Sl@@hte generale voor Leiden De Danaïden verspeelt ongeslagen status Vrouwen Leiden kansloos bij Amstelveen Gemini klopt Tonegido: 3-1 Amateur Hoogkamer op dreef BC Leiden en Veglo delen Waardig afscheid Dio Degenaars 1 li SPORTTRIBUIME TROTTERS BLIJVEN TOBBEN TOP HERFSTKAMPIOEN LEIDEN Voornamelijk door een overdreven heilig ontzag voor de kwaliteiten van Amstelveen is de vrouwenploeg van Leiden kopje onder gegaan: 92- 43. Nutsspaarbank Trot ters legde het tegen de Amsterdamse kampioens kandidaat De Germaan met 82-56 af vanwege de altijd al hinderlijke handi cap: lengtegebrek. De MSV-vrouwenploeg is in de race om de tweede (promotie) plaats niet ver der gekomen door van Green Eagles met 71-66 te verliezen. Leiderdorp had het zeer eenvoudig tegen Midland (105-52), terwijl ook de mannen van MSV een monsterwinst boekten op Red Stars (106-59). Blitz deed het nog iets gor tiger door ASV met 137-39 weg te vegen. BVO leed tegen Zoebas een lichtelijk verrassende nederlaag: 73-89. Van de voor Leiden hoopvol stijgende prestatielijn was bij Amstelveen slechts met grote BASKETBAL moeite iets waar te nemen. De vrouwenploeg van coach Rob de Vries zag huizenhoog op te gen Amstelveen en vertoonde 'nauwelijks initiatieven. Het duel tussen de lange Leiden- center Marijke Klos en interna tional Anita Blangé werd door Klos echt niet verloren. Zij werd echter te weinig aange speeld. Daardoor viel de ne derlaag zeer hoog uit: 92-43. Ook de Trotters hadden het moeilijk. Dat Will Moerer, Joost Cornelissens en Frans Kales door blessures buiten de lijnen bleven, verminderde be halve de speelsterkte ook de ervarenheid van het team. En natuurlijk speelde het gebrek aan lange mannen voor de Trotters opnieuw een fnuiken de rol. Roel Klazinga schijnt nu echter heus in aantocht. Met topscorer Tony Lamping (20) en een uitblinkende Luther Reid werd het bij De Germaan, door toenemende Leidse ver moeidheid in de slotfase, 82- 56. Het vrouwenteam van MSV werd in Maassluis tegen Green Eagles op een regen van per-, soonlijke fouten getracteerd. Volgens coach Simon Rog was dat voor een belangrijk deel onterecht omdat men bij vrou wenbasketbal niet gewend is aan een persoonlijke verdedi ging. Na een 32-33 stand bij rust moest na verloop van tijd een viertal basisspeelsters met vijf fouten aan de kant. Dat bleek teveel van het goede: 71-66 voor Green Eagles. In het rayon had Leiderdorp een heerlijk avondje. Met een plots herboren Hans Pley (21 punten en 16 verdedigings-re- bounds) werd van Midland wei nig heel gelaten: 105-52. Te gen Red Stars uit Soest speel de MSV een agressieve man- to-man verdediging. Dat sloop- in te Red Stars volledig. Na eer n n nog bescheiden voorsprong bi lc»e rust (52-41) sloot MSV me Jjq topscorers Rob Beekhuis ei L^p Evert Jan van der Plas (elk 24j'nhoc af op 106-59. Het Voorscho-i ee tense Blitz leidde tegen ASV uit Vianen bij de pauze al mei 72-20. Zonder te verslappe net niet: 137-39. Het momer| teel hooggenoteerde BVO on derschatte het bedrieglijk al staartploeg gerangschikte Zoe bas. Vooral een enorm versch' in het bemachtigen van aan' js'j€ valsrebounds deed de Alpha |gur naren de das om. Na een 39^ 47 ruststand werd het 73-8 LEIDEN Hatrans Haaksbergen heeft Parker Leiden dit weekeinde volkomen onverwacht een (nipte) nederlaag bezorgd. Leiden kwam in eerste instantie een desastreuze start (24-7) nog te boven, maar moest in een wat chaoti sche slotfase de winst uiteindelijk toch aan de thuisclub laten: 91-89. Een matige generale derhalve voor de Leidenaars, die morgen naar Griekenland vertrekken om in Athene tegen AEK aan te treden in de tweede ronde van de Europa Cup 2. Haaksbergen startte zaterdag met uiterst secuur schutters- werk. Mannen als Rodney Ben son en Hille van der Kooy von den de ring vrijwel blindelings en onder hun aanvoering be reikte Hatrans in de eerste tien minuten dan ook een sensatio neel schotpercentage van ne- LEIDEN Onder de Leidse veldrijders is Reinier Hoogka mer op het moment de ama teur die redelijk meedraait met de Nederlandse top. Dit week einde toonde de Swift-man zijn kunnen in België en in Lisse. De nieuwelingen Martin Over- devest en Eddy KouTss behaal den goede resultaten, terwijl veteraan Piet Overdevest nog steeds heel wat jonge knullen achter zich weet te houden. Zaterdag reden Martin Over devest en eerste-jaars nieuwe ling Eddy Kouïss zich in Zalt- bommel naar de derde en ze vende plaats. Caspar van der Meer werd vijftiende. Veteraan Piet Overdevest werd dertien de bij de liefhebbers/vetera nen. In het Belgische Merks- plas behaalde amateur Hoog kamer de vijfde plaats. Club genoot Kuyvenhoven eindigde als dertiende. In Oostvoorne werd liefhebber Cees Kerkvliet derde in een rit uit de "Rotter damse competitie". Amateur Ton Overdevest werd achtste. Zondag waren de Leidse veld rijders te vinden in Tilburg en in Lisse. In eerstgenoemde plaats reed Martin Overdevest twee ronden met collega-nieu weling Van Gessel aan de lei ding, maar pijn in de knie wierp hem terug tot de vierde plaats. Eddy Kouïss deed zich met zijn achtste plaats op nieuw gelden. Bij de liefheb bers en veteranen, die met tachtig man aan het vertrek stonden, weerde Piet Overde vest zich geducht. Hij werd achtste. In Lisse won Reinier Hoogkamer de wekelijkse re gionale veldrit. BASKETBAL gentig procent. Het duurde even voordat Leiden de blik- semstart van Haaksbergen had verwerkt. Toen, bij de stand 24-7, kwam Leiden echter ook weer direct goed in de wed strijd terug. De resterende speeltijd van het eerste part werd gebruikt om het gat da nig te verkleinen en al spoedig in de tweede helft kwam het sterk op Puidokas steunende Leiden weer langszij bij Haaks bergen. De door arbitrale fou ten geïrriteerd geraakte Leidse ploeg drukte vervolgens echter niet door, waardoor het stugge Haaksbergen volledig in de wedstrijd bleef. En de partij zelfs winnend kon afsluiten door de laatste 38(!) secvon- den succesvol op balbezit te spelen. Waarmee de bijzonder matige Leidse generale voor het Europa Cup-gebeuren defi nitief een feit was... Scores. Haaksbergen: Benson 24, Van der Kooy 22, Martin 18, Ridder hof 16. Chris Plaat 12. Leiden: Puido kas 25, Downey 18, Hagens 16. Mit chell Plaat 16, Kragtwijk 8, Bruinsma 6. VOLLEYBAL LEIDEN Het blijft opval lend goed gaan met de Leid se ploegen in de volleybal competitie. Zowel de teams van Leython als die van Ge- mini draaien in de hoogste regionen mee en promotie kansen moeten vooral aan de dames van Gemini en de he ren van Leython worden toe bedacht. LUSV heeft defintief afgehaakt voor een hoge klassering. De ploeg van Groen verloor met 3-1 van Katapult. Donar leed een ne derlaag tegen Zevenhuizen 2, terwijl NOVO uit dromenland werd gehaald door Punch. Gemini (dames) trok naar Vo- lendam om daar Edam te ont moeten. Die ploeg bleek niet tot erg sterke tegenstand in staat en gaf coach Leo Boeren zelfs de gelegenheid te experi menteren met de opstellingen. LEIDERDORP In een span nende partij badminton hielden Veglo 2 en BC Leiden elkaar in evenwicht: 4-4. Was BC Leiden in de enkelspelen sterker, Ve glo legde in de dubbelspelen wat meer gewicht in de schaal. Na de enkelspelen had BC Lei den nog een 3-1 voorsprong in handen. Alleen Veglo-speelster Sylvia Frederiks, in duel met Nora de Koning, kon de winst naar zich toe trekken. Veglo herstelde zich goed in de dub bels. Nu kon Leiden maar een keer winnen. In het gemengd- dubbel versloegen Dorie Koe- lemij en Jan Slingerland het duo Frederiks/Wim de Rooy. Veglo 2 - BC Leiden: HE: Wim do Rooy - Jan Slingerland 11-15, 10-15; Hans van Harteveld - Enzo Spadon 10-5, 13-15; DE: Jaqueline de Rooy - Dorie Koelemij 2-11, 5-11, Sylvia Fre deriks - Nora de Koning 11-5, 11-4; GD: Frederiks/De Rooy - Koelemij/S- lingerland 16-17, 11-15, De Rooy/Van Harteveld - De Koning/Jan Slats 15- 0. 15-6; HD: Van Harteveld/De Rooy - Spadon/Slats 15-6, 18-14; DD: De Rooy/Frederiks - Koelemij/De Koning 15-10, 15-8. DRIE RECORDS, VIJF EERSTE PRIJZEN NIJMEGEN Dio Degenaars heeft op waardige wijze afscheid genomen van zijn juniorenperiode. De Leidse gewichtheffer, die eerder al in de seniorenklasse uit kwam, legde tijdens de nationale jeugdkampioenschap pen in Nijmegen beslag op vijf eerste prijzen. Dege naars slaagde ook in zijn recordjacht. Bij het trekken bracht hij het totaal op 110 kilo (voorheen 107,5) en bij het stoten bracht Degenaars 142,5 kilo omhoog. Dat laatste totaal was een verbetering van 7,5 kilo. Ook het totaal (252,5 kilo) was goed voor een record. Naast de successen van Degenaars waren er nog vier Nederland se titels voor de LKV De Spartaan-jeugd. Toch slaagde Degenaars niet in zijn opzet. De Leidenaar was van plan tijdens het NK het seniorenrecord te breken. Dat lukte niet, Degenaars bleef er vijf kilo, bij het stoten, van verwijderd. Iets wat mede werd veroorzaakt door het feit dat de Leidse gewicht heffer de afgelopen week wegens ziekte niet kon trainen. Daar om bleef het bij de drie jeugdrecords. Zeer scherpe records die in de nabije toekomst naar alle waarschijnlijkheid niet gemakke lijk zullen worden verbeterd. In Nijmegen legde Degenaars, ze vende junior van Europa, elfde op de wereldranglijst, ook bef op de stijl- en prestatieprijs Ook de rest van de uit tien junioren bestaande Spartaan-ploeg (leeftijd, dertien tot en met achttien jaar) was succesvol. Debu tanten Marcel van Haalem, Fred van Es, Jeroen van Es en John van Haarlem behaalden een Nederlands kampioenschap. Frans Disselveld, tweede plaats met 20 kilo trekken, 30 kilo stoten; Marcel van Haalem, 1ste, 32,5, 40; Fred van Es, 1ste, 25, 35; Hennie Teske, 2de, 60, 75; Paul de Ridder, 3de, 25, 32,5; Peter de Beer, 2de, 32,5, 45; Jeroen van Es, 1ste, 32,5, 45; John van Haarlem, 1ste, 30. 42,5; Martin van 't Riet, 2de, 55, 70; Dio Degenaars. 1ste, 110, 142,5. LEIDSE COURANT MAANDAG 2 NOVEMBER 1981 PAGINA.li Hans Oudshoorn van TOP in duel met een Animo-tegenstander. TOP won het treffen met 75. LEIDEN Volgens het competitierooster was dit het laatste ir weekeinde van de eerste competitiehelft, maar gezien de velé afgelastingen knopen de zondagploegen er nog een inhaalweekje; gr(j aan vast. Het was tevens de eerste ronde van de returnwedstrij' den en het verschil met de seizoenstart was opvallend. Zo leed' een tot nu toe nog ongeslagen De Danaïden haar eerste neder- ium laag (65) tegen BEP, waardoor de ploeg van coach Ron EK nu; ore Swift (A) naast zich moet dulden aan de kop van de promotie-] pg( klasse B. Ook Fides Pacta verloor, 76 tegen Geldrop hetgeen- ree de opmars van de Bos-brigade stopte. Eersteklasser TOP klopte gj Animo in een tumultueus duel (75) en werd ongeslagen herfst kampioen. In de tweede klasse werkten Fiks en Crescendo naar ^g,. de kopgroep middels zeges op Ten Donck (56) en Vlaardingerf jil, (9—3). Kerkum (3), Anne van der Zaaa i (2), Hans Oudshoorn en Gerctf K| Westerbeek. Hoewel geflatteerd door een groter aantal gespeelde wed strijden heeft Fiks zich aan de kop van II A genesteld. De Oegstgeester debutanten de-k len deze plaats met Tent Donck, de ploeg die zij zater dag klopten. Fiks had in dit duel voortdurend de leiding en kwam alleen in de problemen yg toen de thuisploeg een 24: oni voorsprong (rust 23) bijzon-]. der snel wegwerkte. Een treffer,, j^i van Reinetta de Mooy-Anholtó,^ stuitte echter de opmars,,fe| waarna Fiks via Ed NanlohyYj tien minuten voor tijd de (5 zege veilig stelde. Ed Nanlohy,|St (2), Jacqueline Anholts en Aad a|[e Knetsch tekende voor de oveJ Ooi rige goals. jj I Een bijzonder slechte eerste oe helft, afgesloten met een 51 .3; achterstand kostte De Alge-Y mene de punten. Ondanks datEei de ploeg van coach Jan Sjar-Yd dijn De Overkanters na rust, an nog wel achterhaalde en zelfs jjy even aan de positieve kant van m de score was (78). Een ver- 2a dedigingsfout en een tegen-.' er treffer twee minuten voor tijd jjt brachten echter een 9—8 eind-: ieV stand op de formulieren. Wirrv <ii van Vliet, Martin Flippo en Bert ncj Molloy scoorden ieder twee-Joj maal terwijl Ineke Swaak en'J0i Wilma Sinteur de resterende et doelpunten maakten. 2 Tegenstand van betekenis on- e dervond Crescendo niet van in Vlaardingen. Het duel werd daardoor zeer eenzijdig en, jj omdat de ploeg van coach Piet er l'Ami het na rust zelf ook af liet as weten zelfs van dubieuze kwa-i jji liteit. Via een 61 ruststand. s werd het 93 door treffers, Jn van Marlies Brouwers (3), Alp- n hons Cornelissen (2), Carolieo, iet Braggaar, John Huigsloot, Wil fred Cornelisse en Wim Ba- rendse. Een overwinning niet? temin die doordat concurrent ten Olympiaan en DKV verlo- J,5 ren Crescendo wel op een qua u verliespunten gedeelde eerste 19 plaats tilde. Pas in de tweede helft, met windnadeel, wist Ve- locitas definitief afstand te ne-, men van Nieuwerkerk. Na een 5—3 ruststand eindigde hef |j aantrekkelijke duel bij 84. Ybo Schutte (2), Cooky de Graaf, Carla van Evert, Beate; 5 Franso, Rien van Poelgeest; h Jan Scheffers en Leon Brout 'e wers doelpuntten. De overwinning van Tempo op ,e SEV was aan de magere kant; 'v hoewel qua veldspel de Alphe^ naren toch beduidend sterker? waren. Het afmaken van de™ kansen was echter minder goed verzorgd, waardoor het> 'l' via een 32 ruststand slechts f 65 werd. Doelpunten van" Ernst van Hooidonk (2), invaller Rob Wilschut (2), Floor Lind- hout en Tom de Vries. r Drie minuten voor tijd ontglipte f KNS ook het laatste punt. Vrij* wel de gehele wedstrijd had de 'j1 ploeg van coach Gé Eegdeman: nog een voorsprong gehad op 'e het niet imponerende Harga. I{ Maar na 2—0, een 22 rust- n stand en drie marginale ver- schillen van een punt werd het tenslotte nog 56. Elleke van Polanen, Sandra Steenbergen? Heleerr van der Nat, Renê Kooien en Piet Schoonenberg scoorden voor KNS. Als in een droom speelde een onder coach Ron EK veran derd Danaïden zich naar de top van de ranglijst. Op een doorweekt, zwaar veld in Pur- merend werd deze droom door een gretig spelend BEP wreed verstoord. De thuisploeg ge bruikte de bij de weersomstan digheden behorende taktieken door stevig op de man/vrouw te verdedigen, hetgeen vooral de eerste Leidse aanval ontre gelde. Fantasieloos werd de bal rondgespeeld en ook de zuiverheid van het schot, waar mee het nog gecamoufleerd zou kunnen worden, ontbrak. Halverwege de eerste helft werd er bij een 20 stand van vak gewisseld. Met Hennie De- vilee voor de korf leek de ploeg van Ron Ek wat gevaar lijker al duurde het tot na rust (21) eer de gelijkmaker door de korf rolde. Een verdedi- gingsfout van invaller Jo Ko renhof, bestraft met een straf- worp, maakte een einde aan het herstel. Ruud Visscher te kende nog voor 3—3, maar in de eerste opstelling waren de Leidenaren spoedig kansloos. In de laatste tien minuten kon de 63 achterstand nog wor den opgehaald tot een 65 eindstand. De overige goals waren van Hennie Devilee (3) en Bea Schrama. De opgaande lijn in Fides Pac ta's prestatiecurve, zes punten uit de laatste drie duels, werd in Geldrop plots omgebogen. Vooral aanvallend was de Leidse ploeg in mindere doen. Tot 22 kon Fides Pacta Gel drop goed volgen, al liep het tweede aanvalsvak wat stroef. Hierna bleven de treffers aan Leidse zijde uit. Alleen Dick Onderwater kon nog voor enig vuurwerk (43), tevens rust stand zorgen. Het herstel kwam pas diep in de tweede helft bij een 73 achterstand. Wim Piket scoorde tweemaal achtereen, waarna Dick Onder water vijf minuten voor tijd voor 76 zorgde. Ronald van de Velde had toen al het veld moeten ruimen voor John Wansink. De resterende tijd was onvoldoende om de gelijk maker nog te scoren. De ove rige treffers waren van Yvonne Versteden en Dick Onderwa ter. Een kwartier voor rust deed een incident de sfeer bij TOPAnimo volledig omslaan. Bij een 41 stand wuifde scheidsrechter Kruit een straf- worpgeval in Animo's voordeel weg, hetgeen een ware kettin greactie tot gevolg had. De Zeeuwse aanvoerder ging ver haal halen, daarbij luidkeels vanaf de zijlijn geassisteerd door zijn coach. Kruit verwees daarop Animo-coach Van der Berge naar de kantine om ver volgens, toen deze hieraan geen gevolg gaf, het duel te staken. Na sussende woorden van TOP-coach Ruud van der Horst besloot de Animo-aan- voerder zonder coach het duel te vervolgen. Na dit incident ademde de wedstrijd een gela den sfeer. Annemieke van der Kwast en Wim Kerkum, wiens tegenstander overigens uit het veld werd gezonden, werden na rust (42) slachtoffer van de Zeeuwse hardheid. TOP bleef ondanks het tumult over eind en won de veldslag met 75, dank zij treffers van Wim Dat kostte de Voorschotense ploeg de winst in de tweede set, maar Gemini kwam niet meer in gevaar in het vervolg deel: 8-15, 15-13, 9-15, 8-15. LUSV leek op vlotte winst af te gaan tegen het Alkmaarse Ka tapult. Bij de stand 8-15 en 10- 13 ging het mis met de Leidse ploeg, die John Groen en Rob van de Bosch wegens blessu res aan de kant moesten hou den: 15-13, 15-13, 15-11. De heren van Gemini speelden een sterke partij tegen Toned- go. De start was aarzelend, want de bezoekers liepen vlug uit naar 2-10. De Voorschoten se ploeg herstelde zich, maar kwam nog iets tekort voor de setwinst. Omdat de stijgende lijn werd doorgezet, leverden de overige sets geen proble men meer op. Gijs van Walra- ve en Bernard van der Pols wezen hun ploeg de weg naar de 3-1 overwinning: 13-15, 15- 13, 15-6, 15-10. De damesreserves speelden een matige wedstrijd tegen Thornax. Toch won Gemini 2 na een 2-1 achterstand met 2- 3: 13-15, 15-13, 15-5, 6-15, 8- 15. De dames van Leython de den het erg goed door het hooggenoteerde Ruiter VSC aan de kant te zetten. De eer ste set had Leythbn nog weinig vat op het snelle spel van de bezoekers: 6-15. De resteren de sets had de ploeg van Wim Hendrikse daar duidelijk min der moeite mee: 15-11, 16-14, 15-1. NOVO had weinig problemen met Amsterdam Boemerang. Binnen het uur had de Noord- wijkse ploeg de drie punten binnen: 15-12, 15-3, 18-16. DAC bleef puntloos. Toch-was men bij de Alphense ploeg best tevreden over het ver toonde spel, Margy Kamphuis was weer op de spelverdelers positie terecht gekomen en dat beviel; 15-5, 15-11, 15-5. Promotieklasse Leython beschikte tegen Ge- mini 2 weer over spelverdeler Roelof Konterman en hij bleek tegen de Voorschotense ploeg een belangrijke schakel. Met de pass van Ruud' Lutjeshuis en Hennie van der Hulst en de aanval van Wim Schouten was het scoringspecentage erg hoog. Gemini 2 kon alleen de derde reeks een vuist maken: 15-8, 15-8, 17-19, 15-1. Donar gaf tegen Zevenhuizen 2 tweemaal een 13-8 achter stand uit handen en dat kostte de Leidse ploeg ondanks sterk spel van Jaap de Vries en Wout van 't Veer de winst, om dat de bezoekers over een snelle en goede verdediging beschikten: 15-9, 14-16, 15-8, 7-15, 13-15. NOVO staat weer met de beide benen op de grond na de ne derlaag tegen Punch. Het voor dit duel nog ongeslagen NOVO speelde wel sterk in de ope ningsfase, maar leed toch tweemaal setverlies. Na winst in de derde werden de vierde set en de drie punten afge staan: 11-15, 14-16, 15-5, 13- 15. RVV is ook na het treffen met Be Fair nog puntloos. Vooral de pass liet het te regelmatig afweten: 5-15, 9-15, 11-15. Bij de dames kwam de beste prestatie op naam van LUSV, dat het thuis slechts zelden ge klopte Velo op een 2-3 neder laag onthaalde. Vooral Ineke Havinga was goed op dreef bij de studentes: 15-13, 10-15, 6- 15, 15-12, 6-15. RVV verloor met 3-2 van Radi us 2. Beide ploegen stonden aan kop en dat is geflatteerd. RVV staat nu nog tweede met een punt achterstand op de Goud§e ploeg: 10-15, 15-11, 4- 15, 15-10, 15-3. Gemini 3 won met 2-3 van Ju piter. Er had meer ingezeten, maar de Voorschotense ploeg was de vierde set volledig van de kaart. Brenda de Wit was met een degelijke stop een be langrijke steunpilaar: 14-16, 15-5, 13-15, 15-2, 6-15. Jan Slingerland opende sterk voor BC Leiden. Met 11-15, 10-15 zette hij Veglo-speler Wim de Rooy aan de kant.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16