Leiden komt niet los Approach loopt weg van concurrentie AZC-coach Domburg ziet mogelijkheden in Europa Cup-finale Noordwijk te sterk voor Landwer DONAR PROFITEERT SIMPEL: 73-85 Leiden overweegt aanvulling selectie ONDANKS GEVULDE ZIEKENBOEG: Korfbalprogramma VIER KOPLOPERS IN LEIDSE HOOFDKLASSE Philidor 3 klopt reserves LSG Strandloop Biljart- standen Veen en Rijn streek SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 DECEMBER 1981 PAGINA 12 LEIDEN In duidelijke te genstelling tot ruim twee we ken terug werd het duel Par ker Leiden - NN Donar een weinig oogstrelende gebeurte nis. Toen was het de vraag hoe een enorm sterk draaiend Donar overtroefd zou kunnen worden, een vraag waarop Leiden in de slotfase van het uiterst boeiende duel toch nog een antwoord vond. Nu was het wachten op een opleving van Leiden. Aanvallend, en deze keer ook verdedigend, ploegde de Leidse formatie voort zonder echt los te ko men, terwijl ditmaal toch weer het volledige basis-zestal in de Vijf Meihal aantrad. Het nodige zelfvertrouwen ont brak echter vrijwel volledig bij Leiden, waardoor het met veel schutters bedeelde Gro ningse team zonder tot grote hoogten te groeien onder aan voering van Jimmy Moore tenslotte duidelijk afrekende met de Leidenaars. Bij rust was het voor Leiden nog niet helemaal uitzichtloos (34-42), maar direct nadat de Leidse achtervolging vervolgens in dè tweede periode succesvol leek te worden, was het wel gebeurd met de tegenstand van de thuisclub. De uiteinde lijke nederlaag voor Leiden, 73-85, kon zelfs nog 'geflat teerd' worden genoemd. Vanaf het eerste fluitsignaal werd duidelijk dat Leiden niet ien onrechte vreesde voor een forse kluif. Met de grootste moeite werd aanval lend de vrije man gevonden. Het normale Leidse concept, sterk combineren en geduldig op de kans wachten, kwam niet uit de verf, de vrije man was ver te zoeken. HaarzuiVer schieten van Emill Hagens hield de ploeg nog even op de been, maar na vijf minuten (stand 8-10) ontsnapte Donar. Opvallend waren de hiaten, die in de inmiddels zo degelijk opgebouwde verdedigingsvor- men van Leiden vielen. Do nar had het daardoor aanmer kelijk eenvoudiger om te sco ren. Zeker met degelijk af- standswerk van mannen als Ron Kruidhof, John Franken en Jimmy Moore. De compacte verdediging aan beide kanten (man-to-man, vervolgens lange tijd zone) maakte het schieten van af stand heel belangrijk. Binnen de bucket was immers zelden succes te behalen. Een flinke opsteker voor Leiden was de rentree van Dave Downey, hij startte uitstekend. Maar daar mee was het team toch nog niet echt geholpen. Sid Bruinsma had een slechte avond, in de aanval acteerde hij eenvoudigweg onzeker, zelfs angstig. En de de laatste tijd prima draaiende Bert Kragtwijk was in de combina ties niet meer dan een 'dode hoek'. Steve Puidokas schiet in dit soort moeilijke situaties snelheid te kort om zijn ploeg over de drempel te tillen en ook Hagens en Downey kon den het onheil niet afwenden. Leiden zat vast, iets dat pal voor rust nog eens werd geïl lustreerd toen Mitchell Plaat de bal nergens kwijt kon en hem van ellende maar inle verde. De 34-42 stand bij de pauze was voor Leiden deson danks niet alarmerend. Drie minuten na de hervat ting was Leiden zelfs hele maal terug: 43-45. Een zeer fraai torenhoog block van Downey op een lay-up van Franken bracht het publiek tot groot enthousiasme, totdat scheidsrechter Leeghwater er anders over bleek te denken: het block zou een dalende bal hebben gekeerd, dus toch een score. Leiden reageerde dui delijk aangeslagen en in één minuut was Donar weer op afstand: 43-51. Het publiek rook nog een kans voor de Angstig gadegeslagen door Leiden-spelers Kragtwijk (12) en Bruinsma (10) tracht Steve Puidokas (8) Jimmy Moore van Donar van een simpele score af te houden. thuisploeg en deed een or kaan van geluid losbarsten. Donar had het moeilijk met de vocale steun van die 'zesde man', totdat Jimmy Moore eenvoudig raak ploffend de ban brak. Het bleek de defini tieve beslissing. Leiden stortte enkele minuten compleet in en wist zelfs twee passes de tribunes in te zenden. Tot slot mocht Leiden van de enorm groeiende achterstand (20 punten) van het nu tevreden Donar nog wat afknabbelen: 73-85. LEJO BUCK Scores (rebounds). Loiden: Hagens 18 (1). Plaat 14 (2). Puidokas 8 (4), Downey 17 (10), Bruinsma 12 (7), Kragtwijk 4 (6). Teamschotpercentage 55/46 50%. Rebound: det 62% off 46%. Donar. Van den Bergh 4, Faber 7, Moore 28, Lawrence 14, De Vries 6. Kruidhof 12, Franken 14. LEIDEN De blessuregolf die de basketbalploeg Leiden dit seizoen teistert heeft de technische leiding aan het twij felen gebracht of men zonder ingrepen in de ploeg verder kan. Het zal van binnenkort noodzakelijk op te maken me dische rapporten afhangen of Leiden in januari met een gewijzigde formatie aan zal treden. Mochten de huidige spelers allen voldoende fit worden bevonden, dan blijft al les bij het oude. Die kans lijkt overigens niet groot. Het is zeker denkbaar dat er twee nieuwe krachten zullen worden aangetrokken. Vanwege het geruime tijd in de lap penmand vertoeven van Harry Kip en Eric Jan Berendsen is al duidelijk wie de eventuele vervanger zal zijn. Wiebe Gorter, een ex-Amsterdam speler, traint al enige tijd met de ploeg mee en is geschikt bevonden om, zo nodig, per 15 december naar Leiden te worden overgeschreven. Een ander probleem bestaat met Steve Puidokas. Zijn knieblessure noopt hem er bijvoorbeeld toe na elk week end met een competitiewedstrijd tot woensdag niet te trai nen. Puidokas zal zeker voor Europacupduels als speler van Leiden aanblijven. Mogelijk zal er echter voor de com petitie een andere Amerikaan komen. Leiden heeft een lijst met kandidaten, maar wacht vooralsnog af of het met de knie van Puidokas niet toch meevalt. STREEFKERK AZC- /Microlife wacht komend weekeinde de meest be langrijke opgave uit haar bestaan. De Alphense ploeg debuteert dan in de finale Europa Cup één. Een eindstrijd die in het Sinterklaas-weekeinde in Barcelona zal worden af gewerkt. Hoewel coach Arie Domburg niet direct verwacht de Cup mee naar Alphen te kunnen nemen, verwacht hij wel dat AZC een goed resul taat zal kunnen neerzet ten. Toch somt de Streefkerker in eerste instantie een aantal za ken op, die bepaald niet hoop gevend genoemd kunnen wor den. „Onze ziekenboeg is be hoorlijk gevuld. Gijze Stroob- oer is herstellende van een griepaanval en Alex Boegscho- ten zal door deze ziekte zelfs waarschijnlijk niet kunnen spelen. Daarbij tobt Eric Noor- dergraaf met een ernstige oog- blessure en heeft Ton Buunk last van bronchitus. Over een optimaal fitte spelersgroep be schik ik dus komend weekein de beslist niet." Hoewel de door Domburg ge memoreerde blessurelijst bij voorbaat geen ruimte laat voor hoopvolle verwachtingen, is de Alphense coach zelf toch optimistisch. Sterker nog: Domburg verwacht met AZC in Barcelona twee tot vier wedstrijdpunten te gaan verza melen. „Neen, een dergelijk resultaat zou mij niets verba zen. Het is toch typisch Hol lands dat er eerst iets aan de WATERPOLO Dat de Alphenaars toppresta-, ties zullen moeten leveren om tot puntenwinst te komen, wordt duidelijk als de drie overige ploegen uit de finale poule worden bezien. Gastheer Montjuic Barcelona, bijvoor beeld. Evenals AZC een debu tant in de EC-finale, maar des ondanks een uiterst sterk team. Vorig jaar toonden de Spanjaarden hun klasse reeds in een toernee door Neder land. Zowel De Zijl/LGB als AZC incasseerde tijdens die toer een nederlaag. Belangrijk ste man in de Spaanse ploeg (die daarbij het thuisvoordeel aan haar zijde heeft): Manuel Estiarte, 's-werelds handigste waterpolo-speler. Ook Jane en Esteler mogen spelers van Eu ropees top-niveau worden ge noemd. Na de ontmoeting met de Spanjaarden volgt een dag later (zaterdag) het treffen met een oude bekende: Spandau uit West Berlijn. Tot nu toe is de Westduitse ploeg nog altijd te sterk gebleken voor de Alp henaars. In de eerste ronde van de Europese bekerstrijd werd AZC zelfs nog volledig overklast door Spandau. De favoriet voor het ereme taal, Vasas Boedapest, duikt zondag tegen AZC in het wa ter. In Veenendaal, tijdens de halve finalepoule, speelde AZC gelijk tegen deze ploeg. Een resultaat waarop de Alp hense ploeg zich niet moet blindstaren. Viermaal al, ein digde een EC-finale met Vasas op het hoogste schavot De grillige Farago en de sterke Csapo zijn er blijkbaar vaak helemaal als het echt moet.. Arie Domburg dan ook: „Wc moeten komend weekeinde hoe dan ook erg hard werken met maximale inzet spelen Anders redden we het zekei niet" Overigens is de coach er var overtuigd dat AZC nog betei kan dan het dit seizoen laai zien. Over een, misschien twee jaar zit ik met AZC aan de top De belangrijkse basisspelers hebben ja gezegd tegen Los Angeles (Olympisch Spelen) dus die bliiven op hun niveau Verder heb ik in verdedigend en aanvallend opzicht wal nieuwe dingen in het systeerr ingepast die er nog niet uitko men zoals ik dat wil. Na dc winterstop zullen we de com petitie gaan benutten om daai verbetering in te brengen." Dat het trainen en begeleider van een topteam hard werker betekent blijkt uit de planner van Domburg voor de komen de zomer. „Dan ga ik naai Hongarije toe om daar gemid deld drie trainingen per dag te gaan bekijken. Omdat de com petitie dan daar nog op volle toeren draait verwacht ik ooi veel te leren over de koppe ling tussen trainingen en wed strijden. Als coach ben je mijns inziens ook verplicht constam vooruit te denken, als je ten minste internationaal wilt bij blijven." In ieder geval wacht AZC oj korte termijn een bijzondei zware krachtproef. Men moe in de Nederlandse waterpolo historie zeven jaar teruggaar om een Nederlandse finalis tegen te komen. Storendt huisvestingsproblemen zoals ir Berlijn verwacht de grappend* Domburg echter niet. „Da huis van Sint Nicolaas staat ni tcoh leeg?" ALBERT SPIJKEF Zaterdag: PernixAlbatros, 15.45 uur 5-Meihal; TOP Snel, 14.55 uur Wasbeek; Ons EilandExcelsior, 14.30 uur 5-Meihal; FluksHoek se SV, 15.05 uur Norhgo; Tempo—Ons Huis, 15.00 uur Arena; WarmondON- DO(G), 13.00 uur Apollo; MadjoeDe Raven, 12.00 uur Apollo; Noorderkwar tierEmma, 13.00 uur 5- Meihal. Zondag: Fides PactaTrek vogels, 14.00 uur 5-Meihal; De Algemene—ELKV, 15.15 uur 5-Meihal. ZAALVOETBAL LEIDEN De meest op merkelijke overwinning in de Leidse hoofdklasse werd geboekt door Noord- wijk. Het bovenin verke rende Landwer moest het tegen de overtuigend draaiende kustploeg met 2-6 afleggen. SRV-boys won met 6-4 van Van Duuren en werkte zich zo van de laatste positie. UVS en Bax Zeefdruk be sloten bij een 4-4 stand tot remise, terwijl Van Ger- ven bij Hollandia een fraaie zege boekte: 3-6. In terregionaal begint de si tuatie van Glasbergen dramatisch -te worden. Snoekie trok in het direc te duel met 5-3 aan het langste eind. Een aanvallend Landwer pakte als eerste een voor sprong. Ruud van der Voort passeerde de bijzonder op dreef zijnde Noordwijk-doel- man Cees van de Wiel. Ed Strijk maakte er in de 12e mi nuut 1-1 van, waarna 'good old' Albert Spaanderman aan zijn doelpuntenreeks begon: 1- 2. Noordwijk had toen allang het intitiatief naar zich toe ge trokken, hetgeen vooral in het tweede deel via fraaie acties werd getoond. Jan Schoen be paalde de ruststand eerst nog op 2-2. Spaanderman liet goa lie Paul van de Zwaan nog driemaal vissen, waarna Cor Vreugdenhil de 2-6 eindstand op het bord liet verschijnen. Van Duuren kwam via Fred Smit ietwat gelukkig op 1-0. Op de lat geschoten verdween de bal via de rug van doelman Gerard Meiland in het SRV- doel. Doms van der Voort her stelde de schade echter weer. Jaap Lingbeek bracht SRV- boys zelfs op voordeel, waarna via een mooi hakje van Ted van Berkel Fred van Haarlem 2-2 kon laten aantekenen. Na de pauze was het weer Ling- beek, die er 2-3 van maakte en Van Berkel, die vanuit een moeilijke hoek de stand weer gelijktrok. Wat onenigheid in de Van Duurenéquipe werd goed afgestraft door Laurens van der Voort, waarna Cor van Dam de voorsprong tot 3-5 uitbouwde. Van Haarlem scoorde dan wel tegen, verder dan 4-6 - Laurens van der Voort maakte de laatste goal - kwam van Duuren niet meer. Omdat Wijnand Sloos te laat kwam moest UVS de eerste tien minuten spelen met Hans van Eygen als doelman. In die fase scoorde Cees van der Lans voor Bax Zeefdruk. Maarten Blonk deed die voor sprong teniet, waarna Hans van Leeuwen het houtwerk trof. Jos van der Lans passeer de Sloos en rondde af op 1-2. Van Leeuwen schoot even la ter wel raak op aangeven van Blonk. Leo Holl bepaalde de stand halverwege op 3-2 voor de blauwwitten. Van Leeuwen speelde na de pauze van Dijk door de benen en schoot de bal hard in de touwen: 4-2. Toch kwam Bax nog terug. Cor van Steyn en Loek van Kesteren wisten er in een spannende slotfase, waarin UVS weinig conditie toonde te bezitten, 4-4 van te maken. Een goed voetballend Van Gerven had betrekkelijk wei nig moeite met Hollandia. Leen Spoor, de grote aangever van de Lissenaren Opende de score, waarna Hollandia er 1-1 van maakte. Spoor had er zin in, getuige wederom twee doelpunten, waardoor het Van Gerven voordeel opliep tot 1- 3. Bij een 2-3 stand ging het er vlak na de thee om spannen, wie het overwicht zou pakken. Hollandia moest het afleggen, want Gerard van Beek en weer Leen Spoor drukten de sterkte uit in nog eens twee goals: 3-6. Interregionaal In de strijd tegen Snoekie toonde Henk Postma, dat ook goede keepers een off-day kunnen hebben. Bij de eerste Hoofdklasse: Hans van Leeuwen (UVS) 16; Loek van Kesteren (Bax) 15; Jaap Ungbeek en Ron Mesman (SRV Boys) 10; Ben Heemskerk (EKL-Boys), Ruud van der Voort (SRV-Boys), Leen Spoor (Van Gerven). Jan Hogewoning (Van der Plas) en Fred van Haarlem (Van Duur en) 9. Hoofdklasse: Uitslagen: Landwer - Noordwijk 2-6; Hollandia - Van Gerven 3-6; UVS - Bax 4-4; SRV-Boys - Van Duuren 6-4. Stand: UVS 8 4 2 2 10 46-28 V.d. Plas 6 4 2 2 10 39-25 EKL Boys 8 4 2 2 10 27-21 V. Gerven 8 5 0 3 10 40-39 Bax Zeefdr. 7 3 3 1 9 38-30 Landwer J. 8 3 2 3 8 33-32 Noordwijk 6 3 1 2 5 27-36* SRV-Boys 8 2 1 5 5 34-53 V. Duuren 8 1 2 5 4 29-38 Hollandia 7 115 3 16-28 •Noordwijk twee punten in mindering. drie doelpunten, die Glasber gen om zijn oren kreeg, ging de vorige week nog zo sterke goalie bepaald niet vrijuit Nog voor de pauze werd het 4-0. Een geweldig offensief van de Rijnsburgers bracht de span ning terug. Wil Groenendijk knalde zijn ploeg naar 4-2. Jack Manuputty, Anne Ou- wersloot (tweemaal) en Wil Groenendijk troffen het hout werk, maar kwamen niet ver der in scores. Een uitval brak Glasbergen op: 5-2. Groenen dijk maakte er nog wel 5-3 LEIDEN Tijdens de late dinsdagleague van de Leiderdorpse bowling- bond had koploper Ap proach een gemakkelijke avond. Via een reglemen taire zege en fors punten verlies van de belangrijk ste rivalen liep de lijstaan voerder uit tot een voor sprong van 5,5 punt Smikkelshop 2 verloor alle games van Motorhuis, terwijl Treffer tegen Whi te Shoes met 1-3 ten onder ging. Slechts Tre Galli, dat drie punten pakte te gen De Nie beperkte de schade. Verder verloor Van der Born op 'maan dag laat' het contact met leider Spaarbankteam 11. Van lantaarndrager Pin- fall moest een 3-1 verlies worden geaccepteerd. In de Hans Menken Bowling houdt het Woo-Ping Toernooi tot en met zondag alle banen bezet. Dit handicaptoernooi is er dan ook voor verantwoor delijk, dat verschillende leagu es uitvielen. Wel werd ge speeld in de tweede klasse driemanschappen. Nummer één, Ball Let Flying, werd verslagen door Pinners met 3,5 tegen 0,5. Rits kwam daardoor op gelijke hoogte. Woo-Ping, eveneens een belangrijke con current, verloor met 3-1. Pin ners is overigens door het fraaie resultaat tot op één punt afstand van de leiders geko men. In de derde klasse ging Hans Menken ten onder tegen Leeksplitters. Met 3,5-0,5 ver speelde de thuiséquipe een voorsprong van vier punten. Nog slechts een half punt res teert de ploeg op de eerste plaats. Noordwijkerhout Tijdens de maandagleague had Volvo Travelers veel moeite met Donnay. De laatste ploeg trok met 6-2 aan het langste eind, waardoor de voorsprong werd verkleind tot 8 punten. Ook Tukkers deed het niet best tegen Pinpoint (op woens dag). Met een 6-2 nederlaag kwam de Twentse' ploeg goed weg, omdat het volgende Duyndam Broekhof Ladies eveneens verloor. Hier was Clowns de boosdoener. De overige leiders wonnen allen hun wedstrijden. nen redden. De Jong en De Stand promotieklasse na drie Wit hielden hun partijen tegen wedstrijden: 1^ Philidor^ 3 6 LEIDEN Zoals verwacht heeft Philidor 3 de wedstrijd tegen LSG 2 gewonnen. De laatste afgebroken partij werd door Vergeer gemakkelijk in winst omgezet. De eindstand van de Leidse ontmoeting werd hierdoor 6-4. Verrassender was de afloop bij Leiderdorp - Lisse. Lemmers profiteerde hier van het slech te uitspelen van Postma en Van der Poel won snel van Van Zandvoort waardoor Lis- se bijzonder gelukkig tot een gelijkspel kwam. Alphen heeft Van Putten en Van der Drift nog wel remise, maar De Boer leed een nederlaag tegen Van Tooren. Eindstand: 4-6 in het voordeel van LSG 3. (22,5); 2 Lisse 4 (17); 3 Noord wijk 4 (12,5); 4 Alphen 3 (15,5); 5 LSG 2 3 (15); 6 LSG 3 3 (14); 7 Leiderdorp 1 (13); 8 Philidor 4 0 (12,5). LEIDEN AV Holland houdt zondag weer een strand loop. De start is om elf uur aan de Wassenaarse Slag. De te Jopen afstanden: 2, 4, 8 en 12 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50. Cl De Schelp De Verg Vos Nw Wetering Jacobswoude De Pies 't Scheepje 't Fort 9 De Spert 4 De Sport 't Fort Rijnegom C2a ovw RBV De Verg Vos De Kroon Driesprong •t Fort Har ago R.A. Veen ■Rijnegom De Sport C2b De Sport De Kroon Jacobswoude R A. Veen 31 Nw Wetering De Verg Vos RAVec 't Scheepje DVH C3 DVH RBV R.A.Veen De Plas Mono po Ie 't Fort Nw Wetering De Sport DVH Franachebrug Rijnstreek RA. Veert Jacobswoude C4b De Schelp Westerhaven RA.Veen 't Scheepje De Kroon Monopote De Sport Ons genoegen Herego 't Fort Weeterh 81 DVH RA. Veen Franachebrug

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12