'achel Roesink showt haar Piepe roerselen in stadsgezichten sn vallende bladeren pfeïo Leidschendam moet stedelijk gebied optimaal benutten" brieven Maatregelen tegen hard rijden woonerf Het Wedde WERKGROEP MILIEUBEHEER IN BRIEF leidse courant WOENSDAG 14 OKTOBER 1981 PAGINA 5 rUSSEN DE KUNSTBROEDERS GEDOEMD TOT ETALEREN >nde t Zoai de Natuurlijk heeft ze wel het »9«r $'zoen mee' met massa s Ellende bladeren, een lage f"^s3n die van het bruingeel bij Dijjna goud maakt, de n'et fchtflitsen tussen de Tzocitornstammen door en dan ePg de heftige wind met ?n. Njormachtige luimen. Dat is ^eï4en dood van de natuur, "e Maar een' fel leven dat door ^Ui4n sterveling met een klein petje kunstenaarsziel al Bstgelegd zou kunnen [orden. De storm tekenen, [et kleine krasjes van een li yjjende millimeter-pennetje weep het papier. Dat doet ze. Jet heel vaste vingers. -■e^Jreemd, dat die handen •id. ijunnen beven, als de SCA/Jtograaf haar voor een 1 cr*»Pr°duktie in de krant wil ^m^engen. Wachten, tot ze wat ld rft rust gekomen is. Een 4(fv3aatje schiet je sneller dan 'ere ft trekken van de lijntjes lagejan een herstblad. Maar zo fand.omt de opwinding tot fofrafdaren, bij Rachel Roesink. Uij, dat de blaadjes vallen, aar komen fijne, uiterst jne pentekeningen van. achel Roesink is nu, na .allen en opstaan, 32 jaar. de en Arnhemse, die tien jaar ona ;iecjen jn Leiden kwam l inwaaien. Dochter van een ogarts en een juriste. j..s ïiden nu in verzorgde m jste. Binnen de c"°° eborgenheid van een hecht )ro^ erband kon ze niet aarden, an a het meisje Roesink ging ngewapend de onzekerheid igemoet, met een stel ennen, stiften en penselen d'r tas. Het enige dat ze \t viferkende was haar ie Si ikendrift; de rest moest is o ïaar lopen zoals het lot ng t erkoos dat het lopen zou. ii !r gebeurden dingen die ze i, pi iet had voorzien. Rachel ïu g eet van huisuit niet Rachel, gen maar men kent mij als achel, een andere naam >u niemand iets zeggen. Ja ïuis, daar wel". Voordat ze h Leiden belandde, woonde v vejtachel een tijdje aan de ,nf prinsengracht in Amsterdam, vlak bij de «zowat gekraakte „kunst"- kerk De Duif. Ze fladderde maar wat rond, en haar Jnooiste uitzendbaantje was jPjestijds plinten verven bij Madame Tussaud's, vlak Aóór de opening. Ze kan er l°g flauwtjes om lachen. J ïaar dochtertje Elsje is nu aaegen. Leuke foto op tafel. !)e nieuwe Rachel verkoos -eiden boven Amsterdam: |Leiden is kleiner, minder iverwejdigend. Dat beviel Vrouwe veel beter". Toen ze 25 mm Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. was, trok Rachel Roesink vijf jaar lang 's avonds naar de Haagse Kunstacademie voor de opleiding illustratief en decoratief tekenen. De reactie daarna was een periode van stilstand. „Ik wist eenvoudig niet wat ik zou gaan doen. Ik had geen werkruimte, geen licht genoeg, geen materiaal. Maar gaandeweg, tegen de verdrukking in, ging ik wat op papier zetten". Sinds een maand heeft Rachel nu, dankzij goede vriend en verwante artistieke geest Wil Sorel, de beschikking over een prachtige, heldere ruimte in een lokaal van een voormalige school, in een hoekje van het Plantsoen, waar nog meer kunstbroeders hun nestjes gebouwd hebben en zich beeldend een weg naar de afnemer banen; apostelen der waarheid, die je figuratief of abstract in je kamer of op de gang zou willen hebben. Of niet, natuurlijk. Daar is iedereen vrij in. Het leven yan een kunstenaar' gaat zeer beslist over rozen: het trauma is exotisch, maar overal zitten de stekels. Er zijn eigenlijk te veel artiesten, en de meeste van hen komen niet aan de bak. Maar wat doe je met een instelling, een innerlijke gesteldheid die de materie als voetveeg heeft Je bent nu een keer zo. Statistisch ligt dat ook al vast. Je moet scheppen, eten en drinken, en afwachten. Slapen ook; maar niet zo heel veel. Waar de huisschilder, particulier of in een collectief, na gedane arbeid zijn rekening presenteert aan woningbouwvereniging, huisjesmelker of slachtoffer van het eigen-huisbezit, daar zijn de kunstschilder en de plastisch vormgever (ik bedoel maar, bij het eindresultaat) overgeleverd aan de genade of ongenade van bezoekers van galerieën en andere expositiegelegenheden. En maar bidden, dat ze toehappen. Durfals, met verwrongen structuren en ongecompliseerde concepties in alle mogelijke grondstoffen, vragen schaamteloos een paar briefjes van duizend. En als ze goed „vallen" op de beurs die in modeverschijnselen handelt, is hun kostje gekocht. Eén keer raak geschoten met een skelet, staketsel of een simpele vlakverdeling, en je kunt er weer een paar maanden tegenaan. Val je in de nieten, dan biedt de contraprestatie nog de enige uitkomst. En ach, aan CRM werken we allemaal mee. Zuur hè Zure opmerkingen die geen hout snijden, maar ik moet er aan denken, in dat oude schoollokaal, waar de olieverf, de aquarellen en de pastellen bijna van de myren druipen. Omdat mensen zoals Roesink en Sorel zo nodig „moeten". De groenteman maakt z'n etalage, de slager gaat het naar den vleze met verse worst die we allemaal wel lusten, de kruidenier of grootwerker in comestibles en grutten heeft z'n aanbiedingen, maar de artiest heeft alleen maar z'n eigen wrochtsels, verkregen uit dieptewerking en aan te bevelen, in de hoop dat „men" kunstzinnig bevredigd wenst te worden. Nu weer terug naar Rachel Roesink, die pentekeningen maakt, en litho's, aquarellen, etsen, en werkt met pastel, krijt. „Ik heb altijd al willen tekenen". Formidabele pentekeningen, voornamelijk stadsgezichten. De Zijlpoort, een werkstuk met moeite, waaraan ze een week besteedde. Sommige gezichten maakt ze in een dag. Pietje Precies, een perfectioniste, als ze geconcentreerd is. „Als ik slordig ben, komen er abstracte dingen uit, in een aquarel". Ragfijn, soms bijna fotografisch, komen de pentekeningen uit haar vingers. Geen vrouw om staan te koken, en te iUSS SjHSfeUNh -v'; «i-iV m --i Een stadsgezicht van Rachel Roesink. Rachel Roesink, geobsedeerd door stadspoorten. duidend op opgesloten te zijn. Haar aquarellen zijn natuurindrukken want zo opgesloten is ze nu ook weer niet die weergegeven zijn in in elkaar overvloeiende kleuren en vlekken, zodat je toch ook wel de indruk krijgt van diepte. Lyrische pasteltinten, in waterverf. Rachels tekeningen zijn ook gebruikt door De Leidse Fles, Kunstaardewerkatelier, voor tableaux met stadsgezichten. Ze is daar ook in de leer geweest voor plateelschilderen. „En maar flink wat aanmaken, kroegtekenen, mensen observeren en tekenen. Een bezig leven, elke dag, heerlijk". Roesinks kunstenaarsziel valt moeilijk te peilen. Ze kijkt nu naar de bladeren die van de takken worden losgerukt. Wat ze tegen de winter doet, kan ze nog niet zeggen. Misschien wel veel rechte lijnen, strak en koud. De geest zal dan wel weer voor inblazingen zorgen. Brood verdienen, met dit bestaan „Dat is af te wachten". Niettemin blijft ze Leiden boeiend vinden: „Eén van de weinige Hollandse steden met ingangspoorten tot de stad zelf. Die paar poorten romantiseren de zaak: hier begint voor mij de stad, en wat daar achter is gebouwd interesseert me niet. Dat moet men zelf maar weten. Overigens wil ik niet louter stadsgezichten pennen. Dat zou eentonig worden en me een bijnaam bezorgen: Rachel Stadsgezicht". Nee, dat doen we dus niet. Elke pennestreek heeft zo veel verrassingen in zich. Bladercomposities stelt Rachel samen. Een half uur werken, en daarna een tijdje rusten, anders houdt ze het niet langer vol, met die kleine streekjes en haaltjes, waar je op den duur van gaat duizelen. Exposities. Daarom gaat het vandaag. Bladercomposities in medaillons, stadsgezichten, in een Mekka voor beeldende en drinkende kunstenaars: café Eijlders, aan het Amsterdamse Leidseplein. Opening op 29 november. Dat zou zoden aan de dijk kunnen zetten. Dat is Rachel-promotie die houd snijdt. Wat plaatselijker, maar niet minder indrukwekkend, komt Roesink op 1 november in café D' Oude Vest in Leiden, aan de Oude Vest, voor een maand. Een dag later kan men haar produkties ook bewonderen bij Lotus, een petit-restaurant aan de Breestraat. Dat duurt ook een maand lang. Eerder al had ze twee tentoonstellinkjes: in een koffieshop en bij een tearoom, maar die zijn inmiddels in de vergetelheid opgegaan. Maar Rachel Roesink maakt er wat van. Van binnen blijft ze aan de gang, en het komt naar buiten ook. In wisselende stromingen. Niet alleen bladeren geven te kijken. Doe maar een end weg. Er ligt al een uur lang een aardig uitdrogende boterham met paté op tafel. Ik begin honger te krijgen, ongeveer. Niemand, die er erg in heeft. De thee is koud, de koffie niet gezet. Een karpet als een krijgertje op de vloer. Tekenmappen, loodzwaar op Rachels schoot. En daar maar uit putten: Harderwijk, de Vispoort, de Eusebiustoren van Arnhem iin vooroorlogse gothische 'staat, met een prachtig steegje op de voorgrond, het Haagse Binnenhof (al tienduizend maal eerder aan artiesten toevertrouwd, maar Roesink maakte er iets poëtisch van). Maar verder: een vrouw, geobsedeerd door stadspoorten, door op zichzelf liggend bladeren, door een niet meer bestaande Katwijkse „boulevard" met gestrande vissersbootjes in de wind en meeuwen daarboven. Ik kan nog alleen maar zeggen: daar is geen kruid tegen gewassen. Ga maar kijken naar Rachels vruchten, in kroeg of eethuisje. Wellicht, dat ze haar produkten later aan de wat grotere klok kan laten hangen. d„en(Pmmunicatie Warmond i me 0 *zo*!start met jeugdsoos tevfe RMOND De jeug- I van Communicatie Jmond gaat dit jaar al- f het zevende seizoen ■Voor de Warmondse jd van 10 tot 18 jaar dt een groot aantal ac- eiten op middagen en pden georganiseerd in Meerpunt aan de He- yeg 45 in Warmond, jeugdsoos is onderver- d in twee groepen, de d van 10 tot en met 14 en de jeugd van 15 tot iet 18 jaar. de jongste groep is ei* om lertien dagen op de zater- iddag een disco. Op die agen kan worden gedanst 1 nieuwste hits, of er kun- •pelletjes worden gedaan, sjoelen, dammen of een De oudere groep heeft s op zaterdagavond en 'igmiddag. Soms worden film- of discussie-avon den gehouden. De jeugdsoos heeft een eigen disco-bar. De bezoekers hoeven geen lid te zijn van Communicatie War mond. Wel is een toegangspas je gewenst voor regelmatige bezoekers. Dat is verkrijgbaar bij de ingang bij inlevering van twee pasfoto's en kost ƒ2,50, leden betalen niets, ver lengen kost ƒ1. Wel moet ie dereen ook entree betalen, maar leden en pasjeshouders hebben korting op de toegang sprijzen, die variëren van ƒ0,50 tot ƒ2,50 per avond. De jonge- rensoos is afgelopen zaterdag begonnen en wordt om de za terdag 's middags van half drie tot vijf uur gehouden. De wekelijkse ouderensoos, die ook vanaf afgelopen zaterdag loopt, wordt op zaterdagavond van half negen tot twaalf uur gehouden en op zondagmiddag van half drie tot zes uur. Maximum-leeftijd is 18 jaar. Voor informatie kan men te recht op de soos, of anders bel len 01711-10266 of 11977 of 10026. B EN W VOORSCHOTEN: VOORSCHOTEN Het sneller rijden dan de maximaal toegestane snel heid in woonerf het Wed de in Voorschoten moet maar eens afgelopen zijn. Dat is de mening van de „groencommissie", een af vaardiging van bewoners uit Het Wedde. De fru stratie van de groencom missie is nu echter ook overgeslagen op het dage lijks bestuur van de ge meente, het college van B en W. Dat heeft vervol gens een aantal snelheids- beperkende maatregelen opgesteld om racemaniak ken af te remmen. De gemeente heeft drie moge lijkheden in gedachten: op de weg tussen Het Wedde naar het scholencomplex Noord- Hofland is men van plan een wegversmalling aan te leggen. Dat betekent dat de weg nog maar 2,80 meter breed zal zijn. Die versmalling wordt gekop peld met een drempel. Volgens B en W zou dat afdoende moe ten zijn. Tegeltuintjes Omdat bergruimten nogal eens gelijk aan de straat liggen, wordt voorgesteld ter plaatse het wegdek te verhogen met circa tien centimeter. Om het geheel wat op te fleuren wor den tegeltuintjes aangelegd. Ook zijn een paar rechte stuk ken in het woonerf de bewo ners een doorn in het oog. In een bepaald geval wordt ge dacht aan plantebakken, zodat de weg niet meer als recht wordt ervaren door automobi listen die zich gehaast door het woonerf reppen. Voor een an der recht stuk wordt gespeeld met de mogelijkheid een cir kelvormig plateau aan te leg gen met een goot loodrecht op de rijrichting. Hoe harder wordt gereden, hoe vervelen der dat is in verband met de breedte van de goot. Ook wordt hier aan plaatselijke verhoging van het tegelpla teau gedacht. Met de bewoners van Het Wedde is inmiddels overlegd over de maatregelen. B en W proberen nu de com missie financiën voor hun voorstellen te winnen. Die vergaderen donderdagavond over deze zaak. Na dit advies te hebben ingewonnen, gaat de zaak hoogstwaarschijnlijk naar de gemeenteraad, die de uit eindelijke beslissing neemt. Economisch wel en wee Het uitzendbureau „Benco" is verplaatst van de Breestraat 167 naar de Steenschuur 3. De autorijschool Mieloo aan de Sperwerhorst 18 is opgeheven. Aan de Pesthuislaan 3a is Joop Wesselius, expl. van een ge luidsstudio gevestigd. Aan het Parkzicht 6 is „Narwal Onroerendgoed b.v.", het ver werven van onroerend goed, gevestigd. Aan de Nachtegaallaan 1 is „Kerrie Iskander", schoonheids- verzorgingsbedrijf gevestigd. De winkel in tabaksartikelen van Fa. Wed. Visser aan de Ha ven 20 is opgheven. Het grafisch-ontwerpbureau M. Wallaard aan het Noordeinde 19 is verplaatst naar de Langegracht 167. Aan de Groenesteeg 84/86 is in een eerder leeggekomen win kelruimte de van de Groenesteeg 88 komende tabaksartikelen, bier en frisdranken tevens wasverzendinrichting (op nr. 86) als mede een kaas- en broodboetiek (op nr. 84), beide van C. Schef- fer, gevestigd. In de door verplaatsing (naar Groenesteeg 84/86) leeggekomen winkelruimte aan de Groenesteeg 88 is een winkel in bloemen en planten „Bloemenhuis Déson" gevestigd. Aan de Beestenmarkt 10-11 is het café-restaurant „Iberia" geo pend. In een eerder leeggekomen winkelruimte aan de Breestraat 17 is het Chin. Indisch afhaalrestaurant „Toko Pasar" gevestigd. In de door verhuizing leeggekomen winkel (zie nr. 2954) aan de Lange Mare 118 is onlangs „Emmy's Bruidboutique", winkel in spec, kleding gevestigd. Het betreft een verplaatsing vanaf de Stille Rijn 11. De winkel in fournituren van Mol en de Groot is verplaatst van de Lange Mare 118 naar een eerder leeggekomen winkel ruimte aan de Lange Mare 116. Aan de Mauritsstraat 9 is het glazenwassers- en schoonmaak bedrijf Den Dopper gevestigd. gratij «den/leidschen- I De Werkgroep lubeheer Leiden t in een brief aan de schendamse gemeen- zijn genoegen uit- ij^roken over de beslis- van de raad om geen Jewerking te verlenen de totstandkoming de bouwlocatie Leid- ndam/ Nootdorp, fnaast is het belang- dat Leidschendam het aande stedelijke ge- zo optimaal mogelijk benut, vindt de werk groep, die stelt verheugd te zijn dat Leidschendam bereid is als onderdeel van een stedelijke regio huisvesting te verschaffen aan een redelijk aantal woningzoekenden van de overige partners. „Het is eveneens verheugend dat er meer woningbouwmo- gelijkheden binnen de ge meente zijn dan de officië le cijfers tot nu toe aanga ven. Vooral projecten als Amstelwijk (250-500 wo ningen) en Plaspoelpol- der/Rietvink (500-600 wo ningen) zouden voor 1990 gerealiseerd dienen te worden. Daarbij zou wo ningbouw rond het oude centrum en ter ondersteu ning daarvan hoge priori teit moeten hebben", al dus de werkgroep. Volgens de Werkgroep Milieu beheer behoort het gebied Tui- nenlaan/Noordheijlaan nog niet voor woningbouw in aan merking te komen. Bebouwing yan dit gebied zou de hier nog onderbroken reeks van over gangen van de zee via de dui nen en het strandwallenland- schap naar de droogmakerijen aanzienlijk versmallen. Deze zone is oecologisch en visueel- landschappelijk van grote be tekenis. Het strandwallenge- bied is uniek in West-Europa en het gedeelte ervan ten zui den van de Oude Rijn is de laatste grote intacte rest van dit landschapstype in Neder land. Ook zou de bebouwing van dit gebied in strijd zijn met met bufferzonebeleid van het Rijk, dat tot doel heeft het aaneengroeien van stedelijke agglomeraties te voorkomen. Het totale deelgebied „Duiven voorde" van het oude recrea tieplan s'Gravenwoude is tot bufferzone bestempeld. „Leidschendam kent hier nog een unieke en karakteristieke vloeiende overgang van het landelijk gebied naar de stede lijke bebouwing. Eerst nadat alle andere locaties benut zijn zou een belsissing over de be bouwing van dit gebied aan de orde moeten komen", aldus de werkgroep. Volgens de Wek- groep Milieubeheer ontbreken er in de Nota Volkshuisvesting van de gemeente nog een paar bpuwmogelijkheden, zoals de verdichting van de wijk Prin senhof en het winkelcentrum Leidsenhage, waarbij dan te vens de woonomgeving verbe terd zou moeten worden. De gemeente zou opdracht moeten geven aan architecten voor een studie die erop gericht zou moeten zijn Prinsenhof wat meer herbergzaam te maken door woningtoevoeging en herinrichting van de openbare ruimte en Leidsenhage wat minder monofunctioneel en ruimteverspillend. Het laatste zou dan moeten gebeuren door de parkeerterreinen langs de Burgemeester Banninglaan,, de Noordsingel en de Weigelia te bebouwen, respectievelijk te overbouwen. Als voorbeeld zouden de recent ontwikkelde plannen voor 1500 woningen rond „In de Boogaard" in Rijs wijk kunnen worden geno- „We twijfelen er niet aan dat in Leidschendam nog honder den woningen extra gebouwd kunnen worden zonder dat het woonklimaat verslechtert. Het woonklimaat lijkt eerder te kunnen worden verbeterd", aldus de Werkgroep Milieube heer. Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Zigeuners In de publicaties over het aan- bod van een terrein aan de Rijndijk aan zigeuners is ge steld, dat het pesterij was van eigenaar Van der Pouw Kraan. Hij zou dit hebben ge daan, omdat hij van de ge meente Leiden zijn zin niet zou hebben gekregen. Dit laat ste valt niet geheel te ontken nen. Van der Pouw Kraan meende, dat het terrein waar voorlopig toch niets mee ge daan wordt, een tijdelijke op lossing voor de zigeuners zou kunnen zijn. De gemeente Leiden heeft het er overigens wel naar ge maakt. Al jaren is strijd ge voerd over de bestemming van het terrein. Uiteindelijk werd de bouw van 8 woningen toe gestaan. Maar tijdens de bouw bleek, dat de gemeente bij het verlenen van de bouwvergun ning de rooilijnen over Ket hoofd had gezien. De bouw werd stopgezet. De aannemer is mede daardoor failliet ge gaan. Door de gemeente was inmiddels een begin gemaakt met het bestemmingsplan Ste venshof en daarin kreeg het terrein de functie van open baar groen. Tegen die bestem ming werd niet tijdig een be zwaarschrift ingediend. Bij het faillissement van de bouwer werd de grond toegewezen aan Van der Pouw Kraan. Tussen hem en de gemeente zijn on derhandelingen gevoerd over de overname van het terrein. De gemeente bood 61.000 gul den. Voor een terrein dat zes ton heeft gekost en waarop voor zo'n zestig mille bouw werkzaamheden zijn verricht! Dat het aanbod niet enthou siast is ontvangen, is duidelijk. Van der Pouw Kraan is overi gens toch nog tegen het be stemmingsplan Stevenshof in beroep gegaan. In de aantijdigingen aan mijn adres door de gemeente, wordt gesteld, dat ik de zigeuners het terrein aanbood terwijl ik geen eigenaar ben. Terwijl men met mij onderhandelt over de ver koop. De gemeente Leiden hangt als los zand aan elkaar: de een weet niet wat de ander doet. Niet Van der Pouw Kraan licht op, maar de ge meente oefent duistere en aan vechtbare praktijken uit. Ik heb nogal wat bedenkingen over de handelwijze van ge meentebestuur en ambtenaren van Leiden. Ik weet zeker dat ik niet de enige ben, want Lei den staat niet te boek als een gemeente met een efficient en goedlopend bestuur. Ik voel ervoor hier actie tegen te voe ren. Mensen die er ook zo over denken kunnen me bellen, tel. 01751-77534. Met elkaar kun nen we er mogelijk wat a£n doen. A. v.d. Pouw Kraan Rijksstraatweg 795A Wassenaar (ingek. red.) BURGERLIJKE STAND Lelden - Geboren: Rutger zv. E. H. Schotmeijer en C. M. Bousie; Llnda Vanessa dv. J. S. Metten en H. G. yan Drunick; Christiaan zv. J. van Duijn en L. A. Koekebakker; Matthijs Abraham zv. L. H. C. Koelewijn en G. R. M. Nie- kel; Anica dv. D. R. Tessers en H. J. Knijff; Petronella Adriana dv. R. Kipp en W. A. Helmus; Jacquelien Karina dv. J. C. P. Schlagwein en T.A. Chaudron; Martina Albertha Wilhelmi- na dv. M. Korbee en C. C. van Dalen; Pieter Bastiaan zv. J. P. Beun en C. R. I. Spuesens; Roselinde Margaretha Catharina Annette dv. R. P. Kolder en M. S. M. Cozijn; Casper zv. C. van der Vijver en A. A. A. Zwaan; Arend zv. L. A. van den Oever en N. J. Kuljt; Mijke Karlijn dv. J. Eilers en E. G. J. Meeles; Alexandra Elisabeth Geer- truida dv. P. W. Dreel en I. B. M. Stein; Barbara Maria dv. J. A. G. Ver water en C. C. d. van der Helm; Mar cellus Cornells Hendricus zv. P. W. M. Beugelsdijk en I. C. M. Heemskerk; Gerbrand Dirk zv. L. Marbus en I. M. Rodenburg; Ronald Wouter Jeroen zv. A. Versteegt en D. Varkevisser; David zv. J. Kuijt en P. M. Kuijpens; Maria Hendrika dv. O. Huiberts en G. P. I. Nljenhuis; Dèlina dv. J. J. H. Keij- zer en W. J. van Haarlem; Nlcolaas Pieter zv. A. N. de Roo en M. L. Slot; Joost Maurits zv. J. van Kempen en J. A. de Wolff; Michelle Maria Corne lia dv. L. J. van Noort en A. M. C. Zuidhoek; Petrus Jozef zv. J. S. P. M. Suiker en A. M. A. A. Zwetsloot; Lars Jacobus zv. R. Hansen en E. M. van Egmond; Barbara Kirsten dv. L. Noorduin en B. Korteland; Petrus Gijsbertus Johannes zv. P. C. M. van Dam en D. Duindam; Harold zv. R. C. R. Siekmann en W. A. Kulpèrl; Dennis Petrus Hendrikus zv. P. van der WeiJ- den en W. Blikman; Edwin Jochum zv. P. van Beelen en J. P. Koetse. Overleden: J. van der Kaai), geb. 19- 4-1904 vrl. geh. gew. met H. Tege laar; P. Baart, geb. 12-9-1909 man; B. J. C. A. Verhoeve. geb. 4-1-1913 man; A. P. Doran. geb. 31-1-1905 vrl. geh. gew. met J. B. Martha; A. C. Postma, geb. 19-8.1922 man; AO. Lont. geb. 22-6-1945 vrl. geh. gew. met G. E. Kogeldans; G. J. Kluijt, geb. 20-3-1909 vrl. echtg. van L. Mul ler; H. W. van den Broek. geb. 3-3- 1905 man; C. Leget. geb. 30-1-1921 man; J. H. M. van der Linden, geb. 2- 7-1968 vrl.; A. M. Kruger, geb. 2-10- 1907 man; C. Freeke. geb. 3-10-1912 man; C. Langenberg, geb. 2-9-1927 vrl. echtg. van P. A. van der Mei); N. J. van Duijvenbode, geb. 22-6-1897 man; N. van der Niet. geb. 3-9-1914 man; A. Kukler. geb. 30-5-1909 man; C. Singerling, geb. 26-5-1904 vrl.; J. N. de Graaft, geb. 6-7-1901 man; H. Starre, geb. 27-1-1895 man; G. Beelt. geb. 11-4-1904 vrl. geh. gew. met J. T. L. Andreas. -.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5