Realisering nieuwe accommodatie in Leimuiden onverwacht dichtbij REGI0IJ0UR1NA REGIOIJOURINA DOOR TE VERWACHTEN FINANCIËLE MEEVALLERS Kopie raadsstuk van 3,45 gulden voor 50 cent PAK-fractie Ter Aar beschuldigt gemeente van nalatigheid Verhoging tarieven sportaccommodaties VogelverenigingDe Diamantvink9 slaa t al 25 jaar haar vleugels uit Sinterklaas volop actiefin destreek REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 NOVEMBER 1981 LEIMUIDEN In een tijd waarin alles duurder wordt is het goed kond te doen van iets dat goedkoper wordt. Zeker als voor het produkt in kwestie voorheen een absurd be drag diende te worden neergeteld. Stel, een inwoner van Leiden, die bovendien bestuurslid is van een voetbalclub, hoort dat de gemeenteraad in zijn eerstvolgende vergade ring een besluit zal hemen dat betrekking heeft op zijn club. Daar moet de man natuurlijk alles van weten en dus vervoegt hij zich ten gemeentehuize met de bedoeling een kopie van dat raadsstuk te bemachtigen. Dat kan, zo ver telt men hem aldaar, maar tegen betaling van welgeteld 25 jcentenEen redelijk bedrag voor de verkregen informatie, zo oordeelt de voetbalbestuurder. Stel, diezelfde man woont in Alphen aan den Rijn en be vindt zich in dezelfde situatie. Weer naar het gemeentehuis voor een kopie, weer betalen: 50 centen dit keer, 'Honderd procent meer, maar niet onoverkomelijk', denkt de man en keert tevreden huiswaarts. Mocht die man echter gister middag met hetzelfde doel bij de gemeentesecretarie in Leimuiden zijn binnengestapt, dan zou hij zich bij het ho ren van de prijs minstens twee keer hebben bedacht voor hij een kopie zou laten maken. '3,45 gulden voor het ma ken van een kopie. Daar heb je er in Leiden bijna 14 voor!', zo zou de man ongetwijfeld verbaasd hebben uitge roepen. Op initiatief van Leimuiden 2000-raadslid Brambach werd gisteravond besloten deze absurde prijs drastisch te verla gen. Voortaan kost een door Leimuidense ambtenaren ver strekt kopie 50 cent. LEIMUIDEN Door twee meevallers is de rea lisering van een sociaal- culturele accommodatie nabij Het Spant dichterbij dan verwacht. Tijdens de behandeling van de be groting, .gisteravond, maakte burgemeester G.J. van der Kroft bekend, dat er naar het zich laat aanzien twee financiële meevallers in het ver schiet liggen. Zo komt er wellidit een subsidie vrij die verband houdt met de aankoop van de terreinen- gebouwen van Centraal Nederland en is de ver koop van de protestants christelijk school bijna rond. Voorts besloot de raad gisteravond de He renweg komend jaar een tijdelijke opknapbeurt te geven. De algehele recon structie van deze weg valt niet voor 1984 te verwach ten. Van een sociaal-culturele ac commodatie nabij Het Spant is sprake sinds mei van dit jaar. Tijdens de toen gehouden raadsvergadering was men het er over eens, dat de voormali ge school met de Bijbel niet tot een dergelijk onderkomen verbouwd kon worden. De raad ging akkoord met het voorstel van het college de school te verkopen. Die ver koop, zo liet Van der Kroft gisteren weten, is thans in een vergevorderd stadium. Hoewel details over verkoopprijs en koper ontbreken, staat natuur lijk wel vast, dat dit gelei in het laatje brengt. Geld, dat sa men met een te verwachten subsidie, die men opstrijkt voor verbetering van het leef milieu in het centrum nu men de terreinen/gebouwen van Centraal Nederland heeft aan gekocht, wil aanwenden voor de bouw van een accommoda tie nabij Het Spant. Het totaal bedrag aan opbrengsten wordt aangevuld met een aantal door de verkoop van de school weg vallende posten op de begro ting, die in totaal zo'n 154.000 gulden opleveren. Men be schikt dan over (maximaal) 1 miljoen gulden. Indien alles naar wens verloopt, zal een werkgroep, in samenwerking met wat wordt aangeduid als een 'stuurgroep', de wensen van de verschillende vereni gingen inventariseren. Deze werkgroep zal na verloop van tijd met een bouwplan op tafel moeten komen. De bouw van de nieuwe ac commodatie kan echter als een streep door de rekening van vijf Leimuidense verenigingen worden aangemerkt. Deze clubs ontvouwden tiidens een vorige week gehouden hoor zitting een nauwkeurig uitge werkt plan voor verbouwing van de school. Het college zeg de gisteravond toe, dat men over de nieuwe situatie in overleg zal treden met deze 'club van vijf'. Indien de ver koop van de school onver hoopt niet door mocht gaan, zullen de plannen van de ver enigingen zéker nog eens on der de loep worden genomen, voegde wethouder Den Haan daaraan toe. Zowel de VVD als het CDA waren het eens over het broodnodige herstel van de Herenweg. De provincie heeft echter laten weten voorlopig niet te zullen bijdragen in de kosten. Indien Leimuiden de reconstructie toch op korte termijn wil, zou men de pro vinciale bijdrage moeten voor financieren. De VVD-fractie liet bij monde van de heer Van Dam weten daar1 niets voor te voelen. De kosten van het hele project ruim 1,3 miljoen gulden voorschie ten is met de huidige rente stand een te groot financieel offer, meende Van Dam. Hij zag meer in een opknapbeurt; het aanbrengen van een nieu we asfaltlaag. CDA-fractie- voorzitter Van Zon was even eens van mening, dat voor schieten van de provinciale bijdrage niet erg verstandig zou zijn. Tot één keer repare ren en te wachten tot de pro vincie wel aan haar verplich tingen kan voldoen, bleek zijn fractie wel bereid. Wethouder Treur kondigde aan, dat de technische dienst inmiddels met een plan op de proppen was gekomen voor een repara tie, die in totaal 130.000 gulden zou kosten. Door uitvoering van dat plan zou de recon structie van de Herenweg twee jaar kunnen worden uit- festeld. Ondanks de opmer- ing van de heer Brambach (Leimuiden 2000), dat tijdelijk herstel van de Herenweg 'weggegooid geld' zou zijn, ging de raad akkoord met het noodherstel. VVD-raadslid Van Dam vond dat de gemeente meer aan dacht moet hebben voor de be woners van de kern Bilder- dam. Doordat dit gebied door veel dienstverlenende instan ties als 'onrendabel' wordt aangemerkt, blijven veel in woners van Bilderdam versto ken van aansluiting op bij voorbeeld kabeltelevisie en riolering. Burgemeester Van der Kroft ontkende de door Van Dam uitgesproken nala tigheid. Hij noemde de onlangs verbeterde verlichting en liet voorts weten dat er plannen zijn om een speelterrein te verbeteren. Het uitblijven van bepaalde voorzieningen weet hij aan het feit dat sommigen nogal afgelegen wonen. TER AAR Tijdens de algemene beschouwingen op de ge meentebegroting voor 1982 kwam het gisteravond tot een woordenwisseling tussen de woordvoerder van de PAK-frac- tie, H. van der Meulen, en wethouder P. Uijttewaal van wel zijnszaken. De progressie ven beschuldigden er de wethouder van geen actief beleid te hebben gevoerd ten aanzien van hulp aan etnische minderheden. Een vrijwilligersgroep voor gezinnen van buitenlandse werknemèrs had op eigen initia tief een bijdrage van het rijk gekregen. Wethouder P. Uijttewaal nam deze beschuldiging zeer hoog op. Hij betoogde dat de gemeente juist zeer actief is geweest in het verkrijgen van de rijkssubsidie voor de vrijwilligersgroep. Hij wilde graag weten uit welke bron de PAK-woordvoerder zijn infromatie had. Het antwoord moest deze schuldig blijven. Het CDA pleitte in de algemene beschouwingen voor het toepas sen van het profijtbeginsel, dat wil zeggen dat de gemeente zo veel mogelijk de gebruiker moet laten betalen. Als voorbeeld werd de reinigingsdienst genoemd. Voor wat betreft de gemeen schappelijke regenlingen vond het CDA dat de bijdragen aan dergelijke regelingen gelijke tred moeten houden met de inkom sten die de gemeente uit het gemeentefonds krijgt. De VVD toonde zich zeer ingenomen met het feit dat de onroe- rendgoedbelasing niet wordt verhoogd. De fractie nodigde het college uit een aantal beleidsuitgangspunten te formuleren voor het bouwlokatiebeleid in de komende jaren. Men sprak zich uit voor een versnelde realisering van 180 woningen. ALKEMADE De tarieven voor de Alkemadese sport- en jeugdaccommodaties zijn gisteravond vastgesteld in de verga dering van de desbetreffende beheerscommissie. Extra pro bleem was de mededeling van de minister van onderwijs dat de subsidies in 1982 zullen worden verlaagd. Voor de sport hal, de gymnastieklokalen aan de Kerkweg en de Populie renstraat betekent dit een vermindering van ruim 20.000.-. Deze vermindering van inkomsten dient gecompenseerd te wor den door verhoging van de tarieven bij particulier gebruik. In de begroting was al voorzien in een kostenstijging van ruim 13.000.-. Derhalve moet een totaal bedrag van bijna 34.000.- noodzakelijkerwijs opgebracht worden door verhoging van de tarieven of door bezuiniging op de uitgaven, omdat in de ge meentebegroting geen ruimte meer zit. Gisteravond werd besloten 4.000.- aan energiekosten te bespa ren door het buitenbad pas de tweede zaterdag van de maand mei in plaats van de eerste zaterdag open te stellen. Door een meevaller bij de verpachting van de kantine van het sportcom plex „De Tweesprong" kon nog 600.- gevonden worden. Bleef dus over een bedrag van ruim 29.000.- om de diverse tarieven van sport- en jeugdaccommodaties op te trekken. Met gepaste tegenzin werd besloten de tarieven van het zwembad gemiddeld met ongeveer 4% te verhogen. Gebruik van de sporthal gaat in zijn algemeenheid 11,2% meer kosten. Ditzelfde percentage geldt voor. gymnastieklokalen en sport- en handbal velden. De heer A. van den Bogaard van de SJA (Stichting Jouw Alke made) hield vervolgens een gloedvol betoog, waarbij hij het be lang van het van de straat houden van de jeugd door middel van betaalbare sport- en jeugdaccommodaties afwoog tegen mogelijk vandalisme en baldadigheid. Wethouder Van Duykeren benadrukte aan het eind van de ver gadering dat in de totale Alkemadese subsidiepot ƒ88.000.- zit. Als er nieuwe verenigingen bijkomen, die subsidie aanvragen, dan volgt een herverdeling van de beschikbare situatie, waar door dit ten koste gaat van andere verenigingen. Hij doelde hierbij op de subsidieaanvraag van enige Nieuwe Weteringse verenigingen in het cultureel centrum om tegemoetkoming in de huisvestingskosten. ROELOFARENDSVEEN Vogelvereniging „De Dia mantvink" is een springleven de vereniging van actieve mensen, die hun liefde voor de natuur en vooral voor de vo gels die daarin leven, met el kaar delen. Deze week viert de vereniging haar 25-jarig be staan. De jaarlijkse tentoonstelling, die komend weekend weer ge houden wordt, krijgt door tal van activiteiten dan ook een extra feestelijk tintje. Er is een speciaal jubileumcomité in het leven geroepen, dat de handen vol heeft aan de vele festivi teiten ter gelegenheid van dit 25-jarig bestaan. Tijdens het kindercorso in sep tember jongstleden verzorgde dit jubileumcomité onder de stimulerende leiding van- Mar- tien Akerboom een prachtige corsowagen, die de eerste prijs won in de klasse voor vereni gingen. De versierde wagen voerde een enorm grote zes- kantige volière, met de meest exotische, vogels mee. Deze vo lière, aan de achterzijde prach tig beschilderd door Joop Oo- men, is het komend weekend te bewonderen in „De Alke burcht", waar „De Diamant vink" een rayontentoonstel ling houdt. Aan deze tentoon stelling nemen in totaal zes verschillende vogelverenigin gen deel met niet minder dan 1140 vogels. De vereniging heeft het groots aangepakt'. De kosten, 10.000,- zijn daar ook naar, maar „De Diamantvink" zal niet in de rode cijfers ko men. De inzenders van vogels voor deze tentoonstelling beta len namelijk een zeker bedrag per vogel aan inschrijfgeld. Voorts verwacht men, met be hulp van entreegelden en een loterij, flink wat centjes in het laadje te krijgen. Voorzitter Piet van Ruiten is erg verheugd over de invoe ring van een jeugdklasse" dit jaar.„Hët moet de jeugd gewel dig stimuleren dat zij nü hun eigen competitie hebben" zegt hij. De jongelui hebben met el kaar zo'n 70 vogels, meest, ei gen kweek, ingezonden. Het programma voor de festivitei ten is als volgt: donderdag avond kunnen de vogels naar de bovenzaal van „De Alke burcht" gebracht worden. Deze zaal zal dan versierd zijn met prachtige bospanelen, bloemen en tekeningen van de Lagere Schooljeugd uit Rijp- wetering en Oud Ade. Hieraan is overigens nog een teken wedstrijd verbonden. Vrijdag worden de ingezonden vogels door niet minder dan zeven keurmeesters gekeurd, 's Avonds om acht uur vindt dan de officiële opening plaats door de oud-Veender, Cees' van Berkel, die thans in Ber gen op Zoom woont en redak- teur is van het maandblad „Onze Vogels" van de Neder landse Bond van Vogelliefheb bers. Morgen en zondag is de tentoonstelling de gehele dag geopend voor alle vogellief hebbers. In de tentoonstelligs- ruimte is tevens een stand in gericht waar ieder die daar voor interesse heeft, vogels kan kopen, eventueel zelfs met kooi. Maar ook in de benedenzaal van „De Alkeburcht" zal het gonzen van de festiviteiten, want zaterdagmiddag wordt er een offipële receptie gehouden en 's avonds een klinkende feestavond voor de leden. Tij dens deze feestavond is ge zorgd voor een orkestje om de feestvreugde te verhogen. Te vens worden dan de prijzen uitgereikt van de onlangs ge houden fotowedstijd. Geschiedenis Hoewel Vogelvereniging „De Diamantvink" een kwart eeuw géschiedenis achter de rug heeft, is er 'weinig terug te vinden over de eerste jaren van haar bestaan. Geen van de 160 leden van de Vogelvereni ging is 25 aaneengesloten jaren lid geweest. De penningmees ter tevens de man, die de Veense vogelvereniging op po ten. gezet heeft, was de dit voorjaar helaas overleden Arie Straver. De naam „De Dia mantvink" is destijds ontspro ten uit het brein van Gerrit van Rijn, die zo'n dure naam passend voor de vereniging vond. De vereniging startte met 16 Veense leden afkom stig van verenigingen in Aals meer, Leidenden Alphen aan de Rijn onder het voorzitter schap van Co de Bruyn. In de afgelopen 25 jaar zijn de be- stuursfurikties door wisselende personen vervuld. Thans be staat het -bestuur uit voorzitter Piet van Ruiten, sekretaris Ton Borst en penningmeester Leo van Es. De eerste jaren kwamen de leden van de vo gelvereniging bijeen in Hotel Van der Geest (thans café Heemskerk) aan de Langeweg, alwaar dan een taart van bak ker Meyer verloot werd. Later heeft men de contactavonden jarenlang in Café „De Fran- sche Brug" aan het Westeinde gehouden. De laatste tijd spre ken de vogelliefhebbers elkaar maandelijks in „De Alke burcht". Vaak worden er le zingen gehouden door gere nommeerde vogelkenners en met behulp van dia's of films wordt een en ander geïllu streerd. De prachtige volière met exotische vogels in de tuin van Huize Sint Jacobus is in 1977 dooï leden van Vogelve reniging „De Diamantvink" aan de bejaarden geschonken. Ook in 1979 toonden de leden alles over te hebben voor hun vereniging; met elkaar fabri ceerden ze zo'n 700 nieuwe prachtig afgewerkte tentoon- stellingskooien. Regelmatig verzorgen leden van „De Dia mantvink" lezingen met films voor bejaarden en schooljeugd. OUD-WETHOUDER VAN DER LAAN TERUG Raad Woubrugge dringt aan op soberheid WOUBRUGGE Na 22 maanden keerde oud-wethou der Van der Laan gisteravond terug in de Woubrugse ge meenteraad: Als gevolg van de lafhartige nog steeds onop geloste aanslag op hem ver plaatst hij zich nu in een rol stoel. Het grote verschilpunt in de algemene beschouwingen be trof de investeringsruimte van de gemeente Woubrugge voor komend jaar. Het CDA maan de tot uiterste voorzichtigheid en nam genoegen met de in de begroting geproduceerde cij fers. Gemeentebelang was echter wat zonniger. Door middel van een financieel- technische operatie, zag woordvoerdster Karin de Lan ge nog wel kans vrijkomende rente te gebruiken voor nieu we investeringen. De VVD zette deze berekeningen echter weer op zijn kop. Bij naarstige controle was een aantal reken fouten in de begroting geble ken. Nu bleek de begroting voor '82 in tegenstelling tot de conclusie van B en W „niet sluitend". Over de omleidingsroute rond Hoogmade was natuurlijk geen verschil van mening. De VVD acht realisatie op niet al te lan ge termijn mogelijk. Het aantal subsidies dient kri tisch bekeken te worden. Sub sidies aan verenigingen en in stellingen buiten Woubrugge ziet men in het licht van de huidige financiën eigenlijk niet meer zitten. De kosten van Gemeentewer ken baren algemeen ook zor gen. Op een gedeeltelijk on derhoud van de voetbalvelden door de voetbalvereniging wordt dan ook aangedrongen. De door B en W gewenste uit breiding van het personeel op de sekretarie ziet men niet zit ten. Geldgebrek is de oorzaak. Op de post Algemene Zaken is de zaak intussen flink in het honderd gelopen. Ziekte en> vertrek stagneren daar de za ken zeer. Met betrekking tot de hinderwet blijft men hope loos in gebreke, aldus werd door de raadsleden geconsta teerd. Ook op onderwijs dient flink te worden bezuinigd. De ge dachten ging uit naar vermin dering van het schoolzwem men. Of de lasten in verhou ding staan tot de voordelen bij de Schoolbegeleidingsdienst, riep ook flinke vraagtekens op. Op zichzelf is het natuur lijk tekenend, dat de Schoolbe geleidingsdienst na een flink aantal jaren in Woubrugge „werkzaam" te zijn geweest, nog vele vraagtekens oproept. t, dai Postduiven en dierenshow Het dorpshuis van De Kwakel is morgen en o\ gen het decor van een postduivententoonstell een dierenshow. De postduiven zijn morgen tuss uur 's middags en twaalf uur 's avonds te bewcf - en overmorgen van elf tot vijf uur. Bovendien f jeugd zondag tijdens de openingsuren kennis j van een grote dierenshow. De toegang is op bt, gen gratis. De Dolbies In de Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan ii schoten treden morgen de new wave-bands De Dot Next Crisis op. De Dolbies bestaan uit zanger Nick Or v bassist Ronnie de Engelsen, gitarist Heter drummer Jan Hartman. De Leidse formatie Nexf speelt in het voorprogramma. De zaal gaat om 1 open, en tree 2,50 met kaart, /4 zonder kaart. [ehan Fancy-fair Koudekerk en is pspir, De Koudekerkse carnavalsvereniging De frijkei Kraai houdt morgen een fancy-fair in De Jtidjen e< De opening van de fancy-fair wordt om twaalf u, gepe richt door een zeer bekende bisschop, die in v|ambt met zijn verjaardag op 5 december in ons laneen 1 toeft De bezoeker van de fancy-fair kan zfcAfessioi meer vermaken met het gooien van ballen, het tiaarc van speren, sjoelen of een spelletje bingo. [ge d htbai Natuurwandeling ^gs' De afdeling Leiden van het Instituut voor Natuurfrn&? mingseducatie organiseert zondag een anderhalf a rende natuurwandeling over het landgoed De Hor1* m Wassenaar onder leiding van natuurgidsen. Jederer en deelnemen zonder zich van tevoren op te geven. D\vo®' deling start om twee uur bij de ingang Papelaan (krr? V' Den Deyl) in Wassenaar. jalogi Ton Lebbink '"der De dichter en performer Ton Lebbink draagt i der van het Sinterklaasprogramma zondagavon] uit eigen werk in het SEC in Voorhout. Bij zijn ons. den, dat om half negen 's avonds begint, maaktln ei bruik van visuele foefjes als een shomoscoop Rikk rookmachine. De entree voor dit optreden is £»ehar elft y Koffieconcert [duizl haar De muziekvereniging St. Cecilia in Voorhout geeft ptge een koffieconcert in het parochiehuis. Het begint onfdag, over twaalf en de leiding heeft dirigent Henk BakPn"< toegang is gratis. petlni lente Films in Ter Aar [^aa jcbod De filmwerkgroep van de Ter Aarse Culturele |jaar ging heeft voor komend weekeinde een uitgebreL -j-ht gramma samengesteld. In het dorpshuis in AnViP worden zaterdag- en zondagmiddag kinderfilL[n draaid. Deze beginnen om 14.00 uur. Voorts kaLrge zaterdagavond om acht uur in het dorpshuis LjjjL naiar de rolprent 'The Deep'. In het parochies-eJva Langeraar draait zondagavond de film 'The [veer Aanvang eveneens 20.00 uur. jejis met Nieuwe school rte,ns nder De bouw van de nieuwe r.k. basisschool aan het ens s einde in Zevenhoven gaat maandagmorgen offici te pu start met het slaan van de eerste paal. Dit /eestelswijks' beuren begint om negen uur in het nieuwe uitbreidden I bied langs het Tochtpad. we har uwen Droogbloemen |n"d De Zevenhovenaar Ben Ruigrok exposeert TnorS^lJf dag in de christelijk nationale school aan de hoek droogbloemen. Het thema is ,Jiet Leven". Jp langrijke facetten en momenten in een leven, P wieg tot het graf, zijn door hem in stukjes drotfj-'! men verwerkt De expositie is van een uur tot ha te bezichtigen. Foto-expositie over Woubi WOUBRUGGE Burgemeester D. Brouwer de Koi vanavond een fototentoonstelling in het Van Hemess< aan de dr. Lothlaan. Vierentwintig amateur-fotografen uit de gemeente hi honderd foto's bijeengeknipt met als thema „Woubrug minder fraai". Tevens reikt de burgemeester de prijz< de door de Culturele raad uitgeschreven fotowedstrij eindelijk uitmondde in de tentoonstelling. De exposit dag en zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tol te zien. Maandag tot en met woensdag van 19.00 tot rehar begii linge, bijh Inbraak in kabelwagen I ALPHEN AAN DEN RIJN Een gasbranderset en ej/ zijn gisternacht gestolen uit een gereedschapswagen vdr belbedrijf uit Zwammerdam. De wagen stond wegens werkzaamheden geparkeeÉ Groenoord in Alphen. De daders hebben het hangsl^ wagen vernield. De waarde van de gestolen spullen if bekend. N Botsing op Rijndijk HAZERSWOUDE Een 41-jarige inwoonster van de is gisteravond vermoedelijk dóór een black-out tegé^eic parkeerde vrachtauto op de Rijndijk gereden. Haar auto kwam daardoor dwars op de weg te staai aangereden door een vanuit de richting Leiden koméj bestuurd door een 48-jarige man uit Gouda. De vroi onbekende verwondingen naar het Academisch Zieke ef den overgebracht. Haar auto raakte bij het voorval flii H de digd. Beide andere auto's liepen lichte schade op. Vrouw valt van balkon HAZERSWOUDE Een 68-jarige mevrouw uit Hazi dorp is gisteren met rugletsel in het Academisch 2 Leiden opgenomen. De vrouw was bezig op haar toen het hek daaromheen het begaf. kom< is h vers: kan anda LEIDEN Sinterklaas arri veert morgen om tien uur per koets op het Ambachtsplein in Hazerswoude. Daar wordt de goedheiligman verwelkomd door burgemeester J. ten Heuvelhof. Vervolgens ma ken Sint en de Pieten bege leid door het Tamboer- en Trompetterkorps Hazerswou de een rondrit door het dorp. 's Middags bezoekt de Sint de Rijndijk, waar hij rond kwart over twee aan een tocht door de wijk Rhynenburch begint. Dat het voor Sinterklaas en zijn knechten drukke dagen zijn laat zich raden. Zaterdag maakt de bebaarde grijsaard om elf uur zijn opwachting in Koudekerk. Daarna volgt een rondrit door het dorp, bege leid door de muziekvereni ging 'Kunst na Arbeid'. De tocht begint in de Dorpsstraat en eindigt in de Prins Ber- nardstraat. Sinterklaas staat werkelijk voor niets, want zaterdag om half twee arriveert hij ook nog eens in de Warmondse gemeentehaven. Alle kleuters tot 7 jaar zijn daarna welkom in de gemeenschapsruimte van de Leer hoeve voor een gratis poppenkastvoorstelling. Van twee tot vijf en van ze ven tot negen wordt boven dien nog een Sinterklaas- markt gehouden in de oude gymzaal bij De Pomp. Zondag is <je markt van twee tot vijf geopend. Voorts doet Sinterklaas mor gen het Alphense winkelcen trum De Ridderhof aan. Daar aan vooraf gaat een rondgang door de de wijk Ridderveld. Sint en Pieten worden muzi kaal begeleid door drumband De Ridderhof. De optocht start om half elf. Het gezel schap komt om elf uur aan in het winkelcentrum, waar het wordt opgewacht door een Boeren blaaskapel. In de Vrije School aan de Van Eeghen- straat wordt zaterdag boven dien een Sint Nicolaas bazar' gehouden, aanvang 10.30 uur. Na dit hele programma te hebben afgewerkt moeten Sinterklaas en zijn Pieten zich haasten om om half drie per boot in Woubrugge aan te ko men. Als de boot aan de Com- riekade is afgemeerd, zal Sin terklaas na afwezigheid van een jaar weer voet op Wou brugse bodem zetten. Het ge heel wordt opgeluisterd door de fanfare, die omvangrijk re pertoire sinterklaasliederen ten gehore zal brengen. Om kwart over elf arriveert de Sint bij de sluis in Leid- schendam. Winkeliersverein- ging Damcentrum heeft een podium opgericht waarop de Sint met zijn gevolg een „sur prise-show" zal bijwonen. De kinderen kunnen deelnemen aan een wedstrijd „kadostape- len onder leiding van zanger Albert West, die ook nog en kele liedjes ten geho brengen, 's Middags bre Sint een bezoek aan he keicentrum Leidsenhag* De goedheiligman worr terdagmiddag om kwal twee verwacht in de i straat aan het Noordeikl Zevenhoven. Hier zal h den verwelkomd door meester J. Wagenaar. j rondrit door het dorp, om half drie een feestr voor de kinderen Dorpshuis van start t gast ilnlon ov ij hi mon irkei gel van V. en

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4