Voorburg kan aan volgende ronde denken Guus Knijnenburg goed op dreef bij opening Nootdorp Jos Pronk bewijst scherpte marathon orzitter af ressuurtitel voor inemarie Sanders Schaatsers al behoorlijk in vorm lm Roosenburg lockeyers jveneers/Van Lent ipioen koppelkoers fc •opese titel trampoline Nederlands duo LEIDSE COURANT/ MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 PAGINA 13 laar Reinier Groenendaal op weg naar de overwin- |in St. Michielsgestel. [DAM Tijdens 'Ahoy op zondag' zijn gisteren voor toeschouwers Barend Huveneers en Hennie van Lent Is kampioen koppelkoers bij de amateurs gewor- TvZij wonnen in de finale met banddikte van het koppel •/De Jong. Wkamploen veldrijden Hennie StamsnIJder heeft in Zwlt- ind een gevoelige nederlaag geleden. In een rit over 22.4 ïeter moest de Nederlandse profrenner vijf van zijn voor- Nste concurrenten voor laten gaan. De winst in Zürich was issend voor de Brit Chris Wreghitt. Hij bleef de Belg Ubo- ~iet vier seconden voor. jf ERSUM Annemarle Sanders-Keizer heeft zaterdag In de 3! jnal te Hilversum de Nederlandse dressuurtitel veroverd, riet paard Amon behaalde de amazone tijdens de in twee «Iten verwerkte titelstrijd 1667 punten, weede eindigde Inge van der Schaft met Le Baby voor haar genoot Rlni van der Schaft met Juroen. Vier combinaties aan de start verschenen. Nederland heeft de Istrijd voor het Eu- kaaf kampioenschap rol- In het Duitse Essen te- ^'Irtugal met 3-1 verloren. 'ilge Nederlandse doel- <ooiWam op naam van Rob aesc^k. Frain won Nederland de lterd> wedstrijd met 4-1 van nd. De Nederlandse Schobten werden gemaakt - °]erbeek(2), Van Gemert er. Portugal won met fan Frankrijk en West verloor met 3-2 van 26.Jnd. Spanje versloeg land met 5-2 en Italië :rankrijk met 8-2 de (Van onze verslaggever) drie ton op. Ook op de klei- NOOTDORP De eerete n®. gezellige baan onder de wintermeeting van het eel- rook van Delft is het nu ook zoen op draversbaan van mogelijk om de wedden- Nootdorp leverde een totali- schappen af te sluiten via de •atoromzet van meer dan computerkassa. Daardoor is SUPERTRIOTIP DEN HAAG In supertrio 46 komende zondag op de dravers- baan van Hilversum komen veertien paarden aan de start. Tot en met woensdag is het mogelijk om de wedformulieren in te leveren op de postkantoren en tot en met zaterdag op de wed- strijdbanen. Over de afstand van 2900 meter gaat Trogan met Peter Peter sen als licht favo.riet van start. Van zijn laatste vier starts won hij drie keer. Met de afstand heeft de vierjarige hengst geen enkel probleem. Onze favorieten: Trogan(8), Titana P(5), Stef(9). Onze outsiders: Sylvia de Leur(14), Scalino(13) en Savoir Vi- vre(3). de omzet meer dan voor- heen. De plaatselijke trainer Guus Knijnenburg kwam met twee overwinningen sterk voor de dag. De openingskoers werd verrassend gewonnen door Stuart Diab. de eerste 'knecht' van Guus Knijnen burg met Tacaud Hazelaar. Op Dulndigt kon deze vierjari ge merrie het niet maken, maar op de 749 meter lange baan van Nootdorp was er voor Tacaud Hazelaar geen vuiltje aan de lucht en ze won voor Tadino's Boy en Ulrica Wilkes. Geen uur later deed trainer Knijnenburg zelf zijn plicht. Hij nam vlak na de start met Ultra Regina de leiding en stond de kop niet meer af. Udetia Laren werd tweede voor Unicum. Ruud Pools kwam als enige rijder/trainer tot dubbele winst. Eerst won hij met de vierjarige ruin The Player. Met nog één ronde voor de boeg nam The Player nog een vier de plaats in, maar kwam In de laatste rechte lijn sterk opzet ten en won voor Uncle West- landia. Van Theoel is bekend dat hij op kleine baantjes het beste tot zijn recht komt. Toch kwam de overwinning met Ruud Pools In de zesde koers als een verrassing. Fa voriet Truida Prinses werd op de eindstreep geklopt. INZELL Tjaart Klooster boer, de conditietrainer van zowel de allround- als de sprintkernploeg schaatsen, was gisteren zeer te spreken over het trainingskamp in In zeil, dat een week heeft ge duurd. De training was met name gericht op de conditie. Waarbij de veertien leden van de beide kernploegen een optimale inzet toonden. De oefencampagne werd het weekeinde afgesloten met wedstrijden op de 500 en 1500 meter. Vooral de sprin ters lieten zien reeds vroeg in het seizoen in vorm te ver keren. Lleuwe de Boer was de snel ste op de 500 meter. Hij liet 38.5 seconden noteren. Nog geen seconde onder het na tionale record van Sles Uilke- ma, die zelf tot 38.8 seconden kwam. Daartussen voegde zich nog Ronr Ket met 38.6 se conden. Van de alirounders was Yep Kramer verreweg de snelste op de schaatsmijt. De pechvogel van het vorige sei zoen kwam tot 2.01.8. In schril contrast daarmee stond de prestatie van Frits Schalij, die niet verder kwam dan 2.16.7. Veel waarde hechtte Klooster boer evenwel niet aan de tij den. „In dit stadium, waarin de echte conditietraining voorop staat, zijn de tijden nog niet van belang. Wel Is het een verheugdende bijkom stigheid", aldus Kloosterboer. (Van onze volleybalmedewer ker) VOORBURG Coach Dldier Baronnet van Stade Francais had heel weinig ruimte tus sen duim en wijsvinger nodig om aan te geven hoe hoog hij de kansen van zijn ploeg nog schatte. In de Voorburgse Vliergermolen was de Parijse ploeg door Starlift dan ook op de pijnbank gelegd. Het duel in de voorronde voor de Cou pe Conféderale (Europa Cup III) eindigde in £-0 (15—2, 15—10 en 15—6). Een zichtbaar teleurgestelde Baronnet: „De tweede wed strijd moet natuurlijk nog wel worden gespeeld, maar onze overlevingskansen zijn uiterst miniem". Stade Francais scoorde In totaal niet meer dan negentien punten en Star- lift/Voorburg moet In staat worden geacht dat aantal in Parijs snel binnen te halen. „Faalangst" was het enige, dat Baronnet na afloop wist aan te voeren als excuus voor het zwakke optreden van zijn spe lers. Ondanks de aanwezigheid van vijf internationals in de ploeg hadden de Fransen zich vooral in de eerste set volledig laten afbluffen. Vöordat zij goed en wel beseften wat er gebeurde, leidde Voorburg reeds met 90. Het was overi gens volledig de verdienste van de thuisclub, dat Stade Francais er nauwelijks aan te pas kwam. Joop Kuipers, de dit seizoen opvallend goed draaiende aan valler van Voorburg: „We had den afgesproken erg scherp te serveren. Daardoor zou de pass bij de Fransen minder worden en zouden zij hoog moeten spelen. Die opzet lukte helemaal en omdat ons blok fantastisch was, kwamen ze er niet door". Het was Inderdaad frappant te zien hoe vaak zelfs een éénmansblok voldoende bleek om een Franse smash te stoppen. Coach Baronnet: „Starlift benutte de lengte in zijn ploeg zowel In het blok als bij de aanval uitstekend". Affaire-Hijne besloten met een schorsing AMSTERDAM TT Amster dam is er niet in geslaagd de derde ronde van het toernooi om de Europese tafeltennis beker voor landskampioenen te bereiken. In eigen hal ver loor de landskampioen in een aantrekkelijk duel met 51 van AZS Gdansk uit Po len. Het enige winstpunt voor de Amsterdammers kwam op naam van invaller Erik Winnub8t. Die de derde man van de Polen, Jacubowics, in twee games versloeg. De opstelling van Winnubst was een verrassing. Hij werd gistermorgen pas zeker van de plaats, die in eerste instan tie aan René Hijne was toebe dacht. Hijne werd evenwel en kele uren voor het duel door het bestuur om disciplinaire redenen voor één wedstrijd geschorst. De Groningse strubbelingen tussen coach Carel Deken en Hijne, die in het verleden door gebrek aan alternatieven geen sancties tot gevolg hadden, ontaardden deze week in een frontale bot sing. Beide partijen waren overtuigd van hun eigen gelijk en een bemiddelingspoging van voorzitter Van Rheenen sorteerde geen effect. Het be stuur bezweek tenslotte onder de druk van Deken, die de portefeuillekwestie stelde en het meespelen van Hijne on der geen enkele voorwaarde accepteerde. Gisteren haalde voorzitter Van Rheenen bak zeil en trok hij een eerder ge dane toezegging aan Hijne in. Met Hijne was de opgave zon der twijfel ook te zwaar ge weest. Het universiteitsteam van Gdansk biedt onderak aan twee absolute topspelers: Andrzej Grubba, op interna tionale toernooien de vaste dubbelspelpartner van Bettine Vriesekoop en twaalfde op de wereldranglijst, en Leszak Ku- charski, 26e op diezelfde lijst. AMSTERDAM Op de voor avond van de behoedzame intrede van Koning Winter in ons land is Jos Pronk weer in de schijnwerpers versche nen. De marathonschaatser uit Oost-Graftdijk schreef het afgelopen seizoen weliswaar de marathon van Utrecht op zijn naam, maar reed voor het merendeel in de scha duw van mannen als Arie Eriks, Co Giling, Dries van Wijhe en Jan Kooiman. Za terdagavond maakte Pronk dat in één klap voor een be langrijk deel goed door in Amsterdam de openingsma- rathon van het seizoen 1981- 1982 te winnen. Een flinke opsteker voor Pronk, die op het ideale kun stijs van de Jaap Eden zijn twee medevluchters Jan Kooi man en Jan Kroon In de spurt versloeg. Hoewel de vorm van Pronk meestal later In het sei zoen pleegt te komen kwam de zege in Amsterdam niet als een volslagen verrassing. Tij dens de Ijstrainingen met het groepje Giling, Eriks en Jos Niesten kreeg het rijden van Pronk steeds meer scherpte. „Ik voelde dat het lekker ging", aldus de 33-jarige schaatser. Dat bleek toen de IJzersterk rijdende Jan Kooiman al vroeg in de wedstrijd de, naar later zou blijken, beslissende ont snapping forceerde. Nadat een groep van 37 rijders het peloton op een ronde achter stand had gezet profiteerde Kooiman van de verwarring tijdens de aansluiting. De schaatser uit Ammerstol ging er in zijn eentje keihard van door. Het geluk stak Jos Pronk echter een handje toe. In de bocht klapte Kooiman tegen het ijs. Dat belette hem echter niet om slechts een paar ronden later opnieuw weg te springen. Dit keer kreeg hij echter Pronk en Jan Kroon mee. En omdat de vol tallige concurrentie weigerde het gaatje dicht te rijen nam het leidende drietal in een om mezien een volle ronde voor sprong. Vanaf dat moment was het opletten geblazen voor Pronk, de rapste van de drie koplo pers. Geen moment verloor hij Kooiman meer uit het oog. De 28-jarige nieuwkomer in de top van het marathonschaat- sen had zijn krachten echter grotendeels verbruikt. Weg springen was er daarom niet meer bij. Kooiman moest het op een sprint aan laten ko men. „Ik had weinig keus", er kende hij na afloop. Boven dien was Pronk gewaar schuwd. „Ik wist dat ik Kooi man In de sprint niet mocht onderschatten", aldus de win naar. „Vorig Jaar verraste hij op die manier Giling eens". Pronk maakte die fout niet, nestelde zich een ronde voor het einde op kop van het vluchtersgroepje en had wei nig moeite met de uitgebluste Kooiman en de toch verras send sterke Jan Kroon. De sprint der geslagenen werd gewonnen door Arie Eriks, de winnaar van het eindklasse ment van het afgelopen sei zoen. Jeen van den Berg zal het eindklassement zeker niet winnen. Maar de onderwijzer uit Heerenveen, de 50 jaar in middels al geruime tijd gepas seerd, handhaafde zich keurig voorin. Zoals altijd wist de oud-elfstedenwinnaar direct na aankomst zijn klassering te vertellen. „Twintigste", aldus de Fries. „Achttiende", sprak even later evenwel de jury. Onmiddellijk stapte Van den Berg op de onafhankelijke keurraad af. „Dat kan niet", aldus Van den Berg. „Jullie hebben een paar jongens overgeslagen. Alex Jansen en Marten Hoekstra staan niet bij de uitslag". Ook dat is marat honschaatser Knokken voor elke meter en na afloop dood leuk meedelen dat je toch ook bent geklasseerd. KOEN NIJMEIER. Van de alirounders bleek met name Marcel Scheperkamp in goede vorm. De „kampioen van de training", zoals Egbert van 't Oever zijn voormalige pupil noemde, eindigde als vijfde op de 500 meter (39.8) en werd tweede op de 1500 meter (2.02.5), slechts twee- tiende seconde boven zijn persoonlijke record. De gewijzigde trainingsaanpak van de coach van de dames kernploeg, Henk Louwmans, heeft nu reeds een reeks uit-» stekende tijden opgeleverd. Louwmans, de opvolger van Henk Boer, concentreerde zich in de aanloop tot het schaatsseizoen meer op de techniek en op de splerver- sterkende oefeningen dan Zijn voorganger. Na amper drie weken Ijstraining, één week Inzeil en twee weken Neder land, resulteerde dat In een tijd van 42.7 seconden op de 500 meter van Yvonne van Gennip, die daarmee aantoon de als zeventienjarige niet voor niets in de seniorenkern ploeg te zijn opgenomen. Zij won daarmee de schaats- sprlnt voor nationaal kam pioene Alie Boorsma,. die een alleszins acceptabele 43.1 se conden liet afdrukken. Gezegd moet worden, dat de omstandigheden in Utrecht optimaal waren: windstil en een temperatuur van om en nabij 0 graden cetslus. De tij den, die werden neergezet waren evenwel scherp. Op de 1500 meter zegevierde Alie Boorsma in 2.17.0. Ina Steenbruggen toonde aan nauwelijks meer hinder te on- dervinden van de operatie, die zij aan haar gescheurde enkel banden heeft ondergaan. Zij eindigde als tweede In 2.17.8. lrrrrVan Gennip werd derde in 2.18.1. Onder de meer dan honderd X- die deelnamen aan de 64e verjaardag van de - 'r^ - V - socialistische oktober revolu- Wff/' iEBBS 'liBffiift tie in de Sovjet-Unie gehou- BHjL. den in Moskou - bevond zich Tatjana Barabasj-Averina. De - Jmr IllS Éll ';*V •-•"■tBÉHIliSlÉflsSS tweevoudige Olympische me- pf| daillewinnares is van plan na Aap --- :-■*A JT .-MEa een afwezigheid van twee jaar JÊÊÊhÊx haar corneback te vieren op de internationale schaatsba- |9Nk nen. Gisteren in Moskou gaf. Jm mÊKgmMl zij die aspiraties nog nauwe- mui lijks gestalte. Met de matige tijden van 46.3 seconden op "Wr - Tl c!e nieter en 2.24.2 op de 1500 meter kon Barabasj, die bi'na twee faar afwezig is ge- Kf f/M weest wegens de geboorte JF wêf van 600 zoon. geen Indruk W W Zf" maken. Daarbij moet worden jl I I aangetekend dat tijdens de IIWi&& w' eerste schaatswedstrijden in Iwtm «ijmHR Jr Moskou de weersomstandlg- dg? «i- heden bar waren: er stond Iveel wind en het sneeuwde m onophoudelijk. Bij de heren was de twintlgja- rige Sergej Mojsejenko de Winnaar van de schaatsmarathon in Amsterdam, Jos Pronk, temidden van zijn con- nSóSrfn dani!oó mL currenten Jan Kroon (links) en Jan Kooiman. ?e7 £m.o 1500 me" VOLLEYBALLERS STADE FRANCAISE TEN ONDER AAN FAALANGST Veel belangstelling afgelopen zaterdag op Nootdorp bij de eerste draverijen van het winterseizoen. Op de voorgrond Guus Knijnenburg die met Ultra Regina gaat win nen. AG - Wim Roosenburg heeft het voorzitterschap van 21-27, missie Beroepswielrennen neergelegd. Hein Verbrug- i2.9sgoor het hoofdbestuur van de KNWU als voorzitter 7.78i.0f9n geschoven en heeft zijn functie ondertussen aan- 6^,'7 c7"pf Wim Roosenburg, die voorzitter Is van de sportcom- de KNWU en hoofdbestuurslid, ook uit de SBB Bevordering Beroepswielrensport) en uit de commis- itspositie Beroepswielrennen, waarvan Dlngehouts i-25-3ijr is. Roosenburg vertelde dat het om persoonlijke re- tas dat hij tot deze stap heeft besloten. Wielerkenners jestarifcchter, dat het momenteel in de top van de KNWU niet men wijst dan vooral op de top van de beroepswiel- <lein en Huub Engelen, het Limburgse duo, dat door de Sie rechtspositie van de KNWU was voorgedragen als •an een nieuw op te richten bureau ter verbetering van. ipositle van de profwielrenners, heeft opnieuw het ver niet gekregen. De Stichting Bevordering Beroepswiel- waarin alle belangengroeperingen zijn vertegenwoor- ift thans voorgesteld eerst een nieuw stichtingsbestuur imen. Dit nieuw te kiezen lichaam zou dan nog eens nderzoeken of het ministerie van CRM inderdaad geen wil verlenen. Na afloop van het onderzoek rond de fl- mogelijkheden zou tenslotte een open solllcitatiepro- ioeten worden ingesteld, teneinde de naam van de dl- |n te vullen. Dit alles moet per 1 januari 1983 rond zijn. inthuis, de huidige coördinator van de SBB, heeft in- —.laten weten tegen die tijd graag naar de functie te zul- 7 léllngen. igenverenlging van amateursponsors (BVAS) heeft in- met het meerjarenplan van de KNWU om het aantal lassiekers volgend jaar te beperken tot twaalf. Daarin slechts twaalf formaties mogen starten. Henk Plat, van de BVAS, verklaarde dat het nog niet zeker Is dat moet afvallen en dat tevens nog moet worden beslist lar péedstrijden het predikaat 'klassieker' moeten laten val- divii DN De Nederlandse dames Marjo van Diermen en s de Ruyter hebben zaterdag in Brighton de Europese (npolinespringen In het onderdeel synchroon veroverd, uit Ermelo, dat vorig jaar bij de wereldtitelstrijd in de b plaats Brigg tweede werd. vergaarde 62.43 punten, ide eindigden de Westduitse Susanne Hauser en Su- Iheinschmidt met 60.63 punten. Het tweede Nederland- Diana Wong en Anka Steinvort werden zevende. Voorburg is blij met wéér een punt. Perfect De offensieve acties van de pupillen van coach Mathieu verliepen bij vlagen perfect en de Fransen konden er meestal slechts naar kijken. De beide kregen de passes bijna steeds op maat, waardoor de aanval lers van goede set-ups konden worden voorzien. Vooral Con- standse Willemstein en Kuipers werden zo ongrijpbaar voor de Franse verdediging, spelverdelers Mol en Clardey Een handvol geslaagde blok keringen gedurende het gehele duel was de magere oogst voor het erg nerveuze Stade Frangaise (Kuipers: „Ze ston den in het veld te beven als rietjes"). Bij Voorburg verlie pen alleen in de slotfase van de tweede set de zaken wat stroever. Er werden een paar foutjes gemaakt en in die fase liet Stade Francais redelijk te genspel zien. het kwam van 146 terug tot 1410 en op die laatste stand gebruikte Mathieu zijn enige time-out van de wedstrijd. Michel Mey- nard sloeg vervolgens de bal ver uit en daarmede alle Fran se hoop op een set aan digge len: 15—10. In het team v^n de bezoekers konden alleen Hervé Mazzon en aanvoerder Jacques de To ledo zich enigszins staande houden in de Voorburgse storm. Een tevreden Joop Kui pers na afloop: „We hadden op behoorlijke tegenstand ge rekend, maar we kunnen nu al denken aan de volgende wed strijden tegen Tucspor Istan- boel uit Turkijke". De dames van VCH Heerlen hebben zaterdagavond in ei gen huis hun eerste wedstrijd in de strijd om de Federatiebe ker (Europa Cup 3) gemakke lijk gewonnen. Het duel met VF Oythe (WDI) was binnen het uur geklaard, 30. Setstan den: 15—9, 15—8, 15—4. Landskampioen WC (heren) heeft zich zaterdag In Vught oen goede uitgangspositie ver worven voor een plaats in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup I. Het eer ste duel tegen Lidingö uit Zwe den eindigde in een overwin ning met 31. De setstanden waren 15—9, 515, 157, 15—5. GERRIT VAN DE WERF

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13