S Noordwijk overtuigt opnieuw niet verspeelt punt aan Yolendam RCL Dubieuze strafschop kost Ter Leede Katwijk faalt in afwerking Woubrugge kansloos tegen Koudekerk: 4-0 Quick Boys middenmot<a Rijnsburgse L Boys op valretr naast WHC wmmmn ONDANKS 2—0 OVERWINNING OP KOZAKKEN BOYS SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 17 NOVEMBER 1981 Pi NOORDWIJK Hoewel Noordwijk de grote vorm nog altijd niet heeft ge vonden, is de elf van oe- fenmeester Piet Buter koploper Bennekom na zaterdag tot op twee pun ten genaderd. Zelf won nen de Noordwijkers wat geflatteerd met 20 van Kozakken Boys, terwijl Bennekom bij SSS niet tot volle winst kwam. Met de uitwedstrijd tegen Benne kom voor de boeg dus alle mogelijkheden voor Noordwijk om na komen de zaterdag weer hele maal „bij" te zijn in de kampioensrace. Of dat er inderdaad van zal komen is echter een tweede. On danks de overwinningen op Spijkenisse en Kozak ken Boys ontbreekt de echte vorm nog immer bij de Noordwijkers. En wie anders dan een thuisspe- lende koploper zou de ploeg van aanvoerder Jan Willem Bogers op dat vormgebrek kunnen wij zen? Noordwijks opening mocht er begreep dat al snel en een ge- lijkopgaande strijd op matig niveau ontspon zich. Kansen tegen Kozakken Boys overi- deden zich in de resterende EERSTE KLASSE gens wel zijn. Niet alleen be wees Ruud Bröring al in de negende minuut zijn waarde als spits weer eens door een voorzet van Jos Smits tot een treffer te promoveren, maar ook Siem van Beveren en John van Dijk kwamen in die eerste minuten kansrijk door. De rustgevende tweede goal bleef echter uit en het Noord wijk van dit moment kan blijkbaar niet zonder een rede lijke marge. Het toch ook niet groots - maar wel positief voetballende - Kozakken Boys speeltijd van dat eerste part voor beide partijen voor. Na mens Noordwijk mikte Bogers, via doelman Arie Ottevanger, nog op de lat en ook Albert Spaanderman vond de (onder kant van) de dwarsligger op zijn weg. Omdat scheidsrech ter G. Sinnighe van mening was dat de bal het doelvlak niet was gepasseerd, maar ook omdat diezelfde leidsman ver zuimde Kozakken Boys. een strafschop toe te kennen nadat Siem van Beveren de doorge broken Arie Schep had ge- nende tweede treffer niet lang uitbleef. Smits en (vooral) Tinio Gerlof zetten op rechts Het na rust door de forse wind een vloeiende combinatie op in de rug gesteunde Kozakken en de voorzet op maat werd Boys ging in de tweede helft door Bröring fraai koppend op pas echt op zoek naar de ei- waarde geschat: 20. Vanaf genlijk wel verdiende gelijk maker. Philip den Haan kwam in kansrijke positie echter niet tot een schot en inzetten van geschat: dat moment was Kozakken Boys een geslagen ploeg. Maar overtuigend was het van Noordwijk-kant allemaal toch Fred Ambachtsheer en Dick weer niet geweest. Damen werden op het laatste moment nog door Van Beve ren en Sjaak Sluis geblokt. Halverwege de tweede periode mocht Noordwijk aanvallend ook weer mee gaan doen. En het pleit voor de Noordwijkse slagvaardigheid dat de win- GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: Bröring 20. Noordwijk: Dordtmundt. Spaanderman, Van Beveren, siuis, Van Dijk, Manuputty (Boot). Smits, Gerlof, Bröring, Bogers. Bröring 10, 75. Plug. Rectificatie De liefhebbers van handbal, waterpolo en tafeltennis werden gisteren in onze maandagse sportbijlage extra verwend. Daar door hebben de aanhangers van het zaterdagvoetbal het gebrui kelijke, uitvoerige overzicht van die voetbaltak moeten missen. Onder het motto 'beter laat dan nooit' maken wij vandaag deze vergissing goed. EERSTE KLASSE VOLENDAM RCL is zaterdag wat verrassend een winstpunt ontgaan. Bij het laag geklasseerde Volendam bereikte de lijst aanvoerder van de eerste klasse B „slechts" een 22 gelijkspel. Een tegenvallend resultaat voor de Leiderdorpse formatie die dan wel uiterst sterk aan het Volendamse karwei begon, maar vervolgens beduidend terugviel, waardoor de tegenstander weer in de wedstrijd kon terugkomen. Al na twee minuten kwam het nog altijd ongeslagen RCL in Vo lendam aan de leiding. Een fraaie aanval over links bracht René Kamminga dichtbij de Volendamse doellijn. Een voorzet op maat volgde en Pierre van Gemerden was aanwezig om tussen twee verdedigers in knap raak te koppen: 01. Na die openings treffer ontbrak het het goed doorgaande RCL aan het benodigde geluk om de wedstrijd definitief te beslissen.. Zo zag Dick van der Bijl in de tiende minuut een kopbal door de lat gekeerd en werd even later een treffer in de rebound van diezelfde Van der Bijl om betwistbaar hinderlijk buitenspel afgekeurd. Hoewel RCL die eerste helft sterker bleef, werden er in de res terende dertig minuten geen doelrijpe mogelijkheden meer ge creëerd. reden voor Volendam om er na de hervatting weer met frisse moed tegen aan te gaan. En in de 55ste minuut met succes. De Leiderdorpers verzuimden de bal goed weg te werken en Klaas Plat profiteerde: 11. Weer tien minuten later zag de Lei derdorpse toekomst er helemaal duister uit. Na een voorzet van Jaap Jonk kwam laatste man Cees Ruis weliswaar winnend uit het luchtduel met Plat. maar het resultaat (een fraai ogende lob over doelverdediger Peter van der Heijden) was minder aange naam: 21. RCL bleef echter niet bij de pakken neerzitten en vocht (succesvol) terug. Opnieuw was, dertien minuten voor tijd, het goede voorbereidende werk van Kamminga; opnieuw ook was Van Gemerden ter plaatse om hard in te koppen: 22. Bij die stand hielden beide ploegen het in de slotfase. Al was Siem Koning namens Volendam in de voorlaatste minuut nog heel dicht bij 32. Een overwinning zou evenwel voor het dit keer wel karaktervolle Volendam echt teveel eer hebben betekend. Scoreverloop: 2. Van Gemerden 01; 55. Plat 11; 65. Ruis 21; 77. Van Ge- lerden 2—2. LEIDEN Katwijk had tegen Vlaardingen op nieuw moeite met de af werking. Daardoor bleef de ploeg op 1-1 steken. ARC maakte tegen MVV'27 een 0-1 achter stand goed en won met 3- 2. Hel duel tussen Vlaardingen en Katwijk storid technisch op een hoog peil. De voor- waartsen van beide ploegen waren echter matig op dreef, DERDE KLASSE den daartoe kreeg Katwijk voldoende, keer op keer werd er echter in de afwerking ge faald. Vlaardingen kon zelfs op gelijke hoogte komen, toen de achterhoede mistastte bij een hoge voorzet: 1-1. ARC keek in de wedstrijd te gen MVV'27 al snel tegen een 0-1 achterstand aan. De Alphe- naren kwamen al snel terug. Frits van Geen liet eerst een goede kans onbenut, maar want het duurde tot de 20e mi- schoot even later wel raak. Na nuut van de tweede helft voordat Arnold Boers de Kat- wijkers op voorsprong zette. Wim Guyt II kopte de bal in, de keeper stompte het leer weg, maar Boers zorgde in de rebound toch voor de ope ningstreffer. De bezoekers verzuimden daarop de wed strijd te beslissen. Mogelijhe- rust ging het ARC beter af. Edwin Heespelink zorgde voor 2-1. Diezelfde speler had een kwartier later wederom suc ces: 3-1. Even nog kon MVV'27 terugkomen via een doelpunt van Van der Berg, maar de ARC defensie hield in de resterende speeltijd de gele deren goed gesloten: 3-2. 4p I Voor Arie Westmaas was een hoofdrol weggelegd in het duel tussen Koudekerk en Woubrugge (4-0). Hij nam de eerste treffer voor zijn rekening en foto num mer 1 laat zijn en Koude- kerk's tweede treffer zien. Op de tweede plaat is Westmaas daar heel, heel blij mee. Van Dorp en Gruppen vinden het min der leuk. VIERDE KLASSE LEIDEN Woubrugge ver keert nog immer in de onder ste regionen van de ranglijst. Tegen Koudekerk leed de for matie een gevoelige 4-0 neder laag. Met Hazersoudse Boys gaat het ook niet best, want die ploeg verloor met 2-0 van het onderaan staande WDS. Randstad Sport leverde beide punten in bij Fc Maluku, dat zelfde deed Oegstgeest tegen VVOR: 1-0. SIZO behaalde Koudekerk boekte een zeer verdiende zege op Woubrug ge. Al bij de rust had de thuis ploeg een 3-0 voorsprong op gebouwd. Arie Westmaas nam de eerste treffer voor zijn re kening met een kopbal en had even later wederom succes, toen hij met het 'slechtere' lin ker been de Woubrugge doel man verraste: 2-0. Kees Oppe- laar nam nummer drie voor zijn rekening. Hij nam een door de keeper weggestompte bal ineens op de slof. Na rust voegde de Koudekerkse ploeg nog één treffer aan het totaal toe. Fred Wagenaar benutte een strafschop, toegekend om dat Leo Brommers onderuit was gelopen in het zestienme ter gebied: 4-0. Het duel tussen VVOR en Oegstgeest was van bedenke lijk niveau. Daarbij keerde de Oegstgeester ploeg nog punt loos huiswaarts ook en moes ten zij de tweede helft met tien man spelen, omdat Ton Werner uit het veld werd ge stuurd vanwege het maken van opmerkingen aan het adres van de scheidsrechter. In de eerste helft was de thuis ploeg op gelukkige wijze aan de leiding gekomen. Een door Jan de Wekker weggetrapte bal werd door één der VVO- R'ers op de slof genomen, waarna de bal met een enorme boog achter doelman Cock Bouwman in het net ver dween. De tweede helft drong Oegstgeest wel aan. Ondanks de nummerieke minderheid kregen Jan de Wekker en Henny Rodenburg nog aardige kansjes. Het bleef echter 1-0. Fc Maluku en Randstad Sport gingen met een 0-0 stand de rust in. Dat had an ders kunnen zijn, wanneer Hans Konings een zeer goede scoringsmogelijkheid had be nut. Na rust werd er volop ge scoord. Het technisch sterke Fc Maluku opende de score via Janus Kolanus, waarna Hans Konings voor de gelijk maker zorgde. Fred Tahamury en Fred Roos uit een penalty zetten de Voorschotenaren op een onoverbrugbare achter stand. Wim van Luik kon ech ter nog wel de score een iets beter aanzien géven: 3-2. Hazerswoudse Boys heeft de vorm nog niet te pakken. Te gen het onderaan staande WDS werd niet alleen slecht gespeeld, er werd ook nog slordig met de scoringsmoge- lijkheden omgesprongen. Via een 1-0 ruststand kwam uit eindelijk een 2-0 einduitslag op het scorebord. Chiel Kamp man en Sjaak van Dorp had den dat kunnen veranderen, maar de WDS verdediging bracht éénmaal op de doellijp redding en had tweemaal de hulp van het houtwerk nodig: 2-0. SIZO kwam goed voor de dag bij DVVA, want die ploeg werd met 1-4 geklopt. Eltjo Vijn nam twee treffers voor zijn rekening, Henny Kant horst en Willem Brommel le verden eveneens een aandeel aan de doelpuntenproduktie. Bij de stand 0-2 kwam de thuisploeg even terug in de race door een listig genomen vrije trap. maar SIZO stelde in de tweede helft de zege veilig. LI KATWIJK Een rol van betekenis zal Quickp seizoen naar alle waarschijnlijkheid wel niet np^v len. Daarvoor is het verschil met de kopgrof^' eerste klasse B nu al te groot. De Katwijkse ]lts€ zich in deze voétbaljaargang voornamelijk mo zighouden met het zoeken naar de juiste form£erl speurtocht die als gevolg heeft dat Quick Bojjk 1 ogenblik niet veel meer is dan een modale miijor ter die ervoor moet zorgen dat er een veilig^e met de staartgroep blijft bestaan. Zaterdag goede stap in die richting gedaan. Regerend z^° kampioen DOS Kampen werd op Sportpartf^t Zuid naar een 3-0 nederlaag gespeeld. Een d* 1 ning die tot s and kwam in de tweede helft. Quick Boys mag dan ten opzichte van vorig jaar behol kwaliteit hebben ingeboet, het voetbal dat de Katwijk is heel wat aantrekkelijker dan dat wat onder het r< Arie Lagendijk werd vertoond. Quick Boys presem keer op keer als een zeer aanvallend ingestelde ploeg. die risico's durft te nemen en het gebrek aan kwaliteit seert met een tomeloze inzet. Ook tegen DOSK, zate» behalve een kampioensploeg, werd op winst gespeeld. L de ploeg uit Kampen alleen genoegen wenste te n twee punten werd het zaterdag een aardige pot voi perfect maar ongecompliceerd recht-toe-recht-aan leuke situaties voor beide doelen. Voor rust kreeg zowel Quick Boys als DOSK weinil Kees van Rooyen en Johan Jonker waren namens de I ploeg dicht bij een doelpunt. Van Rooyen treuzelde} lang en Johan Jonker had net geen succes met een Ook DOSK kreeg twee goede kansen. Quick Boys,; Theo Guyt redde knap na een schot van Henk NieL maar was in de vijfendertigste minuut kansloos op een) dezelfde Nieuwenhuis. Dit keer redde de paal. Een miij- moest Quick Boys een zware tegenslag incasseren. Jak-y DOSK's gevaarlijkste maar tevens meest onbehouwen l wilde bij een actie inplaats van om. door laatste man D| heen. De gevolgen waren ernstig. Vooys moest met eenj hoofdwond naar de kant. Kees Zuyderduyn verving nam de plaats over van rechtervleugelspits Kees Vaa die naar het middenveld verhuisde. Johan Jonker Die omzettingen werden Quick Boys niet fataal. De pL ook na rust het accent op de aanval leggen en dat lcj twintig minuten spelen resultaat op. Zuyderduyn vd van der Plas die, staande op de rand van het zestienme» schitterend uithaalde: 1-0. Voor DOSK het sein om voering van de zesendertigjarige Henk Albers massaal j te zoeken. Quick Boys had het moeilijk in die fase, r maar enkele keren van de Kampense druk bevrijden.^ Guyt voorkwam in de dertigste minuut de gelijkmakej bal van de voet van de doorgebroken Jan Mulder te j Routinier Albers leidde vijf minuten voor tijd de onderj zijn eigen ploeg in. Albers taste mis bij een pass Rooyen, de bal kwam terecht bij Mart van der Plas van hem bekende wijze doeltreffend uithaalde: 2-0. InV tijd schroefden de Katwijkers de score nog wat op. Via d pass van Jaap van Beien kwam Mart van der Plas inp( Zijn tikje opzij was voldoende om Jaap van Duyn eeL, missen kans te bieden: 3-0. KEES VAN i Scoreverloop: 65 Teun van der Plas 1-0; 85 Marl van der Plas 2-0; Duyn 3-0 Quick Boys: Guyt. Wim van der Plas. Dick Vooys (Zuyderduyn), Ve Beien. Geri Ouwerslool (Hoek). Teun van der Plas, jonker. Van Ro7, van der Plas, Jaap van Duyn. WEZEP Zeven minu ten voor tijd bezorgde Piet Haasnoot zijn ploeg het dik verdiende winstpun tje. Haasnoot scoorde in de rebound en bepaalde de eindstand van het treffen tussen hekkesluiter WHC en Rijnsburgse Boys op 2- 2. Een belangrijk punt voor de Rijnsburgers die bij een nederlaag op de voorlaatste plek van de ranglijst zouden zijn be land. Een moeizaam be vochten punt, dat ook. Piet Haasnoot en Rob Gil lissen werden genoteerd door scheidsrechter Bos man. Reden; Aanmerkin gen op de leiding. Aan merkingen die het tweetal maakte nadat de zwak lei dende Bosman een 'zui ver' doelpunt van Gillis sen had afgekeurd. Beide ploegen openden niet sterk, boden de toeschouwers in de eerste vijfenveertig mi nuten een weinig boeiend schouwspel. Een iets sterker opererend Rijnsburgse Boys kreeg toch een aantal goede kansen. Zo miste Piet Haas noot voor open doel, faalde Henk Merbis oog in oog met de Wezepse doelman en had Gillissen net geen succes met een kopbal. Dankzij een goed draaiend middenveld kon WHC het hoofd boven water houden. Gevaarlijk werd de ploeg echter niet. Dit simpel weg omdat de spitsspelers geen raad wisten met de vaak goede passes vanuit het middenveld. RBB speelde na rust aanmer kelijk beter. De middenlinie, bestaande uit Nico Kuyt, Mar tin Toet en Ruud van der Voort, kon nu wel spelbepa- EERSTE KLA.' lend opereren. Toch z op voorsprong komen g afstandsschot kon .g Wijnand Sloos de bal der controle krijgen. I Delft ruimde slordi Veldhuis profiteerde, nuut later al kwal Rijnsburgers op gelijk! Henk Merbis gaf vanl een voorzet. Toet kopj door en Gillissen wasl ke om voor 1-1 te Schiedsrechter Bosmaj de treffer echter af. bovengenoemde gevol De gelijkmaker liet da aan de twintigste mi zich wachten. Ruud Voort speelde de bal lissen die meteen - Via de WHC-doelmanp." bal het veld weer in Merbis had weinig i leer in de Wezepse tc werken. Via een scl doelpunt kwam Rij Boys tien minuten lal op achterstand. Van balbezit uit een 1 loste een slap schot, been van RBB-vi Arie van Dijk roldi achter de uit balans Wijnand Sloos. Zeven voor tijd kwamen de gers verdiend lan^ Zwaan betrok Henk de combinatie. Merbis] de twee tegenstandei het WHC-doel onder bal werd geblokkeerd! Wezepse defensie, spC rug richting Piet Haai' beheerst raakkopte: 2- Scoreverloop: 52 veldhui Merbis 1-1; 75 Van t H( Haasnoot 2-2. Rijnsburgse Boys: Sloos, Rienks. Groenendijk (C; Van Delft. Van der Vt- Toet, Merbis. Haasnoot, Gi)° LEIDEN Een zeer om streden strafschop kostte Ter Leede de overwin ning in de uitwedstrijd te gen De Zwervers. De Sas^ senheimse ploeg leidde met 1-2, toen arbiter Ver- vloet hands constateerde, terwijl Nanne Sluimer de bal tegen de knie kreeg: 2-1. Lisse was alleen de eerste helft beter op dreef dan Marken en was dus uiteindelijk blij, dat het nog een punt mee naar huis kon nemen: 0-0. Ter Leede startte met drie in vallers tegen De Zwervers en één van hen. Peter Bergman, was vooral in de openingsfase sterk. Eerst bevond hij zich op de juiste plek na een fraaie der Pleun van der Pauw te vlug af en zorgde op handige wijze voor 0-2. Vijf minuten later leek hij wederom succes te hebben, maar de doelman van de thuisploeg was attent. Nog voor rust kwam De Zwer vers terug. Nico van der Fan- solo van Frits Hoekstra en tik- ge kreeg de bal verkeerd op de te de bal beheerst in. Vervol- slof en Wil Tukker, die daar- gens was hij directe tegenstan- voor al twee riante mogelijk heden had laten liggen, maak te er 1-2 van. Na rust leek Ter Leede de za ken goed onder controle te hebben. De Zwervers viel wel aan, maar was zelden gevaar lijk. Die ploeg had dan ook ar bitrale bijstand nodig om aan de gelijkmaker te komen. Nanne Sluimer kreeg de bal tegen de knie, de scheidsrech ter constateerde hands, gaf een strafschop en aanvoerder Van der Pauw benutte de elfmeter- trap. De bezoekers probeerden vervolgens nog wel alsnog de beide punrten mee naar huis te nemen, maar het bleef 2-2. Het duel tussen Marken en Fc Lisse was er zo eentje, waarin de scheidsrechter de beste man van het veld was. Nu betekent dit doorgaans, dat de ploegen er weinig van terecht brach ten, maar dat viel in dit geval mee, aangezien de man in het zwart op de nominatie staat naar het betaalde voetbal te gaan. Lisse kreeg vf1, scoringskansen via Per® be, Ben Barten en Slooten, maar kreeg verdiende doelpunt rust was het andei ken was meer in de de met twee invalli rende Lisser ploeg dat de bal één minuut niet op de stip terecl toen de arbiter ver: voordeelregel toe te 0.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16