziet er naar uit de peuter speelzaal in Zoeterwoude de norm van één leidster per tien kinderen kan te rugbrengen tot acht kin deren. Een voorstel daar toe werd gisteravond be handeld in de raadscom missie financiën. De Stich ting Kinderspeelzalen had een bedrag van 5.400,— gevraagd om een en ander te realiseren. Dit bedrag werd door de raadscom missie te hoog bevonden. De beslissing werd eigen lijk geforceerd door de voorzitster van de Stich ting, mevrouw M. Ates, die voorstelde dat bedrag dan te halveren. Met die oplossing kon WD-er Kremer meegaan zodat de „stand" in de raadscom missie 4-3 werd. Tot heden bestaan de groepen uit tien kinderen. Ideaal is evenwel acht zodat de leidsters meer aandacht kunnen beste den aan de peuters individu eel. De raadscommissieleden van Progressief Zoeterwoude, mevrouw A. Kolff en de heer P. Lansbergen, alsmede me vrouw E. Plantinga van het CDA konden zich vinden in de verlaging van de norm. De VVD aarzelde doch ging over stag hetgeen P. Kremer als volgt verwoordde: „Gezien het belang van de kinderen geef ik het voordeel van de twijfel aan de peuterspeelzalen". Me vrouw Plantinga stelde nog voor meer ouders bij de activi teiten te betrekken en eventu eel een bijdrage te vragen. Met het voorstel het ochtend- en het middagtarief gelijk te schakelen had de raadscom missie geen moeite. Het mid dagtarief van 2,30 wordt voorlopig bevroren terwijl het ochtendtarief van f 1,98 per uur wordt opgetrokken in fa sen. „Een inhaalmanoeuvre dus", aldus wethouder Maan die aan het begin van de ver gadering een gunstige medede ling kon doen. Er is namelijk een aanvullende uitkering ontvangen voor het onderhoud van secundaire wegen over de jaren 1976 t/m 1979 van 48.000,-. Voorgesteld is dit bedrag te bestemmen voor de inrichting van het dorpsplein dat moet worden gerealiseerd bij het winkelcentrum in het dorpscentrum. LEIDERDORP De com missie van Beheer Centrale Antenne Inrichting Leider dorp ging gisteravond una niem akkoord met een voor stel tot uitbreiding van het CAl-net met zes TV- en 9 FM radiokanalen. Een beslis sing die niet veel problemen opleverde omdat al eerder besloten was een uitbreiding met vier TV-zenders moge lijk te maken. Verwacht werd dat de Ge meenschappelijke Regeling die de mast in Oegstgeest be heert de technisch mogelijk gebleken uitbreiding van vier naar zes TV-kanalen als nog zal realiseren. De alge mene vergadering van de ge meenschappelijke regeling moet daarover formeel nog een besluit nemen. Midden volgend jaar komen er dan, zoals bekend, Belgische (één Vlaamse e twee Franstalige) en Britse kanalen bij. Met inachtneming van Jj»1 verhoging van 11,61 met ingang van 1 juli een signaalabonnei 54,09 per jaar kosten, raad zal aanstaande maar 7 december een besluit hi ver nemen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4