verwinning in piderkwartier niet opgewassen tegen Sperwers Vic Zonneveld snel LUSV komt 2-0 achterstand te boven Verlies Veglo en BC Leiden LEYTH0H DAMES VAN SLAG I klJK Uiteinde- hand te zetten: 9—11. HMVaMm&m ien de winstpunten Het was vooral het Noordwijk- :ldtTTfiaA? r"'1: Lr Vnlnr.itas Fluks se damesviertal dat Velocitas ■UlilSlilÉHraH Uiteinde- en de winstpunten mpr Velocitas. Fluks, "lie kwart van de srby aan de leiding gaan, leverde de ling eigenlijk zelf Hoordwijkers kon een cruciaal mo- een 75 voor niet de rust op- de bal lang te la- eniêjgaan in het aan- 1 <1 wachtend op de He er zeker waren, s Velocitas, dat de inrol nauwelijks •er wel erg snel bij i i onrust uit te bul- 'eenpet duel naar eigen Sw hand te zetten: 9—11. Het was vooral het Noordwijk- se damesviertal dat Velocitas In de problemen bracht. Niet alleen in aanvallend opzicht vormden de Fluks-dames een voortdurend gevaar, maar ook verdedigend. De aanvalsopzet van de ploeg van coach Frans de Haas werd voortdurend ontregeld waardoor de Leider- dorpse schutters Leon Brou wers en Jeroen van Drlel maar moeilijk in stelling konden wor den gebracht. Terwijl juist daar de grote zwakte lag bij Fluks, want coach Wim van Huis had voor dit duel invallers Tjaard Sijpkes en Jos van Duin op moeten trommelen, op papier zeker een verzwakking. Fluks kon door aanvallende acties van de dames, Corrie van Hoek, Corrie Schelvis en Ada van der Meulen een 31 voor sprong opbouwen. Ook al dichtte Jeroen van Driel het gat (4—4), het initiatief bleef aan Fluks. Na rust (65) ver grootte de thuisclub nogmaals de marge tot twee treffers, maar daarna sloeg de balans Ineens om. Een poging van Fluks-aanvoerder Aad van der Harst het tempo te drukken en de Velocitas-verdediging uit te lokken faalde, omdat zijn me despelers de bedoeling niet begrepen. Met twee fraaie goals van Leon Brouwers.profi- teerde Velocitas van dit verlies van controle en ook een laat ste tegenstoot van Fluks werd door invaller Ybo Schutte snel gepareerd: 88. In de laatste tien minuten volgde de gena- destoot toen Carla van Evert een verdedigingsfout afstrafte en Jeroen van Drlel van af stand raak schoot: 911. De overige treffers van Fluks kwamen op naam van Aad van der Harst (3), Ada van der Meulen, Aad van Drongelen en Jos van Duin, terwijl bij Veloci tas Rien van Poelgeest (3) en Leon Brouwers de overige goals scoorden. BRAM VAN GENT Fluks-aanvoerder Aad van der Harst torent hoog uit boven Carla van Evert en Jeroen van Driel van Veloci tas. Corrie van Hoek (links) creëert een afspeelmoge- lijkheid. it AI in de tweede fs jalcompetitieron- l3t' elt de Leldse korf- arn Jpnieuw leed over als isser De Danaïden ime e nederlaag, 514 e Haghe, terwijl nu is Pacta verloor en 12—10 van Stan- uiderkwartier was et opgewassen te- P'srwers (410) en "Jmlx zorgde In de lasse voor een lende 138 over- op concurrent Ex- want ook TOP ver in r^t Albatros (98).- de tweedeklassers Crescendo met an DKC en De Al- met 149 van !>a: ias. ADO. De te smalle selectie Is De Da naïden opnieuw noodlottig ge worden. Hennle Devilee speel de wel weer mee, maar nu ont braken Bea Schrama (blessu re) en Cees Christiaanse (drie weken afwezig). Het achttal dat coach Ron Ek tegen Die Haghe het veld instuurde combineer de niettemin aardig en bovenal erg lang. De angél was echter uit de aanval verdwenen, want de kansen die zeker gecreëerd werden, leidden door onnauw keurig schieten niet tot tref fers. Dit in tegenstelling tot de Hagenaars die van afstand bij zonder zuiver Schoten en daar mee ook al snel de wedstrijd beslisten. De 23 stand, waartoe De Danaïden de ach terstand had weten te beper ken, verdween van het score- bord om bij rust te maken voor een duidelijker 39. Die Hag he liet de teugels daarna vie ren, maar nog liep het verschil op totdat het uiteindelijk 514 bedroeg. Hans van der Leek (2), Ingrid van Haren, Trudy Nap en invaller Frans Brand scoorden. Weer was de opening van Fi des Pacta tegen Stanfries vol gens het boekje. Maar na de 04 door treffers van Henny Piket, Patricia Gottmer en Dick Onderwater zakte de ploeg van coach Gerard Bos vooral in aanvallend opzicht langzaam weg. Nico Pikaar zorgde nog voor 25 maar bij rust (5—5) was de voorsprong al verdwenen en kort na korfwissellng keek de Leldse ploeg tegen een 105 achterstand aan. Pas In de laatste vijf minuten mocht Fides Pacta iets doen aan de kansloze 126 achterstand. Het werd nog 12—10, waarbij Nico Pikaar (3), Henny Piket en Robin Sommeling scoorden. Verdedigend klopte het alle maal bij Pemix, maar tegen stander Excelsior speelde in de eerste twintig succesvol op het afstandsschot, daarmee het voorverdedigen ontlopend. Maar na 26 verloor het Delft- se schot haar precisie en kon Pernix terugkomen. Bij rust tot 46 en na de zevende goal van Excelsior zelfs volledig. Janneke Mulder zorgde voor aansluiting, waarna Kees Bro- kaar Pernix vanaf de stip naar 7—7 en 108 schoot. Janko Breedveld (2) en Kees Horten- sius maakten tenslotte de overwinning op een totaal ge desillusioneerd Excelsior com pleet: 138. Peter Kuipers (2), Kees Brokaar en Janko Breed veld tekenden voor de overige goals. In het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Fraanje waagde TOP-speler Philip Trap een laatste doelpoging. Te laat echter doorboorde de bal de korf waardoor het 89 bleef en TOP alsnog beide punten aan Albatros verloor. De Sas- senheimers speelden een ster kere tweede helft (ruststand 5—3) waarin tot tweemaal toe een achterstand werd goedge maakt. Een derde poging kwam net te laat... Anne van der Zaag (3), Wilma Kuhn (2), Hans Oudshoorn H2), Ilse Moolenaar en Bert Staal scoorden. Liet Zuiderkwartier in de be ginfase tegen Sperwers opge legde kansen, twee strafschop pen, liggen daarmee de aan sluiting niet was verloren ge gaan, kort daarna lukte het niet eens meer in de buurt te mers niet uiteen trekken. Na een kwartier in de tweede helft (ruststand 2—5) was de wed strijd gezien de 29 tussen stand wel gespeeld. Met inval ler Rob de Hertog in de Zui derkwartier aanval werd het nog 410, waarbij Ineke de Hertog, Rens Henze, Dirk Jan de Kreek en de invaller zelf scoorden. Zwak verdedigen was er de oorzaak van dat een verzwakt De Algemene Ineke Swaak, Martin Flippo en Aad Rusman ontbraken door tegenstander ADO al snel op een 7—1 ach terstand werd gezet. De Leldse ploeg haalde nog wel op tot 7—4 halverwege en zelfs tot 76 kort na de hervating, maar werd daarna definitief geveld door een tussensprint komen. Statisch op een lijn van de ploeg uit 's-Gravendeel: spelend kon Zuiderkwartier de 149. Wim van Vliet (3), Ton verdediging van de Rotterdam- Beij (2), Jory Sjardijn, Henny Waasdorp en Bert Molloy en Ruud Swaak scoorden de te gentreffers. Een bijzonder slechte eerste helft (ruststand 81) nekte ook Crescendo In het duel te gen DKC. Na een donder- speech van coach Pietl'Ami vocht het Leidse achttal voor wat het waard was. De achter stand werd niet groter. Door doelpunten van John Huigsloot (2), Wilfred Cornelisse (2), Ria Baak en Wim Barendse werd de eindstand 136. In de eerste helft schoot Fiks aanvallend nog tekort om een onsamenhangend spelend SEV van zich af te schudden. Na de rust (42) dicteerden de Oegstgeestenaren het spel echter volledig en kwam er een 12—4 overwinning tot stand. Aad Knetsch (3), Reinetta de Mooy (2), Diederik van Veen (2), Robert van der Kraan (2), Herma Tobê, Conny Anholts en Ed Nanlohy schoten het do zijn treffers bij elkaar. Had Tempo vrijwel voortdu rend het initiatief in het duel tegen Zuidwesters en stond het vijf minuten voor tijd nog met 6—7 voor, het eindsignaal kwam echter bij een 87 stand. Uitblinkers ontbraken bij het Alphense achttal waar alleen Bob Berghoef niet scoorde. In een felle gelijkopgaande strijd tegen ALO heeft KNS haar tweede achtereenvolgen de overwinning behaald. Zes minuten lang verdedigde KNS met succes een krappe 7—3 voorsprong, bijeengeschoten dopr Yvonne van Dam (3), Sandra Llgtvoet, Erica Velders, René Kooien, Fred van Dijk en Rob Ultzen. ie prestatie Kerkvliet )e ei re e Zowel veteraan der Hulst als ir Cees Kerkvliet zaterdag de der- is in een veldrit te r. Een andere ve il de Leldse regio, XSngerland van "De reek", won de we- aflevering van de tie in Lisse. Leid ers waren ook in genland actief. Zo reejeraan Piet Over- appeen rit in het En- Stynilworth. irwljwaar parcours In De- de (verde de uit Zoeter- ee komstige Cees Kerk- ila, (derorn een goede Jt 2 Na een ongunstige sgeskte de liefhebber zich f" voren. De koers :hter te kort, om nog Vidtn de derde plaats te 5—desondanks een klas die perspectieven aJik veteraarv én voor de LWV Swift, Cock h luist, kende een goe- IV die hij met de derde H >ot. Nieuweling Cas- ijper Meer werd tiende, "later in Lisse zwaaide gerland de scepter, aan, die onlangs na ïeend afscheid weer ets kroop, blijkt het eds uitstekend te liet hij de eveneens Idrijder Cock Kool- Ooordwijk achter zich. an was Rhett van ter deze "Bollenstre- s Cees Kerkvliet de rtegenwoordiger van ,n)prman Zuiderduin uit jaafd vijfde, van Leidse lerifden de nieuwelingen amJ/1eer en Lagerweij elf- e^rtlende, Junior Bunt- e aalfde, en veteraan afd lerdam vijftiende. tad#®n veldrit in het En- endMngham legden de jejjders Hans Steekers ■zie I Meeren beslag op ekefPde en zeventiende ony® rit In Sutton Park co (wonnen door Albert >.4< 'iet Overdevest werd ial(f|de veteranen. Junior neiJverdevest moest de v.dïens een valpartij sta- v0<£ Overdevest leverde be later in Kynilworth weppe prestatie. De ve- *67,rd eerste. Zoon Mar lor de bij de junioren op er Plek. Ton Overdevest wciSte bij de amateurs, 59 e plaats was voor me eekers, de achtste 3 5 tel Meeren. ;te Klink uit Roelofa- ja n was dit weekeinde dreef. In Zestienho- I Van Klink tweede, In Gouda, reed Van ir de overwinning. Ad van der Marei van Gemini bestookt het Spaarne Blok. Wilbert Kokshoorn kijkt toe. Gemini won met 3-0. LEIDEN De zo voortva rend gestarte dames van het Leiderdorpse Leython hebben in de derde divisie een fikse stap terugge daan. Tegen hekkesluiter Vc Krimpen leed de ploeg van Wim Hendriksen een kansloze 0-3 nederlaag. Ook Gemini vergaat het minder. De Voorschoten- se dames lieten een punt teveel achter in Den Haag tegen Tonegido: 2-3. De heren van Gemini blijven uitzicht houden op een hoge klassering. Tegen Spaarne boekten de Voorschotenaren een soe pele 3-0 zege. LUSV kwam een 2-0 achterstand te boven tegen Madjoe en liet zich op beslissende momenten niet van de wijs brengen door het luidruchtige Enkhuizense publiek. Dat was NOVO een uur eerder in dezelfde hal niet gelukt: 3-0. In de promotieklasse wonnen Leython en NOVO, bij de dames leed LUSV een 3-2 nederlaag tegen Dosko. LUSV werd de eerste set van het veld gespeeld door Mad joe. De Leldse blokkering had geen enkel verweer op de har de aanval van de Enkhuizense tegenstander, terwijl LUSV - zonder Roy de Roo - aanval lend tot niets in staat was. Na enigzins ongelukkig verlies van de tweede set (15-13), leek LUSV bij de stand 9-5 in de derde reeks geslagen. De blokkering schakelde echter de gevaarlijkste Madjoe aan valler uit, de eigen aanval ging iets beter draaien en dankzij goed spel van Theo Verlint en Rob Mudde werd een 2-3 zege binnengehaald: 15-4, 15- 13. 12-15, 11-15, 7-15. De dames van Gemini zijn de vorm kwijt. Tegen Tonegido werd onnodig een punt ver speeld. De blokkering functio neerde matig, de opslag was te vaak niet scherp genoeg en dat resulteerde ondanks goed spel van spelverdeelster Anita Verhoeven in tweemaal set- verlies: 12-15, 15-13,1-15, 15- 12, 12-15. Gemini (heren) speelde een matige wedstrijd tegen Spaar ne. Omdat de tegenstander kwalitatief onder de maat was, boekten de Voorschotenaren dankzij snel aanvalsspel en sterke service een vlote 3-0 zege: 15-10, 15-10, 15-10. In de derde divisie dames ging het mis met Gemini 2. De ploeg zette de stijgende lijn van afgelopen weken niet door en liep in de kille Rijs- wijkse Marimbahal tegen een 3-0 nederlaag op: 16-8, 16-14, 15-11. Leython had goede hoop op herstel nu de wed strijd tegen de laatste op de ranglijst Vc Krimpen op het programma stond. De Leider- dorpse dames zijn echter zo- VOLLEYBAL danig van slag, dat zelfs tegen deze ploeg geen enkele maal setwinst kon worden geboekt: 10-15, 14-16, 8-15. DAC staat er nog Immer vrij hopeloos voor na de 1-3 ne derlaag tegen Zevenhuizen. De thuisploeg speelde ander halve set goed volleybal met snel aanvalsspel, maar kreeg In het verdere verloop van de wedstrijd meer moeite met de service van de tegenstander: 15-5, 12-15, 8-15, 9-15. NOVO werd min of meer wegge speeld door het Enkhuizense Madjoe. Vooral de pass was te vaak te slecht om het de koploper in de derde divisie H. lastig te maken: 15-10, 15-8, 15-6. Promotieklasse Donar (zonder de geblesseer de Ron Groen) startte over donderend tegen NOVO. De eerste set werd met goed ge- variëerd aanvalsspel met 15-5 binnengehaald. De tweede set ging tot 11-11 gelijk óp, waar na de opslag van Wilfred van Duuren de zaak In Noordwijks voordeel besliste: 11-15. Do- nar herstelde zich goed (15- 11), maar had In de resteren de sets teveel moeite het goed gesloten NOVO blok te passeren: 7-15, 11-15. Leython en Punch hadden de gehele wedstrijd moeite met de arbitrage. Daardoor ont stond een rommelige wed strijd. Leython had nog een vierde set nodig, toen in de derde een 13-7 voorsprong uit handen werd gegeven. Door goed spel van Wim Schouten werd dat vierde gedeelte pro bleemloos afgesloten: 15-10, 15-7, 13-15, 15-5. RW pakte de eerste punten bij WW. Hard werkend en een z'n niveau van vorig jaar benaderende Johan Verloop stonden aan de basis van de overwinning: 9-15, 15-8, 15-5, 11-15, 5-15. Gemini 2 leverde een voortreffelijke prestatie door Be Fair met 3-2 te klop pen. Daar zag het bij de stand 1-2 en 4-10 overigens niet naar uit. Toen schakelde de ploeg echter over op het 2-4 systeem, Wim Martljn kwam in de ploeg en vanaf dat moment kwam Be Fair er niet meer aan te pas: 6-15, 15-10, 10- 15. 16-14, 15-4. Bij de dames werd de opmars van LUSV wreed verstoord door hekkesluiter Dosko. De ploeg van Hans van Balkom - zonder Marijke de Beer - speelde wisselvallig en zag daarnaast spelverdeelster Marja van Dommelen in de vijfde set geblesseerd afha ken: 5-15, 15-12, 3-15, 15-12, 15-12. Gemini 3 schoot aanvallend en verdedigend tekort tegen WW. De pass was welliswaar solide, maar slechts zelden werd van die basis gebruik gemaakt voor goede aanval len: 15-10, 15-7, 12-15, 15-4. BADMINTON LEIDEN Veglo 2 en BC Leiden blijven In de gevaren zone. Beide badmlntonteams leden kansloze nederla gen. Een onvolledig Veglo, de ploeg miste een dame, verloor met 6-2 van koploper 't Slot, BC Leiden ging bij Eridos met dezelfde cijfers onderuit. Slot - Veglo 2 6-2: HE: Legerstee - Wim de Rooy 15-11, 15-8; Geerarths - Hans van Harteveld 15-5, 15-5; DE; Wlllems - Jaqueline de Rooy 11-3; 11-1;' GD: Harthoorn/Backmans Lapró - De Rooy/De Rooy 1-15, 15-6, 8-15; HD: Backmans Lapré - De Rooy/Van Harteveld 15-13, 12-15, 17-18. Eridos 1 - BC Lelden 6-2: HE: Bernasco - Slingerland 7-15; 15-»11. 11-15; Paling - Slats 15-3, 15-4; DE: Paling - KoelemIJ 12-10, 3-9 (Paling opgege ven); Hilgerson - De Koning 11-8, 11-1; GD: Paling/Bernasco - Koelemij/Slln- gerland 15-5, 15-12; Hilgerson/Pallng - De Koning/Spadon 15-5, 15-9; HD: Bernasco/Pallng - Slats/Spadon 15-5, 15-6; OD: Hilgerson/PaJing - Koeiemlj- /De Kon|ng 15-ïl, 7-15, 15-10. NOORDWIJKERHOUT Hans Vrolijk uit Den Haag werd gisteren eerste in de Oosterduinloop. De Hage naar liep de tien Engelse mijlen in een winnende tijd van 53.44. Veteraan Vic Zonneveld van organise rende vereniging NSL werd tweede. Hanneke Lieverse was de snelste dame. Zij liep de afstand in 1.21.05. In totaal liepen 235 atleten de tien mijl. Bruno Schlak (55.25) werd derde bij de senioren, NSL'er Anton Hens eindigde in een tijd van 56.36 op de vierde plek en Willem Westerholt (57.27) werd vijfde. Theo van Wetten (58.28) eindigde ach ter Zonneveld op de tweede plaats bij de veteranen, Bert Smit (61.18) finishte als derde. Bij de veteranen 2 werd Wil lem Ravensbergen eerste. Zijn tijd was 59.13. Hulsman ein digde bij de veteranen 3 op de eerste plaats. Hij liep de af stand in 1.23.40. Anja van de Berg (NSL) was tweede dame. Tijdens de sterk bezette Wa randeloop in Tilburg eindigde AV Hollandloopster Reglna van Duyn (meisjes A) op de tweede plaats. Bij de heren B (acht kilometer) werd Theo van de Veen van AV Holland vierde. Marcel Honsbeek van De Bataven werd vijfde In de jongens A-klasse. Marian van Klink was goed op dreef in Gouda. Van Klink won de Goudacross voor dames. Marion Comdeur (AV Holland) werd op die afstand (3 kilome ter) derde. Jan Jansen van AV Holland was de snelste bij de Jongens A, clubgenoot Ton van de Weegen werd vierde. Verrassend verlies koploper Noordwijk LEIDEN - De regen teisterde dit weekeinde voor het laatst de hockeyvelden voordat de hockeyers de zaai in gaan. Door het slechte weer vond slechts een wed strijd doorgang en dat was de uitpartij van de Noord wijk dames tegen Groen Geel. Noordwijk verloor met 2-0. Als koploper van de tweede klasse A moest Noordwijk op be zoek bij Groen Geel dat twee plaatsen lager genoteerd stond. Het verrassende was dat Noordwijk alleen In de eerste heltt de gelijke was van haar tegenstander, maar na rust was de thuis ploeg duidelijk de betere. Na een kwartier nam Groen Geel een voorsprong uit een strafbal en een minuut voor tijd kreeg het overwicht goed gestalte toen de Wassenaarse ploeg uit een strafcorner 2-0 op het bord schoot. Ondanks deze verllespartlj Is Noordwijk zijn hoogste positie nog niet kwijt, maar Groen Geel volgt nu op een punt. MAANDAG 30 NOVEMBEK1981 PAGINA 19 LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1981 | | pagina 19