itegratie Hummelhof en fitte School kost een miljoen dö Geen vuurwerk bij behandeling van Rijnsburgse begroting Sassenheim weekin teken van Polen —armond dekt hort met zuinigingen irkeerverbod Spekkelaan 4 AL 8.500 GULDEN BIJEEN Vier generaties bij 60-jaar trouw Veiliger Oegstgeesterweg bepleit bij provinvie LEIDSE COURANT WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 PAGINA 7 gevel insplein nl de geïntegreerde Witte School er aan de kant van de Irisstraat uit te zien. i-.Srö*"*» »övWrt»nt*xo hans van aprtrd Erna rtodMfi 1WIJK Ruim ijoen gulden kost v van een nieuwe ichool en vernieu- in de openbare la- hool aan de Van Sstraat. Vorige 'erd de eerste paal 1 voor de nieuwe ichool, die de hou- [ummelhof moet .•rvangen. De nieu- immelhof en de tehool' gaan samen gnbare basisschool _jct is een fraaie schep- I de Noordwijkse ar chitect Hans van Egmond. Hij begon zeven jaar geleden ,een architectenbureau in de bad plaats en heeft sindsdien di verse omvangrijke werken op zijn naam staan. De bouw van de kleuterschool en de ver nieuwing van de lagere school, waarvoor hij in 1977 de op dracht kreeg, vormen zijn eer ste scholenproject. „De aanpas sing van de nieuwbouw op de typische bouwwijze van de be staande school was het groot ste probleem", vertelt Van Eg- mond. Zijn vondst is een speels idee van gevarieerde puntda ken, die elk een eigen karak ter hebben. Specifiek in de nieuwe school zullen de hoekjes in de lokalen zijn. „Dit geeft de lokalen een wat huiselijk karakter", vindt de architect. Schuifwanden openen de mogelijkheid om van lokalen, gangen en hal één grote ruimte te maken. Een zeer praktische oplossing voor bijzondere gebeurtenissen in de school. Het grote speello kaal is gericht op medegebruik door de onderbouw van de la gere school. De integratie van beide scho len is duidelijk in het bouw plan verwerkt, niet alleen vi sueel, maar ook door de op ge zamenlijk gebruik gerichte in deling. „Het gehele scholen complex blijft wit", aldus de Noordwijkse architect. „Er worden zogenaamde kalk zandbreukstenen, zwarte ko zijnen en blauwe deuren ge bruikt. Een kleurencombinatie even apart als de Witte School altijd is geweest. De buiten kant van de lagere school zal bij de vernieuwing ongewij zigd blijven". Van binnen zal er wel het een en ander ver anderen. Zo zullen in alle gan gen studiehoekjes worden ge maakt, die gebruikt kunnen worden voor individueel on derwijs. Ook komt er een do cumentatiecentrum en in het hart van de school een grote gemeenschapsruimte. Vasthoudend De realisering van het plan is volgens ingewijden te danken aan de vasthoudendheid van wethouder Bedijn. De bouw van de kleuterschool stuitte in eerste instantie op de onwel willendheid van een teler om zijn land af te staan aan de ge meente. Toen men uiteindelijk tot overeenstemming was ge komen, dreigde de overheid een spaak in het wiel te steken met de bezuinigingsplannen. De bouwkundig inspecteur van het onderwijs kwam naar Noordwijk, keek zelf naar de Hummelhof en constateerde dat het zo niet langer kon. Het afkomen van de rijksgoedkeu ring was dan ook een vreugde volle dag voor de wethouder. Daarna dreigde het plan vast te lopen op de goedkeuring van het ministerie. Het krijgen daarvan is een 'kantje-boord'- kwestie geweest. Volgens insi ders heeft wethouder Bedijn met zijn rechterhand van de afdeling onderwijs. Van Essen, geweigerd de onderhande lingstafel op het ministerie te verlaten voordat er beslissin gen waren genomen of toezeg gingen gedaan. Als gevolg daarvan is het bouwbedrijf Beugelsdljk vrijdag begonnen met de uitvoering van het kar wei. Naar verwachting kan de kleuterschool na de paasva kantie worden opgeleverd en kunnen de vernieuwingen in de lagere school in september klaar zijn. SASSENHEIM Het plaatselijk comité 'Sassenheim helpt Polen' gaat van zaterdag 14 tot en met zaterdag 21 november voedsel, geld en kleding inzamelen voor de bewoners van een voorstadje van Warschau, te we ten Piaseczno. De goederen worden door het comité zelf afgeleverd en vervoerd, zodat er niets aan de strijkstok blijft hangen. Financiële verantwoording wordt verder afgelegd aan de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Tot op heden heeft het plaatselijk co mité al 8.500 gulden bijeen gebracht. Het comité hoopt een volle container naar Piaseczno te kunnen brengen. Daar wordt de verdeling geregeld door een comité met een priester aan het hoofd. De Sassenheimse groep heeft een brief naar alle bedrijven, winkeliers, verenigingen, instellingen en scholen gestuurd met de vraag hun medewerking te verle nen. In de actieweek krijgt de bevolking kartonnen dozen thuis bezorgd om kleding in de doen. Zaterdag 14 november wordt met klokgelui de start van de ac tieweek aangekondigd. Verder komen er collectebussen in de winkels, worden in de Hoofdstraat spandoeken opgehangen, maakt 'Adest Musica' een rondgang en geeft burgemeester Kret om half twee het startschot voor een prestatieloop vanaf de Oosthaven. De intocht van Sinterklaas wordt opgeluisterd door twintig Poolse Tatrahonden. Verder zijn op het kerkplein infor matiestands en worden daar blembollen verkocht. Op de scholen zal ook de nodige aandacht aan de actie worden besteed. De plaatselijke kerken zijn ingeschakeld em in de O- penbare Bibliotheek is een kleine tentoonstelling over Polen. Op de weekmarkt, donderdag 19 november, zijn er ook weer ver koopstalletjes met bloembollen. Dat geldt ook voor zaterdag 21 november, terwijl die dag ook erwtensoep wordt verkocht. In een overdekte tent zal een Poolse dansgroep uit het zuiden des lands optreden. Verder zijn er die dag attracties als parapluhan- gen, de kop van Jut, een Rad van Avontuur. Van het ingezamelde geld zullen medicijnen en voedsel worden gekocht. Voor nadere informatie kan men terecht op het raad huis (tel. 19100). Giften kunnen worden gestort op bankreke ningnummer 35.72.52.713 van de Rabobank en het gironummer van de bank is 163399. DND De concept-begroting van de gemeente pd voor 1982 toont een tekort van ruim 180.000 Om dit tekort weg te werken, zodat er een fie begroting ontstaat heeft het college een dek en opgesteld. In dit plan het voorstel om de ge lijke belastingen aan te passen (+58.650. gulden), Leerrust' te verkopen en de opbrengst aan te voor vermindering van de boekwaarde van heentehuis (+40.570 gulden), een vacature bij Itewerken pas later te vervullen (+32.321 gul- l voorts enkele andere kleinere bezuinigingen, f manier verwacht men het tekort weg te kun- bken. kge verwacht, dat in Imst verdere bezuini- 1 noodzakelijk zullen e zijn. Daarbij maakt i zorgen over het be- I de hogere overheid. Jentralisatie krijgen de en meer taken, maar Vangt men niet meer Ir. Zodat de lasten on- ntig worden verdeeld, entelijke belastingen |an de minister met 4 worden verhoogd. Dat Varmond ook zo ge net uitzondering van sting op onroerend met 2,75 procent wordt verhoogd omdat War mond dan op het maximaal toelaatbare tarief zit De kleinere bezuinigingen die Warmond wil doorvoeren zijn onder meer een vermindering van de presentiegelden bij raadsvergaderingen (-ƒ13.445), minder voorlichting (ƒ4.536 representatie Kaagweek (- /3.685) en schoonmaken Ka- gerplassen (-ƒ1.500). De ge meentelijke accommodaties zullen meer moeten opbren gen. Op de post onderwijs wordt 17.346 bespaard en de brandweer krijgt geen hogere vergoeding. IDe Spekkelaan krijgt aan weerszijden een pverbod en niet, zoals B en W wilden, een stop- J aan de zuidzijde en een parkeerverbod aan de mjde. Gedeputeerde Staten (GS) hebben dit be ekend gemaakt. Bovendien geldt op de Spekke- ïssen 1 april en 25 mei een stopverbod aan beide kan de weg. luit van GS is geba de situatie die bij een od aan de zuidzijde Spekkelaan zou ont- >or het verzorgend ver rat zou aan de andere n de weg moeten stop- koor het afleveren van n iedere keer de weg loeten steken. Dat is forderlijk voor de ver- Sligheid, vinden GS. idt in de periode van 1 l 25 mei een stopverbod "ind met de extra druk- zoekers van de Keu kenhof in die periode veroor zaken. De argumentatie voor het par keerverbod heeft te maken met de breedte van de weg en de aanwezigheid van een groot parkeerterrein voor 230 auto's. Dat terrein aan de zuidzijde van de weg is aangelegd ten behoeve van de sportcom plexen aan de weg. Parkeren is verder niet wenselijk, omdat de weg maar zes meter breed is en in de berm parkeren on mogelijk is door de aanwezig heid van bomen en paaltjes. enigingsraad Valkenburg enburg De Verenigingsraad van Valkenburg, die nu [t jaar bestaat, moest gisteravond al weer z'n derde voor lezen. Dit keer werd het mevrouw A. de Vries-Grim- 'aarbij de hoop werd uitgesproken dat zij wat rust weet te f Als nieuwe bestuursleden werden gekozen mevr. Op 't de heer L. Ooms. L Opn'8inghsraad gaat voor komend jaar de zomervakantie- organiseren. Ook heeft men een aantal culturele activitei- UlJde agenda staan. Plannen zijn er tevens voor het houden (l braderie in '82. Vier generatie Schetter waren gisteren verenigd In de Sas senheimse Westerstraat. Aan leiding hiervoor was het 60-ja- rige huwelijk van het echtpaar Schetter-Ozewoudt. Het dia manten echtpaar, van wie de mannelijke helft ruim veertig jaar bij 's lands grootste krui denier heeft gewerkt, vierde het feest in bijzijn van hun enig kind. zoon Nico. Die bracht op zijn beurt kleinzoon Pim en achterkleinzoon Je roen met zich mee. De recep tie van de 82-jarige bruide gom en 81-jarige bruid werd gistermiddag door veel men sen bezocht. RIJNSBURG De behande ling van de algemene beschou wingen en de begrotingen van Rijnsburg is zeer rustig verlo pen. Gelaten deden de raadsle den hun zegje. Waar niet is, kan niets uitgegeven worden en men was het eens over de prioriteiten, die gesteld waren. Met name ging het om de re constructie van de Oegstgees- terweg. Inmiddels zijn de be woners van deze weg met ak- ties begonnen. Hierdoor ont stonden gisteren al diverse grote opstoppingen. Een ander punt waar men het in de frak- ties aardig over eens was, was de verplaatsing van de open bare lagere school uit het cen trum naar de wijk Frederik- soord, waar de meeste leerlin gen vandaan komen. Dit was in een eerder stadium naar 1985 verschoven, maar nu pro beert men dit naar 1982 terug te halen, omdat het leerlinge naantal snel groeit. Ook de renovatie van de Em- maschool, een christelijke school aan de Smidstraat, had ieders aandacht. Men vond ook, dat deze school zo snel mogelijk opgeknapt diende te worden. Een ander heet han gijzer was het sportcomplex het Waterbos. Alhoewel er verschillende vragen gesteld werden, waren de meeste frakties er over eens, dat men er in het bestuur alles aan deed, de kosten terug te drin gen. Raadslid Oudshoorn (RPF) ging evenals vorige ja ren helemaal niet met de be groting akkoord en vond de f 20.000 die het Waterbos nog eens extra in moest leveren veel te weinig. Ook al omdat het bad op zondag geopend is, stemde hij tegen het Waterbos. Mevr. De Haas (PvdA) pleitte ervoor een eigen bijdrage te vragen wanneer de raadsleden de partnergemeente in Duits land gingen bezoeken, terwijl de heer W. van Egmond (GPV) voorstelde de aange kondigde verhoging voor het salaris voor de raadsleden niet aan te nemen. Donderdag geeft het college antwoord op al deze vragen. De raadsvergadering begint dan om 16.00 uur en er zal dan op alle vragen antwoord gege ven worden, waarna men om 18.30 uur pauzeert. Om 19.30 uur wordt dan aan de tweede ronde begonneh. Een mooi voorbeeld uit het Poggenpohl-programma de CF 67/88. De gezellige sfeer van hout gekombineerd met de praktische voordelen van kunststof. Ook van deze Poggenpohl-keuken zijn nog na jaren en jaren onderdelen te verkrijgen. Zodat u altijd kunt uitbreiden of veranderen. b.v.Gebr. Rolffs Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 Winkelcentrum Babyion Den Haag Tel. 070-851308 Winkeldieven aangehouden ALPHEN De politie van Alphen heeft gisteren drie Alphenaren van res pectievelijk 19, 25 en 27 jaar aangehouden op ver denking van winkeldief stallen. Het drietal werd betrapt in winkelcentrum Ridderhof bij een diefstal en vluchtte in een auto. Het nummer werd echter genoteerd door een getuige en de politie kon niet veel later de auto aanhouden. In de auto werd een groot aantal gestolen goederen aangetroffen, waar onder cosmetica-artikelen, boormachines en cassetteband jes. Het drietal heeft de dief stallen bekend en de politie hoopt nog heel wat meer win keldiefstallen te kunnen oplos sen met de aanhouding van het trio. Veiligheids controle auto's in Voorschoten VOORSCHOTEN Vei- lig Verkeer Nederland af deling Voorschoten houdt zaterdag vanaf half tien een gratis autocontrole. De autobezitters kunnen hun auto laten controleren op de werking en op een juiste af stelling van de verlichting. Daarnaast is er een mogelijk heid tot controleren van de banden en het koelsysteem met remmen. De controle en afstelling is gratis, onderdelen moeten gewoon betaald wor den. De bestuurders kunnen ook deelnemen aan een gratis ogentest. De veiligheidscontro le wordt gehouden in het win kelcentrum aan de Van Beet- hovenlaan bij het garagebe drijf Vlietwijk BV. RIJNSBURG De bewoners van de Oegstgeesterweg, ook wel de Dijk genoemd, eisen van Provinciale Staten snel maatregelen voor hun straat. De eis, voorzien van een lijst handtekeningen, is gekomen naar aanleiding van een aantal ernstige ongevallen op de weg. De ge meente kan geen maatregelen voor de hele weg tref fen, omdat een deel in handen van de provincie is. De bewoners vragen de provincie om verschillende maatrege len. In de eerste plaats zou op de weg een maximum snelheid van 60 kilometer en een inhaalverbod moeten gelden. Daarnaast zou de weg moeten worden afgesloten voor zwaar verkeer en in de spitsuren voor doorgaand verkeer. Verder willen de bewo ners verkeersdrempels vanaf het pand Oegstgeesterweg 280 en zou de provincie de gemeente zo snel mogelijk toestemming moeten geven voor het verbeteren van de weg en het treffen van verkeetsmaatregelen. De eerste drie eisen moeten als defi nitieve maatregel gaan gelden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7