mededelingen gemeentebestuur 3 Jö leiden 16tlm20 nov.'81 leider m PAGINA 14 LEIDSE COURANT VRIIDAG 13NOVI Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 16 no vember a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Deze vergadering zal worden voortgezet op de middagen en avonden van 17. 18, 19 en 20 no vember 1981. Het aanvangsuur van de middagvergaderingen is gesteld op 14.00 uur en van de avondvergade ringen op 19.00 uur. Agenda: v Behandeling van de begroting voor 1982. a. 1Algemene en financiële beschouwingen 2. Volkshuisvesting, bouwzaken, sport en re creatie 3. Ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer 4. Onderwijs en samenlevingsopbouw 5. Maatschappelijke aangelegenheden, volks gezondheid en cultuur 6. Openbare orde en veiligheid 7. Algemeen beheer en milieu 8. Economische aangelegenheden en perso neelszaken b. Behandeling investeringsprogramma 1982 en besteding fonds bovenwijkse voorzie ningen. c. 1. Algemene en financiële beschouwingen d. Behandeling moties zonder financiële con sequenties. e. Behandeling moties met financiële conse quenties. f. Vast te stellen het besluit tot besteding van het fonds bovenwijkse voorzieningen. g. Behandeling Raadsvoorstel en vaststelling Raadsbesluit met betrekking tot verhoging tarieven gemeentelijke belastingen en andere heffingen. h. Bedrijfsbegrotingen i. Vast te stellen de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1982. j. Vast te stellen het besluit tot wijziging van de gemeentebegroting, met de daarbij be horende bedrijfsbegrotingen voor het dienst jaar 1982- k. In te stemmen met voorstel inzake beleids voornemens bezuinigingsnota 1982 voor 1983 en volgende jaren. I. Vast te stellen het besluit tot wijziging van de begroting van de Gemeentelijke Sociale Dienst voor het dienstjaar 1982. Commissie vergadering Commissie voor de Beroep- ,en de Bezwaar schriften, derde afdeling. Vrijdag 20 november a.s. om 16.45 uur in de B&W kamer van het stadhuis. Agenda: Beroepschrift van C.V. SPOKO Vuurwerk Dien-, sten u.a. tegen weigering van een vergunning voor de verkoop van vuurwerk. Projectgroep vergadering Projektgroep Verbetering woonomgeving Noor derkwartier. Dinsdag 15 december a.s. om 10.00 uur in kamer 201 van het stadsbouwhuis. Agenda: (o.a.) Marnixstraat Verharding Bernhardkade Molenstraat e.o. Koningstraat LAF-terrein Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Nieuw verzoek - normale pro cedure Een verzoek om vergunning ingevolgde de Hin derwet is ingediend voor: 1. Restaurant in het pand Middelweg 3 t/m 9/Nieuwstraat 32. De aanvrage is afkomstig van De Branderij B.V., te Leiden, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het restaurant in het pand Middelweg 3 t/m 9/Nieuwstraat 32. Op dinsdag 1 december 1981 zal om 14.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 2. Snackbar in het pand Marnixstraat 9. De aanvrage is afkomstig van G. Radius, te Lei den, en betreft het oprichten van een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten annex verkoopinrichting in het pand Marnixstraat 9. Op dinsdag 1 december 1981 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 3. Levensmiddelenbedrijf in het pand Marnixstraat 18. De aanvrage is afkomstig van C.W. Overmeer, te Leiden, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het koelen, invriezen en bewaren van levensmiddelen annex verkoopinrichting in het pand Marnixstraat 18. Op dinsdag 1 december 1981 zal om 15.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 4. Pizzeria in het pand Korte Raam- steeg 77. De aanvrage is afkomstig van F. Nocco, te Oegstgeest, en betreft het oprichten van een Ita liaans restaurant (pizzeria) in het pand Korte Raamsteeg 77. Op dinsdag 1 december 1981 zal om 15.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 5. Petit restaurant in het pand Haarlem merstraat 216. De aanvrage is afkomstig van F.G. van Tongeren, te Leiden, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het peti; restaurant in het pand Haar lemmerstraat 216. Op dinsdag 1 december 1981 zal om 16.00 uur in kamer 112, van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzit ting worden gehouden. 6. Broodbakkerij in het pand Admiraal Banckertweg 20. De aanvrage is afkomstig van C. v.d. Kleter- steeg, te Leiden, en betreft het oprichten van di verse door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de broodbakkerij in het pand Ad miraal Banckertweg 20. Op woensdag 2 december 1981 zal om 14.00 uur in kamer 112, van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 7. Benzine- en dieseloliepompinstallati9 in en op het pand Admiraal Banckert weg 8. De aanvrage is afkomstig van Aannemingsbe drijf Gebr. de Bolster B.V., te Leiden, en betreft het uitbreiden van de dieseloliepompinstallatie met een ondergrondse benzinetank van 6000 liter met bovengrondse aftapinstallatie voor eigen be drijfsauto's in en op het pand Admiraal Banckert weg 8. Op woensdag 2 december 1981 zal om 14.30 uur in kamer 112, van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 8. Banketbakkerij in het pand Admiraal Banckertweg (ongenummerd). De aanvrage is afkomstig van Sporthuiscentrum Eindhoven B.V. (HEMA Bakkerijen Oost B.V., te Amsterdam) en betreft het oprichten van diver se door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het verwerken van bakkerijgrond- stoffen tot droog en nat gebak in het pand Admi raal Banckertweg (ongenummerd), kadastraal be kend, sectie N, nrs. 1439, 1364 en 1281 (alle ge deeltelijk). Op woensdag 2 december 1981 zal om 15.00 uur in kamer 112, van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 9. Faculteit geschiedenis en letteren in gebouw 14 Witte Singel. De aanvrage is afkomstig van Directeur Rijks- gebouwendienst in de directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voorburg, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van de faculteit geschiedenis en letteren in gebouw 14 aan de Witte Singel op het voormalige Doelencomplex, kadastraal be kend, sectie F, nr. 1363 (gedeeltelijk). Op woensdag 2 december 1981 zal om 15.30 uur in kamer 112, van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 10. Uitdeukerij en verfspuiterij in het pand Admiraal Helfrichweg 3. De aanvrage is afkomstig van A.J. v.d. Meer, te Leiden, en betreft het oprichten van door elek tromotoren gedreven installaties ten behoeve van de uitdeukerij en verfspuiterij in het pand Admiraal Helfrichweg 3. Op woensdag 2 december 1981 zal om 16.00 uur in kamer 112, van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over deze aanvraag van ge dachten te wisselen. De aanvragen en andere daarop betrekking hebben de stukken liggen gedurende de gehele behandelings termijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouw huis. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voor lichting in de hal van het Stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 11 december 1981 bij het College van Bur gemeester en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke.gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegen heid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Nieuw verzoek - korte proce dure Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat op: 26 oktober 1981 bij hen een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediènd door Auto mobielbedrijf "Het Motorhuis" B.V., te Leiden, voor het wijzigen van de benzinepompinstal latie in een zelf-tank benzinestation in en op het per ceel Hoge Rijndijk 5. Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voorne mens de gevraagde vergunning te verlenen onder 19 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. 28 oktober 1981 bij hen een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend door I.B.C. Bouwgroep Nederland B.V. te Best, post Leiden, voor het oprichten van een L.P.G.-opslagtank van 3000 liter bestemd voor de verwarming van beton op het bouwterrein aan de Witte Singel (voormalige Doelenterrein), kadastraal bekend, sectie F, nr. 1363 (gedeeltelijk). Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voorne mens de gevraagde vergunning te verlenen onder 70 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Bovengenoemde aanvragen, de ontwerp-beschik- kingen en andere daarop betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag op de secretarie van de gemeente, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ka mer 104. Deze stukken liggen voorts ook tot 27 november 1981 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 27 novem ber 1981 schriftelijk bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend. Degenen, die een bezwaarschrift indient kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (071- 254437) kunnen tot 27 november 1981 mondelinge bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze zoals boven omschreven en een ieder die èantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat js geweest, naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. Voor nadere informatie betreffende bovengenoemde hinderwetzaken kunt u zich wenden tot het Buro Milieuzaken, tel. 071-254437. Intocht Sinterklaas op zaterdag 14 november. Op zaterdagmiddag 14 november vindt de jaarlijkse aankomst en intocht van Sinterklaas in Leiden plaats. Het programma ziet er als volgt uit: jfc.13.30uur - aankomst per boot aan de Ha ven 13.45-15.00 uur - feestelijke optocht door de bin nenstad langs de route: Haven - Havenplein - Haarlemmerstraat - Prinsessekade - Bostelbrug - Kort Rapenburg Breestraat - Hoge Woerd - Watersteeg - Nieuwe Rijn - Botermarkt - Stadhuisplein. Vervolgens is er een ontvangst op het Stadhuis en optreden op het Stadhuisplein. 15.00-16.00 uur - terugkeer naar de Haven. Het is niet uitgesloten dat het verkeer in de binnen stad tijdelijk enige stremmingen ondervindt. den Morskwartier en Oegstgeest-Morskwartieijf®1 wat betreft de op de tekeningen no's en 82 ST 8545 met een stippellijn aangegeven d Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Transvaalbuurt - Intrekken van een aanwijzing als laad- en loshaven in de Reitzstraat. Stationskwartier - Instellen van een verbod tot het plaatsen van fietsen en bromfietsen op het Stationsplein met uitzonde ring .van de daartoe bestemde rekken en klemmen. - Aanwijzing als algemene invalidenparkeerplaats, tevens parkeerverbod voor anderen, van twee par keervakken op het Stationsplein aan de noord oostzijde van het stationsgebouw. Oude Morsch/Noordvest Aanvullende verkeersmaatregelen in het kader van het voor tweerichtingverkeer open stellen van de Valkbrug. - Instellen van een verbod links-af te slaan op de hoofdrijbaan van het Stationsplein naar de Stations weg. - Omdraaien van de rijrichting van de 2e Binnenvest gracht in het vervolg dus rijden in de richting van de Steenstraat. - Instellen van éénrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers, bromfietsers, auto bussen in lijndienst en taxi's van de Rijnsburgerbrug en de Steenstraat, voorzover gelegen tussen Rijns burgerbrug en 2e Binnenvestgracht, in de richting van de Rijnsburgersingel. Merenwijk - Aanwijzen als voorrangskruising van de kruising van de Ridderspoortuin met het fietspad komende vanaf de Ridderspoortunnel, met dien verstande dat voorrang moet worden verleend aan het ver keer op het fietspad. Academiewijk/Pieterswijk Het voornemen bestaat om beide zijden van het Ra penburg tussen de Nonnenbrug en Doelenbrug door middel van een herinrichting af te sluiten voor door gaand autoverkeer. In verband hiermede zal voor beide gedeelten het geldende éénrichtingverkeer worden ingetrokken. Verversbuurt - Instellen van een tijdelijk stopverbod aan de noord zijde van de Haven, voorzover gelegen tussen de Zijlstraat en de Zijlpoort. Zuid-West - Intrekken van éénrichtingverkeer op de Brandts Buyskade. - Intrekken van éénrichtingverkeer op de Boshuizer- laan. Voor zover nodig zullen de nu op boven genoemde wegen geldende verkeers maatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voor lichting van het Stadhuis. Gedurende die periode be staat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscommissie, die zal worden ge houden op woensdag 2 december aanstaande in de Raadzaal van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. Diversen - N arskwartier f®1 o's 82 Sljf'1 igegeven Ontwerp-bestemmingsplan."' Leiden-Roomburg H Met ingang van woensdag 18 november 198|in voor een ieder gedurende één maand ter inzagfs ontwerp-bestemmingsplan Leiden-Roomburg ijile mer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht l*k Leiden. rer Gedurende bovengenoemde termijo kan een |"P schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwaren tegen ontwerp indienen (adres: Postbus 9100, 2300 P(f] den). Het gebied waarop het ontwerp-bestemmingj betrekking heeft wordt begrensd door het Rijn-s kanaal, de spoorbaan Leiden-Alphen aan den Rij[| geprojecteerde aansluiting van Rijksweg 11 op Ij weg 4, de gemeentegrens met Zoeterwoude grens van het bestemmingsplan Hoge Rijndijk ej bebouwingsgrens van Meerburg. Het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan betreft' herziening van het ontwerp dat in 1980 ter ir| heeft gelegen en waartegen diverse bezwaarsch|P zijn ingediend. Degenen die zich evenmin met het nieuwe ont\|^ bestemmingsplan kunnen verenigen dienen ziel derom met een bezwaarschrift tot de Gemeente te wenden. Het ontwerp-bestemmingsplan, is vanaf 18 noi^ ber a.s. tegen betaling van f 10.00 voor een iede krijgbaar aan de balie van het Stadhuis en het Sl bouwhuis. 1 Posters van Leiden uit de lurfjj 5 December Sinterklaas en nog steeds niet weter©] u die andere(n) cadeau gaat doen? tt Nergens voor nodig. Voor f 7,50 per stuk kunt iFii schillende mooie fotoposters van "Leiden ut e lucht" kopen. lei In prachtige kleuren. Formaat 50 x 60 cm. Er zijn drie verschillende or, werpen: Li Leiden Binnenstad; een opname met de hele L| J binnenstad op de voorgrond en gedeelten var, Morskwartier, Oegstgeest en Rijnsburg op de| tergrond. j Leiden Centrum: een detailopname van het! 1 van de binnenstad met o.a. de Burcht, Hoogla1"1 Kerk, Stadhuis, Hartebrugkerk en Koornbrug. Leiden Merenwijk: met de Willem de Zwijger! de volkstuinen en de Merenwijk op de voorj^ en het plassengebied op de achtergrond. i- Waar kunt u deze posters kopen? [f) Bij het WV-kantoor, Stationsplein, Leiden Bij boekhandel Sweris, Prinsessekade 3 Bij buro Voorlichting in de hal van het StadhuBj Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Voorbereidingsbesluit voor het Wijk 25 en Z7™ondag 16 november 3 Wijk 24,28 en 32 woensdag 18 november Diamantplein e.O. en voor een Wijk 33donderdag 19november terrein aan de Turkooislaan wij*»en31 vrijdag 20 november De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 2 november 1981 no. 256, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen Haagse Schouw, Lei- „KLEINTJES" I 071-122244 I electronisch orgel I LESSEN EN CLUBS Autorijschool Vinkesteijn Vamor Ml Bovag erkend, kan nwe. cursisten plaatsen voor schakelwagen en automaat, eerste 10 lessen f 350.-. WIJ ge ven ook les In vrachtauto, les geld 57.40 per uur. Rijschool voor Leiden e.o. Tel. 071- 134575. Lessen In Engels. Pools. Rus sisch. 20.- per uur p.p. f 12,50 per uur In groepsver band. Jol. 070-908671. KENNISMAKING Partner, het niet commerciële contactbureau geleid door homosexuelen en alleen bestemd voor homosexuelen, mannen en vrouwen, die een eerlijke relatie zonder financiële bijbedoelingen willen aan gaan. Uiterste discretie. Vraag gratis brochure aan bij C.P., Post bus 11-554, postc. 2502 AN Den Haag of bel 070-837902, maand, t/m zaterdag van 10.00-16.00 uur. ERFENIS: 2850 Cplt. series Ne derland kol. f 15.000.- plm. 57% cat. prima kw. Tel. 239427. Gastvr. gevr. M.K. BEMIDDE LING. hoge verdiensten. Tel. 070-802027. KUNST EN ANTIEK Antiekbeurs Zoeterwoude In het sportcentrum „De Eendenkooi" achter de R.K.-Kerk aan de Rijndijk te Zoeterwoude. Vrijdag 13 nov. van 19.00 uur tot 21.00 uur. Zaterdag 14 nov. en zondag 15 nov. van 11.00 uur tot 17.00 uur. Vrijdag en zaterdag 65-plussers gratis toegang. T.k. 350 cc Jawa Calif. Ter overname aangeb. faktu- reer- tevens BOEKHOUDMA CHINE met geheugen. Merk Burroughs AE 300. Te bevr. tel. 070-889251. I WATERSPORT Onderhoudsbeurt voor uw bui tenboordmotoren. Winterstal ling voor boot, motor, caravan enz. Polyester reparaties Minnee Te koop: weekend- kruiser (staal), 6.30x2 m.. 3 slaappl. en kookgel., volledige inventaris, Yamaha b.b., petrol./benz. 5.000,-. Tel. 071-15.07.87. Jachtwerf Daniël het vertrouwde adres voor ge bruikte motorkruisers. Koper- weg 7, Alphen a.d. Rijn. Tel. 01720-22219. Boomkwekerij Voorschoten. Veurseweg 203 t/o de Gouden Leeuw, voor tuincentrum, hoveniers en parti culieren. tegen scherpe prijzen, tel. 01717-5561 en 079-313230, open alleen zaterdags. HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98. Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING, hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange. Molenstraat 49, Noordwijk. Tel. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. Inkoop goud, i Contant de hooi tot 35.- per grr^' Groenveld EdeL HAAG. Pander^; straat. Tel. 070? TERDAM. Atlasop Coolsingel, tel.»1 Voor handelaren prijs.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 14