Verzet in Alkemade tegen verhoging reinigingsrechten Beslissing niet blijven uitstellen Zevenhoven legt fietspad langs Stationsweg aan REGIO College blijft bij plan herstel Voorweg Verbouwing aula begraafplaats kost 65 mille Alpheo zoekt vrijwilligers voor weekjournaal REGI0U0UR1N Nieuwveens college: glastuinbouwgebied voor eigen kwekers LEIDSE COURANT 'R1 WOENSDAG 18 NOVEMBER IS HAZERSWOUDE B en W houden vast aan de plannen om de Voorweg en de Roemer te recon strueren en hierlangs fietspaden aan te leggen. Gehoopt wordt op een bij drage uit de tijdelijke rijksregeling in het kader van voorwaarden schep pend beleid. Tot op heden bleef de reconstructie uit, omdat de provinciale bij drage lager bleek te zijn dan werd verwacht. Het college ziet weinig proble- men in de verwerving van de grond, die nodig is voor de aanleg van het fietspad. Ver wacht wordt dat met de gron deigenaren tot overeenstem ming kan worden gekomen. Uitvoering van de tweede en derde fase van het fietspad over de Zuiddijk zal vermoe delijk net zoals de reconstruc tie van de Voorweg en de Roe mer in 1982 ter hand genomen worden. Vrijwel alle eigenaren zijn bereid hun eigendom grond te verkopen. Mocht over de nog niet verworven gronden geen overeenstem ming bereikt worden dan zal de gemeente tot onteigening overgaan. Bibliotheek in Middelland TER AAR Wanneer alles meezit zal Ter Aar in 1982 kunnen beschikken over een permanente openbare biblio theek. Er zijn vastomlijnde plannen om de bibliotheek in een combinatie met woningen in de wijk Middelland neer te zetten. In het vorige week vastgestelde provinciale biblio theekplan heeft Ter Aar een hoge prioriteit toegekend ge kregen. Dit kan inhouden dat flinke subsidies van rijkswege worden verkregen. Daarnaast hoopt de gemeente ook in het kader van de verruiming van werkgelegenheid een subsidie te krijgen. Anderzijds wil men door een sobere opzet van het plan de kosten zoveel mogelijk beperken. De bibliotheek zal gevestigd worden in het souterrain van een complex, dat onder meer premie-verkoopwoningen zal omvatten. De totale opper vlakte van de bibliotheek be draagt circa 600 m2 en groten deels zal dit oppervlak benut gaan worden voor het plaatsen van rekken voor allerlei lite ratuur, van romans tot de meer wetenschappelijke uitga ven en tijdschriften. Verder zijn er in het gebouw een cen trale balie, een copieervoorzie- ning, diverse leeshoeken en - tafels en een expositieruimte gepland. Ook voor het perso neel is in het plan een speciale ruimte opgenomen. Bovenop de bibliotheek zullen wonin- fen worden gebouwd voor én- en tweepersoonshuishou dens. Voor elke woning is ver der op de begane grond een ei gen berging gepland. Oud-pastoor Zoutenbier overleden AARLANDERVEEN Oud- pastoor P.J. Zoutenbier is gis teren op 71-jarige leeftijd over leden. Zoutenbier was van '73 tot '80 pastoor van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus in Aarlanderveen-Ter Aar. Na een priesterschap van 45 jaar besloot hij zich terug te trek ken in Scheveningen. Vrijdag wordt in Aarlanderveen een eucharistieviering gehouden ter nagedachtenis van pastoor Zoutenbier. ALKEMADE Aanpas sing van de tarieven van de gemeentelijke belastin gen was gisteravond on derwerp van gesprek in de vergadering van de raadscommissie financiën. De totale kosten van de gemeentelijke reinigings dienst zijn voor 1982 ge raamd op f 650.000,en de totale inkomsten op 420.000Dit betekent dat slechts 65% van de uit gaven gedekt zijn, terwijl de voorgeschreven norm hiervoor 80% is. Om te ko men tot een dekkingsper centage van 80% zou ech ter een tariefsverhoging van 24% noodzakelijk zijn. Gisteravond stelde wethouder Van Duykeren voor de tariefs achterstand gefaseerd in te lo pen. Zijn voorstel omvatte een verhoging van de reinigings rechten met 10%. Dit zou voor een gezin betekenen dat men volgend jaar 127,80 (was 116,50) aan reinigingsrech ten moet betalen. Bejaarden zouden dan 81,60 (was 74,50) verschuldigd zijn. W. Klerks (CDA) vond dat aan de leden van de commissie finan ciën onvoldoende cijfermate riaal ter beschikking was ge steld om een tariefsverhoging van niet minder dan 10% ge motiveerd te kunnen steunen. Hij veronderstelde zelfs dat een dergelijke rigoreuze ver hoging in het geheel niet no dig is. Omdat Kret en Van Tol ook wel meer informatie wil den hebben, moest de wethou der het voorstel voorlopig te rugnemen. Het voorstel tot verhoging van de hondenbelasting met 10% werd zonder slag of stoot aan genomen. Hierdoor wordt het tarief voor een eerste hond 55,80 (was 51,Het ta rief voor een tweede hond wordt 84,60 (was 76,80) en het tarief voor iedere volgende hond van dezelfde houder wordt volgend jaar 112,20 (was f 102,Met het verho gen van de woonforensenbe- lasting met 10% had eveneens geen van de aanwezige com missieleden enige moeite. De leges zullen gemiddeld met 4% verhoogd worden. Opge merkt werd dat voor een aan vraag voor het verkrijgen of verlengen van een paspoort of toeristenkaart in de periode van 1 aril tot 1 oktober een toeslag van 15% boven de nor male legeskosten is verschul digd. Dit is om een betere spreiding van de werkzaamhe den te kunnen bewerkstelli gen. Het tarief van het pont- veer Kaag wordt niet ver hoogd in afwachting van een eventuele overdracht aan een particulier. De prijs van een vignet voor gratis overtocht van inwoners van De Kaag wordt met 10% verhoogd, na melijk van 22,tot f 24,20. Het invoeren van rioolrechten 60.per jaar) werd niet zonder meer geaccepteerd door de commissieleden. W. Kret (VGA) vond dat men de inwoners van Alkemade hier mee beduvelt. „Eerst wordt de onroerend goed belasting inge steld, waarin de rioolrechten al verweven zitten, en dan komt het gemeentebestuur een paar jaar later alsnog met rioolrechten op de proppen" aldus een verontwaardigde Kret, die voorstelde eventueel het gebruikerstarief van de O.G.B. met 3% op te trekken. Van Duykeren was het met deze zienswijze niet eens. Hij vond dat voor dit bedrag aan wijsbare verhoogde service wordt geleverd. Hij doelde hiermee op de vernieuwde rio lering in de oude kernen van Alkemade. Klerks was het met de voorzit ter eens. Gememoreerd wer den de enorme riolerings werkzaamheden aan het Noord- en Zuideinde. Binnen kort wordt de riolering nog vernieuwd aan de Spoorstraat, de Voorstraat, de Langeweg en het Westeinde te Roelofa- rendsveen, de Binnenweg te Rijpwetering en voorts in Oud Ade. Bij stemming bleek dat de heer Kret alleen stond met zijn bezwaren. Besloten werd invoering van de rioolrechten alsnog ter aiskussie te stellen in de binnenkort te houden gemeenteraadsvergadering. Containerverhuur De 71 gegalvaniseerde contai ners, die de gemeente in ei gendom heeft voor de verhuur zullen verkocht worden, om dat het voor Alkemade niet langer rendabel is zich op het terrein van het particuliere bedrijfsleven te bevinden. Klerks wilde dat de gemeente 10 containers niet verkoopt om deze te bestemmen voor enige recreatiegebieden binnen Al kemade. Bovendien had hij ernstig bezwaar tegen de voor gestelde verkoopprijs van 194,per stuk. „Dat is veel te goedkoop en buiten dat komt er, zakelijk gezien, nog goodwill bij, want 53 contai ners zijn constant verhuurd". Besloten werd dan ook aan an dere partikuliere bedrijven eveneens te vragen een bod te doen. WOUBRUGGE De algemene beschouwingen zullen ongetwijfeld de boventoon voeren tijdens de morgen te houden raadsvergadering. Voorts moet de raad zich buigen over een krediet ten behoeve van de verbou wing van aula bij de algemene begraafplaats. Reeds vele jaren staan verbouwing en uitbreiding van de aula op het programma van de verschillende raadsfracties. Inmiddels zijn bij drie plaatselijke aannemers prijsopgaven gevraagd. Daar uit blijkt,-dat een en ander voor een bedrag van 65 mille kan worden gerealiseerd. Daarnaast is echter nog eens 7500 gulden nodig voor de inrichting van de aula aan de Kerkweg. In sep tember van dit jaar stelde de raad reeds een krediet beschikbaar voor de aanleg van een nieuwe brug naar de begraafplaats. De gemeentelijke investeringen zullen ongetwijfeld ook aan bod komen tijdens de algemene beschouwingen over de begroting voor komend jaar. Woubrugge krijgt in '82 immers te maken met een verminderde investeringsruimte. De aula van de algemene begraafplaats. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense ziekenomroep 'Alpheo zit nog altijd dringend verlegen om vrijwilligers. De' ziekenomroep moet het al ge ruime tijd met bijzonder wei nig mensen doen. Nu men het plan opgevat heeft het pro grammapakket uit te breiden, is versterking noodzaak ge worden. De ziekenomroep zorgt reeds enige jaren voor enkele uurtjes afleiding per week voor de 'gasten' van Rijnoord en ver pleegtehuis Oudshoorn. De di verse programma's onder meer een verzoekplaten- en een sportprogramma oog sten veel waardering onder de luisteraars. Alpheo gaat haar aanbod., echter uitbreiden met rubriek. Mensen die zich en-, een actualiteitenrubriek, die kele uren per week willen in- naam 'Alpheo's Weekjournaal' zal krijgen. Dit kan echter al leen gerealiseerd worden als men vrijwilligers kan vinden voor het vullen van de nieuwe zetten voor hun zieke mede mensen worden verzocht zich te melden bij Aad Schildkamp, Vondelstraat 38 in Alphen. Te lefoon: 01720 - 94483. fL< IÉ tg JL radtt Lis! k in\ Woningbouwvereniging De christelijke woningbouwvereniging houdt morgen een algemene ledenvergadl van handeling is het bondsgebouw naast Laurentiuskerk aan de Leidseweg 100 Aanvang acht uur. Voordracht vai Nel Oosthout draagt morgen fragmenten voo/u h kracht' van Couperus en 'Conferentie der Erich Këstner. De voordrachtavond wordt ge de stichting Kunstkring De Dissel in het cei Leidschendamse Damlaan 44. Toegangskaart gulden, aanvang: acht uur. ru Reanimatie ®er De herhaling van de reanimatiecursus 6^aa lieke Vrouwen Vereniging De Zilk begtIon avond om acht uur in het dorpshuis De lïjke de Sportlaan. De toegang kost 2gulden 50^aai Voor verdere inlichtingen kan contact woAPfo men met mevrouw Wil v.d. Linden, Beek Hillegom, telefoon 02520-18991. 'ocu Voedingstentoonstelling it i De leerlingen van de lagere Antoniusschool e school Het Opstapje in Voorhout hebben een ling over voeding georganiseerd. Vanaf zever dereen morgenavond in de scholen bekijken lingen in het kader van een ruim drie weken dingsproject hebben verricht. Het project vc vierde onderwerp dat de scholen gezamenlijk gepakt. Eerder waren het projecten over ent en Voorhout. lOt Geestgrondthea ter •de ha Het Geestgrondtheater in Lisse zal het tv openen met de opvoering van het blijspel van Niets van Claude André Puget Het en vrijdag voor de eerste keer uitgevoerd in Aftilie aan de Ruishornlaan in Lisse. De tweedt wordt op zaterdag in De Meerkoet in Lisi houden. Op zaterdag 28 november zal het t derde keer ten tonele worden gebracht in J3 rr' aan de Schoolstraat Aanvang steeds om ai eoes e F Leden vergadering De vereniging Dorpsbehoud in Noordwijke vrijdag een algemene ledenvergadering in 't Noordwijkerhout. De vergadering begint om avonds en op de agenda staat onder meer de kiezing. Om kwart over negen staat de film stra', over monumentenzorg op het programn e (- ook niet-leden, is hierbij welkom. Cultuur Verheft De Voorhoutse toneelvereniging Cultuur vt^z vrijdag en zaterdag uitvoeringen van het fe Tony' in het SEC. De voorstellingen bt-sc^ acht uur 's avonds en de toegang kost ni^ vijf gulden. Het stuk gaat over een vrouji„ noeg van heeft steeds achter man en kinde,n ten aanlopen en de bom barst als haar Qe wordt vergeten. Ze wil geëmancipeerd haltj ven gaan indelen, iets dat tot komische si'lpi£ Feestavond Lln «.en Speeltuivereniging De Bijenkorf in Lisse hfaa haar feestavond voor ouders in 't Trefpunt aafns< straat. De eigen toneelvereniging zal het stuk milie' opvoeren. Daarna is er muziek van Th fa 11 kan er worden gedanst. Het toneelstuk worAnês ook 27 november opgevoerd. De toegang is vo#anl tis, niet-leden betalen 4 gulden 50. - tn- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllilllllllllll ONDANKS ONTBREKEN PROVINCIALE SUBSIDIE 1 lial( iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiipt lo< ZEVENHOVEN De realise ring van het fietspad langs de Stationsweg kwam gistera vond tijdens een openbare raadsvergadering uitvoerig ter sprake. Voorzitter J. Wage naar deelde mee dat de pro vincie Zuid-Holland op het ogenblik geen geld beschik baar kan stellen voor het fiets pad. „Een gevolg van de enor me investering in de Kil-tun-' nel (bij Dordrecht), waarvan de andere gemeenten nu de dupe zijn", aldus de voorzitter. De heer Wagenaar kenschetste nog eens de levensgevaarlijke situatie langs de 800 m. lange Stationsweg. Alle soorten snel verkeer passeren vaak met grote snelheden deze weg, de bermen zijn minimaal en da gelijks maken ongeveer 700 fietsers gebruik van deze weg. De plannen voor de aanleg van het fietspad, waarvan de kosten 440.000 gulden bedra gen, staan al heel lang op de prioriteitenlijst van de ge meente. Verkeer en Water staat hebben een bijdrage toe gezegd, die de helft van de kosten bedraagt De gemeente Zevenhoven neemt zelf 25% voor haar re-" kening en de provincie Zuid- Holland zou 165.000 gulden be talen. Dit geld is echter nu niet te bemachtigen. De keuze om of te wachtenop geld of toch doorgaan en het ontbre kende geld uit eigen pot halen, was voor de voorzitter geen punt. Hij pleitte voor een spoe dige aanleg en een goedkeu ring van de begrotingswijzi ging door de raad. Alhoewel de raadsleden R. van der Horst (CDA) en J. Aartman (GBZ) het eens wa ren met de meeste argumenten die dé voorzitter aandroeg, achtten zij de financiële conse quenties toch te groof om nu een snelle beslissing te nemen. Zij vroegen om een maand uit stel, maar de voorzitter wilde toch doorzetten. „Als vana vond de goedkeuring erdoor is, ziin er bij G.S. ook geen moeilijkherden meer voor goedkeuring, en kan spoedig begonnen worden." Na de schorsing van de verga dering konden de raadsleden alsnog het voorstel van B en W steunen: tijdens de raads vergadering van 23 juni had de raad een krediet van 440.000 gulden beschikbaar ge steld. Een bedrag dat kosten dekkend zou zijn. En nu het Rijk de helft van de kosten op zich neemt, zijn de financiële mogelijkheden van de ge meente niet verkleind, maar vergroot! Het energiebedrijf Rijnland werd ook weer eens kritisch bekeken. Door het tekort van 10 miljoen gulden volgend jaar, zal de gebruiker een ta riefsverhoging van 6% te wachten staan. De heer Van der Horst achtte een verho ging van 3% nog wel haalbaar, maar voor 6% vond hij toch dat er goede argumenten aan gedragen moeten worden. „In tijden van winst deelde de klant niet mee. Nu moeten ze bij een tekort ervoor zorgen dat alles weer op zijn pootjes terecht komt." Het raadslid P. van der Drift (GBZ) woonde voor de laatste keer als raadslid de vergade ring bij. Hij verhuist binnen kort naar Ter Aar en zal wqorden opgevolgd door me vrouw C. van de Ploeg-Van Leeuwen uithet Noordse Dorp. De heer Van der Drift is 3 jaar raadslid geweest, een tijd waarin hij met veel plezier gewerkt heeft, veel geleerd heeft en altijd prettig heeft sa mengewerkt. )m< m als Dok De heer R. van [j^e tijdens de scheid van de L'j^y Drift en wees opf samenwerking raad door de 1 heer Van der D^' .'he De voorzitter kr* als een zeer n; die zijn werk en zeer ambitit namens de wetl cretaris dankte zijn inzet en d' e menwerking ei hem alle got nieuwe woonplaj j. COLLEGE HAZERSWOUDE OVER UITBREIDING RAADHUIS HAZERSWOUDE Het door een ambtelijke werkgroep opge stelde rapport ruimtelijke eisen waaraan het gemeentehuis moet voldoen, wordt door de raad in grote lijnen ondersteund. Dat be slissing over een eventuele uitbreiding nog achterwege blijft noemt het college 'begriipelijk'. „Maar het mag niet tot onaan vaardbaar uitstel leiden'zo stellen B en W. De werkgroep, die momenteel de meningen van de raadsleden over een uitbreiding peilt, zal haar werk in januari afronden. Eerder al voerde de raad felle discussies over de noodzaak van uitbreiding. De VVD-fractie is inmiddels met een alternatief plan op de proppen gekomen. Hoewel details over dit plan nog ontbreken, is al wel bekend, dat dit plan goedkoper gerealiseerd kan worden dan het college had gedacht. In het investeringspro gramma voor komend jaar is een bedrag van 3 miljoen gulden opgenomen. In totaal beschikt men over 2,6 miljoen gulden aan reservegelden. De PPR/PvdA-fractie heeft in een eerder gehou den raadsvergadering kenbaar gemaakt voor zo'n uitgave niets te voelen. De linkse oppositie zou dit geld liever besteden aan sociaal-culturele aangelegenheden. Leerlingen Aeresteijnschool planten bomen Op bijzondere wijze hielpen leerlingen van de Aeresteijnschool gisteren bij het leggen van de laat ste hand aan de totaal vernieuwde Langeraarseweg in Ter Aar. Daarbij gadegeslagen door het, college van B en W werden door de kinderen verscheidene bomen ingeplant. Het bijzondere daar-' bij was wel, dat deze bomen gelijktijdig door de kinderen werden „geadopteerd" door er een fles bij te begraven met oorkonde. Daarop staan de namen van de „planters" genoteerd. De Lange raarseweg Is geheel gereconstrueerd en ernaast is een fraai fietspad aangelegd. De weg zal vol gende week door gedeputeerde Diepenhorst officieel worden opengesteld. NIEUWVEEN Het college zal de raad dinsdag voor stellen te kiezen voor een glastuinbouwlocatie van zo'n 40 hectare ten behoeve van Nieuwveense kwekers. Het college wijst een regionale locatie ter grootte van 70 hectare, zoals de provincie wil, af. Daarmee volgt het college het advies van de raadscommissie ruimtelijke ordening. Zoals bekend heeft de provincie een gebied met een totale oppervlakte van 70 hectare ten noordwesten van Nieuwveen aangewezen als toekomstig glastuinbouwgebied. Deze locatie zou soelaas moeten bieden voor tuinders uit de regio. Vorige week bleek, dat dit de raadscommissie ruimtelijke ordening te ver ging. De commissie sprak zich in meerderheid uit te gen de glastuinbouwlocatie. Eén van de tegenstemmers, CDA-fractievoorzitter Pulleman, liet weten wel wat te zien in een gebied van zo'n 40 hectare louter ten behoeve van Nieuwveense kwekers. Het college laat in zijn voorstel aan de raad weten eveneens van mening te zijn, dat er voor plaatselijke tuinders ruimte geschapen dient te worden. B en W denken de benodigde grond gevonden te hebben ten noorden van Huize Ursula, aan weerszijden van de Molenka de. Deze gronden zijn thans eigendom van de heren L. Bos en P. Evenleens. Ontsluiting van het gebied zou kunnen ge beuren door het verbreden van de Molenkade. Indien de raad akkoord gaat met het voorstel van B en W, heeft Nieuwveen haar bijdrage aan het oplossen van de glastuin- bouwproblematiek geleverd, zo stelt het college. Ondanks de afwijzing van een veel groter regionaal gebied zoals de pro vincie voor ogen had. VOORSCHOT] eerdere med< het college vai Voorschoten bi woonvergunninl aan degenen dij pen maanden eé oen gekocht ai venlaan en de 0' ondanks het U meente op het si dat de woningeij mochten wordej beroept zich h| overeenkomst y naar van de meente. Hierin| dat de gemeenl wie de flats worden. Eerderjr ge verklaard gunningen i degenen die eei binding met Vi nen aantonen, gunning wordt leend, omdat anders het slacl van een oven ze niets van af f gens overweegtf in de toekomst <*8 binding wèl alsgei gaan hanteren. iet

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4