RUGVAL SPURS Sonja Barend sterker dan Sylvia de Leur Tsjechoslowakije ook naar Spanje BRATISLAVA In Bratislava plaatste Tsjechoslowakije zich als twintigste deelnemer voor de eindronde van het WK voetbal. Tsjechoslowakije speelde voor groep 3 zijn laatste wedstrijd tegen de Sovjet-Unie gelijk: 11. Als groepswinnaar was de Sovjet-Unie al zeker van een plaats in Spanje. Door een ongunstiger doelsaldo werd Wales uit geschakeld. Voor 50.000 toeschouwers zette Oleg Blosjin de Sovjet-Unie in de veertiende minuut op voorsprong. Twintig minuten later maakte Vojecak gelijk. Eindstand groep 3: 1. Sovjet-Unie 8 6 2 0 14 202 2. Tjechoslowaklje 8 4 2 2 10 156. 3. Wales 8 4 2 2 10 12— 7 4. IJsland 8 2 2 4 6 10—21 5. Turkije 8 0 0 8 0 1—22 Kameroen heeft zich gisteren door een overwinning van 2—1 op Marok ko geplaatst voor de eindronden. Kameroen is daarmee naast Algerije de tweede Afrikaanse vertegenwoordiger bij het eindtoernooi geworden. Griekenland verloor gisteren in Athene voor groep vijf in de kwalificatie ronde voor het toernooi om het wereldkampioenschap van Joegoslavië: 1—2. Scoreverloop: 5. Mavros 1—0. 22. Surjak 1—1. 39. Jerkovlc 1—2. Er waren 12.000 toeschouwers. Stand groep 5: 1. Joegoslavië 8 6 1 1 13 22— 7 2. Italië 7 4 2 1 10 11— 5 3. Denemarken 8 4 0 4 8 1411 4. Griekenland 8 3 1 4 7 1013 5. Luxemburg 7 0 0 7 0 122 Joegoslavië en Italië hebben zich geplaatst. De kansen van Nieuw-Zeeland op een plaats in de eindron de zijn na het gelijke spel (22) tegen Saoedi-Arabië, za terdag in Auckland, verder geslonken. In de Aziatisch- Oceanische kwalificatiegroep neemt Nieuw-Zeeland de der de plaats in met vier punten uit evenzovele wedstrijden. China is eerste en Koeweit staat op de tweede plaats. De Nieuw-Zeelanders hadden het duel tegen de Arabieren, die onderaan staan, moeten winnen om een reële kans op plaatsing te behouden. Stand: 1. China 5 3 1 1 7 9—3 2. Koeweit 3 2 0 1 4 3—4 3. Nieuw-Zeeland 4 12 14 4—4 4. Saoedie-Arabië 4 0 13 1 4—9 Drie nationale bil- breken in één .ti en niet eens afge- worden naar de Eu- titelstrijd in de be- spelsoort. Dat „onge- am Jos Bongers tijdens de strijd om Jerlands kampioen- bandstoten. Misstap je an de uitblinkende Nij- Jnaar, tegen routiniers ,n[h Vultink, leverden de plagen gebleven Christ .Tier Smissen zaterdag- sb al de nationale titel op. 1:; middag, in de anti-cli- erdie de finale heette, al er voor Bongers een I r e teleurstelling over- jjbiDe tweede plaats in het Jjtoottoernooi, rechtge- !f1„op het andere Neder plaatsbewijs voor de epe titelstrijd van januari yimeloord, was volgens .enting voor Bongers 'ds te halen door een nning op kampioen Van missen. Alleen op die f zou de leerling van K< Jos Bongers maakte in druk in Sluis maar zag zijn sterke optreden niet be kroond met een plaats in hert WK-toernooi. bondsjeugdtrainer Schrauwen .gelijke tred houden met 44- voudlg Nederlands kampioen Hans Vultink, die in de slot- ronde weinig te duchten had van veteraan Henk de Kleine. Bongers' veel betere moyenne (na zaterdagmiddag zelfs bo ven de magische grens van 15.00) zou hem dan een plaats opleveren voor „Emmeloord". Het pakte voor de 25-jarige recordjager allemaal anders uit. Na het serierecord (124) van vrijdag en het partijrecord (28.57) van zaterdag was er verkramping in zijn spel geslo pen. De vrijuit spelende Van der Smissen versloeg de vast zittende Bongers (200169) en klopte zijn rivaal ook in de strijd om het derde te breken record, dat van algemeen ge middelde. Van der Smissen verwezenlijkte 13.20. Bongers bleef ook nog boven het oude record (12.72) van Van der Smissen: 12.82. Dat resultaat van zijn recordjacht in Sluis verschrompelde echter tot een troostprijs, toen Vultink, in de allerslechtste partij van het op hoog toernooi staande toer nooi, De Kleine, versloeg: 200—176. Van der Smissen en Vultink vertegenwoordigen daardoor in Emmeloord de biljartbond (KNBB). Bongers, de man die ervaring op dat Europese ni veau zo broodnodig heeft, blijft thuis. Een voor de Ne derlandse biljartsport teleur stellende ontwikkeling, want in tegenstelling tot Van der Smissen en Bongers heeft Vultink in Emmeloord weinig te zoeken. Zijn moyenne (8.57 in Sluis) en spelopvatting zullen hem bij het Europees kampioenschap niet ver brengen, al stond dat oordeel voor de Nederlandse titelstrijd ook al overeind. Vul tink profiteerde echter, na zijn eerste twee partijen verloren te hebben, van de voordelen van de underdog-rol. Ont spannen, lachend en via een royale spelopzet snelde hij jonge krachten als Bongers en Arnouts voorbij. De jongeren vloeide, bij het groeien van de spanning, de zekerheid uit de vingers. LEIDSE COURANT Stuttgart) werden in de staart- groep een punt wijzer aan de vijftiende speelronde. Max Merkel heeft nog niets wezenlijks kunnen veranderen aan Karlsruher SC. De ploeg voelde zich ondergeschikt aan FC Köln en bewees het onder andere door bij de stand 01 een strafschop te missen. Bon hof had de Keulenaren van de strafschopstip een voorsprong gegeven. Nadat Fisher voor 02 had gezorgd, kreeg Karls ruhe opnieuw een strafschop. Günther gebruikte die kans wel. Na rust hield FC Köln de verdediging vrij gemakkelijk gesloten en scoorde nog twee keer via uitbraken door Wood cock en Littbarski. In de vorige ronde werd Wer- der Bremen „geslacht" in het Waldstadion door Eintracht Frankfurt, 9—2. De ploeg bleek de schok te hebben overwonnen, niet in het minst doordat doelman Burdenski weer terug was. Werder begon tegen HSV onstuimig en door uitblinker Reinders bezat de ploeg al binnen tien minuten een voorsprong van 20. Hamburger SV ving de storm op en slaagde er geleidelijk in het spel naar de andere kant van het veld te verplaatsen, maar de voorhoede was niet slagvaardig en daardoor lever de het overwicht slechts een treffer, van Bastrup, op. In de tweede helft Vverd Werder op nieuw gedwongen veel aan dacht aan dp verdediging te besteden, maar een foutje van Beckenbauer brak de ban. Kostedde vergrootte twaalf mi nuten voor tijd de Bremer voorsprong tot 31 en daar door had het doelpunt van Ma- gath voor HSV in de voorlaat ste minuut weinig betekenis meer. Karl-Heinz Rummenigge heeft in München een handvol ge makkelijke kansen gehad te gen Borussia Mönchen Glad- bach. Hij begon zoals van hem wordt verwacht. In de zesde minuut al passeerde hij de uit stekende doelman Kleff na een pass van Dürnberger. Daarna echter mislukte alles wat hij proberde. Bayern bleef sterker na het doelpunt, maar de slag vaardigheid was verdwenen. In de tweede helft ging het niet beter met de landskampioen nadat Paul Breitner met een knieblessure in de kleedkamer was achtergebleven. De gelijk maker van Matthaus was een logisch gevolg van de terugval van de thuisclub. Die ook in zijn slotoffensief niet aan een tweede treffer kwam. Overige Na de tiende speeldag in de hoogste afdeling van de Ita liaanse voetbalcompetitie heeft Juventus nog steeds de lei ding, al kwam de ploeg niet verder dan 11 thuis tegen Fiorentina. Van de achtervol gers kwam alleenlnternaziona- le tot winst: 40 tegen Como. AS Roma en AC Milan hielden elkaar in evenwicht: 11. Krol kwam met Napoli tot 2—2 bij Bologna en Van der Korput kon niet voorkom,en dat Tori no Cagliari met 10 verloor. Barcelona heeft op de dertien de speeldag de leiding in de Spaanse voetbalcompetitie overgenomen van Real Socie- dad. Dat de uitwedstrijd tegen Zaragoza met 32 verloor. Barcelona heeft twintig punten uit dertien wedstrijden. Real Socièdad heeft één punt min der. Real Madrid en Zaragoza dat het onder de leiding van ex-Ajax trainer Leo Beenhak ker uitstekend doet, delen de derde plaats met achttien pun ten. HILVERSUM Geheel vol gens de verwachtingen zege vierde gistermiddag op de draversbaan van Hilversum de torenhoge favoriet Sonja Ba rend. Bijna het gehele par cours ging Luut Dooper met deze klassemerrie aan de lei ding. In de eindstrijd moest Manus Bouwhuis met Tippy Vorst genoegen nemen met een tweede plaats. Voor de derde plaats was de ontwikkeling van de finishfoto nodig. Hierop bleek Telma Prise derde te zijn voor Sylvia de Leur en Tom Westlandia. Het Wintersprintkampioen- schap met een eerste prijs van zesduizend gulden werd ver rassend gewonnen door natio naal kampioen Monty Buiten zorg in de voortreffelijke kilo- metertijd van 1.17.3. Ivens, tweede in de Grote Prijs der Giganten, moest genoegen nemen met een tweede plaats. Supertriotip HILVERSUM Eindelijk is op de Hilversumse drafbaan ko mende zondag een supertrio- draverij voor toppaarden. In de Allround Stayersprijs, met een totaal aan prijzengeld van dertigduizend gulden, komen zestien paarden over de af stand van 3900 meter aan de start. Tot en met woensdag is het mogelijk voor deze super trio 49 de wedformulieren In te leveren op de postkantoren en tot en met zaterdag op de wedstrijdbanen. Ovatio met Arnold Mollema gaat als licht favoriet van start. Kees Verkerk; aan zijn laatste koersmaand bezig, krijgt het zwaar, moet zestig meter aan de koppaarden ge ven, maar is een goede outsi der. Onze favorieten: Ovatio(15). Pijlsnel(IO) en Nico Kid(13). Onze outsiders: Nescio(5), Kees Verkerk(16) en Roe- kia(2). Een reeks verrassende uitslagen in de ifdeling van het Belgische voetbal leverde een ddagje op. Het opvallendst was hpt verlies van Anderlecht bij Waregem (1—3). De aalvlugge van Waregem was teveel voor de Anderlecht- hlj scoorde drie keer. Alle treffers vielen na schoot voor de eerste keer raak in de eerste van de tweede helft. Toen nog was Anderlecht in terug te doen, want tien minuten later trok 'Tb de stand gelijk door de bal uit een vrije schop frercauteren onhoudbaar in te koppen: 11. Veyt jechter problemen veroorzaken in de Anderlechtse khoede. In de 70e minuut kreeg hij loon naar wer- tiet zijn tweede treffer (21) en een paar minuten (tijd mocht hij opnieuw juichen: 31. I ent maakte van het verlies van Anderlecht gebruik ij te komen. Tegen Lokeren schiep de ploeg, met oudijzer een groot aantal kansen, die echter wer- emist. Tegen de verhouding in kwam Lokeren met voor door een afstandsschot van Verheyen. Kou- maakte echter gebruik van een situatie waarin Lo- -doelman Bobby Hoogenboom te ver voor zijn itond. Hij tilde de bal over zijn landgenoot en AA kwam goed weg met het gelijkspel (1—1). jerste helft van het duel erd en—Standard wees ;ns r op dat de Luikse ploeg ,stre 'are nederlaag zou lij- )eg^e voorsprong van 10 ,er(j bija rust was een goede Teling van het veldover- an Standard. Na de ge- Va er van Vandenbroeck thuisclub raakte Stan- paniek, voorak in de iging. Daarvan maakte en gretig gebruik en e fjoor treffers van Vermei- De Ridder. Simon Taha- niste in de slotfase een hop. Ex-Feyenoorder iters had een belangrijk in de zege (20) van itrai-k bij RWDM. Peters zowel voor als na de ea, nieuw in de Engelse divisie, en Ipswich Town terdag in de league de concurrenten van Man- |aar r United gebleven. Man- United versloeg Brigh ton, et 20. Swansea had Tn doelpunt genoeg te- rmingham City en Ips- lat de laatste twee wed- i had verloren en Paul )r wegens een blessure won met 20 van Man- ir City. Tottenham Hot- lat in Nottingham slechts unt veroverde bij Notts (22), viel terug naar èrde plaats. Verrassend e. overwinning van Sout- Elfon bij Liverpool, de 01 „jginde de tweede neder- ian de Europese kam- op eigen veld. 'eeh da acht wedstrijden nederlaag was geble- ig die reeks in Manches- focteebroken. De Mancu- een evenwichti- Jdstrijd door doelpunten "idles voor- en Stapleton pt. Ipswich Town kwam zelfde score tegen Man- ir City, dat een uur weer- kon bieden1 aan de ster- tegenstander. Wark .e in de 62e minuut het Ir'fr doelpunt van de straf- :n schopstip. Invaller d'Avray ver dubbelde de voorsprong. Swansea was voor de thuis wedstrijd tegen Birmingham (de ploeg van Van Mierlo) uit geweken naar de avond om de concurrentie van het rugbyduel tussen het plaatselijke team en Australië te ontgaan. In de ijzig koude avond kwamen er toch nog 15.000 toeschouwers, die Robbie James twintig minuten na rust het enige doelpunt za gen maken. Tottenham Hotspur verspeelde zijn overwinning bij Notts County in de laatste minuut door een kopbal van Brian Kil- cline. Garth Crooks had Sours twee keer een voorsprong ge geven. Mark Goodwin zorgde voor de eerste gelijkmaker. Liverpool verloor op eigen veld door ongelooflijke reddingen van Southamptons doelman Ivan Katilinic. De uit Joego slavië afkomstige doelman is al in vier wedstrijden niet ge passeerd. Het beslissende doelpunt van Steve Moran, kwam twee minuten voor tijd. De opwindendste wedstrijd van zaterdag tegen West Ham United vond plaats aan Eiland Road in Leeds. Leeds United nam door Graham, Hird en Cherry een voorsprong van 3 T. Dertien minuten voor het slot maakte Hart, door een ei gen treffer het duel weer open en vier minuten voor tijd her stelde international Trevor Brooking, die ook het eerste doelpunt voor de Hammers had gemaakt, het evenwicht. Schotland Dundee United heeft zaterdag de Schotse leaguecup aan Glasgow Rangers moeten af staan. De veruit sterkste ploeg bleef met een score van 21 met lege handen achter in het immense Hampden Park. Dun dee United liet de mogelijkhe den om in de eerste vijf kwar tier een beslissende voor sprong te nemen ongebruikt. Het bleef bij een treffer van Ralph Milne, enkele minuten na rust. Tegen het eind van het duel kwam Rangers enigszins in de wedstrijd en in de 74e minuut maakte Davie Cooper gelijk uit een vrije schop. Een minuut voor de verlenging een feit werd, besliste invaller lan Redford het duel. Hij „vond" op dertig meter van het doel de bal, zag dat Dundee's doel man Mcfarlane te ver naar vo ren stond en boog de bal schitterend over hem heen, 2—1. West-Duitsland Werder Bremen heeft belang rijke hand- en spandiensten geleverd om FC Köln weer aan de kop van de Bundesliga te brengen. Bremen won in het uitverkochte Weserstadion met 32 van Hamburger SV. FC Köln maakte het debuut van Max Merkel als trainer bij Karlsruher SC slecht, 1—4. FC Köln heeft nu twee punten voorsprong op HSV en ook op Bayern München en Borussia Mönchen Gladbach, die in het Olympisch Stadion van Mün chen elkaar in evenwicht hiel den (11). In de staartgroep maakte Darmstadt zich los van de laat ste plaats ten koste van MSV Duisburg, dat in Darmstadt met 32 werd verslagen. Düs- seldorf (22 tegen Frankfurt) en Leverkusen (00 tegen Kees Zwamborn (geheel achteraan rechts) maak te geen al te overtuigen de indruk bij zijn debuut voor MSV Duisburg in het duel met Darmstadt 98. Energiek duel tussen verdediger Günter Neues van Kaiserslautern (links) en Manfred Burgsmüller (Borussia Dortmund) die hiermee zijn tiende doelpunt van dit seizoen maakte.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15