gliJPi vervallers jfoordwiiks ostkantoor Leiderdorps Muzenh of feestelijk geopend Bezuinigings nota college onvoldoende onderbouwd" DRI Sciograaf Hoek emt afscheid Bijzondere dag voor Zeeburg CDA IN REACTIE: Meesterserie biedt luch thartig begin - ^-)KN/REGI~ LEIDSE COURANT ZATERDAG 10 OCTOBER 1981 DWIJK/LEIDEN a io ïibuitenlandeïs heb- l^dyjstermiddag tever- iVeRBöetracht met 45.000 ïeïen.1i1uit het postkantoor SóïTSrf Noord wijk-Binnen mei hij haal te gaan. Na «Sfrte achtervolging ni84o r* viJftal *n Leiden (S)zonouden. Het bleken KdJelgen en een Ma- iBioa'GP te z^n' een van leniandsgen werd in eigen 5Nwl. Dg gezocht wegens nkoverval. val werd gepleegd om IsMvSjr twee. Vier mannen (S) Juhet bivakmutsen op uit (S^HetV bet postkantoor aan nrstraat geparkeerde tapt. Een vijfde bleef iet stuur. In het kan- si Radiohonden zich tijdens de 23.02 ($een zestal bezoekers, len met vuurwapens ;en tegen de muijr te wee overvallers hiel- luiténdeur in de gaten, nderen sprongen, ge- met pistolen, op de ba- van deze twee sprong ins over de glazen i het kantoor en vroeg Toen de bureauchef fiaar zijn zin niet snel reageerde, werd hij ge- ai met een pistool in de wongen de kluis open ïn. In de kluis bevond ïen geld. Vervolgens Sen van de overvallers i's bij het loket en borg in een uit de kluis ge- Jassette. Daarna ver- chtwa^et vijftal snel in de ge- 7 03 (ssnde auto. 8.06-8.21 "o2 Ts^S was de politie gea- is tabnkd. Ze werden gezien ten ze het postkantoor binnen- politie arriveerden, waren de ze gezien. Dit keer door een gingen door parkeerwachter overvallers echter al gevlogen, oud-politieman uit Katwijk. Van Leeuwen uit Noordwijk, die in burgerkleding aan de overkant stond. De heer Van Leeuwen snelde naar het Kruijthuis, waar ambtenaren van de afdeling Welzijnszorg de politie belden. Voordat drie wagens van de Noordwijkse binnen vijf minuten speeld. De auto met de vijf rovers reed naar de Schieweg, waar ze overstapten in een rood bruine Saab. Opnieuw werden Een blik In de vluchtauto. Rechts naast de bank. tussen wat kleren een van de twee vuurwapens. bocht en de rovers konden Worden gearresteerd. Volgens de Leidse politie is er bij de aanhouding van de overvallers niet geschoten. Ooggetuigen spreken dat te gen. Eén van die getuigen was de heer Van Eek, hoofduit voerder bij de bouw van het kantorencomplex aan de PI es- manlaan. Op het moment dat de vluchtauto van de overval lers in volle vaart het bouw terrein opreed, zat de heer Van Eek met 3 anderen te vergaderen in de bouwkeet langs de weg door het bouw terrein. Van Eek: „Plotseling hoorden wij gierende banden en een sirene. 'We sprongen op en zagen een rood-bruine Saab met hoge snelheid langs de keet rijden. Kort daar achter kwam een politiewagen. De bruine auto slipte en belandde bijna in de sloot". Bijna, want de bestuurder wist de auto op de smalle weg te houden. Maar niet voor lang want luttele meters verderop schoot de auto van de overvallers rechts van de weg in de bouwput. „De agenten sprongen uit nun auto en hielden vier van de in zittenden onder schot, zo ver telt de heer Van Eek. „Een vijfde rende weg in de richting van de heuvel achter op het terrein. De tweede agent ging in de achtervolging en loste een waarschuwingsschot, waarop deze zich overgaf". In de vluchtauto werden een blauwe weekendtas, een cas sette met de buit en twee vuurwapens aangetroffen. De •vijf arrestanten werden eerst naar het Leidse politiebureau overgebracht en later getrans porteerd naar de Noordwijkse politie. Uit het onderzoek bleek al snel, dat beide vlucht wagens onlangs in België wa ren gestolen. Politiemensen zoekfen op het bouwterrein naar mogelijk door de rovers weggegooide goederen, op de achtergrond de vluchtauto. De gehele overval had zich Hij noteerde het kenteken en kon dit korte tijd later aan een passerende surveillancewagen doorgeven. Het kenteken van de bruine auto werd juist doorgègeven op de politieradio, toen twee agenten van de Leidse ge meentepolitie de wagen zag passeren op de Plesmanlaan. De surveillanten zetten ogen blikkelijk de achtervolging in. De rovers probeerden aan de achtervolgers te ontkomen door een bouwterrein aan de Plesmanlaan op te rijden. De vluchtwagen vloog hier uit de vamen naar het Stadhuis om de scheidende sociograaf I de hand te drukken. Een van de meest markante figuren van ieentelijke apparaat, de sociograaf drs. M.W. i2), heeft gisteren officieel afscheid^ genomen, erzoeker maakt gebruik van de VUT-regeling. reideïege van burgemeester en wethouders vergastte moeti tgesproken onderzoeker op een welgemeende ben onsreceptie. Dé belangstelling voor de receptie ïrweldigend. swarte de rej de dr r re| comi kernr bbers Ie arr het a uw espre) Hek Bakl nader tide er ni watei ?erde oor h< t gesp as Wi Dsitie N JOl Hoek is 32 jaar in dienst geweest van de gemeente Lei- onderzoeker heeft zich immer gemanifesteerd als ie- ie zich bewust onafhankelijk opstelde ten opzichte van j eke bewindsmannen. Een verdediger van de wensen r evolking. Met die gedachte in het achterhoofd heeft hij ge dikwijls van advies gediend. Hijzelf kreeg van de ge- ammer genoeg advies om vervroegd uit te treden. wel beweerd, dat Hoek zijn tijd vooruit was (en is). Het 1 ote plan van Hoek in de jaren vijftig had betrek- de wijk Zuid-West. De onderzoeker pleitte voor een ;krcentage eengezinswoningen. Het plan ging niet door. Er 1 flats in Zuid-West en vandaag de dag ontvluchten veel de wijk. En zo is het met meer van Hoeks plannen ge- i iderhand is wel veel gebruik gemaakt van zijn stellin- irff de opbouw van een woonwijk (percentages speelruimte r i). ek liet vaak bij het maken van plannen theoretische weg en ging vooral af op zijn eigen denken. Het resul- een onafhankelijke en kritische opstelling. Dat dat ech- altijd strookt met de denkbeelden van politici, wekt ^reemding. NOORDWIJKERHOUT Het uitbreidingsplan Zee burg in Noordwijkerhout be reikt maandag een bijzonde re hoogtepunt De eerste, tweede en derde fase van het nieuwbouwplan Zeeburg, met zo'n 475 woningen ko men daarbij alle feestelijk aan de orde. Maandag wordt om drie uur de eerste sleutel van de twee de fase (66 woningwetwonin gen) uitgereikt aan de nieuwe bewoners. Vervolgens wordt om vier uur het civiele werk van de eerste fase Zeeburg op geleverd bij de Duinsloot. Ten slotte wordt om half vijf de eerste paal geslagen voor het project van 104 woningwetwo ningen in de derde fase van Zeeburg. Kinderkledingbeurs Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN De vrouwenwerkgroep houdt maandag en dinsdag weer een winterkleding- beurs in het Treffersgebouw. De kleren zijn bestemd voor kinderen. Kleding in de maten 86 tot en met 174 kan maandag tussen 13.30 en 15.30 uur worden in geleverd. De verkoop start 's avonds om 19.30 uur en duurt tot negen uur. Dinsdag morgen zijn de kinderkleren tussen half tien en twaalf uur tegen betaling af te halen. Niet verkochte kledingstukken die nen dezelfde dag tussen twee en drie uur te worden terugge haald. Naar aanleiding van de eerder met succes gehouden kinderkledingbeurs heeft de organisatie het plan opgevat een speelgoedbeurs te houden. Men vraagt zich echter af of daar animo voor is. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij Joke van der Hulst 01713-3994. Bij voldoende deelname wordt de speelgoedbeurs in november gehouden. LEIDEN De bezuinigingsvoorstellen van het college van B en W zijn slecht onderbouwd. Momenteel ont breekt ons in belangrijke mate het inzicht in de aan de voorstellen ten grondslag liggende afwegingen op ambtelijk zowel als op bestuurlijk niveau. Er worden geen expliciete keuzes gemaakt. Heroverwegingen ten aanzien van het huidige beleid worden ten onrechte niet aan de bezuinigingsvoorstellen verbonden. Dit stelt de CDA- gemeenteraadsfractie in een reactie op de bezuiniginsnota van het college. Onder de titel „Bezuinigen zonder heroverwegen?" gaat het CDA in een kritische beschouwing op de voorstellen van het college met betrekking tot de begroting van het volgend jaar in. Het CDA vraagt van het college een standpunt over de financie ring van nieuw beleid. Het CDA vraagt zich af of dat in de ogen van het college ten koste zal moeten gaan van bestaand beleid. Volgens de nota van het CDA is het college te optimistisch over het tekort (12,5 miljoen) van volgend jaar. De nota van het CDA noemt geen bedrag, maar stelt: „Het begrote tekort is gebaseerd op de verwachting van een te hoge aanvullende uitkering van het rijk." De cijfermatige onderbouwing van het collegevoorstel wordt als „te onzeker en onvoldoende" beschreven. Bovendien zouden de reserves van de gemeenten zo goed als uitgeput zijn, zodat ook dat geen oplossing biedt. De ombuigingen zouden langs „evenwichtige en vaste lijnen" moeten verlopen. De bezuinigingen op het personeel bij de gemeente zijn volgens het CDA niet gebaseerd moeten zijn op het beschikbaar zijn van vacatures, maar „getoetst moeten worden aan de stringente eis van doelmatigheid". Gedwongen ontslagen zijn volgens het CDA (en het college) uit den boze. Minder werk als gevolg van het minder verstrekken van opdrachten door de gemeente aan particulieren het college noemt een aantal van 25 arbeids plaatsen dat hierdoor verloren zal gaan is volgens het CDA zeer ongewenst. De bezuinigingen op de gesubsidieerde instellin gen gaan volgens de nota van het CDA te ver. De mate van pro fessionalisering in het welzijnswerk zou kritsch bekeken moeten worden. Er zou meer ruimte gegeven moeten worden aan vrij- williggers. De gemeenteraad zou geen „excessieve" verhoging van de gemeentelijke tarieven mogen doorvoeren om een uit-: weg uit de financieringsproblematiek te vinden. LEIDEN De Meesterserie opende gisteren met een optre den van het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest onder lei ding van David Zinman. De uitgevoerde werken van met name Rossini, Elgar, en Dvo rak spraken een luchthartig taal, die het talrijke publiek, gezien haar bijval als zeer toe gankelijk in de oren geklon ken moet hebben.. De sfeer van deze muziek werkte in de wijze van uitvoe ring door. De losse aanpak, die dirigent Zinman leek voor te staan, had muzikaal succes kunnen hebben, indien die ge- LEIDERDORP Wet houder mevrouw Gehner van Cultuur opende gis termiddag officieel het nieuwe multi-functionele centrum Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel in Buitenhof, Leiderdorp. De wethouder maakte haar entree op een ludie ke manier in een Ford van 65 jaar oud. Nadat zij de old-timer had verla ten, hees zij de vlag van de gemeente Leiderdorp. Daarmee waren de inwij dingshandelingen nog niet voltooid, want in de grote zaal van Muzenhof werd door leerlingen van de streekmuziek- school Rijnakkoord nog een muzikaal intermezzo gebracht. Ook hierbij was wethouder Gehner evenwel actief. Zij bespeelde achtereensvolgens een vibrafoon en een pauk. Gedurende het mini-concert, dat werd beheerst door strij kers en slagwerk, bouwden fraai en kunstzinnig uitge doste kinderen met blokken het embleem van Muzenhof op, de muzieknoot die over gaat in een boek, en vervol gens de naam van het multi functionele centrum. Als af sluiting volgde een gezamen lijke toost van alle mensen die een belangrijke rol heb ben gespeeld bij de totstand koming van het Muzenhof op het podium. Wethouder Gehner sprak in haar toespraak ,de wens uit, dat de verschillende gebrui- Wethouder mevr. Gehner heeft de vlag van de gemeente Leiderdorp gehesen ter gelegenheid van de opening van Muzenhof. kers van Muzenhof geen spijt verlengd kunnen worden en zullen krijgen van het sa- tenslotte nog dat alle partijen menwonen. Verder hoopte zij in goede samenwerking met té bereiken dat de opemngu- de gemeente een goed beheer ren van de bibliotheek wat van Muzenhof tot stand kun nen brengen. De heer Ligt- voet, voorzitter van het be stuur van de Stichting S treekmuziekschool RijnaK- koord toonde zich verheugd over het nieuwe onderkomen van de muziekschool na een jarenlang verblijf in onge schikte ruimtes. Met name de plaats, die het fraaie antieke Engelse orgel van de school in de grote zaal inneemt, deed hem veel deugd. Me vrouw Tichler, voorzitter van het bestuur van de Stich ting Openbare Bibliotheek Leiderdorp, toonde zich in haar op rijm gezette toe spraak niet minder verheugd en onthulde dat de bliblio- theek in de paar weken dat deze in bedrijf is er 1400 le den heeft bijgekregen. Vandaag is het nog tot 16.00 uur open huis in Muzenhof. Iedereen is welkom. De mu ziekschool is volledig in be drijf, compleet met optredens van de ensembles in de grote zaal, er kunnen instrumenten worden bekeken en er wordt een film vertoond. In de bi bliotheek zijn twee tentoon stellingen te zien, over musea en muziekboeken. Verder to nen de Leiderdorpse kunste naars Trees Klijn, Rien van der Nat, Alex Hakkaart en Adrienne Hoogenberk hun werk, evenals de foto- en filmclub Daguerre. Het bruin café in Muzenhof staat open voor de dorstige bezoekers. Na vandaag volgens drie we ken van activiteiten, met on der meer een koffieconcert door docenten van de streek- muziekschool morgen om 13.00 uur en de finale van het instrumentaal concours van de streekmuziekschool om 19.00 uur. paard was gegaan met gedisci plineerd samenspel en gespits- heid in de muzikale beleving. In de vijf gespeelde werken- bleken deze eigenschappen op onderdelen te ontbreken. De ouverture II signor Bru- schino van Rossini zette onge lijk in, terwijl het tikkèn met de strijkstok op de lessenaar door ongelijkheid haar ko misch karakter deels verloor. De zoetvloeiendheid van El-, gars serenade opus twintig werd, vooral in het larghetto intens doorvoeld, maar ver stoord door wederom ramme lend samenspel en een hinder lijk klankoverwicht van de bassen en celli. In de kleinere bezetting voor Mozarts vioolconcert KV 216 viel dit bezwaar weg. Het spel van de solist Sergiu Luca klonk elegant en energiek in de snelle hoekdelen, die hij bo vendien technisch goed onder bouwde in met name de ca- denzen. In het idyllische ada gio hield hij zijn toon te weinig in, hetgeen soms in schrille ef fecten resulteerde. De hoboïst Heinz Friesen ver zorgde in het werk van Kalli- woda een evenwichtig klin kende solo. die ook voor een betere aansluiting op de bege leiding zorgde dan in het Mo zarts solowerk. Anders dan dit stilistisch ver brokkeld werk bewees Dvo raks Scherzo dat grillige ver rassingen toch in een goed verband kunnen staan. Ook inhoudelijk vormde het een inhoudsvoller besluit. DIRK VOOREN Boekenbeurs in Sjaloomschool ZOETERWOUDE Op ink tiatief van het team van de Sjaloomschool te Zoeterwou- de zal in het kader van de kinderboekenweek maandag 12 oktober tussen zeven en acht uur een boekenbeurs worden gehouden. Klein en groot, kortom ieder een kan zijn of haar boeken, strips en aanverwante artike len, zoals boekensteunen, boe kenleggers enz. ruilen of ver kopen. Kaartjes waaróp de prijs vermeld kan worden, zijn op de Sjaloomschool voorradig. Geen heling door Blauwkousen KOUDEKERK/HAZERS- WOUDE De carnavalsvere niging De Blauwkousen uit Hazerswoude heeft nimmer een partij gestolen stropdassen aangeboden gekregen en geac cepteerd. In een bericht op de voorpagi na van de L.C. van gisteren werd gemeld, dat de Hazers- woudse vereniging, ongewild, een partij gestolen dassen had geaccepteerd om deze goede ren vervolgens voor een kwar tje per stuk voor het goede doel te verkopen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3