oetbalkoorts ror id Holland-België s •tijgt j Ik heb de vaam nu enmaal, aar met die gemeenheid ffalt het a>est mee Rekening hoeft niet meer vereffend voor Wilfried van Moer IGO HO VENKAMP: Nederland sterker MONUMENT BELGISCH VOETBAL KAN MAAR WIL NIET SPELEN TEGEN ORANJE 3RT LE3DSE COURANT ZATERDAG 10 OKTOBER 1981 PAGINA 11 dt V ts b\ ■ocei DEN HAAG Nederland kwam 111 maal tegen België in het veld en won daarvan 51 keer; 37 wedstrijden gingen ver loren en 23 keer kwamen beide partijen een gelijkspel over een. De doelcijfers zijn met 257-200 in het voordeel van de Oranje-klanten. Het overzicht van de uit- en thuiswedstrijden na de oorlog ziet er als volgt uit: 1946 Amsterdam Nederland - België 6-3 1946 Antwerpen België - Nederland 2-2 1947 Amsterdam Nederland - België 2-1 1947 Antwerpen België - Nederland 1-2 1948 Antwerpen België - Nederland 1-1 1948 Rotterdam Nederland - België 2-2 1948 Antwerpen België - Nederland 1-1 1949 Amsterdam Nederland - België 3-3 1949 Rotterdam Nederland - België 0-1 1950 Antwerpen België - Nederland 2-0 1950 Antwerpen België - Nederland 7-2 1951 Amsterdam Nederland - België 5-4 1951 Rotterdam Nederland - België 6-7 1952 Antwerpen België - Nederland 4-2 1952 Antwerpen België - Nederland 2-1 1953 Amsterdam Nederland - België 0-2 1953 Rotterdam Nederland - België 1-0 1954 Antwerpen België - Nederland 4-0 1954 Antwerpen België - Nederland 4-3 1955 Amsterdam Nederland - België 1-0 1955 1956 1956 1957 1957 1958 1958 1959 1959 1960 1960 1961 1961 1962 1962 1963 1963 1964 1964 1966 1967 1968 1972 1973 1975 1976 1976 1977 1977 1979 Rotterdam Antwerpen Antwerpen Amsterdam Rotterdam Antwerpen Antwerpen Amsterdam Rotterdam Antwerpen Antwerpen Rotterdam Amsterdam Antwerpen Antwerpen Rotterdam Amsterdam Antwerpen Antwerpen Rotterdam Antwerpen Amsterdam Antwerpen Amsterdam Antwerpen Rotterdam Brussel Antwerpen Amsterdam Amsterdam Brussel Nederland - België België - Nederland België - Nederland Nederland - België Nederland - België België - Nederland België - Nederland Nederland - België Nederland - België België - Nederland België - Nederland Nederland België Nederland - België België - Nederland België - Nederland Nederland - België Nederland - België België - Nederland België - Nederland Nederland - België België - Nederland Nederland - België België - Nederland Nederland - België België - Nederland Nederland - België België - Nederland België - Nederland Nederland - België Nederland - België België - Nederland »ndAAR De voet- hetis rond de derby d*j landen is de laat- nbu%n al aardig geste- l/7 jlland-België is een roedid met speciale reke, Dat geldt zeker |ugo Hovenkamp, in week 31 jaar n en die volgende zfoensdag in Rotter- ich waarschijnlijk aan mda interland begint. fesP$7-aanvoerder ves ten zijn rePutatie ,bbet 1 van Deurne door n z^ische buitenspeler Hurian Gooi in de eer- er Ajten van de wed- £,e\iiten de lijnen te ^5. Het was zijn t hinterland en vanaf ren. hent kreeg Hoven- sen% naam een ordi- "doppertje te zijn. Iayar sloeg de vlam xn gië-Nederland op- jordn de pan. In het ae Heizel-stadion jkue rde Hovenkamp ?ldet Gerets al in een vroeg stadium. De hele natie sprak er schande van, maar Hugo lapte de kritiek aan zijn laars en ontkent zelfs dat hij Van Gooi ooit geraakt heeft. „Ik was helemaal niet in de buurt. Willy v.d.Kerkhof blok te hem, waarna Van Gooi doorschoot en een meniscus blessure opliep. Dat gevalletje met Gerets ligt inderdaad iets anders. Ik heb hem wel ge raakt. Niet overdreven hard, hoor. Hij heeft nog een tijd achter me aan gelopen en is toen tegen de vlakte gegaan. Daarvoor heb ik een gele kaart gekregen. De enige in 27 interlands. Dus met die ge meenheid van mij valt het wel mee. Ach, ik heb de naam nu eenmaal, daar kom ik nooit vanaf. Ook al zou ik nu vier jaar helemaal niets doen en in het vijfde jaar zou er weer iets voorvallen, wijzen ze allemaal met de vinger naar mij". Zo gespannen Naarmate de interland tegen België nadert beginnen de spanningen zich in Hoven- Hugo Hovenkamp: „Kort voor de wedstrijd moeten ze niet tegen me aanpraten". ik een keuze maken. Bij AZ'67 blijven of ergens anders on derdak zoeken. Ik zou bijvoor beeld een seizoen in Hongkong willen spelen, of zo. Gewoon op avontuur. Maar ach, mis schien speel ik over vier jaar nog in Alkmaar. En hopelijk nog in het Nederlands Elftal, want ik blijf dat een eer vin den". kamps buikholte samen te trekken. „Ik leef zo gespannen voor belangrijke duels, dat het mezelf soms benauwt. Ze moe ten ook nooit tegen me zeggen dat er zo veel van die wed strijd afhangt. Dat werkt slecht bij mij door. Daar kan ik absoluut niet tegen. Ze kun nen beter niets tegen me zeg gen. Thuis wil ik ook geen ge zeur aan mijn kop hebben. Ik zou het liefst een eind wande len op het strand bij mijn woonplaats Callantsoog en het hele weekend op zee vissen. De spanning valt pas van me af als ik het sportcentrum van Zeist binnenstap. Want daar zijn we als zenuwenlijders on der elkaar. In de kleedkamer komt die spanning dan weer in alle hevigheid opzetten. Ik ben ook ontzettend druk voor een wedstrijd. Verwissel mijn zwachtels een paar keer en blijf maar lopen. Dat duurt tot en met het spelen van het volkslied. Daarna is alles voor bij". „Het wereldkampioenschap is mijn grote doel. Maar mochten we dat onverhoopt niet halen, dan ga ik rustig bij AZ'67 ver der. Over twee jaar ben ik trouwens weer vrij. Dan moet Oude garde Hovenkamp behoort tot de oude garde die alleen voor het Nederlands elftal in aanmer king blijft komen zo lang Oranje nog niet definitief is uitgeschakeld voor het wereldkampioenschap in Spanje volgend jaar. Maar even leek het erop of aan zijn interland-carrière al vroegtij dig een einde zou komen. Voor de vriendschappelijke wed strijd tegen Zwitserland werd hij samen met clubgenoot Jan Peters gepasseerd door bonds coach Rijvers. Oranje verloor en zijn concurrent Willy v.d. Kerkhof faalde aan alle kan ten, waardoor Hovenkamp op nieuw in beeld kwam voor de wedstrijd tegen Ierland. Enkele dagen voor de inter land overleed Hugo's vader, waardoor Rijvers opnieuw geen beroep op hem deed. Ho venkamp; „Zwitserland was een grote teleurstelling, maar die werd verzacht doordat ik bij de 22 van Ierland zou zijn geweest. Die toezegging had ik van Rijvers. Mijn geluk is ge weest dat Willy v.d. Kerkhof in Zürich slecht heeft ge speeld. Daarom was ik er te gen Ierland weer bij. Ik had in Rotterdam ook wel willen spe len, maar Rivers vond het on der de gegev&n omstandighe den beter dat ik niet mee zou doen. Daar had ik alle begrip voor. Ik ben wel als toeschou wer gegaan. Dan vergeet je de sores een beetje. Ik heb geno ten van die entourage. Daar ben ik erg gevoelig voor. Ik herinner me mijn eerste inter land op het Wembley stad ion tegen Engeland met 100 000 toeschouwers. Met Cruijfl c;r nog bij. Dat was een team dat slecht kon spelen, maar nooit kon verliezen. Cruijff heeft me er doorheen gesleept. Hij praatte je door de wedstrijd. Dat heeft ie twee keer gedaan. Daarna vond ie het niet meer nodig". Identieke rol Als aanvoerder van AZ'67 wordt hem een identieke rol in het veld toebedeeld. Maar er is een andere generatie voetballers. „Ze willen niets meer van je aannemen. Dat steekt me, ja. Kijk, in het veld gaat het ecnt niet van: zeg lie verd, zou je de bal misschien direct willen spelen, 't Is nou eenmaal de ene vloek na de andere. Maar ik doe het in het belang van de spelers zelf. Ik weet dat mijn zelfbeheersing mijn zwakste punt is". „Toen ik door de groep tot aanvoerder werd gekozen heb ben ze ook vaak vreemd opge keken. Vooral scheidsrechter Egbert Mulder bijvoorbeeld. Die ligt mij helemaal niet. An dersom ook. Ik hoefde in het verleden maar naar hem te kijken of ik had de gele kaart te pakken. Misschien omdat we beiden Groningers zijn. In een interview heeft hij eens gezegd, dat Dick Nanninga van Roda JC (ook een Gronin ger; red.) en ik de grootste et terbakken van het Nederland se voetbal zijn. Omdat we als Groningers alles tegen hem dachten te kunnen zeggen. Wat een onzin. Vijfmaal geel heb ik van hem gekregen. Nu gaat het wat beter tussen ons, maar er is een tijd geweest, dat ik hem weigerde een hand te geven na afloop. Met Beek en Bosman heb ik geen enkel probleem. Die katten me ge woon terug. Dat respecteer ik. Tegen Bosman zei ik op een keer: Wat maak je me nou. Waarop hij zei: Voetbal jij dan zo goed? Kijk, dan ben ik overtroefd. En dat kan ik best hebben". Andere boeg „In de wedstrijd doe ik ook dingen waarvan ik later zeg, moest dat nou? Vooral wan neer het slecht gaat. Dan wil ik het wel eens over een ande re boeg gooien. Het opkomen van mij gaat dan met geweld, omdat ik daarmee ook de an dere jongens probeer te stimu leren. Vaak lukt het, soms ook niet. Bij de laatste Europa Cupwedstrijd tegen Start Kris- tiansand zaten er 3.500 toe schouwers op de tribune. En dan is het muisstil, dat maakt me nerveus. Dan wil ik gefor ceerd dingen doen om die ban te doorbreken. En dat lukt niet Het is toch bedroevend hoe gering de belangstelling voor het betaald voetbal is. Zondag staan er bij WKE-Em- men 10.000 mensen langs de lijn en bij ons zijn er nog geen 5.000, terwijl er meer doelpun ten in het betaald voetbal val len dan ooit". Te impulsief Niet alleen in het veld, maar ook daarbuiten reageert Hugo Hovenkamp soms wat al te impulsief. Na de afgang van het Europees kampioenschap in Italië leverde hij openlijk kritiek op de toenmalige bondscoach Jan Zwartkruis, die hem vervolgens uit de se lectie verbande. Over die pe riode wil Hovenkamp het niet meer hebben. „Iedereen komt zichzelf een keer tegen. Vroeger had ik al tijd bonje met bestuursleden, dat is nu minder. Ik weet nog, toen AZ'67, trainer Jan Noter- mans ontsloeg. Hij zou niet met manager Hans Kraay kunnen werken. Ik zat met Oranje in Zeist. Werd door een journalist opgebeld om com mentaar te geven. Het eerste wat ik zei was: Dan moeten ze die Kraay ook maar een schop geven. En dat, terwijl ik Hans Kraay één van de beste trai ners vind die ik ooit heb ge had. Die stond met het schuim op zijn mond te trainen. Hij deed alles in wedstrijdvorm en met de bal. Ik ging altijd met plezier naar de training toe. Notermans heeft altijd gedacht dat Wim van Hanegem en ik hem er uit hadden willen wer ken. Alsof wij enige invloed op het bestuur zouden hebben. Ik zou ook graag onder Barry Hughes willen trainen. Een unieke man. Wat hij allemaal aan de lijn flikt, houd je niet voor mogelijk. Maar het hoort er bij. Het is show. Maar denk erom dat Hughes ook met zijn vak bezig is. Ik heb hem een paar keer gesproken. Je wordt stapelgek door hem gemaakt". Stabiliteit Wat Hovenkamp in de huidige bondscoach Kees Rijvers aan spreekt is de stabiliteit in zijn beleid. „Voor de interlands die hij heeft geleid zijn praktisch steeds dezelfde spelers ge bruikt. Dan weet je waar je aan toe bent. In het verleden is het wel eens anders geweest. Niet dat ik Zwartkruis slecht vond, die man wist overal wat van af. hij had altijd, stapels papieren bij zich". Van Zwartkruis is bekend, dat hij voor de belangrijke uitwed strijd tegen Ierland een be spreking hield door middel van een verslag in Sport Zü rich over een referaat van Luis Ceesar Menotti, de Ar gentijnse bondscoach. Zwart- kruis las het artikel voor de groep in zijn geheel voor en.... in het Duits. HENK WAGEMAN n de grote markt een reldfo horeca-bedrijf \g ^EN Precies op cTjngesproken tijdstip va ter uur in de klets en Hmiddag, draait hij de ^edes de parkeer- het stadionnetje 'eren op, vergewist ik nan dat hij met een jitwtider te doen heeft ±en^t vervolgens met st?,bele beweging van J^Jalende hoofd, dat duur beter plaatsje om •schan weet. Hij zet j wajaar een modaal ^erblijf in Beveren. sttdre(^e ^u^s' kij rose wanneer het niet sc/rfte loont een re- ifen.laar Hasselt te on- de ffcn, de stad waar t,"m#rt. Het slechts ete smetteloos wit i een-je opvallende op- roe* levestigt het beeld, 1 ziel je vantevoren •n van Moer can £n vedette zijn, nde i de daarbij vaak or tijide nare ver en o(en. JJij is gewoon Neeper gebleven tij- Ujksfintie jaren top- tien di )rsint Ifried van Moer, 36 I, is het levende mo- althian het huidige Belgi- Vodbal. In Rotterdam is o bijnde week woensdag, ic/afeland de laatste stro- uud Jobeert te pakken, ?ns o het zich nog kan er eden om zich toch nog naketi voor de eindronde ?en 5 toernooi om het eruginpioenschap van ts debanje, de grote afwe- jlij m elgië zich al voor dat vil d leeft gekwalificeerd, feels wezigheid van Van een e Rode Duivels geen ie ai meer. Want hij had iet pipelen tegen Oranje. de vtolessure die hem ook 'es, ten bij Beveren uit de p bij 1, is inmiddels gene- il der van Wilfried van zljnit het allemaal niet balwl meer. Zelfs niet om ierd ieve afrekening met van I te vereffenen. illeetl de imposante loop- irom, de gelouterde mid- s colt' die driemaal tot n rosier van zijn land werd 'aderten tot vier keer toe slijk tegde rentree vierde, imbeKhterbeente hebben ugdet toch een' opmerke- Uitt mblie TSL. i Wilfried van Moer (vierde van links) stond centraal in het eerste, keiharde duel vorig jaar met Nederland dat de Belgen met 1-0 wonnen. Van Moer zou er volgende week bij kunnen zijn in Rotterdam, zijn spierblessure is genezen, maar hij verkiest nu Belgie zich al van plaatsing voor Spanje heeft verzekerd een jongere op zijn plaats. lijk hiaat vertoont. Hij heeft namelijk door blessures nog nooit Oranje op Nederlandse bodem bestreden. En het zal niet meer gebeuren ook. Het is trouwens niet voor het eerst, dat hij zijn bondscoach Guy Thijs verzocht voor hem maar een ander te kiezen. Al na de nederlaag met 3-2 tegen Frankrijk in Parijs, zijn 49ste interland, leek de carrière van Van Moer als international voorbij. Hij zwoer plechtig, dat het beter was dat de jeugd zijn plaats innam, maar zwichtte tenslotte voor de bede van Thijs, toen de Fransen in Bel gië op bezoek kwamen. Van Moer was een zeer belangrijke schakel in de als hechte een heid optredende ploeg. België won met 2-0 en stelde daarmee plaatsing voor Spanje veilig. Van Moer gaat er ondertussen van uit, dat zijn aktieve loop baan aan het eind van dit sei zoen ten einde zal zijn. Guy Thijs meldt desgevraagd dat hij de nestor, indien in de vorm van dit moment, zonder meer als een van de 22 gese lecteerden mee wil nemen naar Spanje. Van Moer: „Het is niet zo, dat ik de poort voor het Belgisch elftal volledig afsluit, de moge lijkheid van naar Spanje te gaan zit er nog altijd in. Eerst zal ik nog zes maanden compe titie spelen. Ben ik fysisch in orde en niet gekwetst, dan valt er natuurlijk over te praten. Het mee te maken, zou heel speciaal zijn, een schitterende afsluiting voor mij, maar het is nog zo ver weg dat ik er liever nog niet aan denk. Het is te gek om te gaan als ik niet goed meer zou zijn. Bovendien hoef ik niet naar Spanje om mezelf belachelijk te laten maken. En als ik gekozen word, dan wil ik ook spelen. Daarom heb ik ook tegen Thijs gezegd, dat hij me tegen Nederland beter niet mee kon laten doen. Ik ben twee weken uit de competitie geweest als gevolg van een spierblessure. Niets bijzonders voor mij, daar heb ik elk jaar twee of drie keer last van. Komt doordat ik bij kermissen en op feestdagen zelf moet bij springen in mijn zaak. Dan staat ge van 's morgens negen tot 's nachts twaalf onder de toog en als ge dan terug moet trainen, dan breekt het u op. Een beetje mijn eigen fout, maar ja, zo nu en dan moet ik natuurlijk wel meewerken in mijn eigen bedrijf. Wat ik wil aanduiden is, dat momenteel toch het ritme mankeert. Te gen Frankrijk uit heb ik wel gespeeld, hoewel ik enkele weken uitgeschakeld was ge weest; dat wil ik niet weer meemaken. Kijk, als ge me drie jaar geleden had ge vraagd, of ik mee zou gaan naar Spanje, dan was het niet zo moeilijk geweest ja te zeg gen. Nu zeg ik: laten we ons bezinnen als de tijd er is. Want veel hangt natuurlijk af van hoe het nu tegen Nederland gaat, zonder Ludo Coeck en mij. Verliest België, dan zal men misschien nog een keer om Van Moer roepen; winnen we, dan heb ik het gehad. Ik denk eigenlijk, dat de afwezig heid van Coeck en mij het voor Thijs gewoon een stukske makkelijker maakt. Voor Ludo Coeck komt René Van- dereyeken terug, die er tegen Frankrijk niet bij was en voor mij zet hij een jongere speler neer." Gewone wedstrijd Voor Wilfried van Moer is de botsing tussen Oranje en Bel gië, die in het recente verle den steeds een frontaal karak ter had, dan ook niet meer of minder dan een „gewone" wedstrijd. Daarover: „Oké, we spelen voor te winnen en het zal ook alleszins niet vriend schappelijk gaan. Daar zal Ne derland ook wel een beetje schuld aan hebben. Als ge op oe benen krijgt, dan gaat ge toch iets terug doen, hè? In Brussel was het vorig jaar een stampwedstrijd. Misschien, dat de Belgen nu Spanje zeker is rapper de voeten zullen terug trekken. Maar ze zullen zich toch niet belachelijk laten ma ken. Zeker en vast niet." En hij gaat vervolgens serieus in op de opmerking, dat de Belgen in Rotterdam definitief met een brok frustratie kun nen afrekenen. „Zo moogt ge dat niet zien", stelt hij gedeci deerd, „want de Belg is van nature altijd al gefrustreerd, ook in het gewone leven en op politiek gebied. Belgen leiden een simpel leven, hebben een heel andere mentaliteit dan de Ollanders, die veel vrijer zijn. Al moet ik zeggen, dat het verandert. Tegen Nederland zien we niet meer zo op. Maar het is niet zo, dat we juist in deze wedstrijd willen preste ren. De voldoening was óók groot, toen we drie punten van de Ieren pakten en toen we Frankrijk versloegen nadat we in Parijs nog waren wegge speeld." Stuk positiever Het kan niet worden ontkend, dat de ontwikkeling van het Belgische elftal de laatste jaren een stuk positiever is verlopen dan die van Oranje. De plaat sing voor de eindronde van het toernooi om het Europees kampioenschap in Italië was nog een daverende verrassing, omdat daarvoor landen als Schotland en Portugal dienden te worden geëlimineerd. Maar de suprise in Italië zelf was nog groter. Op een tweede plaats van de Belgen, schle mielig verliezer in de eind strijd, toen Horst Hrubesch West-Duitsland op de valreep naar de titel kopte, had vrijwel geen mens gerekend. Wilfried van Moer: „België heeft een rare ploeg. Natuur lijk hebben we bepaalde grote namen, zoals Jan Ceulemans, Erwin Vandenbergh en Eric Gerets. Maar die zijn aange vuld met goede spelers, die buiten België zeker geen be kende klank hadden. Maar be langrijk is, dat er nu mensen op het plein staan, die hard willen werken, ook voor el kaar. Collectief is België sterk. Misschien komt dat wel omdat we elkaar maar een keer of acht tot tien per jaar zien. In de competitie moet ge vieren dertig keer met elkander op trekken, kent ge eikaars pro blemen en als het dan een keer minder gaat, dan komt er al gauw wrijving. Dat ligt bij ht Belgisch elftal wat gemak kelijker. We zijn nooit veel in afzondering, trainen en lachen wat, eten dan eens, spelen onze match en zien mekaar weer voor een maand niet. De stemming is prima. Komt ook door de trainer, die ons in veel dingen vrij laat. Nee, er zijn nooit problemen. Ik denk, dat in Italië iedereen zich toch een «tje op die vr heeft miskeken". Best aardig Wilfried van Moer is blij, dat hij er aan heeft kunnen mee werken België naar de eind ronde van het komende wereldtiteltocrnooi te loodsen en zou het best aardig vinden als hij zelf in Spanje present zou kunnen zijn, maar is rea list genoeg om zich op het ein de van zijn loopbaan voor te bereiden. De man, die vijftig interlands voor België speelde en achtereenvolgens sinds zijn zestiende jaar uitkwam voor Beveren, Antwerp FC, Stan dard Luik, Beringen en (sinds vorig jaar) opnieuw Beveren, valt het dan ook niet zwaar te rug te blikken. „Als ge zo ver terug moet kij ken als ik, dan weet ge dat ge zo ongeveer versleten zijt. Ik ben er tevreden mee, dat ik voetballer geworden ben want ik heb er de kost mee vec- diend en een eigen zaak kun nen opbouwen. Voor mij is voetbal in de loop der jaren gewoon werk geworden, dat je de ene keer met veel en de an dere maal met minder of hele maal geen goesting doet. Ik zal straks geen moeite hebben met de stap terug. Ik weet dat ge de ene keer aan de kop staat en dat ze u morgen de put in kunnen trappen. Als ge uzelf daar boven zet, daarmee kunt leven, dan is het geen pro bleem er afstand van te doen. Ik moet trouwens zeggen, dat ik erg blij ben, dat ik die zaak heb kunnen van de grond krij gen. Toen ik zesentwintig was, werd mijn been voor de eerste keer opengestampt. In totaal heb ik hem dus vier keer ge broken en op een gegeven mo ment gaat ge dan toch denken dat ge aftakelt en zult moeten stoppen. Ik was in die tijd to taal profspeler, had niets er naast. Ge zijt dan getrouwd, hebt kinderen, en dus bent ge uw gezin iets verplicht. Na de derde beenbreuk heb ik ge zegd: Wilfried, ge zijt nog re delijk jong, ge moet er iets bij zoeken. Misschien is dat wel een geluk bij alle ongelukken rond die blessure geweest, dat ik toen die zaak ben begonnen. Want ge hebt er genoeg, die niet buiten het voetbal kun nen, een schoon leven gewend zijn en pas voor ietske gaan zoeken als ze zijn .uitgespeeld. Maar dan zijn ze wel te laat." Niet te laat Te laat is het voor Nederland nog altijd niet om Spanje alsog te bereiken. Alle krachten zijn gemobiliseerd, weet ook Wil fried van Moer, die het begrij pelijk zegt te vinden, dat bondscoach Kees Rijvers Jo- han Neeskens naar Zeist heeft geroepen. Wilfried van Moer: „Nederland zal alles proberen om toch nog Spanje te halen en Neeskens kan in zo'n ploeg gewoon wat brengen, voor te bréken zeker. Thijs heeft ook ooit gegokt door mij weer op te halen en het is meegevallen. Neeskens zal óók wat willen bewijzen, dat kan Nederland veel goeds geven. Maar als het hem tegenslaagt, dan is hij af geschreven, daar moogt ge van uitgaan." Wilfried van Moer zelf houdt zich woensdag verre van Ne- derland-België. „Eerst heb ik gedacht van toch te gaan, maar ik denk dat ik woensdag de televisie ook maar uitlaat en ergens op mijn gemakske ga eten." Wilfried van Moer went al vast aan de periode zonder voetbal, al wil hij vol gend jaar best ergens als trai ner aan de slag. Eén ding is ze ker België zal hem missen. WILLEM PFEIFFER

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11