mdorgelclub eerste slachtoffer huurverhogingen Kort geding over verlichting N oord-Hofland Elfde slaat eerste paal ërt bouw uwe sluis Katwijk A-Lisse veegt riminatie |iuw van el 'dsvlijt en bazar voor jeugdwerk in „Ons Huis VV Katwijk krijgt nieuwe accommodatie ÏNIGINGEN IN PROBLEMEN DOOR KUIP EN DE RANK: 'stgeest werkt mee aan regionalisering Schooladviesdienst Commissie verdeeld over extra kleedruim te Randstadsport LEIDSE COURANT DONDERDAG 12NOVEMBER1981 PAGINA 5 heeft 'oti'UK - In de ^orfommissie is gis- schai uitgebreid van bon( gewisseld over tuurverhogingen (nk en De Kuip, >ver de conse- harvan voor het verenigingsle- her/^l de kerkvoog- zsfraiHèrvormde Ge- ed vie hét jeugdhuis e" i exploiteert, als n'vr van dorps- c/e VfiiP' hebben aan idai |ingen laten we- jij moeten reke- en forse verho le zaalhuren. De exploitatierekeningen van deze gebouwen vertonen aanzienlijke tekorten en dit maakt een aanpassing van de huren noodzake lijk. Daarbij komt, dat de gemeente aan de besturen van de vere nigingen heeft laten weten, dat zij in het kader van de be zuinigingsmaatregelen niet op een hogere subsidie voor 1982 behoeven te rekenen. Aanvan kelijk was het gemeentebe stuur van plan om een over gangsregeling te treffen, waar bij de gemeente financieel bij sprong om het de verenigin gen mogelijk te maken door contributieverhoging of an derszins zich aan de nieuwe si tuatie aan te passen. Uit de toelichting van burgemeester mr. Bonnike viel op te maken, dat men min of mer van dit idee was teruggekomen, aan gezien duidelijk was gewor den, dat verhoging van de zaalhuurprijzen een steeds te rugkerende zaak zou worden. De wethouder van financiën voert daarover nog overleg met de Hervormde kerkvoog dij en met het bestuur van De Kuip. De al vele jaren bestaande en uit het Hervormde vereni gingsleven voortgekomen mondorgelclub „Concordia" dreigt als eerste slachtoffer te worden van de verhoging van de zaalhuurprijzen. Tot het be gin van dit jaar kon men voor één avond per week voor een gering bedrag in De Rank te recht. Vanaf 1 januari 4.1. werd echter door de kerkvoogdij een huur berekend van 325.- per kwartaal en op 1 septem ber j.l. werd dit bedrag zelfs verhoogd tot 350.-. De uit cir ca 38 man bestaande club kwam daarmee, ondanks een forse contributieverhoging, in grote financiële problemen. In een brief aan B. en W. en de gemeenteraad, deelt het be stuur mede, dat de huisves tingskosten niet meer te beta len zijn. Men smeekt als het ware om een ^ogere subsi dieuitkering. Komt die er niet, dan ziet de vereniging zich ge noodzaakt om tot ontbinding over te gaan, meldt z(j in haar noodkreet. Fooi Over het algemeen had men in de commissie begrip voor de problemen van „Concordia", al liepen de reacties op de brief wel uiteen. „Het gaat hier om mensen met een smal le beurs, die hun muziekhobby op een zo goedkoop mogelijke manier uitoefenen", merkte het CDA-raadslid Wijnands op. De club staat voor een te kort van 2200.- en daar te genover staat een jaarlijkse ge meentesubsidie van 800.-. Mevrouw Koopman maakte in dit verband een vergelijking met de tonnen verslindende muziekschool Bollenstreek. Tegen die achtergrond gezien» vraagt „Concordia" niet meer dan een fooi. „De muzikanten van die club zijn doodgewone jongens", al dus Johan Admiraal. Veer tienhonderd gulden per jaar om twee uur per week een keldertje van het jeugdhuis te mogen gebruiken, vond men bepaald niet gering. Andere commissieleden tilden minder zwaar aan de noodkreet van de mondorgelclub. De echte verenigingsmensen blijven toch wel. In de discussie ging men in op de oorzaken van de exploita tietekorten van de beide ge bouwen. Vroeger gebeurden veel werkzaamheden als het zetten van koffie en dergelijke door vrijwilligers. Langzamer hand is dit meer een professio nele zaak geworden en dit kost geld. Bovendien zijn De Rank en De Kuip aan beper kingen gebonden. Er mogen bijvoorbeeld geen bruiloften en partijen worden gehouden om concurrentie te voorkomen met de horecabedrijven. Ge wezen werd nog op de 'moge lijkheid, dat de beide gebou wen op den duur volledig uit gekleed zouden worden, door dat de verenigingen zullen gaan uitwijken naar oude scholen en andere lokaliteiten, waar ze voordeliger terecht kunnen. Algemeen was men het er over eens, dat dit tot ongewen ste toestanden zou leiden. Wanneer men echter alle wensen zou honoreren, komt dit de gemeente op een extra- uitgave van circa 150.000.- en dit geld is er niet. „De laatste jaren hebben we boven onzé stand geleefd", constateerde een commissielid. Het doen van een beroep op de overheid is duidelijk geanimeerd. Als een paar vrouwen mei elkaar willen praten, doet men al ge makkelijk een beroep op ge meenschapsgeld. „Men kan dit net zo gemakkelijk thuis doen", werd in de commissie opgemerkt. Besloten werd eerst de resultaten af te wach ten tot het sociaal-cultureel welzijnsplan gereed is, uitge zonderd werkelijk dringende gevallen. t de l cn V In nauwe samenwerking met dijkgraaf '.f (Spbelsdörff heeft burgemeester C. A. Bos gis- perste stalen damplank van de nieuwe uitwa- n f/s geslagen. Katwijks eerste burger ging hier •ust i enthousiasme te werk dat de plank in de de Ciintie enkele tientallen centimeters te diep in zcrsi^rdween. „Mocht later blijken dat er in de te veel ruimte is ontstaan, dan weten wé de schuldige moeten zoeken", zo schoof de de verantwoordelijkheid voor dit incident e Rif- 1 weLpn aan de in de Burgemeester C. A. Bos zei 'g "'stelde normen be- gistermiddag verheugd te zijn e cond in 1978 om ten over de aanleg van de nieuwe de oude uitwate- sluis, maar hij betreurde het dat het huidige bouwwerk hiervoor onder het zand zal moeten verdwijnen. „Voor de veiligheid van Katwijk en het achterland is het natuurlijk noodzakelijk dat dit werk zo snel mogelijk wordt gereali seerd. maar het is jammer dat de nog door Lodewijk Napele- on in .gebruik genomen oude sluis hiervoor moet worden opgeofferd. Ik had persoonlijk dit historisch en cultureel werk graag voor Katwijk be houden". Katwijk een nieu- ."'aten bouwen. Deze oi/ï5 die pal naast zijn Napoleontische tijd voorganger zal (tgelegd, heeft een mavo tien meter boven Marit Amsterdams Peil. jerna 'on Jl|w van de sluis en derlk vereiste verleg- >p giie uitmonding van kse kanaal is een 33,5 miljoen gul- Dijkgraaf Knobelsdorff en burgemeester Bos in de bouwput voor de nieuwe uitwateringssluis. VOORSCHOTEN De Stichting Winkelcen trum „Noord-Hofland" heeft een kort geding aangespannen met Vast goed B.V. te Voorscho ten, de eigenaresse van het winkelcentrum. Aanleiding is het in ge breke blijven van de herstellingen aan de bui tenverlichting in het winkelcentrum, waar door dit centrum 's- avonds geheel donker is. De Stichting Winkelcentrum meent, dat de eigenaresse haar contractuele verplichtingen niet nakomt en handelt in strijd met de zorgvuldigheid die haar als exploitante van een winkelcentrum in het maatschappelijk verkeer be taamt. Nu de dagen korter worden en extra koopavonden gehouden worden in verband met Sinterklaas en Kerstmis is een acute noodsituatie ont staan doordat alle buitenver lichting van het winkelcen trum defect is en ondanks tal loze aanmaningen sedert vele maanden niet wordt hersteld. Het tekort aan verlichting zorgt voor vandalisme en mis daad, aldus de winkeliers en het houdt de klanten weg. Het winkelcentrum is tot deze daad gekomen nadat ook de gemeente Voorschoten nul op het verzoek kree^ van de eige naresse. De straten in hpt win kelcentrum behoren bij het winkelcentrum, zodat de ge meente zelf machteloos staat. Het kort geding wordt gehou den donderdag 19 november 's-middags om 16 uur in het Paleis van Justitie in Den Haag. EEST „Er is j jaren een ver- land gegroeid Igstgeest en de liesdient Lei- kerd gisteravond dens de bijeen- de commissie I en maatschap- ngelegenheden. Oegstgeest wil de regiona lisering van de dienst gaarne ondersteunen. Het zijii de besturen varrde o- penbare scholen en het bijzonder onderwijs die zich thans buigen over de statuten en de gemeenten als Leiden, Oegstgeest, Leiderdorp en Voorscho ten die zich bezig houden met de gemeenschappelij ke regeling. Daaruit moet met enige spoed een prin cipebesluit komen. De gemeente Alkemade wordt op het ogenblik „gepolst" om ook toe te treden. Het is de be doeling dat bij de vaststelling van het werkplan van de schooladviesdienst ook de ou ders betrokken zullen worden. Het takenpakket dat de ge meente Oegstgeest op het ogenblik „afneemt" van de Schooladviesdienst Leiden is: 20 uur schoolmaatschappelijk werk, 23 uur psychologie, 36 uur logopedie, 24 uur school begeleiding en 36 uur admini stratie. Dit alles per week.De commissieleden spraken zich gisteravond in positieve zin uit over de regionaliseringsplan nen. Ter sprake kwam verder de studie welke men van ge meentewege maakt om leeg komende vierkamerflats te splitsen in bijvoorbeeld tweek amerflats of één flat met drie aparte kamers en één gemeen schappelijke ruimte. Dit om jongeren aan een kamer te helpen. De wethouder me; vrouw T. L. Blom-de Koek van Leeuwen deelde verder mee dat thans in Oegstgeest het eerste flatje is toegewezen aan Vietnamese vluchtelingen. In totaal zullen er een vijftal woningen worden toegewezen aan bootvluchtelingen. Hier mede wordt uitvoering gege ven aan een wens van de ge meenteraad. Mevrouw Van an >R) heeft gister- o/]e gemeenteraad zoniet ingekomen sr Hangegrepen om Terhinatié van de fo te snijden- jponent Smith fcgde, net als bij !ne beschouwin- dk geconstateerde himltiemogelijkhe- aiafel. „Wij gaan vaQ gelijkheid van ^°°r man en 'v^dus Smith, „en >n hjhet een verteke- vve bij voorbaat èn dat de vrouw Icrimineerd mag Wethouder Van roeide tot slot dat lijm moet vertrou wt^/gestreefd wordt isingen. De heer Smith kwam ook bij de rondvraag naar voren met Opmerkingen over de voorge nomen bouwerij rond het be jaardencentrum Rustoord en de verkeerssituatie bij de krui sing De Ruyterstraat-Oranje- laan-Nassaustraat. Hij wil we ten hoe het met de bouwerij staat. Burgemeester Gerrits vertelde dat het college geen bezwaar tegen de bouwplan nen heeft, maar dat nog niet kan worden gebouwd omdat de benodigde premies nog niet zijn afgekomen. Enorme verkeerspieken en veel ernstige ongevallen wa ren voor Smith aanleiding om de genoemde kruising ter dis cussie te stellen. Hij denkt dat een langere werking van de verkeerslichten voor een op lossing kan zorgen. Wethouder Kort deed de toezegging dat de kwestie op korte termijn zal worden onderzocht. De heer Pont slaat de eerste paal. WARMOND Op de elf de van de elfde verwacht men niet anders, dan dat er met veel leut een nieu we prins carnaval wordt gekozen. Maar in War mond werd gisteren door de elfde op de lijst van kopers van een premiewo ning de eerste paal in het plan Lommerlust gesla gen. De heer Pont kreeg op het laatste moment te koren dat hem de eer te beurt was gevallen toch een officieel tintje aan de eerste paal te geven. Het bestuur van de wonings tichting Warmunda be sloot daartoe gistermiddag na uitgebreid overleg. Het bestuur -vond veel vlag vertoon bij het slaan van de eerste paal niet gewenst, om dat er zeer grote bestuurlijke problemen zijn gerezen bij de woningstichting. Mede door het opstappen van de heer Th. de winter door de toewijzing van een huurwoning aan de burgmeester, zijn de proble men bij de stichting zo groot geworden dat de bestuurbaar heid in* gevaar is gekomen. Om de huurders in elk geval niet de dupe te laten worden heeft het bestuur besloten voorlopig alle lopende zaken te behandelen.Inmiddels wordt getracht een werkgroep te formuleren die zal proberen de problemen op te lossen of naar een andere bestuursvorm te zoeken, bijvoorbeeld een ge meentelijk woningbedrijf. Geen feestelijk gevoel dus bin nen de woningstichting maar wellicht toch wel bij de toe komstige bewoners van Lom merlust. 9? WOUDE De «toonstelling en zijn twee activi- onverbrekelijk onden met de Ie Jeugdraad te ide. Elk jaar in november vor- hoogtepunten in tgsgebouw Ons Huis aan het Kosterspad. Vanavond vanaf half ne gen zijn de diverse werk stukken, vervaardigd door tientallen vrijwilligers, te bezichtigen. Vrijdagmid dag om drie uur begint de bazar die ongetwijfeld weer tot in de kleine uur tjes zal duren. Door middel van de opbrengst van de bazar krijgt het jeugd werk een financieel rugge- steuntje, terwijl óok het on- derhoudsfonds van de monu mentale dorpskerk altijd een aanvulling kan gebruiken, ze ker op dit moment met de res tauratiewerkzaamheden die worden verricht aan de voe gen. Vrijwilligers hebben dit werk op hoog niveau op zich genomen om zo de kosten binnen aanvaardbare grenzen te houden. Een monumentaal gebouw als de dorpskerk vraagt echter regelmatig om goed onderhoud. De bazar is ditmaal van extra belang omdat de jeugdraad vrijwel afgeronde plannen heeft om „Ons Huis" uit te breiden. Een karwei dat voor een belangrijk deel wordt ver richt door vrijwilligers doch nog wel de nodige financiën vraagt. Voorafgaand aan de bazar wordt derhalve vana vond de huisvlijttentoonstel- ling gehouden. Nijvere doe- het-zelvers zijn vele avonden in de weer geweest om een fraai werkstuk te produceren, want alle inzendingen worden beoordeeld door een deskundi ge jury. Vervolgens worden alle werkstukken er wordt gewerkt met categoriën voor dames en heren, jongens en meisjes en 65-plussers gratis aangeboden aan de bazarcom- missie die ze vrijdag te koop aanbiedt of als prijs bij de ba zar beschikbaar stelt. Koffie concerten ALKEMADE In de Alke- burcht in Roelofarendsveen worden op 29 november, 17 ja nuari en 28 maart koffiecon certen gehouden. Opgetreden wordt door leden van het Re sidentie-Orkest. De toegangs prijs bedraagt 6,50 gulden. De concerten beginnen alle om twaalf uur. Brand in slaapkamer HAZERSWOUDE Met luci- fers spelende kinderen waren er de oorzaak van, dat de slaapkamer van de familie Stiphout aan de Breitnerlaan 7 gistermiddag gedeeltelijk "door brand werd verwoest. Het vuur ontstond kort na half twee, toen een stoel vlam vat te. De gealarmeerde Hazers- woudse brandweer was het vuur snel meester. De nog niet exact bepaalde schade bleef daardoor beperkt. Gean krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per epeclale koerier wordt de krant alsnog nabezorgd. KATWIJK In het zogenaamde „Tussengebied" gele gen op de grens van Katwijk en Noordwijk krijgt de voetbalvereniging Katwijk de beschikking over een geheel nieuwe accommodatie. Behalve de reeds be staande tennisvelden zullen er in de buurt van de veel besproken „gifbelt" nu ook zes voetbalveldem worden aangelegd. Vopr het opstellen van de te keningen voor het nieuwe sportcomplex is gisteren door de commissie van Stadsont wikkeling en Openbare Wer ken een krediet van 52.000,- verleend. Op het oude terrein van de VV Katwijk staat de bouw van een school en een terrein voor de atletiekvereni ging Rijnsoever gepland. Deze maand zal door de leden van de commissie voor Stads-, ontwikkeling en Openbare Werken worden bekeken wel ke populieren in de Comman deurslaan, Wassenaarseweg, Willem de Zwijgerlaan en Re misestraat kunnen worden ge rooid. Dit is nodig omdat deze bomen een dusdanige grootte hebben bereikt dat zij het trot toir en de nabijgelegen huizen beschadigen. £en voorstel van de direkteur Openbare Wer ken om alle populieren in de vier genoemde straten in ver schillende fasen op te ruimen vond geen genade in de ogeft van de raadsleden. Persoonlijk zullen zij deze maand bekijken .wat wel en wat absoluut niet weg kan. VOORSCHOTEN De aanvraag voor extra kleedge legenheid van de voetbalvereniging Randstadsport stuitte gisteravond bij de commissie financiën op ver deeldheid. Vooral D'66 heeft geen geld over voor de ruimte, die volgens de vereniging noodzakelijk is. De vereniging wordt namelijk op advies van de commissie sport en recreatie opgeplitst in twee verenigingen. Wethouder Van Dalen zag nog geen voorstel om geld te geven en adviseerde gewoon af te wachten tot iets dergelijks bij B en W op tafel wordt gedeponeerd. De kwestie Randstadsport leidde wel tot enige discussie. Drs. Meershoek (CDA) stelde dat de sportverenigingen maar eens moeten gaan beseffen dat niet de commissie sport en re creatie, maar de raad besluiten neemt. Het PvdA-lid Visser ging in die richting mee door zijn indruk weer té geven dat de bewuste commissie een soort staat binnen een staat (zelfstandig) aan het worden is. Een meevaller kreeg de com missie gisteravond ook: de ver eniging SVLV heeft afgezien van de huur van een extra ter rein met kleedruimte voor een bedrag van 60.000 gulden. Tot slot meende de commissie dat het nuttig is een huis-aan- huiscontrole te starten op het gebruik van gas, licht en water in verband met gevaarlijke si tuaties.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5