föhn Kuyvenhoven foopt op doorbraak )ij het veldrijden [ÜQIÜSÖOTO interessante confrontatie tussen Lugdunum en Roodenburg SPONSOR LAAT RENNER VALLEN Sen Als alles goed gaat - maar in de zondagse eurwereld is dit seizoen eigenlijk nog maar weinig gegaan - zal morgen de eerste in een serie van zes best e eersteklasse-derbies worden afgewerkt. Lugdu- - Roodenburg dus. Oorspronkelijk gepland voor g september (toen regende het evenwel ook al...) nu voor de tweede keer vastgesteld. Voor de van Ruud de Groot de eerste thuiswedstrijd in voetbaljaargang. En als de voortekenen niet be- resn^en zal het direct een interessante eerste thuiswed- worden, die confrontatie tussen Roodenburg-aan- aar .r Mouter en de verdediger De Groot. es Foreholte en HVS timistisch gestemd Onder redactie van Gfcrt Jan Onvlee T'JPTiTiQtï* *-c LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 OKTOBER 1981 PAGINA 11 liU Ja, wél je o\ Zowel Lugdunum als Roodenburg moet terugkijken op een matige seizoenstart. Lugdunum kwam tot nu toe twee keer in actie. Twee uitwedstrijden die allebei werden verloren. Eerst ging het mis bij Hermes DVS (1-0) en vervolgens werd de Kikkerpolderploeg door Papendrecht met een 2-0 neder laag naar huis gestuurd. Voor Lugdunum geldt wel één troost: Papendrecht en Hermes DVS mogen worden be schouwd ais twee zeer sterke ploegen in de eerste klasse, zo dat de start van Lugdunum behalve als „matig" ook als „on gelukkig" kan worden gekwalificeerd. Ook Roodenburg had het niet gemakkelijk. De seizoensope ning was nog positief (2-0 winst op Overmaas), maar daarna ging het sterk bergafwaarts met de ploeg van trainer Lau rens Mouter. Op eigen Leids veld werd Roodenburg door Nieuwenhoorn van de mat geveegd (0-4), de week daarop deed VIOS dat in Den Haag nog eens „dunnetjes" over: 6-1. De problemen van Roodenburg zijn bekend. De Noordploeg speelt, evenals als vorig jaar in de tweede klasse, zeer aanval lend voetbal. Aanvallend voetbal dat gepaard gaat met veel risico. Werden die risico's in de tweede klasse niet optimaal afgestraft, in die twee verliespartijen in de eerste klasse heeft Roodenburg tot zijn schade moeten ondervinden dat het ma ken van persoonlijke fouten in die afdeling heel vaak wel fataal is. Toch blijft Laurens Mouter aanvallend voetbal pro pageren zodat Lugdunum morgen te maken krijgt met een positief ingestelde tegenstander. Voor Lugdunum een ideale uitgangspositie. Heeft Rooden burg sinds het bewind van Mouter de naam 'aanvallend' ge kregen, Lugdunupi wordt overwegend als een verdedigend ploegje afgeschilderd. Trainer Ruud de Groot geeft de voor keur aan voorzichtigheid. De tegenstander laten komen en vanuit een versterkte verdediging met twee spitsen en opko mende middenvelders tot succes trachten te komen. Zo luidt de redenering van de Leidse oefenmeester. Een saillant detail in deze is dat ook Ruud de Groot vorig jaar met aanvallend voetbal debuteerde in de eerste klasse. Gevoelige nederlagen tegen op de counter spelende ploegen, deden De Groot toen al spoedig besluiten tot dat andere, nu nog altijd gehanteerde concept... I Terwijl de zaalhandballers al weken actief de competitie dames van Fore- HVS morgen pas. linget verlate competitie- 'Pgesl omdat het Neder- team internationa- lichtingen had. E- vorig jaar verwacht »lte weer een rol i/ige#etekenis te kunnen yan ni in de eerste divisie leercéch zit coach Wim 'or i'4ngs niet op een ^®Joenschap te wach- ?maaj0k ^et stompwijkse ir de|eerste divisie A) re- laar PP een g°ede klasse- f ^rjJrainer Karei te Lin- deP00Pt op een plaats i mé de middenmoot. rziert pen. orhoutse dames hebben zelf te nals in voorgaande ja- p nijdig op het zaalgebeu- wat £oncentreerd. De selec- ver zP Foreholte heeft dan 1 jeet aan de competitie op On&* deelgenomen. In ter V?aarvan er fbnk geoe- L j?&en gerenommeerde te genstanders. De daarbij be haalde resultaten (onder meer winst i op eredivisieploegen PSV en SEW) rechtvaardigen het optimisme van trainer- coach Wim Geerlings: „Met deze geroutineerde ploeg moe ten we zeker in de top kunnen meedraaien, op een kampioen schap zit ik overigens niet te wachten. Het verschil tussen de ere- en eerste divisie is daarvoor net even te groot. Kijk maar naar de ploegen die in het vorige seizoen naar de eredivsie zijn gepromoveerd en er aan het einde van dat seizoen met dezelfde gang uit geknikkerd zijn." Toch sluit Geerlings het behalen van een titel niet uit Routine genoeg. Foreholte zal het dit seizoèn dan wel zonder Mariëttfc Siera moeten doen, de rest van de selectie is zon der meer beschikbaar. Boven dien is er weer een beroep ge daan op good old Annemiek de Bruyn (sterk uit de tweede lijn) en de felle Leny van Beek, die het vorige seizoen verstek moest laten gaan we gens blijde omstandigheden. Nieuw gezicht in de eerste garnituur is eigen kweek Ellen van Dam, die met Carla van der Zalm het Voorhoutse doel zal verdedigen. Naast Forehol te moeten ook Loreal en Zon nebloem tot de serieuze kans hebbers voor de titel in de eer ste divisie B worden gerekend. De dames van HVS zullen op volle oorlogssterkte kunnen aantreden. De blessures van de toppers Ank van de Bosch en Sjanie Waayer blijken net op tijd genezen. De Stompwijksen gaan evenwel geen gemakke lijk seizoen tegemoet in de eer ste divisie A. In de eerste twee duels krijgt de Stompwijkse formatie het meteen voor de kiezen respectievelijk tegen het Amsterdamse Ookmeer (met vijf internationals veruit de sterkste ploeg in die afde ling) en Quick'2C (het vorige seizoen tweede in de rang schikking). Trainer/coach Karei te Lin- dert heeft desondanks toch vertrouwen in een goede eind klassering: „Als we van bles sures gevrijwaard blijven (de selectie, die overigens is uitge breid met Mieke van Santen en Anita Hoogeveen, is te klein om een en ander op te vangen) moeten we zeker bo ven de middenmoot kunnen eindigen. Verloopt de competi tiestart niet al te desastreus dan moet een meer eervolle plaats haalbaar zijn." Sjaak? -„Goedenavond, fotoarchief hier. -„Hallo fotoarchief, hebben jullie nog een plaatje van Sjaak Nievaart in de archie ven zitten. Keeper van Roo denburg. -„We zullen even kijken, heb je een momentje?" -„Natuurlijk". Stilte. -„Ja, hallo." -„Jaaaa. -„Heeft-ie een baardje?" -„Ja hoor, klopt. -„Dan hebben we er wel een paar van hem." -„Uitstekend. Zit er nog een beetje trieste plaat bij?" -„Triest?" -„Ja triest, hij heeft er van daag zes om z'n oren gekre gen." -„Oh, dan hebben we hier precies de goede foto. -„Uitstekend, kan je 'm aan de opmaak doorgeven?" -„Ja hoor, komt in orde." En het kwam in orde. Al thans, die door Leiden aan Den Haag opgevraagde foto stond er die maandag in, zoals beloofd. En het was nog een trieste plaat ook. Peter Dubbeldeman zal zich dat moment vast nog wel kunnen herinneren... -„Peter Dubbeldeman?" -„Ja, Peter Dubbeldeman. In z'n tijd een technische, snelle spitsspeler, dat wel. Maar kee pen, nèe, keepen heeft-ie nooit zo best gekund. -„We zullen 'm uit het mapje Nievaart verwijderen. -„Dank je, tot volgende week... Voorzitter Dat oude bondsbureau van de KNVB Afdeling Leiden is voorzitter Ad Dusée een doorn in het oog. Al jaren doet de praeses verwoede po gingen oud administrateur Van Leeuwen uit dat huis te krijgen. Pogingen die op niets uitliepen. Van Leeuwen wei gerde tot nu toe elke vervan gende woonruimte en daarom blijft het oude bondsbureau, zeker in deze slechte onroe rend goed tijd, onverkoop baar. Dusée maakte een ere zaak van de 'zaak van Leeu wen'. Een half jaar geleden zei hij nog, pas af te treden wanneer het oude bondsbu reau is verkocht. De voorzit ter heeft er blijkbaar genoeg van want tijdens de ALV van afgelopen maandag verklaar de hij: „het mooi te vinden wanneer het oude bondsbu reau is verkocht wanneer ik ben opgestapt" Voorzitter (2) Dusée stapt dus op. Volgend jaar maakt hij plaats voor een nieuwe voorzitter. Wie. Tja, dat is de hele grote vraag. Jan van Duyn in elk geval niet meer. Van Duyn, door het be stuur voorgedragen als kandi daat, trok zijn kandidatuur in. Volgens Dusée omdat Van Duyn te weinig steun ver wacht van de verenigingen. Jan van Duyn was overigens niet aanwezig op die ALV. Hij had de voorkeur gegeven aan een bezoek aan het concert van Fats Domino. Zat die avond dus toch in Holiday Inn. Op zich niet zo vreemd natuurlijk. Hadden wij im mers vorige week in Hut- spo(r)t niet nog de voordelen van het combinatiepakket duidelijk gemaakt? Nou dan. Maar dit terzijde. Voorzitter (3) Van Duyn dus geen voorzit ter. Volgens Korbee, voorzit ter van Noordwijk, heeft Jan van Duyn een heel verstandi ge beslissing genomen: „Van Duyn heeft geen poot om op te staan" zei Korbee in de pauze van die ALV. Korbee is een van de mensen die zich sterk maakt voor de kandida tuur van Jan Persoon. Per soon, door de bollenstreek- clubs naar voren geschoven, maakt volgens Korbee een heel goede kans voorzitter van de Afdeling te worden. Een tegenkandidaat vanuit het bestuur is nog niet be kend. Dusée wilde die maan dagavond in elk geval geen namen noemen. Voorzitter (4) De grote vraag is nu welke kandidaten door de Leidse en de Rijn en Veens treek clubs zullen worden gepresenteerd. Vanuit het Leidse kamp is de naam Piet Biegstraaten een aantal keren genoemd. Bo venstaande naam schijnt op meer dan puur geruchten te zijn gebaseerd. Dat neemt niet weg dat wij van Hutspo(r)t nu gewoon even lekker echt gaan meeroddelen. Wat dacht u van Jan Duyvestein (Bieg straaten noemen en Duyves tein vergeten, dat kan nietof Piet Kruit, die heeft sinds hij UVS-voorzitter af is vast wel een paar uurtjes over. Om het niet te moeilijk te ma ken zullen we meteen ook even de beste oplossing voor het probleem geven. Waarom niet gekozen voor Cor van Steijn als voorzitter? Van Steijn is administrateur van de Afdeling, woont niet in het bondsbureau (een voordeel) maar is er wel vijf werkdagen in de week aanwezig (ook een voordeel) en is van alle zaken op de hoogte. Daarbij wordt hij dan direct voor zn voor- zitterswerk betaald. Laten we eerlijk zijn mensen: een betere voorzitter is toch niet denkbaar... Niet leuk „Dat vond ik niet leuk", ver telde scheidsrechter Van Driel zaterdag. De scheids be doelde met die opmerking niet dat hij de door Quick Boys met 3-1 van ACV ge wonnen wedstrijd niet leuk vond. Maar sprak over dat ene moment waarop Katwijk- se hulpoefenmeester Arie Kurver na het derde Boys- doelpunt uit pure vreugde de dug-out was uitgesprint en de bal een forse trap had gege ven. Als straf moest Kurver het resterende gedeelte van de wedstrijd vanaf de tribune be kijken. Een nog immer lachende Kurver vond dat blijkbaar wel leuk. n seizoen niet beschikbaar te zijn geweest is Leny van Beek terug in het Fore- wee kamp. wora umpEN John Kuyvenhoven was ^"jnder teleurgesteld toen hij enke- le ij/eken geleden van zijn manager ik Plat een simpel briefje ontving de mededeling dat hij niet meer ■ïtogkteun van sponsor De Markthof 'en {de te rekenen. De talentvolle Ise veldrijder zit nu plotseling teèrjer sponsor. „Ik begrijp er niets Juist met de Nederlandse kam- ischappen in Den Haag voor de lietlaat een sponsor uit die omge- besfj mjj vallen. Ik dacht dat ik het behoorlijk had gedaan. Dit jaar overwinningen en twintig keer Ie eerste tien; wat wil je als spon- .''"^dan nog meer. Vooral doordat ze ïgenBn dat ze in zee gingen met een "''«Irijder en dig rijdt zich nu een- eierf niet z0 'n de kijker als wegren- wrai Maar in de omgeving van mijn Vil%sor was ik toch ook voorin te vin- ugrJ In de Katerkoers op Kijkduin siazesde plaats in een sterk veld van F1 "leurs en profs. Achter Herman Snoeyink ging ik als tweede amateur over de finish". Evenals vorig jaar is John Kuyvenhoven ook nu weer opgenomen in de nationale selectie van bonds coach Albert Stofberg. Elke dinsdag traint hij daar door met de selectiegroep van vijftien veldrijders in de Drunense duinen. Zijn hele seizoen is gericht op het Nederlands kampioenschap eind januari in Kijk duin en het wereldkampioenschap op 27 februari 1982 in Frankrijk. „Dan moet de vorm er zijn. In het voorseizoen winnen heeft voor coach Stofberg niets te betekenen. Hij stelde al eens: al win je twintig keer, maar de vorm is er in februari niet meer, dan kun je de wereldkampioenschappen gewoon verge ten. Daarom ben ik dit seizoen ook later met trainen begonnen. Feitelijk ben ik pas drie weken in de weer". John Kuyvenhoven denkt bij het Nederlandse kam pioenschap in het voordeel te zijn. Als ik in de ge legenheid ben, ga ik elke dag in Kijkduin trainen. Dat moet trouwens wel, want een andere trainings gelegenheid is er in deze buurt nauwelijks te vinden. Vorig seizoen ging ik samen met clubgenoot Reinier Hoogkamer meestal naar Noordwijkerhout, maar daar mogen wij sinds kort niet meer rijden. Als cros ser maak je zo nu en dan natuurlijk wel wat kapot. Hopelijk mogen wij in Kijkduin naar hartelust trai nen;" als er niet te veel renners komèn zal dat daar wel geen moeilijkheden opleveren". De 21-jarige John Kuyvenhoven van het Leidse Swift is één van de weinige veldrijders in Zuid Hol land. Ik denk dat er wel meer renners in de winter wat aan veldrijden zouden gaan doen als er meer trainingsmogelijkheden zouden zijn. Het is toch ei genlijk wel gek dat er in een stad als Den Haag geen crosser is te vinden. De meeste komen uit de kleine dorpjes met een bosrijke omgeving. Dat hier weinig mogelijkheden om te trainen is een handicap, maar persoonlijk zit ik er niet zo mee. Voor wedstrijden ga ik veel naar het buitenland. Ik heb weer uitnodigin gen voor Duitsland, Belgie en Engeland op zak. Tij dens die wedstrijden moet je proberen in vorm te ko men". Vorig jaar bleven er van de selectie van vijftien ten slotte zes renners over, onder wie John Kuyvenho ven. „Door een rugblessure viel ik echter later af. Die klap kwam toen hard aan, maar het was niet an ders. Dit jaar reken ik er op te kunnen meedoen aan het toernooi om de wereldtitel. Ook nu mogen er weer vijf Nederlandse renners meedoen. Het WK is op 27 februari, juist op mijn verjaardag. Hopelijk gaat het dan beter dan enkele jaren terug op dezelfde dag tijdens het WK voor junioren waar ik niet verder kon komen dan een 31e plaats. Maar sindsdien ben ik een stuk sterker geworden en kan ik met de Ne derlandse top mee" John Kuyvenhoven is een renner die het meest is ingenomen met een oplopend parcours. „Kijkduin is ideaal. Misschien wel het beste parcours van Neder land. De Katerkoers op 1 januari is natuurlijk een goede generale voor het Nederlands kampioenschap. Toch hoop ik tegen die tijd in een tricot van een sponsor te rijden. Dat is alleen al goed voor je menta liteit. Dat De Markthof mij zo maar liet vallen daar heb ik het nog steeds moeilijk mee". John Kuyvenhoven: „Het maakt mij niet zo veel uit, maar in Zuid Holland is nauwelijks trainingsruimte te vinden".

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11