ohn Metgod is met Rijvers Ideal du Gazeau een echte Gigant Zesmaal remise in Tilburg Nutteloze strijd Korts jnoj Nederland B stelt teleur Military sterk bezet )RT LHDSE COURANT/ WOENSDAG 14 OKTOBER 1981 PAGINA 15 jw karakter •de France %S De 69e Ronde van jrijk, die op 2 juli 1982 in trland van start gaat, ver- aanzienlijk van de vorige jq al ligt het zwaartepunt weer et eind. De afstand is inge- -an 3800 naar 3600 kilometer, Intal etappes eveneens: van 24 (2. Daarentegen is het aantal Ttizen (twee) gelijk gebleven [trips per vliegtuig verdub- aar twee. Jtief opzicht is er nog een op- Je wijziging. Er is slechts éen Atijdrit (over 73 kilometer) ge- Inmeerd. De laatste jaren wa- ler altijd twee tijdens de eerste Door de in deze wielerdiscipli- jeslagen ploeg van Peter Post j de ploegentijdritten altijd aan- ]en om de gele trui te veroveren Hende posities te verstevigen, j volgend jaar aanzienlijk moei- irorden. Flyer derde KAAPSTAD - In de zetlwcd- strijd rond de wereld neemt de „Flyer" van de Nederlander Con nie van Rietschoten nu de derde plaats in. Het voorlopige klasse ment (met tijdcompensatie) werd opgemaakt nadat gister ochtend drie jachten in Kaap stad waren gearriveerd. Na het eerste deel van de wedstrijd is de Fransman André Viant met „Kriter lx" eerste. Van Rietschoten was vorige week maandag de eer ste die in Zuid-Afrika afmeerde. „Het was onze bedoeling als eerste te arriveren", zei Van Rietschoten. „Maar met zo'n groot jacht is het erg moeilijk ook met handicap win naar te worden. Kleinere boten hebben een licht voordeel". Even als andere boten had Van Rietscho ten voornamelijk te kampen met gebrek aan wind. „We hadden rechtstreeks jiaar Auckland kun nen varen". Harm Wiersma wil straks de wereldtitel dammen veroveren. Akkoord damtweekamp AMSTERDAM Het program ma van de damtweekamp om de wereldtitel tussen wereldkam pioen Anatoli Gantwarg en zijn uitdager, de Nederlander Harm Wiersma, is definitief vastge steld. De tweekamp speelt zich af van 2 november tot en met 29 november. De opening en de loting hebben op 19 oktober plaats in het Hilton-ho- tel in Rotterdam. De eerste partij wordt op maandag 2 november te Rotterdam gespeeld, de laatste (20e) partij eveneens. Bij een eindstand van 2020 blijft Gantwarg in het bezit van het kampioenschap. Hij zal tijdens de tweekamp Nicolai Mitsjanski als se condant hebben. Wiersma wordt terzijde gestaan door Ton Sijbrands. KNAU doet Geeroms nieuw aanbod DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) doet de Belgische hor dentrainer Wilfried Geeroms een aanbod om aan te blijven als bondstrainer. Geeroms nam ont slag omdat hij niet wilde ingaan op de door de Unie gestelde voor waarden. Geeroms, die atleten als Schulting, Pont en Commandeur onder zijn hoede heeft, mocht zijn pupillen niet meer in België trainen. Voorts was de Belg-het oneens met de for se salarisvermindering die hem te wachten stond. De KNAU is van plan de bondstrainers voortaan per gegeven centrale training te beta len. Volgens het nieuwe aanbod zal Geeroms zich alleen met de top be zig houden. John Metgod zichzelf een eerlijk Hij zegt de dingen 'cok zoals ze zijn. „Bij er en kom ik misschien e: génwijs of als een ure-mannetje over. ja^an me niets sche- De libero van AZ '67 voor zichzelf wat hij is en wat hij kan. im is Metgod ook bij verguld met de aak van bondscoach Rijvers dat hij het ing lijk tijd vond om id een vaste plaats in tfederlands elftal te „Ik ben nu drie bij Oranje, heb veer- caps achter mijn' maar tegen België de vierde wedstrijd in ik in de basis sta". !pd werd door de voorma trainer van Oranje, Jan Bruis, als pinch hitter tkt. En iedere keer wan- ersen ,ykt n|lversum in ERSUM De uitslagen van teren in Hilversum gehou- icrsen zijn: koers, le afdeling (2440 me- AtiTanja Wittestein (H. J. W. ,n 1.21,7; 2. Solvent H.; 3. Tarpan (B.W.). Toto winn. 2.-. PI. J0 3,40, 2,30. Kopp. 54,60. V( 480,10 (2-13-4). re e koers, (2000 meter): 1. i (H. J. W. Drift) 1.23,3; 2. Up- iee lelma; 3. Unit Fortuna. Winn. neer hij inviel, presteerde de Alkmaarder goed. Om de vol gende interland toch weer te moeten constateren, dat hij op de reservebank kwam te zit ten. Metgod over die periode: „Bij Zwartkruis wist je van te voren nooit of je speelde of niet. Hij gaf dan wel tekst en uitleg, maar die heb ik zelden begrepen. Althans de redenen waarom hij mij er altijd naast zette, vond ik niet plausibel. Dan weer had ik geen vorm en een andere keer ontbrak het mij aan internationale er varing. Maar hoe kon ik nu ervaring opdoen, als ik niet mag spelen"? Toch wenst hij de Zwarte Piet niet helemaal bij Zwartkruis te leggen. „Het is natuurlijk niet reëel om hem volledig de schuld te geven. Misschien was ik zo nu en dan onevenwichtig in mijn spel en waren mijn prestaties bij AZ '67 niet con stant genoeg. Maar Zwartkruis durfde nooit echt te beslissen". Anderzijds geeft hij toe als voetballer de laatste jaren ook te zijn gegroeid. „De clubsuc cessen van AZ '67 zijn een goe de stimulans geweest. Ik heb een proces van bewustwording doorgemaakt. Toen ik bij Oranje kwam, was ik 20 jaar. Dan kun je van mij niet de routine verlangen als van ie mand die 10 jaar ouder is." Het bewust bezig zijn met zijn vak als voetballer resulteerde enige tijd geleden tot een con flict tussen hem en trainer Kessler van de Alkmaarders. De laatste wilde Metgod bij ab sentie Van de geblesseerde Kristen Nygaard van de libe ro-positie naar het middenveld halen. Metgod weigerde en kwam op de bank te zitten. Een tijdje later kreeg Metgod toch zijn zin. Hijzelf over die affaire: „Mijn grootste bezwaar gold niet het spelen op het middenveld. Dat interesseerde mij niet zoveel. Maar drie jaar geleden ontstond bij AZ '67 een identieke situatie. Toén heb ik op bijna alle plaatsen in het elftal gespeeld. Dat wilde ik nu voorkomen. Kijk, het is een gegeven, dat Nygaard één op de drie wedstrijden speelt. Dan zou ik dus steeds moeten switchen en daar pas ik voor". Incidenteel Zijn positie in Oranje staat daar volgens hem helemaal buiten. „Het Nederlands elftal is een incidentele zaak, maar met de club speel ik zestig tot zeventig duels per seizoen". Zo stroef als zijn contacten met Kessler soms lopen, zo vloeiend verloopt de commu nicatie met Kees Rijvers. Met god wil ook geen kwaad woord over de bondscoach ho ren. Dat hij voor de interland tegen Ierland werd gepas seerd, wordt vol begrip geac cepteerd. „Rijvers wilde 4-3-3, of 3-4-4 spelen. Hij koos voor het laatste. Daardoor was er voor mij geen ruimte in Oran je. En dan is het niet reëel om na afloop te zeggen dat de bondscoach het fout heeft ge daan. Zijn moeilijkheid is, dat hij de gok vooraf moet nemen. Ik was het trouwens volledig eens met de zienswijze van Rijvers. Nu nog". Ofschoon Metgod bij zijn club John Metgod: „Zwartkruis durfde nooit echt te beslis sen". een middenveldpositie weiger de, zal hij vanavond in een uitverkocht Feyenoord-stadion toch in de middenlinie moeten opereren. Naast Miihren, Thijssen en Neeskens. „Ik zal in de positiedekking moeten, omdat de Belgen waarschijn lijk met twee spitsen zullen spelen, Voordeckers en Czer- niatynski". De plaats waarop hij moet spelen, vindt Metgód in het geval van Oranje niet interessant. Rijvers heeft hem duidelijk zijn vertrouwen ge schonken. Met Nederland-Bel- gië breekt daatdoor voor hem een nieuw tijdperk als interna tional aan. HENK WAGEMAN Ufried Norg. koers, (2000 meter): 1. Upper Bouwhuis) 1.21,9; 2. Une de 3. Uresco Double. Winn. e, PI. 1,50,/ 3,50, f 2,30. Kopp. 3 Trio 84.60. koers (2900 meter): 1. Top (A. de Wrede) 1.23,4; 2. Titan hafc; 3. Savoir Vivre. Winn. PIJ 1,60,/ 4,50,/ 3,20. Kopp. Trio 921,30. Niet gestart: Koers, prijs der Giganten, eling (1609 meter): 1. Ideal d «u (E. Lefevre) 1.15,7; 2. Ex- i]e( ïaze; 3. Lima Power. Winn. 1,10. Kopp. 1,50. trio F. igekend. Niet gestart: Stepha- Jlt en Pamir Brodde. koers, prijs der Giganten 2e oo 'P 1. Keystone Patriot (V. nen) 1.16,2. Norine Hano- Ivens Winn. 1,50. PI. d«./ 1,10. Kopp. 1,30. Trio lal 4e koers, (2440 meter): 1. PR| us (J. M. Swaab) 1.21,8; 2. Star Kairouan Lee. Winn. .50, Trio 72,20. koers, le afdeling (1609 1. Paula Antje (J. J. de Wit) 2. Unpredictable; 3. Solid Winn. 27,90. PI. 3,80, 3,Kopp. 21,Trio 10. Niet gestart: Rallant Way en ?livier. koers, (2000 meter): 1. imelaar (J. M. Kroon) 1.20,8; 2. Judson; 3. Lexington. Winn. PI. 3,20, 1,40, 1,20. 191,80. Trio 1084,40. Niet Rix K. en Single Belle, koers. Finale Prijs der Gi- (1609 meter): 1. Ideal du Ga il. Le Fevre) 1.14,7; 2. Ivesn.; 3. Gaxe. Winn./ 1,20. PI. 1.10, 1,10. Kopp. 23,80. Trio koers, 2e afdeling (1609 me- 1. Sasja van Willy (A. van weerd) 1.19,7; Titus ter Lune; idemans. Winn. 8,90. PI. 1,90, 1,60. Kopp. 33,—. 165,50. Niet gestart: Ortwin.- [Me koers, 2e afdeling (2440 1. Tauri Pluto (L. Dooper) 2. Sara du Bois; 3. Tara Fortu in. 5,80. PI. 2,80, 18,90, Kopp. 94,90. Trio 1411,50. «ator omzet: 1.015.967,—. ortwereld P|H Het Nederlands «selftal, bestaande uit j«ters van Zwart Wit '28, |jde eerste wedstrijd in het om het officieus kampioenschap voetbal ien. De Phillippijnen p toet 5-0 verslagen. HAAG Voor de be- ttpetitie ijshockey heeft -Jttdam gisteravond thuis R 6-4 verloren van Tilburg. JOPIE RUTTING MET IVENS DE VERRASSING HILVERSUM In de fi- nale van de Prijs der Gi ganten kwamen gistera vond in het Hilversumse sportpark rond de klok van kwart voor tien acht paarden achter de startau to in actie. Daarbij was wereldkampioen Ideal du Gazeau met Eugène Lefè- vre en Keystone Patriot met Veyjo Heiskanen. Deze paarden gingen als torenhoge favorieten van start. Zij hadden immers eerder op de avond hun serie gewonnen. Achter de startauto was Lima Po wer het snelste weg. Ideal du Gazeau sloeg in de laatste rechte lijn erg hard toe en zegevierde stijlvol. De overwinning in de se rie en de zege in de finale leverden voor de eigenaar van de wereldkampioen onder de dravers vijfen zestigduizend gulden op. Van de 2700 paarden die in Nederland trainen, had er maar één de klasse om in de finale te mogen meedoen. Dat was dan nog een Franse im port in Nederlands bezit, de zevenjarige Ivens. Tot verras sing van de Nederlandse draf- aanhang heeft deze Ivens zich in de finale wel doen gelden. Jopie Rutting-Verhoeve reed een geweldig parcours en werd de grote verrassing van de dag met een tweede plaats. Een uitzonderlijke prestatie waar men niet alleen in Ne derland, maar in heel draf- minnend Europa over zal na praten. Ideal du Gazeau ging over de finish in een prachtige kilometertijd van 1.14.7 op een toch zware baan. Het record van Bellino II stond op 1.13.8 en was in 1977 gelopen. Achter Ideal du Gazeau en Ivens ging Express Gaxe als derde over de eindstreep voor Lima Po- Dertien koersen in Europa tel len mee voor het Europees kampioenschap. Het is een in ternationaal circuit. Een daar van, en tevens voorlaatste, was de Hilversumse prijs der Gi ganten. Vóór gisteravond was de wereldkampioen en win naar van de Prix d' Amerique, Ideal du Gazeau, lijstaanvoer der met twintig punten. Dat was vijf punten meer dan de winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen 1981 op Duindigt, Jorky. En daar Jorky aan het eind van deze maand in de laatste draverij van dit circuit in Milaan aan de start komt, moest Ideal du Gazeau wel naar Hilversum om het ene puntje dat hij nog nodig had om Europees kam pioen te worden en daardoor de gouden beker veilig te stel len, te veroveren. Vier paarden Een vierde plaats was daar voor al genoeg. Door zijn komst lieten andere Europese toppers het in Hilversum af weten. In de eerste serie moest Ideal du Gazeau het opnemen tegen slechts vier paarden. Bij de totalisator was Ideal du Ga zeau terecht groot favoriet. Omdat er te weinig paarden aan de start verschenen was het populaire triospel op deze eerste serie der giganten niet mogelijk. Bovendien kostte de wereldkampioen de Stichting Totalisator Nederland een hoop geld omdat men volgens de regels van het Totalisator- regelement verplicht is tien procent van de winst boven de inleg uit te betalen. Voor de kassa van de totalisator ston den gisteren mensen die hon derden guldens Ideal du Ga zeau voor de plaats speelden. Tien procent winst is nu een maal niet bij elke bank zo snel te verdienen. De eerste serie werd gewon nen door Ideal du Gazeau in een kilometertijd van 1.15.7. Hij moest echter in de eind strijd alle registers opentrek ken om Express Gaxe te ver slaan. Hij deed dit met iets meer dan een hoofdlengte. Ex press Gaxe nam gelijk na de start de leiding voor Lima Po wer en de Amerikaanse hengst in Nederlands bezit, Greatest Action. Bij de start was Ideal du Gazeau vierde en Perfect sprong met de Duitser Willy Rode op de sulky in de fout en begon aan een hopelo ze achterstand van zeker zestig meter aan een opmars. Het pleit voor Aad Pools, de enige Nederlandse pikeur in dit veld van vijf paarden, niet dat Per fect met Willie Rode de laatste plaats ondanks die fout aan hem moest overlaten. In de tweede serie ging Keys tone Patriot als lichte favoriet van start. De vijfjarige hengst won echter fraai. Norine Ha nover werd tweede voor de verrassende Ivens. Voor Jopie Rutting-Verhoeve kon toen de dag al niet meer kapot. Niet te weten dat ze later op de avond met Ivens nog een tweede plaats zou pakken in de finale. Voor haar mannelijke collega's doet de blondine uit Appelscha al lang niet meer onder. Haar man is trainer van Ivens en heeft in de koers het volste vertrouwen in zijn vrouw. Jo pie Rutting was de eerste vrouw die in een groot inter nationaal nummer wist te schitteren. Starten met Ivens in Frankrijk is er echter voor haar niet bij. Daar zijn vrou wen nog steeds taboe in drave rijen. Niettemin komt Jopié Verhoeve in de Franse kran ten straks met net zulke grote koppen op de pagina's voor als Ideal du Gazeau. Zij wist het de wereldkampioen toch maar moeilijk te maken. Jopie Rutting: „Een geweldige dag. Dit vergeet nooit meer. De wereldkampioen kon ik niet kloppen, maar de overige Giganten bleef ik toch mooi voor". ARTHUR VAN RIJSWIJK ADVERTENTIE LOKEREN De nederlaag van 20 van het als een b-elftal vermond Jong Oranje was aanvaardbaar in Lo keren. Het vertoonde voetbal tegen de Belgische belof ten echter geenszins. Wat mis kon gaan, ging ook in derdaad verkeerd bij de jonge Nederlanders. Een deel van de tekortkomingen bleef in de eerste helft verbor gen omdat Flight, Troost en Scheve hun verdedigende taak redelijk vervulden. Na de rust was er, ook voor de uitstekende doelman Metgod, geen redden meer aan. Invaller Creve tekende voor de treffers. België b: Munaron (De Coninck); De Vrieze, De Wolf, De Greef, Mariman (Ipermans); Van Eyck, Laroy, Thairet (Creve); Van der Eist, De Smet, Mar- Kovacs De ex-coach van Ajax, Stefan Kovacs, is door de Roemeense voetbalbond ontslagen als coach van de nationale ploeg. Het ont slag volgt op het verlies van Roemenië tegen Zwitserland (12), waardoor de bijna zekere kwalificatie van Roemenië voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in Spanje opeens in gevaar komt. Engeland, Hongarije en Zwitserland lij ken in groep vier nu de betere kansen op plaatsing voor Spanje te hebben. De 61-jarige Kovacs, die met Ajax twee Europa Cups veroverde, werd in 1975 bondscoach van de Roemeense ploeg. Officials van de bond zeiden dat er binnen zeven dagen een nieuwe coach zal worden aangewezen. Littbarski De rechterspits van FC Köln, Pierre Littbarski, zal vanavond debuteren in het Westduitse voetbalelftal, dat in Wenen tegen Oostenrijk aantreedt voor een kwalificatiewedstrijd in groep 1 voor het wereldkampioenschap. Oostenrijk brengt een elftal op. de been waarin veel routine is gestopt. Oostenrijk: Koncilia; Weber, Dihanich, Pezzey, Mlrnegg; Hattenberger, Hin- termaier, Prohaska; Jara, Schacher. Krankl. West-Duitsland: Schumacher; Stielike; Kaltz, K. H. Förster, Briegel; Dremm- ler, Breitner, Magath; Littbarski, Fisher, Rumenigge. TILBURG Tot de laatste dag blijft het onzeker wie winnaar wordt van het vijfde internationale schaaktoernooi in Tilburg. Voor de eerste maal ein digden alle zes partijen in remise, waardoor er in het klassement geen wijzigingen optraden. Zo bleef ook Timman kansen behouden op de eerste prijs van 6000 gulden. De Nederlander deelt de leiding met Petrosjan. Het meest waarschijnlijke is dat deze editie van het Tilburgse evenement meer dan een winnaar oplevert. In de slotronde van morgen moet Timman met zwart mede-kanshebber Beljavs- ki bestrijden. Petrosjan heeft tegen Ljubojevic eveneens zwart. Timman kreeg in zijn partij tegen Portisch, de tegenwoordig veel gehanteerde dame-indische opening tegenover zich. Op de 23e zet raakte hij de kwaliteit achter, maar Portisch had een hangende e-pion en een dubbelpion op de a-lijn. Timman wist uitstekend van zijn vooruitstrevend opgestelde stukken te profi teren en Portisch zag zich genoodzaakt de kwaliteit terug te ge ven. Daarna ontspon zich een spannende tweestrijd, die door de meeste collega-grootmeesters in de perskamer belangstellend werd gevolgd. De taxaties van kansen wisselden met de zet. Lange tijd leek Timman de overhand te hebben. Op het moment van afbreken was dat echter gezichtsbedrog en moest Timman tevreden zijn met een onbeslist. Na enig analyseerwerk zag ook Portisch af van winstpogingen, zodat er geen tweede zitting meer nodig was. Uitslagen Petrosian (Sov)-Bel Javski (Sov) 1/2-1/2; Timman (Ned)-Portisch (Hon) 1/2- 1/2; Spasski (Sov)-Sosonko (Ned) 1/2-1/2; Hübner (Wdl)-Miles (Gbr) 1/2-1/2; Kasparov (Sov)-Larsen (Den) 1/2-1/2; Andersson (Zwe)-Ljubojevic (Joe) 1/2- 1/2. Stand: 1/3 Petrosjan, Timman, Beljavski 6 1/2 punt; 4 Portisch 6 pnt.; 5/6 Andersson, Ljubojevic 5 1/2 pnt.; 7/8 Spasski en Kasparov 5 pnt.; 9 Sosonko 4 pnt.; 10/11 Hübner, Larsen 3 1/2 pnt.; 12 Miles 2 1/2 pnt. MERANO Viktor Kortsjnoj heeft gisteren in de tweede zitting nog anderhalf uur lang ge probeerd de vijfde partij van de tweekamp op zijn naam te brengen. Deze poging om „een dode tot leven te bren gen", zoals de Russische grootmeester Michael Tal het omschreef, had geen succes. Bij de 68ste zet zag ook Kortsj noj in, dat het geen nut had wereldkampioen Karpov nog verder over diens kennis van het toren-eindspel te onder vragen en stelde hij remise voor. Hij had toen nog tweë pionnen en Karpov één. De ti telhouder accepteerde. Daar door blijft de stand ongewij zigd: 3-0 in het voordeel van Karpov. Stand na zet 45, wit; Wit: Td3, Ke3, e4, f3, g3, h4 Zwart: Kg7, tb5, f7, g6, h5. 45. Tb5-a5; 46. Ke3-f4 Ta5-al; 47, Td3-d5 Tal-gl; 48. Td5-a5 Tgl-hl; 49. Ta5-a7 Thl-bl; 50. Ta7-a4 Tbl-gl; 51: e4-e5 Tgl-bl; 52. Kf4-e4 Tbl-el schaak; 53. Ke4-d5 Tel-e3; 54. Ta4-f5 Te3-a3; 55. g3-g4 Ta3-a5 schaak; 56. Kd5-d4 Ta5-a4 schaak; 57. Kd4-e3 Ta4-a3 schaak; 58. Ke3-f2 Ta3-a2 schaak; 59. Kf2-g3 Ta3-a5; 60. Tf4-e4 h5xg4; 61. f3xg4 Ta5-a3 schaak; 62. Kg3-f2 Ta3-h3; 63. g4-g5 Th3-a3; 64. Te4-e3 Ta3-a4; 65. Kf2-g3 Ta4-b4; 66. e5-e6 f7xe6; 67. Te3xe6 Tb4-a4; 68. Te6-f6 Ta4-b4 remise. ENSCHEDE De Internationale Military van Boekelo is aan zijn elfde editie toe. Het vier dagen durende evenement, dat van 22 tot en met 25 oktober in de Twentse bossen zal worden gehouden, trekt ruiters uit vele landen. Deze komen met overwegend jonge paar den aan de start. Zoals gewoonlijk heeft de Engelse equipe de grootste inbreng met 23 deelnemers, van wie Lucinda Prior-Palmer de bekendste is. De Britse, die een aantal jaren geleden de Europese titel voor zich opeiste, zegevierde als enige vrouw tot dusver al vier keer in de bekendste military ter wereld, die van Bad minton, en was ook in Boekelo (in 1975) al eens de sterkste. Dat laatste geldt overigens ook voor de eveneens weer aanwezi ge Rachel Bayliss, eerste in 1978, en Collin Wares, die vorig jaar de sterkste was. Ook Horst Karsten, die zowel in 1976 als in 1977 won, is weer aanwezig en dat is ook het geval met de man, die in 1974 de concurrentie verraste, de Fransman' Dominique Ben- tejac. De vijf oud-winnaars hebben tegenstand van de Europese kampioen, de Zwitser Hans Ulli Schmutz, en de nummer drie van het Europees kampioenschap in Denemarken, de Ier Brian McSweeney. Nederland is onder meer vertegenwoordigd door de voltallige equipe die in Horsens uitkwam en bestond uit Eddie Stibbe, Si mon de Jonge, Gerrit Nijboer, Gerrit Lozeman en Harry Thee- len. Tegengaan sluikreclame niet in strijd met journalistieke vrijheid (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Van der Louw (CRM) acht de bepaling in de Omroepwet dat bepaalde sportwedstrij den niet op televisie mogen worden uitgezonden als er te veel reclame is op de plaats waar de wedstrijd wordt gespeeld, niet in strijd met de journalistieke vrijheid van de makers van het programma. In de Omroepwet is immers een bepaling opgenomen waarin staat dat elke instelling die zendtijd heeft verkregen, bevoegd is, vorm en inhoud van haar uitzendingen te bepalen. Onder de daarbij in acht te nemen bepalingen in de wet valt volgens Van der Louw ook de bepaling dat behoudens toestemming van de minister uizendingen niet dienstbaar mogen zijn aan reclame doeleinden. Dit stelt Van der Louw in antwoord op vragen van het kamerlid Bakker (D'GG) over het verzoek van B en W van Rotterdam, aan de oud-minister van CRM mevrouw Gardeniers, om voor het sportpaleis Ahoy' een speciale regeling te ontwerpen inzake uit zendingen van sportwedstrijden daar. Via de huidige bepalingen in de wet zouden sportuitzendingen uit Ahoy' uitgesloten zijn. Van der loiuw liet doorschemeren snel een (vermoedelijk posi tief) besluit te willen nemen over het verzoek van B en W van Rotterdam.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15