mauwpoortsburg ere con s trueerd iremeente wil gebruik lan papier beperken ÏÏElER KRINGLOOPPAPIER ^facties willen fjyzondheidscentrum J Morskwartier torzetten Onderzoek naar gebruik bus ID LEIDSE COURANT .DONDERDAG IS OKTOBER 1981 PAGINA 3 LEIDEN De fietser krijgt meer ruimte op de Blauwpoortsbrug en op de Princessekade. Deze ruim te wordt geschapen door verplaatsing van de stop lichten (waar auto's en bussen weer naar één rij strook moeten) die nu nog ter hoogte van de Apothe- kersdijk staan naar de brug vlak voor de bocht naar de Princessekade. Hierdoor houdt de vrije busbaan eerder op en ont staat er in de bocht van de. Blauwpoortsbrug naar de Princessekade meer ruim- De weglndeling op de Blauw poortsbrug en de Princesseka de wordt veranderd om deze gevaarlijke situatie voor de fietsers op te heffen. te voor de fiets. De ver- keerscommissie koos deze oplossing gistermiddag. In 1979 werden de Princesse kade en de Blauwpoortsbrug gereconstrueerd. De Princesse kade werd in het verkeerscir culatieplan als centrale as voor het openbaar vervoer in Lei den bestempeld. Dat de ge meente nu al weer komt met plannen tot wijziging ter plaat-, se wordt veroorzaakt door de huidige situatie in de bocht Blauwpoortsbrug Princesse kade. Het komt regelmatig voor dat fietsers daar klem ko men te zitten tussen een bus en de stoeprand. De vrije bus baan blijkt niet breed genoeg voor een soepele verkeersaf wikkeling met als gevolg dat de bus gedeeltelijk over de fietsstrook rijdt De buschauf feur zit nogal eens met het moet letten op hem staande file en rechtsach ter rekening moet houden met fietsers op de fietssuggestie- strook. Volgens de busonder nemingen is het niet mogelijk om gelijktijdig beide situaties in de gaten te houden. Het operatie kost 25.000 gul den. Andere oplossingen, zoals verbreding van de bocht in de brug wees de commissie als te duur en nu niet haalbaar van de hand. De commissie vrees de bij het kiezen van een dure variant, dat het nog vele maanden zou duren, voordat er geld voor beschikbaar komt. Wethouder C. Waal zeg de toe dat onderzocht wordt hoe subsidie verkregen kan worden om een duurdere va riant uit te voeren, die het verkeer uit de Morsstraat ook de ruimte geeft lourni JL JL De gemeente Stadhuis geen kringlooppapier het totale gebruik meer gebruikt. Vanwege de - g:__ milieuvriendelijke eigenschap- pen van deze papiersoort, wer- COiiege den knipselkrant en com- |ver voorstellen aan. missie-stukken op kringloop- tmeenteraad. Op vra- papier gedrukt Bovendien is ian het PPR-raadslid kringlooppapier aanzienlijk in Oosten, antwoordt goedkoper dan het momenteel ™1Wp dat hinnpn gabare papier. Het milieu- icoiiege, dat Dinnen vriendelijke papier werd de gemeentelijke appa- iaatste tijd niet meer gebruikt, [ook weer kringloop- omdat het gevoelig is voor in omloop wordt vochtigheid en temperatuur. Door het qntbreken van een ventilatiesysteem in de druk kerij kan het papier onder be las Van Oosten opgeval- paalde weersomstandigheden iat de drukkerij van het niet gebruikt worden. Ook de jacht. drukkers ondervinden veel hinder van het ontbreken van een ventilatiesysteem, aange zien zij veel met chemicaliën werken. Van Oosten vroeg het college of er iets aan deze pro blemen gedaan gaat worden. Volgens het college is reeds gezocht naar oplossingen, maar die bleken op financiële of praktische problemen te stuiten. Inmiddels heeft het college de afdeling gemeente werken verzocht naar een reë le oplossing te zoeken. Het col lege heeft voorgesteld eventu eel van niet-gemeentelijke ad viseurs gebruik te maken. Ook is het college bereid weer van kringlooppapier gebruik te maken. Er is echter een na deel aan verbonden:na ge bruik kan het papier nog een tweede maal gebruikt worden, maar beslist niet vaker. Dat betekent volgens het college, dat het papier niet op grotere schaal gebruikt kan worden dan momenteel in Nederland gebruikelijk is. De verkrijg baarheid zou daardoor in het gedrang komt. Het ligt in de bedoeling van het college, dat de raad een voorstel voorge schoteld krijgt over de vraag welke stukken niet op krin gloop worden gedrukt "Ianciele haalbaarheid __rOETSSTEEN p«ctl( koor)EN Vrijwel alle fracties vroegen wethouder P. 1 lite van volksgezondheid gisteravond door te gaan het ontwikkelen van plannen voor een gezond- ■"icentrum in het Morskwartier. Als uitgangspunt j staan dat de werkers in dit centrum in loondienst i^bn worden aangesteld. Een standpunt van Ben W ^^eekt nog doch wethouder Schoute zei dit 'positief' schatten. Achtergrond van de 'eenstemmigheid' ocuile grote onduidelijkheid over de financiering van r 36 "ncploitatietekort dat ongetwijfeld zal ontstaan. ook al het rapport van de werkgroep geen uitsluitsel kon 'onduj over de financiële kant van de zaak, leverde de discussie i^ftv°nd nauwelijks nieuwe zaken op. Daarmee wordt de po- i (S) keuze uitgesteld tot op het moment dat precies becijferd ^JjSveel de gemeente jaarlijks bij zal moeten leggen. PvdA, vo&n CPN lijken bereid te zijn daar wel een veer voor te la- jploulfet CDA wil eigenlijk een kostendekkend gezondheidscen- terwijl D'66 en WD zich vooralsnog niet al te vrijgeverig 7 02len. Binnen de WD-fractie wordt gedacht aan een bedrag 2, Mp aximaal een kwart ton dat ten laste van de gemeente mag innen voor het gezondheidscentrum mogen van de com- 15.00 in ieder geval verder ontwikkeld worden. Het college zal e dan waarschijnlijk ook besluiten. De commissieleden n wel de nodige aanmerkingen. Zo drong de heer Van (PPR) er op aan dat er niet tijdelijk maar definitief fd moet worden. Het argument voor een tijdelijk huisves- dat men zich nog nergens op vast legt, een voorzichtige •gezegd. Het CDA meende dat er van een wel zeer mage- ;t sprake was. Woordvoerdster C. Kramp vond dat slechts uisartsen in loondienst nauwelijks overeen kwam met de )S of"nS van commissie. ïraire prijs voor hoogleraar Ijn werk „Een zuil in de mist" heeft de hoogleraar In arche- p prof.dr. F.L. Bastet uit Lelden gisteravond uit handen van G.A. de Kok (links), hoofdredacteur van de Haagsche I. de zogeheten „Witte Prijs 1981" ontvangen. Deze prijs >steld door de Literaire Sociëteit „De Witte De Jury, be te uit Hella Haasse. Clara Egglnk, Pierre Dubois en Albert maakte gewag van de belangrijke plaats, die professor J Inneemt met zijn wetenschappelijke essays over het werk leven van de literator Louis Couperus. Economisch wel en wee Het petit-rest. „Femia" aan de Vrouwenkerkkoorsteeg 7 is voortgezet als cafébedrijf onder de naam Café Blonk. Het bedrijf „Data Entry", het invoeren van computergegevens, aan het Primuladuin 19 is opgeheven. Van het Jac. Urlusplantsoen 116 ia „Metan", het bemidd. bij het tot stands komen van buitenlandse reizen uit Leiden vertrok ken. De meubelstoffeerderij van I. Reyken aan de Nic. Beetsstraat ld is opgeheven. Aan de Nieuwstraat 23 is „Mode Reprise", bemidd. bij de ver koop van gebruikte kleding gevestigd. Aan de Vliet 5 is „B.B. Plant groothandel in planten gevestigd. Aan de Havikshorst 93 is „De Regenboog", glazenwassersbedrijf gevestigd. Aan de Azaleaduin 15 i het typebureau „Copytype" gevestigd. Aan de Lammenschansweg 132 is i.p.v. de eerder opgeheven Garage Poot, het autobedrijf „Auto-Home Leiden b.v.' geves tigd. Aan de Milanenhorst 59 is „Auto Advies Bureau", het geven van adviezen bij het aanschaffen van auto's gevestigd. Bij beschikking is „Fem" b.v. (damesmodewinkel) aan de Nieu we Rijn 33 in staat van faillissement verklaard. Het bedrijf „Metavo", fabr. van metalen labels, naamplaten e.d. is verplaatst van de Oude Herengracht 9 naar de Morsweg 340a. Cafetaria/restaurant Voortman aan de Haarlemmerstraat 20 wordt, met eventuele overname van de naam en inventaris, voor 65.000,- per jaar te huur aangeboden. Hoogste punt kindercentrum Merenwijk Het hoogste punt van het In aanbouw zijnde kindercentrum In de Merenwijk Is bereikt. Wethouder H. van Dam vierde die gebeurtenis gisteren door een vlag op het hoogste punt te laten wapperen. Als alles volgens plan verloopt, wordt het centrum eind maart geo pend, een jaar na het slaan van de eerste paal. Het kinder centrum aan de Milanenhorst wordt gebouwd door leerlingen van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. De leerlingen die nen zich In de praktijk te be wijzen. Indien de leermeester op de bouwplaats hun presta ties voldoende acht, worden zij beloond met het vakdiploma. Het centrum wordt echt een huls speciaal voor de kinderen. Het wordt aangepast aan de wensen en behoeften van de kleineren In de samenleving. De vloer van de keuken bij voorbeeld, bevindt zich lager dan de rest van het vloerop pervlak in het gebouw. De vol wassenen, die In de keuken staan, bevinden zich dan onge veer op ooghoogte met de kin deren, die aan de 'bar' hun klolne wensen kenbaar maken. Voorts zijn er allerlei hoeken en gaten, verhogingen en ver lagingen. De kinderen kunnen bijvoorbeeld tot een bepaalde hoogte klimmen en met een glijbaantje naar beneden sui zen. Het gebouw met alle nodi ge voorzieningen gaat 1,3 mil joen gulden kosten. Golden Earring Golden Earring treedt zaterdag 17 oktober op in de Stadsgehoorzaal. De in de zomermaanden gehouden tour door Nederland was een groot succes. Tussen alle concerten door is hard gewerkt aan een nieuw reper toire. In januari wordt de nieuwe langspeelplaat uitge bracht „Om bet publiek het nieuwe repertoire, maar ook nog wat van de oude bekende bits te laten horen, beeft de Golden Earring besloten ook zelf het voorpro gramma te verzorgen", zegt manager Rob Gerritsen. Het concert in de Stadsgehoorzaal duurt ruim tweeën eenhalf uur en begint om kwart over acht Golden Earring concerteert na een jaar afwezigheid weer in Leiden. 'Amnesty-actie' (1) De werkgroep Leiden van Amnesty International voert de komende week onder meer actie voor Wu Yueh Ming, een irige apothekerdie al sinds 1950 gevangen zit in Tai wan. Op verzoek hebben verschillende Leidse apothekers hun stem in Taiwan laten horen in een poging hun collega vrij te krijgen. Wu Yueh Ming zit opgesloten in een gevan genis voor lang gestraften. Hij mag bezoek ontvangen, maar de reis voor familie en vrienden is lang en kostbaar. In de 'week van de gewetensgevangenenwordt ook voor twaalf andere gevangenen actie gevoerd. 'Amnesty-actie'' (2) Een van de twaalf personen, die in de actieweek in de belangstelling staan, is ook Martin E belle Tobo. Sinds 1976 zit hij vast in Kameroen. Het 'heropvoedings kamp' is afgelegen, bet is er doorgaans extreem warm en bet eten en de behandeling zijn slecht Bezoek van familie wordt niet vaak toegestaan. Gebeurt het wel, dan nooit langer dan een kwartier. Tobo wordt gevan gen gehouden, omdat bij zijn eigen mening naar voren bracht Amnesty wil zijn eventuele vrijlating en die van de twaalf anderen bespoedigen. Daartoe bemant Amnesty zaterdag 17 oktober van tien tot twee uur een stond op bet Stadhuisplein. Dan wordt geprobeerd zo veel mogelijk voorbijgangers een aantal petities te la ten invullen. Donderdag 22 oktober houdt Amnesty een schrijfavond. Dat gebeurt in de Studentenekklesia aan bet Rapenburg vanaf acht uur. Delta 5 In het Leids Vrijetijdscentrum treedt zaterdag 17 oktober de Engelse groep Delta 5 op. De groep, die afkomstig is uit Leeds, speelt volgens het organisatoren swingende funky muziek. Hun vier singles en één elpee zouden daarvan ge tuigen. Delta 5 bestaat uit drie dames en twee heren. Het concert begint rond negen uur 's avonds. De toegang be draagt zes gulden. Werk in Uitvoering In bet Leids Vrijetijdscentrum treedt morgen de Gro ningse muziektheatergroep „Werk in uitvoering" op met bun show „Overlast". Overlast is een soort roek- theater over de overlast die de maatschappij de jeugd bezorgt Het gaat over liefde en haat politiek en poli tie, vrijen en vrij zijn maar bevat bovendien veel lek kere muziek, goede teksten en veel humor. De show be gint om tien uur 's avonds, de zaal gaat al om negen uur open. Op de theezolder treedt dezelfde avond Toni Gottschalk op die instrumenten als gitaar, luit si tor en barokgitaar zal bespelen. De toegangsprijs voor bet hele gebeuren bedraagt vijf gulden. Wereldmissiedag Het Petrus-Leonardus Jongerenkoor verleent zaterdaga vond 17 oktober, op wereldmissiedag, medewerking aan een eucharistieviering in de St. Petruskerk aan de Lam menschansweg. Het thema van de jongerenviering is „Heel de Boodschap". De viering begint om acht uur. LEIDEN Er komt een onderzoek naar het ge bruik van het openbaar vervoer in de regio Lei den. Hiervoor wordt op dinsdag 3 november in de bussen van West Ne derland, de NZH en Cen traal Nederland een en quête onder de passagiers gehouden. De drie busondernemingen willen met dit onderzoek een inzicht krijgen in het gebruik van de lijnen en tot aanpas sing overgaan als mocht blij ken dat dit nodig is. Voor de enquête is de hulp van de passagier broodnodig. De pas sagier moet een korte lijst met vragen invullen, die nij» bij het instappen krijgt uitge reikt en die bij het uitstappen weer kan inleveren. De en quête wordt van twaalf uur tot acht uur gehouden en er werken bijna 250 enquêteurs aan mee. Het onderzoek kost 60.000 gulden. Het laatste on derzoek op dit gebied werd in 1977 gehouden. In de afge lopen jaren zijn echter een aantal veranderingen in het lijnênnet aangebracht, die een nieuw onderzoek nood zakelijk maken. Zo werd de Hoflandburg gebouwd, een aantal lijnen kreeg een ande re frequentie en routes van lijnen werden gewijzigd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Johannes Abraham Martijn, z.v. J. A. van Vliet en A. M. van den Berg; Marieke Christine Suzanne, d.v. J. J. L. Coon- en en M. J. van der Mark; Eric Nico las, z.v. F. C. Vandenbussche en E. H. Parméus; Michael, z.v. R. van Delft en E. M. H. L. M. Vester; Daniël, z.v. C. A. J. Deckers en M. Lek; Petrus Maria Johannes, z.v. C. P. M. van der Krogt en M. J. van der Maat; Stijn Dirk Renaat Lode, z.v. D. V. A. E. Temmerman en R. L. van de Vijver, Daniëlle Michelle Simone, d.v. G. M. van Aanholt en J. C. M. van der Vee; Astrid, d.v. W. Griekspoor en C. J. M. Meeuwissen; Annet, d.v. J. Roefstra; Quintus Carolus Gerardus, tv. C. H. M. l'Ami en M. Ouwerkerk; Daisy Esmeralda, d.v. W. van den Oever en S. Plezier, Petra. d.v. J. Hellenberg en J. G. Kralt; Daphne, d.v. M. G. Seegers en T. J. Visser; Ro salie Louisa, d.v. H. Brinks en C. W. M. van der Meer; Martinus Le- onardus, z.v. L. P. de Jong en Th. C. J. M. Koot; Jacob Barteld, z.v. N. van Wermeskerken en M. G. Mid- delbosch; Josien, d.v. H. J. A. Dessens en P. C. M. Ureem; Sjoerd, tv. D. Barnhoorn en W. J. Wiersema; San dra d.v. M. Gortzak en J. P. van Heek; Thomas Daniël, z.v. M. P. L. Bergers en J. J. van Rooijen; Ant hony Lachlan, z.v. R. M Scott en J. M. Bright; Mirjam Alice, d.v. A. Holwerda en J.E. van der Niet; Rory, z.v. R. E. Wullur en G. Mooij; Leuntje Petra, d.v. P. W. de Mooij en C. M. van der Plas; Cornelia Cathari- na Helena, d.v. A. A. Mieremet en B. Burgerjon; Marco, tv. L. Aandewiel en H. J. van den Eijkel; Beyhan, d.v. R. Karaca en A. Aytac; Eva, d.v. R. G. Kooii en I. Slavenburg; Cindy, d.v. C. de Best en J. Plug; jonkvrouw Marlies, -d.v. jhr. A. H. Smissaert van de Haere en K. Willems; Janine Na- tasja, d.v. J. H. Jansen en S. C. C. M. Boelee; Gerardus Franciscus Jeroen, z.v. J. van Roon en A. C. Koster; Loes, d.v. W. M. van Dorp en A. C. van Diggele; Cornelis Gerardus, z.v. C.A. van der Zwet en C. H. C. M. van der Weijden. Oud-burgemeester Alkemade overleden DEN HAAG/ALKEMADE Mr. J.W. Peek, oud-burge meester van Alkemade is gis teren op 81-jarige leeftijd in zijn huidige woonplaats Den Haag overleden. Zaterdag 17 oktober wordt zijn stoffelijk overschot bijgezet in het fami liegraf op het kerkhof van Sint Petrus Banden. Behalve in Alkemade was mr. Peek burgemeester in Panner- den en Schiedam. Hij werd on derscheiden tot officier in de orde van Oranje Nassau en tot ridder in de orde van de H. Gregorius. Morgenavond wordt te zijner nagedachtenis een H. Mis opgedragen in de kerk van Sint Paschalis Bay- lon aan de Neuhuyskade 97 in Den Haag vanaf kwart over zeven. De uitvaartmis is zater dagmiddag om twee uur in de kerk van Sint Petrus Banden aan het Noordeinde 185 in Roelofarendsveen. Na afloop van de begrafenis is er gele genheid tot condoleren in de „Fransche Brug" aan het Westeinde in Roelofarends veen. Oók de weg naar 'n perfekte ambiance voor uw diner of receptie! Hotel -Restaurant .DUINOORD"

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3